fle Wilde liinhe eleciriciën ol mnhe hailuias- eieciriciën Prijsverlaging Garage „de Rhoter" Oud Veenendaai herleeft weer Bepralenissen Veenendaal Eist Amerongen Renswoude Achterberg Predikbeurten Verkoudheid 1 A Arbeidskrachten Leert nu Engels „De Vallei99 Uw blad VAR A-feestavond in Veenen daal KOU-KOORTS-GRIEP Voor Uw RADIO naar BALLEGOIJEN •"TETISDE H19 Opticien J. F. TAK Zondagsdienst Doktoren DIVERSEN 500 gram Doorregen lappen en 500 gram Leverworst voor 1.90 Eerste Veenendaalse Paardenslagerij Firma A. VAN RHEE Zn., CHEMISCHE FABRIEK RHENUS te Rhenen heeft in de fabriek nog plaats voor enkele prima Aanmelden op kantoor Zwarte weg 3 te Rhenen. met AUTO's zijn wij thans speciaal ingericht. Wed. A. W. DE HAAS Koekje van de week H. J. NIESSEN N.V. Nederlandsche Maatschappij van Kogellagers Amsterdam Ki I"™" Veenendaal vraagt voor spoedige indiensttreding enige: a. Vrouwelijke Administratieve Krachten b. Transportarbeiders Aanmelding iedere werkdag van 912 aan de afd. Personeelszaken, Groeneveldselaan, Veenendaal. Geheel compleet thans4.250.- W. VELDHUIZEN Rhenen Telefoon 200 VOLONTAIR of LEERLING TIMMERMAN Woning CURSUS ENGELS VOOR BEGINNERS Gezien de grote belangstelling in vele plaatsen, zal er thans te ELST (gemeente Rhenen) een geheel mondelinge cursus Engels voor beginners worden gehouden. De V.A.R.A. heeft voor Vrijdag 29 Januari een feestavond vastgesteld in Veenendaal. Deze feestavond wordt gehouden in het gebouw aan de Eikenlaan. Het programma wordt gevormd door de opvoering van een muzikaal blijspel getiteld „Over vijf en twintig jaar". nieuw bestuur „v.c.il" Op de halfjaarlijkse ledenvergadering van de voetbalvereniging „V.R.C." heeft de heer G. Rebergen afscheid genomen als secretaris, wegens vertrek naar el ders. Door do- voorziiter werd de schei dende secretaris dank gebracht voor zijn werkzaamheden. De heer Rebergen sprak een afscheidswoord, waarbij hij hoopte, dat de leden alle krachten aan de vereniging zouden blijven besteden. Aangezien ook de heer Jansen als voorzitter zijn functie ter beschikking stelde, moest de bestuursverkiezing een nieuwe voorzitter en een nieuwe secre taris aanwijzen. Tot voorzitter werd ge kozen de heer M. van Koten, terwijl de heer J. H. H. Jansen als secretaris in het bestuur zitting bleef houden. Als uitbreiding van het bestuur werden ver der de heren J. Budding en H. van Bar- neveld in het bestuur gekozen. De nieuwe voorzitter bracht in zijn slotwoord dank aan de heer Jansen, voor wat hij als voorzitter voor V.R.C. gepresteerd had. Hij sprak het vertrou wen uit, dat de heer Jansen nu als secretaris zijn beste krachten zal blijven schenken. de muziek- en toneelavond van „v.r.c." De voetbalvereniging „V.R.C." orga niseerde Zaterdagavond in het gebouw „Eltheto" een muziek- en toneelavond, teneinde haar terreinfonds wat te ver stevigen. Het terrein aan de Brinker- steeg is alles behalve nog een prima veld, zodat deze jonge vereniging nog zeer veel geld ten koste zal moeten leg gen aan de verbetering van de accomo- datie. Deze avond slaagde in ieder geval uitstekend. De zaal was vrij goed bezet, terwijl ook een verloting in de pauze een steentje aan het fonds bijdroeg. De „Kamiki" Hawaiïans zorgden zo wel voor als na de pauze voor zeer goede muziek, terwijl „The Happy Sin gers" eveneens een zeer vrolijk pro gramma-onderdeel bleek. De opvoering van het toneelstuk „Betje Regeert" door de toneelvereni