Voor het laatst in de oude en te kleine raadszaal UnmEfi MULDER Warme Kleding Pahhuisruimte Kantoorbediende Dameshanden Eist Renswoude Overberg' Predikbeurten Alleen echt Dames Pantalons UIT DE RAADSVERGADERING PRINCIPIëLE BEZWAREN TEGEN JUBILEUMVIERING VAN „CAECILIA" ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN EN HYPOTHEKEN Dokter C. P. Engel 25 jaar arts Voor Uw RADIO naar BALLEGOIJEN GRIEP? Zondagsdienst Doktoren Zuiver wollen Trainingsbroeken Lengte 55 f 4.98 Jongens Truien 100 pCt wol maat 2-3-4 f 3.98 Wollen Jongens Blouses vanaf f 2.98 Jongens Windbrekers vanaf f 13.90 Heren Windbrekers vanaf f 19.90 maten 38 tot 50 f 14.95 Doe als iedereen en koop bij BUT0— S*M. sericmaatcostuum Mantelcostuum Sportcolbert Pantalon Regenjas Regenmantel Demi St. v. EDEN De „Hollandia" Tricotagefabriek vraagt voor spoedige indiensttreding een Vrouwelijke Leeftijd tot 19 jaar. Mulo-opleiding en enige kantoorervaring strekken tot aanbeveling. L. van Wijngaarden Zonen's Enige Jongens Gisteravond was de Veenendaalse Gemeenteraad waarschijnlijk voor de laatste maal in de oude en te klein geworden raadszaal In openbare vergade ring bijeen. Werd in deze vergadering de Gemeentebegroting 1954 aangeboden; de be handeling van deze begroting zal eerst plaats vinden in de volgende vergadering van de Raad die dan in de tijdelijk in het Oude Postkantoor ingerichte raads zaal zal worden gehouden. De vergadering van gisteravond was tevens de eerste van dit jaar en burge meester Bakker gaf naar aanleiding hiervan zijn gebruikelijk jaaroverzicht. In korte trekken liet hij de belangrijkste gebeurtenissen uit het afgelopen jaar de revue passeren. Andere onderwerpen van deze vergadering waren het onbewoonbaar verkla ren van een aantal woningen aan de Valleistraat. Meerdere raadsleden voerden hierover het woord en drongen op het beschikbaar stellen van andere woningen voor de bewoners van de verschillende krotten. Het raadslid Van Ojik (C.H.U.) vroeg stemming over het voorstel van B. en W. om „Caecilia" f 500.- subsidie te geven als tegemoetkoming in de kosten verbon den aan het organiseren van feestelijkheden ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van dit corps. De heer Van Ojik had principiële bezwaren hiertegen en ook financiël achtte hij deze uitgave niet verantwoord. Ook de heer Van Deelen (SGP) was tegen deze subsidie-verlening. In zijn jaaroverzicht zei burgemeester Bakker o.m.: 1953 was, Gode zij dank, voor ons land en volk weer een jaar des vredes. Dit waarderen wij méér nog dan in vroegere jaren vóór 1940, toen niemand onzer uit eigen ervaring oorlog kende. Toch is aan Nederland, naast vele en rijke zegeningen, de rampspoed in 1953 niet bespaard. 1 Februari spanden hoge vloeden en tomeloze orkanen samen en wat zo dik wijls voorwerp was van vaderlandse trots een machtig samenstel van dij ken en waterkeringen werd in enkele uren over grote afstanden totaal ver nield. De ramp was ontzettend en nog den ken wij met deernis aan getroffenen en nabestaanden. Maar gelukkig bleek ook nu weer dat ons volk, bij alle verdeeldheid op me nig terrein, in dagen van nood nog een dracht en saamhorigheid kent. Van alle kanten werd spontaan op allerlei manier hulp geboden. Dagen lang was heel ons volk in de weer voor het rampgebied en de zwaar getroffen bewoners. En Veenendaal bleef niet achter. Onze bevolking heeft zich in die da gen uitstekend geweerd. Reeds op Zon dag 