in Gemeenteraad vraagt Zondag-sluiting van het Bergbad Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Badmutsen Als voorwaarde bij de garantie voor een geldlening Oude Raad voor het laatst bijeen Eeuwenoude Veenendaalse markt beleeft thans ongekende bloei Bouw van Streek-ziekenhuis in Bennekom gaat nu toch door De Bilt was er weer naast 4GE1\DA Nieuws uit de omgeving Drog. Fa. J. F. TAK 27e JAARGANG VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1953 No. 32 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei' Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Enig recreatie-oord van betekenis WIST U H sE II „Afgekeurde" tegels in gerechtelijke sfeer ge bracht Het hek van de Patri- moniumschool harde noot voor de raad Autotocht Ouden van Dagen Fü. S.BO SH00fdstraat 91-93 Het nieuwe kerkgebouw der Apostolische gemeente MARKTPLEIN IS VEEL TE KLEIN GEWORDEN THANS ZONDER RIJKS-FINANCIERING Ritmeester-zangers concer teerden bij het Egelermeer Sfeer en gezelligheid Een onbillijkheid Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Abonnementsprijs - ('/:.0;-95 per kwartaal ;v vi Losse nummers -6 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro p*\ 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALL ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden 1.30, elk woord meer 6 cent. liet „Natuurbad Bergbad" gelegen aan de Oude Veenendaalse Grindweg op grondgebied der gemeente Rhenen, doch in de onmiddellijke nabijheid van de gemeente Veenendaal, is enige maanden geleden door de huidige eigenaar voor de verkoop in handen gesteld van een makelaarsfirma. Twee bewoners dezer gemeente, de heren H. van Schuppen en YV. B. Ver steeg, die uit hoofde van hun bestuurslidmaatschap van Veenendaalse zwemclub V.Z.C., bij het natuurbad zeer sterk geïnteresseerd zyn, hebben op naam van een op te richten Stichting „Natuurbad Bergbad" voor een bedrag van 35.000.- een optie op het bad verkregen en hebben zich vervolgens tot het gemeente bestuur gewend met het verzoek te willen bevorderen dat de gemeente de be taling van rente en aflossing der voor de aankoop te sluiten geldlening garan deert. In de Woensdagavond gehouden vergadering heeft de Gemeenteraad een door de A.R.-fractie ingediend voorstel om aan deze garantie de sluiting van het bad op Zondag te verbinden, met 10 tegen 4 stemmen (P.v.d.A.-fractie) aan genomen. Verzoekers voeren aan, dat de entree- en abonnementsprijzen in de laatste jaren verschillende malen zijn verhoogd doordat het bad voor de eigenaars geen of slechts geringe winst opleverde. In dit verband wordt het verder niet denk beeldig geacht dat een eventuele nieuwe paticuliere eigenaar, die in het bad in de eérste plaats een winst-object zal zien, door een nieuwe prijsverhoging zijn baten zal trachten te vermeerderen. Verzoekers zijn evenwel van mening dat een instelling welke niet het maken van winst beoogt, doch in eerste in stantie de belangen van de zwemmers en van het bad wil behartigen, het zwembad zonder tekorten zal kunnen exploiteren. B. en W. onderschrijven de door ver zoekers naar voren gebrachte argumen ten en met het oog op de grote waarde welke aan het Bergbad moet worden toegekend als enig recreatie-oord van betekenis in de onmiddellijke om geving van de plaats Veenendaal. Zij achten het verantwoord, dat de gemeen te haar financiële medewerking ver leent. Evenwel menen zij dat de ge meente niet het gehele risico behoeft te dragen, doch dat het gewenst is, dat ook de plaatselijke industrie een ge deelte van het risico op zich neemt en wel zo dat de gemeente 2/3 en de in dustrie 1/3 deel der rente en aflossing garandeert. De verzoekers waren er intussen in geslaagd een zevental fabrieksdirecties te bewegen deze tegengarantie tot een genoegzaam bedrag te verstrekken. Met de aankoop van het bad zal een bedrag van ƒ35.000.