De grote boerderijbrand aan de Bergweg Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Drie kalveren en een waakhond in de vlammen omgekomen Een bioscoop op de Kerkewijk? Ds J. Bakker nam afscheid van de Hervormde gemeente Veteranen voetballen voor de tocht Ouden van dagen VZC twee maal kampioen? Fa. J. F. TAK AGENDA F O. S. B O i Hoofdstraat 91-93 GOUD - ZILVER - UURWERKEN Veenendaal. 27e JAARGANG VRIJDAG 24 JULI 1953 No. 29 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Oorzaak nog een raadsel y 2000 gulden verduisterd ^blhi'i'iüllintilüillllllillltllllllllllill VEENENDAALSE VLIEGENIER IN CANADA VERONGELUKT ROUTE TOCHT OUDEN VAN DAGEN NOG NIET BEKEND Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Beste vlieger-leerling van de gehele NATO. INTERESSANTE TENTOONSTELLING VAN TROPISCHE VISSEN Kruising Kikvors, Vis - Sala mander? STRUISVOGEL ONTVLUCHTTE IN OUWEHANDS DIERENPARK De voetzoeker en de Emu VACANTIE! Badmutsen Zonnebrand-crëme - Zonnebrand-olie Tabletten Abonnementsprijs 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, .Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALL ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden ƒ1.30, elk woord meer 6 cent. Dinsdagavond, even na 6 uur, werd Veenendaal opgeschrikt door het na drukkelijk loeien van de brand-alarmsirene. Onmiddellijk rukte de brandweer met groot materiaal uit. Op de boerderij van dë landbouwer Van de Hoef, ach ter op de Bergweg, woedde een hevige brand in de hooiberg en de schuur en even later zou ook het woonhuis Üoor het vuur worden aangetast. Een varken met een toom nog zeer jonge biggen kon, na toch al brandwon den te hebben opgelopen, op het allerlaatste moment uit de schuur worden be vrijd. Drie kalveren, en de waakhond die vast zat, zijn echter in het vuur om gekomen. begonnen in de hooiberg, maar er wordt in geen geval gedacht aan hooibroei. De brand werd vrij laat ontdekt. Alleen de bejaarde moeder van Van de Hoef en een kind waren thuis. In korte tijd was de hooiberg met de daaronder gelegen schuur een grote vlammenzee. Een op korte afstand staande stenen schuur begon ook al te branden op het moment dat de brandweer ter plaatse verscheen. Met twee stralen van de nevelspuit ging men het vuur te lijf en men trachtte de schuur nog gedeeltelijk te redden. Toen men hiermee druk bezig was werden plotseling rookpluimen ont dekt die tussen de dakpannen van het woonhuis uitkwamen. Men liet de schuur de schuur en met alle macht wierp men zich toen op het behoud van het huis, waarvan de inboedel reeds was geborgen. Bijgestaan door een groot aantal omstanders die er niet te genop zagen om op het dak te klimmen en er gaten in te maken waar doorheen gespoten kon worden, lukte het tenslot te het huis voor verbranden te behoe den. Door de enorme hitte van het gloeiende vuur van de hooiberg was zelfs het hooi op de zolder van het ach terhuis gaan branden. Een grote handicap voor de brand weer was dat ter plaatse geen blus water aanwezig bleek te zijn, zodat aan vankelijk alleen met de nevelspuit ge blust moest worden. Eerst nadat honder den meters slang waren uitgerold naar de dichtstbijzijnde put van de water leiding op de Bergweg, kon men met het eigenlijke blussingswerk beginnen. Het is dus weer de nevelspuit ge weest die althans heeft voorkomen dat ook het woonhuis in vlammen op ging, ook al heeft dit dan maar weinig ge scheeld. Honderden toeschouwers hebben van op een afstand de hier geleverde strijd tegen de'vlammen gevolgd. Op het ter rein van de brand waren ook de beide wethouders de heren A. Middelhoven en Ant. de Ruiter aanwezig. Omtrent.de oorzaak van de brand tast men in het duister. Het onderzoek in deze is nog steeds gaande. De brand -is De laatste dagen doen in Veenendaal de hardnekkige geruchten de ronde als zouden er plannen zyn die willen ko men tot het stichten