ging „O.N.A." droeg het hare er toe bij, om deze avond volkomen geslaagd te doen heten. Voorzitter Van Kooten had het openingswoord gesproken, terwijl de secretaris, de heer Jansen aan het einde van deze avond alle medespelenden hartelijk dank bracht voor hun mede werking. „het maranatha der schriften" Donderdagavond 28 Januari a.s. komt ds J. Fokkema van Ede in Eist een tijd— rede houden met als onderwerp: „Het Maranatha der Schriften". Deze avond wordt gehouden onder auspiciën van de Mannenvereniging „Onderzoekt de Schriften" en wel in de Ned. Herv. Kerk alhier. DUI VENSHOW JJ. Vrijdag en Zaterdag werd door de Kring „West" van de A.A.B.V.P. in Ho tel Darthuizen te Leersum een Duiven- show gehouden. 225 vogels uit 12 ge meenten waren ingezonden. Ook enkele postduiven uit ons dorp waren daar aanwezig. Een van de inzendinigen werd een succes voor onze plaatsgenoot G. Brienesse, want hij kon een fraaie Wisselbeker in ohtvangst nemen voor de mooiste vogel (Nationaal). Het dier verwierf 92Vs punt. Een felicitatie is hier zeer zeker op zijn plaats. Verder werden nog de volgende prij zen behaald door onze plaatsgenoten: Klasse 2 le prijs: G. Brienesse 91 Vs p.; Klasse 4 2e prijs: A. Stuyvenberg 92 p.; Klasse 6 2e prijs: G. Brienesse 92 p.; 3e prijs: A. J. Bos 92 p.; Klasse 9 le prijs: C. v. Viegen, 911/* p.; 4e prijs: A. Stuy venberg 91 p.; Klasse 11 le prijs: A. Stuyvenberg 92 p.; 4e prijs: C. van Vie gen 91 Va p. CURSUS VEILIG VERKEER VOOR VOLWASSENEN Ter bevordering van de veiligheid op de weg is men ook in Amerongen geko men tot het organiseren van een cursus veilig verkeer voor volwassenen. In Amerongen begint deze cursus op Woensdagavond 27 Januari a.s. in ge bouw „Lievendaal" om half acht. In Overberg wordt deze zelfde cursus gegeven in het Kamp „Overberg" en deze begint Donderdagavond 28 Januari eveneens om half acht. JEUGDDIENST Vanwege de plaatselijke jeugdcom missie wordt Zondagavond n.m. 7 uur in de St. Andrieskerk weer een jeugd dienst gehouden, welke dit keer zal worden geleid door ds W. P. ten Kate, Studentenpredikant te Delft. De plaatsen zijn vrij, terwijl een li turgie zal worden uitgereikt. AVOND VOOR DE BLINDEN In het Verenigingsgebouw wordt een propaganda-avond gegeven voor de Ne derlandse Blindenbond. Het was jam mer dat het pijpenstelen regende, dit heeft het bezoek gedrukt, hoewel de avond op zichzelf een natte jas ten volle waard was. Burgemeester Martens opende de bijeenkomst, met een op wekkend woord om het mooie werk van OVERTREDING VEEWET BERECHT Tot een geldboete van 150.-, subs, twee maanden hechtenis veroordeelde de Utrechtse Rechtbank de 45-jarige veehouder H. V. te Renswoude en diens 34-jarige broer, de boekhouder J. V., uit dezelfde gemeente. Aan beiden was ten laste gelegd, dat zij in Mei van het vorig jaar geen aan gifte zouden hebben gedaan van ver schijnselen van pseudo-vogelpest onder hun pluimvee. In eerste instantie was hun door de Amersfoortse Kantonrech ter een geldboete van 20.- of 10 dagen opgelegd alsmede verbeurdverklaring van het in beslag genomen pluimvee, hetgeen voor de verdachten een aan zienlijke schadepost betekende en waarom zij in hoger beroep waren ge gaan. Geëist werd 300.