Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Nieuwe Gemeenteraad wordt nu officiéél geïnstalleerd Meer deelnemers, minder auto's Het lied van Lampegietersavond Veertig jaar Avond - onderwijs Terminologie van het weerbericht September Nog geen oplossing voor ruimtegebrek de raadszaal in Vijf nieuwe gezichten AGEIVDA F CL. S.BOS Hoofdstraat 91-93 GOUD - ZILVER - UURWERKEN Veenendaal. Nieuws uit de omgeving LEVERTRAAN Drog. Fa. J. F. TAK 27e JAARGANG VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1953 No. 34 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Jflaar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Kantklostentoonstelling in ,,Eltheto" AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Bagage uit auto ontvreemd Ruim 3000 broodjes AVRO-reportage vanaf Cuneratoren H Dinsdag 1 September Over zomerse- en tropische dagen, heiïgheid en millibaren Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, De R is in de maand Abonnementsprijs 0.95 per kwartaal Losse nummers 8 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI ADVERTENTIES Advcrtentiepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden ƒ1.30, elk woord meer 6 cent. Aanstaande Dinsdagavond zal de nieuwe Veenendaalse Gemeenteraad of ficieel worden geïnstalleerd. De agenda van deze eerste vergadering van de nieuwe Raad zal in hoofdzaak bevatten het afleggen van de vereiste eden door raadsleden; het kiezen van de wethou ders en het benoemen van leden van verschillende raads-commissies. In de samenstelling van de nieuw- gekozen Raad is niet zo heel veel ver andering gekomen en het is dus niet te verwachten dat het college van B. en W. een wijziging zal ondergaan. In de afgelopen zittingsperiode waren de he ren A. Middelhoven (A.R.) en Ant. de Kuiter (C.H.) wethouder. De samenstelling van het college van Burgemeester en Wethouders is onge twijfeld van grote invloed op het beleid van het gemeentebestuur en het is dan ook uit hoofde van onze democratische wet op de inrichting van het gemeente lijk bestuur dat de. wethouders door de raadsleden gekozen worden. De verkiezing van Dinsdagavond is eigenlijk niet meer dan een bevestiging van een reeds bereikt accoord, want naar wij vernemen zijn de fractieleiders het bij een vorige week gevoerde be spreking tot overeenstemming gekomen over de wethoudersverkiezing. Dinsdagavond zullen verder vijf nieuwe leden hun entree in de Gemeen- VERKEERS-ONGELUKKEN De bromfietsberijder L. uit Barne- veld kwam op de Buurtsteeg met zijn zijn bromfiets te slippen, waardoor hij een lelijke val maakte en een hersen schudding opliep. Nadat hij door dr Kets verbonden was werd hij per ziekenauto van de fa. de Haas naar zijn woning te Barneveld overgebracht. Ter hoogte van de Gasfabriek werd het 16-jarige meisje v. O. aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer G. uit Amsterdam. Met een bloedend been werd zij onder heelkun dige behandeling gesteld. teraad doen namelijk de heren A. Bud ding (S.G.P.); G J. van Deelen (S.G.P.); C. N. van Kuijk (A.R.); P. G. van Ojik (C.H.U.) en H. J. van der Woerd (P.v.d.A.). In ons vorig nummer berichtten wij over het plaatsgebrek in de raadszaal nu de Gemeenteraad is uitgebreid geworden van 15 tot 17 zetels. Wij vernamen dat hiervoor nog geen oplossing is gevonden en dat de installatie-vergadering van Dinsdagavond nog in ieder geval in de oude raadszaal gehouden zal worden In afwachting van te nemen maatrege len zal men zich voor deze keer nog be helpen. Door de bekende Amsterdamse Kant- klosschool is voor Vrijdagavond 4 Sep tember in gebouw „Eltheto" een kant klostentoonstelling georganiseerd. Deze school wil namelijk de oude volkscul tuur van het klossen van kant niet ver loren doen gaan en heeft thans in 22 verschillende gemeenten in Nederland een kantkloscursus lopen. De expositie in „Eltheto" heeft ten doel om ook in Veenendaal de belang stelling voor dit handwerk te wekken en deze zal dan ook een inleiding vor men van een alhier te beginnen cursus. Zonder twijfel zullen vele dames van deze gelegenheid om in eigen plaats kennis te nemen van de vele mogelijk heden op het gebied van kantklossen, gebruik maken. 