PANG MULDER Ontbreken van riolering in de Patrimoniumbouw wordt nu ondragelijk BIOSCOOP Tea For Two 'tfanétefd V&n I L pSitN ff mix vezsnopeun#. van cfemsfezanp. ma Eist Achterberg Ederveen Predikbeurten JZo-tia" Afhaaldienst Nutsspaarbank Arm Frankrijk, gelukkig Nederland ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN EN HyPOTHEKEN UIT DE VEENENDAALSE RAADZAAL Gemeenteraad verkocht nu toch grond aan Fa. Wed. de Haas De rondvraag Drie raadsleden nemen afscheid De bouw van 40 schuren aan de Davidsstraat DE VEENENDAALSE MARKT Gratis rijwielstalling Hoe zachtkens glijdt ons bootje Zondagsdienst Doktoren Gevestigd in „EIGEN GEBOUW'' Eikenlaan 50 RHENEN DORIS DAY Burgerlijke Stand I Wat leven we hier toch in een goed land. Die gedachte vervult me als ik lees wat er nu in Frankrijk gebeurt. Ik ga geen verhaal schrijven over de sta kingsellende, die als een vloedgolf het Franse volk overspoelt. De kranten staan er vol van en de radio vertelt er genoeg over. Evenmin voel ik me ge roepen een oordeel uit te spreken over het al of niet rechtmatige van die sta kingsbeweging. Ik beperk me tot het eenvoudig constateren van het droeve feit, dat een heel volksleven wordt ont wricht, doordat practisch alle open bare diensten het werk hebben neer gelegd. Het zal je overkomen zonder licht en zonder gas te zitten, geen brief of krant in je brievenbus te krijgen, geen trein of bus te kunnen nemen, geen telefoongesprek te kunnen voeren en geen telegram te kunnen verzenden, met al het vuil te blijven zitten, omdat de reinigingsdienst niet meer functio. neert. En het zal je als Nederlander ge beuren voor vacantiegenoegen ergens in Frankrijk te zitten en te bemerken, dat je feitelijk een gevangene gewor den bent, omdat je je bewegingsvrij heid kwijt bent en niet naar huis terug kunt als je dat zou willen. Denkt daar over niet gering, want het is toch meestal zo, dat wie een buitenlands reisje maakt, van tevoren de kosten be rekend en zich dan van de benodigde buitenlandse gelden voorziet. Een on gewilde verlenging van het verblijf in den vreemde betekent dan gebrek aan geldmiddelen met al de ellende daaraan verbonden. Zo zijn er dan heel wat toe risten in Frankrijk jammerlijk ge strand. Nog eens, wat leven we hier dan toch in een goed land. Van stakingen, weten we eigenlijk niet en zeker niet van sta kingen, die een omvang hebben als in Frankrijk. Natuurlijk neemt ook hier de regering wel eens maatregelen, die in de arbeiderswereld tegenstand ont moeten, maar dan is er het georgani seerd overleg om tot een oplossing te komen, die meer bevrediging biedt. Daarbij komt, dat wij hebben een zekere vastheid van lijn in het rege ringsbeleid. Het komt hier maar zelden voor, dat een ministerie gedwongen wordt zijn biezen te pakken en voor een ander plaats te maken. In Frankrijk echter gebeurt zo iets om de haverklap en het kan niet anders of dit moet het vertrouwen van het volk in zijn rege ring in ernstige mate schokken. Als ik zeg, dat we hier toch maar in een goed land leven, dan denk ik daar bij niet het minst aan onze hoge Lands vrouwe, Koningin Juliana, die door haar hartelijk meeleven met het wel en wee van haar volk zeker niet in gerin ge mate bijdraagt de band tussen volk en regering te versterken. Je hebt van die mensen, die weinig goeds weten te vertellen van eigen land en daarentegen hoog opgeven van het geen ze in den vreemde genieten, maar ik erger me daaraan steeds. We missen een Rivièra en we hebben geen Alpen, maar we hebben een eigen natuur