WINTERJASSEN ZENTS' gelegenheid naaien te leren Volkswagen stortte in 9 meter diepe Grebbesluis Rhenen Veenendaal —-MULDER - Achterberg Bezoekt Renswoude Predikbeurten Een volmaakte bruiloft? WA GE NS magazijnbediende Bedrijfsgeneeskundige dienst in Veenendaal Hoe Veenendaal spaarde Waarschuwing ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN EN HYPOTHEKEN Spoedzitting gemeenteraad üe grote Radio Show Radio Ballegoyen op Woensdag 16 December in het „Eigen Gebouw" aan de Eikenlaan te Rhenen. Aanvang 7 uur RADIO BALLEGOYEN Toegang vrij! Tel. 579 Rhenen B. en W. van Rhenen hebben overwegende bezwaren tegen streekplan ter bescherming van waterwinplaatsen ten behoeve van de drinkwatervoorziening in de provincie Utrécht Zondagsdienst Doktoren STERK VERLAAGDE PRIJZEN! KLEDINGMAGAZIJNEN Bestel dan Uw Feestgebak bij Maison Kramer Voor elk bruidspaar hebben wij een aardige verrassing! N.V. v/h. Fa. Wed. A. W. DE HAAS T andarts J. J. Th. Visscher AFWEZIG op 14, 15 en 16 Dec. Woningruil gezocht. Flinke WONINGRUIL Ihaag, 6c Aanhad DIVERSEN BERENDS' TRICOTAGEFABRIEK t« Rhenen biedt handige meisjes de waaraan zij in haar latere leven wat hebben. Wij betalen behalve een goed loon een pre mie. Als jullie dit werk nooit gedaan hebben, komt dan eerst eens kijken I Door een aantal Veenendaalse bedrij ven zal een Bedrijfsgeneeskundige dienst in het leven worden geroepen. De villa van wijlen mr L. Herman van Essen, Huize „Ameinon" aan de Kanaalweg 14 is voor dit doel aangekocht. Ook de binnenkort te benoemen be drijfsarts zal in deze villa huisvesting kunnen vinden. Bij het kantoor Veenendaal van de Nutsspaarbank werd in de maand No vember een bedrag ingelegd van f 119.371,55 en in deze zelfde maand te rugbetaald f 102.056,22. Aan het postkantoor te Veenendaal werd in de maand November voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 99.817,49 en terugbetaald f 66.243,49. DRAGLINE VALT VAN AUTO Gisterenmiddag vervoerde de expedi- „auii3e.ip" uaa ojne uaa do ips anaj Toen hij in de Zandstraat van richting veranderde viel deze enkele tonnen wegende „dragline" van de auto, het geen met een luide knal gepaard ging. De „dragline" sloeg een gat in de grond, doch bleef onbeschadigd. DE FEESTAVOND VAN DE „VEENENDAAL"-JEUGD In het OJOVE-gebouw aan het Kost- verloren heeft de jeugd van de voetbal vereniging „Veenendaal" een feestavond gehad. De voorzitter van de Jeugd commissie, de heer v. d. Scheur sprak een welkomstwoord. Voor de pauze speelden de „Apollo's" en gaf het jeugd lid Muller een accordeonsolo ten beste. De jeugdige voetballers werden flink onthaald. Na de pauze volgden er enige schetsjes, het optreden van het „Tiro- ler Trio" en een hersengymnastiek. Toen de heer Van de Scheur deze avond kon sluiten, had hij een opgeto gen jeugd onder zijn gehoor, die met de beste herinneringen naar huis ging. Gistermiddag omstreeks 4 uur reed een uit Weert afkomstige volkswagen met twee dames als inzittenden via de Nude in de richting Rhenen. Door te grote snelheid en het vochtige wegdek vloog de wagen uit de bocht van de Grebbesluit en daarna dwars door de houten afrastering en vervolgens even balanceerde op de kant van de muur boven de 9 meter diepe afgrond tussen de sluisdeuren en de schotbalkkering. Dit duurde echter maar enkele secon den, want terwijl de naast de bestuur ster gezeten dame het portier opende en uit de auto wilde stappen om aan het dreigende gevaar te ontkomen storrtte de euto met het tweetal in de diepte. De volkswagen draaide een slag om en en kwam op de wielen op de bodem van de sluis terecht. Het was een groot geluk dat de waterstand in de Rijn zeer laag is en er in de sluis niet meer dan 1.60 meter water stond. Zij wisten zich uit hun hachelijke positie te be vrijden door uit het