Strenge vorst oorzaak van ontploffing Gasfabriek Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Dag en nacht gewerkt om productie op gang te brengen Groots concert van mannenk* „de Veenzangers Warmwater- zakken Milliarden pillen en tabletten Comité van omwonenden vraagt oplossing voor overlast en gevaar Wist U.... Zondagswet in Jongeren parlemu Electriciteit was doodsoorzaak tt Nieuws uit de Omgeving 28 JAARGANG VRIJDAG 5 FEBRUARI 1954 No. 5 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, ^verberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Sinds gisteren ook weer gas in Rhenen, Ameron gen en Leersum Zuiveringsinstallatie be vroren Actie van omwonenden 11111 f AGENDA Een tweede U.S.O.-concert dit seizoen. Filmavond van het Veteranen ■k Legioen Filmvoorstelling „De Nacht wake" O.a. uitvoering van de Alt-Rhapsodie van Joh. Brahms met 100 °/o gegarandeerd Fa. J. F. TAK Hilversumse Orkestvereniging Gebruik van medicamenten dreigt gewoonte te worden Radio-storing door hoogspanningslijn NUTSSPAARBANK Vijf maal brand in vier dagen Joh. van Kessel t Voor Betere Uurwerken Abonnementsprijs 1.05 per kwartaal Losse nummers 6 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12 c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en «Diversen 'van 1—20 woorden 1.30, eik woord meer 6 cent. Had de hevige explosie van Maandagochtend de Veenendaalse Gasfabriek in een ruïne herschapen; intussen heeft men ook de nog overeind staande hoge muren van de voormalige steenkoolstookinrichting wegens instortingsgevaar moeten siopen, zodat er nu, van de uit 1904 daterende oude gasfabriek, al heel weinig meer overgebleven is. Het voor de gasproductie belangrijkste nieuwe gebouw, dat eerst ongeveer l'/j jaar geleden in gebruik genomen werd toen het gasbedrijf overschakelde op productie van het z.g. watergas, is echter geheel in tact gebleven. Hierdoor ook was het mogelijk dat, toen men er twee dagen en twee nachten met man en macht aan had gewerkt, de gasproductie weer op gang gebracht kon worden. In een inderhaast opgetrokken houten gebouwtje en deels in de openlucht, werden de in de door de ontploffing getroffen afdelingen vernielde toestellen, door een nood- opstelling vervangen. In de loop van Woensdagochtend reeds was men zover dat althans Veenen daal weer van gas kon worden voorzien, 's Middags had ook Eist weer gas. Het zou nog tot gisteren duren eer ook Rhenen, Amerongen en Leersum weer van gas konden worden voorzien. Hoewel de aangerichte verwoestingen het niet mogelijk maken met absolute zekerheid vast te stellen welke de eigenlijke oorzaak van de explosie is geweest; toch neemt men als zeer waar schijnlijk aan dat uiteindelijk de strenge vorst hieraan schuldig geweest Aangenomen wordt dat het toestel waarin het gas van zwavelwaterstof wordt gezuiverd, door bevriezing is ver stopt geraakt. Deze zuivering wordt bereikt doordat het gas door drie lagen ijzer-oer wordt geperst waarin dan de zwavelwaterstof achterblijft. In het gas voorkomende waterdelen blijven echter ook in de zuiverende lagen achter en het is dan dit vocht waard'oor de po reuze ijzer-oerlaag bevroren moet zijn geraakt en waardoor er geen gas meer doorheen kon. Na de optredende ver stopping zocht het gas een andere uit weg* en kwam in grote hoeveelheden terecht in de machinekamer. De in deze afdeling opeengehoopte gasmassa nu is het geweest die tot ont branding kwam en de explosie veroor- Z3dkt6 Door de hevige ontploffing werd het dak van deze afdeling afgerukt. Ge noemde afdeling was ondergebracht in het gebouw dat tegen de zuidelijke kant van de steenkoolstookinrichting is aan gebouwd. De zich tussen deze twee af delingen bevindende muur stortte even eens in en het was hierdoor weer dat ook het dak van de steenkoolstook