van een bioscoop aan de Kerkewijk, en wel nabij de spoorwegovergang en in het gebouw waar thans de sigarenfabriek „Cavansa" is ondergebracht. De Cavansa-sigarenfabriek zou wor den verplaatst naar Ede en worden ondergebracht in een gedeelte van het fabrieksgebouw van de A.K.M.I. te Ede. Het gebouw in Ede zou men reeds voor deze verplaatsing aan het ontruimen zijn. Verder heet het dan dat het huidige fabriekspand van de „Cavansa" aan de Kerkewijk tot bioscoop verbouwd zou worden. Bij navraag omtrent .een en ander konden wij nergens bevestiging van deze steeds w.eer opduikende en uit voerige geruchten verkrijgen. LIEVER GEEN AMERIKAANSE FILMS De Engelsen houden niet veel van de Amerikaanse film. Misschien staat dit in verband met de dure dollars. Een feit is echter dat er in Engeland de helft van de bioscoop-bezoekers nog geen zestien jaar is. Daardoor staat in elk geval vast, dat de USA-film voor de Britse eilanden minder geschikt is. DE AUTEUR VAN DE DREI GROSCHEN OPER Kurt Weill, de auteur van de wereld beroemde 'IJrei Groschen Oper, stierf te New York, op 3 April 1950, nauwelijks 50 jaar oud. Een van zijn laatste plan nen was het componeren van een Mark Twain Oper, die hij echter rviet meer heeft, kunnen voltooien. •IIlllllllllll "!!l II -jllll 'ill IIII 'i'i'n'üi i ii'ii lii'i'iiini'i' '-ill'!'fi ii'!iii lllliillmllll Samengesteld in samenwerking H met de V.V.V. de Ver. v. Vreem- y delingenverkeer „Veenendaal" Zaterdag 25 Juli (In Hotel „de Korenbeurs") H 's middags 4.30 tot 5.30 uur re- ceptie van bestuur Ver. „Het §f Groene Kruis" "wegens 50-jarig bestaan, i Dinsdag 28 Juli (Op het terrein van-de Meri- H no's) 7 en 8 uur veteranen- wedstrijden t.b.v. Tocht Ouden van dagen. H Lu.vor Theater y Van heden Vrijdag t.e.m. p Maandag de film „High Noon" y en van Dinsdag t.e.m. Donder- M dag „Lilli Mariene". llllllllllllll'lllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIII 1^^ Het nieuwe hooi zat er nog slechts enkele weken in en ook de plaats van het ontstaan van de brand wijst niet in deze richting. De benadeelde is tegen brand ver zekerd. Deze week arresteerde de politie een alhier wonende jongeman in verband met de door deze gepleegde verduiste ringen. Tijdens het onderzoek kwam aan het licht dat hij voor minstens 2000 gulden van het geld dat hij hier en dpar moest innen in eigen zak heeft gestoken. Tot nogtoe kon van dit bedrag nog niets worden achterhaald. De jongeman, die met deze praktijken verschillende inge zetenen heeft benadeeld, is ter beschik king gesteld van de Officier van Justi tie te Arnhem. MUTATIE BIJ DE POLITIE Tot agent van politie van het corps gemeente-politie Veenendaal is met in gang van 1 Augustus aanstaande be noemd de heer W. Janknegt te Rotter dam. EIERENMARKT Op de Dinsdag gehouden Veenen- daalse Eiermarkt werden 95.000 eieren aangevoerd. Prijzen waren 15.- tot 16.- per 100. Henneneieren 9.- tot ƒ11.-. Handel was vlug. Van heinde en ver zqn de wandelaars naar Nijmegen getrokken waar vanaf Dinsdag tot en met Vrijdag door ongeveer 10.000 tippelaars hun ingeschreven afstanden zullen lopen. Een vrolyke groep deelnemers met allerlei soorten hoeden getooid trof onze fotograaf in Ngmegen aan. Het bekend worden van het tragisch verongelukken van de sergeant-vlieger A. J. H. van der Haar was voor de ve len die hem als een sympathiek en in nemend plaatsgenoot hebben gekend, een schokkend bericht. Voorzover op het ogenblik nog uit het voorlopige tele gram uit Cana da bekend is, is hij tijdens een vlucht op 16 Juli met. een duikbommen-r werper van het type V5, vlak bij het vlieg veld Mac Do nald in Canada waar hij sinds kort voor een speciale vlie ger-opleiding geslationneerd was, neer gestort. De 22-jarige Veenendaalse vlie ger en de zich eveneens in het toestel bevinde instructeur, kwamen daarbij om het leven. Omtrent de oorzaak is althans