PvdA-fractie stemt blanco bij wethoudersverkiezing Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Gemeenteraad gaat vergaderen in voormalig Postkantoor Wist U.... College van B&W ongewijzigd Uit Rhenens Raadzaal September AGENDA Fa.S.BOS Hoofdstraat 91-93 GOUD - ZILVER - UURWERKEN Veenendaal. Nieuws uit de omgeving LEVERTRAAN Drog. Fa. J. F. TAK 27e JAARGANG VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1953 No. 35 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei' Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Reeks van commissie-be noemingen Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, LICHTWEEK GAAT NIET DOOR DE OPTOCHT OP LAMPEGIETERS AVOND RAADSZAAL TIJDELIJK IN OUDE POSTKANTOOR Bejaarden in provincie Utrecht Wethoudersverkiezing levert winst op voor rechts. Gemeentebelang uit het college SPECULAAS Haa dat is van Dijkstra De R is in de maand Abonnementsprijs 0.95 per kwartaal Losse nummers 8 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden 1.30, elk woord meer 6 cent. Dinsdagavond dan heeft de installatie van de nieuwgekozen Veenendaalse Gemeenteraad plaats gehad. Een plechtig en indrukwekkend moment daarbij was de beëdiging van de 17 leden. Een heimelijk karakter kreeg deze bijzondere bijeenkomst toen by het aan de orde komen van de wethouders-verkiezing op verzoek van het raadslid de heer Van Hardeveld de openbare vergadering werd geschorst. De heer Van Har- develd deelde mede dat men het tijdens de voorbereidende besprekingen voor deze verkiezing niet eens geworden is en dat ten aanzien van deze kwestie op het laatste moment nieuwe elementen in het geding waren gekomen. Met ge sloten deuren wilde hij een en ander nog even bespreken. Dit heimelijk karakter werd nog versterkt toen de voorzitter andermaal de openbare vergadering schorste voor het behandelen van het probleem der ruimtenood in de raadszaal, ontstaan door de vermeerdering van het aantal raadsleden. Bij elkaar ongeveer een uur lang was het dat de Raad geheim vergaderde. Voordat de wethoudersverkiezing plaats vond was de ruimte-situatie in de te klein geworden raadszaal wel zee benard. Behalve de twee raadsleden meer, zaten nu ook de heren Middel hoven en De Ruiter aan de hoefvormige tafel van de raadsleden. De tafel was ennigszins verlengd maar toch zat men nog dicht opeen gepakt. Om ruimte te winnen waren ook de speciale raads- stoelen, met lederen zitting en bewerkte hoge rugleuning, vervangen door houten zetels en verhuisd naar de publieke tri bune, waar deze avond zeer veel be langstellenden een plaats hadden ge zocht. Direct na de gebruikelijke opening met gebed, begon de Voorzitter met het afnemen van de voor de raadsleden vereiste eden. Namelijk eerst de z.g. zuiverings-eed en vervolgens de ambts eed. De formulering van de zuiverings eed is als volgt: „Ik zweer (verklaar), dat ik, om tot lid van de Raad te worden be noemd, directelijk of indirectelijk, aan geen persoon, onder wat voor wendsel ook, enige giften of gaven beloofd of gegeven heb. Ik zweer (beloof), dat ik om iets hoegenaamd in deze betrekking te doen of te laten van niemand hoe genaamd enige beloften of ge schenken aannemen zal, directelijk of indirectelijk. Zo waarlijk helpe mij God Almachtig (dat verklaar en beloof ik)." En de formulering van de ambtseed luidt-: „Ik zweer (beloof), trouw aan.de Grondwet en aan de wetten des Rijks en dat ik de belangen der ge meente Veenendaal met al mijn vermogen zal voorstaan. Zo waar lijk helpe mij God Almachtig. (Dat beloof ik). Zeventien maal werd deze eed, res pectievelijk belofte, afgelegd en in aan sluiting op dit plechtige moment wees burgemeester Bakker in een toespraak op het gewicht van deze installatie. Stuk voor stuk bent u gekozen op ini tiatief en op voorstel van partijen. Maar u staat toch voor het dienen van het gemeentebelang. Men kan practisch en principieel van mening verschillen maar het belang van