Uitvoering van de Johannes-Passion ^ÏVlocle-'Qevue rven MULDER KERKDIENSTEN Stofzuiger Ballegoijen Veenendaal Eist - -Ederveen - NAAIMACHINES BREIMACHINES Renswoude Stucadoorsbedrijf C. B* RIJSEMUS Overberg Na derde ongeluk paaltje weg gehaald Dames Op Donderdag 25 Maart a.s. in het Ver.-gebouw Door Chr. jOratorium Ver. te Veenendaal assurantiekantoor alle verzekeringen en hypotheken en REPARATIES KOOMEN' S Naaimachinehandel Voor prima wit- en sauswerk repareren betonemaille OK VOOR UW -Zondagdienst Doktoren VRAAG 6 AANBOD DIVERSEN Woensdagavond reed de 28-jarige v. H. uit Kesteren met zijn motor in de richting Eist, toen hij ter hoogte van de grenspaal op de Kerkewijk verblind werd door een hem tegemoetkomende jeep. Hij reed daardoor tegen een ver- keerspaaltje op, dat de scheiding vormt tussen rijweg en rijwielpad. Men inwen dige kneuzingen en vleeswonden en met gebroken benen werd hij per ziekenauto van de fa. de Haas naar het Juliana- ziekenhuis overgebracht, terwijl de 26- jarige duorijder v. B. uit Lienden met de schrik vrij kwam. Daar dit het derde ongeval was door dit verkeerspaaltje, is het thans verwij derd. WEER EEN VOOR JAARS-ACTIE VAN- DE VEENENDAALSE WINKELIERS Interessante lezing over Belasting en Verzekeringswezen Gisteravond was de VeenendaalSe Winkeliersver. „Handel en Nijverheid" in de bovenzaal van hotel „de Koren beurs" in ledenvergadering bijeen. Het belangrijkste agendapunt van deze deze vergadering gold de voorberei ding van de Voorjaars-winkelweek. De voorzitter, de heer Ant. de Ruiter, leg de de plannen welke het bestuur voor de komende actie had aan de vergade ring voor. In het algemeen waren de le den content met de ideëen van het be stuur en nadat ook enkele suggesties uit de vergadering bijval hadden gevonden, kreeg het bestuur opdracht een en ander uit te werken. Besloten werd o.a. een commissie te benoemen die de contributie-regeling 'van de vereniging aan een nader onder zoek zal onderwerpen. Als leden van de commissie werden gekozen de heren Tak, C. Diepeveen, D. J. Anbeek, C. v. Hardeveld. Na afhandeling van de eigenlijke agenda volgde een lezing van de heer Stegeman van de Nationale Levens ver zekeringsbank te Rotterdam. Nadat de zeer interessante bedrijfsfilm van deze maatschappij was vertoond behandelde de heer Stegeman de financiële moei lijkheden welke voor een zaak als ge volg van het overlijden van de eigenaar en ook bij overdracht of ontbinding van een bedrijf door de hoge belastingen welke dan betaald zullen moeten wor den door overdrachtswinst uit de stille reserves, successierechten enz. en de mogelijkheden welke aanwezig zijn om deze financiëele moeilijkheden te over bruggen en op te vangen door het slui ten en toepassen van bepaalde vormen van verzekering. In dit verband sprak de heer Stege man ook over de Oudedagsvoorziening welke straks mogelijk voor alle Neder landers, in loondienst of zelfstandig, door de Staat zal worden geregeld. De mogelijkheden en de vormen van verze kering zijn legio en het was dan ook naar aanleiding van vragen uit de ver gadering dat de heer Stegeman op .enkele punten nog wat dieper in ging. Dat het idee van het bestuur om aan deze vergadering een dergelijke inte ressante en leerzame lezing te verbin den in goede aarde was gevallen bleek aan het einde van de avond toen de le den uiting gaven aan hun enthousiasme hiervoor. DE FILMAVOND VAN COöP. „DE EENDRACHT" Vrijdagavond waren in gebouw „El- theto" 500 leden en afnemers van de Coöp. ver. „De Eendracht" bijeen