2e ZOMERAVOND-CONCERT VAN „CAECILIA" De Veenendaalse Harmonie „Caeci-1 lia" o.l.v. de heer L. A. J. van Mechelen uit Nijmegen zal Woensdagavond 2 Sept. a.s. op het Prins Bernhardplein het 2e zomeravond-concert van dit sei zoen verzorgen. Het programma luidt als volgt: 1. Marche des parachutistes Beiges, P. Lee mans; 2. Tesoro Mio, Wals, Becucci- Delhaye; 3. Danses Hongroises No. 5 en 6, Arr. par Aug. Eenhaes; 4. Chinese Straatserenade, Ludwig Siede, arr. A. Delhaye; 5. K.L.M.-Marsch, Willy Schootemeijer; 6. Le nouveau seigneur de Village Ouverture de Boieldieu; 7. Trois Images Exotiques, G. de Roeck; 3. Suite Romantique, Fransis Popy; 9. With Sword and Lance, Mars, Hermann Starke. J. v. Hardeveld (P.v.d.A.)J. H. H. Jansen (P.v.d.A.) St. Kroesbergen (A.R.) C. N. van Kuijk (A.R.) Alb. Middelhoven (A.R.) DOOK GLAZEN DAK GEVALLEN De 74-jarige heer H. B. uit de Hoofd straat liep niet minder dan 22 snijwon- den aan zijn benen op, toen hij in één der afgelopen nachten door het glas van een plat dak viel. Hij was daar opge klommen om te kijken waar "het lekte. Dr. Remme verleende de eerste hulp. Maandagnacht hadden logé's van de familie v. K. in de Achterkerkstraat hun auto geparkeerd voor de woning. Nage laten werd echter de auto af te sluiten. De volgende morgen ontdekte men dat een koffer met kledingsstukken uit de auto verdwenen waren. Bij de politie werd aangifte gedaan. Het ingesteld onderzoek werd echter ernstig bemoeilijkt doordat de bena deelden al een groot deel van de sporen, zoals vingerafdrukken, in en bij de auto hadden vervaagd, doordat zij eerst zelf een onderzoek hadden ingesteld. Naar aanleiding van dit geval ver zoekt de politie ons er op te willen wij zen dat men zich, wil men aan het on derzoek medewerken, steeds onverwijld de politie dient te waarschuwen en daarvoor nooit de betreffende voorwer pen of omgeving aan te raken. In het hier bedoelde geval kwam het eveneens voor dat een voorbijganger laat in de nacht nog verdachte perso nen in de omgeving van de auto had ge zien. Hij was echter bang om de politie onnodig last te bezorgen en ging naar huis. Achteraf heeft deze voorbijganger spijt gekregen toch niet even te hebben gewaarschuwd. Ieder wordt dan ook dringend aangeraden om, in geval men iets verdachts waarneemt, onmiddellijk een waarschuwing te geven en niet zo als vaak voorkomt, eerst de volgende dag. De politie komt liever 10 maal dat het kos alarm blijkt te zijn dan dat het een keer gebeurd zoals dat deze week het geval was. Stempvoort (A.R.) T. Verkuijl (P.v.d.A.) Omtrent de aanstaande Maandag 31 Augustus te houden jaarlijkse autotocht Ouden van dagen is thans bekend dat de reis wordt meegemaakt door 550 ouden van dagen, dat is 10 °/o meer dan vorig jaar. Voor deze tocht heeft men thans 101 wagens ter beschikking, waarvan 7 autobussen zijn. Een grote moeilijkheid voor het organiserende „Oranjedag" betekent het feit dat de deelname van de ouden van dagen steeds groter wordt terwyl er minder auto's beschikbaar zyn. De vermeerdering van het aantal auto's in Veenendaal houdt geen gelijke tred met de steeds grotere deelname en verder waren er verschillende auto bezitters of wegens vacantie of om andere reden niet in de gelegenheid hun auto af te staan. Vandaar dan ook dat er ditmaal 3 autobussen meer dan vorig jaar nodig zyn. In het reisprogramma, dat wij reeds eerder publiceerden, is geen wijziging gekomen. .