1 Februari bereikten mij telefonisch talrijke aanbiedingen van hulp: in goe deren, in transportmiddelen en in be reidheid tot persoonlijke arbeid in het rampgebied. Uiteraard zou een ongeorganiseerde hulpverlening chaos en verwarring heb ben vergroot. En hoewel aanvankelijk geïmpro viseerd kwam een goede organisatie, in ons land zowel als in onze gemeente, snel tot stand. Op 2 Februari kreeg ik 's avonds be richt, dat over ongeveer 24 uur, Veenen daal 1000 evacué's zou moeten opnemen. Per geluidswagen van de politie ver zocht ik de burgerij vrijwillig zich te melden voor opname van evacué's. Reeds de volgend*1 morgen om half tien was er opname-'door 'Qe bevulKlug aan geboden van 1500 personen. In totaal kreeg Veenendaal toegewe zen 368 rampslachtoffers, die een goed v ra gen „JiLCK WAT WILS"-AVOND IN EL THE TO Op Donderdag 4 Febr. a.s. wordt door de leerlingen van onze plaatselijke Mu ziekschool „Ars Musiea" een Voor drachtsoefening gegeven onder het mot to „Elek wat Wils". Deze eerste avond van dit seizoen wordt gevuld met zang en muziek, zowel uit het klassieke als het meer populaire genre. Ook het Vee- nendaals Strijkorkest verleent mede werking, o.a. In de bekende kinder- symphonie van Adam Caise en ter be geleiding van enkele viool- en altviool leerlingen. Naast de grootmeesters der toonkunst Mozart, Beethoven en Chopin, vermeld het programma ook namen als Carland, Langerak e.d. Het geheel staat onder leiding van de directeur der Muziek school, de heer Kor Dijkstra. Ook deze avond zal het zeker niet aan belang stelling ontbreken, gezien het succes dat verleden jaar werd geoogst met de kin- dersymphonie van Haydn. Voor verdere bijzondeheden verwijzen wij naar de ad vertentie in dit blad. tehuis vonden bij onze burgerij van alle rang en stand. In alle kringen werd gewerkt voor deze medemensen in nood. Reeds op 2 Februari werden geld en goederen inge zameld. Tonnen aan kleding en dekens e.d. werden binnengebracht en aan geld bracht onze gemeente op het prachtige bedrag van 133,896,58. Thans verblijven nog 8 volwassen rampslachtoffers in ons dorp. Vele evacuees hebben mij verzekerd, dat ze uiterst dankbaar zijn voor de ge noten gastvrijheid, voor alle hulp én ook dit moet vermeld voor de gezel lige uren, onze Zeeuwse logees bereid in gebouw „Sola Fide" door een dames comité, waarvan mijn vrouw de leiding had. Nu de dijken weer dicht en de meeste geëvacueerden weer thuis zijn wil ik niet nalaten onze Veenendaalse burgers, die op zo treffende en gulle wijze hulp hebben geboden, daarvoor hartgrondig te danken. Overigens bracht 1953 in ons natio naal bestaan geen schokkende gebeur tenissen. Economisch mogen we dank baar zijn en ook de sociale verhoudin gen bleven zich gunstig ontwikkelen. Plaatselijk is er ook alle reden tot te vredenheid: de bedrijven hadden in 't generaal volop werk en practisch kan ieder, die werken wil en werken kan, hier brood verdienen. Het onderwijs, „een voorwerp van aanhoudende zorg" óók van de gemeen te, wordt goed verzorgd en het is ver heugend, dat wij steeds meerdere typen van scholen in onze gemeente krijgen. Wij hebben nu dagscholen voor gewoon lager onderwijs, voortgezet gewoon la ger onderwijs, buitengewoon lager on derwijs, ulo-onderwijs, H.B.S. A en B en huishoudonderwijs. Bovendien hebben we een handels avondschool en a vond-vakonderwijs voor onze a.s. ambachtslieden. Ik spreek de hoop uit, dat wij zeer spoedig