flora II 1 De kloot oer verschrikking MEISJE OflTIIOERD nette jodged Wat Lezers Schrijven« ÏVÖPtöh tanden Typiste. m&vm JOY PLAYERS C. Hop U zoudt U ook zo'n sterke man voelen, D. v. d. Meijden - Hoofdstr. 46 MULDER Veenendaal Eist Achterberg Predikbeurten UJQTFRSCHCP GREBBE Het concert van Ritmeester- en Veenzangers Amandel SPECULAAS Haa dat is van Dijkstra DE SIRENE LOEIT V.S.W. tafeltennistournooi door „Swift" (Wageningen) gewonnen VOETBALPROGRAMMA BIOSCOOP R H E N EN ff Randolph Scott in de machtige Western KERELS DER VLAKTE Water in de melkbussen adem Ff*IS 3 X ZO LANG Edese Pers-, Keer- en Reparatie inrichting Zondagsdienst Doktoren Net Winkelmeisje Fa. KRAAN VAN KUYK, Julianastr. 1-3 Enige kantoor-ervaring wel gewenst. Solli citaties schriftelijk inzenden. U KOU VEENENDAAL Edmond O'Brien Dean Jagger William Holden - Nancy Olson in Telescoop-mouw najaarsschouw met medewerking van de Volkswagen de Luxe met open dak. AARDAPPELEN zijn AARDAPPELEN a f 7.per mud otwekei product De Speciaalzaak Gevraagd voor uitsluitend Ban ketbakkerij-werk een Banketbakker ij J. R. DIJKSTRA KOEKJE v. d. WEEK! H. J. NIESSEN assurantiekantoor alle verzekeringen en hypotheken Wie gisteravond in gebouw Eikenlaan was heeft mee kunnen delen in de bij zondere voldoening welke de Ritmees terzangers en Veenzangers kennelijk hadden in hun gezamenlijk concert. De voorzitter van de Veenzangers sprak van verbroedering en de president van het Ritmeesterkoor over plannen om in de toekomst vaker een gezamenlijk op treden van deze beide grote Veenen- daalse mannenkoren te bereiken. Het concert van gisteravond is stellig een aanmoediging geworden om ernst te maken met deze plannen en de mo gelijkheden, welke hierdoor geschapen worden, aan te pakken. Hoe indruk wekkend en monumentaal werd al niet het door de 130 stemmen van deze avond gezongen Domine Salvam Fac van de Giessen. Vrijwel het gehele programma be stond uit nummers die de beide koren hebben gezongen in Den Bosch bij de viering van het 100-jarig bestaan van het Kon. Nederlands Zangersverbond, van welke jubileumviering het geza menlijk concert in gebouw Eikenlaan eigenlijk een verlengstuk was. Beide koren hadden zich de grootste moeite getroost om de bijzondere eer, om op het zangersfeest in Den Bosch te kun nen zingen, waardig te zijn. Zij zijn daarin geslaagd, en daarom hebben vooral de liefhebbers van de mannen- zang die niet in Den Bosch konden zijn, met grote belangstelling naar dit geza menlijk concert uitgezien. In de eerste plaats door het gebodene, maar ook door het bijzondere karakter van een concert waarbij twee plaatse lijke rivalen broederlijk tezamen voor het voetlicht treden, hebben de toe hoorders van gisteravond iets kunnen proeven van de jubileum-sfeer welke dit jaar de Nederlandse wereld van de mannenzang beheerst. Het werd een grootse manifestatie van de schone mannenzang, welke er ook stellig toe zal bijdragen dat de beoefening ervan in Veenendaal meer verbreid wordt. In dit opzicht belooft trouwens niet in het minst het gelegde contact en de voor genomen samenwerking van beide ko ren, alle goeds. Verder zal dit nauwere contact tus sen beide koren onwillekeurig aanzet ten tot een nog grotere en gezonde wed ijver in eikaars prestaties. Komende aan het recenseren van de eigenlijke uitvoering van het concert van gisteravond, moesten wij om te be ginnen vast stellen dat het en zeker niet bij dit eerste gezamenlijke