- subs, zes maanden hechtenis tegen elk. Dr Jan Romein gaf in 1932 zijn baanbrekend werk „Geschiedenis van de Noord-Nederlandsche geschiedschrijving in de Middeleeuwen dit gevatte motto mee- Gelooft niet wat de geschiedschrijvers zeggen, maar evenmin dat zij het zonder grond zeggen"! Hij bedoelde daarmee: hebt een zekere reserve, koester een zeker wantrouwen tegenover de oude kroniekschrijvers, want hun werk is soms niet zonder fouten; maar weet ook, dat vele van hun mededelingen wel ge fundeerd zijn. In het einde van de 19e eeuw kwamen de historici tot het inzicht, dat men niet bedoelde kroniekschrijvers moest raad plegen, maar om ware historische ken nis op te doen moest putten uit de zui vere bronnen n.l. de „echte" documen ten, charters, acten, oorkonden enz. Hun wantrouwen is te groot gebleken, maar in het algemeen kan men veiliger te rade gaan bij de oude documenten. Ro mein vergeet te zeggen, dat vervalsin gen hiervan ook niet zeldzaam waren, om slechts de oorkonde betreffende het Egelmeer te noemen dan hij de kro nieken, die uiteraard altijd iets sterk persoonlijks van de schrijver bezitten. In een verzameling opstellen over „De zin der geschiedenis voor geloof en rede", waaraan o.a. dr Springer, dr Smit en Prof. dr Rogier meewerkten, zegt de laatste: „Al krijgt ge de beschikking over de omvang van de Encyclopaedia Brittanica om de geschiedenis van één jaar te beschrijven, dan nog zoudt ge een keus moeten doen uit de ogenschijn lijk chaotische massa van feiten. Het is deze keuze, die het gevaar van inleg kunde, van vervalsing meebrengt. Door speciaal oog te hebben voor een deel van de feiten en andere te verwaar lozen, kan men elk beeld scheef trek ken." We moeten dus op onze hoede zijn. Geldt deze reserve dus in hoge mate voor de kronieken, minder is ze vereist voor de oude stukken zelf en het aller minst m.i. voor rekeningen, die exact alle ontvangsten en uitgaven tot een nieuwe schop voor de doodgraver toe! vermelden. Wij, Veenendalers, mogen ons geluk kig prijzen, dat het archief van het voor malige Veenraadschap bijna alle reke ningen uit de vervlogen eeuwen bezit. Uit die van de 16e eeuw, beginnend 3 Sept. 1574, rijst het oude Veenendaal in vrij duidelijke omtrekken op. Zoals een seismograaf de fijnste trillingen van de aardkorst registreert, zo geven deze re keningen alle bewegingen van het leven dier tijden nauwkeurig weer. Het oude Veenendaal met zijn kerk op het Grote Venlo, waarin de doden begraven wer den; met zijn oude gebruiken in en bui ten de kerk; met zijn kermis in de eer ste dagen van Mei, waarop „meyen" d.w.z. bloeiende takken in de kerk ge hangen werden; met de thans vei-geten plekjes de „Cromme Hoeck", de „Swa- luwensteert", het sluisje met de sluis- meester aan het Verlaat en Klein Schutje; die zijn brug over de Kerke- vvyck, in één woord heel dat oude Vee nendaal verrijst voor Uw verwonderde blikken bij het lezen dier rekeningen. De oude families treden op U toe, de Buddings, Vastericks, van Mechelens, van Schaicks, van Ravensway's om er maar enige te noemen, gezwegen nog van de families met een z.g. patronimi- eum, d.i. een naam afgeleid van de voornaam van de vader b.v. Gijsberts, Jansen, Alberts. Ook komen voor U staan Lambert, de smid, Gerrit de gla zenmaker, Matthijs de timmerman, Jan de leidekker, Govert dé mandenmaker. Als een film ontrollen zich andere tafe relen aan Uw oog: de bloeiende scheep vaart, de drukke houthandel en de han del in eek (eikenschors); het turfgraven in de vrije en onvrije venen; de strenge winter van 1580, toen zelfs de wijn kruiken in de kerk stuk vroren; de grote rampen in 1584, toen „groete