Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Een Fifty-fiftyweek van de Veenendaalse winkeliers Plechtige herdenking van de gevallenen Weer Vossenjacht Grootse ontvangst voor Bisschop De opvoering van „Zonsopgang Wist IJ..,. Vliegtuig werpt parachutes uit boven Veenendaal Grote dag voor de katholieke Veenendalers JVieutvs uit de Omgeving 28e JAARGANG DONDERDAG W APWL J£i Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" No. 17 Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Kopen voor de helft van de prijs 7-jarig kind door vrachtauto overreden en gedood AGENDA ii Carricatuur- wedstrijd Morgen verjaart onze Koningin Tijdens Fifty-Fifty-week winkels tot 9 uur open GRANDIOOS CONCERT VAN „DE VEENZANGERS" 1 Mei-viering in Veenendaal 17 muziekcorpsen naar Veenendaal Op Bevrijdingsdag Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Autoped-wedstrijden op dr Slotemaker de Bruïneplein De stille omgang naar de Grebbeberg KLINKEND ANTWOORD GEVRAAGD Van hen die nog niet de bevrijding zijn vergeten „DE VALLEI" EEN DAG EERDER BOg^ Voor betere Uurwerken Abonnementsprijs 1.05 per kwartaal Losse nummers 10 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Doeven VALL ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12 c. Minimum p. advert, 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 120 woorden 1.30, elk woord meer 6 cent De komende voorjaarsweek van de Veenendaalse Winkeliersver. „Handel en Nijverheid" zal voor het kopend publiek vele verrassingen kunnen opleveren. In deze voorjaarsweek, welke op Vrijdag 7 Mei a.s. om 2 uur 's middags begint en zal duren tot en met Zaterdag 15 Mei, zal men het geluk kunnen hebben, de HELFT van het bestede bedrag weer terug te ontvangen. Een „fifty-fifty" week dus. Elke koper zal voor elke gulden die hy besteed van de deelnemende winke lier een bon ontvangen. Heeft men het geluk, bonnen van de winkelier te hebben die elke dag wordt aangewezen, dan kan men op de plaatselijke banken dit geld incasseren. In overleg met de winkeliers, die twee of drie wmkels hebben, is besloten dat elke winkel afzonderlijk zal deelnemen, hetgeen uit het stempel aan de achter zijde blijkt. Wordt dus een winkelier getrokken die meer dan één zaak heeft, dan wordt slechts één zaak daarvoor aangewezen. Wel heeft men dus in elke winkel dezelfde kans, evenals men de volgende dag weer de kans heeft bij de zelfde winkelier. De eenmaal aange wezen winkelier blijft elke dag weer meedoen. Het kan dus zeer goed gebeu ren, dat eenzelfde winkelier in deze week meerdere malen getrokken wordt. Ook nu zal elke dag een andere kleur bon uitgegeven worden, terwijl de naam van de firma, waarvan de bonnen recht geven op halve terugbetaling de volgende dag om 12 uur bekend zal zijn. Bij de deelnemende winkeliers zullen lijsten hangen, waar men deze namen zal kunnen zien. Door deze actie zullen zeker weer grote bedragen aan het kopend publiek terugbetaald worden. De deelnemende ZICH AAN AUTO VASTGEHOUDEN Dinsdagmiddag werd het 7-jarig zoon tje van de fam. Van Ravenswaay uit de Davidsstraat door een vrachtauto in de Davidsstraat oven-eden en gedood. De knaap hing aan de zijkant van een vrachtauto. Hij kwam ten val, waardoor hij één der achterwielen over zijn hoofd kreeg. Hulp kon niet meer baten. De vrachtauto werd bestuurd door de 17- jarige v. K. uit Veenendaal. De