Sport-rubriek 2_ Vita DE VALLEI Alleen eelil KIJK TOCH PRACHTIGE ALLEMAAL EENSWAT 'N CADEAUTJES I Gezonde sterke kinderen door-. Voor de Jeugd VEENENDAAL Veenendaals Voetbal programma Uchta en Veenendaal deelden de punten (11) Zaterdagmiddag-voetbal Wim van de Pol wint Ritmeester-tafel-tennis- tournooi Officiële Bekendmaking Volleybal RHENEN ELST voordelige Vita vitaminen Soepgroenten Speksnijbonen Andijvie Spinazie Onbetwist de beste tandpasta f „Veenendaal" krijgt a.s. Zondag be zoek van Nijmegen, dat op het ogenblik in de onderste regionen gerangschikt staat Dat dit een zachtgekookt eitje voor de geel-blauwen zal betekenen, is niet waarschijnlijk, want juist deze in gevaar verkerende clubs spannen zich tot het uiterste in om een goed resul taat te boeken. De geel-blauwen zullen dan waarschijnlijk ook stevig moeten aanpakken om de volle winst aan zich zelf te houden. Voordat „V.R.C." volgende week Za terdag de strijd om de titel gaat aan binden met het Harderwijkse WOG, gaat deze Veenendaalse ploeg a.s. Za terdagmiddag naar Wageningen om daar haar krachten te meten met S.K.V. Dat zal voor V.R.C. niet gemakkelijk zijn en toch zullen zij moeten winnen, willen zij volgende week nog als een kanshebbende partij tegen WOG in het veld komen. Deze wedstrijd moet dus gewonnen worden. DOVO krijgt bezoek van Apeldoorn. Dat wordt een zeer moeilijke opgave voor DOVO. Ook DOVO kan geen pun tenverlies meer riskeren en zal deze wedstrijd moeten winnen, wil zij nog enige kans op het kampioenschap be houden. Maar daar Apeldoorn in de zelfde omstandigheden verkeerd als DOVO zal het een enerverende kracht meting worden, waarbij wellicht het uithoudingsvermogen een grote rol gaat spelen. had nu wel de goede richting voor een de leiding door Blankespoor, maar de schot gevonden, dat voor Cornelissen te moeilijk bleek. In de resterende minuten trachtten beide clubs nog tot de volle winst te komen, zonder resultaat overigens. De harde wind heeft sterke invloed op het spel gehad tussen Uchta en Veenen daal. Het was een matige partij voetbal. De twee speelhelften waren gelijk aan elkaar. In de eerste helft, toen Veenendaal de wind als bondgenoot had, was het spel voortdurend in het Uchta- doelgebied. Slechts éénmaal kon Vee nendaal de Uchta-doelman passeren. In de tweede helft kon men Uchta voort durend de Veenendaal-veste zien besto ken en ook zij zag slechts éénmaal kans de Veenendaalse doelman te passeren. Doelman Jansen stelde zich de eerste 45 minuten zeer goed te weer tegen de zware stormlopen op zijn veste. De meeste schoten waren door de wind te onzuiver. Na een kwartier spelen kreeg Veenendaal een vrije trap te nemen. De schijnbeweging die midvoor Heikamp maakte, gelukte. Rebergen nam de vrije trap zeer goed en doelman Jansen was geslagen. Ook Uchta kwam in deze eerste speel- helft toch verschillende malen over haar eigen helft heen en linksbuiten Keuken kon dan ook nog enkele scho ten afvuren op Cornelissen. Echter te onzuiver. Na rust kreeg de Veenendaalse ach terhoede het zwaar te verantwoorden. Maar ook de thuisclub kon de juiste richting en het juiste spel niet vinden. Tot 12 minuten voor het einde hielden de geel-blauwen stand. Toen moesten ook zij buigen. Linksbinnen Keuken D.O.V.O. is er niet in geslaagd te Njj- verdal het onderaan bengelende S.V.V.N. onder de knie te krijgen. Zoals de wed strijd begon eindigde zij ook (00). V.R.C. deed het aan de Brinkersteeg beter. In een vlot gespeelde wedstrijd werd A.Z.C. uit Aalten met een alles zeggende 90 nederlaag naar huis ge zonden. zodat V.R.C. het leidende WOG goed blijft volgen. De overige wedstrijden werden allen afgelast. De Merino's wonnen de thuiswed strijd tegen Vel. boys met 42. S.V.V.N.