t$an4&*tc( A PANG mm MULDER Rhenen ^ja/V SMIT Veenendaal Renswoude Ingezonden Eist 1SC3 Amerongen Ederveen Predikbeurten Wat moet hij worden? Opticiën J. F. TAK ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN EN HyPOTHEKEN Bouw van Nieuwe Herv. School op Gelders Intrede Ds J. Bakker bustocht georganiseerd, Ook schooltandverzorging voor kinderen op Gelders Verbetering van de Emma- laan op Gelders Ir van Dijk won V.D.Z.- damtournooi PIET PITLO HAD EEN NIEUWE BROEK NODIG EN KREEG EEN SOLEX CADEAU in diverse fijne smaken. 32 cent per 100 gram. fie ifflsnapet/na. van dvmsteiang. ma Officiële Bekendmaking Elstenaar op klompen naar de Vierdaagse Edese Pers-, Keer- en Rep. Inrichting Zondagsdienst Doktoren rli\Y .\W .Het is weer de tijd, dat de scholen haar leerlingen van het hóógste leerjaar gaan verliezen en dan is het meteen in vele gezinnen de brandende vraag, wat nu met zoonlief moet gebeuren. Wat wil hij, wat kan hij worden? Met die vraag zitten zeer veel ouders doodverlegen. Niet altijd, want er zijn gevallen, waarin de oplossing voor de hand ligt. Als Vader een winstgevende zaak heeft en zoonlief blijkt voor die zaak geknipt te zijn, dan is de kous af. Maar meestal loopt het niet zo vlot, ook dan niet, wanneer de jongen zich uitspreekt voor een bepaald beroep. De vraag is dan of hij voor dat beroep ge schikt is en hoe het staat met de be staansmogelijkheden. Vooral in onze moderne maatschap pij met haar enorme technische ontwik keling is heel moeilijk een juiste be- roépskeuze te doen, d.w.z. de rechte man op de rechte plaats te brengen. Een eeuw geleden was het heel wat gemakkelijker zijn keuze te bepalen, omdat toen het aantal beroepen veel meer beperkt was, dan nu. Als men weet, dat er thans niet minder dan.4200 beroepen zijn, dan zal meri moeten toe geven, dat het een hele kunst is voor zoonlief het beroep uit te kiezen, dat voor hem past. Nu geven we toe, dat er onder die meer dan 4200 beroepen zeer vele zijn, die maar heel zelden voorkomen en dus wel uitgeschakeld kunnen worden. Wat zegt U b.v. van de volgende beroepen: valkamersmid, uitvuller, toolman, af- bonker, blokbreker bobijner, karder, hakkenvulcaniseur? Eerlijk gezegd, weet ik niet wat men onder deze vreem de beroepen verstaat. Maar goed, zeg, dat er 1000 van die meer of minder wonderlijke beroepen zijn, er blijven dan toch nog meer dan 3000 normale beroepen over. Mag men van de school verwachten, dat zij de ouders zal zeggen, wat hun kinderen moeten worden? Ik beft over tuigd, dat vele onderwijzers zich be ijveren de ouders van voorlichting te dienen en ze de weg te wijzen, die ze met hun kinderen moeten gaan. Ik wil obk toegeven, dat ze in dit opzicht wel iets goeds beieikt wordt, maar het gaat in de gecompliceerde maatschappij van vandaag boven de macht van de school inzake de beroepskeuze verantwoorde adviezen te geven. Dat kan misschien wel eens in een enkel geval, maar glo baal genomen, is de school daartoe niet bij machte. Dat is geen verwijt, want van het onderwijzend personeel kan en mag niet geëist worden, dat het vol komen op de hoogte is van de beroeps mogelijkheden van onze tegenwoordige maatschappij.- Maar als de ouders niet weten wat. ze met hun jongen moeten beginnen en' ook de school geen raad kan geven, wat dan? Is er dan ergens een instantie, die de behulpzame hand kan bieden? Ge lukkig wel. Daar zijn de particuliere en gemeentelijke bureau's voor beroeps keuze, waar ouders de gewenste voor lichting kunnen krijgen. Deze bureau's onderzoeken zo nauwkeurig mogelijk voor welke school of voor welk beroep een jongen het meest geschikt is. Natuurlijk biedt ook het advies van zo'n bureau geen absolute zekerheid, dat de jongen in de maatschappij zal slagen, maar wel geeft het een vrij grote mate van zekerheid. Meer mag men er ook niet