politie stelde naar de schuldvraag onmiddellijk een onderzoek in. Dat dagelijks tientallen personen met tranende ogen door de Hoofdstraat gaan? Dat dit verschijnsel te wijten is aan de wolken stof die vooral de laat ste weken weer door de Veenendaalse winkelstraten waaien en de ogen bela gen? Dat dit stof afkomstig uit de fa brieksschoorstenen? Dat de Fa. Tak in de Hoofdstraat er druk mee is, want honderden men sen komen hier hun ogen laten reini gen? Dat de Stichting 1940-1945 een rijkspensioen uitkeert aan verzets- slachtoffers en daaraan toevoegt wat daarboven nog nodig is, o.a. voor de op voeding van de kinderen? Dat de Stichting ook uitkeringen verstrekt aan die verzets-slachtoffers die om welke reden ook buiten de rijks- pensioenregeling vallen? Dat de Stichting bijdraagt in de genezing van slachtoffers der Nazi-ter- reur? Dat deze ook steun verleent aan vaderloze gezinnen en deze ook regel matig bezoekt? Dat de Stichting ons ook ieder jaar weer helpt herinneren aan onze ere- plicht ten opzichte van de verzets- slachtoffers? Dat de Stichting 1940-1945 ons in de gelegenheid stelt er aan mede te werken dat het benodigde bedrag van -ƒ8.500.000.- bijeen te brengen dat nog nodig is cm aan alle verplichtingen te kunnen voldoen? II Heden, Donderdag 29 April (In geb. ,,'t Trefpunt") „Elck wat wilsavond" van leerlingen der Muziekschool „Ars Mu il sica". (In geb. „De Kegelbaan") Le zing van dr G. Spilt over „Een dichter strijdt tegen God". Vrijdag 30 April Algemene viering van Koning innedag. Zie het uitvoerig ver meld programma in ons vorig nummer. Zaterdag 1 Mei (In geb. „de Samenwerking") 's avonds viering van de 1- Meidag. Spreker Ad Vermeu len. Opvoering van het toneel spel „Een Zwarte Monnik". Dinsdag 4 Mei Na herdenkingsplechtigheid nabij het gevallenen-monu ment op het Stationsplein een interkerkelijke herdenkings dienst in het gebouw a. d. Eikenlaan. Woensdag 5 Mei (In geb. Eikenlaan) 8 uur, Op voering door het Oranjetoneel van het historishe spel „Zons opgang". Vrijdag 7 Mei 2 uur 's middags opening van de Fifty-Fifty winkelweek. Luxor Theater Van Vrijdag t/m. Maandag de film „Luchtduivels boven de Pacific". Woensdag en Don derdag „De Wereldreis van het Engelse koningspaar". ::iHi!UiiiihhiHiiii:)iiUiHi;ü;;;iR»iu::!!Ul.t!!l.^n:w«:!:.,i.iH:;i ii ii ii winkeliers zullen bekende „Handel kenbaar zijn aan de en Nijverheid"-vlag. Tgdens deze winkelweek zullen in een aantal etalages carricaturen ge plaatst worden van deelnemende winkeliers. Het publiek zal deze car ricaturen moeten „identificeren" en op een formulier kunnen invullen welke winkelier in een bepaalde etalage staat. Deze formulieren zyn kosteloos verkrijgbaar by de winke liers. Als prys voor deze wedstryd heeft de Winkeliersvereniging een dames- of herenrywiel naar keuze vastgesteld. Mochten er meerdere goede oplossingen binnenkomen, dan zal door loting worden aangewezen, wie de gelukkige winnaar is. (foto T. p. d. Reg ken De winkels zullen in deze actieweek tot 9 uur 's avonds geopend zijn, met uit zondering van Woensdag 12 Mei, dan worden de winkels om 1 uur gesloten. Rond deze actieweek heeft de Win keliersvereniging een aantrekkelijk pro gramma vastgesteld: Dit programma ziet er als volgt uit: Vrydag 7 Mei: Vanaf 2 uur worden de bonnen uitgegeven. 