inrichting naar beneden kwam en waardoor het aanzien van de gevolgen en de kracht van de ontploffing nog erger scheen dan deze al was. Het is werkelijk een wonder dat zich bij de geweldige ontploffing geen erger persoonlijke ongelukken hebben voor gedaan. Indien deze dan ook op een later uur zou hebben plaats gevonden, Dat gisteravond de ijsbaan aan het Benedeneind weer is geopend nadat het ijs vlak weer door wateropspuiten was bijgewerkt? Dat de Grift dezer dagen voor het eerst weer sinds het jaar 1947 door schaatsers kon worden bereden? Dat de Gasfabriek aan de Kerke- wijk oorspronkelijk een gemeentelijk bedrijf is geweest? Dat deze in 1904 gebouwde fabriek in 1925 werd verkocht aan de Deutsche Kontinental Gas Gesellschaft? Dat de fabriek in 1939 weer werd overgenomen door de Nederlandsche Gas Maatschappij? Dat, alvorens Woensdagochtend weer de gasvoorziening kon worden her vat, op 35 plaatsen in de gemeente gas- monsters uit het buizennet moesten worden genomen om te controleren of zich lucht in het buizennet bevond? Dat dit Gasonderzoek werd ver richt door analysten van de Gasstichting uit Den Haag? I Samengesteld In samenwerking 5 met de V.V.V. de Ver. v. Vreem- f delingenverkeer „Veenendaal" Dinsdag 9 Februari (In geb. ,,'t Trefpunt"), 7.30 ff uur, Voorlichtingsavond van de Chr. Emigratiecentrale. Woensdag 10 Februari (In geb. Eikenlaan) Voorstel- ling van A.V.R.O.-tournee met f| medewerking van Rens van il Dorth, Cora Ville, Dick Binne- i| dijk, Silvia Sylvestra" e.a. Donderdag 11 Februari (In geb. Eikenlaan) Voorstel- ling van de film „De Nacht- ff wake" onder ausp. Chr. Best. Luxor Theater Van heden Vrijdag t/m. Maan- dag de film „De Boekaniers der Zeven zeeën" en van Dinsdag 11 t/m. Donderdag „Tijgerhaai". 11 zouden erger gevolgen niet denkbeeldig geweest zijn. De monteur Défilé Jr. bevond zich op het moment van de ontploffing in het lokaal waar de explosie heeft plaats ge had, en het was alweer een wonder dat hij slechts schroeiwonden opliep aan een hand en het gelaat. Andere em- ployé's die op het fabrieksterrein aan wezig waren, kwamen er met de schrik af. De ontploffing heeft verder grote verplaatsen en dat hieraan niet onbe duidende financiële consequenties vast zitten. Toch is het absoluut nodig, en wel licht is daarvoor na de ontploffing van deze week het gunstigste moment ge komen, om een bevredigende definitieve oplossing te zoeken ten aanzien van dit midden in de woonwijken gelegen gas bedrijf en de daaraan verbonden moei lijkheden. De eerstvolgende openbare vergade ring van het Veenendaalse Jongeren Parlement is vastgesteld op Maandag avond 15 Februari a.s. Deze vergadering wordt weer gehou den m de raadszaal van het gemeente huis en zal weer beginnen om 8 uur. Onderwerp van bespreking zal dit maal zijn de Zondagswet. De heer Val kenburg van de S.G.P. zal hierover een inleiding houden. Het voorzitterschap voor deze vergadering is in handen van de heer S. Diepeveen (A.R.). Reeds nu is bekend, dat op Donderdag 18 Februari a.s. in het Verenigings gebouw aan de Eikenlaan wederom een concert door het Utrechts Stedelijk Or kest zal worden gegeven. Het programma zal nog nader worden bekend gemaakt. De kaartverkoop begint de volgende week aan de bekende adressen, n 1. boekhandel en muziekhandel.