Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Debat over schadeloosstelling van kopers van onbewoonbare woningen Algehele modernisering van de vuilnisdienst is er door Uitvoering van Johannes-passion door Chr* Oratoriumvereniging Nieuw Juliana ziekenhuis binnenkort een realiteit Fa J* F* TAK iVieuirs uit de Omgeving 28e JAARGANG VRIJDAG 5 MAART 1954 No. 9 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg,De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Raad voor het eerst in nieuwe raadszaal Wie zal dat betalen? Gedupeerde kopers van onbewoonbare woningen gm AGENDA Premie voor particuliere woningbouw verhoogd Mode-revue BUREAU VOOR ACCOUN TANCY en BELASTING RECHT Waarom „RITMEESTER SCHAAKTOURNOOI 1954" Grote belangstelling! Tafeltennistournooi om kampioenschap van de Gelderse Vallei Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Voor betere Uurwerken Abonnementsprijs 1.05 per kwartaal Losse nummers 10 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALLE ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden ƒ1.30, elk woord meer 6 cent Tijdens de voor het eerst in de tijdelijke nieuwe raadszaal (in het Oude Post kantoor) gehouden vergadering van de Veenendaalse gemeenteraad, werden een aantal zeer belangrijke en verstrekkende besluiten genomen. Met algemene stemmen werd besloten tot het verlenen van de door het Juliana ziekenhuis gevraagde garantie van een lening van 1.3 millioen gulden voor het uitbreiden van dit ziekenhuis. Ook het voorstel van B. en W. om de vuilnis ophaaldienst geheel te moderniseren door het aanschaffen van een gesloten vuil nisauto en het invoeren van uniforme vuilnis-emmers werd aangenomen, even als de voorstellen tot onbewoonbaar-verklaring van veertien woningen en het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van krot-opruiming en het bouwen van z.g. wisselblokken. VEENENDAALSE E.H.B.O. TWEEDE VAN DISTRICT UTRECHT Op de districtwedstrijd van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. district Utrecht, welke werd gehouden op 27 Febr. ji. behaalde de afd. Veenendaal van de Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. de tweede prijs. Ook de tweede leiders-prijs viel in handen van deze groep. Bij de opening van deze vergadering wijdde de Voorzitter enkele woorden aan het ingebruik nemen van de tijde lijke nieuwe raadszaal. Hij bracht in herinnering hoe de oude raadszaal veel te klein geworden was, vooral na de uitbreiding van het aantal raadsleden en dat de raadsleden zich daar amper meer in hadden kunnen bewegen. Nu behoeft, als een raadslid zich met zijn fractiegenoten wil verstaan, niet meer de halve raadszaal te worden afgebro ken. Spreker wees er op dat in deze nieuwe zaal wel binnenkort het besluit genomen zal kunnen worden tot het bouwen van een nieuw raadhuis. Hij prees de inrichting van deze tijdelijke zaal welke door de dienst Gem. Wer ken in eigen beheer is tot stand geko men en ontworpen door de heer Van Stuyvenberg. Na te zijn overgegaan tot de orde van de dag nam de Raad zonder op- of aan merking het voorstel aan tot het ver hogen van de jaarwedden van de wet houders van 1500.- tot 2500.-, het benoemen tot ambtenaren van de bur gerlijke stand met de bevoegdheid van het voltrekken van huwelijken van de heren J. van Offeren en A. Berends; het aangaan van een geldlening van 1 millioen gulden met een looptijd van 40 jaar, en het voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet van 67.500,- voor het uitvoeren van enkele riole- rings- en bestratingswerken, waarbij de Patrimoniumlaan zal worden door getrokken tot aan de Salvatorschool en de in aanbouw zijnde R.K. kerk, en ook ter plaatse een plantsoen van 2200 vierk. m zal worden aangelegd. Ook zit in dit bedrag begrepen het