—DOVO 0—0. Ondanks een kleine veldmeerderheid in de tweede helft zijn de rood-witten er niet in geslaogd tegen SWN te sco ren. Daardoor behaalde de thuisclub het eerste winstpunt in deze competitie, want na 11 wedstrijden was men nog zonder een winstpunt. Voor DOVO ging een zeer kostbaar punt verloren. De Veenendalers hadden twee debu tanten in hun ploeg opgenomen. In doel stond Van Remmerden. die deze mid dag voldoende vertrouwen schonk. Op de midvoorplaats stond Van Duuren opgesteld. Met al zijn doorzettingsver mogen slaagde hij er niet in de SVVN- verdediging te doorboren. Voor beide ploegen was de vrij harde wind een grote moeilijkheid om tot het gewone spel te komen. Naar mate de tijd vorderde, werd de druk op het Nijverdalse doel groter. Linksback Heymus van SWN ver weerde zich op het laatst wat al te fel tegen de DOVO-midvoor, zodat hij naar de kleedkamer gezonden werd. Maar ook tegen 10 man zag DOVO in de reste rende tijd geen gelegenheid het winnen de doelpunt te scoren. V.R.C.A.Z.S.C. 9—0 Aan de Brinkersteeg heeft V.R.C. kans gezien een vlotte 00 te boeken op het Aaltense A.Z.S.C. Met de rust was de stand reeds 6-rO in het voordeel van de geel-blauwen. De doelpunten werden gescoord door E. Davelaar (2), linksbuiten Slok, rechtsbuiten H. de Koning, spil Van Kooten en linksbin nen Keuken. Na de rust kregen de Veenendalers ook de wind tegen, maar zij bleven aanvallend spelen, daarbij de bal zeer tactisch laag houdend. Na een half uur spelen moest de Aaltense doelman we derom zwichten voor een schot van E. Davelaar. Aanvoerder Van Kooten bracht de stand op 8—0 uit een straf schop. Vijf minuten voor tijd was het rechtsbinnen Van de Haar die de score op 90 bracht. Onvermoeid bleven de Veenendalers aanvallen, maar de dub bele cijfers kon zij toch niet meer be reiken. MERINO'S—VELUWE BOYS 4—2. Ondanks het feit dat de Merino's met 5 invallers moesten uitkomen, werd het toch nog een verdiende 42 zege tegen de hekkesluiters. De Merino's namen Boys-midvoor bracht de stand gelijk Toch had de thuisclub bij de rust een 21 voorsprong door Kroes. Hensen kon na rust de stand op 31 brengen. De gasten bleven goed partij geven maar verder dan 1 doelpunt kwamen zij niet. Kroes bracht de stand tenslotte op 4—2. Wim van de Pol heeft Zaterdag het Ritmeester Tafeltennistournooi gewon nen, door in de finale zijn clubgenoot Piet van Manen te verslaan. Daardoor kwam het eerste team van Climax in het bezit van de wisselbeker en eindig de Climax 2 op de tweede plaats. Vorig jaar had Climax 2 de beker gewonnen Nadat Dinsdag- en Woensdagavond en ook Zaterdagmiddag de voorrondes waren gespeeld, kon men Zaterdag avond met de kwart finales beginnen waarin zich hadden geplaatst P. van Manen, M. van Eist, J. van de Kraats A. v. d. Haar, N. van