onze gemeente dient gezamenlijk doel te zijn. Wij we- Dat van 1 October tot 1 December a.s. ter gemeente-secretarie ter inzage zal worden gelegd de voorlopige rege ling inzake het Nationale plan en streekplannen voor bescherming van de waterwinplaatsen ten behoeve van de drinkwatervoorziening? Dat deze plannen het Veenendaal se plan van uitbreiding ernstig in ge vaar brengen? Dat de Veenendaalse Gemeente raad in Januari 1951 ernstige bezwaren tegen deze plannen heeft kenbaar ge maakt bij het Provinciaal bestuur en dat daarbij gesproken werd over voor Veenendaal catastrophale gevolgen? Dat de plaatselijke voetbalver. „Geel-Blauw" in de komende compe titie zal uitkomen onder de naam „Vee nendaalse Racing Club" V.R.C.? Dat nog niet te overzien is wan neer de eerste woningen van de thans in aanbouw zijnde 72 flats betrokken kunnen worden? Dat dit te wijten is aan een ern stige vertraging in de aanvoer van be paalde bouwmaterialen? Dat het snijden, beboteren, beleg gen en verpakken van de ruim drie duizend broodjes welke moesten die nen voor de 'lunch die de deelnemers aan de j.l. Maandag gehouden tocht ouden van dagen in de Amsterdamse Apollohal hebben gebruikt, in ruim twee uur werd klaar gespeeld? Dat de 14 dames die deze prestatie leverden hebben gewerkt als paarden? Dat onze lezers ook volgende week nog per briefkaart aan het adres van de Redactie van ons blad een staatje kun nen aanvragen van millibaren en milli meters luchtdruk, waarover onze weer kundige medewerker in ons vorig num mer schreef en dat men kan gebruiken bij de huisbarometer? llllIHlIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHV |1 Samengesteld in samenwerking ff met de V.V.V. de Ver. v. Vreem- delingenverkeer „Veenendaal" li ff Heden, Vrydag 4 September §1 (In geb. „Eltheto") 's Avonds M Kantklos-tentoonstelling;. Luxor Theater: Van heden Vrijdag t/m. Don- derdag de film Greatest Show ten heel goed hoe het in de practijk gaat, de indruk van dit plechtig mo ment is spoedig vervaagd. De sfeer in de Veenendaalse Ge meenteraad is steeds goed geweest. Er was wel verschil van mening maar dit gaf nooit aanleiding tot verwijdering tussen de raadsleden onderling. Dit moet ook in de toekomst worden voor komen. De nieuwe Gemeenteraad staat voor een gewichtige taak, zo ging spre ker verder. Belangrijke beslissingen' staan te wachten. Veenendaal is een snel groeiende gemeente en steeds groter worden de bedragen aan geld die wij moeten besteden. Bovenal is voor u wijsheid nodig. Gezamenlijk kunnen wij heel veel doen voor Vee nendaal, dat het ook zo waard is. Hierna volgde de wethoudersverkie zing. Enigszins geagiteerd vraagt dan de heer Van Hardeveld (P.v.d.A.) om „gesloten deuren", om, alvorens de stembriefjes worden ingeleverd, nog iets te kunnen zeggen over zijn stand punt ten aanzien van de verdeling van de wethouderszetels. Toen de openbare zitting na ongeveer een half uur weer werd geopend, werd de publieke tri bune niets wijzer omtrent de toedracht van de zaak want de heer Van Harde veld vertelde kortweg dat de P.v.d.A.- fractie zich genoodzaakt zag om blanco te stemmen omdat men het niet eens had kunnen worden. Na stemming ble ken de heren Middelhoven en De Rui ter beiden met 11 stemmen (6 blanco) als wethouder te zijn herkozen. Nadat de Voorzitter de beide wet houders verzocht had weer naast hem aan de B. en W.