# ^^e afdeling Veenendaal van het Vete ranen Legioen Nederland, organiseert voor alle oud-militairen in Veenendaal en omgeving, die belangstelling hebben voor het Legioen, op Zaterdagavond 13 Februari a.s. in gebouw „de Kegelbaan" een propagangda-avond. Op deze avond zal een ingewijd spre ker een uiteenzetting geven van het doel en de activiteit van het Legioen, waar na een vertoning volgt van zeer interes sante films. Verder zijn er deze avond de Kiholo-Hawaiians die voor de muzi kale omlijsting zorgen. DRONKEN MAN LIEP EERSTE GRAAD VAN BEVRIEZING OP Zondagnacht brachten twee inwo ners een man op het politiebureau die zij, liggend op straat, hadden aange troffen. Het bleek dat de man door drank be neveld was en al een eerste graad van bevriezing had opgelopen. Na door een dokter te zijn behandeld werd hem op het bureau onderdak verleend tot de volgende morgen. Aangemoedigd door de grote belang stelling welke de laatstgehouden No- vember-propagandavergadering, belegd door de Chr. Besturenbond trok, besloot het testuur van de C.B.B. opnieuw een filmavond te beleggen op Donderdag 11 Februari a.s. in het gebouw aan de Eikenlaan. De C.B.B. wist beslag te leggen op de film „De Nachtwake", welke film over al in het land zeer veel belangstelling heeft getrokken. De avond is zowel voor leden als niet- leden der Chr. Vakbeweging toeganke lijk. FILMAVOND VAN MOTORCLUB „VEENENDAAL" In samenwerking met Karei Burlage Co. Imp. van de Castrol Motorolie, zal de Motorclub „Veenendaal" voor Maandagavond 22 Februari in hotel ..I a Montagne" een interessante film- .jid organiseren. 'Behalve speciale nfötoisport- en tech nische films worden hierbij ook aan trekkelijke show-, muziek- en speel films vertoond. schrik gebracht onder de omwonenden. Naar wij vernemen heeft zich inmid dels een comité van actie gevormd uit bewoners van de Kerkewijk, Dennen laan. Keucheniusstraat, P. H. van Rijn straat en verdere omgeving van de gas fabriek. Dit comité stelt zich ten doel een einde te maken aan een onhoudbare toestand en de overlast voor de om wonenden welke de aanwezigheid van de gasfabriek in een bewoonde omge-, ving met zich brengt. De laatste jaren werden reeds verschillende klachten hierover ingediend. Men wijst er op dat de gaslucht in de omgeving schadelijk is voor de gezondheid en ook voelt men zich direct bedreigd door ontploffingen in het gasbedrijf, welke nu al enkele malen zijn voorgekomen. Hebben de klachten in deze, in het verleden o.a. tot het gemeentebestuur gericht, geen effect gehad; thans, zo vernemen wij, blijkt dat B. en W. zich ernstig over deze aan gelegenheid beraden. Inderdaad, de Gasfabriek bevindt zich in Veenendaal op een onmogelijke plaats. In de meeste gevallen zijn deze bedrijven logischerwijze buiten de woonwijken gelegen. Toen de Gasfabriek oorspronkelijk als gemeentelijk bedrijf in 1904 ge bouwd werd, stond deze ook buiten de bebouwde kom van Veenendaal. Al gauw echter kwam deze, door uitbrei ding van de dorpskern, midden in de woonwijken te staan. Hoewel het aanzien van het gasbe drijf aan de Kerkewijk-zijde vooral van het fabrieksterrein, enigszins beter geworden is doordat na de overschake ling op watergas-productie geen kolen- opslag meer nodig is toch vormt het geheel van de fabriek een dissonant aan de mooie Kerkewijk. Het hoge gebouw van de voormalige steenkoolstookinrichting was de laatste anderhalf jaar al niet meer in gebruik en dit gebouw zal dan ook niet meer op nieuw worden opgetrokken. Dit bete kent op zichzelf al een verbetering voor het aanzien van de Kerkewijk. In welke trant en in welke omvang de herbouw wel zal worden uitgevoerd is uiteraard op dit moment nog niet bekend. Al is wel te verwachten dat men daarbij rekening zal houden met de omgeving. Onwillekeurig hebben de gevolgen van de ontploffing de gedachte gewekt van: dat dit mogelijk een goede gele genheid zou zijn het gasbedrijf naar elders te verplaatsen. Indien wij echter weten dat de eigenlijke tegenwoordige gasfabriek is ondergebracht in de nieuwgebouwde ruimte welke achter dc oude gasfabriek gelegen is, en ook gashouders en andere installaties geheel onbeschadigd zijn gebleven, en dat alleen een minder belangrijk onderdeel van het productie-apparaat werd ver woest, komen wij