.Amateurs zetten beste beentje voor' Lampegietersavond weer uitbundig gevierd Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Wist U.... Spanje experimenteert thans met stalen soldaten SeptembeR AGENDA Nieuws uit de omgeving 27e JAARGANG VRIJDAG 18 SEPTEMBER No. 37 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei'' Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Ned. Ver. van Pleegouders VVageningen en Omstreken Raadsvergadering ^piiiitiiiiSKKttiHttiiiisiiiHiiiimtiiiiiiiiiiiistimsin'.inonstt»»»:.1.'.'»:* Vrouwen-Contactavond van „Unitas" E.H.B.O. Kringwedstrijden Lampegietersavond voor de radio PRAALWAGENS IN DE OPTOCHT GROTE VERRASSING Machinale mensen, die 30 km. p. u. lopen MET HUN VUISTEN SLAAN ZE HUIZEN IN PUIN Kostbaar leger VOETBALPROGRAMMA Fa.S.B Officiële bevestiging Haan staat weer op Cunera- toren Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, MERK-VTJLPEN KLEEFSMAN's BOEKHUIS De R is in de maand LEVERTRAAN Drog. Fa. J. F. TAK Abonnementsprijs 0.95 per kwartaal Losse nummers 8 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Teief. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALL ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden 1.30, elk woord meer 6 cent. Voor de komende winkelweek, welke van 3 t/m. 10 October a.s. georganiseerd zal worden, heeft de Veenendaalse Winkeliersvereniging weer een aan- trckkelijk programma samengesteld. Onder het motto „Amateurs zetten hun beste beentje voor" zal in deze week aan amateurs op muziek- en zang- gebied gelegenheid worden gegeven hun prestaties aan het publiek ten gehore te brengen, voor een microfoon, die ge plaatst zal worden in de muziektent op de markt. Een jury zal beoordelen wie de beste prestaties levert. Voor de prijs winnaars worden waardebonnen be schikbaar gesteld. Een voorwaarde voor het welslagen van dit plan is natuurlijk, dat er vol doende deelname komt, maar daar twij felt men bij de winkeliersvereniging niet aan. Hoevele zijn er niet, die op uit stekende wijze een solo of duet kunnen zingen; er zijn kwartetten of dubbel kwartetten te vormen. En er zijn in Veenendaal en omgeving toch ook veel personen, die een grote vaardigheid hebben in het bespelen van accordeon, mondaccordeon, viool, gitaar, etc., ter wijl toch ook veje muzikanten uit de plaatselijke muziekkorpsen op voor treffelijke wijze een solo kunnen bla zen. En zijn er geen goede jodelaars(sters) in Veenendaal te vinden? In dit pro gramma „Amateurs zetten hun beste beentje voor" zal dit wel blijken. In Wageningen, in het dienstgebouw van de Ned. Herv. gemeente aan de Markt, wordt Donderdagavond 24 Sep tember a.s. de propaganda en tevens oprichtingsvergadering gehouden van een afdeling Wageningen en omstreken waaronder ook Veenendaal en om geving ressorteert van de Neder landse ver. van Pleegouders. Als spreker zal hierbij optreden de heer E. Hoogland uit 's-Gravenhage. Het Bestuur van de Winkeliersver eniging stelt zich voor om in de mid daguren, na 4 uur kinderen tot 14 jaar in de gelegenheid te stellen voor de mi crofoon op te treden, en 's avonds de ouderen. Wordt de deelname zo groot, dat het programma niet op één avond kan wor den afgewerkt, dan zal nog een avond daarvoor worden aangewezen, waar over nadere bijzonderheden in het vol ledige programma zullen volgen. Men kan thans reeds plannen maken en zich voor nadere inlichtingen wen den tot het bureau der V.V.V., Hoofd straat 98, telefoon 274. Burgemeester A. Bakker heeft voor aanstaande Dinsdagavond 22 Septem ber de Veenendaalse Gemeenteraad bijeen geroepen