geopende portier op de kap van de auto te klimmen. De sluiswachten v. D. verleende met zijn zoon en enkele omstanders het eerst te hulp en wierpen de dames en lijn toe en plaatste een ladder in de diepe koker, waardoor het de heer v. R. uit Benne- kom mogelijk was de dames N., zij het met een net pak, behouden naar boven Ten aanzien van de Stichting Blin denhulp waarvan het secretariaat is gevestigd Schimmelweg 52 en de pro- pagandaleiding Bragastraat 137 te Den Haag, wordt het volgende medegedeeld: Genoemde Stichting is op 16 Novem ber 1953 opgericht. Sedert 21 November 1953 worden door colporteurs en colpor- trices van deze Stichting in diverse plaatsen in Nederland o.a. te Den Haag, Delft, Arnhem, Nijmegen en Tilburg huis aan huis folders te koop aangebo den met het opschrift: „Het Lichtpunt Helpt de Nederlandse Blinden". De prijs bedraagt volgens het opschrift 25 cent Voorts worden gedurende de laat ste week door colporteurs en colportrices van deze Stichting blaadjes met een ge lijkluidend opschrift aan het publiek te koop aangeboden. De prijs hiervan is KERKEWUK 167 TEL.A60 VEENENDAAL 0.50. Op de folder en het blaadje zijn twee opgeheven handen afgebeeld, wel ke afbeelding gelijkenis vertoont met het embleem, dat door de Stichting het Nederlandse Blindenwezen is vastge steld, en dat binnenkort op alle door bona-fide Nederlandse Blindenwerk- inrichtingen vervaardigde producten zal worden aangebracht. De opbrengst van deze folders en blaadjes zou worden aangewend voor het verschaffen van materiële hulp aan blinden. Gebleken is, dat de arbeid van de Stichting Blindenhulp niet als serieus kan worden aanvaard en dat onder het mom van weldadigheid in hoofdzaak persoonlijke belangen van de bestuurs leden worden nagestreefd, terwijl van het verrichten van enige sociale arbeid tot op heden niets is gebleken. In verband hiermede dient het pu bliek te worden ontraden deze Stichting op enigerlei wijze te steunen. BLOEDTRANSFUSIE- EN BLOED- PLASM ADIENST VAN HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Wanneer een patiënt(e) een bloed transfusie nodig heeft, zal de dokter zich in het algemeen het eerst wenden tot de naaste familieleden of kennissen van de patiënt(e), om te vragen, wie zijn/haar hulp verlenen wil. Het bloed wordt dan onderzocht, de bloedgroep bepaald, en tenslotte heeft de transfusie plaats. Hiermede gaat natuurlijk nogal wat tijd heen en in vele gevallen kan een bloedtransfusie zó dringend zijn, dat dat het verlies van een uur, of soms van minuten, beslissend is voor het succes. Vooral voor de bloedtransfusie geldt, dat snelle hulp dubbele hulp betekent. Daarom heeft het Rode Kruis bloed transfusiediensten opgericht, waarbij men als Bloedgever (donor) kan toe treden. In Veenendaal zal dezé bloed transfusiedienst worden ondergebracht in het Juliana-ziekenhuis. De donores worden vooraf steeds medisch gekeurd, hun bloedgroep wordt zorgvuldig bepaald en zij dragen hun bloedgroepkaart (een rode voor bloed groep O, een witte voor A, een blauwe voor B en een oranje voor AB) altijd bij zich. Zij moeten (liefst telefonisch) be reikbaar zijn voor de medische dienst en zodra een bloedtransfusie nodig is, stellen zij zich beschikbaar, direct naar het ziekenhuis te gaan om hun bloed af te staan. Evenals bij de plasmadienst gebeurt een afname niet vaker dan éénmaal per half jaar en wordt op gelijke wijze ge registreerd. Waarom voor Veenendaal beide diensten nodig zijn? Daarover in een volgende keer meer. OUDERAVOND CHR. NAT. SCHOOL Op Vrijdag 11 Dec. a.s. zal om 7 uur in het Verenigingsgebouw „Het Tref punt" aan de Dennenlaan de jaarlijkse ouderavond gehouden worden van de Chr. Nationale School I, hoofd de heer D. Dillingh. Voor de pauze zullen de leerlingen der school zang en muziek ten