7.30 uur: De drie plaatseiyke mu ziekkorpsen trekken van verschillende punten op naar de Fluitersstraat, en gaan daarna gezamenlijk naar het Ge meentehuis, waar Burgemeester Bakker om 8 uur de winkelweek zal openen. Na een gezamenlijke mars door de Hoofd straat en Hoogstraat, verspreiden de muziekkorpsen zich weer. Zaterdag 8 Mei: 34 uur. Een Pi- percub vliegtuig, bestuurd door de pi loot Van Campenhout werpt een twin tigtal kleine parachutes boven Veenen daal uit. In deze parachutes zit een nummer genaaid. Bij inleveren op het bureau der V.W.V., Hoofdstraat 98, ontvangt men een waardebon van 5. terwijl er één parachute bij is, die 25.- zal opbrengen. De mogelijkheid wordt overwogen om dit vliegtuig een landing te laten maken te Veenendaal. Een en ander is afhanke lijk van de weersgesteldheid en de toe stemming der Rijksluchtvaartdienst. 7.30 uur: Het Chr. Tamboers- en Pij percorps „Prins Bernhard" maakt een muzikale rondgang. Maandag 10 Mei: Veenendaalse ama teurs zetten hun beste beentje voor. 4.005.30 uur: Kinderen tot 15 jaar. 7.3010.30 uur: Clubjes, solisten, enz. Voor het j.l. Zaterdagavond in ge bouw Eikenlaan door het Mannenkoor „de Veenzangers" gegeven concert wa ren hoog gespannen. De grote zaal van het gebouw was reeds weken tevoren uitverkocht. Toch werden deze ver wachtingen nog overtroffen. De Veen- zangers, onder leiding van hun exellente dirigent Gijsbert van Zanten hebben deze avond bewezen een hoog peil in de mannenzang te hebben bereikt. Een met zorg gekozen en aantrekkelijk program ma werd subliem uitgevoerd. De zan gers beheersten hun partijen volledig. Kennelijk het resultaat van gedegen en veelvuldig repeteren. Bij de concerten van de laatste jaren hebben de Veenzangers steeds een stij gende lijn in de prestaties te zien gege ven; de uitvoeringen van Zaterdag avond hebben ons er van overtuigd dat het koor het hoogtepunt bij lange na nog niet bereikt heeft. Trouwens ook het dameskoor dat in het welslagen van dit concert zo'n groot aandeel heeft ge had, kan stellig tot nog grotere presta ties komen dan deze avond reeds het geval was. Het solistische optreden van Elisabeth Hendriks, sopraan; Riek van Veen, alt en de heer Van de Bovenkamp met zijn gevoelige stem in de Twaalf Rovers, vormde een verrassing op zich zelf. Het geheel van deze uitvoering bracht de zaal tot groot enthousiasme en steeds weer klonk een spontaan en hartelijk applaus op. Behalve als waardige afsluitingen van het seizoen in Veenendaal, werd dit con cert ook een van de belangrijkste mu zikale hoogtepunten. De Afd. Veenendaal van de Partij van de Arbeid zal a.s. Zaterdagavond in „Oe Samenwerking" de 1-Meidag vie ren. Als spreker zal deze avond optre den de heer Ad. Vermeulen, algemeen secretaris van het N.V.V. Medewerking wordt verleend door de Arbeiderszang vereniging „O.B.K.", die o.a. het Mei- declamatorium „Ontwaakt" zal uitvoe ren. De toneelgroep van O.B.K. voert het toneelstuk „De zwarte monnik" op. Hiervoor worden weer een groot aan tal prijzen beschikbaar gesteld. Formu lieren voor deelname kan men afhalen aan het bureau der V.W.V. Dinsdag 11 Mei: 78.30 uur: Trans- port- en bakfietsrace in de Stationswijk. Start en finish bij de Stationssingel. Op gave hiervoor bij het bureau der V.W.V. Woensdag 12 Mei: De winkels zijn op deze Woensdag om 1 uur gesloten. Donderdag 13 Mei: 7.30 uur: Muzi kale rondwandeling van „Caecilia". Vrydag 14 Mei: 7.30 uur: VOSSEN JACHT. Het publiek zal nu de „vossen" moeten herkennen van een foto, die te voren in de plaatselijke bladen gepubli- ceerd zal worden. Gezien de grote „jacht" van vorig jaar, zal ook dit keer de spanning zeker niet ontbreken. Zaterdag 15 Mei: 4.00 uur: Muzi kale mars van het muziekkorps „D.S.". 