Veenendaals muziekleven in komende seizoen Vossenjacht groot succes Fa. Jac. tan Hardeteld Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Wist U.... „Het Trefpunt", Ver. gebouw der Ger. Kerk in gebruik genomen ledereen keek iedereen aan De Vlaggenrace succes Agenda's 1954 AGE IS DA fl OctobeR LEVERTRAAN Drog. Fa. J. F. TAK Nieuws uit de omgeving 27e JAARGANG VRIJDAG 9 OCTOBER 1953 No. 40 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Twee concerten van Utrechts Stedelijk Orkest Uitvoering van Bach's Johannes Passion Om financieele redenen dit jaar weer geen Weihnacht's Oratorium NIEUW KERKGEBOUW VOLGEND DOEL Ook voor andere doel einden Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, De R is in de maand Voorlichtingsavond Ned. Ver. van suikerzieken Vermakelijke situaties VOETBALPROGRAMMA Voor Betere Uurwerken Abonnementsprijs 0.95 per kwartaal Losse nummers 8 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALL ADVERTENTIES Advertentlepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden 1.30, elk woord meer 6 cent. Van het programma dat in Veenendaal in het komende seizoen aan muziek uitvoeringen geboden zal worden, is op het ogenblik wel zoveel bekend dat het van belang is hiervan een overzicht te geven. In de afgelopen jaren hebben wij in eigen plaats een groot aantal muzikale gebeurtenissen van formaat kunnen beleven, en hierdoor kunnen wy dan ook zo langzamerhand spreken van een Veènendaals muziekleven van betekenis. Temeer nog gezien de enorme toename de laatste jaren in de werkelijke be oefening van de muziek. Het is dan zeer verheugend dat, hoewel dit overzicht nog lang niet com pleet is, thans reeds weer kan worden vastgesteld dat het komende winter- programma zeker niet behoeft onder te doen voor dat van vorig jaar, en naar verwachting zelfs nog weer zal overtreffen. o.a. nog uitgevoerd met orkest en da meskoor Der Kreuzfahrer uit de opera Ilombarto van Verdi; het beroemde koor uit Cavaleria Rusticana van Mas- cagni; Der Waffenschmied van Lortzing en het Studentenkoor uit Wocaccio van Franz von Suppé. Vorig jaar één concert van het Utrechts Stedelijk Orkest, zij het dan met eclatant succes; deze winter komt het U.S.O. minstens tweemaal concer teren. Data zijn nog niet bekend. Een hoogtepunt is stellig weer de tweede uitvoering van Bach's Johannes Pas sion door de Chr. Oratorium Ver. C.O.V., waarvoor weer bekende solisten en ook het U.S.O. medewerking hebben toege zegd. GRANDIOSE OPENING VAN HET SEIZOEN Grandioos is dit jaar de opening van het muziekseizoen in Veenendaal, wel ke al dicht voor de deur staat; n.l. het gezamenlijk concert van de twee mannenkoren die zich in de wereld van de Nederlandse mannenzang een be kende naam hebben verworven: Het Ritmeester Mannenkoor en „de Veen- zangers". In ons vorig nummer hebben wij dit eerste rangs muziekgebeuren gebracht nog wel door krachten uit eigen plaats reeds aangekondigd en onze rubriek „Wat lezers Schrijven" in dit nummer, kan men er nog een en ander over lezen. Jarenlang werd zonder mankeren in Veenendaal het Weihnachts-oratorium uitgevoerd. Deze Veenendaalse uit voering kreeg reeds in de wijde omge ving bekendheid om haar opzet en zeer hoge peil. Het was een goede en zeer waardevolle traditie geworden. Een tra ditie waarvan wij niet konden ver