Sint Nicolaas-actie gaat Maandag starten Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Weer twee weken gratis kopen Wist U.... Kap. Westerling beschouwt zaak Indonesië als niet afgedaan 35 Jaar „Unitas'' in Veenendaal AGENDA Nieuws uit de omgeving 27e JAARGANG VRIJDAG 20 NOVEMBER 1953 No. 46 Uitgave: Drukkerij ,,De Gelderse Vallei" Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scberpenzeel Openstelling winkels Grote Sint-Nicolaasmarkt 30 JAAR VEENENDAALSE WINKELIERSVER. Installatie Veenendaals Jongeren-parlement 46 woningen voor Gelders HET LAATSTE BRUG- NIEUWS! Jaarlijkse Winter-feestavond „Caecilia" VERWACHT DAT INDONESIëRS STRAKS WEER BEROEP OP NEDERLAND Het Comunistisch en Gele gevaar voor het Westen Korea nederlaag voor het Westen Met ruim 1100 leden grootste afd. van het land ZULLEN DOEN Wat kan Nederland voor Indonesië doen St. Nicolaas Cadeaux Drogisterij J. F. TAK Voor betere Uurwerken Abonnementsprijs 0.95 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 56S427 Redactie W. F. ter Hoeven VALL ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, ƒ3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden 1.30, elk woord meer 6 cent. Maandag begint de reeds eerder aan gekondigde Sint Nicolaasactie van de Veenendaalse Winkeliersvereniging. Tot en met Zaterdag 5 December a.s. zullen de deelnemende winkeliers, kenbaar aan de bekende verenigingsvlag, voor elke contant betaalde gulden éen ge stempelde bon afgeven. Voor elk van deze bonnen kan de koper weer een gulden terug ontvangen, indien hjj op straat aangesproken wordt door de „particuliere secretaris" van Sint Nico- laas. Nu weer eens hier, dan daar, zal deze secretaris by een voorbijganger infor meren, hoeveel bonnen hy in zyn bezit heeft. Tegen inlevering van deze bon nen krygt men dan een bewys om het geld terug te halen by het bureau der V.W.V. Van belang is ook te weten wanneer gedurende de 14-daagse actie de win kels geopend zullen zijn. In verband met de wettelijke bepalingen zijn de winkels in de eerste actieweek, dus van Maandag 23 tot Zaterdag 28 November, op de gewone uren geopend. Gedurende de tweede week echter zijn de winkels 's avonds tot 9 uur open. Ook de Woensdagmiddagsluiting vervalt dan. Het is tevens gedurende de 30 JAAR BESTUURSLID VEENEN DAALSE WINKELIERSVER. Tegelijkertijd met de herden king van de Veenendaalse Winkeliers vereniging „Handel en Nij verheid" her denkt de hui dige voorzitter dezer vereni ging, de heer Ant. de Ruiter zijn 30-jarig bestuurslid maatschap. Als jongeman van 25 jaar nam hij deel aan de oprichting van de winke liersvereniging en werd op 20 Novem ber als secretaris gekozen. In de jaar vergadering van 12 December 1934 werd de toenmalige secretaris tot voorzitter gekozen, in de plaats van de heer J. F. Tak. De jubilaris is thans dus reeds 19 jaar voorzitter der V.W.V. De heer Ant. de Ruiter heeft door zijn voortdurende activiteit een groot aandeel gehad in de bloei zijner vereni ging. Dat Woensdagmiddag in de Hoofd straat een kistje waarin 3 flessen zout zuur binnen enkele minuten was ver dwenen nadat men het voor een ogen blik op het trottoir had neergezet? Dat niet bekend is wie dit kistje, een gistkistje, weg nam? Dat de politie daarom gewaar schuwd heeft voor de gevaarlijke in houd? Dat een 40-tal inwoners, hoofdza kelijk vrouwen, zich Maandagavond in het donker tevergeefs voor de kelder deur van gebouw „Eltheto" hadden op gesteld? Dat zij een krantenbericht ver keerd hadden gelezen en meenden in deze kelder een Rode Kruis-textiel- pakket te kunnen afhalen? Dat u goed doet de avond van 17 December vrij te houden voor de be langrijke culturele gebeurtenis welke dan plaats vindt? Dat in Rhenen nu ook al het hol van de daar rondspokende beer gevon den is Dat de in Veenendaal gehouden stroopwafel-actie 1000 gulden heeft op gebracht? Dat „DE VALLEI" verreweg het meest gelezen blad voor Veenendaal en omgeving is? uifimfiiiiSS'jiii.Wi'jiiiiiiiinisiiiiismtji.'nnru'iuiuuuuiiU'iiifitijt::!1.'