gehore brengen, terwijl na de pauze Mej. R. Wilzing een causerie zal houden over het onderwerp: „Ervaringen in de eer ste klas". te brengen. Dokter Stegeman verleende de eerste hulp, doch constateerde geen verwondingen van ernstige aard, zodat dit ongeval wonder boven wonder goed afliep. Later op de avond werd de zwaar gehavende volkswagen door een dragline op het droge gebracht. GEMEENTERAADSVERGADERING De gemeenteraad van Rhenen komt Dinsdagavond om half acht ten stad- huize in openbare zitting bijeen. De hoofdschotel van deze vergadering wordt wel gevormd door het punt: vaststelling gemeentebegroting 1954 met begroting woningbedrijf voor 1953— 1954 en goedkeuring begroting bestuur voor sociale zorg voor 1954. Verder staan nog op de agenda een vijftiental andere punten, zoals: streek plan bescherming waterwinplaatsen, naamgeving van straten, bouw nieuw lokaal School met de Bijbel, wijziging gemeentebegroting voor 1953, wijziging pontonsteiger in jachtsteiger en een verzoek tot wijziging van het sluitings uur voor sociëteiten. SINT-NICOLAAS BEZOEKT „EXCELSIOR" De tradütie getrouw bracht Sint-Ni- colaas met zijn knecht Vrijdagavond j.l. een bezoek aan de gymnastiekvereniging „Excelsior". Omstreeks 7 uur stond de gehele vereniging keurig op het podium opgesteld en zong met ongeveer 300 ouders, donateurs en begunstigers onder piano-begeleiding de Sint spontaan toe. Na het welkomstwoord door de voorzit ter bracht de Sint hulde aan deze mooie vereniging en zei, dat het met deze ver eniging in de afgelopen jaren steeds Ex celsior was gegaan en hiermede haar naam eer aan deed. Vervolgens werden aan zes groepen cadeautjes en versna peringen door Sint-Nicolaas uitgereikt, waarna men overging tot afwerking van het zeer gevarieerde programma dat uit niet minder dan 21 nummers bestond. Het welbekende muziek-ensemble van Van Ingen zorgde voor het muzikale gedeelte dat evenals de zeer fraai uit gevoerde gymnastieknummer bijzonder in de smaak viel. Het vertoonde spel stond op hoog peil hetgeen de Sint ook duidelijk naar voren bracht en in zijn toespraak de lerares en leraar prees wegens hun uitzonderlijke kwaliteiten en organisatietalent waaraan men de leerlingen ten volle kan toevertrouwen. De gemeenteraad van Rhenen is voor een spoedzitting bijeen geroepen op Vrijdag 11 December des nam. 8 uur. Aan de orde komt het voorstel van bur gemeester en wethouders om in beroep te gaan tegen de beslissing van gedepu teerde staten van Utrecht tot het geven van ontheffing aan de erven M. C. Phi- lipse van artikel 2 der verordening op de ontgrondingen Utrecht. Door de erven M. C. Philipse te 's-Gravenhage werd aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht ontheffing verzocht van de verbodsbepaling, ge noemd in artikel 2 van de verordening op de ontgrondingen Utrecht, ten be hoeve van de afgraving van enkele per celen nabij de Blauwe Kamer in de Grebbe. Dit verzoek werd destijds om advies gezonden aan het gemeentel- bestuur van Rhenen. G.S. werden er van in kennis gesteld, dat door dit soort afgravingen steeds meer landbouw gronden wnrHe.. ojSgeoiïlA'c ëït c. W. het zouden betreuren, wanneer in dit geval zeer geschikte cultuurgrond wordt herschapen in moeras en water. B. en W. hadden niettemin geen bezwaar tegen het verlenen van de ontheffing, wan neer daaraan de voorwaarde zou wor den verbonden, dat na de ontgronding weer bruikbare landbouwgrond zou worden opgeleverd. Als voorbeeld werd genoemd de afgravingen van de ge meentelijke uiterwaarden te Remmer den. Na de ontgronding werd hier op de betreffende percelen een kleilaag ter dikte van 30 cm aangebracht, ingezaaid met gras. B. en W. tekenden daarbij nog aan, dat, indien het bezwaarlijk mocht zijn, deze voorwaarde op te leg gen, de vergunninghouder