„Oranjedag" draait op het ogenblik op volle toeren om door de bergen werk heen te komen die het or ganiseren van deze tocht met zich brengt. Noemen wij alleen het werk van de proviandering van de tocht. Maan dagmorgen om 8 uur staat men voor de enorme taak van het snijden, beboteren, beleggen, sorteren en verpakken van ruim 3000 broodjes om precies te zijn 3250 die dan vers van de bakkers komen. Voor elf uur, dus in drie uur tijds, moet dit alles gebeuren, want in een speciale wagen worden deze brood jes naar de Apollohal in Amsterdam gebracht. Met de ervaring van de vorige toch ten en gezien het feit dat „Oranjedag" al herhaalde malen blijk heeft gegeven de kunst van het organiseren te ver staan, kan zonder meer worden ver wacht, dat alles gesmeerd zal lopen. Het reisprogramma van deze keer is bijzonder aantrekkelijk en meer uitge breid en er zal dan ook veel van dit jaar lijks feest worden genoten. Tenslotte is nog te hopen dat ook de weersomstan digheden bij het slagen van deze voor velen grote dag zullen meewerken. Wat betreft het inhalen van de lang gerekte stoet auto's in Veenendaal, 's avonds omstreeks 7 uur, vernemen wij nog dat ook de drie plaatselijke muziekcorpsen weer present zullen zijn. Zoals bekend komt de stoet via de tun nel aan De Klomp en verder over de Buurtlaan, Nieuweweg, Hoofdstraat en Kerkewijk Veenendaal binnen. Volgende week organiseert de A.V.R.O. een boottocht van Rotterdam naar de Westerbouwing. Op de Cuneratoren zal door deze omroepvereniging een zen der/ontvanger worden ingericht, van waaruit de bekende reporter Tom Nieu- wenhuizen een verslag zal geven van de reis over het gedeelte van Wijk bij Duurstede tot Wageningen terwijl een gesprek te horen zal zijn tussen de pos ten op de boot en de toren. BIJNA VERDRONKEN BIJ ZWEMMEN IN DE RIJN Dokter W. R. alhier was vorige week met zijn echtgenote aan het zwemmen in het Rijnbad te Amerongen. Hierbij gebeurde het dat mevrouw R. door een sterke stroom werd meegesleurd. Op haar hulpgeroep zwom dr R. snel naar haar toe en wist haar op het droge te brengen. Mevrouw R. had intussen veel water binnen gekregen. LEGER DES HEILS ZONG IN JULIANA ZIEKENHUIS Deze week was het een zangkoor van het Veenendaalse Leger des Heils dat een zanguitvoering gaf voor de patiën ten en het personeel van het Juliana ziekenhuis aan de Cuneraweg. De Le ger des Heils-zangers oogstten hierbij zeer veel waardering. H. J. v. d. Woerd (PvdA) AUTOBOTSING IN HOOFDSTRAAT Toen de bestuurder van een uit Nij megen afkomstige auto welke in de Hoofdstraat geparkeerd gestaan had de rijweg op reed zonder op het verkeer te letten, werd deze auto door een achter op rijdende wagen geramd. Gevolg hiervan was dat de wegrijdende auto grotendeels werd vernield. Het gebeurde Woensdag op de Kerkewijk dat een auto door te sterk remmen slipte en daardoor een wiel- rijdster aan reed. De wielrijdster be kwam daarbij ernstig letsel aan armen en benen terwijl de fiets zwaar bescha digd werd. Samengesteld in samenwerking met de V.V.V. de Ver. v. Vreem delingenverkeer „Veenendaal" Zaterdag 29 Augustus (In het Bergbad) 's middags, Groot Ritmeester Waterpolo- tournooi. V.V.V.