voor het bijwonen van een filmavond welke in samenwerking met de Van Houten's Cacaofabrieken daar was georganiseerd. De voorzitter, de heer A. J. van Span je, heette de aanwezigen welkom en de heer Dudok van Heel gaf een toelich ting op de vertoonde films. De film ..Dwars door de Sahara" voerde de aan wezigen inderdaad door dit slecht be gaanbare land. Ook werd vertoond de film „Bruin Goud" welke een uitste kende indruk geeft van de cacao-cultu- res aan de Goudkust. Men maakte ken nis met de primitieve levensvormen van de negerbevolking, pe zeeschepen die hier de cacao en andere producten komen halen moeten ver uit de kust blijven en met kleine bootjes brengt men de goederen door de branding naar de zeeschepen. In het jaar 1719 maakte de Spanjaard Cortez in Mexico voor het eerst kennis met de cacao als drank. 150 jaar later kon men ook in Holland voor het eerst deze drank gebruiken. In Nederland wordt per jaar 3 kg chocolade per hoofd geconsumeerd. Van deze en al der gelijke wetenswaardigheden als de wijze van bewerking en vervaardiging van cacaoproducten konden de aanwezigen kennis nemen. Zelfs werd men in de pauze op heerlijke chocoladeproducten getracteerd. Het geheel werd een buitengewoon interessante en geslaagde avond. VOGELHANDEL BLANKESTIJN Alleszins vermeldenswaard is het feit, vooral voor vele vogelliefhebbers in Veenendaal en omgeving, dat de heer J. Blankestijn, die in de wereld van de vogelliefhebbers een bekende naam heeft,, in het pand Nieuweweg 69 een vogel- en zaadhandel heeft geopend. De heer Blankestijn is keurmeester en vo gelkenner bij uitstek en behalve dat hij in deze nieuwe zaak vogels en ook zaad-, verzorg- en geneesmiddelen, kooien, broedkastjes enz. verkoopt, kan hij zijn afnemers dus tevens van des- AUTO REED TEGEN BOOM Maandagavond omstreeks 11.30 uur reed de 18-jarige B. V. uit Veenendaal met een Citroën tegen een boom op de Veenendaalsestraat ter hoogte van de Jeugdherberg „de Eikelenkamp". Na tegen een boom te hebben gere den kwam de zwaar gehavende auto een eind verder weer tegen een andere boom tot stilstand. Van de vier inzit tende werden er twee naar het Juliana Ziekenhuis vervoerd. Eèn liep een her- senschuddingop en de andere brak een been. De andere twee liepen minder ernstige snij- en schaafwonden op, zij konden naar hun woning worden ver voerd. De totaal vernielde wagen werd met een takelwagen weggesleept. Nader vernemen wij nog dat de gekwetsten het redelijk goed maken. JAARVERGADERING MARKT- VERENIGING Op Vrijdagavond 12 Maart j.l. hield de marktvereniging „Ederveen" onder leiding van de heer P. Bos Jz. haar jaarvergadering. De heer Bos opende deze vergadering op gebruikelijke wijze. Notulen en het uitgebreide jaarverslag van de secreta ris de heer A. v. Hal werden goedge keurd, uit dit verslag bleek dat er in het afgelopen jaar werden aangevoerd: 20.850.000 eieren, dit is 7.000.000 meer dan vorig jaar. De hoogst betaalde prijs in het afgelopen jaar was: ƒ121.50, de laagste prijs 12.25 per 100 stuks. Uit deze cijfers is gebleken dat te Ederveen, behalve Barneveld de mees te eieren worden aangevoerd uit de om liggende plaatsen. Ook het verslag van de penningmees- mogen we U nog even herinneren aan de grote van Met medewerking van: Fa. Mej. H. BLOM S BOS Wed. E. H. HOOTSEN RIEK DE JONG B. VERSTEEG In gebouw Eikenlaan a.s. Maandag 22 Maart. 's Middags 2.30 uur 's Avonds 8 uur Entree Middags f 2.