's Avonds 89 uur op de Markt: Optre den van een echte Boerenkapel. RECEPTIE COMMISSARIS DER KONINGIN De Commissaris der Koningin en Me- vouw Reinalda zijn voornemens ter gelegenheid van de verjaardag van R.M. de Koningin te ontvangen op „Paüshuize", Vrijdag 30 April a.s. van 46 uur n.m. Op Dinsdag 4 Mei a.s. des avonds 8 uur precies zal in het gehele land 2 mi nuten stilte worden in acht genomen, ter eerbiedige nagedachtenis aan hen, die in de stryd voor de vryheid van ons Vaderland, hier en Overzee, streden en vielen. Ook in Veenendaal zal deze stilte wor den in acht genomen. De aanvang zal door de sirenes op het gemeentehuis en de gasfabriek worden aangegeven. Om half 8 precies vertrekt een stoeL, bestaande uit het gemeentebestuur, de nabestaanden van de gevallen oud-ille galiteit, Nationale Reserve, Ned. Rode Kruis, E.H.B.O., geestelijkheid, depu taties uit de leerlingen van enkele scholen, „Oranjedag", en andere vereni gingen vanaf het gemeentehuis naar het monument nabij het station. Deze stoet zal zich daarheen in volkomen stilzwij gen begeven. Dit jaar zal bij het monument de plechtigheid worden geopend met het zingen van een koraal door het Man nenkoor: „de Veenzangers". Daarna is er gelegenheid tot het leggen van kran sen en bloemen. Om precies 8 uur begint de stilte, die duurt toe 2 minuten over 8. Eventueel is er na de stilte nog gelegenheid tot het leggen van bloemen, waarna de plech tigheid zal worden besloten met het spelen van één couplet van het Wilhel mus door het muziekgezelschap „Cae cilia". Daarna wordt er om half 9 in het ver enigingsgebouw aan de Eikenlaan een herdenkingssamenkomst gehouden, die een interkerkelijk karakter zal dragen. Dit jaar zullen spreken de Weleer waarde heren ds A_ Vroegindewey, Ned. Herv. predikant, ds R. Slofstra, Chr. Ger. predikant en ds R. Kok, pre dikant der Ger. gemeente. De heer Bob van Stempvoort zal het orgel bespelen, terwijl voorts medewerking wordt ver leend door het Ger. Kerkkoor o.l.v. de heer Kor Dijkstra. De inwoners worden verzocht zoveel mogelijk aan deze stille tocht deel te nemen, de stoet niet lopend, rijdend of fietsend te passeren of op het trottoir mede te lopen of te fietsen. Sluit U rus tig achter de stoet aan. Voorts worden de inwoners verzocht die avond om 6.00 uur de vlaggen zon der Oranjewimpel uit te steken. Er wordt een beroep op de inwoners gedaan eraan mede te werken, dat het op de weg, die de stoet passeert en bij en om het monument die avond volko men rustig en stil is. Alleen in volkomen orde, rust en stil heid eert men zyn doden het best. MET BRANDENDE KLEREN WINKEL INGELOPEN Maandagmorgen vatten de kleren van Mej. H. uit de Hoofdstraat vlam, toen zij bezig was de kachel op te stoken. Brandend als een fakkel stormde zij de winkel van de Fa. H. in, waar onmid dellijk hulp toeschoot om de vlammen te doven. Zij liep brandwonden op haar rug op, zodat dr Engel heelkundige hulp moest verlenen. Nu de sluitingstermijn voor het Na tionaal Federatief Muziekconcours, dat 's