optre- Door de grote vraag naar ons 60 ct. per 250 gram hebben wij een nieuwe moderne machine aange schaft, waardoor naast de apart lekkere smaak, een zeer licht specu laasje wordt ver kregen, wat U ze ker zal waarderen. den niet aan gaat te beweren welk koor deze avond het beste was. Natuur lijk was er verschil. Zonder twijfel hebben de koren dat van elkaar ont dekt. Daar was bijna vanzelfsprekend het verschil van karakter te herken nen; het stempel door de directie van de twee verschillende naturen: Wim Hartsuijker en Gijsbert van Zanten, op hun koor gelegd. Er is het verschil in productie-vermogen. De Veenzangers tellen nog niet de helft van het aantal Ritmeesterstemmen; hetgeen een voor deel genoemd kan worden tegenover de veel zwaardere directie van een groot koor als dat van de Ritmeester, terwijl de Veenzangers, kleiner in getal, weer enigszins moeite hebben met een goede stemmen-verdeling in de verschillende partijen. Rekenen wij hierbij nog het karakterverschil in de samenstelling van de respectievelijk door beide koren uitgevoerde nummers, dan nog is het beslist geen gemakkelijke opgave om op onderdelen een vergelijking te maken en dan het beste koor aan te wij zen. Behalve de reeds genoemde geza menlijke uitvoering van Domine Sal vam Fac, waren ook de uitvoering van Cantate Domine van H. L. Hassler en Veni Creator Spiritus van Diepenbrock door de Veenzangers, en 't Ros Beyaard en het Chor der Jaeger uit „Der Frei- schutz" van Von Weber, waarbij het Ritmeesterkoor zich met zijn kracht kon uitleven, hoogtepunten van dit con cert. „Die zwölf Rauber" van de Veen zangers, met een uitstekende en mooie tenor-solo van het koorlid de heer Van de Bovenkamp, bracht de zaal tot bui tengewoon enthousiasme. Het behoeft geen betoog dat een vol gend gezamenlijk optreden met grote belangstelling wordt tegemoet gezien. s Het komt in Veenendaal de laatste tijd nogal eens voor dat de brandsirene loeit. Wat gaat er dan gebeuren? Natuur lijk zal men zeggen: de brandweer rukt uit en gaat de brand blussen? Maar dat gaat zo maar niet. Aller eerst moeten de brandweermensen naar de brandweer-kazerne, en om daar te komen is vaak al een hele toer, aange zien vooral de jongelui al hun best doen om voor de brandweermensen uit, de gehele weg in beslag nemen, en deze hierdoor hinderen. Dit is soms zo erg dat zij haast niet in de kazerne kunnen komen en eerst ruimte moeten maken, om daar naar binnen te kunnen gaan. Maar het ergste volgt nog. Wat ge beurt er nu verder? De eerstkomende chauffeur moet di rect met de bekende nevelspuit naar de intussen gemelde brand. Hij moet dan maar zien hoe hij met deze circa elf ton wegende wagen tussen al die wielrij ders door moet laveren, want voor de brandweer op zij gaan is er niet bij, al zo moeten er ernstige ongelukken ko men en zal het heus niet bij een in elkaar gedrukte fiets blijven. Denk eens na over deze enkele regels ter waarschuwing, wat voor last U de brandweer niet alleen bezorgt, maar dat U ook een spoedige blussing of het eventuele redden van mensen hierdoor kunt vertragen. Het is toch in de steden zo dat, wan neer de sirene gaat ook die van de brandweer-voertuigen, een ieder zorgt van de weg te zijn om de brandweer te kunnen laten passeren, waarom kan dat in Veenendaal niet? Of moeten er eerst ernstige ongelukken gebeuren? Ik hoop dat deze waarschuwing eens ter harte genomen zal worden, zodat een brandweer-chauffeur niet met het