- 's Avonds f 1.50 kundig advies dienen. Ook op het ge bied van verzorgingsmiddelen voor siervis is de heer Blankestijn ingesteld. Dat met het openen van deze zaak een goede greep werd gedaan, is wel bewe zen door de grote toeloop en dan niet alleen uit Veenendaal, maar ook uit de omgeving. Wij feliciteren de heer Blankestijn met dit eerste succes en wensen hem toe dat hij zich in de toekomst in een steeds groeiende belangstelling zal kun nen verheugen. Zoals in een vorig nummer aangekondigd, geven wij hier dan een korte levensbeschrijving van de solisten die zullen medewerken aan de uitvoe ring in Veenendaal van de Johannes-Passion van J. S. Bach op Donder dag 25 Maart a.s. in het gebouw aan de Eikenlaan. Roos Boelsma werd geboren in den Haag. Na enkele jaren daar de H.B.S. te hebben bezocht, verhuisde zij naar Utrecht, waar zij haar akte als onder wijzeres be haalde. Na meer dere jaren voor de klas te hebben ge staan, in wel ke tijd zij zangles had van Willem Ravelli en theorie-les van Willem van Otterloo voelde zij, dat ze moest kie zen en zij koos de mu ziek. Sinsdien trad Roos Boelsma op bij alle Nederlandse Orkes ten en bij vele Oratorium-verenigin gen. Zij werkte vaak mede aan de con certen van het Concertgebouw-Orkest, onder verschillende beroemde dirigen ten. De laatste tijd maakt zij ook naam als liederenzangeres. John van Kesteren is geboren in 1921 in den Haag. Hij bereidde zich oor spronkelijk voor op een ingenieurs loopbaan en was tijdens de oorlog ook op technisch gebied werkzaam. Pas in September 1945 begon hij met de zang studie. Na korte tijd van privé-lessen kreeg hij een rijksbeurs, waardoor het hem mogelijk werd aan het Conservato rium te den Haag verder te studeren, o.m. in de opera-klas van Prof. dr Lothar Wal- lerstein. Reeds in 1946 trad John van Kes teren met groot succes met verschil lende Neder landse symphonie-orkesten op als so list. Sedert 1949, nadat hij in België bij een internationaal-Vocalisten-Concours de eerste prijs won, kreeg hij bekend heid in het buitenland. Waarschijnlijk als enige hedendaagse Nedex-landse Zanger zong hij de Evan gelisten-partij uit Bach's Passionen in Parijs, Milaan, Brussel, Zürich, Neu renberg, Kopenhagen, Antwerpen ,f'enz. Vorige week zong hij deze partij nog in Genève en Lausanne. Als gast is hij tegenwoordig veel ver bonden aan de opera in België en Duitsland. Leo Ketelaars studeerde aan het Con servatorium te Aken en bij Suze Luger Op't Nat. Vo calisten conc. te den Haag in 1949 viel hij door zijn schitterende prestaties zó op, dat hij de gouden me daille be haalde voor Oratorium en lied. Onder het Neder lands publiek is hij vooral bekend ge worden door het zingen voor de Ra dio, waar hij geregeld optreedt voor N.C.R.V., A.V.R.O. en K.R.O. De grote werken van Bach, Handel, Mozart, Verdi, Richard Strauss, Ba- dings e.d. heeft hij de laatste jaren her haalde malen onder zeer bekende diri genten gezongen. Ook voor de Passionen wordt Kete laars veel gevraagd. Hij zingt deze elk jaar in Utrecht, Rotterdam, Hulst, Schiedam, Delft, Zaltbommel, Eind hoven, Gouda, Maastricht enz. Sinds kort is hij verbonden aan de Zuid-Nederlandse Opera. Ankie van VVickevoort Crommelin studeerde oorspronkelijk piano aan het Amsterdams Conservatorium, doch ging later tot de zangstudie over bij de ver maarde Cornelie van Zanten, uit wier school ook Jo Vincent, Theodora Ver- steegh en Willem Ravelli zijn voort gekomen. Zij verwierf naam als Bach- vertolkster in zijn Passionen. Vele ma len trad zij op bij de Ned. Bachvereni- ging, o.l.v. dr Anton van der Horst. Na haar onderscheiding