Zaterdags voor Pinksteren en op 2e Pinksterdag te Veenendaal wordt ge houden, gesloten is, blijkt, dat voor de deelname grote belangstelling bestaat. Door het inschrijven van 17 korpsen, is het concours meer dan volgeboekt voor deze beide dagen, zodat, wat de deelname betreft reeds van een belang rijk concours gesproken kan worden. Bovendien is belangrijk, dat verschil lende bekende en grote korpsen hebben ingeschreven, waaronder het muziek korps van de Shell uit Den Haag. Dit muziekconcours wordt georgani seerd door de Veenendaalse Harmonie „Caecilia", ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. De komende Zaterdag is een grote dag voor de Veenendaalse katholieken. De aan de Patrimoniumlaan gebouwde Salvatorkerk zal dan in gebruik geno men worden. Morgen, Vrijdagavond, beginnen de feestelijkheden reeds ais de Aartsbis schop monseigneur dr B. J. Alfrink, die Zaterdag de nieuwe kerk zal consacre ren, op grootse wyze door de Veenen daalse parochianen wordt ingehaald. De bisschop wordt om kwart voor zeven bij het viaduct aan de Nieuweweg verwacht. Hier zal dan behalve het kerkbestuur ook ter begroeting aan wezig zyn het muziekgezelschap St. Cecilia, diverse parochiale verenigingen en het R.K. Gemengd koor, terwijl het geheel wordt omsloten door bloemen- dragende kinderen. Na een huldiging begeeft de stoet zich naar de St. Willibrorduskerk waar een en ander met een kerkelijke plechtig heid wordt besloten. Zaterdagmorgen om kwart voor tien zal de bisschop, als inleiding van de tt Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 Op Woensdag 5 Mei a.s. des avonds 8 uur zal in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan door het „Oranjetoneel" worden opgevoerd het historisch to neelstuk „Zonsopgang". Dit werk is geschreven door de heer mr J. van Schevickhaven (Ivans) en aan het „Oranjetoneel" te Amersfoort ter opvoering afgestaan door Cor van der Lugt Melsert. Het werk bestaat uit 3 bedrijven. „Zonsopgang" voert ons terug naar 1578, het jaar, waain de machtige koop mansstad Amsterdam overging naar de zijde van Prins Willem van Oranje. Het stuk past volkomen in de herdenkings- tijd van onze Bevrijding. Het schildert een episode uit de politieke strijd tus sen de Prinsgezinden en het nog opper machtige stadsbestuur van Amsterdam, dat de toeleg had Spaanse troepen onder bevel van Don Juan van Oosten rijk, die in Kampen gelegerd waren, heimelijk te laten overkomen, teneinde GEMEENTE-BUREAUX GESLOTEN Burgemeester en Wethouders der ge meente Veenendaal maken bekend dat in verband met de viering van de ver jaardag van H.M. de Koningin alle ge meentelijke bureaux op Vrijdag 30 April 1954 en Zaterdag 1 Mei 1954 voor het publiek gesloten zijn. Het bureau van de Burgerlijke Stand zal, uitsluitend voor het doen van aan giften, geopend zijn op Zaterdag 1 Mei 1954 van 10.00 tot 11.00 uur. de macht van de Koning met list en ge weld opnieuw te doen zegevieren. Het geeft een beeld van het verzet en de spionnage uit die dagen, dagen van angst en terreur. De voormalige Burge meester van Amsterdam, Joost Buyck kende geen genade en wilde ten koste van alles de stand behouden voor de ge hate Philips II, Koning van Spanje. Het belooft een mooie avond te wor den. Wij raden U gaarne aan deze avond vrij te houden of te maken, ten einde dit toneelstuk te gaan zien en be luisteren. plechtige