T ussen 5 en 25 December ALBERT HEIJN FEESTMAAL! ,cio apen van TWEEDE BLAD „DE VALLEI' VRIJDAG 18 DECEMBER 1953 No. 50 KOLOM VOOR DE VROUW Allerlei handigs voor de huishouding Burgerlijlce Stand Extra voordelige Kerstaanbieding Witte Bloem 500 or. 21 Rozijnen Smyrna 100 gr. 13 Krenten 100 gr. 12 Kerstpudding 100 gr. -19 Slaolie grote fles 139 Ananas h.u blik 85 Ananas extra groot blik 170 Rose Zalm p. bi.k 93 Vinolia vruchtenwijnp.fles 100 Advocaat P. Hes 0.6 L 250 VerseGeld.Harrnoogr 42 maakt van Uw Kerstmaal een Vruchtenconserven Kerstversnaperingen Vis-conserven Banket-lcoekjes Zeer grote sortering Wijnen en Apéritiefs Bak-artikelen Gothische kaarsen Kandelaars Combinatiedozen Officiële Bekendmaking PUROL DOET HEER FEUILLETON Met Kerstmis wil iedere rechtgeaarde vrouw een keurig huis, een goed ver zorgde tafel en een gezellige woon kamer hebben. Om dat te bereiken, moet er heel wat werk worden verzet en het is zaak daarmee zo vroeg moge lijk te beginnen. Ge dacht misschien, dat u na al die Sinterklaasdrukte eens een paar weken de tijd had om uit te rusten, alvorens aan de voorbereidingen tot het Kerst feest te beginnen. Nu, laten we u met een uit de droom helpen: daarvan is geen sprake. Als er namelijk een week lang is ge sjouwd met alle van de goed-heilig man ontvangen cadeautjes, omdat niemand zijn geschenken wilde opruimen, in de eerste plaats ten einde de gaande en komende man de nieuwe aanwinsten te laten bewonderen, in de tweede plaats, omdat geen van de huisgenoten zo gauw wist, waar hij alles moest laten; als ge dus, herhalen we, een week lang met al die kleine en grote kostbaarheden hebt rondgelopen van het dressoir naar de eettafel, van de eettafel naar de radio, van de radio naar de schoorsteen, van de schoorsteen naar de piano, van de piano naar de boekenkast, van de boe kenkast naar de grond (en daar zijn ze de rest van de week blijven liggen tot de kamerdag, toen werd namelijk alles gezet en gelegd op de plaats, waar het behoorde gezet en gelegd te worden); als ge, herzeggen we, gedurende een volle week de ergernis hebt gedragen over de ontzaglijke rommel, die het na- tionaalste feest van Nederland gewoon lijk met zich meebrengt, dan moet ge toch al eens een uurtje hebben zitten mijmeren met een blaadje papier voor u en een stompje potlood in uw mond over wat er allemaal te gebeuren staat, vóórdat het 25 December is. Want dat is heel wat! Laten we eens een gewetensvraag stellen: hoe staat het met de kleding? Weet u al, wat het hele gezin met de Kerstdagen zal dragen? Niet, dan wordt het toch heus tijd, dat daarover een be slissing wordt genomen, want misschien moet de stomerij er nog aan te pas ko men en dat vergt tijd; wellicht de naai ster en dat vergt nog meer tijd. Vóór aller planten, de kerstroos in huis Voordat het echter zover is, hebben de kerstboomversieringen een grondige in spectie ondergaan. Wat kapot is, wordt meteen vervangen, er moeten voldoen de kaarsen aanwezig zijn en wie een dunne portefeuille heeft vanwege de verjaardag van de Sint, kan wellicht zelf wat versierselen fabriceren. Oude nylon-kousen zijn hierbij een prachtige hulp. Van heel dun metaal maakt men de vormen van ballen, vleu gels, vogels