voor het houden van een openbare vergadering in de Raads zaal ten Gemeentehuize. Deze vergade ring begint om half acht. De agenda be vat o.a. de moeilijkheden rond de ont eigeningskwesties met eigenaren van verschillende gronden in de omgeving van de Industrielaan. LAATSTE DAGMARKT VAN DIT JAAR Dinsdag 29 September a.s. zal de Vee nendaalse dagmarkt voor het laatst in dit jaar gehouden worden. De eerste Dinsdag in October en vervolgens de gehele winter zal markt worden gehou den van 's morgens 8 uur tot 's middags 1 uur. De Zaterdagmarkt blijft de gehele winter zoals zij tot op heden geweest is van 's morgens 8 tot 's avonds 7 uur. Dat in de maand September van het jaar 1898 de Wilhelminaboom op de Markt werd geplant? Dat deze boom door de Veenerv- daalse burgerij werd aangeboden aan het toenmalig gemeentebestuur ter ge legenheid van de kroning van ko ningin Wilhelmina? Dat eveneens ter gelegenheid van de kroningsfeesten van toen door de be volking een borstbeeld van koningin Wilhelmina werd aangeboden? Dat dezer dagen de aanbesteding zal plaats vinden van het herstraten of asphalteren van de Pelikaanstraat en de Industrielaan? Dat tussen de Industrielaan en de Wageningselaan een bijzonder grote en langgerekte vijver in een fraai plant soen is geprojecteerd? Dat de landbouwer v. R. op de Vij gendam door zijn stier werd aangeval len en zodanig toegetakeld dat hij een been en een sleutelbeen brak en enige ribben kneusde? Dat aan de Stationsstraat bij ver schillende kippenhouders weer pseudo- vogelpest is uitgebroken en ten gevolge hiervan een aantal dieren moest wor den afgemaakt. Samengesteld in samenwerking H met de V.V.V. de Ver. v. Vreem- delingenverkeer „Veenendaal" Zaterdag 19 September V.V.V.-excursie naar Rem- mersteinse bossen. Start om 2.30 uur vanaf hotel „La Mon- tagne". Dinsdag 22 September (Ten Gemeentehuize) 7.30 uur, f| Openbare vergadering van de Veenendaalse Gemeenteraad. Woensdag 23 September (In geb. Eikenlaan) 8 uur Grote zendingszangdienst. Spreker ff ds Kamma van N. Guinea en m.m.v. Ans Rieke, sopr., Bernd Suszkind, tenor en Muz. ge- zelsch. „D.S." (In Chr. Ger. Kerk) Zendings- avond met als spr. ds J. P. Geels, ds Joh. van de Waal en ds Slofstra. S's Avonds Betrouwbaarheids- rit voor auto's en motoren. Start bij „La Campagne", (Op de Markt) 8 uur, 3e Zo- meravond-concert van „Cae- cilia". Zaterdag 26 September (In geb. „Eltheto") 's middags E.H.B.O. kringwedstrijden. (In geb. „de Kegelbaan") 's avonds Vrouwen-contact- H avond Ned. Chr. Textielarb. fi Bond „Unitas". Luxor Theater Van heden Vrijdag t/m. Maan- dag, de film „Geheime Op- §f dracht" en van Dinsdag t/m. Donderdag „De Onzichtbare Tegenstander". GROTE ZENDINGS ZANGDIENST Woensdagavond 23 September a.s. wordt in het gebouw aan de Eikenlaan een bijzondere zendings-zangdienst ge houden. Behalve dat de bekende ds Kamma uit Nieuw Guinea hierbij als spreker zal optreden, is verder aan het muzikale gedeelte van deze bijeenkomst een ruime plaats gegeven. Er zal samenzang en wisselbeurtzang zijn, begeleid door het muziekcorps „D.S.". Ook zullen er optreden de be kende solisten Ans Rieke, sopraan en Bernd Suszkind, bas, met aan de piano mevrouw Van Zanten. Ans Rieke zingt geestelijke liederen terwijl Bernd Suszkind negro-spirituals ten gehore zal brengen. De leiding van het muzikale gedeelte van deze avond is in handen van Gijsbert van Zanten. De afdeling Veenendaal van de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Tex tiel- en Kledingbedrijven belegt op Woensdagavond 30 September a.s. in de zaal van „de