wachten dat er nog zo gauw een einde of althans een langdurige onderbreking zou komen. Ook dit jaar zullen wij het Weih nachts-oratorium weer moeten missen. En da:'i is het nog het meest spijtig te moeten horen dat het voor het C.O.V. financieel niet mogelijk is om èn het Weihnachts-Oratorium èn de Johannes Passion uit te voeren. Hoewel de be langstelling voor deze muziek in Vee nendaal en omgeving beduidend is toe genomen; toch durft men het om de kosten niet aan. Verder heeft de C.O.V. op het ogen blik o.l.v. de dirigent, Gijsbert van Zan ten, Die Jahreszeiten in studie. Het is echter niet zeker dat wij de prachtige muziek van dit stuk nog dit seizoen door de C.O.V. zullen horen uitvoeren. OPERA-MUZIEK „De Veenzangers" hebben nu al twee jaar achtereen grote successen behaald met opera-muziek. Ook ditmaal staat weer een concert op het program ma met voor de pauze een uitvoering o.a. van de Rapsodie voor alt en man nenkoor van J. Brahms. Verder wordt Dat de buurtver. „De Oude Molen" voor 30 October a.s. weer een z.g. „dui venvlucht" heeft georganiseerd? Dat de baten van deze „duiven vlucht" en die van een eveneens te hou den loterij, ditmaal geheel ten bate van het Juliana ziekenhuis komen? Dat een kip van de landbouwer A. Heemsbergen aan het Benedeneind een ei van 140 gram heeft gelegd en dat dit een zeldzaamheid is? Dat in de tuinen van de heren V. aan het Panhuis en v. A. aan de Tuin straat al even zeldzame boerenkool struiken staan van ongeveer 3 meter hoogte? Dat de toch al goede naam van Veenendaal op het gebied van boeren kool door deze geweldige exemplaren weer beduidend versterkt is gewor den fUIIIMIIBIIIMCTIMWBiiW'EflIMMIIIIMnHOWK^ |e Samengesteld in samenwerking li H met de V.V.V. de Ver. v. Vreem- p ff delingenverkeer „Veenendaal" ff H Zaterdag 10 October Van 2.30 tot 3.30 uur, vliegtuig |f werpt vlaggetjes af voor de f| vlaggenrace. H (Op terrein J. G. Sandbrink- str.) 9.30 uur Groots vuurwerk als sluitstuk van Gratis Ko- |1 pen-week. Woensdag 14 October (In geb. Eikenlaan) 8 uur, op- treden van Zwitsers gezel- schap onder ausp. van Ned. van Ned. Chr. Reisver. H Donderdag 15 October (In geb. Eikenlaan) 8 uur, ge- g zamenlijk concert van Rit- meester Mannenkoor en „De J Veenzangers". (In geb. „de Kegelbaan") me- vrouw C. Koiker-Mohr spreekt onder ausp. van de N.C.V.B. over „Verdonkerd Goud". II Luxor Theater Van heden Vrijdag t/m. Maan dag de film „Schrik der 2e Compagnie" en van Dinsdag t/m. Donderdag „Het Mysterie van de Gouden Adelaar' VEENENDAALS STRIJKORKEST Behalve het concert van a.s. Donder dag en een liefdadigheidsconcert op 12 November a.s., kon men ons van het Ritmeester Mannenkoor nog geen ver der nieuws voor dit seizoen geven. Wel is men bezig aan een groots concert (Zie verder pag. 2) VIERING 60-JARIG BESTAAN DIOCESANE BOND DER K.A.B. Ter gelegenheid van het 60-jarig be staan der Utrechtse Diocesane Bond der K.A.B. wordt morgen, Zaterdagavond in het gebouw „de Kegelbaan" een feestavond gegeven. Onder de titel ,,'t Sal waarachtig wel gaan" wordt hierbij een non-stopprogramma gebo den met als medewerkers Jac. Greve en zijn zingende dwazen: The Donau Girls; het Patron sextet en The Valley Mux- tures, terwijl er tot het late avonduur dansmuziek zal zijn. Dr J. G. THOOMES 25 JAAR BIJ HET ONDERWIJS Aanstaande Donderdag 