- gemoeid zijn. B. en W. stelden de Raad voor gedurende de looptijd (25 jaar) van een voor dit bedrag te slui ten geldlening de betaling van rente en aflossing te ga randeren van 2520.- per jaar. De eerste spreker over deze aangele genheid was de heer Van Stempvoort (A.R.) Hij is groot voor stander van zwemsport en hij meent dat de Stichting Natuurbad Bergbad i.o. met deze garantie geholpen moet worden. Vroeger kon men wel zwemmen in de Vaart, maar dat is afgelopen. Het Bergbad is nog de enige plaats in deze Van Stempvoort. Prin- cipiëel. Voorstander van de zwemsport Dat het Veteranen voetbal-tour- nooi, gehouden ten bate van de Tocht Ouden van dagen het mooie bedrag van ƒ350.- heeft opgebracht? Dat de Gemeenteraad een bedrag van 1875.- heeft bestemd voor de aan schaffing van 25 nieuwe schoolbanken voor de school aan het Boslaanplein ter vervanging van banken die al 30 jaar oud zijn? Dat volgende maand de nieuw- gekozen en tot 17 zetels uitgebreide Veenendaalse Gemeenteraad officiéél zal worden geïnstalleerd? Dat Tante Jos, de redactrice van onze rubriek voor de Jeugd op het ogenblik met vacantie in Frankrijk ver blijft en wegens de daar heersende sta kingen niet 'weet wanneer zij weer bij ons zal kunnen zijn? Dat de geruchten omtrent de ves tiging van een bioscoop aan de Kerke- wijk nog steeds aanhouden? Samengesteld in samenwerking met de V.V.V. de Ver. v. Vreem delingenverkeer „Veenendaal" Heden Vrijdag 14 Augustus (In Tekenschool) Tentoonstel ling Aquariumver. „Minor". Zaterdag 15 Augustus V-V.V.-excursie naar Emmik- huizerberg en omgeving. Start 2.30 uur bij R.K. kerk Nieuwe- weg. (In Tekenschool) Tentoonstel ling Aquariumver. „Minor". Luxor Theater Van heden Vrijdag t/m. Maan dag de film „Het Meisje uit de Herberg" en van Dinsdag t/m. Donderdag „De held van de Straat". Van Hardeveld: Bergbad Aran hei niet stellen zonder de Zondag. omgeving waar men de zwemsport kan beoefenen. Spreker wil niet ingaan op de vraag of zwemmen op Zondag ge oorloofd is of niet, maar aangezien er in het Bergbad ook op Zondag entree geheven wordt en de nodige amuse ment georganiseerd wordt, meent zijn fractie veiligheidshalve dat de gevraagdo garantie gegeven kan worden indien het bad op Zondag gesloten gehouden wordt. Hij wil het voorstel van B. en W. met een dergelijke bepaling zien aan gevuld. De heer Bastmeijer (A.R.) sluit zich hierbij aan, maar de heer Van Har develd (P.v.d.A.) is vierkant tegen dit A.R.-voor stel. Hij meent dat wanneer het bad op Zondag moet sluiten dat het bad dan zeker de helft van de inkomsten er bij zal inschie ten en dan zal de exploitatie in elk geval on mogelijk worden. Men kan dan wel vooruit bekijken dat de gem. ieder jaar 't garantiebedrag voor het. volle pond ze.1, moeten betalen. Wordt hier beweert dat men zoveel met de zwemsport op heeft en dat de gevraagde garantie verleend moet worden; met dit voor stel van de Zondagsluiting gaat men de zaak weer bederven. Voorzitter is het niet eens met de heer Van Hardeveld als hij zegt dat het Bergbad Zondags de helft van de week- entree ontvangt en deelt dan mede dat B. en