en bloemen en die overtrekt men met nylon, desgewenst in diverse kleuren geverfd. Op dezelfde manier kan men ook corsages maken, die dan als Kerstgeschenk dienst doen, of de tafel helpen opfleuren. Weet u, wat ook aardig staat en vol komen anders dan anders is? Hulst besjes in altijd groene planten, zoals klimop en hangplantjes, en glanzende kerstboomballen hier en daar op de overgordijnen genaaid. Met zilver en goud papier kunnen sterren worden ge plakt op de ramen en de gasten zullen verbaasd staan over het effect. Als er helemaal geen kerstboom of dennegroen aan te pas kan komen dit jaar, dan bereikt men veel door 'n flinke boomtak in een pot te planten, het kale hout te omwikkelen met gekleurd of zilver papier en er wat slingers en andere versierselen tussen te hangen. Van papier kan men mooie krullen maken door de smalle repen tussen een botte schaar te strijken. Als men in de zijkanten nog franje knipt, wordt het helemaal prachtig. Veel „echter" dan watten is de sneeuw, die men zelf maakt van zeep vlokken. De helft van een pak vlokken mengt men met wat warm water aan en daarna wordt er duchtig geklopt. Ver volgens voegt men nog wat droge vlok ken er bij, net zo lang tot de massa alles weg heeft van heel stijf geslagen slagroom. Met deze sneeuw bestrijkt men de dennetakken die dagen daarna nog wit en glinsterend zullen zijn. Terwijl het kroost op deze manier aan de arbeid is gezet, kunt ge zelf op uw gemak inspecteren of het servies en de glazen nog een beurt moeten hebben. Als u héél verstandig bent, maakt u een lijstje van de werkzaam heden, die verricht moeten worden, verdeeld over een groot aantal dagen, zodat niet alles op het laatste moment behoeft te gebeuren en de huisvrouw doodvermoeid is, voordat de Kerst dagen nog moeten beginnen. alles dus de kleren, die piekfijn in orde worden gebracht, zodat iedereen zijn pakje maar behoeft aan te schieten om er keurig uit te zien. En bedenkt: bij kleren behoren ook onderkleren!! Dat is dat, en nu over naar de afde ling „sfeer". Zodra verschijnen niet de kerstbomen op de straten en wordt de lucht bezwangerd met die pittige hars- geur, of de mens gaat zich een klein tikkeltje anders voelen en wie aanvan kelijk van plan was om dit jaar zijn huis of kamer beslist niet te versieren met wat groen, wordt ondanks alles een pietsje sentimenteel en haalt toch een bosje hulst, een kerstboom, of die plant Op een doodgewone boodschappen- middag kun je soms zoveel nieuwig heden tegenkomen, dat je bij het thuis komen bijna het gevoel hebt in een ander tijdperk te hebben verkeerd. Nu is dat natuurlijk wel een beetje overdre ven, maar toch is het verrassend om te zien, hoe er steeds maar weer vernuftige geesten zijn, die alles in het werk stel len om de taak van de huisvrouw zo veel mogelijk te verlichten. Wat zoudt ge bijvoorbeeld denken van de sandwichbakkers? Het zijn twee ronde blikjes, die door middel van een scharniertje met elkaar zijn verbonden. Zij worden zeer dun ingevet, dan komen er twee hele boterhammen tussen te liggen, voorzien met kaas, om eens iets te noemen, de dekseltjes klappen dicht en daarmee wordt de boterham keurig rond afgesneden, zodat men straks een prachtig gevormde