wellicht zou kunnen worden verplicht om de grond al dan niet bij wijze van werkver schaffing weer bruikbaar te maken, of indien daaraan de voorkeur gegeven wordt, de grond tegen taxatiewaarde over te dragen aan een publiekrechte- van Hier zult U de nieuwste radio- en televisie-toestellen kunnen proberen en beluisteren. Tevens zal er een demonstratie gehouden worden van stofzuigers en wasmachines. Ook zult U er Uw eigen stem kunnen beluisteren. lijk lichaam, b.v. de gemeente, opdat dit dan verder zou kunnen zorgen voor de ontginning. Een dergelijk plan leek het gemeentebestuur uitvoerbaar, in ver band met de grote hoeveelheden grond, welke bij het afgraven van de zgn. bat terijen beschikbaar komen. Thans hebben Gedeputeerde Staten vergunning verleend de grond tot op de onderliggende zandlaag af te graven, zonder daarbij de voorwaarde te stellen, dat de grond weer als landbouwgrond moet worden opgeleverd. Wel wordt bij de vergunning het vertrouwen uitgespro ken, dat de vergunninghouder, voor zo veel in zijn vermogen ligt, ertoe zal medewerken, dat de ontgraven terrei nen weer voor landbouwkundige doel einden geschikt zullen worden ge maakt. Door deze clausule, aldus menen B. en W. wordt echter geen enkele waarborg verkregen dat het beoop^e doel ook inderdaad zal""evden bereikt. T^.wrijand -.infede zal in de raads vergadering van a.s. Vrijdagavond door het college worden voorgesteld tegen deze vergunning van Ged. Staten van Utrecht bij Hare Majesteit de Koningin in beroep te gaan. UITNODIGING AAN KONINGIN JULIANA Koningin Juliana der Nederlanden is uitgenodigd om aan het begin van het volgende jaar een bezoek te brengen aan Groot Brittannië ter gelegenheid van de inwijding van de nieuwe Hol landse Kerk in Austin Friers, waarvoor de eerste steen drie jaar geleden is ge legd door Prinses Irene. De kerk nadert thans zijn voltooiing en weldra zullen de gebrandschilderde ramen, waarvan er een door de Kerk van Schotland wordt aangeboden, worden aange bracht. De oude kerk van Austin Friers, die eens bekend stond als de „Abdij van Westminster van de City" werd in 1940 door een landmijn verwoest. Als blijk van waardering mochten bei den uit handen van de Sint een ge schenk ontvangen namens de leden en het bestuur der vereniging. Onder de aanwezigen bevonden zich de echtge note van de beschermheer van Excel sior Mevrouw I. Leccius de Ridder- Strelin alsmede de heer en mevrouw Sandbrink. In het slotwoord bracht de voorzitter dank aan het muziekgezel schap Van Ingen en allen die hun mede werking en steun hadden verleend aan het welslagen van dit Sint-Nicolaasfeest. Ged. Staten hebben het gemeentebestuur een ontwerp van een streekplan ter bescherming van waterwinplaatsen ten behoeve van de drinkwatervoorziening in de provincie Utrecht toegezonden. Het doel van dit streekplan is waarborgen te scheppen tegen verontreiniging of aantasting van de voor het algemeen be lang der drinkwatervoorziening beschikbrae grondwatervoorraad in verband met de mogelijkheid, dat toenemende bebouwing, vestiging van industrie, lozing van afvalwater, storting van vuil, ongeordend massaal bezoek, afgraving van terreinen de capaciteit en de betrouwbaarheid van de waterwinning in gevaar brengen. BIGGENMARKT Dinsdagmorgen waren op de biggen- markt 70 biggen aangevoerd. Bij een matige handel werden prijzen genoteerd van 32.- tot 44.