Manen, W. van de Pol, E. Ruisch en G. Moers. Piet van Manen plaatste zich daarna in de finale door J. van de Kraats (Tempo, met 21-16, 21-16 te verslaan Wim van de Pol bereikte de finale door G. Moers (Swift) met 21-15 en 21-19 te rug te wijzen. De finale tussen Wim van de Pol (Climax 1) en Piet van Manen (Climax 2) werd tot een climax opgevoerd, toen Piet van Manen de eerste twee games won met 21-11 en 21-16, maar daarna kwam Wim van de Pol beter in zijn spel en won hij de drie overige games met 21-12. 21-19 en 21-18. De leider van dit tournooi, de heer N. de Waal dankte alle speelsters en spelers voor hun sportieve kamp, die zij in de 127 partijen te zien hadden gege ven. Ook bracht hij dank aan de Bonds- gedelegeerde de heer Scheffer. De heer Scheffer reikte daarna de prijzen uit, na dat hij „Ritac" en speciaal de heer De Waal had dank gezegd voor de keurige organisatie. Als voorbeeld noemde hij dat het programma de finale op 9 uur vermeldde en dat het ook klokslag 9 uur was, toen deze finale gespeeld kon wor den. Aan Wim van de Pol reikte hij daar na de eerste prijs uit. Piet van Manen kon ook met zijn alleszins verdiende tweede prijs gelukkig zijn. Het eerste Climax-team, bestaande uit de heren W. van de Pol, N. van Manen, M. van Eist en A. H. Hermans ontving tenslotte nog de grote zilveren wisselbeker uit handen van Bondsvoorzitter Scheffer. Het totale klassement van dit tour nooi was: Climax 1, Veenendaal 21 pnt.; Climax 2, Veenendaal 18 pnt.; Swift 1, Wage ningen 12 pnt.; Ritac 1, Veenendaal 6 pnt:; Ritac 2, Veenendaal 9 pnt.; R.T.C. 1, Ede 9 pnt.; Hollandia, Veenendaal 9 pnt.; Tempo 1, Veenendaal 8 pnt.; V.S.W. 1, Veenendaal 6 pnt.; Kr. en Vr. 1, Ren- kum 6 pnt.; Kr. en Vr. 2, Renkum 6 pnt.; Sorry 1, Veenendaal 4 pnt.; W.I.K. 1, (Wolfhezen) 3 pnt.; D.S.S. 1, Rhenen 3 pnt; Swift 3, Wageningen 3 pnt.; Swift 2, Wageningen 1 pnt. WET AUTOVERVOER PERSONEN Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat zij bij hun besluit van 15 Januari 1954 aan de volgende personen voor het jaar 1954 vergunning hebben verleend een huurautobedrijf te exploi teren: Willem Veldhuizen, Frederik van de Paltshof 2, 3 auto's; Hendrik Puijk, Utrechtsestraatweg 58, 1 auto; Hendrik Houth Zoon, Rijksstraat weg 81, 1 auto; Willem Cornelis Kool, Rijksstraatweg 49, 1 auto; z z Marinus Hendrikus van Veldhuizen Cuneraweg 94, 1 auto. Ingevolge artikel 55 der Wet Auto vervoer Personen staat voor iedere be langhebbende binnen 30 dagen na openbaarmaking beroep open bij Gede puteerde Staten dezer provincie. Rhenen, 18 Januari 1954. Burgemeester en Weth. voornoemd De burgemeester, J. BOELHOUDER, w.b. De secretaris, Th. v. d. WILLIK. MUNHARDTJESs sterke JL bestrijders van kon en griep. T Dames le klasse: VogelV.V.V. 03 Vogel had weinig in te brengen tegen het enthousiasme der V.V.V.-dames. Game-uitslagen: 915; 915; 615 V.V.V.—Athlon 2—2. Athlon wist het V.V.V. heel wat moeilijker te maken Jammer dat V.V.V. in de eerste game traag op gang kwam. Game uitslagen: 415; 1510; 1215; 15—12. Heren 2e klasse: V.V.V.