stor men ende on weder van weynden, als andere moetwilligheyt" Veenendaal grotendeels verwoestten de rekening van dat jaar spreekt van „dese erbarm- lijcke tijden" de komst van Spaanse soldaten van Lunteren uit en hun af tocht, nogmaals: heel het bonte econo mische, godsdienstige leven èn het ruwe volksleven wordt bij het-lezen dier re keningen voor Uw verbaasde ogen op geroepen. Twee dingen vallen voorlopig op te merken. le. Noch bij de ontvangsten, noch bij de uitgaven is ooit sprake van een klooster, waarnaar ik nu al maanden vergeefs zoek. Schippers, huisvrouwen, arbeiders, kinderen, allen zijn in de oude kerk begraven. Herhaaldelijk werden de graven geopend, maar nooit voor een kloosterling, zelfs niet voor een begijntje. Het is toch moeilijk aan te nemen, dat vermeend klooster nooit iets aan de kerk betaald zal hebben of van de kerkmeesters iets zal hebben ontvangen. 2e. Nooit is er in de 16e eeuw sprake van Lampegietersavond. Dit feest moet dus van jongere datum zijn. D. PHILIPS. DE CONFERENTIE VAN DE GROTE VIER IN BERLIJN. De eerste zitting zal worden gehouden in het gebouw van de Geallieerden-Controlecommissie in Berlyn Schöneberg. Interieur van de zaal. kind valt uit hooiberg Het vierjarig zoontje van de land bouwer A. wonende aan de Cuneraweg alhier kwam zodanig ten val uit de achter woning staande hooiberg dat het een schedelbasisfractuur bekwam. De plaatselijke arts verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer werd overgebracht naai» het Julia^azieken- huis te Ede. Naar wij vernemen is de toestand van het kind bevredigend. bijeenkomst kiesvereniging s.g.p. Op Woensdag 27 Januari a.s. des avonds hoopt in gebouw „Eben Haëzer" aan het Veeneind te Achterberg te spreken voor de kiesvereniging der S.G.P. te Rhenen, burgemeester D. Kod de van Zoutelande, over het onderwerp „Voor Overheid en Volk". Deze avond is voor een ieder toegankelijk. Zie hier omtrent de advertentie in dit blad. SANAPIRIN (Mijnhardt) veelvoudi ge geneeskracht door veelvoudige samenstelling. PriJ* per koker 90 en 50 ct de Blindenbond te steunen. Aan het hiernavolgende programma werd mede gewerkt door het Chr. gemengd koor „Asaf" en door een kinderkoor van de openbare lagere Ireneschool. Het stemt tot vreugde dat allen spontaan hun medewerking verleenden voor dit werk. De blinde propagandist van de Bond, de heer J. van den Berg, wekte in zijn toe spraak op het lot der blinden te geden ken om hun werk te steunen. Tot slot „DE LOFSTEM" GAF UITVOERING J.l. Zaterdagavond gaf het kinderkoor „De Lofstem" in gebouw „Rehoboth" haar uitvoering. De avond werd geopend door haar dirigent, de heer Joh. Wegen, met het zingen van Ps. 97 1, waarna hij een kort welkomstwoord sprak, in het bij zonder tot burgemeester J. A. Hosang, en baron en baronesse Taets van Ame rongen. Hierna werd onder uitstekende lei ding van de dirigent een tiental liede ren ten gehore gebracht. Vooral de liedjes „Een Scheepje"; „De Meimaand" en „Morgenlied" en de speelliedjes „De muzikanten" en „De Sneeuwman" wer den met zeer veel gevoel naar voren gebracht. Na de pauze werd door dit kinder koor, de kinderoperette „Goudhaartje en de Troubadour" van Geertruida van Vladeracken voor het voetlicht ge bracht. In het le bedrijf zagen we hoe twee herauten mede deelden dat in hun dorp een lentefeest wordt gevierd, en de dor pelingen naar het versierde dorpsplein komen en daar hun lentelied