Programma van het „Caecilia -feest li MULDER Ille verzekeringen KERKDIENSTEN -Burgerlijke Stand- - Veenendaal- Wrijf Kou en Pijn weg met DAM PO l Eist - Renswoude - - Amerongen - Overberg ^ÏOapen van ^Breeck Opt. Fa. J. F. TAK „Caecilia" houdt receptie Geef nu aan Het NederL Rode Kruis Uit dc raadsvergadering Van de Brillenshow Opticiën Fa. J. F. TAK assurantiekantoor en hvpotheken maar ivat doet UP Bij het baden in de Rijn verdronken FEUILLETON -Zondagdienst Doktoren- Hieronder volgt nog een beknopte opsomming van de belangrijkste pro gramma-onderdelen van het gouden muziekfeest van het gouden „Caecilia". Maandag 31 Mei 20.00 uur: Défilé van „Caecilia" voor het Gemeentehuis. 20.30 uur: Feestconcert door „Caeci lia" op de Markt. Dinsdag 1 Juni 10.30 uur: Concert door het muziek gezelschap „D.S." op de Markt. 21.00 uur: Taptoe door het muziek gezelschap „D.S.". Woensdag 2 Juni 20.00 uur: Zangavond in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan, te verzorgen door het „Ritmeester Man nenkoor" en het Mannenkoor „De Veenzangers". Donderdag 3 Juni 19.30 uur: Concert door het Chr. Tam boers- en Pijpercorps „Prins Bern- hard" op de Markt. Vrijdag 4 Juni 19.30 uur: Opening van het concours met een concert te geven door de Kon. Harmonie te Oosterbeek, op het concoursterrein J. G. Sandbrink- straat. Zaterdag 5 Juni: 14.00 uur: Mars- en Tamboerwedstrijd in de Stationswijk. 14.30 uur: Aanvang Concertwedstrijd op het concoursterrein. 19.00 uur: Internationale voetbalwed strijd Veenendaal-Parjjs aan de Bergweg. 22.30 uur: Groot schitterend vuur werk op het concoursterrein. Maandag 7 Juni 12.00 uur: Mars- en tamboerwedstrijd in de Stationswijk. 13.00 uur: Doorkomst van de renners van de „Ronde van Midden-Neder land". 13.30 uur: Aanvang Concertwedstrijd op het concoursterrein. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Veenendaalse Harmonie „Caecilia" zal het Bestuur een receptie houden in Hotel „De Korenbeurs" a.s. Dinsdag 1 Juni, des avonds van half acht tot negen uur. „Caecilia" geniet in Veenendaal een grote populariteit, zodat we een zeer druk bezochte receptie verwachten, waar vertegenwoordigers van vereni gingen en bedrijven, alsmede een groot aantal ingezetenen stellig hun geluk wensen zullen komen aanbieden. Zoals te doen gebruikelijk zullen ve len hun felicitaties willen laten verge zeld gaan van een stoffelijke blijk van belangstelling. Veelal voeren hierbij bloemen de boventoon. De Jubileum commissie heeft echter de stille hoop, dat deze keer bloemen nu eens niet de tolk zullen zijn, doch dat er vele „enve loppen met inhoud" zullen worden aan geboden. Immers hoe mooi bloemen ook mogen zijn, hun waarde is slechts kort stondig, daar zij binnen enkele dagen verwelken. Daarentegen betekent een enveloppe met inhoud voor „Caecilia" blijvende waarde. Mag onze commissie deze ondeugende suggestie voor deze ene keer eens doen? DE JUBILEUMCOMMISSIE. Met de jaarlijkse inzameling, ditmaal van 24 Mei tot 5 Juni, is bereids een aanvang gemaakt. Een groot aantal collectrices en col lectanten heeft zich met geestdrift in gezet. De eerste gift werd ontvangen van een collectant, die ditmaal verhinderd is zijn medewerking te verlenen. De voetbalvereniging „Veenendaal" speelde reeds tegen een Militair elftal ten bate van de inzamelingsactie. Reeds sieren de Rode Kruis vlaggen vele gevels en allerwege blijkt leven dige belangstelling voor het goede doel. Dit alles onder het motto: „HELPT HELPEN" (Vervolg van pag. 1) heffen. De heer Van Galen merkt op dat het voorgestelde bedrag neer komt op slechts 6 cent per week, maar wil wel de Drees-trekkers vrij stellen van beta ling. Wethouder Middelhoven weet dat de gemeente Apeldoorn zelfs f 6.- per jaar heft. De heer Van Hardeveld stelt dan voor het bedrag op f 1.50 te bepa len. Dit voorstel vindt echter alleen steun bij zijn fractie-genoten, en zo blijft het bedrag f 3.