15 October herdenkt dr J. G. Thoomes, hoofd van de Koningin Juilianaschooji alhier, dat hij sinds 25 jaar in dienst is van het onderwijs. Dr Thoo mes werd in 1936 tot hoofd van de Chr. ULO alhier benoemd. Tevoren was hij on derwijzer aan de Chr. ULO- school te Soest en aan de Ooster parkschool, eveneens een Chr. ULO te Amsterdam. Bij zijn benoeming tot hoofd in Vee nendaal, telde de Koningin Juliana- school een kleine 90 leerlingen. Thans zijn het er ongeveer 500, waarin dan be grepen de leerlingen van de z.g. oplei dingsschool voor het middel onderwijs, welke in 1950 aan de ULO werd ver bonden. Op 24 November 1009 werd dr Thoo mes in Utrecht geboren. Hij bezocht daar de Jan van Nassaukweekschool. De jubilaris deed in 1945 proponents examen in de Provinciale Kerkvergade ring der Ned. Herv. Kerk en wer^l daarna benoemd tot voorganger van de Hervormde Evangelisatiever. „Sola Fide" alhier. Dr Thoomes verwierf zijn doctorstitel na een theologische studie aan de Rijksuniversiteit in Utrecht en promoveerde in 1947 bij dr J. Severijn op een proefschrift over Openbarings begrip en de nieuwere theologische voorgeschiedenis daarvan. Als hoofd van de Koningin Juliana- school is dr Thoomes ook directeur van de Handelsavondschool van de V.W.V. „Handel en Nijverheid". Donderdag a.s. zal dr Thoomes 's avonds van 7 tot 8 uur recipieëren in het schoolgebouw. Zonder twijfel zul len zeer velen van deze gelegenheid om hem bij zijn jubileum te kunnen com plimenteren. „Het Trefpunt", het splinternieuwe en buitengewoon fraaie verenigings gebouw van de Veenendaalse Gerefor meerde Kerk, gebouwd op het terrein hoek Kerkewijk-Dennenlaan, was Dins dagavond geheel gevuld met genodig den. Tijdens een feestelijke bijeen komst werd dit gebouw namelijk aan de kerkeraad overgedragen als speciaal bestemd voor de jeugd en het kerkelijk jeugdwerk. Voor de overdracht was het ds Van Enk die de aanwezigen begroette en met name o.a. burgemeester Bakker, wethouder Middelhoven en gemeente secretaris, de heer D. Blankespoor. Ook gaf hij een overzicht van de voorge schiedenis van het gebouw, en verhaal de van de inspanning en opofferingen waarmee dit gebouw is tot stand geko men. Drie jaar lang werden giften ver zameld in de gemeente. Tenslotte was het dan toch mogelijk geworden om, als bijgebouw van een in de toekomst op de Kerkewijk te bou- w>en nieuwe kerk, een verenigings gebouw van 70.000 gulden te laten zet ten. Ds Van Enk sprak van de blijdschap in zijn gemeente over deze fraaie en zo waardevolle aanwinst. Dit ge bouw voorziet in een jarenlang gevoel de behoefte. Wij hadden gebrek aan ruimte voor onze verenigingen, aldus ds Van Enk. Spreker vertelde hoe de grote zaal 200 zitplaatsen telt. Dat het toneel van de zaal kan worden afge scheiden met een deur en dan een klein apart zaaltje vormt. Onder het toneel zijn nog twee kamers die als vergader ruimten voor kleine bijeenkomsten kunnen dienen. Ook de ruimte onder de galerij kan van de zaal worden ge scheiden en een apart lokaal vormen. Dan is er de trots van het gebouw, de fraaie bestuurskamer. Boven is de ping- pongzaal gebouwd waar men ook andere spelen kan beoefenen. Verder heeft het gebouw een keuken of een snelbuffet, terwijl tot in onderdelen de inrichting is berekend op het gelijktijdig gebruiken van alle