tot de conclusie dat het niet io eenvoudig is het gasbedrijf te Het nader onderzoek, ingesteld naar de doodsoorzaak van mevrouw S. aan het Panhuis, die vorige week dood in de douchecel werd aangetroffen, even nadat zij met haar electrische was machine aan het werk geweest was, heeft inderdaad uitgewezen dat zij door electriciteit om het leven kwam. De oorzaak was een ondoelmatige con structie waardoor de machine onder stroom stond. VOORLICHTING CHR. EMIGRATIE CENTRALE Voor aanstaande Dinsdagavond is in het gebouw ,,'t Trefpunt" aan de Ker kewijk een voorlichtingsavond georga niseerd door de Christelijke Emigratie centrale. Gp deze avond zal word worden ge voerd door burgemeester Warnaar van Waddinxveen, en wel over het onder werp „Emigratie-mogelijkheden". Bur gemeester Bakker zal de bijeenkomst openen. SNELLE OPHELDERING VAN DIEF STAL Maandag werd door een inwoner bij de politie aangifte gedaan van vermis sing van een bedrag van 25 gulden uit een geldkistje. Het bleek een geval van diefstal te zijn, want de volgende dag al werd een dochter van de benadeelde, die elders woont, wegens ontvreemding aangehou den. Het jaarlijks concert van „De Veen- zangers", dat meestal medio Maart wordt gegeven, is dit jaar, in verband met de vele voorbereidingen, een maand uitgesteld en wordt nu gegeven op Za terdag 24 April a.s. „De Veenzangers", die zich in de loop der jaren zulk een uitstekende reputa tie hebben verworven, brengen deze keer wel een zeer btfzonder programma. Het eerste deel bestaat uit a-cappella werken van oude meesters als Palestri- na, Clemens non Papa, Orlando di Lassi (het beroemde l'Ecco) e.a. Ook „De twaalf rovers", waarmdee op het laat ste concert veel succes werd behaald, wordt weer gezongen. Het tweede deel bestaat uit Mannen- koorwerken met Orkestbegeleiding, o.a. het „Priesterkoor" uit „Die Zauberflöte" van Mozart en als hoofdschotel de Rhapsodie voor Alt en Mannenkoor van Joh. Brahms, waarin Riek van Veen de alt-soli zal vertolken. De orkestbegelei ding wordt verzorgd door de Hilver- sumse Orkestvereniging. Hoofdstraat 106 Telefoon 632 Na de pauze worden evenals vorig jaar in samenwerking met een groot dameskoor diverse opera-fragmenten uitgevoerd, zoals het „Slavenkoor" uit „Nabucco", „Jeruzalem" en het „Pel grimskoor" uit „II Lombardi" van Ver di, het „Kerkkoor" uit „Cavalleria Rus- ticana" van Mascagni e.a. Ongetwijfeld zal voor dit uitgebreide en gevarieerde programma veel belang stelling bestaan. Het mannenkoor „De Veenzangers", dat de laatste tijd sterk is uitgebreid, studeert thans nog inge spannen voor een tot in de puntjes ver zorgde uitvoering. KWESTIE VAN HANDIGHEID De politie wist deze week een drietal knapen in de leeftijd van ongeveer 10 jaar te achterhalen die kans gezien had den enige sigarenwinkeliers zonder geld sigaretten afhandig te maken. De sigaretten zijn echter tenslotte toch nog duurder in prijs geworden dan wel in hun bedoeling lag. EIERMARKT De aanvoer op de eiermarkt te Vee nendaal bedroeg Dinsdagmorgen 98.000 eieren. De handel was traag. Prijzen van f 12.- tot f 13.- per 100 stuks. Biggenmarkt: geen aanvoer. RIJKSPOSTSPAARBANK RHENEN Over de maand Januari werd in Rhe nen gestort op de rijkspostspaarbank een bedrag van f 32.466.02 en terugbe taald f 25.704.89. Het laatst uitgegeven spaarbankboekje draagt het nummer 9007. (Van onze Parijse correspondent) Volgens de medische specialisten van de Verenigde Naties dreigt het slikken van pillen en tabletjes een gevaar te worden voor de volksgezondheid. De mo derne mens, aldus de rapporteurs, slikt te pas en te onpas allerlei verdovende middelen en vitaminen. Er is zelfs sprake va'ft een misbruik van medicamenten. Op de duur kan dit even schadelijke gevolgen hebben dan het alcoholmisbruik. De rapporteurs