-excursie naajr Rem merden en de Dikkenberg. Start om 2.30 uur bij hotel „La p Montagne". Maandag 31 Augustus 9 uur Start van de jaarlijkse tocht Ouden van dagen. Aan komst 's avonds in Veenen daal omstreeks 7 uur. Openbare vergadering van de Gemeenteraad in de raadszaal ten Gemeentehuize om 7.30 u. g Vrydag 4 September (In geb. „Eltheto") 's Avonds Kantklos-tentoonstelling. H Luxor Theater Van heden Vrijdag t/m. Don- Lderdag de film „Tripoli" en g van Maandag t/m. Donderdag „Mannen van Staal". A.s. Maandag over 14 dagen (14 Sep tember) gaat Veenendaal haar „lampe- gietersavondfeest" weer vieren. Vooral de jeugd, maar ook de ouderen in Vee nendaal kijken nu reeds met verlangen uit naar deze zo bijzondere avond, die elk jaar opnieuw de harten der Veenen- dalcrs sneller doet kloppen. Het is echter opvallend, dat het al oude „Lampcgietersavondlied" of zo ge wilt „Lammelietjesavondlied" steeds minder gehoord wordt op deze folklo ristische avond. Zo nu en dan hoort men het een groepje zingen of is het is een vader en moeder, die het de kinderen voorzingt, hetgeen in het geroezemoes echter to taal verloren gaat De Winkeliersvereniging, die ook dit jaar een optocht organiseert, "wil trach ten ook dit lied weer algemeen ingang te doen vinden. Want de Veenendaalse jeugd zal dit lied toch zeker moeten kennen. Het muziekgezelschap „D.S.", dat de optocht zal begeleiden en ook later in het centrum de avond muzikaal zal opvrolijken, heeft het lampegieters- avondlied thans in studie genomen, zo dat het op 14 September verschillende malen ten gehore zal worden gebracht en wellicht de Veenendaalse bevolking zal inspireren om het massaal mee te zingen. EIERMARKT Op de wekelijkse eiermarkt waren Dinsdagmorgen te Veenendaal 98.000 eieren aangevoerd. De prijzen varieer den van 17.- tot 18.- per 100 stuks, henneneieren van 11.- tot 13.-. De handel was traag. BIGGENMARKT De aanvoer op de biggenmarkt te Vee nendaal bedroeg Dinsdagmorgen 65 stuks. De handel was traag. Prijzen van 34.- tot 50.- per stuk. VOOR BETERE UURWERKEN Het oude volkswijsje, zoals men dat vroeger zong luidde: 't Is van de avond lammelietjesavond Tieteralalom, tieteralalom, 'k Zeg tegen Trientje: hoe laat zal ['t wezen, Op 't slag van hallef, hallef negen, Tfleteralalom, tieteralalom. 'k Heb van m'n moeder een lampion [gekregen en van m'n vader een kaarsje d'r in [gekregen, Tieteralalom, tieteralalom. Wellicht zal de muziek de Veenen- dalers inspireren, om op de a.s. lampe gietersavond dit lied uit volle borst mee te zingen, waardoor ook dit lied weer de plaats krijgt die het toekomt. RADAR WAARSCHUWT VOOR STORMEN Britse technici hebben onlangs het prototype van een radar-installatie op de proef gesteld, die waarschuwt wan neer er stormwolken in aantocht zijn. Het toestel bleek in staat om de positie van gevaarlijke wolken te registreren die meer dan 150 kilometer verweg waren. Verbeterde typen van deze in stallatie zullen een nog grotere reik wijdte hebben. De eerste van deze ver beterde modellen zullen binnenkort aan Zuid Oost Azië worden afgeleverd. VOOR HUN TIJD OUD Blijkens publicaties van leidende art sen in Amerika, treden in de V.S. chro nische ouderdomsziekten bij 1 der bevolking reeds op 25-jarige leeftijd op en bij 50 °/o beneden de 45 jaar. Ameri kaanse autoriteiten verklaren verder, dat slechts 1 van het Amerikaanse volk als psychisch voldoende gezond kan worden beschouwd om de toegeno men levensmoeilijkheden zonder psy chische storingen te doorstaan. Een dezer dagen is het 40 jaar gele den, dat het gebouw „De Tekenschool" aan de Kerkewijk officieel geopend en een begin werd gemaakt met het geven van avond-nijverheidsonderwijs aan de opgroeiende jeugd uit Veenendaal en omgeving. Op 14 December 1911 werd de vereni ging „De Teekenschool" opgericht met 13 leden. Het Bestuur bestond toen uit de heren J. G. Kets, voorzitter, S. Beu- mée, secretaris-penningmeester en W. J. Elce, J. G. Sandbrink en G. C. van Stuijvenberg. Nadat het ledental der Vereniging inmiddels was gegroeid tot boven de veertig, besloot men in 1913 tot de bouw van een school over te gaan, om zo doende het doel der Vereniging te kun nen verwezenlijken. Na veel strijd met de toenmalige gemeenteraad van Vee nendaal over de garantie van de geld lening, kon eindelijk de eerste spade in de grond worden gestoken en verrees het gebouw, waarvan de totale bouw kosten ƒ14.500.