W. het voorstel van de heer Van Stempvoort over neemt om de Zondags sluiting van het aan de garantie te ver binden, en na stemming wordt dan be sloten de garantie met deze voorwaarde te verlenen. In de vorige raadsvergadering had het raadslid de heer Verkuijl gevraagd cf het waar was dat de gemeente trot toir-tegels had gekocht die door de ge meente Utrecht waren afgekeurd. Op het verzoek van de ambtenaren van Gem. Werken las de Voorzitter een brief voor van de directeur Gem. Werken Utrecht waarin deze directeur verklaart dat de gemeente Utrecht het soort tegels, dat voor Veenendaal was aangekocht, nooit gebruikt. Hiermee dus, zo zei de Voorzitter willen de heren van Gem. Werken aantonen dat het gerucht van de afgekeurde tegels op fantasie berust. De heer Van Hardeveld deelt daarop mede, dat de heren van Gem. Werken bij leden van zijn fractie gepolst hebben waar de bron van dit gerucht te vinden was en dat de heren van Gem .Werken op de verstrekte aanwijzingen menen deze bx-on te hebben gevonden bij een aantal arbeiders en dat de heren van Gem. Werken in deze een gerechtelijk proces hebben aanhangig gemaakt. De heer Van Hardeveld verklaarde verder ontstemd, dat de leden van zijn fractie naar aanleiding van dit. laatste voortaan voorzichtig zullen zijn met het geven van aanwijzingen aan Gem. Werken, want het is nog niet te overzien wat hier uit zal voortvloeien. Voorzitter kan zich wel indenken dat de heren van Gem.-Werken tot iets dergelijks gekomen zijn. Zij zijn erg ge pikeerd door dergelijke geruchten. Ver der beschouwde hij het als een parti culiere aangelegenheid. Uit verkeerstechnisch oogpunt werd op kosten van de gemeente het voorste gedeelte van het hek van de Patrimo- niumschool aan de zijde van de Patri moniumlaan verlaagd. Hierdoor is het) uitzicht voor het verkeer dat uit de Pa trimoniumlaan de Kerkewijk wil oprij den, aanmerkelijk verbeterd. Als ge- (Zie verder pag. 2) De Vereniging „Oranjedag" heeft aan alle haar bekende adresen van Auto bezitters een verzoek gericht om Vrij dag 28 Augustus weer mee te willen rij den en de Ouden van Dagen een geluk kige dag te bezorgen. De meesten zullen dit dan reeds voor de 6e maal doen! Waar echter alle adressen van Auto bezitters niet bekend zijn en toch min stens 150 wagens nodig zullen zijn, om alle Oudjes te kunnen meenemen, wor den de niet-aangeschreven rijders vrien delijk uitgenodigd zich met hun auto voor deze tocht te willen opgeven bij de heren J. van Schuppen, Hoofdstraat 90, Tel. 378, of J. H. Slik. P. H. v. Rijn straat 29. Tel. 710. Verder is in dit nummer een adver tentie opgenomen waarin zich een bon bevindt die de ouden van dagen van 65 jaar en ouder kunnen invullen die van plan zijn de tocht naar Amsterdam mee te maken. De adressen waar men deze bon dient in te leveren zijn eveneens in deze advertentie vermeld. VOOR BETERE UURWERKEN GOUD - ZILVER - UURWERKEN Veenendaal. Naar aanleiding van een daartoe ge daan verzoek heeft de Gemeenteraad Woensdagavond besloten bouwgrond te verkopen aan de Apostolische Ge meente. Deze bouwgrond is gelegen aan de Acacialaan nabij het Ver.