komen tot de conclusie, dat een speciale voorlichting dringend noodzakelijk is. De mensheid moet leren, dat men niet te snel naar aspirine, slaap middelen en vitaminetabletten moet grijpen. De geweldige ontwikkeling van de chemisch-pharmaceutische wetenschap heeft de mensheid de laatste jaren een enorm aantal uitstekende geneesmidde len verschaft, die in de eeuwige strijd tegen verschillende ziektes waardevolle hulpmiddelen kunnen zijn. Ter zelfder tijd begon het jachtende, vaak zorgvolle leven van de na-oorlogse tijd bijzondere eisen te stellen, terwijl zenuwen en al gemeen weerstandsvermogen In de oor logsjaren een knak hadden gekregen. Millioenen en millioenen Europeanen en Amerikanen kwamen er toe om te snel naar allerlei verdovende, kalmerende of opwekkende middelen te grijpen. Mil lioenen personen namen dagelijks aspi rine om de hoofdpijn te verdrijven. Millioenen anderen namen iedere avond een slaapmiddeltje en honderdduizen den denken niet meer te kunnen werken zonder een stimulerend vergif te hebben Ingenomen. Het innemen werd een slech te gewoonte. De oorzaken van de hoofd pijn, de slapeloosheid of de lusteloos heid liet men onaangetast. Een onderzoek van de Oostenrijkse professor dr Tuchman heeft uitgewezen dat de bevolking van Denemarken (vier millioen) ongeveer 300 millioen aspiri nen gebruiken, 9000 kilo slaapmiddelen en 4000 kg. vitamine c. De 52 millioen •inwoners van Engeland gebruiken per «aar 3»«*0 miHirMS,n asnirir^n Ook Oostenrijkers slikken bar vlot: 200 mil lioen aspirines of dergelijke tabletten (incl. slaapmiddelen) per jaar voor een bevolking van 6.5 millioen Voor Neder- In de deze week gehouden vergade ring van de Prov. Staten van Utrecht heeft het Veenendaalse lid de heer W. v. Stempvoort gewezen op onvoldoende tegemoetkoming voor degenen die last hebben van radiostoring sinds het in bedrijf stellen van de grote hoogspan- ninglijn welke ook over Veenendaal loopt. De heer Van Stempvoort vond het bil lijk dat de benadeelden in ied'fcr geval vanwege de electriciteits mij een koste loze aansluiting op de radio-distributie zou worden gegeven. In de directe omgeving van de hoog spanningslijn moet deze radiostoring in ernstige mate optreden. DE TOEKOMSTIGE VERKEERS VERBINDINGEN ROND VEENENDAAL Tijdens de eerste vergadering van dit jaar j.l. Dinsdag door de Prov. Staten gehouden vergadering heeft het lid, de heer W. van Stempvoort (A.R.) uit Vee nendaal, o.a. gewezen op de noodzake lijkheid van voldoende toegangswegen vanuit Veenendaal naar de toekomstige Noord-Zuidverbinding. Het gaat hier zoals bekend om de thans reeds in aanleg zijnde grote nieuwe verkeersweg van Noord-Brabant over Oss-Druten-Rhenen-Veenendaal- Amersfoort, welks tracé dicht langs Veenendaal is uitgezet. De heer Van Stempvoort doelde hierbij op het euvel van dat de grote Rijkswegen dikwijls te weinig toegangswegen hebben. (Opgericht 1846) bijkantoor: Veenendaal en Omstr. „Polderhuis" Hoogstraat 10 Geopend: van 912V« en 24 Vrijdagavond van 78 Zaterdag van 912'/» Van Zaterdag tot Dinsdagochtend kwam in Veenendaal vijf maal brand voor, terwijl het in een zesde geval nog loos alarm was. Dit betrof namelijk een melding van bosbrand in de omgeving van Prattenburg. Verder begon de reeks op Zater dagmorgen in de Patrimoniumlaan met een schoorsteenbrand welke spoedig ge blust was. In alle vroegte van de Maandag morgen van deze week werd Veenen daal opgeschrikt door een doordringend sirene-gehuil. Nu gold het een gevaar lijker brandje in een noodwoning aan de Bergweg waar de houten betimmering bij de schoorsteen had vlam gevat. De brandweer wist met de nevelspuit erger te voorkomen en de schade te beperken tot het verbranden van een houten wand. Ongeveer een half uur later werd opnieuw brand-alarm gegeven