Gratis kopen-week begint vanavond Sensatie van spannende vossenjacht in Veenendaal Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Wist U.... Vliegtuig geeft het sein voor de grote Vlaggen-race Honderden Hyena's vielen een slachthuis aan S eptembeR LEVERTRAAN Drog. Fa. J. F. TAK Nieuws uit de omgeving Voor Betere Uurwerken HOOFDSTRAAT 91-93 27e JAARGANG VRIJDAG 2 OCTOBER 1953 No. 39 Abonnementsprijs 0.95 per kwartaal Losse nummers 8 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALL Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden 1.30, elk woord meer 6 cent. Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Het bestuur van de Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel en Nijver heid" heeft gemeend om de grootse en buitengewoon originele Najaars-winkel- week, welke aanvankelijk morgen Zaterdag 3 October zou beginnen, reeds hedenavond om 6 uur te doen starten. Hierdoor zal men dus ook al tijdens de Vrijdagse koopavond van vandaag een kans op gratis kopen maken. Ook de spelregels van de reeds voor Dinsdagavond a.s. aangekondigde Vos senjacht zijn nu bekend geworden en het lijdt geen twijfel of het zal daarbij enorm spannen. De eerste sensationele attractie van de winkelweek zal morgen, Zaterdag middag plaats vinden als een vliegtuig boven Veenendaal op verschillende plaatsen vlaggetjes uitwerpt en het sein zal geven voor een vlaggenrace waar aan een aantal mooie prijzen verbonden zijn. Een De komende winkelweek zal dus in de eerste plaats worden beheerst door de aantrekkelijke attractie van het gratis kopen, waardoor men grote kans heeft het bedrag, waarvoor men gedurende de actiedagen koopt, in contanten te rugbetaald te krijgen. Iedere dag wordt n.l. .bij loting de naam van een deelnemende winkelier getrokken, en het is deze winkelier bij wie de vorige dag gratis gekocht zal zijn. In totaal zullen het tijdens de acht dagen durende actie dus acht winke liers zijn waar men een dag gratis koopt. Deze winkeliers zijn vanzelf sprekend niet van te voren bekend, en het is dus evenmin van te voren bij be nadering vast te stellen hoe hoog uit eindelijk het bedrag zal worden dat de Veenendaalse Winkeliersver. in deze week zal hebben uit te betalen. Hoe het gratis kopengeld wordt uitbetaald Over de gang van zaken bij deze gra tis kopen-actie het volgende: Voor iedere gulden die men gedu rende de actieweek besteedt, ontvangt men een bonnetje van de winkelier. Iedere dag hebben deze bonnetjes een andere kleur. Bij het in ontvangst ne men dient de koper er wel op te letten dat deze bonnetjes voorzien zijn van het firma-stempel van de winkelier die ze verstrekt. Slechts dan kunnen deze waarde hebben. Zoals hierboven reeds vermeld, wordt de winkelier waar men eventueel gra tis gekocht heeft, bij loting getrokken. Deze loting vindt plaats steeds de vol gende dag 's middags om 12 uur. Dus morgenmiddag voor het eerst. Iedere dag wordt dus bekend welke winkelier het geweest is en of men tot de geluk kigen behoort. De trekking wordt ver richt voor het bureau van de Winke liersver. in de Hoofdstraat. Een wille keurige voorbijganger zal dan worden gevraagd om uit een grote doos met gesloten enveloppen, een envelop te pakken waarin dan een naam van een winkelier voorkomt, en deze te openen. Meteen echter wordt er voor de winke lier die getrokken is een nieuwe enve lop in de doos gedaan zodat ook de eenmaal getrokken winkelier de vol gende actiedagen weer gelijke kans heeft om gratis te verkopen. De namen van de getrokken winke liers worden bekend gemaakt door een uitslagenlijst welke op alle etalage ruiten zal worden aangebracht. Wie nu zo gelukkig is geweest, en Dat het vliegtuig dat boven Vee nendaal vlaggetjes zal uitwerpen een particuliere „Pipercup" is? Dat deze Pipercup gevlogen zal worden door de heer J. A. Camperdui nen uit Sette (N.