afdelingen. Het gebouw krijgt verder nog een pijporgel dat reeds is aangekocht. Het was ds Van Enk een buiten gewoon genoegen om als voorzitter van de bouw-commissie het nieuwe gebouw te kunnen overdragen aan de nieuwe dominee, de voorzitter van de kerkeraad: ds Overduin. Ook laatstge noemde sprak van zijn dankbaarheid voor deze prachtige en waardevolle aanwinst. Dankbaar was hij ook dat het initiatief tot dit gebouw uit de ge meente zelf gekomen was. Burgemeester Bakker sprak vervol gens, en deze zei dat ook het burgerlijk gemeentebestuur blij was met dit fraaie gebouw, dat even keurig als doelmatig is ingericht. Dankbaar is hij ook dat hier gesproken kan worden van een be langrijke gebouwenaanwinst voor Vee nendaal en dat het gebouw ook in ge bruik gegeven zal worden voor andere Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 dan die van de Geref. bijeenkomsten Kerk zelf. Hierna werd nog gesproken namei: de kerkeraad en commissie van beheer door de heer C. Goote; namens de Vrou wen- en Mannen Ver. mevrouw Bax; namens de Zendings- en Evangelisatie door de heer Van Hardeveld; mej. Oranje en de heren Nieboer en Van den Bosch, namens de Jeugd-verenigin gen. Al deze sprekers getuigden van hun dankbaarheid wegens het tot stand komen van het gebouw en er werd onder andere de hoop uitgesproken dat „Het Trefpunt", een trefpunt met God zal worden. Verschillende sprekers stel den ook als volgend doel het bouwen van een nieuwe kerk op het open ter rein naast het Verenigingsgebouw. Voor het vinden van een goede naam voor het nieuwe gebouw was een prijs vraag uitgeschreven. Deze prijsvraag werd gewonnen door Piet Hiensch van de Kanaalweg, die hiervoor als prijs een enveloppe met inhoud in ontvangst mocht nemen. Tijdens de bijeenkomst werden nog verschillende cadeaux in de vorm van gebruiksvoorwerpen voor het gebouw aangeboden. Gisteravond was er een openings bijeenkomst voor de gemeente en he denavond zullen jeugd en ouders naar het gebouw komen. Ook hierdoor moge wel blijken hoe groot de vreugde is in de Geref. Kerk wegens het tot stand komen van dit nieuwe gebouw en van de betekenis welke er aan gehecht wordt als het lang verbeide gebouw voor de jeugd. Denk eraan om Uw kinderen weer te geven. Hoofdstraat 106 Telefoon 632 Door de afdeling Ede, Veenendaal, Wageningen en omstreken van de Ne derlandse Ver. van Suikerzieken, is voor Vrijdag 23 October in gebouw „de Kegelbaan" een openbare voorlichtings avond georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomst zullen als sprekers optreden dr J. H. van de Pol, internist van het Juliana Ziekenhuis te Ede, met een beschouwing over suiker ziekte; en de heer N. Bloemendaal, di recteur der vereniging, met als onder werp: „Waarom lid der N.V.S.?" waar bij men o.m. bijzonderheden zal kunnen vernemen omtrent de belasting-facili teiten voor suikerzieken en kinderuit zending. Op deze avond zal ook nog de interes sante film „The Story of Diabetis" wor- vertoond. Ds TUKKER SPREEKT IN JULIANA- KERK De bij de Ned. Herv. Gemeente te Veenendaal beroepen predikant, ds W. L. Tukker te Delft, hoopt Vrijdagavond te 7.30 uur in de Juliaakerk in de dienst des Woords voor te gaan. Iedereen loerde naar iedereen Dins dagavond, en vrijwel niemand ont kwam aan deze manie. Een enorme mensenmassa heeft ijverig en in