verrijkt zullen worden met een Technische School, die voor onze in dustrie-gemeente en voor haar omge ving wel zéér nodig is. Het besluit van de Raad tot subsidië ring van het bijzondere kleuteronder wijs bevordert dit nuttig werk in zeer belangrijke mate. Het verenigingsleven bloeit in Vee nendaal. Ook op cultureel gebied is er uitbreiding. De gezondheid van onze bevolking over 1953 geeft geen reden tot klacht. In het afgelopen jaar had het onder zoek der bevolking op tuberculose plaats. De uitkomst was gelukkig gun stig. De Raad besloot op 9 September 1.1. tot invoering van tandheelkundige ver zorging van schoolkinderen. Deze ver zorging levert goede resultaten en ik meen, dat Veenendaal hiervoor dankbaar mag zijn. In 1953 kwam 98 woningen gereed en thans zijn er nog 168 in uitvoering, waaronder 144 etagewoningen. Uitbreiding der bebouwing brengt noodzakelijk mee uitbreiding van het wegennet. In 1953 werden de wegen in het uitbreidingsplan Zuid-West vol tooid, de Industrielaan werd gerioleerd en met de verharding werd begonnen. Spoedig hopen we door onteigening de laatst benodigde percelen in bezit te krij gen, waarna deze weg wordt voltooid. Verschillende oude straten werden ge reconstrueerd en geasfalteerd, te weten Zwaaiplein, Fluitersstraat, Beatrix- straat, Patrimoniumlaan, Parallelweg en Gortstraat. Ik strek mijn terugblik niet verder uit. Voor grote kapitalen aan werk wer den uitgevoerd. Er werd en er wordt ge bouwd aan een groter Veenendaal. En de Raad heeft daarin een belangrijk aandeel. Samen hebben wij besproken en besloten en wij hebben dit in gezond heid mogen doen. We zijn samen een nieuw jaar inge gaan. Naar we hopen: een jaar van veel arbeid ten bate van onze goede gemeen te en haar nijvere bevolking. Het zal niet altijd gemakkelijk gaan. Mede niet, omdat wij voor noodzakelijke werken zullen komen te staan, die grote finan ciële offers zullen vergen. Aldus burgemeester Bakker. Het was de nestor van de Raad, de heer Joh. van Hardeveld (PvdA) die de burgemeester antwoordde en namens alle leden dankte voor de goede woor den door hem gesproken, en hoopte dat onder de uitstekende leiding van deze voorzitter ook in dit jaar veel goeds tot stand gebracht zal kunnen worden. Verder werden in de begrotings commissie gekozen de heren Van Harde veld, Van Stempvoort en Van Galen en de heer Van Deelen tot plaatsverv. lid. In verband met het organiseren van de hierboven genoemde jubileumfeesten van „Caecilia" heeft dit corps de ge meente gevraagd om een bijdrage van f 1500.- in de kosten. B. en W. menen pchtes met f 500.- 'ninren volstaacu De heer Van Galen (CHU) vindt dat B. en W. wat al te veel op het ge vraagde bedrag beknibbeld hebben en zou f 750.- willen geven. De heer Schol ten (CHU) sluit zich hierbij aan. De heer Van Ojik (CHU) daarentegen heeft prin cipiële bezwaren tegen deze subsidie en ook de financiële positie der gemeente laat het volgens hem niet toe. De heer Van Deelen (SGP) is het met hem eens: er moet zuinigaan gedaan worden. Ook hij is er tegen. De heer Van Stempvoort (AR) wijst er op dat „Caecilia" in Vee nendaal een belangrijke culturele taak vervult. Dit corps gaat zich nooit te bui ten aan gekke dingen. Het speelt vader landse liederen voor ons op nationale feestdagen en brengt ook wel gewijde muziek ten gehore. Voorzitter: B. en W. zijn eenparig in hun lof en symphathie voor „Caecilia". Wij kunnen een dergelijk corps niet mis sen. Men kan tegen feesten en tegen muziek zijn, dat zijn tenslotte dingen die ieder voor zich moet uitmaken. Maar wij zijn trots op dit corps. Omdat „Caecilia" reeds een jaarlijkse subsidie van f 750.