zingen. Onverwachts komt de Troubadour ten tonele, waardoor de feestvreugde nog vergroot wordt. Hij zingt van zijn rei zen en nodigt het liefste meisje uit, hem te vergezellen naar mooie verre vreem de landen. Hij kan haar herkennen aan haar prachtige gouden haren. Doch geen van allen voldoet aan die eis, zo dat hij zegt over een jaar terug te komen. En zingt zijn afscheidslied. Goudhaartje en haar vriendinnen steken de hoofden bij elkaar, en beramen het plan om het Tovervrouwtje om raad te vragen. In het 2e bedrijf zijn ze in het bos bij he.t tovervrouwtje om raad, die hun elk een stok, een klos garen en een lan taarn mee geeft. Goudhaartje gaat alleen, en komt spoedig terug met een gevonden appel als dank aan het tover vrouwtje te overhandigen. Achtereen volgens ontmoeten de meisjes nu Dwaal lichtjes, Paddestoelen en Elfjes, doch alleen Goudhaartje luistert naar ze en offert alles op. Het Tovervrouwtje ver schijnt en zingt met de Dwaallichtjes, Paddestoelen en Elfjes haar Toverlied, opdat Goudhaartje's haren zullen groeien. Het laatste bedrijf speelt weer af in MOLENSTRAAT 10 - RHENEN - TELEF. 57 9 werd de film „Een van Ons" vertoond, een film die een helder beeld geeft welk een belangrijke plaats een blinde in de maatschappij der zienden kan innemen, maar hoe onkundig men veelal nog hiertegenover staat. Voor degenen die het slechte weer trotseerden is het een mooie avond ge weest. geslaagd Dezer dagen slaagde de heer Van Laar alhier voor het examen le deel Staatspraktijkdiploma voor bedrijfs administratie. Hij ontving zijn opleiding van de heren J. Kroesbergen en J. Bo- gerd. het dorp, de Troubadour is teruggekeerd en geeft een gecostumeerd feest waar alle dorpsgenoten verschijnen behalve de zeven meisjes. Het tovervrouwtje wordt geraadpleegt en kondigt hun te rugkomst aan. Twee aan twee komen de vriendinnetjes weer binnen, onvermoeid en met de gaven van het tovervrouwtje nog in hun bezit. Ten laatste verschijnt Goudhaartje, die er onherkenbaar en haveloos er uitziet. Als haar de mantel wordt afgenomen, blijkt zij de prachtige gouden haardos te hebben gekregen. Onder algemene jubel en rijdans leidt de Troubadour haar naar de gereed staande zetel en allen zingen het slot koor. Bijzonder aardig werd de rol van de zondag 24 januari VEENENDAAL. Ned Herv. Kerk. Markt. 9.30 uur ds Van de Peut van Eist, 5 uur ds Van Wijngaarden. Julianakerk 9.30 uur ds Van Wijngaarden, 5 uur ds Fokkema van Ede. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur ds Eysinga van Barneveld. Veeneind 3 uur ds Eysinga van Barneveld. Donderdag 7.30 uur dhr. Zwijnenburg van Utrecht. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindewey. Sola Fide 10 en 5.30 uur ds M A. Krop van Groningen. Geref. Kerk 9 en 10.30 uur ds Overduin, 5 uur ds Van Enk. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds Slof- stra. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 uur leesdienst. Donderdag 7.30 uur ds Van de Woestijne van Barneveld. Ned. Prot. Bond 10.30 uur dhr. Ninaber van Veenendaal. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 8.30 uur Jeugdmis, 10.30 uur Hoogmis, 5 uur Lof, 7.30 uur Comple ten. Zaterdags 5 uur Biechthoren. In de week 8.25 uur v.m. H. Mis. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagschool, 7 uur Openluchtsamen komst, 8 uur Verlossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Van Leeuwen van Maarsbergen. 