van venvachten. Laten ouders, die er over tobben, wat hun zoon moet worden,.de verstandige weg gaan en zich wenden tot een bureau voor beroepskeuze. Een betere weg ken ik niet. JAN SMIT. VOOR Hoofdstraat 106 - Tel. 632 - Veenendaal VEENENDAAL GESLAAGD Voor het vak „Timmeren" werd aan de Techn. school te Wageningen het diploma verstrekt aan Joop van Dijk, Dik van Leeuwen, Gijs v. d. Brink, Jan van Ojik, Krijn Nagel, Anton van Koo- ten, Gerrit Dikkenberg en Wim Bree- schoten, allen wonende te Veenendaal. Voor het Mulo diploma A slaagden op het te Arnhem gehouden examen de heren J. de Jong en G. v. Veenendaal, alhier.- Beiden werden opgeleid aan de Avondmulo, Beukenlaan, Ede. Geslaagd voor het Mulo-opleiding van de Mulo-schóol te Ede onze plaats genoot de hëer W. Steffers. GEVONDEN EN VERLOREN VOOR WERPEN Gevonden: een schaar, twee zilver bons, glacé dames-handschoen, glacé heren-handschoen, bollpoint, zilveren ring met rood steentje, speelgoéd (ko nijntje), grijze ceintuur, huissleutel no. cc 257 aan een kettinkje met lampje, zwart rijwielzadeldek, paar over schoentjes, capuchon, autoped, vulpen, reiswekkertje, bruine koffer met in houd; aangelopen een konijn. Verlorën: portemonnaie, twee kinder schopjes, zadeltas met inhoud, broche, controlekaart-ziektewet, beige zadel- dekje, rood geblokte sjaal, meisjes regenjas, kindertas met portemonnaie, rechter glacé-dames handschoen, grijs bruin jongensjasje en een garbadine regenjas. KERKEWIJK 167 TEl.AÖO VEENENDAAL Bij Uw besluit van de Gemeenteraad van Ede van October 1950 werd mede werking verleend voor de bouw van een school met 5 lokalen door de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Veenendaal. Als voorlopige oplossing heeft de Kerkeraad genoegen genomen met het in bruikleen ontvangen van 3 lokalen van de openbare lagere school -te Geld. Veenendaal, terwijl later, door toene ming van het getal leerlingen, de consis toriekamer van de Ned. Herv. Kerk in gebruik werd genomen. Het getal kin deren blijft nog steeds toenemen, het was op 16 Januari 1953 158 en is thans 162. In verband hiermede verzoekt de Ker keraad der Ned. Herv. Gemeente te Veenendaal thans beschikbaarstelling van het terrein, door de stedebouwkun- dige daartoe aangewezen, voor de bouw van de destijds aangevraagde school, het terrein n.l. gelegen tussen Koninginne- laan en Pr. Bernhardlaan. De Kerke raad doet dit verzoek, omdat hjj wenst dat de bouw van de aangevraagde school zal voortgang hebben. Naar aanleiding van dit adres mer ken B. en W. van Ede op, dat het dooi de Kerkeraad bedoelde terrein, een bij zondere bestemming heeft, zodat «ter plaatse een school kan worden gebouwd. Dat deze school zal zijn de destijds door de Kerkeraad aangevraagde, is echter tot nog toe geenszins uitgemaakt. Voorts wordt opgemerkt, dat hoewel de medewerking voor de totstandko- Voor hen, die belangstelling willen tonen bij de intrede van Ds J. Bakker in Giessendam- Neder 'Hardinxveld, wordt een op Zondag 2 Augustus a.s. waarvoor men zich kan op geven bij: J. C. Alberti, Mul derslaan 20, J. Huiberg, Bil- derdijkstraat 15 en T. v. d. Weerd, Dijkstraat 55. ming van een school met 5 lokalen werd verleend, daarmede nog niet is beslist, dat deze school moet worden gebouwd. De Raad der gemeente kan. namelijk ingevolge het 2e. lid van artikel 77 van de Lager-onderwijswet 1920 een be staand gebouw i.e. het gebouw van de openbare lagere school als school gebouw beschikbaar stellen. Het College gelooft in meerderheid, dat in dit geval de Raad van deze be voegdheid geen gebruik moet maken. De Kerkeraad heeft tegen de plaats, waar de openbare lagere school is gele gen, overwegende bezwaren. Daarbij komt, dat ook de plaats waar een nieuwe openbare lagere school zou moe ten worden gebouwd, indien het gebouw van de bestaande school