als enige Ne derlandse op het Wettbewerb te We nen, waaraan door ruim 500 vocalisten uit de gehele wereld werd deelgeno men. volgden aanbiedingen bij de ope ra's te Wenen, Düsseldorf e.a. Ankie van Wickevoort Crommelin voelde zich uiteindelijk toch meer tot oratorium en concertzang aangetrokken en bleef in Nederland. Hier heeft zij ge zongen onder dirigenten als Willem Mengelberg, Willem van Otterloo, Bru no Walter, Eduard van Beinum, Carl Schuricht in practisch alle oratoria. Als liederenzangeres kreeg .zij ook een uitstekende naam. Er zijn tal van gramofoonplaten van haar stem opge nomen. Bernd Süsskind is geboren n 1924 in Gelsenkirchen in Duitsland. Hij heeft in Duits land gewoond tot 1938 in welk jaar hij en zijn familie uit weken naar Nederland. Tijdens zijn onderduik periode in de oorlog vatte Süsskind het plan op om zang te gaan studeren. Ons land was nog niet bevrijd, of 14 dagen daarna begonnen de eerste zanglessen, eerst bij Di Teves-Moorlag, de laatste ja ren bij Herman Schey. Zijn eerste openbaar optre den vond plaats in de Mar tinikerk te Groningen, waarna concerten door het hele land volgden. Verleden jaar is hij voor het eerst opgetreden in het bui tenland, n.l. ,in Zwitserland. Dit jaar heeft Süsskind con tracten afgesloten voor con certen en radio-uitzendingen in Duitsland en Zwitserland. Hoewel hij gaag op liederen- avonden en kerkconcerten zingt, heeft het Oratorium toch zijn bijzondere voorkeur en voorliefde. Het instrumentale deel wordt ver zorgd door het Utrechts Stedelijk Or kest, waarvan als solisten: Charles Havelaar, fluit; Gé van Kooten, hobo; Willem van de Velde, hobo en hobo da caccia; Louis Werner, viola da gamba; Yfke Westhof-v. d. Heulen, harp. Aan het orgel: W. v. d. Hoeven. ter, de heer G. Nijburg werd goedge keurd, het verslag vermelde een nade lig saldo van 131.60. De kascommissje verklaarde boeken en bescheiden in orde te hebben be vonden. Vervolgens had de bestuursverkiezing plaats, aftredend waren de hex-en R. v. Wijde, G. Loui'ens en N. Drost, welke allen werden herkozen. Van de rondvraag werd een matig ge- KERKEWIJK 167 TE1.06O VEENENDAAL bx'uik gemaakt, waarna de voorzitter deze matig bezochte vergadering sloot. VOORJAARSKEURING VAN STIEREN De voorjaarskeuring van stieren aan De Klomp zal ditmaal gehouden wor den op Donderdag 25 Maart a.s om half twee 's middags. De centrale keuring wordt dit jaar gehouden te Zutphen op 22 April. INRUILEN - TERMIJNBETALING ZANDSTRAAT 72 - Telefoon 353 J.V. EN M.V. HIELDEN HUN JAAR VERGADERING J.l. Dinsdagavond hield de Jonge- lings- en meisjesvex-eniging van de Ned. Herv. Kerk een gecombineerde jaarver gadering in gebouw „Rehoboth". Nadat ds W. Hop deze avond geopend had met het zingen van ps. 150 1 en uit de Heilige Schrift gelezen had uit Lucas 21 3436, ging hij voor in ge bed. Nadat een bijbelinleiding was ver- zorgd door Janny van de Vliert over het onder-werp „Jefta", hield Jan van de Glind zijn voordracht: „Time, doet mee aan de afstandsmax'sen". Hierna zong de M.V. enkele liederen die zeer op prijs werden gesteld, ook het schetsje „Gert Jan wil gaan tx-ouwen", door mej M. Veer en de heer H. van de Broek, wex-d op prijs gesteld. Me.j M. van de Weerd hield vervolgens de voordracht „De mijnwex-ker no. 108", waarna het woord was aan de verschillende afgevaar digden. Voor de Ned. Herv. Kerkeraad sprak de heer Gxxteneveld. Na de pauze hield allex*eerst de heer G. Valkenburg een bijbelinleiding over Math. 13 4446, waarna door de meisejsvereniging, „het