hart in de keel naar de brand behoeft te rijden. Denk U ook eens aan deze mensen die geheel vrijwillig hun slaap, vrije tijd en werkzaamheden in de Steek la ten om andere te redden. De Ondercommandant van de vrij willige brandweer J. v. HARDEVELD Rz. stemt is, dat geheel Veenendaal heeft begrepen waar het om ging: de geeste lijke verzorging van onze jongens in mi litaire dienst. Wij zeggen alle ingezetenen, grossiers en fabrikanten dan ook heel hartelijk dank voor hun spontane bijdrage. Dat we dit resultaat bereikt hebben danken we ook aan de ijver en over redingskracht van onze collectrices en collectanten. Zij hebben alle persoon lijke belangen op zij gezet en gingen op pad, zelfs toen het voor vele jongelui aantrekkelijker was om de festiviteiten ter gelegenheid van de winkelweek mee te maken. Niettegenstaande deze feest- week hebben zij er een paar avonden voor over gehacf om huis aan huis aan te kloppen en een gift te vragen voor onze militairen. Jongelui, dat hebben jullie er fijn afgebracht! De opbrengst was verleden jaar bij na 1200.- en nu in 1953 2161.59. Dit geeft hoop voor de toekomst. Het Plaatselijke PIT-oomité, W. v. AMERONGEN G. DAVELAAR Mej. T. VAARTJES Mevr. DE VRIES. AAN ALLE INGEZETENEN VAN VEENENDAAL! Toen veertien dagen geleden de col lecte werd aangekondigd ten behoeve van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront, de landelijke PITVcollecte* zult U waarschijnlijk wel de verzuch ting geslaakt hebben: „Alweer een col lecte, het houdt maar niet op". Meestal is het organiseren van een colecte, al is het nog voor zo'n goed doel, een ondankbare taak. Wat zijn onze verwachtingen echter verre overtrof fen. De PIT-collecte in Veenendaal is een grootse manifestatie geworden en we mogen wel aannemen, dat, het zie lenaantal in aanmerking nemend, de opbrengst één der beste in ons land is. Het totale bedrag, dat in de week van 510 October in Veenendaal bijeen is gebracht is ƒ2161.59! Dit danken wij aan de grote offer vaardigheid van U allen. Het is prettig om een groot bedrag aan het Centrale Collecte Comité over te kunnen maken, maar wat tot de grootste dankbaarheid NED. VER. VAN SUIKERZIEKEN Op 25 Augustus 1945 werd door sui kerzieken opgericht, de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken, kortweg N.V.S. genaamd. Deze vereniging be hartigt, in de ruimste zin des woords, de belangen van de diabetici in Nederland. Doelstellingen o.m. a. het bevorderen van het onderzoek en de bestrijding van de suiker ziekte; b. het stichten van tehuizen voor sui kerzieken; c. het organiseren van de uitzending van suikerzieke kinderen; c. het organiseren van de uitzending van suikerzieke kinderen naar ge zondheidskolonies d. het uitlokken van nog te nemen maatregelen of het ondersteunen van door of vanwege de Over heid genomen maatregelen. Als enkeling onder de ruim 50.000 sui kerzieken in ons land, staat U alleen, doch als lid van de N.V.S. maakt U deel uit van een organisatie, die in 55 plaat selijke afdelingen thans reeds bijna 13.000 leden telt, voor Uw belangen waakt en, zo nodig, voor U in de bres springt Niet alleen hebben de suikerzieken de N.V.S. nodig, doch omgekeerd kan deze haar actie slechts dan op doeltreffende wijze voeren, indien alle suikerzieken in Nederland haar daarbij steunen, door tot het lidmaatschap toe te treden. Om meerdere daarvan te doordringen houdt de Afdeling Ede-Veenendaal-Wa- geningen op Vrijdag 23 October