sandwich heeft. Bo ven een gasvlammetje beweegt men nu de twee blikjes, die een lang handvat hebben, heen en weer, en klaar is Kees. Dat laatste kan men ook zeggen, als men de gelukkige bezitter is van een klerenhanger, waarop nu letterlijk voor alles plaats is, van de hoed tot de schoe nen en als extra attentie, een krulletje voor een motwerend preparaat. Om nog even bij dit soort instrumen ten te blijven, er zijn practische kousen hangers van plastic, ideaal om de kou sen te drogen te hangen, omdat het ma teriaal volkomen glad is, maar het lijkt me ook niet onverdienstelijk om zo'n rekje aan de deur van de klerenkast te hebben. Het is heel wat handiger dan de kousendozen, omdat je in één oog opslag ziet, welke kousen je moet heb ben, terwijl de dozen altijd het nadeel hebben, dat de kousen eerst afgerold moeten worden, wil men kunnen con- VEENENDAAL Ondertrouwd: Markus Vermeulen, 31 jaar en Jannetje Bleijenberg, 24 jaar; Jorden W. A. van Engelenburg, 26 jaar en Wesselina G. van de Pol, 25 jaar; Geurt Wisgerhof, 30 jaar en Josina de Jong, 26 jaar; Getrouwd: Evert Schoeman, 30 jaar en Johanna van de Kilft, 30 jaar; Jacob Jansen, 33 jaar en Willemina J. David- se, 24 jaar; Jan Heikamp, 20 jaar en Jo hanna B. Breekveldt, 19 jaar; Willem C. H. Dekker, 36 jaar en Cornelia A. v. Doorn, 21 jaar. Geboren: Elizabert Adrianus Maria, z. v. J. Koning en M. W. A. Platen- kamp; Maria, d. v. J. van Viegen en M. C. Rieke; Gerbart Cornelis Paulus, z. v. G. C. N. Rebel en H. Brugman; Bertha, d. v. M. van den Bos en G. J. K. Nieu- wenhoven. Overleden: Herman Lodewijk Spies, 62 jaar en 8 maanden, echtg. van G. G. ter Hofte. GELD. VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Lucina, d. v. B. van de Ven del en B. J. van Ginkel; Evert, z. v. W. Nijburg en J. W. Lieftink; Wijntje, d. v. J. D. Sukkel en T. Hartman; Evert, z. v. E. J. Beker en M. Top; Albertus, z. v. H. B. Gaasbeek en M. v. d. Lustgraaf; Cornelis, z. v. P. v. d. Brandhof en R. B. van Wakeren. Overleden: Jan van Wakeren, 73 jaar; Pieter van de Bovenkamp, 77 jaar. Getrouwd: A. Nagel en B. van Door nik. RHENEN Ondertrouwd: Jan van Dis, Renkum en Jacoba Buitenhuis. Getrouwd: Hendrikus van Harn en Janna Willemina Margaretha Hensen. Overleden: Jan van Wakeren, 73 jaar, weduwn. van J. Bouman, Ede; Willem van der Klift, 81 jaar, geh. met J. H. Henzen, Woudweg 2. RENSWOUDE Geboren: Eefje Hendrika, d. v. G. v. Leeuwen en L. Geurtsen; Hendrika, d. van M. Pater en H. van Veldhuizen; Hendrina "Filippina, d. van L. Kalter en H. F. van de Weert; Grietje, Carolina, d. van M. van de Glind en G. Donse laar; Teunisje, d. van M. van Ginkel en H. van de Glind; Jan, z. van C. Vlaan deren en C. van Voorthuizen. Getrouwd: Cornelis van Veldhuizen, 26 jaar, Ede en Willenmijntje den Har- tog, 22 jaar; Cornelis Geurt Leppers, 20 jaar en Filippina van de Scheur, 19 jaar, Ede; Albertus van Garderen, 30 jaar, Veenendaal en Elsje Jannetje Dirkse, 26 jaar; Gerrit Jan Hardeman, 23 jaar, Barneveld en Maatje Jacomijn- tje van Oostenburgge, 22 jaar; Herma- nus Veenendaal, 28 jaar, Ede en Dirkje Hendrika Pater, 22 jaar. AMERONGEN Geboren: Berend, z. van H. D. Taken en J. W. H. van Uden; Wouterina, d. van A. van Veldhuijsen