-B.)? Dat het vliegtuig alleen bij gun stig weer vlaggetjes zal kunnen uitwer pen? Dat geen vergunning voor opstij gen gegeven zal worden bij mist, laag hangende bewolking of bij storm? Dat de uitgebreide reportage, door de Wereldomroep opgenomen op het Veenendaalse Lampegietersavondfeest, alleen wordt uitgezonden door de West- Indische radio-omroep? Dat de zenders van deze omroep in Nederland jammer genoeg niet te ver staan zijn? Dat de Arabische afdeling van de Wereldomroep de reportage reeds heeft uitgezonden naar het Midden-Oosten? PROGRAMMA VAN DE WINKELWEEK Zaterdag 3 October: Tussen half drie en drie uur werpt een vliegtuig boven Veenendaal vlaggetjes uit. Wie de meeste vlag getjes verzamelt komt in aanmer king voor waardebonnen. 4 uur: De Harmonie van de Gelder se Tramwegen uit Doetinchem maakt een mars door Veenendaal. 's Avonds van 89 uur: Concert op de Markt in de muziektent door de Harmonie van de Gelderse Tram wegen. Maandag 5 October: 7.30 uur: Muzikale mai-s van het Chr. Tamboers- en Pijpercorps „Prins Bernhard". Dinsdag 6 October: 's Avonds half acht tot negen uur: Vossenjacht. Donderdag 8 October: 4 uur 's. middags: „Kindei-en zetten hun beste beentje voor" in de mu ziektent op de mai-kt. 8 uur 's avonds „Amatéurs zetten hun beste beentje voor" in de mu ziektent op de markt. Vrijdag 9 October: 7.30 uur: Muzikale rondgang van de Veenendaalse Harmonie „Caecilia Zaterdag 10 October: 4.00 uur 's middags: Rondgang va het muziekgezelschap „D.S." 9.30 uur 's avonds: Groot schitte rend vuurwex-k op het terrein aan de J. G. Sandbx-inkstraat. gratis heeft gekocht, krijgt het bedrag dat men bij een getrokken winkelier besteedde in contant geld terugbe taald. Voor ieder bonnetje, gestempeld met de naam van de geti-okken win keliers ontvangt men een gulden te rug. Heeft men dus b.v. voor een be drag van 180.- of 10.- besteed (het doet er niet toe hoe hoog het bedrag is) dan kan men tegen inlevering van de 180 of 10 bonnetjes 180 of 10 guldens in ontvangst nemen. Voor uitbetaling van het Gratis kopen-geld kan men elke dag tijdens de kantooruren van 9 tot 3 terecht bij de vier Veenendaalse bankinstéllingen: de Amstei-damse Bank, de Twentse Bank, de Rottei'damse Bank en de Coöp. Boerenleenbank. De laatste dag waar op men de bonnetjes kan verzilveren is Zaterdag 17 October. „AMATEURS ZETTEN HUN BESTE BEENTJE VOOR" Zoals het programma van de winkel week aankondigt, zullen Donderdag middag en Donderdagavond amateurs hun beste beentje voor zetten. Het is nu al wel bekend dat dit programma onderdeel een succes zal worden aan gezien een groot aantal individuelen en groepen zich voor medewerking aan dit programma hebben aange meld. Er zijn vei-schillende clubs bij, die aantrekkelijke nummers ten beste zul len geven. Er is nog wel gelegenheid voor deel name, vooral voor het middag-pro- gramma van de kinderen dat om 4 uur zal beginnen. Opgave hiervoor dient zo mogelijk voor Donderdag gedaan te worden. Het optreden van ue groteren begint 's avonds om 8 uur. Een en ander zal plaats vinden in de muziektent op de Markt. instuif voor de Zondag avond Vanaf Zondag 4 October zullen in de kleine