aan de Kerke raad zou worden beschikbaar gesteld, niet geschikt is voor de vestiging" van een openbare lagere school. De meerderheid, van het College zou daarom het door de Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente gevraagde terrein beschikbaar willen stellen en een be treffend voorstel heeft de Gemeenteraad dan ook bereikt. Van het gemeentebestuur van Vee nendaal ontvingen B. en W. van Ede het verzoek te bevorderen, dat een bij drage wordt verleend aan genoemde ge meente voor de kinderen die in de ge meente Ede wonen en die op een der in Veenendaal gevestigde scholen door de aldaar gevestigde schooltandverzor- gingsdienst worden onderzocht. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. voor aan de gemeente Veenendaal te beginnen over het jaar 1953 een bijdrage te verlenen, voor iedere leerling die woonplaats heeft in de gemeente Ede en die door de school- tandverzorgingsdienst te Veenendaal is onderzocht onder voorwaarde, dat een soortgelijke bijdrage wordt toegekend door de gemeente Veenendaal voor iedere uit die gemeente afkomstige leerling die door de in onze gemeente gevestigde dienst is behandeld. DE SINGER NAAIMACHINE DEMONSTRATIE De N.V. Singer Maatschappij had voor j.l. Woensdagavond in Veenendaal, in gebouw „Eltheto" een demonstratie ge organiseerd met het bekende product van deze maatschappij: de naaimachine. Er was een keur en een grote ver scheidenheid op naaimachinegebied te bewonderen en de zeer vele dames het heeft namelijk „storm gelopen" voor deze demonstratie hebben ze hun hart kunnen ophalen. Deze demon stratie was vooral zo aantrekkelijk om dat er meerdere van de nieuwste mo dellen en vindingen op het terrein van de naaimachine te bewonderen waren. Daar was allereerst tie geruisloze machine, welke de bijzondere interesse van de dames had en welke zowel met hand- als electrische aandrijving ge bruikt kon worden en voorzien is van de z.g. roterende spoel. Deze machine is bijzonder geschikt voor stopwrek en hij kan gemakkelijk alle voorkomende stoffen verwerken. Ook was er de nieuwste Zig-Zag- machine^ welke o.m. als bijzonderheid heeft uiterst licht van gewicht te zijn en verder ook 1001 mogelijkheden biedt. De kleine Babymachine, even eens electrisch aangedreven en voor zien van een prachtige en handige kof fer en met een gewicht van amper 4 kg, vormt een groot wonder van het tech nisch kunnen der Singer-instructeurs. Deze machine is ook voorzien van een roterende .spoel en kan, evenals ver schillende andere modellen, voor- en achteruit naaien. Zeer vermeldenswaard is nog het zig-zag-apparaat dat op alle naaimachines gemonteerd kan worden. Wanneer men dus reeds een naai machine bezit kan men toch van de voordelen van dit zig-zag-apparaat profiteren. De demonstratie werd vooral zo inte ressant omdat enkele dames verschil lende naaiwerken op de verschillende machines onder handen hadden en die op verzoek van de bezoekende dames de verschillende mogelijkheden lieten zien en van de enorme collectie Singer- naaigaren, geschikt voor alle mogelijke stoffen en uitgevoerd in talloze kleuren. Zonder twijfel werd deze demonstratie een groot succes. De «Emmalaan op Gelders behoeft dringend verbetering. Bij regenweer is de berm van deze laan een modder poel, daar het water niet kan worden afgevoerd en de grondwaterstand door gaans zo hoog is dat de bodem weinig vocht opneemt. Een goede oplossing kan worden ver kregen door langs de woningen een ver hard voetpad van tegels te maken en tussen dit voetpad en de weg een plant soen aan te leggen en voorts als ver- bindirtg tussen weg en voetpad nog enkele tegelverhardingen aan te leg gen. Aangezien de toestand ter plaatse, vooral in de winter,.onhoudbaar is, is het gewenst dat de noodzakelijke voor zieningen spoedig worden aangebracht. De kosten van de aanleg .van het te gelpad bedragen naar raming 1920.