lied van de Nachtwacht" werd voorgedragen, wat niet geheel vlekkeloos ging, maar toch verdienstelijk was. De heer H. Geyten- beek hield nog een voordracht welke was getiteld „Time, en de trein", waar na Franciene en Netty van de Fliert met Alie van de Brandhof een schetsje op voerden. Tot slot werd het toneelstukje „Het Veerhuis" opgevoerd, waarbij het spel van de nog jeugdige J. Voorthuizen erg opvieL Ook het spel van Willem, de veerman door J. Veldhuizen gaf blijk van toneelkwaliteiten. Het spel van Lena, zijn dochter door mej. M. Hoge- weg en Geesje, de vrouw van Willem VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt. 9.30 uur ds v. d. Wal van Wage- ningen, 5.30 uur ds Fokkema van Ede. Julianakerk 9.30 uur Bouthoorn van Bennekom, 5 uur ds Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10 uur ds Vroeginde weij, 5 uur ds Druten van Driebergen. Veeneind 3 uur ds Vroegindeweij. Woensdag 7.30 uur ds Mulder van Voorthuizen. Dijkstraat 2.45 uur ds Van Viegen van Achterberg. Sola Fide 10 uur ds Van Endt van Utrecht, 5.30 uur ds P. W. Spruijt van Amsterdam. Ger. Kex-k 9 en 10.30 uur ds Overduin, 5 uur ds Van Enk. Chr. Ger. Kerk Ö.30 en 5 uur ds W. H. Vellema van Eindhoven. Ger. Gem. (Fluiterstraat) 9.30 en 5 uur leesdienst, Vrijdag 7.30 uur ds Ketterij van Alblasserdam. Ger. Gem. (Hoofd straat) 9.30 en 5 uur ds Kok. Ned. Prot. Bond geen dienst. R.K. Kerk Nieuwe weg 7.30 H. Mis, 8.30 uur Jeugdmis, 10.30 uur Hoogmis, 5 uur Lof, 7.30 uur Completen. Zaterdags 5 uur Biechtho ren. In de week 8.25 uur H. Mis. Leger des Heüs 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openluchtsamen komst, 8 uur Verlossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds L. v. d. Peut van Eist, 5 uur ds N. Koo reman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. Bos van Oldebroek. Geref. Kerk 10 en 3 uur dr Harrestein van Amsterdam. Ger. Gem. (Bantuin) 10 en 5.30 uur leesdienst. Dinsdag 23 Maart 2.30 en 7.30 uur ds Heerschap van Wa- geningen (Biddag). Ger. Gem. (Plant soen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Donder dag 25 Maart 7.15 uur ds v. d. Ketterij van Alblasserdam. Oud Ger. Gem. 10 en 3 uur leesdienst. R.K. Kerk 7.45 uur H. Mis, 10 uur Gez. Mis en nam. 7 uur Lof. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 uur onbe kend en 6 uur ds Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst, Donder dag 3 uur ds Van de Woestijne van Barneveld (bidstond voor het gewas). RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur ds W. Hop. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds Molenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur prof. J. Severijn van Utrecht, 3 uur ds J. Schipper van Ede. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. DENNENLAAN 18 TEL. 245 de Veerman door mej. T. van de Broek was niet onaardig. Dit kan van alle andere spelers: Gerrit, een broer van Willem (J. van de Brandhof); mevr. Van Straten (A. van Ginkel); Jan van Stra ten, haar zoon (Jac. Diepenveen) en Hendrik Timmer, een zwager van Geesje (Joh. Diepenveen), eveneens ge zegd worden. De avond werd gesloten door ds Hop met laten zingen van de Avondzang en gebed. Molenstr. 10, Rhenen. Tel. 579 VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur alleen voor zee rdringende gevallen dr C. P. Engel, Sandbrinkstraat, Tel. 425. ELST-AMERON G5N. Van .Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr Kars te Amerongen, Tel. K 3434-273. EDERVEËN-DE KLOMP-LUNTEREN. Van Zaterdagavond 6 tot Zondag avond 12 uur, dr Van de Scheur te Lunteren, Tel. K 8388-460. LELIJKE VAL Maandagmiddag j.l. kwam mevrouw Hasselaar vlak voor haar woning te vallen, daar haar pols nog al pijnlijk was, werd de dokter gewaarschuwd, welke dan ook constateerde dat deze gebroken was. Biedt zich aan: net meisje, 15 jaar, om opgeleid te worden in zaak of in de huishouding per 1 April. Stationsstr. 301, Scherpenzeel. Consumptie-aar'dappelen te koop (Libertas). Renswoudse- weg 3, Ederveen. Te kcop: Kinderwagen, lichte kleur, ïioog model. Te bevra gen: Lange, Molenstraat 15, Veenendaal. Te koop: Noordelingen, 1ste nabouw, maat 2540. „De Rimboe", Z. Meentsteeg 35, Achterberg. Te koop: z.g.a.n. electriscb fornuis, tevens een koffer radio. Te bevragen Groene- laan 61. Te koop: een grote partij witte voerbieten en prima eetaard- appelen. P. Spelt, Nieuweweg 99, „De Kooi". Te koop: Philips Radiotoestel, i.g.st., prijs f 65.-. Sav. Loh- manstxaat 143. Woningruil. Aangeboden wo ning te Wageningen, huur ƒ4.30 per week. Gevraagd: woning te Veenendaal. Br. onder no. 1829, bur. v. d. bl. Woningruil Veenendaal Renswoude. Aangeboden wo ning te Veenendaal Zuid. huurprijs ƒ4.30 p. w. Brieven onder no. 1823 bur. v. d. blad. Aangeboden per 1 April: zit- cn slaapkamer, ook apart met volledig pension, nieuwbouw, goede stand. Br. onder no. 1824, bur. v. d. blad. Gevraagd: flinke huishoudster uit boerenstand. Leeftijd 27 37 jaar bij alleenst. jongeman met vast werk. Wonende op een kleine boerderij. Brieven onder nr. 1826 aan het bur. v d. blad. Aangeboden: een grote antieke kast, massief. Br. onder no. 1831, bur. v. d. blad. Te koop: Eysink Villiers, 125 cc. Bouwjaar 1949, in prima staat. Middelbuurtseweg 28, Veenendaal. Te koop: 1 toom biggen. Te bevragen bij J. Beier, Bene deneind 67. Gevraagd: Werkster voor een hele of een halve dag p. week. Julianastraat 61, Rhenen. Sinds Zaterdag vermist jon gensfiets. Banketbakkerij Dijk stra, Hoofdstraat. B.z.a.: net meisje, 19 jaar als h.i.d.h., waar hulp voor ruw werk is. In Herv. Ger. gezin of Ger. Gem., intern. Brieven onder no. 1827, bur. v. d. blad. Mevrouw Kooreman, Herv. Pastorie te Rhenen vraagt net meisje voor hele of halve da gen. B.z.a.: winkelmeisje in positief Chr. gezin, 19 jaai*, intern. Brieven onder no. 1828, bur. v. d. blad. Te koop: Zündapp motor, 200 cc. Te bevr. Stationssingel 26, Veenendaal. Wegens teleurstelling flinke werkster gevraagd voor 2 mor gens per week. Aanmelden tussen 8 en 9 uur 's avonds. Mevr. Jansen, Zandstr. 5bis. Gevr. in het Herv. Rusthuis te Rhenen z.sp.m. of per 15 April, enige nette meisjes voor hulp in de huishouding v. d. of d. en nacht. Aanmelden bij de di rectrice. Te koop aangeboden: Solex hulpmotor-rijwiel en Union rijwiel met G.M.F. hulpmo tor, beide in prima staat. Des kundig onderzoek toegestaan. R. Veenendaal, Rijwielhandel, Gortstr. 1, Tel. 233. Te koop aangeboden wegens overcompleet: 2-persoons crè me Engels ledikant. Prijs f 25.-. O. L. Engel, Kanaalweg 25. Te koop: Hit met wagen en brandstoffenhandel-inven- taris, w.o. kolenbreker. Din- gerlaan 18, Lunteren. Wegens langdurige ziekte der tegenwoordige gevraagd flink net meisje voor dag of dag en nacht. Aanmelden na 8 uur 's avonds Mevr. de Gooyer, Leinweberstraat 48. Te koop: zwarte bessenstruiken „Goliath" a 5 ct. per stuk. N. Baars, „De Dikkenberg", Achterberg-Rhenen. Gevraagd: Verkoopster, leef tijd boven 18 jaar, met winkel ervaring voorkeur. Aanmelden Maandag 1517 uur. Pauk, Hoofdstr. 