- bedroegen. GEEN LAND VOOR FIETSERS In het meest westelijke gedeelte van China zijn fietsers een uitzondering. De grote massa ziet in een fietser een „boodschapper uit de hel". Men is er daar trots op, wanneer men een kans krijgt, dergelijke vijandelijke schepsels af te maken! Wanneer is het een zomerse dag en wanneer spreekt men van een tropische dag? Ons lichaam is een slechte warmte meter, want als de één het bloedheet vindt, dan spreekt de ander over een middelmatige zomerdag. De thermometer is in deze de beste waardemeter, al wordt zy in de winter als zij in de huiskamer is opgehangen en iemand het koud vindt, terwijl de thermometer b.v. 70 gr F aanwijst, soms niet geloofd in de volksmond wordt in de winter altijd de Celsiusschaal ge noemd terwijl in de zomer by warm weer velen van 80 a 90 graden spreken, waarmede men dan echter de aflezing op de Fahrenheitschaal voor heeft. Wanneer het kwik in de schaduw op ruim 2 meter hoogte in de z.g. thermo meterhut, die op alle waarstations in gebruik is, tot boven de 25 gr C of 77 gr F stijgt, spreekt men officieel van een zomerse dag. Stygt het kwik tot boven de 30 gr C of 86 gr F dan spreekt men van een tropische dag. Windrichting Ook de formulering van de windrich ting wordt dikwijls niet begrepen. Daarom willen wij hier enkele voor beelden noemen. Onder „zuidelijke wind" wordt ver staan een wind uit richtingen tussen zuidoost en zuidwest. Onder „wind uit zuidelijke richtingen" wordt verstaan een windrichting uit al die richtingen waarin een zuidelijk component voor komt (van oostzuidoost tot en met west zuidwest). Onder „veranderlijke wind" wordt verstaan dat de wind op onberekenbare wijze kan veranderen, b.v. wanneer ons land in het centrum van een hogedruk- gebied ligt. Ook kan een zwakke ver anderlijke wind voorkomen, wanneer ons land juist in het centrum van een lagedrukgebied (depressie) ligt; soms wordt dan ook wel gesproken van „wind uit uiteenlopende richtingen". Onder „ruimen" van de wind wordt verstaan een draaien van de wind in de zelfde zin als de zonsomloop, bijv. van zuid naar west, of van west naar noord. Met „krimpen" van wind wordt bedoeld een draaiing in tegengestelde richting. Van een „buiige" wind wordt ge sproken wanneer de wind met vlagen waait. Zichtbepaling Vooral in het voorjaar kan bij een enigszins buiïg weertype het zicht zeer goed zijn (in enkele gevallen ziet men 's nachts vuurtorenlichten tot op een af stand van meer dan 80 km). Wordt het zicht minder als gevolg van vertroebeling door stofdeeltjes die over het landschap een sluier leggen en de kleuren matter maken, maar be draagt het horizontale zicht altijd nog meer dan 1 km, dan spreekt men van heiïg weer. Neemt het zicht nog verder af tot beneden de 1 km, dan spreekt men „mist". Voor het winterhalfjaar gelden weer verschillende andere termen, met name Na veel ups en downs werd het ge bouw tot December 1941 door de Ver eniging beheerd en werd door die Ver eniging onderwijs gegeven. In 1941 werd de Vereniging ontbonden en nam de gemeente Veenendaal het gebouw over, alsmede de zorg voor het geven van avond-nijverheidsonderwijs. Deze instelling voorziet nog steeds in een plaatselijke behoefte, en zolang men in Veenendaal nog niet beschikt over een dag-nijverheidsschool, kan men zich gelukkig prijzen toch nog een in stituut te hebben waar jeugdige perso nen zich verder in de theorie van hun vak kunnen bekwamen. DE OUDJES DOEN HET NOG BEST In Engeland wordt door ruim 2500 industriële en andere ondernemingen de „Industrial Welfare Society" finan cieel in