Kegelbaan" aan de Ker- kewijk, een contactavond voor de vrou- delijke leden en de vrouwen van de leden. Naast de bondsvoorzitter, dhr. J. Wind uit Utrecht, die een antwoord hoopt te geven op de vraag: „Is het de moeite waard?" en ds J. Overduin, Geref. pre dikant alhier, die zal spreken over: „De nood van de massa-mens in dé grote steden", zullen enkede prachtige films vertoond worden over de Unie van Zuid-Afrika. Met het beleggen van deze contact avond meent de afdeling „Unitas" tege moet te komen aan het verlangen van de vele vrouwelijke leden en vrouwen van leden, om ook op deze wijze nader met „Unitas" kennis te maken. Door de houder van de wisselbeker, namelijk de Veenendaalse E.H.B.O., zijn voor Zaterdagmiddag 26 September E.H.B.O. Kringwedstrijden uitgeschre ven, te houden in de grote zaal van ge bouw „Eltheto". Aan deze wedstrijden zal worden deelgenomen door twee ploegen van de afdelingen Veenendaal, Amerongen, Leersum en Eist en met in totaal een 40-tal deelnemers. Vorig jaar werden deze wedstrijden in Eist gehouden en toen bemachtigde de Veenendaalse E.H.B.O. de wisselbe ker. De wedstrijden zijn voor een ieder vrij toegankelijk. Het Lampegietersavondfeest heeft dit jaar de bijzondere aandacht getrokken van de landelijke pers en van de radio. Behalve verslaggevers van landelijke dag- en geïllustreerde bladen waren er ook reporters van de Wereldomroep. Op verschillende punten van Veenendaal werd een radio-reportage van het Lam pegietersavondfeest opgenomen. Woensdagavond kon men over de kortegolf-zenders van P.C.J. een eersté korte uitzending van deze reportage horen. De reporter vertelde enthousiast over zijn indrukken van wat hij het grote Veenendaalse familiefeest noem de. Ook kon men door verschillende groepen het Lampegietersavondlied ho ren zingen, terwijl even later het mu ziekcorps „D.S.", al spelend langs de microfoon trok. Het betrof hier dus een eerste korte reportage, maar ons werd medegedeeld dat op een later tijdstip nog een uitge breid radio-verslag, met o.a. een ge sprek met een van de oudste Veenen- dalers, zal volgen. Men zou ons nog tij dig berichten de dag en het uur waar op dit zal plaats vinden. De P.C.J.-zen- ders zijn het best te ontvangen op de 25, 31 en 49 m. BKTROUWBAARIIEiDSRIT VOOR AUTO'S EN MOTOREN De Motorclub „Veenendaal" heeft voor Woensdagavond 23 September een botrouwbaarheidsrit voor auto's en mo toren uitgeschreven. De afstand van deze rit zal 55 km bedragen, terwijl voor het parcours goed berijdbare wegen zijn gekozen. Gemiddelde snelheid zal 36 km zijn. Het was dit jaar voor het eerst dat in de Lanipegietersavond-optocht ook praalwagens meereden. Hoewel hier en daar al wat was uitgelekt over de plannen; toch werd hetgeen wij te zien kregen nog een volslagen verrassing. Ook de vele individuele deelnemers hadden geen moeite gespaard om toch maar zo goed mogelijk voor de dag te komen. Lampegietersavond is steeds, en ook oorspronkelijk, voor een groot deel een kinderfeest geweest. En het is dan ook van veel waarde, dat deze avond gecon stateerd kon worden dat ook in de nieuwe opzet van de gehouden optocht dit element bewaard bleef. In vrijwel elke groep waren namelijk kinderen opge nomen. Gebleken is ook dat het enthousiasme voor de viering van Lampegieters avond het specifieke Veenendaalse feest voor jong en oud minstens even groot was als vorige jaren. HERBENOEMING WONING- COMMISSIE 1 October a.s. zullen de leden van de Commissie van advies, bedoeld in ait. 8 der Woonruimtewet 1947, kortweg de Woningcommissie genoemd, aftredend zijn. Naar