-gebouw aan de Eikenlaan en bestemd voor het bouwen van een kerkgebouw voor de Apostolische gemeente alhier. Nader vernemen wij nog dat dit ge bouw o.m. een 300 zitplaatsen zal be vatten. KLASSIEKEN IN OUWEHAND Het gaat de culturele kant op met Ouwhands Dierenpark. Bevatten de avondfeesten van dit seizoen louter pro gramma's van cabaret en lichte mu ziek, thans lezen wij namen als Mozart, Brahms en Strauss op het programma. Nog een andere bijzonderheid is dat, in tegenstelling tot anders, de artisten buitenlanders zijn. Het zijn nog maar jonge artisten, doch zij genieten een werednaam. Door alle landen hebben zij al gezworven, deze Wiener Sangerkna- ben, en nu zijn ze aanstaande Donder dag te beluisteren op de Grebbeberg. De beroemde melodiëen, vertolkt door twintig gevoelige jongenskelen, zullen klinken in de bossen en we kunnen ons geen beter programma aan het einde van het zomerseizoen wensen. De Veenendaalse markt maakt thans een periode door van een in haar eeuwenlang bestaan nog niet eerder gekende bloei. Vergelijken wy de drukte van de warenmarkt van thans met die van voor de oorlog dan zyn daar in eerste plaats de cijfers van de inkomsten aan marktgeld die deze bloei demonstreren. Voor de oorlog bracht de markt een bedrag van 650 gulden per jaar op. Thans is het bedrag dat jaarlijks aan marktgeld in de gemeentekas vloeit gestegen tot ruim 3500 gulden. Zag men voorheen slechts hier en daar een kraam staan; thans is het markt plein veel te klein om alle standhouders die de Veenendaalse markt willen be zoeken een plaats te geven. Dinsdags staan er nu 70 kramen en nog verschil lende standwerkers en de stroom van aanvragen om standruimte welke bij de marktmeester binnenkomt houdt aan. Het marktplein is echter overladen vol en er is geen ruimte voor meer kramen. Om elk plekje te benutten werd kort geleden overgegaan tot het afsluiten van de rijweg naar het Achterkerk op marktdag om ook daar kramen te kun nen plaatsen. Zelfs wordt nu al een ge deelte van het trottoir aan de Hoofd straat als marktterrein gebruikt. Verreweg het grootste aantal aan vragen om standruimte komt van bui ten de plaats. En dat de kooplieden zo graag naar de Veenendaalse markt ko men is wel het bewijs van de grote bloei van deze markt. De publieke be langstelling is dan ook enorm geworden. Het record-aantal marktbezoekers van vorig jaar wordt deze zomer weer ver DE POLITIE EEN VALSE NAAM OPGEGEVEN Een alhier woonachtige jongeman had vorige week een bekeuring opgelopen. Hij dacht de boete te ontlopen door de bekeurende agent een valse naam op te geven. Enige dagen later echter liep de jongeman toch tegen de lamp, en de boete dat hij zal hebben te" betalen zal nu zonder twijfel wel wat hoger zijn. INLEG EN TERUGBETALING NUTSSPAARBANK Bij het kantoor Veenendaal van de Nutsspaarbank werd in de maand Juli 1953 ingelegd 117.575.75 en terugbe taald ƒ114.215.89. De raad van toezicht van de Stichting Protestants Streekziekenhuis te Bennekom heeft besloten niet langer te wachten op een beslissing van de Mi nister van Sociale Zaken en nu toch over te gaan tot de bouw van het zieken huis. Blijkens een rapport van het algemeen bestuur is de bouw thans mogelijk zonder rijks-financiering en besloten werd ook de Minister mede te delen dat afgezien van zijn beslissing een aanvang met de bouw zal worden gemaakt. Het bestuur verklaarde ook bereid te zijn tot samenwerking met de in deze omgeving bestaande ziekenhuizen. Het besluit is vastgelegd in een mo tie waarin wordt gezegd dat de minis ter-president dr Drees reeds in April 1948 toestemming heeft gegeven voor Om de toekom stige horloge-i makers een duidelijk beelc te geven, ho< het innerlijk van een mo dern gesteent anker-horloge er uitziet heb-i ben de Zwit sers dit reuzen! model ver vaardigd. Het loopt ever. accuraat als een horloge van