- per stuk. Voor Rhenen zijn twee waterwin plaatsen aangegeven, n.l. die aan de Buitenomme en die te Eist tegenover de Veenendaalsestraatweg. Voor waterwin- plaats Rhenen-stad beslaat het le be- schermingsgebied een oppervlakte van ongeveer 150 x 200 m. Het 2e bescher- mingsgebied een oppervlakte van on geveer 150 x 200 m. Het 2e bescher- mingsgebied is veel groter en heeft een oppervlakte van 1000 x 750 m. Het loopt van de spoorlijn tot aan de Veerweg en van de Rijn tot aan de Algemene be graafplaats. Voor waterwin plaats Eist beslaat het le gebied een oppervlakte van 25 x 100 m en het 2e een opper vlakte van 1000 x 1000 m. Het loopt van de Rijn tot aan de jeugdherberg Eike lenkamp en van de Vordel tot aan de Elsterse begraafplaats. In een zeer lijvig prae-advies aan de raad, merken B. en W. op, dat momen teel wordt gewerkt aan de winterwin- plaats aan de Reumersweg, waarvoor t.z.t. weer 2 beschermingsgebieden zul len worden ingesteld. Het is echter niet de bedoeling de bestaande apparatuur en bronnen ten zuiden van de stad af te breken of te verwijderen. Deze wa- terwinplaats zal als reserve behouden blijven. Tegen de kleinere bescher mingsgebieden heeft het college geen bezwaar, doch wel tegen de groten. Hierbij worden verboden het stichten, geheel of voor een gedeelte vernieuwen, veranderen of uitbreiden van gebouwen of inrichtingen ten behoeve van de in dustrieën en bedrijven, boerderijen, tuin bouw-, ooftbouw- alsmede plaatselijk verzorgende en ambachtelijke bedrijven en pluimveehouderijen. Ook het stich ten, verbouwen of uitbreiden van ge bouwen ten behoeve van sanatoria, ge stichten en recreatieoorden is verbo den. Verder het stichten of uitbreiden van een woonwijk, tenzij de op te rich ten gebouwen vóór de ingebruikneming ervan worden aangesloten op een rio lering, waaruit geen voor de water voorziening schadelijke stoffen in de bodem kunnen dringen en lozende bui ten het tweede beschermingsgebied. De Raad wordt voorgesteld bezwaren in te dienen tegen dit streekplan. Er zijn in het geprojecteerde 2e bescher mingsgebied bij Rhenen-stad nog enige industrieën, kleinbedrijf en boerderijen aanwezig; eveneens is er enige vorm van tuinbouw (bloemisterijen). Boven dien zijn er vele ambachtelijke bedrij ven in dit gebied. Afgezien van stich ting van nieuwe zal voortaan verande ring of uitbreiding slechts mogelijk zijn met ontheffing van het college van B. en W. Dit laatste kan niet als een groot bezwaar worden aangemerkt, doch daarbij mag niet over het hoofd worden gezien, dat de inspecteur van de volks gezondheid van deze beslissingen \veer in beroep kan gaan. Daarom achten B. en W. het niet buitengesloten, dat hieruit in de toekomst moeilijkheden zullen voortkomen. Tenslotte wenst het college eveneens bezwaar in te brengen tegen het wel zeer uitgebreide tweede beschermings gebied in het dorp Eist. De aandacht wordt er daarbij gevestigd, dat hier sleets één reservepomp aanwezig is van beperkte capaciteit. B. en W. achter het wel zeer bezwaarlijk, dat daardoor de ontwikkelingsmogelijkheid van dit ge- zeer wel mogelijk is, dat in de toekomst bied wordt belemmerd, temeer daar het wenselijkheid zal ontstaan aldaar ter reinen aan te wijzen voor vestiging van industrieën. SINT BEZOEKT DE LAGERE SCHOOL Vrijdagmiddag om half twee bracht de Sint een bezoek aan de kinderen van de Openbare Lagere School, die geza menlijk waren ondergebracht Lu het Buurtschapshui0 IX kinderen werden door de Sint op de hem vertrouwde wijze toegesproken waarbij nogal eens bleek dat allen even braaf zijn en aan sommigen zelfs door Piet de zak werd vertoond onder mededeling dat zij zich in het toekomende jaar beter dienden te gedragen en goed moesten leren. Aan alle kinderen werden cadeautjes en versnaperingen uitgereikt. Vervolgens werden enige kinderfilms vertoond, waarmede de jeugd ten zeerste verrast werd. AANRIJDING De heer v. d. B. uit Apeldoorn reed met zijn motor ter hoogte van de Brin- kersteeg op de Cuneraweg tegen een groentenwagen van de firma M. uit Veenendaal. De duo-passagiere Mevr. v. d. B. bekwam een oogwond. Nadat zij in het Julianaziekenhuis werd be handeld werd zij met de ziekenauto van de firma De Haas naar haar woning te Apeldoorn overgebracht. De motorberij der kwam met de schrik vrij. Door de politie werd een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. RAAD KOMT IN SPOEDZITTING BIJEEN Vanavond om 7.30 uur zal de Raad der gemeente Renswoude in spoed eisende vergadering bijeen komen. De onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Besluit tot het aangaan van een kasgeldlening, groot f 191.000.