- geniet hebben wij gemeend met f 500.- te kunnen volstaan. De heer Van Ojik vraagt stemming en hij en de heren Van Deelen en Budding (SGP) stemmen tegen. Bij het aan de orde komen van het voorstel om enkele woningen aan de Valleistraat onbewoonbaar te verkla ren, en het termijn binnen welke de on bewoonbaar verklaarde woningen Ven- delseweg 7 en 9 ontruimd moeten wor den weer te verlengen, snijdt de heer Van der Woerd (PvdA) een moeilijk pro bleem aan. Hij is er namelijk niet zeker van dat B. en W. alles in het werk stel len om de betreffende bewoners aan andere woningen te helpen. Waarom, zo vraagt de heer Van der Woerd, verkla ren wij woningen onbewoonbaar als wij de mensen er toch maar laten inzitten en steeds de ontruimingstermijn blij ven verlengen. Als hierbij de gedachte zit dat er bewoners zijn die geen nieuw huis waard zijn, is spreker juist van me ning dat in dergelijke gevallen een nieuw huis wonderen kan doen en van zulke mensen goede bewoners kan ma ken, en hij dringt er op aan zo spoedig mogelijk andere woningen beschikbaar te stellen. Zowel de Voorzitter als wethouder Middelhoven zijn het met de heer Van der Woerd eens als hij zegt dat een nieuwe woning in dergelijke gevallen een opvoedend element kan betekenen. De woningnood kent in Veenendaal echter nog zo grote omvang dat het niet zo eenvoudig is om hierin steeds op kor te termijn te voorzien. Dagelijks dienen zich gevallen aan die nog weer erger zijn en dan gaan die weer voor. Er was nog geen gelegenheid geweest om andere woningen aan te wijzen. Ook de heer Van Stempvoort dringt aan op spoedige voorziening. De heer Van Hardeveld zou graag zien dat het nu voor de laatste maal was dat een ontruimingstermijn verlengd wordt. De Voorzitter is echter van mening dat men er niet steeds onderuit zal kunnen. Het is alleen de heer Van Eden (PvdA) die van de rondvraag gebruik maakt en hij vraagt naar de vorderingen inzake de wachthuisjes bij de bushalten. De Voor zitter deelt dan mede dat deze zaak in vergevorderd stadium is en dat nog ge wacht wordt op de medewerking van een der busondernemingen voor wat be treft de financiële zijde. VAN PONNY GEVALLEN Door het vallen van een ponny kwam de jeugdige rijder, de 13-jarige M. v. L. Zaterdagmorgen op de Cuneraweg te vallen, waardoor hij zijn linkerbeen brak. Nadat dr Reydon de eerste hulp had verleend, werd de ongelukkige rui ter naar het Juliana-ziekenhuis over gebracht. V.V. „VEENENDAAL" VERGADERDE Tijdens de ledenvergadering van de voetbalver. „Veenendaal" werd de heer J. Overeem gehuldigd in verband met het feit, dat hij 20 jaar penningmeester van deze vereniging is. Voorzitter Dor- gelo sprak de jubilaris in hartelijke be woordingen toe, waarna hij hem een schemerlamp aanbood. De supporters vereniging zorgde voor een bloemen hulde. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. van Kesteren tot bestuurslid be noemd in de plaats van de heer J. Slot boom, die door familie-omstandigheden zijn bestuursfunctie beschikbaar had ge steld. „MERCURIUS" HIELD WEER FAMILIE-VERGADERING Maandag j.l. heeft de Alg. Bond van Handels- en Kantoorbedienden en Han delsreizigers „Mercurius" te Veenendaal haar familie-bijeenkomst in gebouw „De Samenwerking". Na een openingswoord van de voor zitter, de heer G. v. Barneveld, sprak de Districtbestuurder, de heer Pieterse een propagandistisch woord. Hierna traden de alom bekende „Happy Singers" (2 jongens met gitaar) op, die bij de aan wezigen geweldig in de smaak vielen. Ook gaf de heer Pieterse na de pauze een voordracht van Herman Heij er- mans „Allerzielen", welk stuk hij goed tot zijn recht deed komen. Daarna zongen „The Happy Singers" nog enige nummers, waarna de voorzit ter dank bracht aan de medewerkenden en de bijeenkomst sloot. KOSTELOZE INENTING TEGEN - POKKEN Burgemeester en Wethouders van Veenendaal maken bekend, dat op Vrij dag 5 Februari a.s., te 15.30 uur, ten huize van de heer H. E. G. Pilon, arts, Kerkewijk 82 te Veenendaal, de gele genheid zal zijn opengesteld tot koste loze inenting of herinenting tegen pok ken. Bij twijfel omtrent de gezondheids toestand van de in te enten persoon, raadplege men vooraf de huisarts. Voor een juiste vermelding in de vaccine- bewijzen van de namen en geboorte datums der kinderen moeten bij de aan melding worden medegebracht, trouw boekjes der ouders alsmede de bij de geboorte van het kind uitgereikte in- entingskaarten. tCERKEWUK 167 TEl.OÓO VEENENDAAL Maandag 25 Januari j.l. was dokter C. P. Engel alhier 25 jaar arts. De her denking van dit jubileum heeft intussen in stilte in intieme familiekring plaats gehad. Vermeldenswaard is verder nog dat het op 1 Mei aanstaande eveneens 25 jaar geleden is dat de jubilaris zich als arts in Veenendaal vestigde. OPENBARE LES, REDEKUNST EN PERSOONLIJKHEIDSVORMING Maandagavond j.l. werd door het Jonkers Instituut voor Redekunst en Persoonlijkheidsvorming in Hotel „De Korenbeurs" een laatste les van een groep cursisten in het openbaar gehou den. Het heeft het Jonkers Instituut met haar cursisten, op deze avond niet aan belangstelling ontbroken, de zaal was geheel gevuld met belangstellenden. De docent, de heer Bleijerveld uit Zeist, opende deze avond met te zeggen dat de club, die op deze avond voor het publiek op zou treden, „klaar" was. Dit betekent dat het Jonkers Instituut voor 100 °/o instaat voor haar werk. De heer Bleijerveld sprak zijn blijdschap uit dat er altijd weer mensen gevonden worden die zich vrij laten maken van het euvel „angst", dat voortspruit uit minder waardigheidsgevoel. Vooral de „spreek angst" waarmede minstens 85 °/o der TWEE VERKEERSONGEVALLEN Gisterenmiddag omstreeks 2 uur von den weer twee aanrijdingen plaats in ons dorp. De eerste aanrijding was die nabij Zwijnsbergen. Een bestelauto uit Rot terdam verleende geen voorrang en bot ste tegen de luxe auto van de heer V. alhier. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Met een gehavende auto kon V. zijn weg vervolgen. De tweede botsing vond plaats aan de Veenendaalseweg waar v. H. uit Veenendaal eveneens geen voorrang verleende aan een zware steenauto met aanhanger. Ook hier liep de luxe auto materiële schade op. VROUWENBOND J.l. Donderdagavond hield de afde ling Renswoude van de Ned. Christen vrouwenbond haar maandelijkse ver gadering. De avond stond onder leiding van de Verkouden en hoestende kinderen MijnhardUs Kinder Hoestsiroop Verzachtend, Losmakend, Hoeststiilend vice-presidente mevr. Molenaar. Zr. van Hasselt uit Utrecht hield een causerie over haar werk in de achterbuurten van Utrecht. Op boeiende wijze vertelde zij over het moeilijke, maar mooie werk onder deze mensen. Na de