en W. Soeten- daal. Getrouwd: Sander Reede, 23 jaar en Alida Elisabeth Bronsdijk, 40 jaar. stateren, of men het gewenste paar in handen heeft. Voor heel ander gebruik bestemd, maar zeker niet minder gemakkelijk, z(jn de vlamverspreiders, die er uitzien als een soort dunne, metalen roostertjes. Ze vervullen ongeveer dezelfde functie als asbestplaten maar hebben het grote voordeel, dat ze niet zo warmte-rovend zijn. Deze vlamverspreiders behoren vooral thuis in de keukens, waarin zich vuurvast glaswerk bevindt, want on danks de vuurvastheid doet men er be ter aan, deze schotels en schalen niet direct met de vlam in aanraking te brengen. Tot slot wil ik even de aandacht ves tigen op de doosjes. Ja zeker, zo maar eenvoudige doosjes, rond en langwerpig en vierkant van miniatuurmodellen af tot flinke maten toe. Zij zijn gemaakt van plastic en ze kosten maar een paar cent. Die dingen zijn nu werkelijk overal voor bruikbaar en zullen zeker een enthousiast onthaal vinden bij haar, die een hekel heeft aan het gebruiken van lege luciferdoosjes voor alle moge lijke doeleinden. Ge kunt er spelden, punaises, knoopjes, manchet- en boor- denknoopjes, nylon haarnetten, restjes poeder, rouge in vaste vorm, postzegels, pennen en wat ge maar wilt, in bewa ren, en ze worden vervaardigd in een collectie kleuren, dat het u schemerig voor de ogen wordt. MARIANNE VAN LOON XX>C<OC>COC^^ Appelmoes extra 72-32 Aardbeien75 Frambozen80 Kersen 108-72 Fruit Cocktail 89 Abrikozen89 Pruimen op sap. 58 DelMonte Ananas 99 ld. groot blik 235 Sunpearl Perziken 195 Choc. Kransjes 100 gr. 49 Musket Kransjes lOOgr. 39 Fondant Kransjes 100 gr. 25 Kerstbonbons 100 gr. 50 Studentenhaver 100 gr. 35 Walnoten 250 gr 65 Hazelnoten 250 gr. 70 Valencia Pinda's 250 gr. 59 Hmi b.k.nd. Appetitt Sild 67-48 Sardelringen 80 Cocktail Snacks 67-48 Gaffelbiter 48 Zalm fancy pink 185 Schelvislever65 Frans Marok. Sardines 50 Portugese Sardines. 58-36 Franse Sardines Philippe et Canaud 1 20 Makreel65 Sandwich Spread 142-100 Toast P. pak 34-26 DelMonte Catsup flacon 125 Worcestershire Sauce 140 Mayonnaise pot/tube 83-60 Heinz Oxtail en Mock Turtle Soup p. blik 96 Franse Champignons 80 Augurken P. pot 50-39 Piccalilly p. pot 48-30 Zilveruitjes p. pot 49 Kerst-Boterkrans p. stuk f 2.- Kerst-Boterstaaf p. stuk H.- Amandelkransjes 200 gr. 58 Kerstkransjes 250 gr. 49 Zoute Bolletjes, p. bus 75 Zelfrijzend Bakmeel 36-42 Grote sortering blikgroenien Cakemeel Snippers Bigarreaux Sucade Gember por pel Vanille Suiker Poedersuiker Amandelen p. pak 45 100 gr. 25 100 gr. 49 100 gr. 43 200-125 6 pakjes 25 100 gr. 10 100 gr. 50 GEMEENTE RHENEN REINIGINGSDIENST Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat op Eerste Kerstdag de gemeente- telijke reinigingsdienst niet zal func- t ionneren. In plaats daarvan zal het huisafval worden opgehaald op Donderdag 24 De cember 1953, terwijl dit in verband met Nieuwjaarsdag zal geschieden op Don derdag 31 December 1953. Burgemeester en wethouders voorn., L. BOSCH v. ROSENTHAL. De secretaris, Th. v. d. WILLIK. BELANGRIJKE WIJZIGING REINIGINGSDIENST Datum van ingang 5 Januari 1954. Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat in verband met het gereed komen van nieuwe woonwijken, de gemeente lijke reinigingsdienst met ingang van Dinsdag 5 Januari 1954 een belangrijke wijziging zal ondergaan. Van de tot nu toe gevolgde route zal met ingang van genoemde datum wor den afgeweken en zal het huisafval als volgt worden afgehaald: RHENEN-STAD: Dinsdag en Vrydag: met uitzondering van hetgeen boven de Groeneweg ligt en oud- en nieuw Vreewijk. Woensdagvoormiddag en Zaterdag voormiddag: uitsluitend het gedeelte boven de Groeneweg en oud- en nieuw Vreewijk. Donderdag: Eist en Achterberg. Een ieder wordt aangeraden om ge durende de eerste weken de emmers vroegtijdig aan de weg te plaatsen, dit in verband met het feit, dat diverse wegen op andere tijden gereden zullen worden. dan genezen; maakt ook de huid door en door zuiver en gezond. 6) O ja lachte Marian gedwon gen 't is niets, 't is al weer over. Nu ehmeneer, ik moet weg. Ik heet Harm, hpor zei hij vlug en lachte ontwapend. Na dan, adieu! zei Marian vaag jes, draaide zich om en liep weg. De jongen stond als door de bliksem getroffen. Was dit het aardige, kordate en vro lijke meisje dat hij in de trein had ont moet? Waarom deed ze dan zo zonder ling? Het leek wel of hij een geest was, zo had ze hem aangekeken. Hij moest er haring of kuit van heb ben en zocht meteen de aannemer Gre- velink op. Zeg Grevelink, wie was die juf frouw die hier door het huis liep te dwalen? Grevelink zou in alle andere omstan digheden een grapje gemaakt hebben over jongelui met een open oog voor een knap gezichtje, maar nu stond zijn hoofd er niet naar. Dat was juffrouw van Vueren antwoordde hij wat kortaf. Nou, wat zou dat? drong de jongen aan. Man, je zegt 't alsof ze een misdadigster is of zoiets. O nee, dat is ze helemaal niet. Ze is een van de aardigste en flinkste meiskes van Breeck Ja, dat dacht ik ook zei Harm Verdonck. Zo, dacht jij dat ook. Nou, ik wil 't je wel vertellen. Ze is de dochter van de eigenaar van Het Wapen van Breeck, aan de overkant. Je begrijpt dat ze daar niet zo vreselijk enthousiast zijn over de nieuwbouw hier. Op dat ogenblik ging Harm Verdonck een licht op. En de vrolijkheid ver dween van zijn gezicht. O, wat was hij in een vervelende po sitie geraakt! Daar was nu een meisje, dat hij één keer ontmoet had. Ze had, dat gaf hij zichzelf toe, een diepe in druk op hem gemaakt. Hoewel hij wel op z'n vingers kon natellen dat hij bijna geen kans had haar ooit te ontmoeten, dat het zoeken was naar een naald in een hooiberg, had hij de hoop toch nooit helemaal opgegeven haar weer te zien. En nu had hij één ogenblik gedacht dat 't geluk werkelijk op een ongekende manier met hem was. Nu was ze hier, nu woonde ze hieren nu bleek ze de dochter te zijn van een man die zeer zeker de bewoners van De Gouden Leeuw geen goed hart toedroeg. Nu stond hij, Harm Verdonck, daar als con current! Nu begreep hij plotseling haar houding. Hij smoorde een verwensing je moest ook maar pech hebben. En toch, zo besloot hij, terwijl hij doelloos ronddwaalde tussen stellingen en schragen, liet hij zich niet op z'n kop zitten. Hij had dit meisje opnieuw ontmoet. Hij was heel blij geweest toen hij haar weer zag, zo blij dat hij meteen begre pen had, wat ze voor hem betekende. Zou