-tafel te komen zitten, verklaarde hij blij te zijn dat althans deze heren weer als wethouders zijn gekozen. Spreker heeft 7 jaar ervaring met deze heren. Zij hebben de belangen der gemeente steeds met hart en ziel gediend en zeer veel arbeid voor Vee nendaal verricht. Niet dat er niet een derde zou zijn die de bekwaamheid voor het wethouderschap bezit, maar er is geen woord „Frans" bij als ik zeg dat onze gemeente in de heren Middelhoven en De Ruiter wethouders met bijzon dere kwaliteiten en grote activiteit heeft. Dan volgt een lange reeks van stem mingen om te voorzien in de vacatures der verschillende raadscommissies. Tot leden van de commissie van bij stand voor financiën, belastingen en volkshuisvesting worden benoemd de heren Van Kuijk, Van Galen, Van Har develd en Van Deelen. Tot leden van de commissie van bijstand in Personeels zaken de heren Slok, Van Kuijk en Budding. In de commissie van Bijstand Openbare1 werken de heren Van Stemp- voort, Bastmeijer, Van der Woerd en Van Eden en in de commissie van bij stand van het grondbedrijf de heren Kroesbergen, Van Galen, Van Ojik en Jansen. Voor de commissie voor georgani seerd overleg voor ambtenaren en werk lieden in dienst der gemeente worden benoemd tot leden de heren Van Stempvoort, Van Ojik, Verkuijl en tot plaatsverv. leden de heren Slok, Schol ten en Jansen. Voor de commissie nazien rekenin gen der bijzondere scholen werden ge kozen de heren Van Kuyk, Van Galen en Van Hardeveld en als leden van het bestuur Burgerlijke instelling voor Maatschappelijke Zorg tenslotte de he ren Kroesbergen, Scholten en Verkuijl. Na deze verdeling van de verschillen de vaste taken voor de nieuwe Gemeen teraad, kondigde de Voorzitter opnieuw een schorsing van de openbare verga dering aan. Het duurt weer een half uur voor de deuren open gaan en dan deelt de Voorzitter mede dat de Raad besloten had 4600 gld. te besteden voor het inrichten van een bovenlokaal van het voormalig postkantoor aan de Ker- kewijk als vergaderzaal voor de Ge meenteraad en dat deze zaal hiertoe zal Worden bestemd totdat het nieuwe raadhuis klaar is. Voor het laatste agenda-punt; de rondvraag, bestond geen belangstelling en het was al laat toen de vergadering werd gesloten. on Earth. %MMN BIGGENMARKT Dinsdagmorgen waren 70 biggen aan gevoerd te Veenendaal. De handel was kalm. Prijzen van 32.- tot 50.- per stuk. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 Enige weken geleden werd ons van de zijde van het bestuur der Veenen daalse Winkeliersver. „Handel en Nij verheid" medegedeeld dat omstreeks de helft van de volgende maand een lichtweek zou worden georganiseerd in het kader van de opening der S K F- fabrieken Thans wordt echter mede gedeeld dat deze lichtweek geen door gang zal vinden. Aanstaande Maandagavond komt de winkeliersver. in ledenvergadering bij een in de bovenzaal van Hotel „De Ko renbeurs". De agenda voor deze verga dering vermeldt o.a. een bespreking Najaarsweek. VERZOEKSCHRIFT BEWONERS PARALLELWEG Bij het gem.-bestuur is binnengeko men een verzoekschrift van een aantal bewoners van het gedeelte van de Pa rallelweg tussen de spoorwegovergang en de Middelbuurtseweg inzake verbe tering van het wegdek aldaar. Op het ogenblik is de wegverbetering van de Parallelweg tot aan de overweg in uit voering en verzoekers vragen nu ook om verbetering van het achterste gedeelte. Naar aanleiding van vragen van het raadslid de heer Slok werd door B. en W. megedeeld dat in de volgende raads vergadering hieromtrent beslist zal kunnen worden. 25 JAAR IN DIENST VAN VAN GEND EN LOOS De plaatselijk directeur van het ver voersbedrijf Van Gend en Loos, de heer C. J. van Schaik alhier, hoopt op 10 September a.s. te herdenken dat hij 25 jaar in dienst is van het bedrijf van Van Gend en Loos. De heer Van Schaik begon zijn loopbaan in Gorinchem en verblijft nu sinds 7 jaar in Veenendaal. Het zal hem op de jubileumdag stellig niet aan belangstelling ontbreken. Tijdens de j.l. Dinsdagavond gehouden Raadsvergadering werden de heren Alb. Middel hoven en Ant. de Ruiter voor de nieuwe zittingsperiode van de Veenendaalse Gemeente raad weer tot wethouders ge kozen. Beide heren hebben sinds 1945 het wethouderschap be kleed. De heer Middelhoven was wet houder van Financiën, Onder wijs, Sociale Zaken en Volks huisvesting en de heer De Rui- ter wethouder van Openbare A. Middelhoven Werken. Ruiter Naar wij vernemen zal deze taakverdeling in het dagelijks gemeentebestuur voor de juist aangebroken