- en van het plantsoen naar raming 700.-. B. en W. van Ede hebben nu de Gemeenteraad voorgesteld het beno digde bedrag ad ƒ2620.- beschikbaar te stellen. LELIJK GEVALLEN De 80-jarige mej. R. Bos uit de Hoofdstraat alhier, kwam Zondagmid dag zo ernstig achter haar woning te vallen, dat zij met een gebroken rech terheup naar het Julianaziekenhuis moest worden overgebracht. Het door de Veenendaalse Damclub „V.D.C. georganiseerde damtournooi is gewonnen door Ir G. C. van Dijk te Wageningen. Het enige verliespunt in dit tournooi liep Ir van Dijk op in zijn partij tegen de heer D. Jurcka te Ede. De strijd om de tweede plaats in Groep 1 was bijzonder spannend. Niet minder dan 3 spelers delen deze tweede plaats. Naast de heer Jurcka, plaatsten zich de Veenendalers J. Edink en G. van Dijk, eveneens met 6 winstpunten. Ook in de andere groepen werd er fel om de leiding gestreden, hetgeen ook blijkt uit het geringe verschil van de best geplaatsten. Dit eerste damtournooi in Veenen daal heeft aan de gestelde verwachtin gen volledig voldaan. De organisatie was uitstekend, zodat verwacht mag worden, de V.D.C. meerdere van deze tournooien zal durven te organiseren. De uitslagen waren: Groep I: 1. Ir G. E. van Dijk, Wage ningen, 9 pnt.; 2, 3 en 4. D. Jurcka, Ede; J. Edink en G. van Dijk, Veenendaal, 6 pnt; 5. H. v. d. Brandhof, Veenendaal, 2 pnt.; 6. E. Fluit, Ede, 1 pnt Groep II: 1. C. Timmer, Wageningen, 7 pnt.; 2. K. v. d. Pol, Rhenen, 6 pnt.; 3 en 4. C. Heikamp, Veenendaal en J. v. Setten, Rhenen, 5pnt.; 5. J.' v. d. Vliert, Renswoude, 4 pnt.; 6. H. Edink, Vee nendaal, 3 pnt. Groep III: A. Valkenburg, Veenen daal, 7 pnt.; 2, 3 en 4. G. Huiberts, Rhe nen; D. Bouman en R. de Gooyer, Vee nendaal, 6 pnt.; 5. J. Roks, Veenendaal, 3 pnt.; 6. B. Valkensburg, Renswoude, 2 pnt. Groep IV: 1. A. v. d. Fliert, Renswou de, 9 pnt.; 2. W. v. d. Hor, Veenendaal, 7 pnt; 3. H. de Jong, Rhenen, 5 pnt; 4 5 en 6. G. D. van Dijk, Rhenen, W. A. d Gooyer en A. Keijman, Veenendaal, 3 pnt. Groep V: 1. W. Donselaar, Veenen daal, 6 pnt.; 2. H. v. Nw. Amerongen, Veenendaal, 5 pnt; 3 en 4. J. Diepeveen en G. de Paver, 4 pnt.; 5. T. Lasscher, Veenendaal, 1 pnt. Gröep VI: 1. H. van Beek, Veenen daal, 5 pnt.; 2. M. v. d. Bovenkamp, Veenendaal, 3 pnt; 3 en 4. E. Wels en J. Septer, Veenendaal, 2 pnt. BIJZONDERE VONDST OP WOLFS WINKEL Zaterdag 18 Juli j.l. hield de Natuur- beschermingswacht afej. Renswoude- Scherpenzeel een excursie onder de be kwame leiding van de heer Schütz uit Zeist. Vanaf kasteel Renswoude ging de tocht over de Slaperdijk naar het fort Daetselaar en verder via Abbelaar en Wolfswinkel naar hotel „De Dennen". Hoewel het aantal deelnemers ge ring was, kan deze excursie als alles zins geslaagd genoemd worden. Ze was een van de mooiste en leerzaamste van de tot nu toe gehouden excursies. Op deskundige, rustige en duidelijke wijze maakte de heer Schütz ons bei- kend met vele soorten interessante planten. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat hij een grote zeldzaamheid vond op Wolfswinkel, n.l. een aard- appelbovist met een daarop parasite rende boleet. Deze vondst wordt naar Leiden gezonden om te worden gepre pareerd. De N.B.W. kan op een zeer geslaagde middag terugzien. Ze stelt zich voor om onder leiding van de heer Schütz, die zich heeft doen kennen als een expert op plantengebied, nog meerdere excur sies te organiseren. SLUITING HOLLEWEG Blijkens advertentie in dit nummer zal de Holleweg vanaf de Hopesedijk tot de Maria Hoeve vanaf 3 Augustus a.s. voor alle verkeer gesloten zijn. Geachte Redactie, Nadat ik in Uw blad van 5 Juni j.l. enige critiek oefende op het artikel „Sport in Rhenen" in het maandblad „Contact", heeft de redactie van „Con tact" in haar nummer van