—P.V.U.T. 22. Deze wedstrijd was voor beide teams zwaar. V.V.V. kreeg met gelijk spel wel net iets te veel. Een verrassing bij V.V.V. was de jeugdige Wout Bos die opviel door goed aangeven en smashen. Game uitslagen: 15—13; 12—15; 15—12; 11—15. EN NU MAAR KLEUREN! A Staan Uw kinderen al naar U uit te kijken, als U terugkomt van bood schappen doen Stel ze dan niet te leur! Neem 'n Klok-Verrassingspakket voor hen meeZe zijn zo blij met zo'n aardig stukje speelgoed uit deKlok-Ver- rassingspakketten. Of misschien komt er een of ander handig dingetje voor U uit, dat U vaak nodig hebt, maar steeds vergeet te kopen. EN NIET TE VERGETEN AL DIE GOEDE WASMIDDELENI SPELEN NAAR HARTELUST! 'n Linnenkast vol frisgeurend, kraak helder goed, na wasdag met Snel werkend Sneeuwwit. Er zitten liefst 2 pakken Snelwerkend Sneeuwwit in 'n Klok-Verrassingspakket. Uw fijne kleren en kleertjes blijven veel mooier en zachter als U ze wast in Klik, het veilige wolwasmiddel. Ook dat vindt U in het pakket. En een dubbel stuk rijkschuimende Klok- zeep om alles schoon te maken. Al die goede Klok-producten samen voor f 1.42. Dat is ook de prijs van 't Klok-Verrassingspakket. Ziet U wel: 't cadeautje is helemaal gratis vp-iae GARANTIE I Alle producten van Zeep' fabriek „De K/ok" worden onvoorwaardelijk op kwali teit gegarandeerd. Niets zal U beter bevallen dan juist deze producten, voor de gro te wasvoor de fijne was en voor het hele huls ECHT IETS VOOR JONGENS! SPORTCLUB-PROGRAMMA Sportclub Rhenen speelt Zaterdag middag om drie uur op Candia tegen IJ.F.C. uit IJsselstein. Sportclub A Veenendaal B wordt om twee uur ge speeld. Sportclub a speelt uit in Scher- penzeel tegen Vallei vogels a. Sportclub Rhenen 2Matjan 2 is uitgesteld. SPORT AFGELOPEN WEEK-END Rhenus speelde een uitwedstrijd tegen Oranje Wit uit Eist op het terrein ach ter de sparren nabij Remmerden. De groen-witten wisten een 11 gelijk spel te bevechten, doch kwamen er weer bijzonder slecht af. Het is alsof de pechduivel de Rhenus-mannen bijzon der vijandig gestemd is, want ook af gelopen Zondag moesten weer twee spelers wegens blessures de strijd sta ken, namelijk Huib Hovestad en Van der Horst, de nieuwe middenvoor, waar van men zovele verwachtingen koestert. In de loop van deze competitie zijn nu al acht spelers langs de lijn terecht ge komen. Op die manier wordt het voor Rhenus een zware taak. Met het 11 gelijk spel mag de ploeg dan ook tevre den zijn. Sportclub Rhenen speelde in Utrecht tegen Entre Nous. SCR bracht het er minder goed af, door met 21 te ver liezen. Het derde elftal won met 42 van Vallei vogels. VOETBAL ORANJE WIT—RHENUS 1—1 Oranje Wit dat voor rust tegen de krachtige wind moest optornen lan ceerde al in de eerste minuut twee zeer gevaarlijke aanvallen op het Rhenus doel, maar wist hieruit niet te scoren. Hierna speelde Rhenus zich wat los en trok ook ten aanval, mede geholpen door de wind. Bij deze aanvallen krij gen zij enkele corners te nemen maar zonder resultaat. In het verdere ver loop bleef Rhenus iets sterker en het duurde tot de 35e minuut eer zij succes hadden. De linksbuiten scoorde met een strak schot 01. Na de thee was het O.W. dat de la kens uitdeelde. Steeds maar weer ver schenen de O.W.