ingebruikneming der kerk, op het kerkplein aan de Patrimoniumlaan een toespraak houden, waarna do kerk door hem toegankelijk gesteld zal wor den. De hierna volgende plechtige con- sacratie en H. Mis zal eindigen om 12.30 uur. Zondag 2 en Zondag 9 Mei zal de kerk ter bezichtiging worden opengesteld terwijl er dan rondgangen gehouden zullen worden om 3, 4 en 5 uur. KNOBBELRIT MOTORCLUB De Veenendaalse Motorclub heeft voor morgen Vrijdag 30 April een aan trekkelijke knobbelrit georganiseerd voor motoren en bromfietsen. De afstand voor motoren is 70 en die voor bromfietsen 35 km. De start vindt plaats 's middags bij Hotel „La Mon- tagne". OPBRENGST EMMABLOEM- COLLECTE De Emmabloem-collecte heeft dit jaar in Veenendaal 1000.- opgebracht, hetgeen aanzienlijk meer is dan vorige jaren. Mogelijk dat de verkiezingen van vorige week hieraan nog debet zijn, want bij vrijwel elk stembureau had een collectant post gevat. BENOEMING NIEUW LID WONING COMMISSIE OP GELDERS VEENEN DAAL EN EDERVEEN Wegens het bedanken van de heer A. van Kesteren als lid van de Com missie van Advies Woonruimtewet 1947 voor Gelders Veenendaal en Ederveen, in verband met zijn werkzaamheden, hebben B. en W. van Ede de Raad voor gesteld in de ontstane vacature te be noemen de heer G. Bosma, Buurtlaan 79, te Gelders Veenendaal. TWEEDE PRIJS WERELD PIJPROOK WEDSTRIJD De Veenendaalse persfotograaf h. Lamme behaalde bij de te Purmerend gehouden Wereld pijprookwedstrijd een 2e prijs in de afdeling persfotograven. OPENSTELLING SECRETARIE OP GELDERS De hulp-seretarie op Gelders Veenen daal zal op Koninginnedag gesloten zijn terwijl het bureau op Zaterdagmorgen 1 Mei geopend is van 9 tot 10 uur en dan uitsluitend voor aangiften van ge boorten en overlijden. BROMFIETSER CONTRA MOTOR Zaterdagmiddag had op het kruispunt Hoofdstraat-Zandstraat een aanrijding plaats tussen de bromfietsrijder B. uit Veenendaal en een motorrijder afkom stig uit Rhenen. Twee ijzeren paaltjes van de verkeersketting aldaar knapten als luciferhoutjes af. Beide rijwielen werden flink beschadigd, terwijl de be stuurders lichte schaafwonden opliepen. De politie stelde direct een onderzoek in. Het Bestuur der vereniging „Oranje dag" verzoekt ons mede te delen, dat de wedstrijden op autopeds en rolschaat sen op Vrijdag 30 April a.s. des voor middags van 11.0012.00 uur NIET zullen worden gehouden op de Patri moniumlaan doch op het dr Slotemaker de Bruïneplein. BENOEMD De adjunct-commies ter secretarie van Veenendaal, de heer J. Schoonder- beek, is met ingang van 1 Juli a.s. be noemd tot commies, wnd. afdelingschef ter secretarie van de gemeente de Bilt. OUDERAVOND GER. GEM. SCHOOL Door de Gereformeerde Gemeente school aan de Hoofdstraat, Hoofd de heer J. H. den Hengst wordt Donder dagavond een Ouderavond gehouden. Dinsdag 4 Mei zullen de inwoners van Rhenen wederom de gevallenen in de laatste wereldoorlog eren door het hou den van een stille tocht naar de Grebbe berg, De commissie, die deze omgang ieder jaar regelt, doet een beroep op alle ingezetenen aan deze herdenking deel te nemen. Het zal op prijs worden gesteld, in dien verenigingen in groepsverband zullen deelnemen. Indien dit niet mo gelijk is, dan ware een deputatie te zenden. De stoet zal op 4 Mei 's avonds om 7 uur in het Kon. Elisabeth Plantsoen bij de muziektent van „Ons Genoegen" worden