zaal van het gebouw aan de Eikenlaan, elke Zondagavond, z.g. in stuifavonden woiden gehouden. Deze avonden zijn vrij toegankelijk voor iedereen en worden gehouden van 810 uur. Er is dan gelegenheid tot sjoelen, dammen, schaken enz., terwijl ook voor een behoorlijke voorziene lees tafel zal worden gezorgd. Er wordt naar gestreefd zoveel mogelijk „elk wat wils" te bieden, opdat dit voor vele jongeren een gelegenheid zal zijn een gezellige Zondagavond te hebben. De avonden zullen steeds met een korte dagsluiting worden besloten. Ned. Prinses Wilhelmina dankt Veenendaalse Ouden van Dagen De Particulier Seretax-esse van Prin ses Wilhelmina heeft namens Hare Ko ninklijke Hoogheid tot de buigemeester het volgende schrijven gericht: „Prinses Wilhelmina heeft mij opge dragen U en de Ouden van Dagen van „Uw gemeente Haar oprechte dank over „te brengen voor de goede wensen, „Haar ter gelegenheid van Haar ver jaardag toegezonden. „De Prinses heeft deze attentie zeer „op prijs gesteld." Zwitsers Orkest voor Chr. Reisver. Onder auspiciën van de afdeling Vee nendaal dei- Ned. Chr. Reisvereniging wordt door een bekend gezelschap uit Zürich op Woensdag 14 October in ge bouw Eikenlaan een Zwitserse avond gebracht. Een Zwitsers orkest zal er op treden, afgewisseld met volks- en jodel- liederen, alphoornblazen, vendelzwaa- ien enz. O.m. zal de solo-jodleiin Frau Bei-teli Berli, optreden. liet vermaarde gezelschap dat in Na- j tionaal costuum zal komen, geeft slechts houden zes avonden in Nederland. O.a. nog in Amsterdam, Utrecht, Leiden en Hilver sum, en zonder twijfel zal het optreden in Veenendaal een talrijk publiek trek ken. Gebouw „Trefpunt" gereed Het verenigingsgebouw van de Gere formeerde Kerk alhier, dat tegenover de Gasfabriek aan de Kerkewijk is verrezen, is nu gereed. Dinsdag 6 Octo ber wordt het nieuwe en fraaie gebouw, <iat de naam „Trefpunt" gekregen heeft, in een bijeenkomst gebruik genomen. officieel in Winkels 's avonds tot 9 uur geopend Gedurende de van 3 tot 10 October te Gratis Kopen-week zullen de Veenendaalse winkels iedere avond tot 9 uur geopend zijn, behalve echter op de Woensdagavond. Ook zal in deze actieweek de normale Woensdagmid- i dagsluiting gehandhaafd blijven. Het programma van de Veenendaalse Winkeliersver. vermeldt o.a. voor mor genmiddag het optreden van de HarmLYp der Gelderse Tramwegen uit Doetin chem. "'s Middags om 4 uur maulTr U«f?"corps een mars door Veenendaal en 's avonds van 8 tot 9 uur wordt op de Markt een concert gegeven. Zoals de foto laat zien zijn in dit 50 leden tellende corps ook een aantal conductrices opgenomen. Indien de weersomstandigheden het toe laten dat het vliegtuig, dat morgen middag tussen half drie en drie uur op verschillende plaatsen boven Veenen daal vlaggetjes komt uitwerpen, zal kunnen opstijgen, zal Veenendaal een sensationele vlaggenrace beleven. Zoals bekend gaat het er om het grootste aantal van deze vlaggetjes te verzamelen en ze 's avonds voor 8 uur op het bureau van zie Winkeliersver. te brengen, om in aanmerking te komen voor de beschikbaar gestelde pryzen. Vex-meld zij nog dat deze vlaggetjes ook boven de buitenwijken zullen wor den afgeworpen. De vlaggetjes zijn be drukt met de regel „Gratis kopen in Veenendaal". IN RHENEN WERDEN NIEUWE WATERBRONNEN AANGEBOORD Het pompstation aan de Schouten- boomgaardweg te Rhenen, dat in de ruim 50 jaren van zijn bestaan mil- lioenen kubieke meters water voor Rhenen-Stad, Eist en Achterberg en ook voor Amerongen heefi