Juli, een scherpe aanval ondernomen op mijn persoon, door middel van volkomen uit de lucht gegrepen beschuldigingen, ver onderstellingen en vfrdachtmakingen. De redactie van „Contact" had hiervoor de gehele voorpagina van haar blad nodig, alsmde twee waardeloze ad- heasiebetuigingen in de binnenpagina's. De manier, waarop de redactie van „Contact" meent in haar laatste hoofd artikel de belangen van de plaatselijke verenigingen te moeten behartigen, acht ik dermate minderwaardig, dat ik mij de moeite spaar er op in te gaan. De toekomst zal uitwijzen, of de redactie van „Contact", gesteund door enkele verenigingsbestuurders, met haar af brekende critiek de juiste weg heeft be wandeld. Ik betwijfel dit nu reeds, en met mij vele anderen. Alleen door nauwe samenwerking, en indien nodig door opbouwende critiek, kunnen we in Rhenen iets bereiken. Door afbrekende critiek, zoals in „Con tact" tot uiting gebracht, spannen we het paard achter de wagen. Onder dankzegging voor de afgestane plaatsruimte, D. J. BOVENSCHEN. Rhenen, Juli 1953. Piet Pitlo, tegen de veertig jaar oud, wonende aan de Rijksstraatweg, mid den in het dorpje Eist bij Rhenen, had een nieuwe broek nodig. Een manches ter broek wel te verstaan, want Piet is werkzaam in het wegenbouwbedrijf en dan moet je over sterke werkkleding beschikken. Niet dat sterke kleren je ook tegen ongevallen beschermen. Verre van dat. Want Pitlo heeft eens een on geluk gehad, waarbij hij zijn linkerbeen verloor. Vanaf het ogenblik van zijn genezing verricht hij lichte werkzaamheden voor zijn patroon. Maar, om op die broek terug te ko men, Piet besloot met de koop te wach ten, totdat de Winkeliersvereniging „Eist" haar winkelweek zou houden. Want in die week zou er tevens een ver loting plaats vinden, waarvan de op brengst in de kas van het pas geopende Elsterse Wijkgebouw zou worden ge stort. Iedere koper kreeg dan bij aan koop een bepaald aantal bonnen, waar mee men in die loterij kon spelen. Toen de bewuste week was aange broken, stapte Pitlo naar de manufac- turier Jan van Ingen en kocht daar de broek. De bonnen werden zorgvuldig opgeborgen, totdat de dorpsarts, dr Van Ommeren, de trekking zou verrichten. Welnu, Maandagavond vond die trek king dan plaats en de dokter bracht bon nummer 30863 op tafel, als zijnde het lot, waarop de hoofdprijs, een fonkel- lAnieuwe Solex was gevallen. Als een lo- eTpend vuurtje ging het bericht door het dorp. De winnaar kwam echter 'niet opdagen, totdat het gerucht ging, dat Pitlo het bewuste bonnetje in zijn be zit zou hebben. Piet was echter rustig naar bed gegaan. Hij geloofde het wel. Maar de bevolking van Eist liet het er niet bij zitten. Piet werd gepolsd en wat bleekdat hij inderdaad de geluk kige was. Om 11 uur 's avonds gingen enkele bestuursleden van de Winke liersvereniging nog bij hem op bezoek Let op de naamRang op het beschermend omhulsel van ieder „Ranqetje" RHENEN REINIGINGSDIENST Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat industrie-vuil, indien dit wordt aangeboden in de model-vuilnisemmers, door de reinigingsdienst naar de stort plaats wordt overgebracht. Wat eventueel niet in emmers kan worden aangeboden, dienen de belang hebbende industrieën op eigen kosten naar de vuilnisbelt tè vervoeren. PLEEGKINDERENWET Burgemeester en Wethouders van Rhenen brengen in verband met de in werkingtreding van de Pleegkinderen wet het navolgende ter openbare ken nis. Hoofden van gezinnen of inrichtin gen, waarin op 1 Juni 1953 één of meer pleegkinderen in de zin van de Pleeg kinderenwet worden verzorgd of op gevoed dienen hiervan vóór 15 Augus tus 1953 schriftelijk aan hen mede deling te doen. Hieronder vallen min derjarigen, die niet bij de eigen ouders, voogd of bloed- of aanverwanten tot en met de derde graad' worden opgevoed. Wanneer in