.'.'.! Samengesteld in samenwerking met de V.V.V. de Ver. v. Vreem delingenverkeer „Veenendaal" Heden, Vrijdag 20 November (In de raadszaal ten gemeen tehuize) 8 uur, installatie-ver gadering van het Veenendaals Jongeren-parlement. Zaterdag 21 November (In gebouw „Eikenlaan") Feestavond Supportersver. „Caecilia". (In geb. „Eltheto") Zang- en toneelavond van „Zang en Vriendschap". Maandag 23 November Eerste dag van Gratis Kopen Sint Nicolaas-actie van de V.W.V. (In geb. Eikenlaan) 8 uur, Pro- paganda-avond van de Vee nendaalse dienst Bescherming Bevolking. Donderdag 26 November (In bovenz. „de Korenbeurs") Lezing over Rassenvraagstuk in Z.-Afrka, onder ausp. Com. Winteravondlezingen. t Zaterdag 28 November 's Middags 3.30 uur, Intocht Sint Nicolaas en ontvangst voor het Gemeentehuis. Luxor Theater Van heden Vrijdag t/m. Don derdag de film „Heidi". iiMiiiiiniiiiivrTiiii invfVViiiivinivviiviiiTiiiiviviinnfVviiivii' i winkeluren dat de „secretarissen" van Sint langs de weg zijn. Dus in de eer ste week 's morgens en 's middags, maar in de tweede week kunt u ook 's avonds worden aangehouden. LEZING RASSENVRAAGSTUK IN ZUID-AFRIKA Gaarne vestigen wij de aandacht op de lezing, die de heer J. Heyns uit Zuid- Afrika op Donderdag 26 Nov. a.s. hoopt te houden in de bovenzaal van „de Ko renbeurs" over het wel zeer actuele onderwerp van het ^„Rassenvraagstuk in Zuid-Afrika". Velen zullen het ongetwijfeld op prijs stellen iets te horen omtrent dit pro bleem, waarvoor de regering-Malan een oplossing voorstaat, die zowel toege juicht als fel bestreden wordt. De marktcommissie zal in samen werking met de marktkooplieden dit jaar wederom een grote Sint-Nicolaas markt houden op Dinsdag 1 December a.s. De markt duurt van 8 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds. Bij iedere aankoop van een gulden of meer ontvangt het publiek van de deelnemende kooplieden spaarpunten, waarop Dinsdag 1 Decem ber a.s. tussen 2 en 7 uur geschenken in ontvangst genomen kunnen worden. Deze spaarpunten worden op Dinsdag 24 November en Dinsdag 1 December uitgereikt door de deelnemende koop lieden, die te herkennen zijn aan een kaart op de kraam, waarop vermeld staat: „Deelnemers reclame-actie". Gezien de grote belangstelling van vorige jaren, belooft deze actie op de markt weer een groot succes te worden. In de vergadering van 20 November 1923 werden de Statuten en Reglemen ten van de V.W.V. „Handel en Nijver heid" vastgesteld, zodat het juist van daag 30 jaar geleden is, dat de vereni ging werd opgericht. Voor die 20ste November 1923 waren er reeds enkele vergaderingen geweest, ter voorbereiding van een beurs met de vereniging „Oranjedag" ter gelegenheid van de jubileumfeesten in dat jaar. De leiding van deze eerste vergadering be rustte bij de heer M. H. van Schuppen. Het jubileumcomité bestond uit de he ren A. P. van Ginkel, voorzitter, Ant. de Ruiter, secr. en de heren M. H. van Schuppen, P. J. Schoemaker en H. H. v. Leeuwen. Dit bestuur werd ook gekozen als eerste bestuur der V.W.V., met uit zondering van de heer H. H. van Leeu wen, die geen winkelier was. In zijn plaats werd benoemd de heer P. H. Kramer. i Een overschot van de in September gehouden beurs, ten bedrage van 500.