schoon. Bovenal zijn we een gelukkig volk. dat overal benijd wordt om zijn vredig bestaan, om zijn grote energie, om zijn bemind vorstelijk Huis. Laten we dat toch niet vergeten. JAN SMIT. KERKEWUK 167 TEL.660 VEENINOAAL „VEENENDAAL" SPEELT AAN DE BERGWEG A.s. Zondag speelt Veenendaal een oefenwedstrijd tegen Hercules uit Utrecht op het terrein aan de Bergweg. Te half drie speelt Veenendaal I te gen Hercules I en 4.30 uur Veenendaal 2 Hercules 2. GESLAAGD Gedurende' het cursusjaar 19521953 slaagden de navolgende leerlingen van de heer W. van Rijswijk, accountant en belastingconsulent te Lunteren: Voor Middenstandsdiploma: Mej. B. de Ruiter de heren H. Eilerts en'C. v. d. Brink. Voor Practijkdiploma Boek houden: de heren B. Borren, G. van Doorn, M. Groeneveld en C. van Nieu- wenhuizen. Voor Moderne Bedrijfs administratie: de heer D. J. Oosterbeek. Voor Staatspractijkdiploma Bedrijfs administratie A: de heer E. R. Caspers. GEVONDEN EN VERLOREN VOOR WERPEN Verloren: gouden armband met slot, doublé schakelarmbandje, 1. blauw jon gens jasje, Bewijs van Nederlander schap, 1, witte dameshoed, zilveren armbandje, rood-saffiaan damesporte- monnaie met inhoud, vulpen, herenpor- temonnaie met inhoud, dubbele arm band, foto's, tafelkleedje, actetas in houd plastiek regenjas enz., zilveren zegelring, gouden schakelhalsketting, groene damestas inhoudende vulpen, foto's enz., rieten tas met aardappelen, doublé damespolshorloge, zwart dames- portemonnaie met inhoud, badtas met inhoud, rood-geruite damestas met in houd, nikkel dames polshorloge. Gevonden: zadeldek je, manchester jongensjasje, padvindersriem, autosleu tel, kinderbrU, huissleutel, wit leren schoen, colliers, een halve meterstok, gedeelte v. e. bankbiljet van 20.-, muntbiljet van 2.50, een zilveren broche, een armband (parels), een gele stofjas en een nijptang. Aangelopen: een witte kip en een bruine hond. (Vervolg volg hiervan is echter de situatie ont staan dat thans het hekwerk langs de Patrimoniumlaan uit drie verschillende delen bestaat. Eerst het lage gedeelte, dan het hoge traliehek en verder langs het schoolplein harmonica-gaas. Het aesthetisch aanzien van de school is nu in gedrang gekomen, aldus zegt ten minste de Kerkeraad der Ned. Herv. Gem., want de Raadsleden zijn het hiermede nog niet eens. Het hek was al lelijk, het is nu alleen nog maar een tikje lelijker geworden, zo sprak o.a. de Voorzitter. De Kerkeraad vraagt name lijk het gemeentebestuur om met finan ciële medewerking van de gemeente en uit hoofde van Lager onderwijswet 1920, het hoge traliehek langs het schoolplein te mogen doortrekken. B. en W. stelden de raad echter voor om niet op dit voorstel in te gaan, om dat de finan ciering van dit werk niet bij de post Lager onderwijswet 1920 is onder te brengen. De heer Scholten (C.H.U.) had gedacht dat met het ver lagen van het voorste ge deelte, meteen het hele hek vernieuwd zou worden en dan voor reke ning van de gemeente. De heer Bast- meijer: het hek is toch verlaagd op ver zoek van de gemeente en daardoor is het hekwerk nu lelijk geworden. Billijk is het daarom toch dat de gemeente nu de kosten betaald van het door trekken van het hoge traliehek langs het schoolplein. De heer Van Hardeveld: Daar had men eerder mee moeten aan komen, niet nu het voorste gedeelte, met toestemming van het schoolbestuur, is verlaagd. De aanvragers zijn nu te laat. De heer Bastmeyer: Ja maar dat Bastmeijer kreeg het hek niet. NIEUWE VG.L.O. SCHOOL NIET UITSLUITEND NED. HERVORMD. Bij raadsbesluit Mei 1950, werd aan de Kerkeraad der Nederlands Her vormde Gemeente alhier medewerking ingevolge artikel 72 der lager onderwijs wet 1920 verleend voor de stichting van een school voor voortgezet gewoon lager onderwijs op het terrein achter de Geerseweg. Thans is door het gem.