normale groot te, de opwind knop heeft de afmeting van een pompei, moes. het bouwen van het ziekenhuis op de terreinen van het landgoed „Hoeke- lum" in Bennekom. Voorts zegt de motie dat door de be sluiteloosheid van verschillende instan ties met de bouw nog niet begonnen is kunnen worden, ondanks het feit dat deze zaak naar het oordeel van de Raad van toezicht reeds lang voor beslissing rijp is, temeer daar men overtuigd is dat de thans heersende chaotische toe standen op ziekenhuisgebied alleen zijn op te lossen door het bouwen van een streekziekenhuis van Ft otesiants-Chris- telijk karakter. Zulk een ziekenhuis, aldus de motie, geniet de steun van het overgrote deel van de bevolking der Gelderse Vallei en Veluwezoom. Omtrent het tijdstip van een aanvang der ziekenhuisbouw te Bennekom kon men ons nog niets mededelen. (Van onze weerkundige medewerker) Wanneer er in de zomer, vooral in de vacantietyd, buien vallen, ook al wer den die door het K.N.M.I. niet verwacht, dan hoort men dikwyls kritiek op „De Bilt" uitoefenen, die lang niet altijd ge rechtvaardigd is. Het opstellen van een weersverwachting biedt in he^t zomer halfjaar aanmerkelyk meer ^moeilijk heden dan in het winterseizoen. In de eerste plaats n.l. voltrekken in het winterhalfjaar de processen zich in de meeste gevallen vlugger. Er zit als het ware leven in de brouwerij, die het opstellen van een verwachting ten goe de komt, daar men in deze gevallen vrij goede berekeningen kan maken /an de gedragingen van de lage- en hogedruk- gebieden. Van groot belang is in de winter de temperatuur onder of bo ven het vriespunt. Het behoort tot de uitzonderingen, dat er in de winter vorst wordt verwacht en dat het dan niet gaat vriezen, of dat het blijft vriezen als er invallende dooi wordt verwacht. Wanneer men zijn oor te luisteren legt, dan blijkt het K.N.M.I. in de win ter veel meer vertrouwen te genieten dan in de zomer. Dat een weersverwachting niet altijd de juiste verwachting blijkt te zijn ge weest, behoeft geen betoog. De trefkans varieert ongeveer om de 90 Dat wil dus zeggen, dat er van de 10 weersver wachtingen één is, die niet deugdelijk zal blijken te zijn geweest En nu blijkt steeds weer, dat er over de keer, dat een verwachting niet uitkomt, enkele dagen wordt gesproken, terwijl er over de ge slaagde verwachtingen niet wordt ge rept. In het zomerhalfjaar zijn de moeilijk heden bij het opstellen van eert goede verwachting dikwijls vele. Daar hebben wij b.v. de bedriegelijke warmtestoringen uit Frankrijk. Het ge beurt niet zelden, dat er omstreeks het middaguur in geheel België en Frank rijk en ook in ons land nog geen bui is te bekennen. Twee uren later melden de eerste stations reeds onweer en in de avonduren trekt een warmtestoring met onweer over ons land en geeft op vele plaatsen zware buien. Daarbij is echter gebleken, dat de weersverwachting dikwijls met een half oor wordt beluisterd. Vooral in de zo mer, tijdens een periode met enigszins onstabiel weer, kan het enige dagen achtereen voorkomen, dat er wordt ge sproken van „plaatselijk enkele buien" of „enkele verspreide buien". De prac- tijk bewees de afgelopen zomer nog eens weer, dat in die streken, waar men bij deze verwachting geen buien kreeg, werd gezegd: „De Bilt heeft het al da gen lang over buien, maar daar komt niets van". In een ander deel van het land, in dit geval in de noordelijke pro vincies, hoorde men zeggen: en dan zegt De Bilt enkele verspreide buien; nu wij