5 uur ds Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds J. de Bres van St. Maartensdijk. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds H. Volten. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Bantuin) 10 en 5.30 uur leesdienst. Dins dag 26 Jan. nam. 7.30 uur ds Blois van Rotterdam. Oud Ger. Gem. 10 en 3 uur leesdienst. R.K. Kerk 7.45 H. Mis; 10 uur Gez. Mis en nam. 7 uur lof. ELST. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds B. van Ginkel van Utrecht, 6 uur ds Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur lees dienst. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Vrijdag 7 uur ds Van de Woestijne van Barneveld. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds Van Viegen, Bed. H.A. en nam. 6 uur ds Van Viegen. WAAR MEN OP LET. KIES DUS EEN GOED PASSENDE BRIL. Hoofdstr. 106 - Tel. 632 - Veenendaal VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen, £lr J. P. Vergouwen, Kerkewijk, Tel. 409. RHENEN. Zondag: dr Ch. H. Paris Jr., Herenstraat 83, Tel. 432. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr Van Ommeren te Eist K 8377-217. EDERVEEN-LUNTEREN. Van Zater dagavond 6 tot Zondagavond 12 uur, dr Van Ringelestijn te Ederveen, Tel. K 8387-201. Troubadour vertolkt, met de frisse mooie heldere stem van mej. Nellie Bos. De avond werd gesloten door ds W. Hop, die na het zingen van Gezang 180 1 in dankgebed voorging. e van neus. keel of borst, snuift en wrijft U weg met Woningruil. Aangeboden flinke woning te Amersfoort. Gevr. woning te Veenendaal over 't Spoor, liefst met grote tuin. Brieven onder no. 1769, bur. v. d. blad. Woningruil. Wie wil van Vee nendaal naar Utrecht? Br. onder no. 1767, bur. v. d. blad. Woningruil. Wie wil van Vee nendaal naar Amsterdam? Br. onder no. 1768, bur. v. d. blad. Woningruil. Aangeboden nette woning, centrum te Ede, bev. grote woonkamer, slaapkamer, keuken, kelder, schuur en tuin. Gevraagd een dito woning in Veenendaal. Brieven onder no. 1768, bur. v. d. blad. Mevrouw Van Es, Markt 5, Veenendaal, vraagt voor di rect een flinke nette werkster. Te koop: enkele wallen brand en bonenhout. Te bevragen Haarweg 22, Overberg. Gevraagd: nette Dienstbode v. d. of d.e.n. Mevr. B. van Har- develd, Kerkewijk 97, Veenen daal. Te huur: Winkelpand zonder woning, zeer geschikt en ged. ingericht voor manufacturen, gelegen aan de Rijksstraatweg UA 145, Eist (Utr.). N. de Kroon, U.A. 145, Eist. Woningruil. Nette woning met 2 kamers, 3 slaapk., keuken, voor- en achtertuin te Amers foort voor woning te Veenen daal of naaste omgeving. Brie ven no. 1771, bur. v. d. blad. Net meisje gevraagd v. 8 tot 12 uur, zelfst kunn. werken. Van Waveren, Herenstr. 34, Rhenen. Te koop aangeboden: Burger woning, vrij te aanvaarden. Te bevragen Emmalaan 14, Rhenen. Te koop: Electr. motor, P.K., zelf aanlopend. Dennenlaan 39bis, Veenendaal. Juliana Ziekenhuis zoekt accu rate loopjongen. Aanmelden bij de administratie. Te koop gevraagd: Solex. A. v. Erk, Eikenlaan 8, Tel. 640. Mevr. Van Leeuwen, Kerke wijk 43, vraagt dienstbode voor dag en nacht. Te koop aangeboden: prima Vulkachel, z.g.a.n. Larikslaan 13, Veenendaal. Voor direct gevraagd: flink meisje, voor dag of dag en nacht. Mevr. Baars-Ouwe- hand, Heimersteinselaan 19, Rhenen. Te koop: een leren herenjas, maat 48. Prijs 50.