aanleiding hiervan -hebben 3. en W. de Gemeenteraad voorgesteld om, aangezien de thans zitting hebben de leden hebben getoond voor hun taak berekend te zijn, te besluiten tot her benoeming van deze leden. De commissie is als volgt samen gesteld: de heer J. H. H. Jansen, voor zitter, leden de heren G. Croes, G. Da- velaar, J. van den Dikkenberg en N. van Kuijk, plaatsverv. leden de heren C. Budding en Joh. Slok. 3e ZOMERAVOND-CONCERT VAN „CAECILIA" Woensdagavond zal de Veenendaalse Harmonie „Caecilia" haar 3e Zomer avondconcert van dit seizoen uitvoeren. Dit concert, dat gehouden wordt op de Markt wordt gegeven onder leiding van de dirigent, de heer Van Mechelen. Het uit te voeren programma luidt als volgt: 1. Washington Post, Mars, J. Sousa arr. P. J. Molenaar; 2. Vogel koopman, Operette, C. Zeiler arr. S. P. van Leeuwen; 3. Wiener Praterleben, Wals, S. Translateur arr. Alphons Dreissen; 4. Suite Romantique, Francis Popy; 5. Uncle Sammy, Mars, Abe Holz- mann; 6. Champion, Mars, S. W. Ord Hune arr. P. J. Molenaar; 7. Fantaisie, Frans Schubert, arr. Albert Floris; 8. Klompendans, A. Lortzing arr. Alphons Dreissen; 9. Dans le jardin d'un Mo- nastère, Alb. W. Ketelbey en 10. Sky writer, Joseph Bergeim arr. Otto Zur- mühle. Overal, in alle Veenendaalse straten, zagen wij Maandagavond weer de vro lijke lichtjes van de lampions van ver rukte kinderen in de richting van Vee- nendaals centrum dansen. Het was hier weer de ouderwetse drukte en de uit gelaten feestelijke stemming die men alleen van Lampegietersavond kent. Er was nu en dan geen doorkomen aan en het grote verkeer werd soms ge heel gestremd. Zelfs de lange stoet van de optocht had af en toe moeite om door de mensenmenigte te kunnen wrin gen. Hier en daar kon men ook de eerste staketsels met lampions bewonderen, en op tal van plaatsen kon men aan de woningen de lampions zien uithangen, in aantal al naar gelang het gezin kin deren telt. Het weder instellen zij het dan nog wat schuchter vooral van Voor de opening van de Staten Generaal vertrokken dit jaar voor het eerst H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard vanaf het Paleis op het Lange Voor hout per Gouden Koets naar de ridderzaal. Foto: De Gouden Koets is voor gereden en H.M. de Koningin neemt plaats in de Gouden Koets voor het Paleis op het Lange Voorhout. MECHANISATIE BEVOLKINGS REGISTER Gezien de vele voordelen en de aan merkelijke vereenvoudiging in de ad ministratie welke bereikt worden bij een invoeren van een mechanisatie van het gehele bevolkingsregister, hebben B. en W. aan de Raad gevraagd hiertoe een crediet van 1050.- beschikbaar te stellen. Men heeft hierbij op het oog het z.g. „Hollerith"-ponskaarten- systeem, dat ook al ten behoeve van het kiezersregister wordt gebruikt. Barcelona, September (Brooks-press). De Spanjaarden spreken nog slechts over het „dode leger", het leger van stalen machinale soldaten, dat momenteel op initiatief van Franco wordt gebouwd. De eerste dertig soldaten hebben slag geleverd. De experimenten zyn uitstekend geslaagd. Met hun vuisten sloegen ze huizen in puin. Ze verplaatsten zich inderdaad met snelheden van dertig kilometer per uur en bleken in staat de strijd tegen moderne tanks met succes te kunnen voeren. Uit wat tot nog toe grotendeels via Portugal is uitgelekt blijkt, dat de Spaanse soldaten 2.50 m. lang zijn en ongeveer duizend kilo wegen. Zij hebben vuurmonden in hun armen, buik en hoofd. Ze worden be stuurd via speciale radarinstallaties. Een zaak is inmiddels zeker: indien Franco een leger van deze kunstmatige