hebben vanmorgen een bui gehad, het goot uit de lucht". En nu de werkelijkheid. Wanneer de opbouw van de lucht onstabiel is (d.w.z. dat er zich vrij gemakkelijk buien kunnen vormen), dan zal de verwachting onder meer luiden: „Kans op een enkele bui" of „Enkele verspreid optredende buien". Het is nu eenmaal onmogelijk op ook maar enkele uren van te voren te zeg gen waar deze enkele buien zullen val len. De ene keer in Sneek, de volgende keer in Hilversum en weer een andere keer kan het Deventer of Bilthoven zijn, waar gedurende enkele minuten een stortregen valt. Hen, die enkele da gen juist tussen de buien doorlopen, hoort men zeggen: „Waar blijven die buien?" Anders dan de pechvogel, die wel onder de trek van deze „verwachte verspreide bui" ligt. Gedurende enkele minuten ziet hij de regen uit de lucht plensentotaal 2 a 4 mm (veel meer is het meestal bij deze korte buien niet). Verder blijft het de gehele dag droog. De verwachting was zowel voor hen, die Op initiatief en daartoe uitgenodigd door de Veenendaalse ver. voor Vreem delingen Verkeer, heeft het Ritmeester Mannenkoor, o.l.v. de dirigent de heer Hartsuijker, Maandagavond een concert gegeven in de bossen bij het Egeler meer. In deze bossen is namelijk het grote vacantiekamp gelegen van de Steenkolen Handels Vereniging N.V. te Rotterdam. Dit kamp, bestaande uit een 40-tal grote tenten en een aantal zomerhuisjes wordt ieder jaar van Mei tot September bevolkt door personeel van genoemde N.V. dat dan hier de vacantie door brengt. In deze tijd van het jaar ver blijven hier onder de rook van Veenen daal en in een zeldzaam mooie omge ving, niet minder dan 300 mensen. Het zijn dan ook voor een belangrijk deel de bewoners van dit kamp die wij in de zomermaanden als vacantiegan- gers in de Veenendaadse straten zien. Vorig jaar heeft de V.V.V. voor deze mensen in het kamp een amusements avond georganiseerd en ook deze zomer zag de V.V.V. het als haar taak iets in het kamp te moeten doen. Het idee om het Ritmeesterkoor uit te nodigen voor een openlucht-concert in het schitte rend gelegen kamp bleek onverwacht groot succes te hebben. Het optreden van de Ritmeester-zangers die een programma brachten dat voor een deel op deze bijzonder mooie zomeravond was afgestemd, sloeg dermate in, dat én kampbewoners, én koorleden voor wie het een groot genoegen was in de prachtige natuur van deze omgeving te kunnen zingen, na afloop enthousiast en voldaan afscheid namen en al af spraken maakten voor een concert in de zomer van volgend jaar. De „burgemeester", de leider van het kamp, maakte zich tolk van de kamp bewoners toen hij aan het adres van V.V.V. en het Ritmeesterkoor woorden van grote waardering en dank sprak voor het gebodene. overtroffen. Er worden ook uitstekende zaken gemaakt. Van een groentehande laar b.v. hoorden wij dat als hij 800 gul den omzet heeft, het 'n slechte dag voor hem is, want gewoonlijk is het bedui dend meer. Achter sommige kramen staat men met vier man te helpen om het te kunnen bijsloffen. De branche die op de Veenendaalse markt de grootste omzet haalt is die van suiker werken. Vooral Zaterdags wordt in deze artikelen fantastisch veel verkocht. Het is werkelijk verbazingwekkend hoe eigenlijk in weinige jaren tijds de Veenendaalse markt uit haar kwijnend bestaan is gehaald kunnen worden en een dergelijke grote vlucht heeft kun nen nemen. Een ontwikkeling eohter die thans wordt tegengehouden door gebrek aan ruimte voor meer kramen. De