hij zich dit geluk af laten nemen door toevallige omstandigheden? Mochten zakelijke belangen komen tussen hem en haar? Neen, zo beloofde Harm Verdonck zichzelf, hij zou het er niet bij laten zitten. Liefst was hij meteen naar Het Wapen van Breeck gestapt en had naar haar gevraagd. Maar hij besefte dat hij dit niet doen kon. En naar moest hij vragen? Hij had haar zijn naam ge noemd, maar zij niet de hare. Blijkbaar was ze op verdere toenadering niet ge steld. Enfin, dat was te begrijpen. Maar dat kan veranderen besloot Harm Verdonck en het zal verande ren. We zullen wel eens zien Hoofdstuk VI VERKLARING Harm Verdonck liet het er niet bij zitten. Zijn vader vroeg zich af, of er nu werkelijk zoveel bijzonders te doen was in Breeck, dat de jongen daar bijna dag op dag zat. In werkelijkheid spiedde Harm voort durend met één oog door de opening in de schutting of Marian van Vueren (hij was haar volle naam door handig uit horen van de werklui te weten geko men) de vaderlijke woning soms verliet. Hij was vastbesloten van die gelegen heid gebruik te maken. Een van de werklui, Gijs Nieuwland, was een rare vent. Hij had heel de we reld omgezworven, als koloniaal in Indië, als stoker op een tramp in de Stille Oceaan, als sjouwer in Canada. Hij kende de wereld en de mensen. Hij had plezier in het leven. En hij had al direct door dat de jonge heer Verdonck „sjenieïgheid" had in het meisje van Van Vueren. Met de vrijmoedigheid hem eigen zei hij dat Harm op zekere dag ronduit in 't gezicht. Die weifelde een ogenblik, of hij de onbechaamde timmerman z'n vrijpostigheid kwalijk zou nemen, dan wel lachend toestemmen. Hij had het laatste al gedaan voor hij er zich van bewust was, want Gijs Nieuwland had zo z'n manier om de mensen wat te zeg gen en ze aan te kijken. Harm besefte opeens dat er een mogelijke bondge noot voor hem stond. Nou ja, Gijs bevestigde hij nog wat aarzelend ik moet je eerlijk zeg genzo lopen er geen twee. Dat heb je goed gezien, meneer stemde Gijs toe. Het is een reuze meid. Flink en knap en niks geen flau we fratsen. Die haar krijgt mag z'n handen dicthknijpen, dat zeg ik. En ter bevestiging van deze verklaring spuwde hij een flinke straal tabakssap over de rauwe betonnen vloer. Harm keek nadenkend voor zich uit, maar de lofprijzing deed hem goed. Hij had zich dus niet in Marian vergist. 't Zit natuurlijk niet makkelijk ging Gijs vrijmoedig verder, die aan praten verre de voorkeur gaf boven timmeren zij in Het Wapen en u in De Gouden Leeuw. Dat zit glad ver keerd. Ja, dat is 't 'em juist stemde Harm toe. Je kan d'r zo maar niet binnen stappen Vanzelf niet. Maar je ken d'r wel es zo bij on geluk tegen t' lijf lopen. Ja, ja glimlachte Harm jij kent het klappen van de zweep. Maar 't is gek, Gijs, als dat wilt, dan krijg je de kans niet. Je moet 't geluk een handje hel pen filosofeerde Gijs. Als die juf frouw Marian Vrijdagsmorgens met de Hy haoft een befte boterham Hoeio Wel i'n vyouwgebruikt altijd 6ÉPWEUftlt>Kö0E 3E.MIA bus naar Vierhouten gaat, wat ze iedere Vrijdag doet, naar de ennevée Van Mechelen en Zoon, de bottelarij en wijnhandel, zo met de bus van tien uur, en u zou daar net in Vierhouten zijn, in de buurt van die zaak, en