soldaten wil hebben zal hij over enorme vermogens moeten kunnen beschikken. De aanmaak van de eerste tien eiste 8 milloen gulden. De volgende twintig bleken nauwelijks twaalf procent goedkoper te zijn. Volgens Spaanse en Amerikaanse specialisten die bij de proefnemingen aanwezig waren zal op de duur een robot kunnen worden ge maakt voor een prijs, die vele malen lager is. Misschien kunnen er dan een paar regimenten worden opgebouwd. Maar zover is het nog niet. Niettemin moet de zaak ernstig worden genomen. Hoewel de oorlogvoering er vermoede lijk niet sterk zal door worden be- invloed kunnen de staalsoldaten ieder leger enorme diensten bewijzen en wel voornamelijk, omdat ze beweeglijker zijn dan de tanks, nauwelijks kwets baar en vele malen sterker en vlugger dan een menselijke infanterist. De sta len soldaten hebben het uiterlijk van geweldige reuzen. Ze bewegen hun be nen en voeten normaal en lopen, zij het met grotere passen. Ze kunnen zich sneller omkeren dan welk menselijk wezen ook. Doordat ze aan alle zijden gelijktijdig geconcentreerd kunnen vu ren moet hen moeilijk zijn hen te be naderen en te overmeesteren. Indien een tank tegen een staalsoldaat rijdt is deze nog niet overwonnen, want reeds bij de eerste aanraking springt de robot vele meters schuin achterwaarts. Auto matisch verplaatsen zich dan de vuur monden, zodat hij de tank wel onder vuur houdt. Machine-geweervuur, uit loopgraven of vliegtuigen op hem afge vuurd bleken niet de minste uitwerking te hebben. Alleen richtte zich op het eerste treffen de vuurmond in de lin kerarm van de staalsoldaat recht- DOVO bereikte j.l. Zaterdag een ver dienstelijke 21 overwinning op het bezoekende DOS '37 uit Vriezen veen. Komende Zaterdag gaat DOVO op be zoek bij Genemuiden. Een moeilijke wedstrijd, maar als de DOVO-voorhoe- de wat schotvaardiger is, zitten er toch winstkansen in. MatjanNVV werd vorige week een 42 overwinning voor Matjan. Nu krij gen de Pantermensen de moeilijke uit wedstrijd tegen Jonathan op het pro gramma. Jonathan- heeft reeds 2 wed strijden gewonnen, dus het wordt uit kijken. N.V.V. krijgt bezoek van Maarssen; ook dit keer kunnen we NVV geen pun ten in het vooruitzicht stellen. In de tweede klasse is er het plaat selijk treffen tussen Merino's en GVVV. Merino's, dat reeds twee wedstrijden gewonnen hoeft, zal wel alles in het werk stellen om aan de leiding te blij ven. Triangelboys krijgt het moeilijk in de thuiswedstrijd tegen SDC uit Putten. Zeer moeilijk krijgt „Veenendaal" het tegen Union in Nijmegen. De wedstrijd tegen CHRC is voor de Veenendalers teleurstellend verlopen en er zal wel heel anders in Nijmegen gespeeld moe ten worden, wil men enige kans op suc ces hebben. Bovendien moeten de Vee nendalers met enkele invallers in het veld komen, wegens militaire dienst van Kanis en P. Muller, terwijl het mee spelen van rechtsback Drost wegens een blessure nog vrij dubieus is. En Union heeft nog een appeltje met de geel-blauwen te schillen van de vorige competitie. Nee, als de Veenendalers daar zonder kleerscheuren afkomen, dan is het wel een felicitatie waard. VOOR BE GOUD - ZILVT V- E UURWERKEN dstraat 91-93 URWERKEN Veenendaal. streeks en zeer nauwkeurig in de rich ting van waaruit hij. getroffen werd. Tijdens de proefnemingen werd ge poogd de robot te bombarderen vanuit de lucht. Alleen een voltreffer is in staat hem buiten gevecht te stellen. Hij wandelde rustig tussen een regen scherven door. De staalsoldaten wijken automatisch uit voor obstakels, welke ze tijdens hun wandeling ontmoeten, doch hernemen