opnieuw be straten van het noordelijk gedeelte van de Korte Molenstraat; en van een ge deelte van het Panhuis tussen de Gla- diolenstraat en Dahliastraat, en het leg gen va^ een riolering in deze straat gedeelten. Bij het aan de orde komen van het voorstel algehele modernisering van de vuilnisophaaldienst, vroeg de heer Van Hardeveld (PvdA) hoe hoog het bedrag zal worden dat de inwoners als ver goeding voor deze nieuwe ophaaldienst zullen moeten betalen. B. en W. waren echter nog niet in de gelegenheid dit bedrag vast te stellen. In een volgende vergadering kan een voorstel hunner zijds worden tegemoetgezien. De heer Slok (AR) was van mening dat hier voor wel een redelijke vergoeding aan verbonden kan worden. De huidige vuilnis-situatie in deze gemeente is niet langer houdbaar. De heer Van Hardeveld stelde nog voor om de in woners de emmers te laten kopen en dan verder geen retributie te heffen. Wethouder Middelhoven kon echter nog geen definitief oordeel geven in deze. De heer Van Hardeveld was niet tegen het moderniseren van de vuilnisophaal dienst maar ten aanzien van het in stellen van een belasting als vergoeding voor deze dienst wilde hij zich nog tot niets verplicht zien. In een volgende bijeenkomst komt dit punt nog nader aan de orde. Bij het ter tafel komen van het on bewoonbaar verklaren van woningen aan de Valleistraat deed de heer Van Galen (CH) zijn verhaal over inwoners die ernstig gedupeerd zijn doordat zij kortgeleden deze woningen hebben ge kocht. Er zijn mensen bij die het hun laatste spaarcentjes zal kosten. Spreker acht het niet uitgesloten dat deze be nadeelden in enkele gevallen door de vorige eigenaren in de boot genomen zijn. Herhaalde malen moeten die vorige eigenaren in contact geweest zijn met ambtenaren die de woningen kwamen bezichtigen in verband met een even tuele onbewoonbaarverklaring. Wij zit ten hier voor het belang van alle ge meentenaren, en zou het daarom niet zaak zijn- dat de gemeente de bena deelde schadeloos stelt. De heer Van Kuyk (AR) is het met de heer Van Ga len eens, er moet iets gedaan worden. De heer Van Hardeveld vindt het slo pen van bedoelde krotten meer dan noodzakelijk. Door het wegnemen van üü.mui; iiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiaiiiimiiiiiiiiillliiiiiiiiiiiiiii =5 h= Heden Vrijdag 5 Maart (In geb. Eikenlaan) 7.30 uur n Bijeenk. Wereld Vr. gebedsd. (In geb. „de Kegelbaan") Al- U gem. Ledenverg. Rode Kruis. Zaterdag 6 Maart (In geb. Eikenlaan) voorstel- ling „Ballet der lage landen". (In geb. „Eltheto") zang- en toneelavond van „Zang en Vriendschap". Dinsdag 9 Maart (In geb. „Eltheto") 's Avonds |f Gelderse Blindenver. Opvoe- f| ring van toneelstuk „Het ver- leden sterft niet". Luxor Theater Van Vrijdag tot Maandag „Cu- ba Cabana" en van Dinsdag tot Donderdag Allemaal knots. U IliiliiiiiiiiiiiKIliiiiSM^ enkele losse stenen kunnen de bewo ners zo bij elkaar in huis kijken of er in kruipen. Ook hem is een en ander ter ore gekomen ten aanzien van bena deelde kopers van woningen, en hij vraagt zich af of het gemeentebestuur in deze wel geheel vrijuit gaat. Hij wijst er dan op dat er met eigenaren van be trokken woningen ook nog is gesproken over het verbeteren en opknappen. Daarvan is niets gekomen. Zijn toen de eigenaren wel op de hoogte gesteld van het feit dat van woningverbetering werd afgezien? Spreker wist zelfs te vertellen dat een eigenaar reeds aan het verbouwen' en verbeteren is geslagen. De heer Slok weet nog van iemand die al materiaal hiervoor gekocht heeft. De heer Scholten acht het zeer goed moge lijk dat de vorige eigenaren de wonin gen hebben verkocht, terwijl zij wisten dat ze onbewoonbaar verklaard zouden worden. De heer Van Stempvoort (AR) acht het niet uitgesloten dat de kopers