7. Jong echtpaar zonder kinde ren, b.b.h.h. zoeken per 1 Mei kamers met pension. Brieven No. 1834, bur. v. d. blad. Billijk te koop of te ruil voor bromfiets, klavier 120 bassen. Patrimoniumlaan 124, Veenendaal. Gevraagd: Kapster, goed kun nende watergolven. Kapsalon Blom, Kerkewijk 26, Veenen daal. Te koop: kantoorgebouwtje, 2Vï x 21/» m., dubbelwandig. 2 ramen, 2 gl. deuren. Te be vragen Beatrixstraat 47. Werkster gevraagd voor de Vrijdag. De Jong, Pr. Bernh.- laan 152. Te koop: 50 jonge hennen. Pr. Bernhardlaan 135, Geld. Veenendaal. Woningruil. Aangeboden: be nedenwoning, bev. grote slaapkamer, keuken, kelder, stenen schuur met flinke tuin te Geld. Veenendaal. Ge vraagd hele woning, liefst over 't Spoor Z. Te bevr. Boslaan 46. Gevraagd: net persoon voor het onderhouden van een tuin gedurende 2 halve dagen per week. Br. onder no. 1832, bur. v. d. blad. Nette werkster gevraagd voor 1 of 2 dagen per week, tegen hoog loon. Aanmelding: Coöp. „De Eendracht", Veenendaal. Te koop: Snelweger, als nieuw. Merk Atlantisch. Weegverm. 20 kg. Kleur Mahoniehout. Koopprijs 320.- nu voor ƒ195.-. H. M. Bos, Middel- buurt 14. Te koop: een in goede staat zijnde Singer trapnaaimachine. Te bevragen Boslaan 137. Woningruil. Aangeboden wo ning in de Gortstraat voor wo ning over het Spoor te Vee nendaal. Brieven onder num mer 1830, bur. v. d. blad. Te koop: Drachtige Geitzeug, 6 April uitgeteld. G. v. d. Weerd, Parallelweg 82, Vee nendaal. Te koop wegens militaire dienst een Kaptein Mobylette. Honders, Rijksstraatweg 41a, Eist (U.). Te koop: 100 jonge hennen, 10 weken oud. Ook bij gedeelten. Buurtsteeg 48, Veenendaal. Schoenen soms te klein? Geen nood, Blankestjjn die ver breedt en vergroot. Firma D. Blankestijn Zn., Electr. Schoenmakeidj, Verlaat 14. Voor verhuur van Stoelen, Dissen en Serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 779 en G. Gerritsen, Julia- nastr. 81, Tel. 365. Alles grati thuisbezorgd. Actieve agenten en depot houders gevraagd voor zeer ge wild en winstgevend seizoen artikel. Uitv. inl. en bew. v. verkoopkr. aan Interlandia, Kr. N. Gracht 10, Utrecht, tel. 22635. Neem regelmatig Ruwe Ho ning v.a. 1.25 per pot Na korte tijd voelt U de heilzame werking. Bij slapte, hartklach ten, hoge bloeddruk speciaal aanbevolen, donkere boek- weithoning 1.55 p.p. Recht streeks van Bijenstand de Koershof, alleen bij Diepe- veen's Levensmiddelenbedryf, Nieuweweg 168, tel. 713, Vee- nendaal. MET PASEN VERLOVEN? Loopt U dan eenst eens bij horlogerie De Wilde binnen. Wij geven U voor het kopen van Uw ringen, geheel vrij- blijvend, advies. Hoogstr. 8*. Pain de luxe. Zo'n schaal ge vuld met die heerlijke luxe broodjes verhoogd het 'aan zien van Uw ontbijttafel. Pro beert U het ook eens. Grote partij behang ontvan gen. Prima slaap- en woon kamer-behang. Grond- en lak- verf. Sterk verlaagde prijzen. Ie klas verfkwasten, diverse maten. Speciaal adres verf en behang. Rein Kok, Gelderland 10, Veenendaal. Wij hebben nog in voorraad enkele prima onderhouden Remmington 12 Standaard Schrijf machines onder volle garantie. Kantoormachinehan- del J. v. d. Pol Zn., Hoofd straat 98, Telefoon 274. Lamsvlees. Deze week weer voorradig Lamsvlees van hoogfijne kwaliteit. Slagerij annex Vleeswarenbedrijf J. v. d. Berg, Boslaan 87, Tel. 522, Veenendaal. Vanaf heden zijn wij iedere Zaterdagmorgen op de Markt met een mooie sortering Verse vis, o.a. Schol, schelvis, kabel- jouw enz. En over enkele wec ken levende bot en paling. Be leefd aanbevelend L. Hax*tog, Beatrixstraat 80.

De Vallei | 1954 | | pagina 2