grote spanning gezocht. Steeds kon men de vraag horen van „Bent u de vos?" Door misverstand ontstonden de meest ver makelijke situaties, vooral met mensen die deze avond door Veenendaal kwa men en niet van de Veenendaalse vos senjacht op de hoogte waren. Dat men goed op zijn qui vive was bewees wel het feit dat de ver schillende vossen leden van het be stuur der Winkeliersver. ondanks hun goede vermomming nog betrekke lijk gauw werden herkend. De heer Ant. de Ruiter b.v. stapte uit een auto en meteen al werd hij gegrepen. Zijn uni form van de Rode Kruis colonne scheen amper te helpen. De vossen hadden zich in de buitenwijken nog lange tijd weten te verbergen, maar zodra waag- DOVO krijgt Zaterdagmiddag op het Panhuis bezoek van het Enschedese „Sparta". We nemen aan, dat het bij DOVO zal spannen, want beide ploegen i^nSjrr volkomen aan elkandeSr gewaagd. Misschien dat het terreinvoordeel hier DOVO de beste kansen geeft. Matjan ontvangt bezoek van DOSC uit Den Dolder. Dit elftal heeft nog slechts 1 verliespunt, zodat Matjan hier zeker een zware kluif aan krijgt. N.V.V. gaat naar Utrecht om daar EDO te ont moeten. Tot nu toe zijn de resultaten van de Newo-mannen nog erg pover. Of zij hun positie deze middag zullen ver stevigen valt te betwijfelen. Meer kans op een overwinning heeft „De Merino's" in de uitwedstrijd tegen De Veluwe Boys, want deze club zit nog steeds op het eerste winstpuntje te wachten en het is niet waarschijnlijk, dat de Merino's zich laten verrassen. Volgens de ranglijst moet Triangel - boys kunnen winnen te Barneveld te gen „Barneveld", maar oppassen blijft de boodschap. GVVV zal het niet ge makkelijk krijgen aan de Buurtlaan tegen Cobu Boys. Zondag wordt de wedstrijd Nijmegen- Veenendaal gespeeld. Na de grote over winning op Uchta j.l. Zondag krijgen de geel-blauwen ook nu een elftal tegen zich, dat tot nu toe slechts 1 punt uit 4 wedstrijden heeft gehaald. Maar laat „Veenendaal" voorzichtig zijn, want juist door onderschatting heeft men in deze competitie reeds 2 verliespunten tegen CHRC moeten incasseren. De Piper-Cub PH-UCK waarmede piloot Van Campenhout j.l. Zaterdag middag een aantal vlaggetjes zou uit werpen boven Veenendaal en door de mist geen startvergunning op het vlieg veld Ypenburg kreeg, zal thans a.s. Zaterdagmiddag tussen half drie en half vier boven Veenendaal komen om de vlaggetjes te lossen. Een en ander natuurlijk ook weer onder voorbehoud, dat de weersomstandigheden dit toe laten. Mist, harde wind of laaghangen de bewolking zijn factoren die hierop van invloed zyn. Als de vlaggetjes uitgeworpen wor den boven de verschillende delen van Veenendaal, kan de „vlaggenrace" een aanvang nemen. De bedoeling is zoveel mogelijk vlaggetjes te verzamelen, deze met e,en touwtje bundelen en voorzien van naam, adres en hoeveelheid vóór 8 uur Zaterdagavond inleveren op het bu reau der V.W.V., Hoofdstraat 98. Voor de grootste inzendingen zijn er 5 waar debonnen. WAAR GRATIS GEKOCHT WERD De winkeliers die tot nog toe getrok ken zijn voor de gratis kopen-actie, zijn de volgende: Vrijdagavond 2 Oct. bij fa. P. Groene- veld, drogist Patrimoniumlaan. Zaterdag 3 Oct. bij fa. C. Hardeveld, wijnhandel, Hoofdstr. en Patrimoniuml. Maandag 5 Oct bij fa. J. H. van Schuppen, Hoofdstraat 90. Dinsdag 6 Oct. bij fa. S. Bos, Goud en