het er maar op gewaagd hebben. De heer Budding (SGP) zou deze men sen schadeloos willen gesteld zien. Voorzitter zegt. dat verkopers weinig fraai gehandeld hebben. Ze wisten dat er iets aan de hand was. Juridisch is er niet veel tegen te doen. Hij wil ze daar mee niet alle beschuldigen. Ons hart zou zeggen deze mensen moet schade loos gesteld worden. Maar laten wij deze zaak nog eens goed bestuderen. Direct ziet hij hier nog geen mogelijk heid of aanleiding. Zowel de heer Van Stempvoort als de heer Van Galen juichen het toe dat het Juliana ziekenhuis door het verstrek ken van een gemeentelijke garantie voor een geldlening van 1.3 millioen in de gelegenheid gesteld wordt over te gaan tot een aanmerkelijke uitbreiding en verbetering van het huis. De heer Van Stempvoort merkt even wel nog op dat de Raad onjuist werd voorgelicht in zake de samenwerking tussen het Juliana ziekenhuis en het Streekziekenhuis, en hij zou willen dat de Raad met meer nadruk zou wijzen op de noodzakelijkheid van die samen werking. De heer Van Galen is blij dat het naast het Prot. Chr. Streekzieken huis in Bennekom, dat hem uit hoofde van zijn beginsel zeer sympathiek is, er niets meer tegen is om het Juliana zie kenhuis op alle mogelijke manieren te helpen. Wat betreft de samenwerking tussen beide ziekenhuizen zei de heer Van Galen: waar twee kijven hebben twee schuld. Van het Schoolbestuur van de Paro chie van de H. Willibrordus alhier was een verzoek binnengekomen om ver goeding van de kosten van het geven van het onderwijs nuttige handwerken voor meisjes. B. en W. zeggen in hun prae-advies dat, gezien het feit dat de nieuwe school aan de Patrimoniumlaan in het beginstadium verkeert en daar door met financiële moeilijkheden te kampen heeft, niet overeenkomstig de lager onderwijswet, het verantwoord is gevraagde vergoeding te geven. De heer Van Ojik (CH) acht de gron den waarop het schoolbestuur deze aan vraag heeft ingediend zeer zwak en het geven van de vergoeding en meent dat deze school hierdoor in een uitzonde- Burgemeester en Wethouders van Veenendaal maken bekend dat bij be schikking d.d. 5 Februari 1954, no. 0204847, Afdeling Juridische Zaken van de Minister van Wederopbouw en Volks huisvesting een wijziging is aange bracht in de Premie- en bijdragerege ling woningbouw 1953 (premieregeling voor particuliere woningbouw) waar door de mogelijkheid is geopend, dat aan een eigenaar-bewoner van een krot woning. noodwoning, woonwagen, e.d., die deze woning vervangt door nieuw bouw, een toeslag op de rijkspremie wordt verleend ten bedrage van 30 */e. Nadere inlichtingen inzake deze rege ling kunnen worden verkregen ter ge meente-secretarie, afdeling financiën, Hoofdstraat 92 te Veenendaal. Voor Maandag 22 Maart aanstaande heeft firma R. de Ruiter „De Erven" van de Hoogstraat, een mode-revue ge organiseerd waar met medewerking van de firma S. Bos (byouteriën), de firma Blom (voor de kapsels), firma Riek de Jong (voor hoeden), firma B. Versteeg (voor schoenen) en firma Wed. Hootsen (voor tassen), en door een zes tal beroeps-mannequins de nieuwste snufjes getoond worden. Het ligt in de bedoeling om met deze show, welke 's middags en 's avonds in gebouw Eikenlaan wordt gehouden, een totale indruk te geven van wat de mode op het ogenblk voorschrijft. De Christelijke Oratorium Vereniging I grote worsteling tussen Goddelijke en VERTONING OLYMPIADE-FILM In de Kegelbaan zal op Vrijdag 26 Maart a.s. de Olympiade film 1952 ver- toend worden. Tijdens deze avond zal de bekende scheidsrechter Leo Horn het woord voeren en zijn indrukken weergeven over de wedstrijd Engeland-Hongarije, die door hem werd geleid. BEROEPEN Door de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Veenendaal is een beroep uitgebracht