-ers voor het Rhenus doel maar het treffende schot ontbrak. Eerst in de 25e minuut, kon linkshalf Van Kooten het net doen trillen 11. Ook na dit doelpunt bleef O.W. sterker en wist nog eenmaal te scoren maar om onbegrijpelijke reden dit doelpunt door de scheidsrechter geannuleerd. Wat de Oranjemannen hierna ook nog probeer den, het lukte niet meer, en zo eindigde deze zeer sportieve wedstrijd in een 11 gelijk spel. Eist leed een zeer verrassende 50 nederlaag bij Lekvogels. Wij hadden hier minstens een gelijk spel verwacht. Ook Oranje Wit 2 kreeg de kous op de kop en verloor met 91 van B.V.C. 3 in Bilthoven. De O.W. a Juniores boekten weer een forse 101 overwinning op G.V.V.V. a te Veenendaal en blijven hierdoor prachtig in de running. Ga zo voort jongens! Musketiers dat Zaterdag zelf niet speelde had wel een bijzonder goede dag door Ons Genoegen maar liefst met 80 van Valkenheide verloor. Door die uitslag is het nu bijna wel zeker dat hun het kampioenschap niet meer zal ontgaan. Programma voor Zondag: BarneveldOranje Wit; Eist—Mid- landia; C.D.N. 3Oranje Wit 2 (12 uur). Voor Zaterdag: Jeugdcompetitie D.O.V.O. A—Musketiers A; D.O.V.O. a Oranje Wit a. Zoals U ziet komen beide Elsterse ploegen tegen de leiders van hun afde ling. Meestal wordt er dan verwacht dat er niet veel winst in zit maar het loopt wel eens anders. Barneveld en Midlandia zullen dan ook wel degelijk op hun tellen moeten passen. Met be langstelling zien wij de uitslagen tege moet. Geef vooral au Uw gezin de gezondste voedingVit» diepvries, malse jonge zomer groente en zonrijp fruit. Vol met natuurlijke vitaminen. En voordelig! Kijk maar: 500 gram Vita groente Is hetzelfde als 1000 gram niet-b«» vroren groente. Br gaat ook niets veeloom. U zult blij verrait zijn te zien hoeveel flinke porties U baalt uit ieder pak V!ra diepvries f Vita diepvries groente en fruit 100 gram 30 C6llt 500 gram 79 CBflt 700 gram 87 cent 700gram 92 C8Bt Sperciebooen verpakt 500 gram 98 cent Zomerkomt hef /e hele Jaar, voordelig en,.,, panklaarI Verschijnt als bijlage van het streekblad DE VALLEI Onder redactie van TANTE JON Correspondentie te richten aan Tante Jos, p/a Parallel weg 10, Veenendaal. CORRESPONDENTIE Gijsbertus Blankestijn, Veenendaal. Ja dat is ook wat Gijs. Dat had je me wel eens eerder kunnen schrijven. Ik wist niet beter of je woonde nog in Eist. Dank voor je nieuwjaarswensen. Fijn dat je het zo naar je zin hebt in Veenen daal. Beter dan dat je weer terugver langde naar je vorige woonplaats omdat er toch wel niet anders op zal zitten. Doe je de groeten van mij aan je zus jes. Schrijf je me nog even wat die te kening op de achterkant van je brief betekenen moet? Ik zou het wel graag weten. Dag Gijs. Roosje Voorsluis, Veenendaal. Ook jou dank ik voor je nieuwjaarswens Roosje. (Mooie naam toch hè). Ja we hebben nog wel een Roosje in onze fa miliekring, maar geen Roosje Voor- sluijs. Ik vind het wel een leuke naam hoor. Heb je het eigenlijk naar je zin gehad in Breukelen. Heb je ook al fami lie in Driebergen. Nee, ik ben niet uit geweest met de feestdagen. Rustig thuis gebleven hoor. Zo'n correspondentie- vriendin moet je in ere houden zeg. Maar veel schrijven naar Leeuwarden. Ik heb ook een correspondentie-vrien din. Die woont helemaal in Nieuw Zee land. We schrijven elkaar trouw. Wat leuk hoor. Doe je ze thuis allemaal de groeten van mij? Verder de hartelijke groeten van je T. J. Winterkoninkje, Veenendaal. Natuur