op dit moment bij de Neder landse autoriteiten nog niets bekend. Het bijzonder tragische van zijn ver ongelukken is wel dat zijn vader nog maar kort geleden, in Januari j.L, is overleden en het moet wederom een zeer zware slag zijn voor de moeder die nu haar enigst kind verliest. Vliegenier Van der Haar, wiens op leiding in Canada vrijwel voltooid was, zou juist 13 Augustus aanstaande voor goed weer naar Nederland vertrekken. Dinsdagmorgen wordt in de kerk van de Willibrordus-parochie aan de Nieuwe- weg voor de verongelukte een gezon gen Requiemmis opgedragen. Zo men weet heeft het organiserende bestuur van „Oranjedag" een prijsvraag uitgeschreven inzake het uitstippelen van een route voor de ook dit jaar weer te houden uitgaansdag voor de Veenen daalse ouden van dagen. Er is een bedrag van 25 gulden uitgeloofd voor degene wiens aangege ven route tenslotte gekozen zal worden. Het wordt ieder jaar moeilijker om vcor deze jaarlijkse hoogtijdag een nieuwe en toch zo aantrekkelijk moge lijke tocht uit te'stippelen. De termijn binnen welke men in de gelegenheid was om aan genoemde prijsvraag mee te doen is nu intussen gesloten en bij navraag hoorden wij dat er inderdaad verschillende inzendingen zijn binnen gekomen. Een keuze heeft men hieruit nog niet gemaakt en wij zijn toch wel nieuws gierig waarheen dit jaar de reis zal gaan. Het duurt echter nog ruim een maand eer de grote dag er is en in die tijd kan er nog veel gedaan worden. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 HEB EERBIED VOOR DE BOTER BLOEM Mocht er in verband met een nieuw Korea of ander oorlogsgerucht opnieuw een „boom" in rubber ontstaan, dan zullen de fabrikanten van de syntheti sche rubber daar minder van profiteren dan in het verleden. Dank zij de ver edeling van de „gewone" boterbloem door prof. Ake Alermann, dr Gösta Andersson en vooraanstaande land bouwdeskundigen is men in Zweden er in geslaagd, het rubbergehalte van de boterbloem belangrijk op te voeren (van 5,7 °/o tot 12 De kwaliteit van dit „natuurproduct" 'is beter dan die van de synthetische rubber en staat op hetzelf de peil als de van de van ouds bekende rubberbomen. De als tennisspeler en sportman be kende koning Gustaaf van 'Zweden heeft reeds vele jaren geleden een stel tennisballen cadeau gekregen die af komstig zijn van de meestal weinig ge waardeerde boterbloem. Het rubber gehalte zit in de wortel van deze bloem. Voor het verkrijgen van 150 kg van dit soort rubber, heeft men een boter bloem-aanplanting van 1 ha nodig. DOE EEN „KRUIP-KUUR". Ongeveer 30 jaar geleden heeft een Oostenrijkse medicus met groot succes een kruipkuur voor volwassenen en kinderen in alle bijzonderheden uitge werkt en met groot succes toegepast. De 'wervelkolom krijgt er bepaalde werk zaamheden door te verrichten, die de al gehele ontwikkeling van het lichaam ten goede komen. Slechts op het eiland Bali is het de kinderen volstrekt verboden te kruipen. De ouders denken daar, dat door te kruipen dierlijke eigenschappen in het kind tot ontwikkeling komen. DE PAPFLESSEN VLOGEN HEM DE OREN Een melkauto van de „Concordia"- fabrieken, die over de Cuneraweg in de richting Veenendaal reed en hoog be laden was met gevulde melk- en pap flessen, heeft in de bocht even voor De Dijk in Achterberg een ware ravage aangericht. Terwijl de chauffeur de scherpe S-bocht nam, ging het bovenste gedeelte van de lading aan het schui ven, met het gevolg, dat een groot deel van de flessen van de wagen rolde. Een jeugdige wielrijder, die in de buurt van de auto reed, kwam er met enkele schrammetjes af, doch hij kreeg letter lijk de papflessen om zijn oren. Het wegdek ter plaatse was met een dikke laag pap en glasscherven bedekt. Met man en macht werd gewerkt om de straat schoon te vegen. Persoonlijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor. ENCYCLOPAEDIE OF