op ds J. T. Doornenbal, Ned. Herv. Predikant te Oenen. DE DE INDUSTRIALISATIE VAN- SAHARA De staatssecretaris van het Voorzitter schap van de Ministerraad, Pierre July, heeft juist een inspectie-tocht achter de rug naar de grondgebieden van het zui den en te Algiers, verklaard voor zijn terugtocht naar Parijs: De industriali satie-projecten aan de uiterste grenzen van Algiers en Marokko zullen, na de lopende periode van drie tot vijf jaar, nodig voor het vooronderzoek, lang zamerhand verwezenlijkt kunnen wor den. Steenkool, mangaan, ijzer, petro leum geven evenzovele verwachtingen, gebaseerd op de belangrijke ontdekkin gen te Colomb-Béchar, El Goléa en de Rio del Oro. 1000 POND VOORN UITGEZET De Hengelsportvereniging „De Riet voorn" heeft in het viswater $an het „Spinnemeer" aan de Klomp weer 1000 pond voorn uitgezet, zodat de leden van deze vereniging met het komende sei zoen weer een zeer grote kans zullen hebben een visje te verschalken. INLEG EN TERUGBETALING NUTSSPAARBANK Bij het kantoor Veenendaal van de Nutsspaarbank werd in de maand Fe bruari 1954 ingelegd 181.988,50 en terugbetaald ƒ65.098,41. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg in deze maand 96. alhier, die vooral door haar jaarlijkse uitvoeringen van het Weihnachts-Ora- torium van J. S. Bach, de aandacht heeft getrokken, wil trachten ook de Johannes-Passion tot een traditie te maken. Gezien de goede uitvoering van vorig jaar, waaruit bleek, dat alle voorwaar den voor het scheppen van een derge lijke traditie aanwezig zijn, is dit ini tiatief van de C.O.V. en haar dirigent, Gijsbert van Zanten, zeer toe te juichen. Te meer, daar de Johannes-Passion nog niet die mate van belangstelling heeft als de Mattheus-Passion. Sommigen vinden de Mattheus-Pas sion „gevoeliger", waarmee men dan waarschijnlijk bedoelt, dat de Mattheus- Passion van meer beschouwender aard dan de Johannes-Passion. Dit vindt zijn ooi-zaak in het grote verschil tussen de Evangeliën van Mattheus en Johannes. Mattheus begint zijn verhaal met de geboorte van Jezus, welk verhaal, hoe wel doorweven met allerlei boven natuurlijke dingen, toch door en door menselijk is: Het Kind in de kribbe, Maria's ootmoedige gehoorzaamheid en stille vreugde, Herodes' angst en Ty- rannie. Johannes echter begint in de hemel: „In den beginne was het Woord en het Woord was bij God en het Woord was God". De geschiedenis van Jezus begint voor hem met de aanvang der tijden, gelijk met de Schepping. Johannes denkt cosmisch, de geboorte van Jezus is voor hem de neerdaling van God in het menselijk vlees. Mattheus geeft voornamelijk feiten uit Jezus' leven, Johannes een „preek" over Hem. Bach heeft zich bij het componeren in de eerste plaats door de tekst laten leiden, vandaar het beslist eigen karak ter der beide Passionen, hetgeen niet wil zeggen, dat de ene „mooier" of mu zikaal beter zou zijn dan de andere. De demonische krachten (die tot uitbar sting kwamen in dé haat der Joden), waarop door Johannes in zijn lijdens verhaal de nadruk wordt gelegd, heeft Bach ten volle begrepen. Daarom zijn in de Joh. Passion in 't bijzonder de z.g. Joh. Seb. Bach (168ji<5o) volkskoren zo fel aangrijpend. Daarom is ook het Openingskoor „Herr, unser Herrscher" niet een klacht, zoals in de Mattheus-Passion, nog veel minder een beschouwing. Het is een hartstochtelijk aanroepen, een roep uit de diepte tot de Gekruisigde. Hij is de Heer, niet de arme, lieve Jezus. Deze tweede uitvoering van de Jo hannes-Passion door de C.O.V. zal plaats vinden Donderdag, 25 Maart a.s. in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Men mag verwachten, dat ook deze keer deze diepontroerende muziek bij het grootste drama aller tijden tot oor en hart van de luisteraars zal spreken. Volgende