- werd als stamkapitaal vastgezet voor de nieuwe Winkeliersvereniging. In het begin reeds werd grote activi teit ontplooid. Zo hield men zich bezig met het marktwezen, autobusdiensten, pensions, acties tegen vliegende winkels en verkopingen, verkoop van fabrikan ten aan particulieren, gezamenlijk be zoek der jaarbeurs. De vereniging tel de bij de aanvang 16 leden, thans zijn het er 120. Vermeldenswaardig is nog het feit, dat in het begin de verhouding met de toenmalige burgemeester Van de Westeringh te wensen overliet, het geen o.m. bleek uit de weigering om met de winkelweek in Maart 1924 geen muziekvergunningen te verlenen voor twee concerten! Door de organisatie van winkelweken en winkelbeurzen heeft deze V.W.V. er in de loop van deze 30 jaren zeer sterk aan medegewerkt om een krachtige middenstand op te bouwen, en Veenendaal te maken tot een koopcentrum voor de wijde omge ving. Ook de oprichting van de Han delsavondschool in 1030 is een zeer be langrijke mijlpaal voor deze, nog altijd zeer actieve vereniging, geweest. Hedenavond om 8 uur vindt in de raadszaal van het gemeentehuis de eerste openbare bijeenkomst plaats van het kortgeleden gevormde Veenendaalse Jongeren-parlement. Het betreft hier de installatieverga dering van dit nieuwe instituut. Bur gemeester Bakker zal de installatie ver richten. Deze eerste bijeenkomst staat onder voorzitterschap van de heer E. P. Stal (KVP), terwijl de heer P. van O'jik (CHU) een inleiding houdt over „Het Plan Schuman". In de gemeentebegroting 1954 hebben B. en W. van Ede een bedrag opgenomen voor het bouwen van 46 woningen in Gelders-Veenendaal. Van deze woningen zullen er 34 van het type duplex-woning zijn. „ALS HET KOREN RIJPT" Door de Chr. Gemengde Zang- en Re- citeerver. „Zang en Vriendschap" is voor morgen, Zaterdagavond in gebouw „Eltheto" aan de Fluiterstraat een zang en toneelavond georganiseerd. De reciteerclub zal opvoeren het be kende en mooie toneelspel „Als het Ko ren rijpt". Wat nu de stand van zaken is, voor zover het Ministerie van Verkeer en Waterstaat de aangelegenheid van de brug bij Rhenen behartigt, meent de /oorzitter van de A.C.R.O. te Rhenen nog op grond van de allerlaatste offi cieuze informaties te kunnen verzeke ren, dat de huidige Minister, onder in vloed ook van de vele stappen, die bij het departement zijn gedaan, thans noodzakelijkheden en mogelijkheden door de betreffende diensten van het ministerie ernstig laat onderzoeken. Ten departemente heerst wel de op vatting, dat de zaak er gunstig voor staat, hetwelk evenwel geenszins over eenkomt met een officiële aankondi ging van de bouw, die zo werd ver zekerd ook in het allergunstigste ge val beslist niet in het aanstaande voor jaar zal kunnen starten. De Supportersvereniging van de Mu ziekvereniging „Caecilia" geeft op Za terdag 21 November a.s. in het gebouw aan de Eikenlaan haar Winteruitvoe- ring. Aan dit programma werken o.a. mee Jan de Cler, met conference en schetsen, Ans Heidendaal, met zang en j schetsen, Harry Woodson, de man met de lachende benen, Charles Aerts, een GEëVACUEERDEN IN VEENENDAAL Ivan Nederlands bekendste zangers, KREGEN GROOT TEXTIEL-PAKKET 1 wdlebrandts, imitator en The Hodlars, VAN HET RODE KRUIS j met accordeonshow. Het bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, afdeling Veenen daal, heeft j.l. Dinsdag avond in de k leine zaal van gebouw „Eltheto" aan vijf nog in Veenen daal verblijvende geëva- cueerden uit het Ramp gebied het grote textiel- pakket van het Nationaal Rampenfonds mogen uit keren. Het betrof hier ge- ëvacueerden die dit pak ket nog niet hadden.ont vangen. De uitreiking werd met een toepasselijk woord verricht door de ere-voor- zitter van het Veenen daalse Rode Kruis, bur gemeester A. Bakker. De burgemeester sprak hier- bij de wens dat ook deze op de joto een van geëvacueerden in het bezit van evacuees weer spoedig een pakke» S naar hun eigen plaats en streek zullen kunnen terugkeren. 9.