-bestuur van de genoemde Kerkeraad bericht ont vangen, dat deze zijn rechten krachtens het bedoelde raadsbesluit overdraagt aan de Stichting voor Voortgezet Ge woon Lager Onderwijs alhier. Inmid dels is namelijk voor de op te richten school een bredere basis bereikt, zodat deze niet meer een uitsluitend Neder lands-Hervormd karakter zal dragen. Doordat thans de v.g.l.o.-school op bredere basis zal worden opgericht, zal het aantal leerlingen belangrijk hoger zijn dan aanvankelijk door de Kerke raad werd aangenomen. Met het oog daarop bestaat thans het voornemen een school te bouwen van 8 leslokalen, alsmede een huishoudlokaal en een lo kaal voor handenarbeid. Het Bestuur der Stichting heeft bevestigd, dat de school bestemd zal zijn voor 160 leerlin gen. De Stichting heeft van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen toestemming gekregen een z.g. „koop-school" te bouwen. Dergelijke scholen worden in serie gebouwd, ter wijl de kwaliteit en het uiterlijk aan zien niet minder zullen zijn dan bij andere nieuwe schoolgebouwen. VEENENDAALSE RESERVE-POLITIE BEHAALDE EERSTE PRIJS BIJ SCHIETWEDSTRIJDEN Tijdens de te Utrecht en Amersfoort gehouden schietwedstrijden waaraan dcor bijna 600 politie-reservisten werd deelgenomen, heeft het Veenendaalse corps verschillende prijzen weten te be halen. Vcor de personele wedstrijden werd een eerste prijs behaald. Bij de corps wedstrijden werd men nr. 5 met slechts twee punten verschil van de winnaar der tweede prijs. In de 3e klasse moest worden geloot om de 3e of 4e plaats. De 8 Veenendaalse schutters die er aan hebben deelgenomen hebben hiermede dus een schitterende prestatie gele verd, temeer waar de meeste andere reservisten al vaker aan deze wedstrij den hadden deelgenomen. Betreffende de Veenendaalse reserve- politie kan nog worden vermeld dat de eerste opleiding van het thans bestaan de corps nu is afgesloten en dat in Sep tember of October a.s. weer een nieuwe klar voor opleiding zal worden ge vormd. Reeds hebben een aantal per sonen zich voor deelname aan de nieuwe cursus gemeld maar er is nog gelegen heid om zich hiervoor alsnog op te ge ven aan het bureau van politie. Tijdens de vorige raadsvergadering stelden B. en W. voor, een perceel grond in de Industriewijk te verkopen aan de N.V. v/h. Wed. A. W. de Haas alhier. Tijdens de behandeling van dit punt werd dit voorstel na langdurige discus sie door B. en W. teruggenomen, aange zien de Raad het wenselijk achtte, dat nader overleg werd geopend met de heer R. Vonk, die reeds in December had verzocht deze grond te mogen ko pen. Inmiddels heeft dit overleg plaats gehad. Bij deze bespreking is gebleken, dat de heer Vonk genoegen neemt met het perceel grond, dat is gelegen onmid dellijk achter de strook grond, welke de N.V. v/h. Wed. A. W. de Haas wenst aan te kopen. De heer Vonk heeft overigens met de aankoop van dit tweede perceel geen haast en besloten voorlopig af te zien van de aankoop of ruiling van het hem aangeboden perceel aan de Indus trielaan. De Raad is nu accoord gegaan met de verkoop. Slok De stank in Patrimoniumbouw. van pag. 1) is toch misbruik maken van de wel willendheid van het schoolbestuur. Wethouder Middelhoven vindt het hek nu zeker niet lelijker