raadszitting onveranderd blijven. INLEG EN TERUGBETALING NUTS- SPAARBANK Bij het kantoor Veenendaal van de Nutsspaarbank werd in de maand Au gustus 1953 ingelegd f 118.345,31 en te rugbetaald f 58.061,86. Het aantal nieuwe rekeningen be droeg deze maand 147. ONBEZOLDIGD GEMEENTE VELDWACHTER De gepensionneerde opper-wacht- meester van politie en marktmeester, de heer Chr. van Rijswijk alhier, is door de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht benoemd tot on bezoldigd gemeente-veldwachter der gemeente Veenendaal en intussen reeds als zodanig beëdigd. VOOR BEROEP BEDANKT Ds P. Bouw te Ridderkerk heeft voor het beroep bedankt, dat de Ned. Herv. Gemeente van Veenendaal op hem had uitgebracht in de vacature ds J. Bak ker. Zoals wij reeds eerder gemeld heb ben, zal de Veenendaalse Winkeliers vereniging op 14 September a.s. met Lampegietersavond wederom een op tocht organiseren voor lampions en ka lebassen. De deelnemers aan deze optocht die nen zich 's avonds om 7 uur te melden in de Eierhal aan de Achterkerkstraat. Zij die na 7 uur binnenkomen, worden niet meer door .de jury beoordeeld en komen derhalve niet meer voor prijzen in aanmerking. Tevoren aanmelden is dus niet nodig. Voor groepen van meer dan 5 ver klede personen heeft V.W.V. vier prij zen beschikbaar gesteld, bestaande uit waardebonnen van f 25.-, f 20.-, f 15.- en f 10.-. Voor groepjes minder dan 5 personen of enkelingen zijn eveneens 4 prijzen beschikbaar in waardebonnen van f 15.-, f 10.-, f 5.- en f 2.50. Ook de kinderen die niet verkleed zijn, maar met hun lampion met de op tocht meewillen, moeten zich vroegtij dig in de eierhal vervoegen. De optocht vertrekt te 8.15 uur vanaf de Eierhal en volgt de bekende route, n.l. Kostverlo- ren, Zandstraat, Hoogstraat, Hoofd straat, Markt, waar de stoet ontbonden wordt en waar de prijzen bekend ge maakt zullen worden. Zoals wij in een vorig nummer kon den berichten is de raadszaal in het ge meentehuis te klein geworden. De uit gebreide Gemeenteraad past er niet meer in. Tijdens de j.l. Dinsdag gehou den raadsvergadering werd besloten een bedrag van 4600 gulden te besteden voor het inrichten van de zuidelijke bovenzaal aan de straatzijde van het voormalig postkantoor aan de Kerke- wijk. Deze oplossing is tijdelijk in af wachting van het gereed komen van het nieuwe raadhuis. Bij informatie bleek, dat dit nieuwe raadhuis nog wel even op zich zal la ten wachten. Het is namelijk nog niet bekend wanneer de architect die het ontwerpen van dit raadhuis werd opge dragen hiermee zal klaar zijn. Ook al heette het vorig jaar reeds dat dit spoe dig het geval zou zijn. De inrichting van het lokaal in het oude Postkantoor zal min of meer pro visorisch zijn, ook al omdat men in af wachting v*an het nieuwe raadhuis zo weinig mogelijk kosten wil maken. Bij de huidige zeer trage gang van zaken ziet het er echter naar uit dat de Ge meenteraad het nog jaren met dit tijde lijke onderkomen zal moeten doen. De Raad kan de zaal aan de Kerke- wijk eerst gebruiken als het gebouw door de Huishoudschool, welke er thans nog is gehuisvest, ontruimd is, maar waarschijnlijk zal men volgende maand met de bouw van de nieuwe huishoudschool aan de Stationssingel al zover zijn dat althans een gedeelte van de school naar dit nieuwe gebouw kan worden overgebracht. Omtrent de toekomstige bestemming van de andere lokalen in het oude post kantoor staat nog niets vast, maar het gemeentebestuur heeft hiermee wel verschillende plannen. Maandagmiddag arriveerden de beide Prinsessen Irene en Beatrix met het K.L.M.-vliegtuig uit Montreal op Schiphol na hun vacantie- verbiyf van enige weken in Amerika en Canada. Ter begroeting was Z.K.H. Prins Bernhard op het vliegveld aanwezig. AANBESTEDING 22 MIDDENSTANDSWONINGEN Woensdagavond had in Hotel „De Ko renbeurs" door het Architectenbureau Nieuwenhuys Brouwer de aanbeste ding plaats van 22 middenstandswonin- gbn, gelegen in het uitbreidingsplan Z.W. voor rekening van de Eerste Ne- derlandsche Verzekering Maatschappij op het leven en tegen invaliditeit N.V. te 's-Gravenhage. De hoogste inschrijving was van de fa. J. Croes Zn. voor een bedrag van f 299.900.