-. Kastanje laan 12, Veenendaal. B.z.a.: nette werkster, voor 3 a 4 dagen per week. Te bevr. bij M. Donkelaar, Hoofdweg 104 A, Ederveen. Nette werkster gevraagd voor Vrijdag. Hotel La Campagne, Nieuweweg. Te koop: prima zware Slacht- zeug. W. Hoonhorst, D 43a, Overberg. Te koop: 4 varmens, prima ge schikt voor Beer-Gilten. Bevr. bij C. Drost, Rijksstr.weg U.A. 6, Elst-Rhenen. Voor verhuur van Stoelen, Dissen en Serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 779 en G. Gerritsen, Julia- nastr. 81, Tel. 365. Alles gratis thuisbezorgd. Schoenen soms te klein? Geen nood, Blankesttfn die ver breedt en vergroot. Firma D. Blankestijn Zn., Electr. Schoenmakerij, Verlaat 14. H.H. Tuinders! Bestel by onderstaand adres Uw mest. Bewaar deze advertentie. Brin- kersteeg 9, Veenendaal. Voor vulcaniseren van alle soorten gaten en scheuren, zo len, hakken van Uw Rubber laarzen, in een dag klaar, on der garantie naar het beste adres Vulcaniseerinrichting R. Valkenburg Zn., Gort straat 38, Veenendaal. Pain de lux. Weet U nog dat heerlijke luxe broodje van voor de oorlog? Wij kunnen U daaraan helpen. Een kwaliteit apart. Luxe bakkerij G. Ha ment, Kerkewijk 74, Tel. 265. Lamsvlees van eerste kwali teit steeds voorradig. Slagerij annex Vleeswarenbedrijf J. van den Berg, Boslaan, Tel. 522, Veenendaal. Voor een prima HORLOGERIE HOOGSTR. 8 tot en met 30 januari reclame-aanbieding van valleistraat 21veenendaal te KOOP: Fiat 500 bestelwagen bouwj. '49-'50, laadverm. 300 kg, geheel in prima staat. Willy's Jeep geheel gereviseerd. Garage van Voorst, Renswoude Voor Moderne lykauto en nieuwe 68 pers. auto's disponibel. N.V. v/h. Fa. Markt 16 - Veenendaal ALLERHANDE 65 ct. per 250 gram Alle soorten GEVULDE KOEKJES 75 ct. per 250 gram KRENTENBROOD ƒ1.00 BANKETBAKKERIJ Hoofdstraat 16 Telefoon 829 Voor spoedige indiensttreding gevraagd: Adres: W. HUIBERS, Berg weg 39, Veenendaal. VOOR DIVERSE WERKZAAMHEDEN, leeftijd 1622 jaar, MULO of daarmede gelijk waardige opleiding. Administratieve en boekhoud kundige ervaring strekt tot aanbeveling. Sollicitanten moeten bereid zijn een inwerk- resp. opleidingsperiode van enige maanden te Amster dam mee te maken, waarna overplaatsing naar Veenendaal zal volgen. Voor de kosten van huis vesting en vervoer zal een nader overeen te ko men tegemoetkoming worden gegeven. Eigenhandig geschreven sollicitaties met inlich tingen over leeftijd, opleiding, ervaring, enz., te richten aan de afd. Personeelszaken, Groene- veldselaan, Veenendaal. VOOR DE FABRIEK TE VEENENDAAL. Leeftijd tussen 25 en 35 jaar. BESTELWAGENf4.500 1400 SEDAN BENZ f 9.600 STATIONCAR f5.450 1400 SEDAN DIESEL f 11.950 1100 SEDAN v.a. f6.350 1900 SEDANf 11.950 Alle inlichtingen geeft U, zonder verplichtingen, dealer gevraagd: voor 1 a 2 avonden per week. Br. onder no. 1772, bur. v. d. blad. GEVRAAGD b« G. LODDER, Aannemersbedr.; Rhenen, tel. 264. te huur: Vrijstaande voor klein gezin, met berg plaats, ongeveer 50 vierk. m. 1 Februari te aanvaarden. Te bevragen Kanaalweg 3. M.I.A. De bekende organisatie van het geheel mondeling onderwiis. De lessen zullen eenmaal per week worden gegeven. Cursusleider is de heer G. J. HULSEBOS, Rijksstraat weg 62, Tel. 212 te Eist. Duur der cursus 12 maanden. Voor het geven van alle gewenste inlichtingen zal voor de M.I.A. de heer A. Kramer aanwezig zijn, bij de heer G. J. Hulsebos en wel op Maandag 25 en Dinsdag 26 Januari a.s. des avonds van 7.30 tot" 9 uur. De prys per cursus is zeer laag gesteld en behoeft voor niemand een bezwaar te zjjn!

De Vallei | 1954 | | pagina 2