geworden. Er zijn nog wel andere punten in onze gemeen te die eerder voorziening behoeven. De heer Van Galen vindt het een onaesthe- tisch geval geworden. Voorzitter wijst er op dat de be groting van het geval ruim 1000 gul den beloopt en verder merkt hij op dat het hek dat het schoolbestuur wil bou wen, zo hoog en met dat zware tralie werk doet denken aan het insluiten van leeuwen en beren. Hij kan de smaak van het schoolbestuur niet bewonderen. Het aanzien van de school aan de Ker- kewijk is nu mooier geworden en aan de kant van de Patrimoniumlaan mis schien iets lelijker dan het al was. De heer Bastmeyer houdt vol dat het schoolbestuur zich beroept op het feit dat het gekomen is door de verlaging van het voorste gedeelte. Hij vindt het hek dat het schoolbestuur voorstelt ook niet mooi, maar het schoolbestuur wil het nu eenmaal zo. De heer Van Stemp- voort: de heer Bastmeijer vindt het ge vraagde hek niet mooi en toch ver dedigt hij het meï geweld, alleen om dat het schoolbestuur het wil. Wij zitten hier toch als raadslid en niet als lid van het schoolbestuur, is zijn opmer king. De heer Bastmeyer: inderdaad ik vind het hek ook niet mooi maar een dergelijk hek is doeltreffender, zegt het schoolbestuur en gebelgd deelt hij mede, dat hij er een voorstel van maakt om de Kerkeraad toch het gevraagde bedrag voor het hek beschikbaar te stellen. Hij vindt ondersteuning bij de heer Scholten. Met 9 tegen 4 stemmen, voor stemden de heren Slok, Scholten, Bastmeijer, Van Galen en De Kleuver, wordt het voorstel Bastmeijer verwor pen. De heer Van Hardeveld spreekt over twee invaliden en de nieuwe vuilnis belt, maar door wat rumoer op de pu blieke tribune gaat zijn be toog voor ons verloren. De heer Slok is weer goed ver staanbaar als hij pleit voor een spoedige oplossing van de beerputten- ellende in de Patrimonium bouw. Hij weet dat er aan ge werkt wordt, maar hij vraagt haast. De stank is er soms niet te verdragen. Voorzitter: Het is ons bekend, maar wij zijn er aan bezig. De heer Van Galen informeert of iets bekend is van een rapport volks^ftr zondheid inzake de slechte toestand vfan woningen aan de Munnikenweg. B. en W. weten nergens van. Alvorens de vergadering te sluiten wil de voorzitter even stil staan bij het feit dat dit waarschijnlijk de laatste vergadering zal zijn van de Gemeente raad in zijn oude samenstelling. De meeste leden zullen in de nieuwgekozen Raad weer terug komen maar er zijn toch drie leden die hun raadslidmaat schap neerleggen. Voorzitter dankt de raadsleden voor de prettige sfeer waar in in de afgelopen zittingsperiode werd gewerkt. In het bijzonder dankt hij de beide wethouders. Wij hebben twee zeer bekwame en actieve wethouders. De heren Bos, De Kleuver en Van Kam pen gaan de Raad verlaten. De heer Bos heeft jarenlang deel uitgemaakt van dit college. Voorz. bracht hem dank voor de prettige wijze waarop hij had sa mengewerkt en ook voor het feit dat hij soms na afloop van de behandeling der gemeentezaken, zo onder elkaar, voor een kwinkslag en een ontspannende lach zorgde. De heer Bos sprak op zijn beurt woorden van dank. Hij hoopte dat de Gemeenteraad ook in de toekomst voor de belangen der gemeente zal waken tot heil van de bevolking. De heer De Kleuver wijst er op dat hij niet zo lang raadslid is geweest als de heer Bos. Slechts één zittingsperiode van 4 'jaar maakt hij deel WjÊÊ de Raad «tok *36* rjl| Iuit. Hij gaat JU ook niet zoals de heer Bos uit eigen be weging uit de Raad weg. Aangedaan wijst de heer De Kleuver op het