BIBLIOTHEEK? De omvangrijkste Chinese encyclo paedic telt niet minder dan tienduizend boekdelen. Vermoedelijk waren alle samenstellers overleden voordat .het laatste deel verscheen. Van de zo tragisch verongelukte ser geant-vlieger Van der Haar dient nog vermeldt dat hem kort geleden een bij zondere onderscheiding is toegekend. Intussen hebben wij nu vernomen dat juist thans van zijn commandant in Canada een speciale mededeling voor ons blad onderweg is waarin deze com mandant verzoekt officieel bekendheid te willen geven aan de zeer bijzondere prestaties door deze kranige Nederlan- der uit Veenendaal geleverd. Zoals bekend heeft de NATO, de grote defensie-oirgansiatie van de Westelijke landen, in vrijwel alle deelnemende landen, Amerika, Canada en Europa vlieger-opleidingscentra. Begin April van dit jaar werden'in deze verschillen de opleidings-centra de cursussen van de vlieger-opleiding afgesloten. Korte tijd daarna werd bekend dat sergeant vlieger Van der Haar uit Holland de hoogste cyfers had behaald welke ooit eerder ook bij vorige cursussen niet door de NATO-opleiding waren toe gekend. Wegens deze buitengewone prestatie viel hem een huldiging ten deel en tal van luchtmacht-autoriteiten, en o.a. van de commandant Kon. Luchtmacht Ne derland, Lt.-generaal I. A. Aler per soonlijk, bereikten hem complimente ringen. De grootste beloning voor deze prestatie bestond wel in het ontvangen van een prachtige zilveren beker. Na het voltooien van de cursus volg de onverwacht daarop nog een bijzon dere en extra opleiding van 12 weken, en ook tijdens deze cursus die nu weer bijna was afgelopen, onderscheidde hij zich weer als een van de besten. Zondagavond heeft ds J. Bakker tij dens een dienst in een overvolle Juliana- kerk afscheid genomen van de Herv. Gem. Veenendaal. Geopend werd met het zingen van Ps. 89 1. De tekst was uit Hebr. 13 2021. Ds Bakker behandelde 3 pun ten: le. in goede handen; 2e een af- scheidswens; 3e een loflied. De scheidende predikant begon met een terugblik op de bijna 20 jaren, die hij in Veenendaal heeft gestaan, o.a. de oorlogsjaren, toen zijn pastorie geheel verbrandde; dat hij een kind had verloren, wat mede oorzaak was van zijn lange verblijf in Veenendaal; dat zijn vrouw ernstig ziek was geweest en ten slotte dat ds Bakker zelf enige ja ren geleden bijna dodelijk ziek ge weest is. Aan het eind van de prediking richtte ds Bakker allereerst het woord tot de beide wethouders en gemeente-secre taris. Hij dankte de wethouders voor de medewerking, die hij altijd had onder vonden en was daar zeer erkentelijk voor. Daarna richtte ds Bakker het woord tot de collega's ds S. C. van Wijngaarden en ds K. v. d. Pol. Ook de heer Gaasbeek, Gods dienstonderwijzer, kreeg een extra dankwoord voor het feit dat hij altijd had klaargestaan en wees er op, dat hij de gave had vooral met zieken te kun nen omgaan. Wat de kerkeraad betrof, noemde ds Bakker de namen van wij len ouderling Van de Pol en De Bruin met wie hij zo prettig had samen, ge werkt. Ook werd het woord gericht tot de kerkvoogdij en notabelen. Een spe ciaal woord van dank kreeg de heer De Man, hoofd van de Beatrixscjhool, die hem tijdens zijn ziekte zo trouw ter zijde had gestaan. De kosters Schoeman, Leppers en Van Rabenswaay werden bedankt voor de goede samenwerking, terwijl de organisten W. J. van Stemp- voort, C. M. Bos en D. v. Schuppen eveneens een woord van dank ontvin gen. Ook Leo van Stempvoort kreeg eeu speciaal woord van dank. Ds Bakker zeide: „Als jeugdige knaap stond hij me al die jaren terzijde als organist in de Dijkstraat. Ds H. v. d. Linden van Rhenen kon namens de ring niet aan wezig zijn, daar hij onverwachts een spreekbeurt moest vervullen in Rens woude. Daarna sprak ds Bakker nog enkele woorden tot de gemeente en verzocht de gemeente z'n lievelingslied te zingen: Ps. 56 6. Na het