- voor de duur van een half jaar; 4. Besluit tot het aangaan van een onderhandse geldlening, groot f 191.000.- voor de financiering van kapitaalsuit gaven, voor de duur van 40 jaar; AUTO TEGEN DE BOOM, EEN ZWAAR GEWONDE J.l. Donderdagavond vloog ter hoogte van hotel „De Dennen" een luxe wagen tegen een boom. De bestuurder van de wagen, dr H. uit Hilversum brak op twee plaatsen zijn been en liep een hoofdwond op. Dr G. H. Wensink uit Scherpenzeel verleende de eerste hulp, waarna pa tiënt per ziekenauto van de fa. De Haas uit Veenendaal naar Hilversum werd vervoerd. De wagen zelf werd totaal vernield en het mag een groot wonder heten dat de bestuurder niet dodelijk verongeluk is. De wagen werd per takel van de firma Batenburg versleept. De oorzaak van het ongeluk moet gezocht worden in het slippen en de mist. HEROPVOERING VAN „PINKY" Het toneelgezelschap „T.I.P." zal op veelvuldig verzoek a.s. Maandagavond in gebouw „Rehoboth" een heropvoe ring geven van het toneelspel in 3 be drijven, „Pinky, een blank neger meisje". FORUMAVOND De afdeling Renswoude van de Partij van de Arbeid houdt op Woensdag 16 December a.s. in gebouw „Rehoboth" een forum-avond. Vragen van allerlei aaud zullen ge ste1 huühen worden. Het forum be staat uit: mr P. P. Agter, lid van Gede puteerde Staten; de heer A. C. Verhoef, VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt. 9.30 uur ds Van Wijngaarden, 5 uur ds Knier van Doorn. Julianakerk 9.30 uur ds D. L. van Dijk van St. Anna- land, 5 uur ds Vroegindeweij. Vredes- kerk 9 en 10.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur ds D. J. van Dijk. Veeneind 3 uur ds Vroegindewij. Donderdag 7.30 uur ds Dorsman van Staphorst. Dijkstraat 2.45 uur ds D. J. van Dijk. Sola Fide 10 uur dr J. G. Thoomes, 5.30 uur dr R. Boon van Amsterdam. Ger. Kerk 9 uur ds Overduin, H.A. en 5 uur ds Overduin, H.A. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur lees- dienst. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Padt van Ede. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 8.30 uur Jeugdmis, 10.30 uur Hoogmis, 5 uur Lof, 7.30 uur Completen Zaterdag 5 uur biechthoren. In de week 8.25 uur v.m. H. Mis. Leger des Heils 10 uur Heili- gingsdienst, 12 uur Zondagschool, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur Verlos singssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 5 uur ds N. Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. Schoneveld van Apeldoorn. Ger. Kerk. 10 en 5 uur ds van Enk van Veenendaal. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Nieuwe Veenendaalseweg) 11.45 en 7 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 3 uur de heer Vijverberg. St. Cu- nera-Parochie 7.45 H. Mis, ,10 Gez. Mis en nam. 7 uur Lof. ELST. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 uur ds Van de Peut. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, Dinsdag 7 uur ds Blaak van Geldermalsen. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Dinsdag 7 uur ds Steen blok. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds C. van Viegen. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds W. Hop (H. Avondmaal, en 6.30 uur ds H. van der Linden uit Scherpen zeel. 10 en 3 uur ds Molenaar. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen, dr J. P. Vergouwen, Kerkewijk, Tel. 409. RHENEN. Zondag 13 Dec.: dr Ch. H. Paris Jr., Herenstraat 83, tel. 432. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr Bakker te Leersum. Telef. K 3434- 495. EDERVEEN-LUNTEREN. Van Zater dagavond 6 tot Zondagavond 12 uur dr Van der Scheur te Lunteren, Tel. K 8388-460. lid van Gedeputeerde Staten; mevr. A. J. Duisterhof-Fieggen, lid gemeente raad te Zeist; de heer W. Smidt, wet houder te Zeist en de heer F. P. A. Landskroon, oud vakbondsbestuurder. Veenendaal - Wageningen - Renkum Markt 16 Telefoon 345 Veenendaal. Spoedgevallen: Tandarts VAN GONDSBERG. HILLE- Aangeboden woning in Doe- tinehem. Gevraagd woon ruimte in Veenendaal of omgeving. Brieven onder nr. 1743, bur. v. d. blad. Groothandel te Veenendaal vraagt liefst met Mulo. Leeftijd onge veer 17 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties onder no. 1740, bureau van dit blad. Aangeboden: geheel nieuwe woning in de Mr Heemskerk straat. Gevraagd: nette woning in de Julianastr., Leijnweberstr. of Buurtlaan. Br. onder no. 1745, bur. v. d. blad. Naaister zoekt thuiswerk. In bezit van machine. Brieven onder nr. 1742 aan het bur. v. d. blad. Gevraagd per 1 Januari een net meisje, liefst d.e.n. Leef tijd 1735 jaar. Aanmelden Mevr. N. van de Haar, Lein- weberstraat 2, Veenendaal. Te koop: partij Meubelplaat, in goede staat. Te bevr. Vallei straat 64, Veenendaal. Te koop: Varkensmest. D. Baars, D 26, Overberg. Te koop: mooi Philips Radio toestel. Spotprijs 50.-. Adres: Hoofdstraat 08bis. Woningruil. Mooie woning met tuin, huur 5.50 p. w. te Amerongen. Gevraagd ruime woning te Veenendaal. Brie ven onder no. 1741, bur. v. d. blad. Gevraagd: nette werkster. W. Noot, Nieuweweg 314, Tel. 894. Te koop: 300 roeden knollen. J. Lager weij, Prattenburg, Rhenen. Te koop: 1 prima zware bank schroef 25.en 1 z.g.a.n. naaimachine-verlichting, ge heel compleet 12.—. Lariks- laan 15, Veenendaal. Gevraagd: flink dienstmeisje. W. A. Meijer, Patrimonium laan 20. Biedt zich aan: Net persoon die werk zoekt voor 5 midda gen van de week van half twee of tot later. Brieven onder nr. 1746 aan het bur. van dit blad. Te koop: Kinderwagen 25.-. Boslaan 72. Gevraagd tegen 1 Jan. in dok tersgezin z. kind. te Den Haag, hulp in de huishouding, v.g. g.v., goed kunnende koken en werken. 2e meisje aanwezig, intern. Inl. te bekomen bij Mevr. Pisotde Geit, Dennen laan 47bis, Veenendaal. Te koop: z.g.a.n. Kinderwagen, Eng. model, kleur grijs. Mid dellaan 49. Juliana Ziekenhuis te Vee nendaal vraagt Dienstmeisje. Spoedige indiensttreding. Aan melden bij de Administratie. Te koop: mooie witte bouvier, gitzwart met stamboom, bil lijke prijs. J. W. van Baaren, Kleine Geerseweg 1. De nieuwste Pfaff naaimachi nes op gemakkelijke betalings voorwaarden. Vraagt inlich tingen bij J. Koehoorn, Pfaff- vertegenw., Hogekampseweg 72, Renkum. Mooie en blanke Zoutevis f 0.75 per Vt kg. De Veense Vishan del, Beatrixstraat 80. Schoenen soms te klein? Geen nood, BlankestQn die ver breedt en vergroot. Firma D. Blankestijn Sc Zn., Electr. Schoenmakerij, Verlaat 14. Leraar Chr. H.B.S. vraagt per 1 Jan. of later 2 ongemeub. of gemeub. kamers met pension. Brieven z. sp. m. aan de H.B.S. of Markt 19bis. Laat Uw oude rubberlaarzen vulcaniseren. Scheuren en ga ten. Onder garantie. Vulcani- seerinrichting R. Valkenburg Zn., Gortstraat 38, Veenen daal. Te koop: Electr. fornuis, In- ventum, z.g.a.n. en event, pan nen; een leren en een zwarte damesjas, bill. pr. Spoorbaan- weg 1, Rhenen. Voor verhuur van Stoelen, Dissen en Serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 779 en G. Gerritsen, Julia nastr. 81, Tel. 365. Alles gratis thuisbezorgd. Te koop" aangeboden: een z.g. a.n. kleermakers-machine met zig-zag voor afwerking, met 10 jaar garantie. Br. onder no. 1737, bur. v. d. blad.

De Vallei | 1953 | | pagina 2