Veenendaalse markt kenmerkt zich de laatste jaren door de goede en typische marktsfeer en grote gezellig heid. Regelmatig komen hier b.v. de voor een markt onmisbare standwerktrs die hun vak verstaan en met hun fantas tische woordenvloed en smakelijke verhalen voor een belangrijk deel aan het brengen van deze sfeer bijdragen. En dan niet te vergeten de vrolijke mu ziek van de harmonicaspeler Snabel uit Soest die al tientallen jaren meestal Dinsdags in Veenendaal komt en een graag gezien en bekend figuur in onze straten is geworden. Al zingend en spelend zwalkt hij door de mensen menigte en zorgt voor de vrolijke en muzikale noot. Een bewijs van de goede geest op de Veenendaalse markt is ook dat de uit alle delen van het land afkomstige koop lieden hier een vorm van samenwer king hebben gevonden en gezamenlijk attracties en acties organiseren. Men houdt nu en dan eens een verloting of iets dergelijks. lede:- jnar weer Sinterklaas op de Markt om onder de kopers cadeautjes uit te delen. Zowel kooplieden als het publiek komen graag op de markt in Veenendaal. Verschilende kooplieden hebben aan merking gemaakt op de wijze waarop in Veenendaal de tarieven voor het marktgeld zijn ingedeeld. De groente en fruithandelaren b.v. betalen 10 cent per meter plaatsruimte, terwijl stand houders met suikerwerken en textiel 20 cent per meter moeten betalen. Men betaalt deze prijs graag maar men meent toch dat in deze regeling een on billijkheid zit. Men is dan ook van plan om zich ten aanzien hiervan tot het ge meentebestuur te wenden. Een werkelijk grote ergernis op de markt wordt gevormd door het feit dat (Zie verder pag. 2) daze bui kregen, als voor hen, die er vrij van bleven, correct. In het zomerhalfjaar zijn het juist deze buien, die zoveel moeilijkheden opleveren. Er mag echter alleen van een mislukte verwachting worden gespro ken als er buien voorkomen, wanneer het K.N.M.I. van droog weer spreekt, ofwel wanneer het in het gehele land droog blijft terwijl er buien worden verwacht. Nu wil de mens echter graag mopperen en daar „het weer" toch al het gesprek van de dag is, moet de „weersverwachting" het dikwijls ont gelden, waarbij vaak een geval wordt opgegraven, dat al enige dagen of zelfs weken oud is. Gerechtvaardigde kritiek kan ook het K.N.M.I. waarderen, maar alvorens deze te geven, moet men zich eerst terdege van de gegeven verwach ting en het daarop volgende weersver- loop in het gehele land op de hoogte stellen. (Nadruk verboden) Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 RHENEN. Morgen 15 Augustus wordt in Rhenen de jubileum Grebbe-wandel- tocht gehouden. Op het Koningshof in Rhenen is voor de maanden Augustus en Septem ber een vermaak-podium opgericht dat de naam kreeg van „Rhenen in 1600". Voor de komende weken heeft men voor dit podium een uitgebreid amuse- ments-programma samengesteld. SCHERPENZEEL. Alhier is men be zig met de uitwerking van plannen voor het bouwen van een aantrekkelijk zwembad. De bouwkosten bedragen naar schatting ƒ29.500.-. EDE. Morgen, Zaterdag 15 Augustus, begint in Ede de grote jubileum-Heide week met als hoogtepunt de officiële opening morgenavond in het Openlucht theater. De strijd om het bezit van de nieuwe 8-klassige school in Ede-West tussen voorstanders van het openbaar en het Hervormd onderwijs, bleef nog onbeslist toen in de deze week gehou den raadsvergadering de stemmen staakten. PRIMA 100 GARANTIE Hoofdstraat 106 Tel. 632

De Vallei | 1953 | | pagina 1