in de Kegelbaan nabij Hotel De Roskam te Veenendaal een Voorlichtingsavond. Allen die meer willen weten over het werk der N.V.S. worden dringend ver zocht deze vergadering niet te verzui men. Dr J. H. v. d. Pol zal als le spreker het onderwerp behandelen: Enkele be schouwingen over suikerziekte. Daarna zal de heer N. Bloemendaal, directeur der N.V.S. U belangrijke din gen vertellen over de organisatie o.a. hoe aan de leden bemiddeling verleend wordt bij belastings-, ziekenfonds- en ziekteverzekeringsmoeilijkheden. Na de pauze zal de film vertoond worden: The Story of Diabetes. Dr v. d. Pol zal de toelichtingen ge ven. Het belooft een leerzame avond te worden. Een ieder die met suikerziekte in aanraking komt, zal op de te houden vergadering een goede voorlichting ontvangen. Laat niemand ontbreken. Verder verwijzen wij naar de adver tentie in dit blad. HET BESTUUR VAN DE AFD. Nadat het V.S.W. tafeltennistournooi vele dagen de grootste spanning had veroorzaakt, was men Vrijdagavond tot de halve finales gevorderd. Deze slot- avond werd in de Kegelbaan gehouden, terwijl de voorwedstrijden in een lo kaal op de Klaas Katerstraat waren ge speeld. In de halve finales hadden zich ge plaatst: Tempo I, Climax II, Swift en Sorry. Climax II won na zeer spannen de strijd met 54 van Tempo I, terwijl Swift zich in de finale plaatste door Sorry met 52 uit te schakelen. De finale tussen Swift en Climax II werd een overtuigende 51 overwin ning voor de Wageningers met het team Oldenhof, Moers en Koole. De prijsuit reiking vond plaats door de heer Bon- nike Jr., die aan de Swiftploeg een fraaie beker overhandigde en aan Cli max II de 2e prijs, na dank gebracht te hebben aan de deelnemers en (sters) Veenendaal ontvangt a.s. Zondag het Arnhemse S.M.L. De Arnhemmers be schikken ook dit jaar weer over een behoorlijke ploeg, getuige de 30 over winning van vorige week Zondag tegen Hatert. Gemakkelijk zullen de geel- blauwen het deze middag dus niet hebben, al hebben zij de beste winst kansen in handen. DOVO heeft het uit tegen Apeldoorn zeer moeilijk. Op eigen terrein zijn de Apeldoorners niet mis en DOVO zal wel alles moeten geven om de leiding te behouden. OPBRENGST RECLASSERINGS- COLLECTE De in Veenendaal gehouden jaarlijkse collecte voor de Reclassering heeft ƒ841.64 opgebracht. ZONDAG 18 OCTOBER 3—7.30 uur MAANDAG 19 OCTOBER 7.30 uur (FICHTING MAN OF THE PLAINS) IN KLEUREN. Toegang 14 jaar Zaterdag 17 Oct. géén voorstelling. Ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest bij de familie M. aan de Munnikenweg, was men gister avond in uitgelaten stemming bij een. Het was al ruim na midder nacht geworden en het ene woord haalde het andere uit. Totdat iemand iets zei over „water bij de wijn doen". Nu was een groot deel van het ge zelschap samengesteld uit veehou ders, en in een overmoedige en uit dagende bui werd het idee geboren om de melkfabriek, „de Vemiez", eens een poets te bakken door alle maal, zonder uitzondering, vanmor gen water, inplaats van melk in de bussen te doen. Wie zich niet aan de afspraak zou houden moest voor straf zorgen voor een melkbus vol brandewijn die dan hedenavond ge nuttigd zou worden. Zo controleerde een van de men sen uit het complot vanmorgen aan de fabriek wie toch melk geleverd had, en inderdaad bleek dat twee van de betrokken melkleveranciers tegen de afspraak melk in de bus sen hadden gedaan. In een melkbus gaat ongeveer 40 liter brandewijn