Zilver, Hoofdstraat 91. Woensdag 7 Oct. bij fa. G. van Ame rongen, Meubelhandel, Hoogstraat 20. Op pag. 2 van dit ummer staat nog de naam afgedrukt van de winkelier waar gisteren, Donderdag 8 October, gratis werd gekocht. Zo juist ontvangen in alle prijsklassen. Junior-Vulling 1954 f 3.95 Senior-Vulling 1954 I 4.6S BOEKHANDEL Telefoon 424 Veenendaal GOUDEN HUWELIJK Zaterdag 10 October a.s. hoopt het echtpaar De Man-Diepeveen, Sav. Loh- manstraat 108 te Veenendaal de dag te herdenken dat zij 50 jaar in de echt zijn verbonden geweest. Uit dit huwelijk zijn 9 kinderen geboren en 11 kleinkinderen. De bruid is 68 jaar en de bruidegom 70 jaar. Ze genieten beiden nog een goede gezondheid. ONDERWIJSBENOEMING De heer W. A. Bezooyen, onderwijzer aan de Patrimoniumschool is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot hoofd der Chr. school te Tholen. ONDERWIJSBENOEMING De heer J. Timmer, onderwijzer aan de Chr. school te Ede, is met ingang van 1 December a.s. benoemd tot on derwijzer aan de Ned. Herv. School (Hoofd de heer Van Balen), aan de Frins Bernhardstraat te Geld. Veenen daal. EIERMARKT Dinsdagmorgen waren op de weke lijkse eiermarkt te Veenendaal 120.000 eieren aangevoerd. De handel was vlug. Prijzen van 18.- tot 19.50 per 100 stuks, kleine eieren 11.- tot 14.-. In Nijmegen is Zaterdagmiddag op zeer originele wyze een nieuwe fabriek van de N.V. Heyster voor de vervaardiging van Lifttrucks in werking gesteld. Op de foto zien wy burgemeester mr C. H. M. J. Hustinx aan het stuur, terwijl in de bak die omhoog gaat mr E. C. Swigert, Directeur van de Heyster N.V. en links wethouder M. J. Duivis, die in de hoogte het lint zal doorknippen. CANADA PRODUCEERT TORPEDO Het hoofdkwartier van de Canadese Marine te Ottawa heeft bekend ge maakt dat de Marine haar eerste tor pedo heeft geproduceerd, een wapen dat nog op de geheime lijst staat. De productie van dit wapen heeft twee jaar in beslag genomen. Het is bestemd voor gebruik door schepen en vliegtuigen en zal ook ter beschikking komen van de andere zeemogendheden van de Noord Atlantische Verdragsorganisatie. den zij zich meer in het centrum of zij werden gepakt. In het oude heertje dat uit een taxi stapte herkende men al meteen de heer Versteeg, en zowaar bleek de chauffeur van de wagen de vos Tak te zijn. De vossen werden steeds door een enthou siaste menigte naar het bureau van de V.W.V. gebracht. In de uniform van een adjudant van politie ondekte men de secretaris van het V.W.V.-bestuur, de heer R H. de Ruiter, terwijl de heer Van den Bosch, vermomd in het uni form van een chauffeur en gewapend met een pittig snorretje, evenmin lang voor het spiedende publiek verborgen bleef. De ware vos, de heer Henny Jansen, was in militair en hij bleef het langst onvindbaar. Maar tenslotte werd hij toch boven aan de Markt ingerekend door mejuffrouw Van Amerongen uit de Beatrixstraat. Deze vossenjaagster had het geluk, met de heer Jansen, ook de uitgeloofde waardebon 25 gulden in de wacht te slepen. De „vossen" die al evenzeer in het enthousiasme van dit zo geslaagde jacht-feest opgingen, maakten daarna nog een ere-rondje in een van de mi niatuur-treintjes. Zoals was te verwachten is het origi nele idee van deze vossenjacht tot een van de meest geslaagde onderdelen van het winkelweek-programma