feit, dat hij door mensen uit zijn eigen groep en kerk is getart Hij spreekt van leed dat hem is aangedaan door de wijze waarop hij de Raad zal moeten verlaten. Hij heeft veel vrienden gemaakt in de Raad en vooral in zijn eigen fractie en hij hoopt dat die vriendschap ook in de toekomst gehandhaafd zal kunnen blijven. Voorzitter zegt, dat hij het betreurt dat de heer De Kleuver persoonlijk zoveel leed hierdoor moet ondervinden, maar verder kan hij op deze zaak niet ingaan. Het is een persoonlijke aange legenheid. Dan laat de Voorzitter voor de laatste keer in deze vergadering zijn hamer vallen. De Kleuver. Afscheid. COLLECTE „ZONNESTRAAL" Op 22 Augustus a.s. zal er leen huis- aan-huis en straatcollecte worden ge houden voor „Zonnestraal". Collectan ten kunnen zich opgeven, v. Barneveld, Sav. Lohmanstraat 18 en R. Takken, Bergweg. Wie van drups of populair gezegd van „zuurtjes" houdt, ondervindt een geheel nieuw genot, wanneer hij Rang Cristal fruits proeft. Uw winkelier heeft ze in voorraad. Let op de naam RANG op het beschermend om hulsel van ieder „Rangetje" BIGGENMARKT Dinsdag werden op de wekelijkse biggenmarkt aangevoerd 70 biggen. Handel matig. Prijs 35.- tot 50.- per stuk. Het Bestuur van de Veenendaalse Woningstichting heeft het gem.-bestuur verzocht de nodige gelden te mogen ontvangen voor het uitvoeren van ver schillende verbeteringswerkzaamheden aan en nabij de 40 woningen aan de Da vidsstraat. Deze werkzaamheden be staan uit: a. het slopen van 40 oude schuren; b. het bouwen van 40 nieuwe schu ren c. het aanbrengen van nat-closets in de woningen; d. het vorstvrij maken van de uit gebouwde w.c.'s; e. het aansluiten van deze woningen op de gemeentelijke riolering; f. het verwijderen van de nog be staande oude regenputten; g. het herstellen van de betegeling achter de-woningen. De 40 bestaande schuurtjes, waarvan er 36 van hout en 4 van steen zijn ge bouwd, zijn thans na een tijdvak van ongeveer 30 jaar grotendeels vergaan en dermate bouwvallig, dat van reparatie geen sprake meer kan zijn. Genoemd bestuur is voornemens, nu toch tot nieuwbouw moet worden overgegaan, de nieuwe schuren tevens enigszins ruimer te bouwen en daarin een stook- gelegenheid en een kolenkist aan te brengen. Voorts komen de nieuwe schuren dichter bij de woningen dan de oude, terwijl tussen de woningen en de schuren verbindingsmuurtjes zullen worden opgetrokken. De thans nog in deze woningen aan wezige closetpotten zijn veelal niet meer te gebruiken en zouden door nieuwe moeten worden vervangen. Mede in verband echter met de nood zakelijke vernieuwingen van de afvoer- leidingen naar de beerputten en de her stellingen van deze putten, acht de Stichting het noodzakelijk, dat van deze gelegenheid gebruik wordt ge maakt om alle woningen op de reeds in de Davidsstraat aanwezige gemeeente- lijke riolering aan te sluiten en in de woningen zogenaamde nat-closets aan t^ brengen. Tenslotte zullen nog enkele water putten worden gesloopt, aangezien ook het hemelwater door de riolering kan worden afgevoerd. Verreweg de mees te waterputten zijn reeds door de be woners verwijderd, waarbij echter geen aandacht is besteed aan de betegeling achter de woningen. Deze kan nu gelijk tijdig worden hersteld. De gemeenteraad heeft in de Woens dagavond gehouden vergadering beslo ten deze werken op te dragen aan de laagste inschrijvers van de reeds ge houden aanbesteding en hiertoe een cre- diet van 55.456.