niettemin de oorspron kelijke marsroute. Op commando slaan ze met een arm een muur van vier ste nen dikte in puin. Het verstand en het zenuwstelsel van deze soldaten zit ver achter het front, in het radar-com mando. Het Spaanse ministerie van Oorlog voering had aanvankelijk alles gedaan om de zaak geheim te houden. Uit de fabriek bij Sevilla, waar de machine mensen werden geconstrueerd, was niets uitgelekt. Tijdens de eerste proef nemingen, die werden gehouden op een ontvolkt oefenterrein tussen Se villa en Jerez namen de staatssoldaten echter contact op met gewone mensen. Vermoedelijk door een onjuist com mando waren vier staalsoldaten van de voorgeschreven route afgeweken. Ter wijl vier boeren rustig op hun akkers aan het werken waren zagen ze plotse ling epige vreselijke reuzen door hun velden snellen, die een angstaanwek- kend geluid voortbrachten. Ook de politieman Crasso ontmoette de machi nale mensen op zijn rondgang. Allen dachten met Mars-bewoners te doen te hebben. De boeren snelden ontdaan naar de politiepost om het nieuws te vertellen. Crasso vertelde daar onder meer: „Ik zag tien vreselijke gestalten van twee en een halve meter hoogte en erg dik. Het waren geen gewone men sen. Ze liepen op een vreemde wijze, doch harder dan een fietser. Hun licha men maakten een scheurend en knap pend geluid, dat ik nu nog in mijn oren heb. Het leken mensen van ijzer en staal. Het moeten volgens mij bewoners van een planeet zijn." Nog voor het ministerie de dagbladen had opgedra gen er geen melding van te maken kwam een krant in Madrid met het ver haal der Mars-bewoners, waardoor deining en onrust dreigde te ontstaan. Inmiddels had ook de ministerie een mededeling, dat er geen reden tot onge rustheid bestond, en dat de z.g. Mars bewoners machinale soldaten waren, waarmee momenteel uitgebreide proef nemingen werden genomen. Woensdagmiddag om drie uur heeft mevrouw Jvr. J. M. A. Bosch van Ro senthalden Tex, echtgenote van Rhe- nens Burgemeester, de haan op de Cu- neratoren geplaatst, ten teken dat de spits op het monument thans zover is gevorderd, dat het bovenste steiger kan worden verwijderd en waarmee men dan ook onmiddellijk na afloop van dit historisch gebeuren een aanvang heeft gemaakt. EN HIJ HEET: „IZAK" Onder het gezelschap officiële perso nen bevonden zich de burgemeester van Rhenen, Jhr. mr L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, de wethouder van publieke werken de heer W. Klaas- sen, de gemeentesecretaris de heer Th. v. d. Willik, de architect belast met de lei ding van de restauratiewerken, de heer B. T. Boeyinga en de opzichter van Monumentenzorg de heer G. Weltman. Nadat allen met de lift. omhoog wa ren gebracht en zich bevonden in de spits, begaf mevrouw Bosch van Rosen- het gebruik van het uithangen van de lampions, zal zonder twijfel volgend jaar nog veel meer ingang vinden en ook het feestelijk aanzien van Veenen daal op Lampegietersavond verhogen. AANTAL PRIJZEN VER DUBBELD Gezien de onverwacht grote deelname aan de optocht, besloot de organiseren de V.W.V. om het aantal uitgeloofde prijzen voor de mooiste of best geslaag de groepen in de optocht, te verdubbe len. De Eierhal, waar de prijstoekenning door de jury, gevormd door de heren A. P. de Kleuver, D. Philips en D. J. v. d. Ven, plaats vond, was overvol. Alleen al de gymnastiekver. „Sparta" was er met honderden leden. Het heeft dan ook heel wat moeite gekost eer men hier mede klaar was. Het is niet nodig een opsomming te geven van de verschillende onderdelen en voorstellingen in de optocht. Uit de