week hopen wij nog enige bijzonderheden te plaatsen -over de medewerkende solisten. ör Behoudens de goedkeuring van Ged. Staten van Utrecht van het besluit van de Veenendaalse Gemeenteraad, waarbij het Juliana ziekenhuis een gemeentelijke garantie gegeven werd voor een geldlening van 1.3 millioen gulden, zullen nu dan de grote uitbreidingsplannen van dit ziekenhuis kunnen worden verwezenlijkt. De schets welke wij hierbij afdrukken geeft in grote lijnen weer hoe het ziekenhuis-complex aan de Cuneraweg er al binnen afzienbare tijd zal uitzien. Het oude thans nog in gebruik zijnde gebouw valt straks geheel in het niet. Dit oude gebouw is niet alleen veel te klein geworden, maar het vol doet ook niet aan de eisen welke men vandaag aan een ziekenhuis mag stellen. Het aantal beschikbare bedden is steeds volledig bezet en er is regel matig een wachtlijst van gemiddeld 30 patiënten. Ook de indeling van dit gebouw is onpractisch, terwijl o.a. de gehorigheid van de ene zaal naar de andere in dit huis een van de moeilijk pp te lossen mankementen is. Dit oude gebouw nu blijft ook na de uitbreiding en de bouw van het nieuwe ziekenhuis nog in gebruik, zij het dan voor andere doeleinden, zoals voor de polikliniek. Zoals de tekening laat zien, is het oude gebouw door een tunnel ver bonden met het nieuwe ziekenhuis. Dat het nieuwe ziekenhuis hoger ge bouwd getekend is dan het oude, houdt verband met het oplopende terrein ter plaatse. Het nieuwe ziekenhuis komt n.l. in zijn verlengde recht achter het oude gebouw, dus tegen de berghelling op. Het nieuwe ziekenhuis wordt in hoofdzaak verpleeghuis. De beneden verdieping is bestemd voor de technische afdelingen. Ook zijn hier de directiekamers en de eet- en huiskamers van de zusters ondergebracht en de ziekenhuiskeuken. Op de bovenverdiepingen zijn de ligzalen geprojecteerd. Iedere verdieping vormt een z.g. verpleegeenheid van 24 bedden, welke dan onder leiding staat van een hoofdzuster. Deze afdelingen zijn onder verdeeld in 6 kamers van 4 bedden, terwijl iedere verpleegeenheid een eigen onderzoekkamer, badkamer, verdeelkeuken, een dag- en een rookver- blijf voor lopende patiënten en een zusterskantoor heeft. Vermeldenswaard is b.v. ook, dat het ziekenhuis nu de beschikking zal krijgen over twee operatiekamers en twee verloskamers. Er komen nu ook speciale isoleerkamers voor besmettelijke zieken. Het ontwerp voor dit ziekenhuis is getoetst aan de ervaringen van tal van ziekenhuizen en ook zijn de nieuwste vindingen op ziekenhuisgebied er in verwerkt en het geheel zal zeer modern en in het kader van de zieken huis-sanering worden ingericht. De kinderafdelingen zullen, speciaal met met oog op besmettingsgevaar, bestaan uit glazen boxen. Iets nieuws op dit terrein. De tekening geeft ook een beeld van de fraaie lijnen welke dit nieuwe ziekenhuis zullen sieren. Ook laat de tekening zien dat zeer veel glas in dit gebouw verwerkt zal worden. Ieder zal bij het bezien van deze plannen niet anders dan verheugd kunnen zijn dat het nu dan toch zover is dat het Juliana ziekenhuis geheel zal wor den vernieuwd en belangrijk uitgebreid en verbeterd. Is het thans nog in vele opzichten behelpen, vooral voor het verplegend personeel, het is nu tenminste zo dat met enige zekerheid kan worden uit gezien naar het totstandkomen van deze broodnodige ziekenhuisbouw. MARKT 5 Telefoon 620 VEENENDAAL b.g.g. tel 789 H. SIEGERSMA belastingconsulent Kerkewtfk 171 Veenendaal Het interieur van de nieuwe Raadszaal ringspositie wordt geplaatst. Hij geeft echter de Raad in overweging deze ver goeding niet te verlenen. Hij staat er borg voor dat indien hiertoe wel beslo ten zou worden, ook van andere scholen een dergelijk verzoek zou komen en dat kan de gemeente dan geld gaan