dankgebed nam ds Van de Pol het woord en zeide, dat hem was verzocht een toespraak te houden. Hij kende de nieuwe gemeente wel, waar ds Bakker heen gaat en wenste hem Gods Zegen toe. Ds v. d. Pol verzocht de gemeente te zingen: Ps. Zoals bekend, is er een serie voetbal wedstrijden van veteranen aangekon digd waarvan de baten bestemd zijn voor de jaarlijkse tocht van de Veenen daalse Ouden van Dagen. De eerste wedstrijden zijn al gespeeld, namelijk tussen ploegen van de NEWO en de V.S.W. en tussen die van de Ritmeester en v.v. „Veenendaal". Deze ontmoetin gen hebben reeds het mooie bedrag van 87.50 opgebracht. De hiervoor genoemde wedstrijden werden gespeeld op 16 Juli j.L De V.S.-W. won daarbij met 20 van de Georganiseerd door de Veenendaalse Aquariumver. „Minor", wordt van 12 tot 15 Augustus aanstaande een zeer interessante tentoonstelling gehouden van uitsluitend tropische aquarium vissen en tropische waterplanten. Een uitzondering op deze tropische expositie zal worden gevormd door de aanwezigheid van een wonderdier dat drie weken geleden aart De Klomp is gevangen en dat het midden houdt tus sen een kikvors, een vis en een salaman der. Het wonderlijke dier werd gevangen in een spoorsloot aan De Klomp. Men heeft nog geen deskundigen omtrent dit natuurraadsel geraadpleegd maar het heeft in ieder geval de kop van een kik vors, en dan met kieuwen, het lijf van een vis en weer een staart van een sa lamander. Het leeft in het water en de huid is als die van een kikker en ook de kleur van deze springer. Het dier is ongeveer 10 cm groot en het heeft alleen twee kleine achterpoten. De eigenaar heeft liever dat zijn naam en dus ook het adres van het wonder- beest niet bekend wordt om teveel be langstelling te voorkomen. Het ligt toch in de bedoeling om het, indien het 'in leven blijft, op de hier aangekondigde tentoonstelling te exposeren en waar het dart zonder twijfel een mirakel zal vormen. De tentoonstelling wordt gehouden in het gebouw „de Tekenschool" aan de Kerkewijk. Verdere bijzonderheden om trent aeze tentoonstelling volgen nog. NEWO en „Veenendaal" won met 32 van de Ritmeester. In de afgelopen week heeft men niet gevoetbald in verband met de vacantie, maar aanstaande Dinsdagavond op het terrein van de Merino's aan de Wage- ningselaan kan men weer veteranen- ontmoetingen bijwonen van de Ritmees ter tegen de Frisia. en de NEWO tegen de Merino's. De eerste wedstrijd begint om 7 uur en de tweede om'8 uur. De toegangsprijs is 25 cent en voor kinde ren 15 cent. Zonder twijfel zal het er weer gezel lig druk zijn want ook ditmaal zal men deze bijzondere wedstrijden niet willen missen. En natuurlijk vergeet men 'ook het doel van deze wedstrijden niet, na melijk dat men door Dinsdagavond aanwezig te zijn de zorgen van de finan ciële zijde van een tocht voor de Ouden van dagen, helpt verlichten. De komende week is wel zeer be langrijk voor de waterpololiefhebbers omdat er misschien twee zeventallen in deze week kampioen worden. Het le Dameszevental speelt Don derdagavond tegen de Vechtstreek uit Utrecht, welke club gelijk staat met V.Z.C. dames en daar dit voor beide clubs de laatste wedstrijd is, moet met deze wedstrijd de beslissing vallen. Dames van V.Z.C. doe je best! Gok het le Heren team kan in deze week kampioen worden. Zij staan n.l. bovenaan met 10 punten op de voet ge volgd door de Fuut uit Maarssen en Neptunus uit Amersfoort, beide met 8 'punten. A.s. Zaterdag nu speelt V.Z.C. thuis tegen Neptunus en Maandag uit tegen de Fuut. Ook hier valt dus de be slissing pas in de allerlaatste wedstrijd. Worden beide gelijk gespeeld of ge wonnen, dan zijn ook de heren van V.Z.C. 1 kampioen. LONEND BEROEB In Mexico speelt het stierengevecht dezelfde belangrijke rol als in Spanje. De betaling van de hoofd-matador is in de Nieuwe Wereld echter beter. Op een Zondag-middag ontvangt een beroemde matador in de hoofdstad van Mexico liefst tienduizend Amerikaanse dollars! 