geworden. De loze vossen werden gevangen door de volgende personen: mevrouw Van Burken. Emmalaan 66 (Ant. de Ruiter); de heren Diepeveen. Pr. Bemhardlaan (R. H. de Ruiteir); Van Eden, Fluiter straat (J. Tak); Rademaker, Patrimo niumlaan (M. Versteeg) en de heer Savcye (J. van den Bosch). Zij ontvin gen een troostprijs. Het bestuurslid A. W. Bos was verhinderd aan de vossen jacht deel te nemen. Hier een plaatje van het vyftal „Loze Vossen" in hun vermomming. Van links naar rechts de heren M. Versteeg, Ant. de Ruiter, R. H. de Ruiter, J. van den Bosch en J. Tak. HERSTWANDELING EN PADDE STOELEN-EXCURSIE Er wordt wel eens beweerd dat het bos in de maand October op zijn mooist is. Het herfstbos is vol mysterieën. Hoe komt het dat al die bladeren verkleu ren en daarna afvallen? Waar komen al die paddestoelen vandaan? Dit juist zal behandeld worden tijdens de laatste V.V.V.-excursie van dit jaar welke wordt gehouden Zaterdagmiddag 17 Oc tober a.s. Vanaf de startplaats van deze excur sie, hotel „La Montagne", vragen al di rect de vele paddestoelen de aandacht. De beuken en berken kleuren hier in hün bronzen en gele tinten. Het wijn rood van de Amerikaanse eiken geeft een geheel aparte noot aan al dit schoons. Bij het rijwielpad wordt de Defensieweg langs het Egelermeer ge volgd waar een paar helderblauwe Gen tianen nog steeds geen afscheid van de zomer kunnen nemen. Dan volgt een lang stuk weg dat zo veel paddestoelenpracht laat zien dat onmogelijk alle soorten hier te noemen zijn. Hier werden verleden jaar de wonderlijke Sponszwam, Kleverige ko- raalzwam, Doolhofzwam en Gewei- zwam en de Kopergroen-zwam gevon den. Het Prinzeveld is ook een echt pad destoelenterrein met Heksenboleet, Flu- weelboleet, Anijszwam, Parel bovlst, Bekerzwam, allerlei Amanieten en Rus- sula's en veel Mikrozwammetjes. De terugweg van de excursie zal gaan door het prachtige landgoed „Het Hart". Dit streng verboden terrein is voor par ticulieren niet toegankelijk. Er loopt ech ter een openbare weg dwars doorheen. Deze gaat ook langs de hertenbaan van „Het Hart", waar men in een natuur lijke omgeving van deze ranke bosbe- woners kan genieten. Deze herfst- en paddenstoelen-excur sie belooft buitengewoon interessant en moqi te worden en vormt een waardig besluit van de reeks van negen excur sies welke de Veenendaalse ver. voor Vreemdelingen Verkeer voor 1953 had georganiseerd. RHENEN. Onlangs werd in Rhenen een kinder-ballon wedstrijd gehouden. Het is gebleken dat verschillende bal lonnen een flinke afstand hebben afge legd. Zelfs werd er een in Joego-Slavië gevonden. Anderen kwamen terecht in Zwitserland en Duitsland. EDE. Naar wij vernemen zal het Gelders Orkest uit Arnhem ook in het komende seizoen weer abonnements concerten geven in het theater „Ree horst" in Ede. RHENEN. De 18-jarige H. M. te Rhe nen die Zaterdagochtend in een kas tanjeboom was geklommen is van onge veer 20 meter hoogte naar beneden ge vallen en aan de opgelopen verwondin gen overleden. RHENEN. Met goedkeuring van H.M. de Koningin is aan een van de mijnen vegers welke binnenkort aan de Ko ninklijke Marine zullen worden toege voegd, de naam „Rhenen" gegeven. Zo als bekend wordt de naam van de Grebbestad bok al gedragen door een regiment van de landmacht. HOOFDSTRAAT 91-93

De Vallei | 1953 | | pagina 1