de toekomst een pleeg kind ter verzorging en opvoeding wordt opgenomen, dient hiervan binnen een week na de opneming eveneens schrif telijk aan hen te worden kennis gege ven. Tevens dient aan hen mededeling te worden gedaan van het vertrek, als mede van het overlijden van een pleeg kind. Pleegouders zijn gehouden de desbe treffende aanmeldingen te verrichten. De Pleegkinderenwet beoogt de be hartiging van de belangen van pleeg kinderen eh pleegouders te bevorderen. Formulieren kunnen worden afge haald en ingeleverd bij de gemeente secretarie afdeling sociale zaken. Rhenen, 11 Juli 1953. Burgemeester en Wethouders voor- L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De Secretaris, Th. v. d. WILLIK. ONS LAGER ONDERWIJS Bij een examen, voor leerlingen, die het lager onderwijs met vrucht hadden gevolgd, zoals dit heet, kwam de vol gende invuloefening voor: Eerst ont kende de verdachte alles, maar toen de rechter hem het vuurviel hij door U weet natuurlijk, dat er moest wor den ingevuld: na aan de schenen legde en: de mand. Verbaasd over hetgeen de kinderen van deze opgaaf maakten, heeft een der examinatoren opgeschreven, wat er al zo werd ingevuld. Hier volgt zijn lijst je: hem het vuur voor hield, viel hij door zijn knieënhem het vuur onder de ogen hield, viel hij door de mandhem het vuur uit de nagels haalde, viel hij door de mandvoor hem hield, viel hij door gebodhem het vuur in de ogen wierp, viel hij door de mandhem het vuur ópende, viel hij door de mandhem het vuur liet zien, viel hij door alles heen.... hem het vuur uit de mond nam, viel hij door de panhem het vuur bracht, viel hij door de lamphem het vuur aan- Bij zonnebrand, doorzit ten, schrijnen, smetteh kondigde, viel hij door de beugel hem het vuur uitblies, viel hij door de mandhem het vuur bij de ogen hield, viel hij door de deur. Het tweede, ons toegezonden histo rische geval is eveneens de moeite waard. Hier was de opgave: 'Als je 30 gulden per week verdient, kurf je er geen 35 uitgeven; je moet de tering naar(de nering) zetten. Je moet de tering op de lering zetten je moet de tering naar de spijs zet tenje moet de tering op je reke ning zettenje moet de tering op je geld zettenje moet de tering bij de redenering zettenje moet de tering voor je ogen zettenje moet de te ring er niet' achter zettenje moet de tering naar de inkomen zettenje moet de tering er bij zettenje moet de tering bezuinigenje moet de te ring er in zettenConclusie: arm lager onderwijs! om zich te overtuigen. Ik ben maar uit m'n bed gekropen, zei Piet, want ik kan er niet van slapen. Dinsdagmiddag ging het voltallige bestuur van de winkeliersorganisatie naar de woning van de heer Pitlo om de prijs officiëel te overhandigen. Voorzitter D. Slok deed het woord en bood zijn hartelijke gelukwensen aan. rtet tracteerde op sigaren, nam de So lex over en zou er mee aan de hand weggestapt zijn, wanneer de aanwezi gen hem dit niet hadden belet. Neen, Piet moest direct het genot „proeven". Eerst liet hij het brommertje van ze nuwachtigheid nog vallen, doch al gauw was hij van de emoties bekomen en ja de motor sloeg aan en daar reed Piet als een vorst door Eist. En de bevolking van Eist? Wat zegt die er van? Iedereen is enthousiast dat juist Pitlo dit buitenkansje te beurt is gevallen. Hij kan zich nü gemakkelijk verplaatsen. De heer W. Wildeman uit Eist, een goede veertiger, heeft nu al enkele jaren kans gezien de Vierdaagse op zijn klompjes uit te lopen. En alsof dat nog niet genoeg is, tippelt hij bovendien de afstand Elst-Nijmegen heen en terug. Maandagochtend omstreeks half ne gen passeerde Wildeman op de heenweg Rhenen, waar hij uiteraard veel bekijks trof. Hij had er weer flink de pas ip en met de regelmaat van de klok klotsten de klompen op het plaveisel. Zaterdag middag komt hij weer terug, maar dan met vier dagen lopen in zijn benen. Zouden klompen soms geen blaren ge ven GESLAAGD Onze plaatsgenoot Hendrik E. Quint slaagde op het te Arnhem gehouden examen Waterbouwkundige,' na een 4-jarige cursus Middelbaar Technische School aldaar. Hedenmorgen werd ten gemeente huize aanbesteed de aanleg van straten en het leggen van rioléring nabij de Drift. De laagste inschrijver was de fa. P. Henzen Zn. te Eist voor de som van ƒ76.500.