^1" Dr. J. P. VERGOUWEN BEDANKTE Voor een uitgebreid gehoor sprak Maandagavond in gebouw Eikenlaan te Veenendaal de bekende en veelbesproken ex-kapitein Westerling van het K.NI.L. De heer Westerling hoopte dat de vele aanwezigen niet gekomen waren om te weten hoe Westerling er nu eigenlijk wel uit ziet, want hij was er om een hoogst ernstige zaak te bespreken. Zeer belangwekkend was het antwoord van de heer Westerling op de vraag wat hy, en ook de Stichting „Steunt Ontredderde Staten", waarvan hy voorzitter is, thans nog ten aanzien van Indonesië denken te kunnen doen, nu de souve- reiniteit toch definitief is overgedragen. De toestand in Indonesië en met name de verhoudingen tussen de verschillende machtsgroeperingen daar, is op het ogen blik uiterst gespannen, en spreker verwacht dat stellig, binnen afzienbare tyd de bom zal barsten met als gevolg een burgeroorlog. Het is zeer wel mogelijk, aldus de heer Westerling, dat dan groepen naar voren komen die een beroep op Nederland zullen doen om weer orde op zaken te stellen. In de afgelopen maanden is reeds gebleken dat dit streven in Indonesië weerklank vindt. De inhoud van het pakket was samen gesteld uit splinternieuw textielgoed van zeer goede kwaliteit dat een hoge waarde vertegenwoordigde. UITGENODIGD NAAR ITALIë De heer J. Blankensteyn, alhier, keurmeester van de Alg. Ned. Bond van Kanarieteelt en Vogelbescherming heeft een uitnodiging ontvangen van de Ita liaanse bond, om de opening bij te wo nen van de zesde internationale ten toonstelling te Reggio Emilia in Italië. De heer Blankensteyn is Woensdag morgen naar Italië vertrokken, waar hij ruim een week de gast zal zijn van deze Italiaanse bond. Sint Nicolaastijd Surprise tijd! Onze grote sorte ring MARSEPAIN- FIGUREN, bevat tal van zeer originele figuur tjes. Verder alle soor ten Holfiguren. Onze eigen ge maakte Choco ladeletters Puur, Melk, Witchoc, Hazelnoot, ver vaardigd van Droste Chocolade 60 ct. per stuk. M en W 80 ct. En enthousiast roept iedereen: Ha, het is van DIJKSTRA! ALS VOORZITTER VAN ROODE KRUIS In verband met het bedanken van dr J. P. Vergouwen als voorzitter van de plaatselijke afd. van het Ned. Roode Kruis, is in zijn plaats gekozen de heer J. J. Welle, directeur van de Rotter damse Bank. „VEENENDAALSE VOGEL VRIENDEN" Een dezer dagen werd tijdens een bijeenkomst in Hotel „De Korenbeurs" een vogelvereniging opgericht, die de naam zal krijgen van „Veenendaalse Vogelvrinden" en een afd. zal zijn van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers. Op deze oprichtingsvergadering sprak de secretaris van deze Bond, de heer Passchier uit Zeist over het doel en streven. In deze Bond zijn onderge bracht alle soorten vogels, zoals b.v. kanaries, tropische- en wildzangvogels en volière-vogels. Als voorlopig bestuur werd benoemd de heer E. Rebergen als voorzitter, C. Huiberts, Keucheniusstrat 36, secreta ris en dé heer Anbeek, penningmeester. Het heeft geen zin meer, aldus spreker, om te blijven kankeren op de in het ver leden ten aanzien van Indonesië ge maakte beleidsfouten. Wij moeten de huidige situatie aanvaarden en het oog op de toekomst gericht houden. Feit is dat het Indonesische volk in de steek gelaten is; overgeleverd aan de zorgen van mensen die absoluut niet tot rege ren in staat zijn, en nog minder bestand tegen de communistische adspiraties van Moskou en China, die van de In donesische archipel de ideale duikboot- en vliegbasis willen maken welke de ge hele Indische Oceaan zal beheersen. De heer Westerling citeerde uit buitge maakte documenten, die rechtstreeks uit Moskou afkomstige instructies in hielden en de ware bedoelingen van de Russen met Indonesië en de Philippij- nen bloot legden. De communisten weten er hun in vloed nog steeds te versterken. Hun doel is een z.g. volksrepubliek, maar daarmee hebben zij geen haast zolang zij onder de dekmantel van Soekarno rustig kunnen doorwerken aan de con solidering van hun plannen. De heer Westerling wees er op dat het Westen nog steeds niet voldoende het grote gevaar heeft onderkend van de enorme Russische en Chinese activiteit in O.