- te verlenen. Uit een en ander vloeit voort dat de huren der betreffende woningen zal worden verhoogt en wel van 45 cent per woning per week. (Vervolg van pag. 1) vele marktbezoekers hun fiets mee door de marktdrukte slepen. Heel vaak worden hierdoor kleding van andere marktbezoekers en ook andere goede ren. beschadigd. Ook werkt men zo opstoppingen in de hand. Enige maanden geleden heeft de ker keraad der Ned. Herv. gemeente be langeloos kerkplein van de Oude kerk als rijwielstalling beschikbaar gesteld. Het is dus niet nodig dat men de fiets meezeult door de drukte want de stal ling op het kerkplein is geheel gratis en ieder wordt verzocht van deze ge boden gelegenheid gebruik te willen maken. Overigens worden op de Veenen daalse markt geen wanklanken ge hoord. Het gaat alles in de beste har monie en de organisatie is bij de markt meester de heer Chr. van Rijswijk in goede handen. Noemden wij hiervoor de gezamenlijke activiteit van de marktkooplieden; toch komt de eer van het tot bloei brengen van de markt voor het grootste deel toe aan de marktcommissie, welke commissie door voorschillende Veenendaalse kooplieden gevormd wordt. Ook het gemeente bestuur ziet het belang in van een bloeiende markt en zij stelt deze com missie financiëel in de gelegenheid om deze bloei te bevorderen. Zij het dan niet in die mate als van de warenmarkt, maar ook de eiermarkt geeft een steeds toenemende activiteit te zien. De aanvoer opdeze markt wordt regelmatig groter. Tenslotte is het ook nog de biggenmarkt welke veel publiek van buiten Veenendaal aan trekt en aan dat laatste moet toch eigenlijk de grootste waarde van een bloeiend marktwezen gelegen zijn. Vermeldt zij nog dat de laatste tijd wel stemmen zijn opgegaan voor het eenmaal per week markt houden in Veenendaal Zuid, en dan b.v. op het Slotemaker de Bruïneplein. Over het al of niet instellen zijn de meningen uiter aard nog verdeeld. EIERMARKT Dinsdag werden op de wekelijkse eiermarkt te Veenendaal 90.000 eieren aangevoerd. Prijs 17.- tot 18.- per 100 stuks. Henneneieren ƒ11.- tot 14.-. Handel vlug. DE TENTOONSTELLING VAN „MINOR" Wie dezer dagen de moeite genomen heeft om een kijkje te nemen op de aquarium-tentoonstelling van „Minor" in de Tekenschool heeft zonder twijfel genoten van het prachtige materiaal dat men hier kan bewonderen. Vele soor ten siervis ziet men er, afkomstig uit alle werelddelen, zwemmend in hun meestal uitstekend en met zorg inge richte domein. Mooie jonge visjes door leden van „Minor" zelf gekweekt vor men een van de onderdelen waarop „Minor" trots kan zijn. Ook vissoorten uit onze eigen wate ren zijn er vertegenwoordigd. We zien er de paling, de grondeling, zeelt, baars en karper en zelfs een jonge snoek. Het is jammer dat het wonder dier waarover wij reeds eerder hebben geschreven en dat op deze tentoonstel ling aanwezig zou zijn, eind vorige week is dood gegaan. Onwillekeurig werd hierdoor de indruk gewekt van een reclamestunt, maar dat was toch beslist niet het geval. Zoals reeds ge meld had het vreemde dier de laatste tijd nog weer een gedaanteverwisseling ondergaan en de laatste dagen zag het er naar uit dat het 't meest op een kik ker zou gaan lijken, want het kreeg er ook nog een paar kleine pootjes bij. Over de tentoonstelling van „Minor" tenslotte niets dan lof. Zelfs de leek op dit gebied kan hetgeen hier geëxpo seerd wordt waarderen, mede dank zij de voorlichting welke het publiek tij dens de bezoeken gegeven wordt. Ook de inrichting van de tentoonstellings ruimte is uitstekend geslaagd. EEN RöNTGEN-APPARAAT VOOR HET SCHOENEN PASSEN Voor de