opgebracht, moet om verschillende redenen binnen afzienbare tijd verdwijnen. Na ryp overleg met enkele prominente autori teiten op waterleidinggebied is de nieuwe waterwinplaats bepaald in de bossen aan de Reumersweg te Rhenen. VOORLOPIG GOEDE RESUL TATEN Er zijn daar reeds drie bronnen ge boord, waarvan één controlebron om de wisselende stand van het water in de grond tijdens het pompen uit de beide andere bronnen te kunnen nagaan. De beide hoofdbi-onnen liggen 100 meter uit elkaar; daax-tussen ongeveer ligt de controlebron. Bij de aanleg van de bronnen, waar bij men tot ongeveer 100 meter diep ging, werden verschillende aardlagen aangeboord en stuk voor stuk onder zocht. Terwille van een betrouwbai-e watei-voorziening moet de samenstelling van de grondlaag zo zijn, dat het water bij een bepaalde afzuiging voldoende kan toestromen. Men boorde eex-st door een dikke zandlaag, daarna dooi- een leemlaag vaii ongeveer 8 meter dikte en men kwam toen op ruim 50 meter diepte in een wateraanvoerende zandlaag, die echter voor de productie niet voldoende bleek. Bij een boring tot 120 m werd water van goede kwaliteit aangetroffen en in voldoende hoeveelheid. Na de montage van de bronzen fil ters, de zuigleidingen en de pompen met electromotoren is er proef gedraaid, waarbij dix-ect water naar de opper vlakte werd gepompt, eerst een weinig troebel, maar na enkele uren al helder. De opbrengst per uur en per bron werd voorlopig bepaald op 50.000 liter, de ca paciteit ligt belangx-ijk hoger. Dit resultaat werd door de technici zeer bevredigend genoemd. Inmiddels is men met de boring van een derde bron aangevangen. Vanzelfsprekend kunnen jong en oud aan deze vlaggeni-ace mee doen en zon der twijfel zal hieraan dan ook alge meen worden deelgenomen. Het is wel de moeite waard want de winnaars ko men in aanmerking voor waardebonnen ter waarde van f 25.-, f 20.-, f 15.-, f 10.- en f 5.-. De veizamelde vlaggetjes dienen gebundeld te worden in een touwtje en voorzien van een label waarop duidelijk naam en adres van de inzender. Het bureau van de V.W.V. is gevestigd op Hoofdstraat 98. INLEG EN TERUGBETALING NUTS- SPAARBANK Bij het kantoor Veenendaal van de Nutsspaarbank werd in de maand Sep- September 1953 ingelegd 127.639,82 en terugbetaald 69.603,76. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg in deze maand 119. CONTACTAVOND VOOR JEUGDIGE LEDEN VAN „UNITAS" Op Zaterdag 17 October a.s. organi seert de Afdeling Veenendaal van de Ned. Chr. Bond van Werkn. in de Tex tiel- en Kledingbedrijven een contact avond voor de jeugdige „Unitas"-leden in de zaal „De Kegelbaan" aan de Ker kewijk. Naast de heer G. J. Vunderink uit Utrecht, districtsbestuurder van „Uni- tas" die ter kennismaking met de jeugd een kort woord hoopt te spreken, zullen enkele films over Nd. Ameiika ver toond worden en zullen „De zingende Zusjes" en de heer Visser voor de „mu zikale vrolijke noot" zorgen. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 Dieren moesten met lucht aanvallen worden verdreven 31 ZUID-AFRIKANERS GEDOOD Pretoria, 25 Sept. 1953. Ook de bewoonde gebieden van Zuid- Afrika worden de laatste maanden her haaldelijk opgeschrikt door enorme kudden hyena's, die al tientallen men sen hebben opgegeten. Vooral de stad Ookiep, waar vele mensen wonen van Nederlandse afkomst wordt door de vreselijke dieren geteisterd. De strijd tegen de verscheurende dieren heeft alleen in Ookiep en omgeving aan vyf mannen, twaalf vrouwen en 14 kinderen het leven