en de bij deze grap betrokken groep mensen telde onge veer 40 man. Of nu de tweede „zon daar" voor nóg eens 40 liter van het geesterijke vocht zal moeten zorgen en er vanavond dus per man 2 liter weggewerkt moet worden, was bij het afdrukken van dit nummer nog niet bekend. Evenmin is bekend wat de beide „zondaars" er nu eigenlijk mee voor gehad hebben om tegen de afspraak toch melk in de bussen te doen Geneerden zij zich voor de fabriek, of was het nadorst? Wie weet wat er vanavond weer voor een afspraak ge maakt wordt „DE GROND DIE WIJ BEWONEN" In de serie Natuurwetenschappelijke lezingen van de Kon. Ned. Natuurhisto rische Vereniging, afd. Z.O.-Utrecht, zal op Dinsdagavond 20 October a.s. in het Koetshuis van Hotel Stuivenberg te Eist een lezing worden gehouden door de heer De Kleuver, veldbioloog te Vee nendaal, over het onderwerp: „De grond, die wij bewonen". Als bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat voor de pauze door de spreker het eerste hoofd stuk van zijn binnenkort te verschijnen boekwerk over het mooie land van Z.O.- Utrecht voor zal lezen, waarna een uit voerige bespreking zal volgen. ONGELUKKIGE VAL Zondagmorgen kwam P. K. op de Franseweg ten val met zijn bromfiets. K. kwam zo ongelukig terecht dat hij een lichte hersenschuding opliep. B.B.-AVOND TE RHENEN Maandagavond werd in gebouw „Irene" een B.B.-avond gegeven, welke door ongeveer 400 personen werd bij- bij Ongelukken kunnen bezorgen. Deze gediplomeerden hebben al bij herhaling plezier gehad van hun opleiding en deze in practijk kunnen brengen. En dan heus niet alleen langs de weg, maar ook in fabrieken e.d. Zie die er voor voelen het E.H.B.O.- diploma te behalen, kunnen zich aan melden voor de nieuwe cursus, welke over enige weken begint. Ook voor hen voor wie het reeds lange tijd geleden is dat zij het diploma behaalden, is het goed de stof weer eens op te halen. Men kan zich opgeven bij de heer G. J. Hul- sebos, Rijksstraatweg 162 en bij de heer J. v. d. Berg, Vissersteeg E 19. SPORT De winst die voor de eerste elftallen in de lucht zat is neergedaald op Eist en Musketiers. Oranje Wit stelde wel erg teleur door met 03 van Barrfeveld te verliezen. De 93 overwinning die Eist in Wijk bij Duurstede op Dorestad behaalde, betekende de eerste overwinning voor de Elstenaren. Een verdienstelijk re sultaat al moet gezegd worden dat Do restad wel zeer zwak is. Dat neemt ech ter niet weg dat de zege volkomen ver diend was. Musketiers haalde weer de volle winst binnen en versloeg de Vallei vogels met 51. Weer een fraaie over winning en we zien met belangstelling de verdere verrichtingen van hun tege moet. Ox-anje Wit 2 haalde ook de eerste overwinning binnen, met 51 werd van C.D.N. 3 gewonnen. Eist 2—H.D.S. 2 3—3. Het programma voor Zaterdag en Zondag a.s. is weer rijk aan belangrijke wedstrijden. Zatei-dag ontvangt Muske tiers Ons Genoegen uit Utrecht. Zoals uit onderstaande stand blijkt zijn beide ploegen nog ongeslagen en zal het Za terdagmiddag wel gaan spannen. Aan een voorspelling durven wij ons niet te wagen. Zondag: RhenusOranje Wit. Altijd dé wedstrijd van het seizoen. Willen de gewoond. Het openingswoord werd ge sproken door de heer A. P. Berlijn, Kringhoofd B.B. in de kring U 3. Tijdens deze openingsi-ede werd het materiaal getoond waai-mee de 9 Blok ken in de gemeente zullen worden uit gerust, ook vei'schenen de manschap pen van een blok in hun blauwe B.B.