meeste mensen is het passen van nieuwe schoenen een vervelende en moeilijke geschiedenis. Weijers' schoenhandel aan de Hoofdstraat nu heeft zich in het bezit gesteld van een röntgen-apparaat dat de narigheid voor een groot deel opheft. Men steekt de voeten onder in het apparaat en men kan van boven zien of de schoen goed past of voor de voet geschikt is ja dan nee. Vooral ook de moeilijkheden bij het passen van schoenen voor kinderen zijn door dit apparaat geheel ondervan gen. Met de aanschaffing van dit apparaat is Weijers' schoenhandel een van de eersten in deze omgeving. Deze illusie werd in het hiervolgend verhaal wreed verstoord. Wat was het geval? De heer J. uit Dieren was met zijn zeilboot met aanhangmotor verge zeld van enige dames en heren op een vacantietocht van Arnhem naar Rotter dam. Genoeglijk babbelend dreef het gezelschap voor de wind over de zacht voortkabbelende baren van de Rijn. Ter hoogte van het Ingense veer gekomen wilde men enige meerdere spoed be trachten, waartoe de aanhangmotor op gang werd gebracht. Maar tot grote schrik van de opvarenden vloog deze motor in brand en hoewel er bluswater genoeg in de buurt was kon men toch niet verhinderen, dat het vuur dat snel om zich heen greep, het bootje nage noeg geheel uitbrandde. De opvarenden konden ternauwer nood het vege lijf redden. De bestuur der moest zich met enige brandwonden onder geneeskundige behandeling van dr van Ommeren te Eist stellen. Zo vond deze vacantietrip een ontijdig einde. BRAND J.l. Zondagavond werden de bewo ners van Achterberg opgeschrikt door het loeien van de sirene. Het bleek n.l. dat er brand was uitgebroken in de middelste woning van een blok van drie aan de Cuneraweg, bewoond door de fam. v. d. G. De brand was ontstaan op de kelderzolder en vond gretig voedsel in de daar aanwezige kleerkast. Door de hulp van inmiddels toegesnelde bu ren, slaagde men er in, de woningen te behouden. Ook de Vrijw. Brandweer was spoedig ter plaatse, alsmede Wet houder G. v. d. Steeg, die zich van het gebeurde op de hoogte stelde. De aan gerichte schade aan kleding en meubi lair is vrij aanzienlijk. Ook de woning is van binnen gedeeltelijk vernield en heeft veel glasschade. De oorzaak is vermoedelijk kortsluiting. Woning en inboedel waren verzekerd. EIERMARKT Op de hedenmorgen gehouden Eier- makt werden 395.000 eieren aange voerd. Prijzen waren van 17.50 tot 18.50. Middenprijs 18.- per 100 st. Henneneieren 10.- tot 14— per 100. ZONDER PAS. In deze vacantietijd moet onze pas of althans ons bewijs van Nederlander schap in orde zijn, als wij de vader landse grens over willen. Eigenaardig is, dat ruim 40 jaar ge leden zo'n paspoort voor de reiziger nauwelijks enig belang had. Alleen voor een bezoek aan Rusland werd een paspoort vereist. VEENENÓAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt. 9.30 uur cand. Van Ewijk uit de Bilt, 5 uur ds Van Wijngaarden. Ju- lianakerk 0.30 uur ds Van Wijngaarden, 5 uur cand. Van Ewijk. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Lindenburg van Klundert, 5 uur ds Van de Pol. Dijkstraat 14.15 uur ds Lindenburg. Veeneind geen opgave. Sola Fide 10 en 5.30 uur ds A. J. Schnei der van Molkwerum. Geref. Kerk 9 en 10.30 uur ds F. Slomp van Hoorn, 5 uur ds J. Overduin. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. (Flui- terstr.) 9.30 en 5 uur leesdienst. Maan dag 7.30 ur ds Van de Ketterij van Al- blasserdam. Chr. Ger. Kerk. 9.30 en 5 uur ds Slofstra. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 9 uur Jeugdmis. 