kosten. Hij is namelijk behalve raadslid ook nog lid van een schoolbestuur. Wethouder Middelhoven zegt dan dat met het geven van betreffende vergoe ding niet zoveel geld gemoeid is. De andere scholen kunnen naar zijn me ning gerust komen. Ook ziet hij niet in dat de Katholieke school door B. en W. bevoordeeld wordt. Waarom zouden zij dat doen. De heer Van Ojik zou ook niet weten waarom, en hij vraagt toch stem ming. Hij en ook de beide ".leden van de SGP-farctie, de heren Van Deelen en Budding, stemmen tegen. VOOR Behang 1954, Gloria waterverf, bassen verf, borstelwerk, zeem leer, sponzen, ammoniak, zoutzuur en wrijfwas, in doos en los ver krijgbaar, Drog. - Apoth. Ass. Hoofdstraat 106 - Telefoon 632, omdat U daar voordeliger koopt en betere kwaliteiten krijgt. INBRAAK AAN DE KLOMP OPGEHELDERD In de nacht van 11 op 12 September j.l. werd in de garage van van E. aan De Klomp ingebroken, waarbij voor een bedrag van 1400 gulden aan auto onderdelen werd ontvreemd. Dezer dagen konden de daders wor den gegrepen. Het waren de 26-jarige T. en de 21-jarige G., beiden afkomstig uit Amsterdam. Naar we vernemen, blijkt voor het Ritmeester Schaaktournooi 1954 grote belangstelling te bestaan. Dit getuigen de vele inschrijvingen welke tot dusverre binnenkwamen; reeds thans hebben ±100 personen in geschreven, terwijl de inschrijving pas sluit op 15 Maart a.s. Hoewel de bus- en treinverbindingen soms slecht zijn, komen toch veel scha kers uit de wijde omgeving naar Vee nendaal, hetgeen bewijst hoe populair bet Ritmeester Schaaktournooi is ge worden. De „eregroep" is als volgt samenge steld: J. H. Donner, Den Haag; N. Cort- lever, Amsterdam; W. J. Muhring, Den Haag; H. Bouwmeester, Amsterdam. De reservegroep is nog niet bekend. Op Zaterdag 24 April a.s. organiseert de Tafeltennisver. „Climax" wederom het Tafeltennistournooi om de kam pioenschappen van de Gelderse Vallei. Het tournooi wordt in het gebouw „El theto" aan de Fluitersstraat gehouden. Wedstrijdleider is de heer A. H. Her mans, terwijl in de wedstrijdcommissie voorts zitting hebben de heren N. de Waal, W. Drost en P. J. Scheffer (Bonds- gedelegeerde). 's Avonds om half negen zal er een demonstratie zijn van twee topspelers. Het tournooi begint te half twee 's mid dags. Er wordt eerst gespeeld volgens poule-systeem, daarna volgens afval- systeem. Gespeeld zal worden in de verschil lende klassen dames enkelspel, heren enkelspel junioren en heren en Mixed dubbelspel. Voor deelname aan dit tournooi kan men zich wenden tot de heer A. H. Her mans, Beatrixstraat 50. ONDERWIJZERS-BENOEMING De heer A. Vuyk, onderwijzer aan de Prinses Beatrixschool te Veenendaal, is met ingang van 1 April a.s. benoemd als hoofd van de vrije Chr. School te Ter Aa (Z.-H.). 55-JARIG HUWELIJK Het echtpaar W. van OjikBouman, Achterkerkstraat 35bis, hoopt op Don derdag 11 Maart a.s. hun 55-jarige echtvereniging te herdenken. De bruid is 79 jaar en de bruidegom 80 jaar. De heer Van Ojik was ruim 40 jaar koster van de Ned. Herv. Kerk op de Markt. BIGGENMARKT Aanvoer: 60 stuks. Handel vlug; prijzen ƒ48.- tot 60.- per stuk. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 EDE. Naar verluidt, zou Ede, gelijk tijdig met de bekende Heideweek van dit jaar, zijn 900-jarig bestaan vieren. SCHERPENZEEL. Bij Scherpenzeel werd een wagen van eierhandel „De Hoop" uit Veenendaal van achteren aangereden door een trailer. De wagen was met 100 kisten eieren op weg naar Amsterdam en er ontstond dan ook een geweldige hoeveelheid struif. De eier handel stuurde een andere wagen om de eieren die nog heel waren gebleven terug te halen. Onderweg naar Veenen daal echter werd deze wagen aangere den, waarbij ook het overgebleven deel zwaar beschadigd werd.

De Vallei | 1954 | | pagina 1