-, de laagste inschrijving was van de fa. Kelderman Van de Brink voor f 273.898.-. Bij het loodgieterswerk was de hoog ste inschrijving van de Fa. H. Huibers Zn., voor f 28.280.-, de laagste van de fa. J. E. van Schuppen voor f 22.800.-. De fa. W. de Kruif was bij het electri- citeitswerk de hoogste inschrijver met f 8945.-. Hier was de laagste inschrij ving van de heer W. van Schuppen voor f 7462.40.-. De gunning werd aangehouden. EIERMARKT Op de wekelijkse eiermarkt waren Dinsdag te Veenendaal 95.000 eieren aangevoerd. De prijs van 17.- tot 18.- per 100 stuks. Henneneieren van 11.- tot 14.-. Handel matig. VOOR BETERE UURWERKEN Hervormden verschillen van andere groepen Een onderzoek naar de levensomstan digheden van bejaarden in de provincie Utrecht (exclusief de steden Utrecht en Amersfoort) heeft o.a. uitgewezen, dat er onder de Hervormde ouderen op merkelijk minder belangstelling en ac tiviteit is dan onder ouderen van andere bevolkingsgroepen, vooral wat de vrou wen betreft. Zo is onder de Hervorm den het percentage van hen die nog een functie uitoefenen, aan het verenigings leven deelnemen, tamelijk geregeld naar de radio luisteren, een abonnement op een krant of tijdschrift hebben, enz. op merkelijk laag. Gemiddeld heeft 8.1 °/o van alle be jaarden geen enkel abonnement op krant of tijdschrift, maar dit percen tage bedraagt voor alleenstaande Her vormde vrouwen 16.7 °/o. NAPOLEON EN ZIJN TIJD Bij een reorganisatie van het Franse leger heeft Napoleon I de ballon captif voor observaties van troepen achter heuvels, enz. afgeschaft. Hij zag daarin slechts een kostbaar en waardeloos speelgoed. Toen hij het stoomschip van de uit vinder en technicus Robert Fulton op de Seine zag varen, had hij voor dit transportmiddel slechts de kwalificatie „kwakzalverij" in zijn woordenschat. Toen hij daarna ernstige voorbereidin gen trof, om Engeland met behulp van een landing ergens in de nabijheid van Dover te overwinnen, kreeg hij een serieuze aanbieding om van stoomsche pen gebruik te maken. Hij ging daarop echter niet in. Het is niet moeilijk een verklaring te vinden voor de enorme publieke belang stelling, waarin de nieuwe gemeente raad zich afgelopen Dinsdagavond mocht verheugen. Die belangstelling was namelijk zo groot, dat de deur voor de publieke tribune moest worden weg genomen en de toegang tot de raadzaal moest worden open gezet, om iedereen in de gelegenheid te stellen oog en oor te bevredigen. Na de spannende ver kiezingstijd verwachte men in de eerste bijeenkomst van de „vijftien" waar schijnlijk een sluitstuk op die strijd, op die politieke strijd; doch al degenen, die met sensatielust bezield ten stadhuize aanwezig waren zijn bedrogen uitgeko men. Degenen, die gezonde belangstel ling toonden, hopen we ook bij volgen de vergaderingen aanwezig te zien. In de afgelopen zittingsperiode was de tri bune doorgaans leeg. Alleen de pers tafel is doorlopend bezet geweest. Mochten we ook nog eens kunnen vast stellen, dat de tribune doorlopend te klein bleek. Belangstelling, gezonde belangstelling voor de gemeente-poli tiek, kan immers helemaal geen kwaad. Het zal de zaak alleen maar ten goede kunnen komen. Zelfs de wethoudersverkiezing en we mogen toch wel aannemen, dat juist dit punt de „trekpleister" was voor ve- Waar men over spreekt is de apart lekkere smaak van ons met amandelen, 60 et. per 250 gr. Enthousiast roept iedereen: len verliep zonder enig incident, als we dit woord nu eens in dit verband mogen gebuiken. En waarom ook niet? Gemeentebelang raakte haar invloed in het college kwijt, in het voordeel van de protestants christelijke partijen, die in de persoon van de lijstaanvoerder van de C.H.U., de