geformeerd, vanwaar om kwart over zeven wordt vertrokken. Dezelfde regelingen als vorig jaar zyn van kracht, terwijl des avonds door ont steking van de straatverlichting van 8 tot 8.02 uur het ogenblik wordt aange kondigd voor het ln acht nemen van de twee minuten stilte. Volgende week begint de jaarlijkse inzamelingsactie van de Stichting 1940- 1945. Tot en met 8 Mei zal in de offer bereidheid voor de nabestaanden van hen die vielen opdat wij zouden leven, tot uiting komen of de bevrijding nog leeft in ons volk. Wij menen van wel, ondanks het te betreuren feit dat de vyfde Mei geen nationale feestdag zal zijn, maar op zijn best nog maar een nationale snipper dag Laten wij onze bevrijding gedenken. Laten wij dat doen door op zyn minst zo goed voor de dag te komen als onze streek in voorgaande jaren deed. De Stichting 1940-45 heeft nog 8.500.000.- nodig om aan alle verplichtingen in de toekomst te voldoen. Het is een ere- plicht daarin bij te dragen. Vergeten wij niet dat de Stichting 1940-1945 de rijkspensioenen uitbetaalt en daaraan toevoegt wat binnen rede lijke grenzen boven de pensioenen, zo als voor de opvoeding van de kinderen, nodig is. Dat uitkeringen worden ver strekt aan verzetsslachtoffers, die om welke reden ook buiten de rijkspen sioenregeling bleven. Dat bijgedragen wordt in de kosten van verpleging van invaliden en genezen slachtoffers van de naziterreur aan werk worden gehol pen. H Er is nog veel meer dat de Stichting 1940-1945 doet. Eens in het jaar vraagt de Stichting echter: Wat doet u? Daar op kunt u thans een klinkend antwoord geven. In klinkende munt. In verband met het feit dat de ko mende winkelweek begint op Vrij dagmiddag 7 Mei a.s., zal het num mer van „DE VALLEI" dat normaal op Vrijdag 7 Mei zou verschijnen, een dag eerder, dus op Donderdag 6 Mei uitkomen. In dit nummer zullen o.a. nog de laatste bijzonderheden van deze win kelweek worden opgenomen. Adverteerders en correspondenten verzoeken wij hiermede rekening te willen houden bij het gereed maken en inzenden van de voor dat num mer bestemde copie. Advertenties dienen, zo mogelijk eerder, maar uiterlijk Woensdagochtend 11.30 uur in ons bezit te zijn. DE UITGEVERS. DOORN. Het Huis Doorn, dat ter be zichtiging voor het publiek is openge steld, geeft de laatste tgd een enorme toeloop van belangstellenden te zien. Zo werden in tijd van drie dagen voor het museum en het park niet minder dan 3000 toegangsbewijzen verkocht. Naar wij vernamen waren het in deze dagen minstens 70 procent Duitsers die het huis bezochten. RHENEN. Aan de Betuwse zijde van de Rijn schuin tegenover de veerpont is een flinke zand- en grindbank gevon den. Een baggermolen heeft hier de zomerkade doorgraven om het waarde volle bouwmateriaal op schuiten te la den. EDE. Van 1422 Mei a.s. wordt op het prachtige terrein nabij het Edese openluchttheater de Nationale Tentoon stelling „De Trek" gehouden. Deze ten toonstelling zal een indruk geven van wat thans in Nederland op het gebied van landbouw, industrie en handel ge presteerd wordt. Verder zijn er nog tal van attracties aan verbonden alsook enige ontspanningavonden in het open luchttheater. RHENEN. De R.K. Gedachteniskerk zal naar thans bekend is, niet worden gebouwd op de Grebbeberg, maar op de plaats waar thans de R.K. noodkerk staat.

De Vallei | 1954 | | pagina 1