122 3: Dat vreed' en aangename rust en zegen U verblij. Aan het slot sprak dé heer De Man in ontroerende woorden ds Bakker harte lijk toe. Nadat ds Bakker de zegen had uitgesproken, speelde de organist ds Bakker toe Ps. 121 4: De Heer zal U steeds gadeslaan, hetwelk door de hele gemeente spontaan werd meegezongen. Na de dienst drukte bijna allen, die de dienst hadden bijgewoond, ds Bak ker, zijn echtgenote en kinderen de hand. De intrede van ds Bakker in Giessen- dam-Nederhardinxveld zal plaats heb ben op Zondag 2 Augustus a„s., om 6 uur na in de morgendienst bevestigd te zijn door ds Stelwagen van Hillegers- berg. Zo juist zijn drie Maleise beren in Ouwehands Dierenpark te Rhenen aan gekomen en deze nieuwe gasten hebben voor een zeer uitzonderlijke sensatie gezorgd. Een van het trio wilde name lijk niet het nachtverblijf binnen en bleef ondanks- al het geschreeuw van de oppasser rustig op. de rots slapen. Aangezien de dieren verre van goed aardig zijn, besloot de oppasser een „paardemiddel" te baat te nemen en stak een voetzoeker af. Dit had echter een volkomen averechts resultaat, want debeer kwam wel in beweging, maar liep de verkeerde kant uit, terjvijl zijn VOOR BETERE UURWERKEN twee collega's, die reeds binnen waren, weer naar buiten kwamen hollen Erger was echter, dat een Emu een Australische struisvogel van L75 m hoogte zo schrok, dat het dier over zijn omheining stapte en aan de haal ging. Het sprong pardoes tussen de ka melen, die door dit onverwachte bezoek zeer onrustig werden en vader woestijn schip deed dan ook al dadelijk moeite, het enorme vogelgevaarte met een fikse achterwaartse trap te liquideren. In middels kwam van alle zijden assisten tie opdagen en inleidend begon men de kooi aan de buitenzijde te bewaken, aangezien een vlucht van de struis vogel in de bossen weinig goeds met zich zou meebrengen de vogel kan name lijk een loopsnelheid van 80 km per uur ontwikkelen, zodat een en ander min stens" op een soort motor-race uitgelo pen zou zijn. Inmiddels probeerde het personeel binnen de afrastering de vluchteling het kamelenho"k in te drijven, maar dit bleek geen sinecure. Iedere keer, wan neer de Emu dicht bij de geopende deur kwam, draaide zij zich plotseling om en sprong of er wel dan niet iemand Piet ,Pitlo uit Eist had een nieuwe broek nodig en kreeg een Solex cadeau. Deze Solex was de hoofdprijs van de in de Elsterse winkelweek gehouden verlo ting. Hier Piet temidden van het be stuur der Winkeliersver. (Verslag p. 2) vQor haar stond weer in de oude rich- ting. Aangezien het dier zeer scherpe nagels heeft en een dergelijke „ontmoe ting" fataal geworden zou zijn, spron gen de drijvers op hun beurt weer met een ware snoekduik terzijde. Een van hen was echter te laat, doch wist zich naarstig op te rollen, waar door de Emu over zijn rug heenging. Door deze manoeuvre kwam de man er letterlijk en figuurlijk zonder kleer scheuren af. Aangezien dit spring- spelletje steeds maar duurde en de ka melen er zich aanhoudend mee wilden bemoeien, besloot men tot een list. De achterdeur van de schuur werd ook open gezet, zodat de Emu in de verte licht zag en meende, een doorgangshuis te hebben. De vogel liep prompt in deze val, maar haar benen bleken toch niet lang genoeg om 'te voerrkomen, dat de bewa ker onmiddellijk de deur naar de vrij heid sloot, terwijl een assistent de voor deuren dicht wierp. Naderhand werd de Emu in een kist gevangen en naar een verblijf met een hogere omrastering gevoerd. Een wilde strijd van twee uur tijdsduur (en veel zweetdruppels) vond hiermede een einde Vacantie! Vacantie! Vacantie! Vacantie! 5 in een uitgebreide sortering tegen lucht-, wagen- en t®. zeeziekte bij HOOFDSTR. 106 TELEF. 632 ;a|»uea«A A jaitueaeA

De Vallei | 1953 | | pagina 1