heer W. Klaassen, hun plaats in het dagelijks bestuur van de gemeente hebben gekregen. De PvdA behield zijn wethouderszetel in de per soon van de heer J. Boelhouder. Na het openingswoord van de voor zitter legden de raadsleden achtereen volgens de eed of de belofte af. Toen deze plechtige ogenblikken achter de rug waren, wees de voorzitter er in een korte toespraak op, dat de raadsleden 'geen zitting hadden gekregen om de be langen van een bepaalde groep of partij te behartigen, doch naar beste weten de belangen van de gehele gemeente moe ten voorstaan. Dit brengt mee, aldus spr., dat allen moeten trachten de dis cussies op hoog peil te voeren. We mo gen veronderstellen, dat ieder raadslid het beste met de gemeentezaken voor heeft. Betoon daarom liefde voor Uw medewerkers. Moge God U daartoe de kracht geven. De voorzitter besloot met in herinnering te brengen de spreuk in het oude stadhuis: „Het heil van onze gemeenschap zij de hoogste wet". De nestor van de raad, de heer G. v. d. Steeg antwoorde de voorzitter. Spre ker was ervan overtuigd, dat de nieuwe raad in deze geest de werkzaamheden zou aanvangen. Dat er zoveel belang stelling is voor deze vergadering is toe te juichen, aldus de heer v. d. Steeg, is zelfs noodzakelijk. Hierna stelde de voorzitter de wet houdersverkiezing aan de orde, waarbij eerst gelegenheid werd gegeven ver klaringen af te leggen. De heer W. Klaassen (CHU) verklaarde namens zijn fractie, dat in het belang van de gemeente de candidatur van de PvdA zou worden gesteund. Dit houdt niet in, zo-zei hij, dat er een programma voor samenwerking is opgesteld. Hij legde de nadruk op het feit, dat het dus slechts ging om de ondersteuning van de PvdA- candidaat. De heer J. Menting (PvdA) gaf een nog kortere verklaring, door op (Zie verder pag. 2) HET RODE KRUIS MOET PARAAT BLIJVEN Het Nederlandse Rode Kruis doet tot 24 October een beroep op ieder om zijn post te beplakken met de speciale ze gels die de P.T.T. ten bate van het Rode Kruis uitgeeft. Ook worden prentbrief kaarten en gewone briefkaarten ver kocht die op een voor kinderen vooral aantrekkelijke wijze het Rode Kruis voorstellen. Op de prentbriefkaart, waarvan hierbij een is afgebeeld, wordt het Rode Kruis Corps voorgesteld als een kikker die een muis redt. De hel pers van het Rode Kruis hebben niet in de eerste plaats muizen gered, maar zij zelf vinden het nu wel grappig nu eens met een kikvors vergeleken te worden. Frans Mettes tekende vyf alleraardigste prentbriefkaarten, die enige* taken van het Rode Kruis voorstellen. In tegen stelling met de postzegels zijn deze kaarten niet verkrijgbaar aan de post kantoren. De adressen waar deze kaar- ten voor onze omgeving verkrijgbaar zullen zijn worden nog nader bekend gemaakt. EDE. De grote ruiterdemonstraties, georganiseerd door de landel. rijver. „De Valauwe" welke j.l. Zaterdag avond in het Edese Openluchttheater zouden worden gegeven, zijn wegens slechte weersomstandigheden uitgesteld moeten worden. Deze zullen nu plaats vinden morgenavond 5 September. RHENEN. Het mirakel van Rhenen werd dezer dagen gevormd door het feit dat aan de Eikenlaan alhier een leeg staand huis in zijn geheel te huur werd aangeboden. Zelfs het vooroorlogse bord „Te Huur" mankeerde niet op de ruiten. EDE. Woensdagmorgen is de motor rijder van Holland uit Ede op het kruis punt Slunterweg-Proosdijweg in aan rijding gekomen met een vrachtauto. Hij werd daarbij zo zwaar gewond, dat hij bijna onmiddellijk overleed. WAGENINGEN. Bij een landbouwer aan de Grindweg alhier werd een ge val van mond- en klauwzeer geconsta teerd. BENNEKOM. Door de Floralia—ver eniging te Bennekom welke 360 leden telt is deze week een bloemententoon stelling georganiseerd van door de jeugd gekweekte bloemen. Ook is er een prachtige collectie tropische gewassen te bewonderen. Denk eraan om Uw kinderen weer te geven. Hoofdstraat 106 Telefoon 632

De Vallei | 1953 | | pagina 1