het leven gehouden. Dit genoot schap bevordert overeenkomstig zijn naam de industriële welvaart. Bedoeld genootschap onderzocht o.a. hoe het re sultaat is van werkverschaffing aan ouderen. Dit was in het algemeen zeer gunstig. Een ingenieursfirma heeft een speciale werkplaats voor arbeiders bo ven de zeventig jaren, waar deze arbei ders eenvoudige werkzaamheden ver richten. COMPONIST EN JONGLEUR De Franse componist Massenet, bij ons bekend door opvoering van zijn opera „Manon", heeft ook een soort mysterie gecomponeerd „De Jongleur van Notre-Dame". Een jongleur, die monnik is geworden en meent, niets te hebben om het de Heilige Maagd aan te bieden, geeft haar een overzicht van ^jjn talenten. In de door de componist nagelaten papieren vond men deze toelichting: „De Jongleur is mijn geloof". LEEUWEN IN ZUID-AFRIKA In Zuid-Afrika zijn de vrij levende leeuwen volkomen uitgeroeid. Slechts in het Nationale Kruger-park leven er nog een paar honderd in rela tieve vrijheid. voor vorst, maar hier komen wij tegen die tijd nader terug. Millibaren luchtdruk hoort men in de weerrapporten noemen en geen milli meters of centimeters, zoals op de huis- arometers is aangegeven. De luchtdruk is de druk van de hoe veelheid lucht, die op onze aarde rust. Wij moeten hiervoor dan ook een ge wicht en geen lengte opgeven. Men zegt toch ook nieteen var ken weegt 300 meter, maar weegt 300 pond. Millibaren geven dan ook het ge wicht (de druk) van de lucht aan die op onze aarde rust. 1 Millibaar komt over een met *V4 mm kwik. Wordt dus b.v. in de weerrapporten een «barometerstand opgegeven van 1000 millibaz-eri dan komt dit overeen met de druk van een kolom kwik van 750 mm (vergelijk met schaalverdeling op de huisbarometer). Mochten er belanghebbenden zijn, die een staatje wensen met millibaren en millimeters, dan kunnen zij dit via de redactie van dit blad aanvragen. DRIJVENDE WINKELS In de Belgische Congo heeft een grote import-firma op de Congo-rivier boten, die als het ware drijvende winkels zijn. Zij hebben alles wat die streek nodig heeft aan boord. De onderneming ver koopt echter enkel en alleen aan de han delaars langs de rivier en niet aan de uiteindelijke verbruikers der goederen. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 RHENEN. In Rhenen worden morgen, Zaterdag, weer de bekende Grebbe- atletiekwedstrijden gehouden. Een groot aantal verenigingen heeft voor deelname aan deze wedstrijden inge schreven. SCHERPENZEEL. De plannen van de Ger. Kerk alhier, voor de bouw van een nieuwe kerk zijn thans in het stadium van uitvoering gekomen. BARNEVELD. Ook de Ger. Kerk in Barneveld is bezig met plannen voor het optrekken van een nieuw kerkge bouw en is reeds overgegaan tot aan koop van de benodigde grond. Een brutale inbreker heeft hier Zaterdagnacht kans gezien om bij de juwelier Van Dr. een aantal horloges ter waarde van 1000 gulden mee te ne men. Er werd een gat in het etalageruit geslagen. WAGENINGEN. De plannen voor een carillon in de thans in aanbouw zijnde toren van de Herv. Kerk alhier zijn in een vergevorderd stadium gekomen. Drie grote luidklokken zullen een be langrijk onderdeel vormen van dit ca rillon. Men is op het ogenblik bezig het aantal klokken en de grote ervan vast te stellen. Het geheel is bedoeld als ge schenk van de burgerij. LUNTEREN. Op Woensdag 16 Sep tember wordt in Lunteren een Jongvee- fokdag gehouden. Men verwacht hier een grote aanvoer en zeer interessant materiaal. RHENEN. Ds H. v. d. Linden neemt op 13 September a.s. afschèid van de Ned. Herv. Gemeente van Rhenen en zal op 20 September zijn intrede doen in de gemeente van Scherpenzeel. Denkt erom dan Uw kinderen IL'AAr te geven. Hoofdstraat 106 Telefoon 632

De Vallei | 1953 | | pagina 1