-Azië. De communisten streven er naar een Aziatisch leger van 3 tót 7 millioen man op de been te brengen. Een grote moeilijkheid voor de communis ten hier is het gebrek aan deskundige leiders. De conferentie van Nanning heeft geen ander doel dan het vormen van een internationaal leger van 1 mil lioen man, waarvan de helft Chinezen. In dit leger kunnen dus ook blanken uit alle landen als deskundigen worden opgenomen. Dit leger moet ten eerste dienen als steun aan de opstandelingen in Indo-China in hun strijd tegen de Fransen. De volgende doelen zijn Bur ma en Siam en verder Malakka, Indo nesië enz. 770 millioen Aziaten die nog geen partij hebben gekozen in de strijd tussen de vrije wereld van het westen en de communistische dreiging van Rus land, dreigen voor het westen verloren te gaan niet alleen, maar straks zelfs tegen het westen te worden ingezet. De oosterling kiest gauw de kant van de winnende partij en wat het Westen dus in de eerste plaats nodig heeft is het herstellen en versterken van het pres tige. De wapenstilstand in Korea betekent een vreselijke nederlaag voor de weste lijke wereld. Men wilde verder bloed vergieten voorkomen, maar straks zal door deze wapenstilstand nog veel meer De afdeling Veenendaal van de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Tex tiel- en Kledingbedrijven „Unitas", gaat op grootse wyze haar 35-jarig bestaan vieren. In een 4-tal jubileum-bijeenkomsten op 25, 26, 27 en 28 November in ge bouw „Eltheto" zullen de ruim 1100 leden van het Veenendaalse „Unitas" de op richting van hun vakorganisatie herdenken en zich bepalen by hetgeen de acti viteit van „Unitas" in deze 35 jaar voor hen heeft betekend. Het was in het veelbewogen jaar 1918 dat enkele Veenendaalse mannen het irutiatjpf namen tot de stichting van een Zittend van links naar rechts: W. M. de Man, M. L. de Bas, A. v. d. Weerd, Jac. Slok, H. de Gooyer. Staande v.l.n.r.: C. de Kleuver, H. de Kaste, D. Viegen J. D. Sukkel, M. Hey, M. Keuier, A. v. Dyk, G. van WUk, G. van Dtfk, G. C. van Manen, D. v. d. Weerdhof. afdeling van de christelijke textiel arbeiders-organisatie. Ten huize van de nu nog aan de Nieuweweg woon achtige Gijsbert van Otterlo vond de eerste vergadering van deze voor Vee nendaal zo belangrijke organisatie plaats. Wijlen ds Jongebreur heeft een belangrijk aandeel gehad in de tot standkoming. Het eerste bestuur werd gevormd door de heren D. van Dijk, G. de Fluiter en A. van de Weerd, de hui dige voorzitter. In de eerste tijd had men veel mis kenning en wantrouwen te overwinnen. Werd begonnen met ongeveer 90 leden; een jaar later waren het er reeds 845. Gedurende bijna al die 35 jaren heeft de Veenendaalse afdeling steeds iemand in het hoofdbestuur van „Unitas" en mede daardoor een belangrijke invloed op de activiteiten van deze landelijke organisatie gehad. Deze en nog meer feiten uit de 35 ja ren geschiedenis van het Veenendaalsé „Unitas" zullen tijdens de jubileum-bij eenkomsten de revue passeren. De viering van het 25-jarig bestaan ging in het oorlogsrumoer verloren en ook daarom wordt nu het 7e lustrum zo veel te grootser herdacht. In de te houden bijeenkomsten zal de districtsbestuurder, de heer G. J. Vun- derink een toespraak houden en dat tussen het optreden van de bekende „Zingende Zusjes". Na de pauze volgt de opvoering van het toneelspel in 5 be drijven „Om Vaders erfgoed", dat voor het voetlicht