pauze sprak zij nog in het bijzonder over het mooie werk onder de kinderen, hoe deze in clubs worden opgevangen, om ze daar met het evangelie bekend te maken. De vergadering werd door Zr. Van Hasselt met dankgebed gesloten. Hierna volgden nog enkele besprekin- Molenstraat 10 RHENEN Tel. 579 mensen heeft te kampen, wijst er op dat het werk van het Jonkers Instituut zeer nuttig is. Dat deze woorden van de heer Bleijer veld niet enkel propagandistische waar de hadden, bleek wel uit spreekbeurten die daarop door de cursisten werden vervuld. Diverse onderwerpen werden behandeld en wij moeten zeggen dat alle cursisten zeer goed hebben gespro ken. Aan elf cursisten heeft de heer Bleijerveld dan ook het Jonkers-diplo ma uit kunnen reiken. BIGGENMARKT De aanvoer op de biggenmarkt be droeg Dinsdagmorgen 60 stuks. De han del was traag. Prijzen van f 30.- tot f 43.- per stuk. Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 50 ct. CURSUS VEILIG VERKEER Donderdag 28 Januari werd in de lo kalen van de Passanten-inrichting door de heer v. d. Steen van de politie te Amerongen, een cursus geopend voor Veilig Verkeer. Er werden voor dit begin drie punten behandeld, n.l.: Voetgangers, Wielrij ders en Rijwielen met hulpmotor. Daar de opkomst zeer slecht was, roepen wij, gezien het grote nut, alle Overbergers, die de leeftijd van 16 jaar hebben be reikt op, deze cursus bij te wonen. Vol gende week Donderdag 4 Februari 7.30 uur zal worden behandeld: Voorrang verlenen enz. Dus tot de volgende week in bovengenoemde inrichting. gen in verband met de jaarvergadering die de volgende maand zal worden ge houden. De vorige maand mochten 5 nieuwe leden worden ingeschreven, deze maand één. LIDMATEN VERGADERDE Deze week hield de lidmatenkring der Ned. Hervormde kerk te Renswou de haar maandelijkse vergadering. Het onderwerp deze avond was „Ju das". Tijdens de bespreking die op de inleiding volgde, bleek duidelijk welk een grote en belangrijke vragen er rond deze persoon oprijzen. De volgende vergadering werd vast gesteld op Dinsdag 16 Februari a.s. 's avonds in „Rehoboth". BRITTEN ZIEN HEILIGVERKLARING VAN PAUS PIUS X De Britse televisiekijkers zullen waar schijnlijk de gehele plechtigheid van de heiligverklaring van Paus Pius X, die op 29 Mei in Rome plaats vindt, in hun itelevfsie-sóhermèn zien.? Dit is "het. i'esut- taat van de recente besprekingen tussen radio-autoriteiten en technici van acht Europese landen, die dit voorjaar hun programma's zullen uitwisselen. WERKZAAMHEDEN AAN LONDENS EERSTE NA-OORLOGSE VLIEGVELD De werkzaamheden aan Groot Brit- tannië's eerste na-oorlogse vliegveld, dat bedoeld is om aan de groeiende vraag voor de luchtveerdiensten over het Ka naal tegemoet te komen, is vorige week te Lydd, in de buurt van Dungeness in het Graafscap Kent begonnen. De eer ste kosten bedragen 150.000 en omvat ten een 4250 voet lange startbaan, sta tionsgebouwen en bijkomstige voor zieningen. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt 9.30 uur ds Koele van Nijkerk, 5 uur ds Vroegindeweij. Julianakerk 9.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur ds Van de Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Van Wijngaarden. Veen- eind 3 uur ds Vroegindeweij, Woensdag 7.30 uur ds Treure van Ederveen. Sola Fide 10 uur ds H. G. van Schuppen van Lunteren, 5.30 uur dr J. G. Thoomes. Geref. Kerk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds Slofstra. Ger. Gem. (Hoofd straat) 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 uur leesdienst, Donderdag 7.30 uur ds Steenblok van Gouda. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 8.30 uur Jeugdmis, 10.30 uur Hoogmis, 5 uur Lof. 7.30 uur Comple ten. Zaterdags 5 uur Biechthoren. In de week 8.25 uur v.m. H. Mis. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Van Vreumingen van Groningen. Leger des Heils 10 uur Hei- ligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur Ver lossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds N. Kooreman, 5 uur ds L. Knier van Doorn. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. Vroon van Amstelveen. Ger. Kerk 10 uur ds Overduin, 5 uur ds van Enk. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Bantuin) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 3 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond afd. Rhenen. Vm. 10.30 uur in hotel Het Wa pen van Hardenbroek ds B. Dufour van Wageningen. R.K. Kerk. 7.45 H. Mis, 10 uur Gez. Mis en nam. 7 uur Lof. ELST. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 uur ds Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, Maandag 7 uur ds Toes van Kinderdijk. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, Woensdag 7 uur ds Mallan van Bruinisse. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 uur ds C. v. Viegen. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 ds W. Hop (Bediening H. Doop). Geref. kerk 10 en 3 uur ds Molenaar. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr G. Annot, Kerkewijk. ELST-AMERONGEN. Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor dringende gevallen dr dr Bakker. EDERVEEN-LUNTEREN. Van Zater dagavond 6 tot Zondagavond 12 uur dr Van de Scheur te Lunteren. Tel. K 8388-460. RHENEN. Zondag 31 Jan.: dr G. E. Wij- chers, Achterbergsestraatweg 101, Tel. 328. zijn Mijnhardt's Poeders als de naam Mijnhardt er op voorkomt. VEERPONT RHENEN UIT DE VAART Door het plotseling opgekomen drijf- ijs is de scheepvaart op de Rijn in grote moeilijkheden gekomen. Speciaal de veerponten hebben te kampen met de vele ijsschotsen, die langs de wal stroom afwaarts drijven. Zij worden dan ook al spoedig uit de vaart genomen. De veer pont „Stad Rhenen" heeft gisteren nog gedurende een groot gedeelte van de dag voertuigen en passagiers overgezet, doch in de late namiddag kon men niet meer tegen de natuur optornen en werd de veerdienst gestaakt. Er wordt nu per motorboot overgezet, uitsluitend voor voetgangers, van des voormiddags 8 uur tot des nam. 6 uur. met 50 cent stijging per 5 cM met Teddy en Gewatteerde voering met Teddy voering van prima Engelse kwaliteit - in Donker Blauw en Bruin DIEPEVEEN Hoofdstraat 23-61-65 Veenendaal IAAT OP TyP UW GRONDIG NA21EN DOOR AUTOMOBIELEN VOOR OA VEENENDAAL EDE-WAGENINGEN VEENENDflfiL.TEL.255 TE HUUR: plm. 200 m- kurkdroge In het centrum van Veenendaal Brieven onder no. 1774, bur. van dti blad. KOOPT NOG DIT VOOR JAAR EEN Een S.M. kledingstuk is een waardevol bezit. Wij hebben zo juist de stalen- collectie 1954 ontvangen. Over de betaling worden wij het met U eens! DAMES- en HERENKLEDING Nieuweweg 102 Veenendaal TAPIJTEN- EN MATTENFABRIEK Vogelenzang weg 35 RHENEN VRAAGT: (tot 20 jaar) als wevershulp Aan werknemers, wonende buiten Rhenen worden reiskosten ver goed. Aanmelden: aan ons kantoor tot 17.30 uur na 19 uur Cuneralaan 12

De Vallei | 1954 | | pagina 2