- overalls op het podium. Na deze opening werden enkele films vertoond o.a. Bum-man's Buurman, Nog niet te laat en De oude vijand. De burgemeester van Rhenen sprak vervolgens over de taak en ontwikke ling van B.B. in Rhenen. Spreker sprak er zijn voldoening over uit dat alle groe pen (blokken) thans zijn geformeerd en zal dan ook spoedig een begin worden gemaakt met de opleiding van de ver schillende groepen. MACHTELOOS TOEZIEN Wie is het niet wel eens overkomen dat hij bij een ongeval machteloos moest toezien. Niet in staat om met enige kennis van zaken te helpen. Vaak ook kan die machteloosheid veel ver- ■dript .en narigheid verooi-zaken door dat ondeskundige omstanders een slachtoffer verkeerd aanpakten en op de verkeerde manier de eerste hulp vei-leenden. Zestig jaar geleden werd een bond opgericht met over het gehele land ver spreide afdelingen. Deze bond heeft zich ten doel gesteld te bereiken zoveel mogelijk mensen onderricht krijgen in het verlenen van die eer-ste hulp en om onnodige schade aan gezondheid of ver lies aan mensenlevens te voorkomen. Ook in Eist bestaat al vele jaren zo'n afdeling en deze afdeling heeft reeds vele inwoners het diploma Eerste Hulp Oranjehemden winst van Candia mee nemen, dan zal er terdege moeten wor den aangepakt. Een voorspelling? Een gelijk spel. Hier volgt de stand van 3e Klasse A der Zaterdagmiddag-competitie: Ons Genoegen 4 4 0 0 163 8 Musketiers 4 4 0 0 187 8 Scherpenzeel 5 3 0 2 1516 6 Valkenheide 5 1 0 4 6—13 2 Valleivogels 5 1 0 4 6—14 2 Ederveen 5 1 0 4 715 2 DE HEER C. VAN VIEGEN Sr. BEVOEGD SACRAMENTEN TE BEDIENEN Het breed moderamen van de Gene rale Synode der Nederlands Hervormde Kerk heeft op grond van een wijziging in de overgangsbepalingen der Kerk orde aan de voorganger der Hervormde Gemeente de heer C. van Viegen Sr. de bevoegdheid verleend in deze gemeen te de sacramenten te bedienen. De heer Van Viegen is reeds bijna 30 jaar aan de Achterbergse Gemeente verbonden. Aanvankelijk als godsdienstonderwij zer en later als hulpprediker, belast met de prediking, de herderlijke zorg en de inzegening van huwelijken. Dooi de toekenning van bovengenoemde be voegdheid, woidt de heer Van Viegen in staat gesteld in eigen gemeente alle ambtelijke taken te verrichten. OPBRENGST P.I.T.-COLLECTE De vorige week gehouden collecte voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront heeft te Achterberg opge bracht het mooie bedrag van ƒ119.25. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt. 9.30 uur ds Van Wijngaarden. 5 uur ds Van de Ros van Leersum. Ju- lianakerk 9.30 uur ds Vroegindeweij v. Barneveld, 5 uur ds Vroegindeweij. Vi-edeskerk 9 en 10.30 uur ds Vroegin deweij, 5 uur ds Van Wijngaarden. Veeneind 3 uur ds Vroegindeweij, «Don derdag 7.30 uur ds Van Dieren van Ede. Dijkstraat 2.45 uur ds Van Vie gen van Achterberg. Sola Fide 10 uur dr J. G. Thoomes, 5.30 uur ds J. G. Langstraat van Vorden. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds D. Coppoolse, leger- pred. te Ede. (De dagbladen vermeld den foutief 5.30 uur). Geref. Kerk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Over- duin. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 u. ds Kok. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 5 uur ds N. Padt van Ede. R.K. Kerk Nieuwe- weg 7.30 uur H. Mis, 8.30 uur Jeugdmis, 10.30 uur Hoogmis, 5 uur Lof. 7.30 uur Completen. Zaterdags 5 uur Biechtho ren. In de week 8.25 uur H. Mis. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openl. sa- menk., 8 uur Verl. samenk. RHENEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds N. Kooreman, 5 uur ds v. d. Peut. Ned. Hexv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. Romein van Vlaardingen. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds S. R. Smilde van Dor drecht. Ger. Gem. (Kerk Plantsoen) 10 en 5.30 uur Leesdienst. Ger. Gem. (Kerk N.V. Weg) 11.45 uur en 7 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 3 uur Leesdienst. Maandag 19 Oct. nam. 7 uur ds de Gi-ui- ter van Oostburg. R.K. Cunera-Paro- chie 7.45 uur H. Mis, 10 uur Gez. Mis en nam. 7 uur Lof. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur dhr Van Noort Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN. Ned Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur ds C. van Viegen. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 10 OS'9 ua oi jajao -pua^aquo .inn uur ds Molenaar. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur dienst. Geref. Kerk 10 en 6 uur ds Zwaan. N.P.B. v.m. 10.20 uur ds J. de Koning. GAAT UW KLEDING MEE DOOR REGELMATIG ON DERHOUD, en U ZIET ER STEEDS VER ZORGD UIT. Chemisch reinigen, verven en repareren. Kerkewjjk 19 Telefoon 348 VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr W. Remme, Kerkewijk. RHENEN. Zondag 18 Oct.: dr B. Stege- geman, Herenstraat 93, Tel. 315. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr Bakker te Leersum, Telef. K 3434- 495 EDERVEEN-LUNTEREN. Van Zater dagavond 6 tot Zondagavond 12 uur dr W. M. van Ringelestijn, Ederveen, Telef. K 8387-201. GEVRAAGD: IN LEVENSMIDDELENBEDRIJF, Brieven onder no. 27, Boekhandel Legemaat, Veenendaal. VEENENDAAL vraagt voor spoedige in diensttreding Van VRIJDAG 16 OCTOBER t/m. MAANDAG 19 OCT. Elke avond 7.30 uur. Zondag 3 en 7.30 uur IN DE KLEURENFILM De kloof der verschrikkingwaar duistere gevaren loeren en moedige kerels strijden om hun leven en bestaan. Toegang 14 jaar Van DINSDAG 20 OCT. Urn. DONDERDAG 22 OCT. Elke avond 7.30 uur Toegang 18 jaar Plaatsbespreken dagelijks van 1-2 uur a. d. cassa k 10 ct., ook Telef. 565. Rijwielstalling naast het Theater VENDELSCHEWEG VEENENDAAL Tel. 565 als Uw overall maar niet zo ,,trok" onder Uw armen! Elke keer, als U boven Uw hoofd reikt, moet U zo'n gewone overall méé nijsenl Ja, als U een overall had, die U niet vóelde in Uw werk ZO N OVERALL BESTAAT. GELUKKIG! Lonneker's „AL-PAS" overall gunt U volmaakte bewegings vrijheid - dank zij de onder de oksels in- en uitschuifbare Bij de AL-PAS overall be wegen alleen de mouwen. Romp blijft keurig zitten. Scheurt nooit onder de armen Drieërlei voordeel: Voor de man Voor de vrouw in een Gemaakt van KRl-NI MO stol 1 00°/o krimp vrij h Gemakkelijker la V het werk I k Minder verstelwerk f (want minder slij tage) I Voordeliger (gaal veel langer mee)! Het Bestuur maakt bekend, dat de In district I (dus gebied Rhe nen) zal worden gehouden op WOENSDAG, 28 OCT. a.s. DANSEN - DANSEN Iedere Zaterdag in De Samenwerking Te huur zonder chauffeur: 15 ct. per km. Geen risico. Alle Risk. verzekerd. G. VAN WIJK, Buurtsteeg 21, Veenendaal Telefoon 468. maarvoor de aller beste naar het oudste en vertrouwdste adres ACHTERKERKSTRAAT 65 AMANDELSPECULAAS 60 cent per 250 gram Alle soorten GEVULDE KOEKJES 75 cent per 250 gram Beleefd aanbevelend, BANKETBAKKERIJ Hoofdstraat 18 Telefoon 829 KERKEWUK 167 TE1.660 VEENENDAAL

De Vallei | 1953 | | pagina 2