gebracht wordt door de „Unitas-toneelclub". Zaterdagmiddag 28 November zal het jubilerende afdelings-bestuur accipiee- ren in hotel „de Korenbeurs" en zonder twijfel ontbreekt het daarbij voor dit voor Veenendaal belangrijke instituut tiiet aan belangstelling. bloed vergoten moeten worden, dan wanneer men was doorgestoten tot over de Chinese grens. Het prestige van het Westen heeft een geduchte knauw ge kregen en de heer Westerling voorziet beslissende gebeurtenissen in het Oos ten. Gebeurtenissen die het voortbestaan van onze samenleving zeer ernstig zul len bedreigen. Het is onbegrijpelijk, maar nog steeds speelt het Westen de comunisten in de kaart, zoals ook de veel te snelle over dracht van de souvereiniteit in Indo nesië de communisten welgevallig was. De overeenkomst van Lingadjati was een zuiver communistisch product. Soe karno wilde deze overeenkomst niet aanvaarden, maar de communistische invloed in zijn kamp was zo sterk, dat hij zwichten moest. De communistische wortel zit hier veel dieper dan men ge meenlijk zichzelf wil bekennen. Het is een feit dat de Indonesiërs aan de klauwen van de Russische beer zijn overgeleverd geworden en in de steek gelaten. Nutteloos noemde de heer Wes terling het nog langer te praten over •wie hier de schuldigen zijn, onze bond genoten of de partij-politiek in Neder land. De overdracht van het bestuur in Indonesië heeft nu eenmaal plaats ge vonden. Toch zijn wij als volk van Ne derland terdege schuldig aan de niet te overziene chaos van bandietisme en ar moede waarin de Indonesiërs thans moeten leven, en wij hebben de plicht om wanneer de Indonesiërs weer onze hulp vragen om de orde en welvaart te herstellen, direct klaar te staan en be reid te zijn. om wat het Indonesische volk werd aangedaan weer enigszins goed te maken. Indonesië is eigenlijk nog niet rijp voor zelfbestuur. Het 77 millioen zielen tellende volk heeft veel te weinig des kundige mensen voor dit bestuur en voor het exploiteren van de enorme bodemrijkdommen. Het land heeft drin gend behoefte aan Europese adviseurs. De heer Westerling ziet het straks zo ver komen dat verstandige Indonesiërs er zelf om zullen vragen, nadat zij zich van de huidige intimidatie zullen heb ben ontdaan. Wie kunnen Indonesiërs beter helpen dan de Nederlanders. Zij kennen het land en volk en spreken de (Zie verder pag. 2) Fl. Eau de Cologne, alle prijzen; dozen zeep vanaf 95 et.; fl. par fum; dozen gelaatspoeder; lip sticks, alle merken o.a. 4711, Ma- ja, Piver, Boldoot, Yardley; Haar borstels; Baby-borstels en Kam men; Schaartjes; alle Scheer- benodigdheden; Tandenborstels, enz., enz. EERST EVEN KIJKEN BIJ Hoofdstraat 106 Veenendaal WAGENINGEN. Onder de zwanen in lijke ziekte uitgebroken. Enkele zwanen de Wageningse grachten is een dode- zijn reeds bezweken. Een onderzoek naar de ooi-sprong en aard der ziekte is gaande. EDE. De Edese Bakkers overwegen om, in navolging van de melkboeren, een z.g. wijkverdeling in te stellen. Melkboeren betrekken hun waar van een en hetzelfde bedrijf. Het brood wordt echter bij de verschillende bak kers klaar gemaakt. Geen twee bakkers bakken brood van gelijke smaak en kwaliteit, en sanering bij de bakkers zal dan ook veel meer moeilijkheden geven dan bij de melkboeren het geval ge weest is. WAGENINGEN. Lily Bouwmeester, op tournee door Nederland en het bui tenland, zal op 22 November in „Junus- hoff" nog één voordrachtsavond hou den. RHENEN. Bij herstelwerkzaamheden aan de Rijnkade is een arbeider die zich vastklampte aan een zware balk van 9 meter lengte van een hoogte van 3 me ter naar beneden gestort. Het ongeluk liep wonderlijk goed af en de man kon, na te zijn verbonden, weer verder gaan met zijn werk.

De Vallei | 1953 | | pagina 1