gekost. Het dorp wordt thans bewaakt door troepen soldaten, die dag en nacht met de machinegeweren in de aanslag staan. Al in Maart van dit jaar rappox-teer- den de jagers op groot wild, waaronder de bekende James Asterdam, dat vele honderden hyena's naar het Zuiden wa ren afgezakt en zich nu vei'zamelden ten Nooiden van Ookiep, in de bergen van Nana-land. Men schonk er nauwe lijks aandacht aan! Maar al twee weken later verscheurden de dieren twee klei ne kinderen, die tegen de avond in de straat, aan de buitenzijde van het dorp speelden. De opwinding was groot. De volgende avond brak er evenwel een paniek uit: een kudde van ongeveer drie honderd dieren vloog het dorp in, rende wild en woest door de straten in de ï'ichting van het juist geopende slachthuis. Het nog aanwezige perso neel kon zich ter nauwernood vei'schan- sen. De wilde beesten bleven de hele nacht in en rond het gebouw. Zonder zich aan de schoten der jagers te storen maakten ze tientallen runderen en var kens buit, die ter plaatse werden ge nuttigd! Vanaf dat ogenblik was het duidelijk, dat de beesten op de geur van Bij de aanstaande Dinsdagavond in het kader van de winkelweek te houden „vossenjacht" zal het stellig niet aan spanning en sensatie ontbreken. Het idee van de „vossenjacht" is wel bekend van het radio-programma van de N-C.R.V. Tijdens de vossenjacht van Dinsdagavond echter zijn er zeven „vossen" in het spel. Zes van de vossen zijn „loze" vossen, terwijl wie de ware vos herkent een prijs van 25 gulden kan verdienen. het slachthuis afkwamen. De bewoners van Ookiep waren geen ogenblik meer zeker van hun leven. Ook by daglicht De aanvallen der hyena's werden steeds brutaler. Ze poogden de jagers te doden en kwamen steeds vroeger in de dag naar het slachthuis. De viei-de maal kwamen ze zelfs ovei'dag. Ze waren toen met een kudde van zes tot zeven hon- derd en wisten 38 runderen en 72 var kens buit te maken. Hiexna kwam er hulp uit Kaapstad opdagen. De vijfde aanval kwam de hyena's duur te staan. Ze werden ontvangen met vuur uit tien tallen machine-geweren en 340 beesten werden gedood. De omstreken werden vanuit vliegtuigen gecontroleerd, doch nog steeds bleken de dieren zich rond Ookiep te concenti-eren. Ook tijdens de vijfde aanval wei-den enige honderden dieren neergeschoten, doch niettemin wisten ze het slachthuis te bereiken. De zesde aanval daarentegen eindigde in een overwinning voor de bewoners. De gunstige wind had de dieren dagenlang de geur van vlees en bloed in de neus gedreven. Vliegtuigen constateerden nieuwe concenti-aties. Tot in verre om trek was dagenlang het gehuil te horen De R is in de maand Denk eraan om Uw kinderen weer te geven. Hoofdstraat 106 Telefoon 632 Bestuur V.W.V. als vossen Als vossen zullen de bestuui-sleden van de Winkeliersvereniging fungeren. Deze bestuursleden zullen Dinsdag avond vanaf half acht tot uiterlijk 9 uur op straat vertoeven. Zodra één van de bestuursleden herkent wordt zal hij op eerste aanzegging vertellen of hij de „ware" vos is. Wie de ware vos herkent krijgt een waardebon van 25.