uitslag van de prijzen-toekenning, wel ke later door de secr. van de winkeliers ver., de heer R. H. de Ruiter, op de Markt werd bekend gemaakt, blijkt al welk een grote verscheidenheid, deze voor het eerst weer gehouden optocht heeft te zien gegeven. Praalwagens: le prijs „Op het slag van hellef negen" van de KJB; 2e prijs „Aindeluk Lammelietjes aovund" van D.S.; 3e prijs „Ojové-sociëteit"* van het Kost verloren; 4e prijs „Vestaalse Maagd" van het R.K. Jeugd Appèl. De groepen van de gymnastiekvereni ging „Sparta" kregen de volgende prij zen: le prijs „Wapen van Veenendaal"; 2e pr. „Huiskamer met spinnende vrouw"; 3e pr. „Sparta spant de kroon"; 4e pr. „Boerinnetjes naar de Markt"; 5e pr. „Lantaarnopsteker". Groepen: le prijs: groep jongens met zonnebloeniotelen niet lichtjes; 2e pr. een Rode Kruis-groepje; 3e pr. Zuid-Afr. Boerenoorlog. Individuelen: le pr. een kalebas; 2e pr. Buurtver. „Van de Pollstraat; 3e pr. Maire van Rhenen; 4e pr. „Oude vrouw"; 5e pr. „Parasol met lampions", 50-JARIG HUWELIJK Het echtpaar Van Leeuwen-Jansen van Fluiterstraat 13c, hoopt 26 Septem ber aanstaande het feit te herdenken dat het sinds een halve eeuw in de echt is verbonden. Bruid en bruidegom zijn beiden 70 jaar oud en genieten een goede gezond heid. Uit hun huwelijk zijn zes kinderen en acht kleinkinderen geboren. I Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 VOOR EEN NAAR In iedere prijsklasse de beste pen! Eigen graveerinrichting. thai zich, in tegenwoordigheid van de heren Boeyinga, Weltman en Wouden berg naar het bovenste steiger, dat he laas te klein was om nog meerdere per sonen te kunnen bergen, waarna de oude haan, die er in 1944 was afgescho ten, voorzien van een vers laagje blad goud, door mevrouw Bosch boven op het kruis werd geplaatst. Dat dit geen sinecure is, zal een ieder begrijpen. Men moet beslist geen last hebben van hoogtevrees om een derge lijk karweitje te kunnen verrichten. Daarbij komt nog, dat het lieve haantje maar eventjes een doorsnede heeft van een meter en pl.m. 15 kg weegt. Mevrouw Bosch van Rosenthal heeft aan dit historisch gebeuren nog een historische daad toegevoegd, door de haan te dopen met de echt mannelijke naam van: „Izak". Wie het niet geloven wil, moet maar eens een kijkje gaan nemen, want de haan draagt deze naam op z'n „vleugels". EDE. Naar een traditie van meer dan 10 eeuwen hebben gisteren in de buurt schap Ede-Veldhuizen weer de buurt- spraak van de geërfden plaats gevonden ter bespreking van alle zaken die met het wel en wee van de buurt samen hangen. De buurtspraak heeft verder nog slechts enkele terreinen onder haar beheer. RHENEN. In de vacature ds H. v. d. Linden, heeft de Ned. Herv. gemeente van Rhenen een beroep uitgebracht op ds De Leeuw van Boskoop. WAGENINGEN. Bij de overdracht van het rectoraat der Landbouwhoge school heeft prof. dr ir G. Minderhoud in een rede gewezen op het feit, dat het aantal ingeschreven studenten weer verder daalde tot 907. RHENEN. De ver. „Rhenens Belang" heeft besloten om, ondanks het zeer matige succes van het afgelopen sei zoen, ook volgend jaar weer het podium „Rhenen in 1600" op te zetten. RHENEN. Alhier werd officieel het nieuwe gebouw van de Chr. V.G.L.O.- school in gebruik genomen. WAGENINGEN. Woensdag aanstaan de wordt in Wageningen een Jongfok- veedag gehouden waarvoor reeds 300 stuks zijn ingeschreven. Deze Jongfok- veedag wordt gehouden op initiatief van de Bennekomse en Wageningse fokverenigingen. Denk eraan om Uw kinderen weer te geven. Hoofdstraat 106 Telefoon 632

De Vallei | 1953 | | pagina 1