-. De hoogste inschrijver was de fa. Emelaar te Zeist met een be drag van ƒ81.200.-. DE COÖPERATIE OP REIS JX Maandag hebben leden van Coöp. en afd. De Klomp der Gelderse Mij. van Landbouw o.l.v. de heer Broekhui zen, directeur van de Coöperatie, een tocht gemaakt naar Duitsland; hoofd doel was Köningswinter en ^t Ahrdal. 's Morgens om vier uur werd bij De Klomp gestart voor de pl.m. 600 km lange tocht. Nadat 't weer eerst niet erg meewerkte, kreeg men in Duitsland om 8 uur 't zonnetje al te zien en verder was het de gehele dag prachtig weer. Toen de eerste 120 km van de tocht er op zaten, werd koffie gedronken in een voorstadje van de grote industrie stad Dusseldorf. In Keulen werd de Dom bezichtigd, vandaar ging de toch naar Köningswinter, 't prachtige stadje aan de Rijn. Met de tandradbaan kwam het gezelschap boven op de berg Drachen- fels, alwaar men prachtige vergezichten heeft. Nadat men hier de inwendige mens versterkt had, werd de tocht voortgezet langs de Rijn naar 't Ahr dal. Dit was wel 't prachtigste gedeelte van de tocht, daar het terrein hier erg bergachtige, steile rotsen en diepe dalen vertoonde. Hier in 't land van de wijn werd na tuurlijk een bezoek gebracht aan de wereldbekende uitspanning „De bonte Koe" en aan de grote coöperatieve wijn kelder in Mayschoss. Om 6 uur bereikte men Altenach, het einddoel. Voordat de terugtocht aanvaard werd, werd hier gegeten. Toen allen verzadigd waren sprak allereerst de heer Broekhuizen het gezelschap toe, hij wekte allen op trouw te blijven aan de Coöperatie, die niet alleen mooie reizen organiseert, maar ook prima waren verkoopt. Hier na sprak de heer Bouwman, assistent van de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst, namens de deelnemers woorden van hartelijke.dank tot de heer Broek huizen, de leider en organisator van deze tocht. Vervolgens werd de terug tocht aanvaard naar De Klomp, waar men voldaan en om pl.m. half vier aan kwam. GESLAAGD Bij het gehouden examen diploma „Goed melken" van de Commissi'è ver betering Melk winning en stallering in Gelderland, slaagden onze plaatsgenoi- ten: de dames A. Bos, C. van Ginkel, A. Bos en de heren W. Boonzaaijer en R. Zandsteeg, VEENENDAAL. Ned, Herv. Kerk. Markt 9.30 uur ds W. Vroegindeweij, 5 uur dhr. Van Bameveld van Delft. Ju- lianakerk 9.30 uur dhr. Van Bameveld van Delft, 5 uur ds A. Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 5 uur ds L. Brasser van Voorthuizen. Veeneind 3 uur ds A. Vroegindeweij. Dijkstraat Cand. W. van Herpen van Bameveld. Sola Fide 8 uur ds Wames van Utrecht. Jeugddienst. 10 en 5.30 'uur ds J. C. Koningsberger van Amsterdam. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 uur ds J. Koppen van Zeist. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. .Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. (Fluiterstraat) 9.30 en 5 uur ds Van de Ketterij van Alblasser- dam. Dinsdag 7.30 uur ds Van de Woes- tijne van Bameveld. Chr. Ger. Kerk. 9.30 en 5 uur ds Slofstra. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 9 uur Jeugdmis. 10.30 uur Hoogmis. 5 uur Lof 7.30 uur Completen. Zaterdag 5 uur Biechth. In de week 8.25 uur v.m. H. Mis. Ned. Prot. Bond. Geen Dienst. Le ger-des Heils 10 uur Heilig.-dienst. 12 uur Zondagschool. 7 uur Openl. samenk. 8 uur Verl. samenk. RHENEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds N. Kooreman. 