10.30 uur Hoogmis. 5 uur Lof. 7.30 uur Com pleten. Zaterdag 5 uur biecht horen. In de week 8.25 uur v.m. H. Mis. Leger des Heils 10 uur Heilig.dienst. 12 uur Zon dagschool. 7 uur Openl.samenk., 8 uur Veil, samenk. Ned. Prot. Bond Geen dienst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds H. v. d. Linden, 6 uur ds S. G. J. Go- verts van Katwijk aan de Rijn. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. A. Rome van Vlaardingen. Ned. Prot. Bond afd. Rhenen 10.30 uur Wapen van Har- denbroek dhr Ninaber van Veenendaal. Geref. Kerk. 10 en 5 uur ds Brouwei- van Renkum. Ger. Gem. (Kerk Plant soen) 10 en 5.30 uur Leesdienst. Dins dag 18 Aug. nam. 7.15 uur ds v. d. Ket terij van Alblasserdam. Ger. Gem. (Geb. Geref. Kerk) Dinsdag 18 Aug. nam. 7.15 uur ds van Dam. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur Leesdienst. Maandag 17 Aug. nam. 7 uur ds W. H. Blaak van Geldermal- sen. R.K. Kerk St. Cunera-Parochie 7.45 uur H. Mis. 10 uur Gez. Mis en nam. 7 uur Lof. ELST. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 uur ds Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst Woensdag 7.15 uur ds» Van de Ketterij van Albasserdam. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds Treure. 6.30 uur cand. Lam van Utrecht. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst. Dinsdag 7.30 uur des Steenblok van Gouda. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur dhr. Mijer van Veenendaal. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 uur de heer J. Gaasbeek van Veenen daal. 6.30 uur de heer C. van Viegen. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 13 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr H. E. G. Pilon, Kerkewijk. RHENEN. Zondag: dr Ch. H. Paris Jr., Herenstraat 83, tel. 432. EDERVEEN-LUNTEREN. Van Zater dagavond 6 uur tot Zondagavond 12 uur dr Van Ringelestijn, Ederveen, Telef. K 8387-201. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 7 uur alleen voor dringende gevallen dr Van Ommeren, Eist, Telef. K 8377- 217. ZATERDAG 15 AUGUSTUS 7.30 uur ZONDAG 16 AUGUSTUS 7.30 uur MAANDAG 17 AUGUSTUS 7.30 uur and (TECHNICOLOR) TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN Plaatsbespreking 1 uur voor de aan vang der voorstelling. Prijzen der plaatsen 0.60, 0.75 en 1.10 (Belasting inbegrepen). VEENENDAAL Ondertrouwd: C. Heikamp, 22 jaar en S. Pater, 21 jaar; A. van den Berg, 27 jaar en J. Sollie, 22 jaar; B. Mondria, 24 jaar en G. Veenhuis, 19 jaar; J. Hei kamp, 25 jaar en C. de Kamper, 21 jaar; E. C. van Ommeren, 28 jaar en C. J. van Nieuwamerongen, 22 jaar. Getrouwd: Bastiaan Christiaan An- beek, 25 jaar en Wijntje Jannetje van Manen, 22 jaar. Geboren: Jannigje Everdina, Hendri- ka, d. J. van Kooten en J. E. H. van Leeuwen; Geesje, d. G. Da velaar en D. Post; Alfred Elisabeth Jacob Gijsbert; z. v. H. W. Boers en G. P. Burgstede; Alida Agnes, d. v. Benthem en M. C. Heerde; Jan Thomas, z. v. M. An beek en J. van Soest; Dirk, z. v. C. Versteeg en J. Ch. van den Berg. GELD. VEENENDAAL EN EDERVEEN Ondertrouwd: A. C. Pater en G. Dite- wig. Geboren: Gijsbert Jan, z. v. B. van Ruiswijk en E. Beijer; Niesje Cornelia, d. v. G. Jansen en J. M. de Rooij; Wil- helmina, d. v. C. G. Schoeman en H. van de Klift. Overleden: Albert Boer, 4 mnd. DE STAD VEILIGER? Men heeft vastgesteld dat ongeveer 95 van alle bliksemschade op het platte land voor komt. GEEN VERPLICHTINGEN GEEN KOSTEN VOLLE RENTE (2«/« (Deelname mogelijk vanaf 50 cents per week of 1.per maand).

De Vallei | 1953 | | pagina 2