u zou dan Da's geen gek idee. Harm lachte nu voluit, 'k Snap al z'n leven niet dat jij vrijgezel gebleven bent, Gijs. Ik ken ze te goed sprak Gijs somber. An mijn lijf geen polonaise. Vrijheid blijheid, zeg ik maar. En zo vertrok Harm op een Maartse Vrijdagmorgen met de bus naar Vier houten, lummelde daar wat door het stadje, zag vanuit het raam van De Dubbele Sleutels hoe Marian een uur later uit de bus wipte en begaf zich om zichtig maar doelbewust naar het kan toor van de N.V. Van Mechelen en Zoon, Wijnhandel en Bierbottelarij, dat voortdurend in 't oog houdend. Het duurde lang, heel lang, waarschijnlijk langer dan het was, want Harms onge duld speelde hem parten. Maar einde lijk ging de deur weer open en zag hij Marian's vlotte figuurtje op de stoep verschijnen. Hij rekende snelze moest nog minstens een half uur wach ten tot ze met de bus terug kon. Hij manoeuvreerde handig zo, dat hij precies op de hoek van de straat oog in oog met haar stond. Dat is driemaal constateerde hij met een beetje gedwongen jovialiteit nu moet ik tracteren! Het meisje was een ogenblik sprake loos. Hij zag aan haar gezicht dat de ontmoeting haar alles behalve welge vallig was. Harm vergat alle voorzich tigheid, toen hij haar daar zag staan. Hij wist alleen nog dat ze voor hem het liefste en aardigste meisje was dat ter wereld maar bestond en dat hij haar dat moest zeggen. Wat er dan verder van kwamnou ja. Marian zei hij bijna smekend toe, geef me een kwartier. Laten we praten. Ik móét met je praten. Toe. Hij greep zachtjes haar arm. Loop even mee, dan drinken we een kop kof fie in De Dubbele Sleutels. We kunnen toch hier niet op straat Ik heb helemaal geen behoefte om met je te praten antwoordde Marian stijfjes. Maar hij keek naar haar ge zicht. Haar ogen stonden niet hard. maar verdrietig. Dat gaf hem moed. Geef me even tijd om wat te zeg gen drong hij verder aan en dan moet je zelf weten wat je doet. Toe, Marian. Ze was niet verwonderd, dat hij haai naam wist Ze begreep heel goed, dat hij niet per ongeluk in Vierhouten was. Dat zei haar vrouwelijke intuïtie. We gaan een kop koffie drinken. En Goed zei ze opeens besloten. laat dan maar eens horen, wat je me zo nodig moest vertellen Zwijgend liepen ze voort. Hij waagde het niet, op straat te beginnen over wat hem zo na aan 't hart lag. Pas toen ze veilig in een hoekje van het restau rant achter hun koffiekoppen zaten heropende hij het gesprek. Marian zei hij zacht je móét naar me luisteren. Ik vind dit allemaai zo ellendig. Ik was verschrikkelijk blij toen ik je weer zag Waarom? Dat wist ik toen niet. Nu weet ik het wel. Moet ik het zeggen? Zeg het maar niet. Ik móét het zeggen. Misschien vind je me brutaal. Zijn ogen zager haar eerlijk aan en ze sloeg de hare neer. Ik mag je graag, erg graag. Ik mocht je al meteen, toen we elkaar in de trein ontmoetten. Ik heb je niet ver geten. Ik heb altijd gehoopt dat ik je nog eens zou zien. Ik wist dat de kan: heel klein was. En nu, eindelijk, zie ik je weer, ben je vlak in m'n nabijheid wonen we straks in dezelfde stad en nudit. Wat? ze had geen zin om het hem gemakkelijk te maken. En hij zocht naar z'n woorden. (Wordt vervolgd'

De Vallei | 1953 | | pagina 3