-. Maar ook als men de „loze" vossen herkent is de moeite niet tevergeefs geweest. Alleen het publiek zal de moeite moeten ne men de vos op het bureau der V.W.V., Hoofdstraat 98, af te leveren. Men ont vangt dan een troostprijs. Geluidswagen zal actie leiden Nu is het natuurlijk niet zo eenvoudig om de zeven vossen te pakken te krij gen, want zij zullen niet direct herken baar zijn. Zij kunnen verkleed gaan in de een of andere uniform, zoals P.T.T., chauffeur, conducteur, politie, etc. Nog minder is bekend waar zij zich ophou den en hoe zij zich voortbewegen. Dat kan ook wel weer op diverse manieren, b.v. in een auto, motor, bromfiets, of gezellig winkelend tussen het andere publiek. Een geluidswagen zal de gehele actie leiden, zodat het publiek in de straten op de hoogte blijft wie er nu gevangen zijn en wie nog in vrijheid verkeren. Voor Dinsdagavond geldt dus van half acht tot negen uur het devies: zoek de bestuursleden. En als U geluk hebt, kunt U een bedx-ag van 25.- verdie nen, indien de wai-e vos U zijn legiti matie-kaart toont. De bestuursleden van V.W.V., die a.s. Dinsdagavond als vos zullen fungeren zijn de heren Ant. de Ruiter, R. H. de Ruiter (De Erven), K. Tak, Henny Jan sen, J. van den Bosch, T. Versteeg en Instelling Jeugd-natuurwacht Op 14 Sept. j.l. hadden B. en W. van Veenendaal een bespreking met de heer C. H. Voorhoeve, directeur van het Uitvoerend Comité van de Stichting „Natuur ca Jeugd", inzake de instelling van een Jeugdnatuurwaeht in deze ge meente. De stichting „Natuur en Jeugd" be oogt de jeugd vanaf 10 jaar, wakker te maken voor de natuurbescherming. Zij tracht hiertoe te komen door het geven van filmvooi-stellingen, voordrachten e.d., het houden van excursies, opstel wedstrijden enz. Teneinde de mogelijkheid tot instel ling van een dergelijke Jeugd-natuur- wacht in Veenendaal te overwegen, ligt het in het voornemen van de Burge meester een bijeenkomst te beleggen op Vrijdag 2 October a.s. des avonds te 8 uur in de kleine zaal van gebouw „Eltheto" aan de Fluitersstraat. In deze bijeenkomst zal de heer Voorhoeve een en ander toelichten. Aangezien burgemeester Bakker een Jeugd-natuurwacht voor de gemeente Veenendaal van veel nut acht, ver wacht hij, dat er voldoende animo zal zijn. Ds J. OVERDUIN NAAR ZUID- AFRIKA Ds J. Overduin, Geref. predikant al hier heeft van zijn kei-keraad verlof ge- kx-egen om in 1955 een reis te maken naar Zuid-Afrika waar hij voordrach ten zal houden over de methodiek van de Evangelisatie. WAT DOE JE MET EEN WIJNBERG? In het Italiaanse Toscanie overleed dezer dagen een wijnboer, die zijn leven lang een braaf glaasje wijn had gedron ken en van zijn zestiende tot zijn 88ste levensjaar over hoop had gelegen met de plaatselijke vereniging van de blau we knoop. Zijn wraak zou zoet zijn. Hij had geen kinderen en zijn neven en nichten waren lid geworden van het anti-drinkebroederschap. Hij vermaakte zijn prachtige wijnberg aan de plaatse lijke vereniging van melkdrinkers op conditie dat ze zelf de wijn zouden op drinken, die zich nog in zijn kelders bevond. Het bestuur en de leden zitten nu met de narigheden. Ze hebben be rekend, dat ze drie jaar dag in dag uit veel te diep in het glas moeten kijken om de erfenis te kunnen aanvaarden. Bert Bos (goud en zilver). Kijkt uit, en grijpt Uw kans. Breng de vos (de ware of de loze) naar het bureau der V.W.V. En grijpt U eens een verkeerde aan, niet opgeven, de volgende treffer kan raak zijn. Gluur in elke auto, staar elke voorbijganger aan, let op! Drs W. A. FREDERIKSE 25 JAAR DIRECTEUR VAN DE KON. SCHEEPJES WOLF A BRIEKEN Gisteren heeft drs W. A. Frederikse, directielid van de Kon. Scheep jeswolj- fabrieken de dag herdacht, dat hij 25 jaar geleden aan deze fabriek werd verbonden. In de cantine van deze fabriek ver zamelden zich gistermorgen de directie, commissarissen, afgevaardigden van kantoor, laboratorium, diverse bazen, alsmede afvaardiging