lijk, je bent van harte welkom in onze kring van neven en nichten. Leuke schuilnaam zeg: Winterkoninkje. Nee, die naam hadden wij nog niet hoor. Dank voor je grapje hoor. Als je mij nog eens schrijft, vertel dan ook wat over jezelf. Ook je verjaardag zou ik graag in ons verjaardagenboek schrijven. Hoor ik het gauw van je? Daag, nieuwe nicht. Gerrie Leppers, Veenendaal. Wel kom, welkom Gerrie. Echt leuk dat ook jij een nicht van onze correspondentie kring bent geworden. Je verjaardag heb ik meteen in ons grote boek geschreven hoor. Dinsdag ben je al jarig, dus van daag vind je je verjaardag al ver meldt in onze verjaardagskalender. Ook hartelijk dank voor je grapje. Aardig hoor. Je kunt ook goed tekenen zeg. Je brief had je tenminste mooi geïllu streerd met bloemen. Dag Gerrie, schrijf je nog eens gauw? Niet vergeten hoor. Daaaag. Crocus, Veenendaal. Wat leuk hè, zo veel nieuwe nichten vandaag. Ook jij Crocus bent hartelijk welkom in onze kring. Ook een enige schuilnaam zeg. Leuk dat je een vriendinnetje bent van Winterkoninkje. Graag hoor, als je nog meer grapjes of raadsels weet. Ik kan er heel veel gebruiken. Je hebt wel je ver jaardag vermeldt in je brief, maar er niet bij gezet hoe oud je bent. Doe je dat nog even. Crocus? En schrijf ook nog eens wat meer over jezelf, of over thuis en zo. Dus tot de volgende brief, dan en de hartelijke froeten van je T. J. ONZE JARIGEN 23 Jan.: Hennie Henzen. Veenendaal. 25 Jan.: Jannie van de Haar, Veenen daal. 26 Jan.: Gerrie Leppers, Veenendaal. 28 Jan.: Cor Berends, Veenendaal. 30 Jan.: Teunie Heikamp, Veenendaal 30 Jan.: Tonny van de Heuvel, Vee nendaal. Jan.: Prinses Beatrix. Febr.: Cowboy, Veenendaal. Febr.: Marietje Bos, Veenendaal. Febr.: Dirk Meger, Veenendaal. Febr.: Sneeuwwitje, Veenendaal. Febr.: Nellie Bos, Veenendaal. Febr.: Crocus, Veenendaal. NIEUWE RAADSELS 1. Maak van de volgende lettergre pen bloemen: mar - klap - pa - roos - groet - pa - an - ver - cis - je - klok - nar - sneeuw. 2. Wie weet welke van de gevonder bloemen het eerst bloeit? Oplossingen: 1. Margriet, Klaproos Papaver, Anjer, Narcis en Sneeuw klokje. ZILVERPAPIER-ACTIE De laatste dagen hebben wij weer eer paar zendingen zilverpapier ontvanger voor onze biindengeleidehond-actit Deze keer was het van: Hannie Besseling, Veenendaal; Willy de Doelder, Veenendaal; Hendrik van Sloten, Veenendaal; Marietje van Sloten, Veenendaal; Ook deze spaarders weer onze harte lijke dank. GRAPJES De juffrouw op school: „Wie van jul lie weet een heel lang woord?" Jantje: „Elastiek juffrouw." Juffrouw: „Dat woord is toch niet z lang Jantje. Weet je niet een woord da langer is?" Jantje: „Maar je kunt het toch uil rekken, juffrouw. (Van Winterkoninkje). Wim vroeg aan het loket van 't posl kantoor: „Meneer wilt U deze brief nac oma sturen?" De ambtenaar aan het loket: „Natuui lijk, dat komt in orde. Maar wacht eer even, de brief is te zwaar, er moet no een postzegel bij op." Wim: Maar meneer, dan wordt h toch nog zwaarder." (Van Gerrie Leppers). Kleine Pietje was met zijn vader aa 't wandelen. Toen zij bij een garag voorbij kwam zei Pietje: „Kijk pappi ome melkt tuut-tuut." (Van Crocus). zijn Mijnhardt's Poeders als de naam Mijnhardt er op voorkomt.

De Vallei | 1954 | | pagina 4