6 uur ds E. Pannekoek vdn Ochten. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds Japchen van Pütten. Geref. Kerk. 10 en 5 uur dr van Min nen van Utrecht. Ger. Gem. (Kerk Plantsoen) 10 en 5.30 uur Leesdièhst. Ger. Gem. (Kerkgebouw Ger. Kerk N.V. Weg) nam. 2 en 7 uur dhr. Cabaret. 30 Juli nam. 7.15 uur Cand. Honkoop. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur Leesdienst. R.K. St. Cunera-Parochie. 7.45 uur H. Mis. 10 uur Gez. Mis en nam. 7 uur Lof. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur Leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds Fokkema van Ede, 6 uur ds Hiensch van Arnhem. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 6.30 uur ds W. Hop. Geref.. Kerk. 10 en 6.30 uur ds v. d. Elskamp van Ben- nekom. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk.. 10 en 6 uur dienst. Geref. Kerk. 10 en 5 uur ds Zwaan. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 uur de heer J. Gaasbeek.van Vee nendaal en nam. 6.30 uur de heer J. M. Meijer van Veenendaal. Met de vacantie keurig gekleed gaan! CHEMISCH REINIGEN VERVEN IN ALLE KLEUREN REPAREREN van al Uw kleding STOPPAGE Tot en met Donderdags gebracht Zaterdags klaar. Speciaal bedrijf voor Veenendaal en omgeving. Kerkewyk 19 Telef. 348 SECRETARIE-PERSONEEL IN BRUSSEL Het personeel van dé gemeente-secre tarie van Rhenen maakte Woensdag een trip per NBM-toeringcar naar Brus sel. De tocht werd meegemaakt door de gemeentesecretaris de heer Th. v. d. Willik en diens echtgenote, en stond onder leiding van de heer A. J. Boven- schen. Om zes uur in de ochtend werd ge start en na in Tilburg de koffie te heb ben gebruikt, bereikte men omstreéks 12 uur in de middag de Grand Place (Grote Markt) in de hoofdstad van Bel gië. Hier stond een gidS" van de Brus selse VW het gezelschap op te wach ten, om gezamenlijk de stad te gaan be zichtigen. Dit werd wel zo grondig ge daan, dat men practipch geheel Brus sel heeft doorkruist. Verschillende mo numentale bouwwerken werden bezich tigd, zoals de kerk van Sint Goedele en het Paleis van Justitie. Vanzelfspre kend bezocht men ook de eerste burger van de stad, n.l. Manneken Pis. Eerst om vijf uur werd vertrokken om via Antwerpen (o.a. door de Schel- detunnel) naar het feestelijk versierde en verlichte Breda te rijden, dat bruis te van de KMA-festiviteiten. Hier werd met het gezelschap gedi neerd. Na enige tijd in de stad van het turf schip te hebben vertoefd werd naar Rhenen teruggereden, waar allen om streeks hef middernachtelijk uur zeer voldaan arriveerden. SCHOOLREIS DOOR BRABANT Honderd zes en veertig leerlingen van de School met de Bijbel te Rhenen afkomstig uit de klassen 1, 2 en 3, maakten onder leiding van 10 volwas senen (leerkrachten en ouders) met 3 toeringcars een schoolreis door Brabant. Het'hoogtepunt van de dag lag wel in Kaatsheuvel, waar een langdurig be zoek werd gebracht aan de speeltuin met het sprookjesdorp „Efteling". De sprekende papagaai, de diverse „leven de" sprookjesfiguren, het zwembad enz., dat alles droeg er toe bij, dat de kinderen volop hebben genoten. Op de terugweg werd een bezoek gebracht aan de „IJzeren Man" en eerst ander half uur over tijd kwam het vrolijke gezelschap zingend Rhenen weer bin nen rijden. GESLAAGD De heer R. -de Glopper te Rhenen slaagde voor het candidaatsexamen aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr G. Annot, Kerkewijk. RHENEN. Zondag. 26 Juli; dr B. Stege- man, Herenstraat 93, Tel. 315. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 7 uur alleen voor dringende gevallen dr Van Ommeren, Eist. EDERVEEN-LUNTEREN. Van Zater dagavond 6 uur tot Zondagavpnd 12 uur dr Van de Scheur te Lunteren, Telef. K 8388-460. «TTff k VOEDT VERSTERKT U.4AF m EN DESINFECTEERT ■Éftff ■DE HUID

De Vallei | 1953 | | pagina 2