uit iedere fa- brieksafdeling om de jubilaris te hul digen. Namens de directie sprak de heer mr F. J. Callenbaeh woorden van geluk wensen. Spreker releveerde de groei van het bedrijf sedert deze 25 jaren. De gedelegeerd commissax-is der N.V., de heer mr B. M. A. Paulus van Pauwvliet sprak in dezelfde trant. Het woord werd vervolgens gevoerd door de heer W. Hendriks namens het gehele personeel. Namens het personeel bood hij de jubilaris een (complete radio met pick-up platenwisselaar aan, alsmede een smyrna tapijt. De heer W. J. Schoemaker vertolkte de gelukwensen namens het kantoor- en laboratoriumpersoneel, gevolgd door de heer Willem Hendriks, die namens de afdelings-chefs de jubilaris bloemen overhandigde. De jubilaris dankte de diverse sprekei's voor hun waarderende woorden en gelukwensen, niet in de laatste plaats voor de pi'achtige blij vende herinneringen aan deze dag. Men bleef daarna nog enige tijd ge zellig bijeen onder het genot van een kopje koffie en een rokertje. van het leiddier, dat alle soortgenoten naar zich toe riep om een nieuwe tocht te ondernemen naar de lekkernijen van het slachthuis. In de prille morgen brak het onweer los. Een kind, dat op straat speelde, weid door een hyena overval len. Juist toen het dier zijn taak wilde voltooien knalden er twee schoten en stortte het neer. Voor de nog slapende bewoners en militairen was dit het sein. Maar ook de hyena's hadden begrepen waarom het ging. De grootste kudde, die men ooit had gezien, vermoedelijk be staande uit duizend dieren deed een aanval op het dorp. Uit alle huizen klonken de geweren. Het spervuur ra telde. De straten lagen in enige minuten bezaaid met kadavers. Zonder het slachthuis bereikt te hebben trokken de aanvallers af. Tot diep in de bossen werden ze achtervolgt door vier vlieg tuigen, die met hun boordwapenen nog honderden slachtoffers maakten. Maar de rust is nog niet terug gekeerd. De kinderen worden binnen gehouden. In de omstx-eken wordt gepatrouilleex-d en dag en nacht wordt het dorp door militairen bewaakt. Vijftig kilometer noordelijker moeten nog hondei'den en honderden hyena's schuilen die zich ge reed maken voor een nieuwe aanval op Ookiep. VOETBAL-HUWELIJK Onder grote belangstelling werd de zer dagen het huwelijk voltrokken tussen de heer T. de Man en mej. H. de Koning. De heer De Man is voorzitter van de Supportersver. v.v. „Veenen daal" en het werd dan ook een voetbal huwelijk. Op de foto: Het bruidspaar verlaat het gemeentehuis door een ere-boog waaraan ook de voetbal en de voetbal schoenen niet ontbraken. EDE. De N.V. Bouwkas Noord Ne- dei'landse Gemeenten die o.a. ook in Bennekom i-eeds woningen heeft ge bouwd, is nu voornemens om in het dorp Ede een complex van 34 wonin gen te bouwen ten behoeve van bouw- spaarders. WAGENINGEN. De belangstelling voor de abonnementsvoox-stellingen van de ver. „Toneelkunst voor Allen" over treft die van het vorig jaar. De ver koop van abonnementen is stop gezet i.v.m. het aantal beschikbare plaatsen. De eerste voorstelling van het nieuwe seizoen vindt in October plaats. Het is een opvoering van de Haagse Comedie onder regie van Cees Laseur. LUNTEREN. Morgen, Zaterdagmid dag, worden op „Voorkamp" alhier aantrekkelijke ruiterwedstrijden ge houden. WAGENINGEN. De bekende Wage- ningse schilder Ben van Londen houdt tot 11 October a.s. een expositie van zijn werk in zijn ateliei'schip „Tama- lone" dat gemeerd ligt in de Rijn nabij het Lexkesveer alhier.

De Vallei | 1953 | | pagina 1