na de geweldige ontploffing aan de gasfabriek. Het vuur bleek hier echter van geringe omvang en voor de brandweer was hier niet veel meer te doen. Dinsdagnacht werd brand ontdekt ln een goederenwagon op het stations emplacement. Een agent van politie en enkele voorbijgangers namen dit geval voor hun rekening en er behoefde geen brandalarm gegeven te worden. Dinsdagmorgen was het weer een schoorsteenbrand. Nu aan de Pr. Bern- hardlaan. Hier was de oorzaak het te hard opstoken van de kachel. land is het misbruik iets minder; onge veer 200 millioen voor elf millioen in woners. De Britten en de Amerikanen zitten aan de kop. Frankrijk, Italië en Spanje gebruiken relatief maar weinig van dergelijke middeltjes. Een groot deel der Amerikaanse en Europese bevolking lijdt aan chronische storingen, veroorzaakt door .te inge spannen werk, te weinig lust, niet de ware voeding of onjuiste dieëten. In plaats van medische bijstand in te roe pen en de oorzaken te bestrijden grijpen ze naar kalmerende middelen. Zestig procent der Amerikanen slikken steeds spijsverteringsmiddeltjes. Het gevolg is onder meer een gevaarlijke stijging van het aantal maaglijders. Ook het over dreven innemen van vitaminetabletten kan zeer schadelijk zijn. Vele lieden krijgen via hun normale maaltijden vol doende vitaminen binnen. Het grote ge vaar blijft, dat het te geregelde gebruik van plillen en tabletjes het lichaam min of meer immuun maken voor werkelijke geneesmiddelen, die op een bepaald ogenblik moeten worden ingespoten. Van de soberheid moet men een deugd ma ken Vooral als het pillen betreft. Dinsdagmorgen werd het stoffelijk overschot van marktmeester Joh. van Kessel ter aarde besteld, na een plech tige heilige mis in de St. Willlibrordus kerk aan de Nieuweweg. Een krans van de bijenvereniging bedekte de baar. Met Joh. van Kessel is een stuk Vee nendaalse geschiedenis heengegaan. Wie over de bijenmarkt sprak dacht onmid dellijk aan de krasse marktmeester. Niemand kende de fijne kneepjes van het imkersvak beter dan hij, niemand had meer hart voor de eeuwenoude bijenmarkt en haar bezoekers, dan deze marktmeester. In Veenendaal zullen niet veel mensen aan te wijzen zijn, die meer geintervieuwd en gefotografeerd zijn dan de overledene. Zijn markante beeltenis sierde meestal de artikelen en de verslagen van de bijenmarkt. Zijn laatste levensjaar heeft hij in een wel verdiende rust doorgebracht. In 1953 nam hij afscheid als marktmeester en droeg zijn taak over aan zijn zoon W. van Kessel. Deze overdracht heeft hem diep getroffen. Zeer bewogen hoor de hij al de toespraken aan die ter gele genheid van dit 'afscheid gesproken werden. Joh. van Kessel is rustig en kalm heengegaan als een kaars die uitgebrand was. Tot het laatste is hij vervuld ge weest van de zorg voor de bijenmarkt en zijn bijenvrienden. EDE. Dezer dageg heeft de heer J. v. Eek aan de Stompekamperweg te Ede, het gepresteerd om nieuwe aardappels te rooien. In Augustus heeft hij een aan tal oude aardappels in zijn tuin gepoot op ongeveer 30 cm diepte. Aan een plant zaten 18 grote aax-dappels en de smaak er van was goed. De planten werden even voordat ze bloeiden afgedekt met stalmest. BARNEVELD. Alhier wordt op Don derdag 11 Februari een grote Pluimvee conferentie gehouden, georganiseerd door de Calvé Oliefabrieken te Delft. Op deze conferentie, welke gehouden wordt in de Concertzaal te Barneveld zulen o.a. als sprekers optreden prof. dr C. Romijn uit Utrecht en ir J. G. Tuk ker. Ook worden er interessante pluim veefilms vertoond. WOUDENBERG. Wegens het on rechtmatig van school thuis houden van zijn leerplichtige dochter, werd een in woner van Woudenberg door de kan tonrechter veroordeeld tot betaling van 50.- boete of 10 dagen.

De Vallei | 1954 | | pagina 1