- per jaar. SCHOOLZWEMMEN De heer Scholten is enthousiast over het voorstel tot invoering van het schoolzwemmen. Hij zou echter liever gezien hebben dat ook de leerlingen van de lagere klassen hierbij betrokken werden. Met het oog op de veiligheid van de leerlingen zou hij graag zien dat ook de onderwijzers toezicht houden tij dens het zwemmen. De heer Van Harde veld is ook verheugd over het school- -aqais ap L'iqaeep qajs jueui uauiuiaA\z lige vraag wat hierbij prevaleert: het schoolzwemmen of een betere exploita tiemogelijkheid van het Bergbad. De heer Van Deelen is bang voor ongeluk ken en meent dat, indien er iets zou ge beuren, het gemeentebestuur verant woordelijk is. Financieel maakt hij ook bezwaren. Er zijn zaken waarbij wij moeten bezuinigen, en hier wordt weer een bedrag beschikbaar gesteld voor zwemmen. Laat het aan de ouders over of zij hun kinderen willen laten zwem men. De heer Bastmeijer merkt op, dat het schoolzwemmen niet verplicht is. Indien er ouders zijn die bezwaren heb ben kunnen zij hun kinderen thuis hou den. Wethouder Middelhoven wil eerst wat meer ervaring opdoen alvorens ook de leerlingen van de lagere klassen te laten deelnemen. Behalve de badmees ter, houden ook de onderwijzers toe zicht op de leerlingen. Alles is gedaan om veiligheid te waarborgen. De kin deren worden door de schoolarts ge keurd alvorens zij tot het bad worden toegelaten. Het is mooi werk en het is goed dat zoveel mogelijk mensen leren zwemmen. Het bevordert de gezond heid. De wethouder wenste zelf ook de zwemkunst machtig te zijn. Qua veilig heid is het ook beter zo, dan dat de kin deren gaan ploeteren in een smerige sloot. De opmei-king van de heer Van Hardeveld beantwoordde de wethouder met te verklaren dat dit schoolzwem men reeds onder ogen gezien werd voor dat er sprake was van de oprichting van de Stichting Bergbad, en dat hier dus geen bevoordeling van de badexploitan- ten beoogd werd. Maar ook al was dit wel het geval, zo zei de wethouder, dan was hij er van overtuigd dat de heer Van*°Hardeveld even enthousiast over dit schoolzwemmen geweest zou zijn. De heer Van Deelen is bang dat het schoolzwemmen straks toch verplicht gesteld zal worden en wil bovendien niet de verantwoording voor eventuele ongelukken. Hij vraagt aantekening dat hij tegen is. DE RONDVRAAG Bij de aanvang van deze raadsverga dering werd de heer Kroesbergen door de voorzitter geluk gewenst met zijn her stel van een ernstige ziekte. De heer Kroesbergen dankte nu voor deze woor- \en en ook voor de bij zijn ziek zijn ondervonden grote belangstelling. Ver der brengt hij in herinnering de deso late toestand van het wegdek en de trot toirs in de Keucheniusstraat, Kuyper- straat en Talmastraat. Wanneer wordt nu eindelijk met verbetering daarvan begonnen. Voorzitter kan zich voorstel len dat het aanzien van de naar Keu- chenius, Kuyper en Talma genoemde straten de heer Kroesbergen ter harte gaan, en er zal dan ook zo spoedig mo gelijk aan worden begonnen. De heer Slok vraagt meer bekendheid te geven aan het feit dat de lagere inkomens vrij gesteld zijn van straatbelasting, hetgeen wordt toegezegd. De heer Van der Woerd heeft al lange tijd strijd geleverd tegen de jeugd en de ouderen die de plantsoenstroken aan het Panhuis niet ontzien en er maar doorheen lopen. Hij heeft het moeten opgeven en vraagt nu teneinderaad om een prikkeldraad aan te brengen. Voorzitter vindt het een schande zoals men in Veenendaal met de plantsoenen omgaat en wethouder De Ruiter zegt toe maatregelen te zullen nemen en de plantsoenen-situatie te herzien in het kader van de algehele wijziging van de constructie van de Zandstraat. De heer Van Deelen tenslotte infor meert naar de moeilijkheden met de bouwverordening bij het tot stand ko men van de woningen van de Bouwkas. Voorzitter zegt een en ander in B. en W. te zullen bespreken en mogelijk een wij ziging van de bouwverordening te zullen voorstellen. GROTE TOENAME LEERLINGENTAL VOOR DE HANDELSAVONDSCHOOL In het bijzijn van het schoolbestuur, gecommiteerden en leraren van de Han delsavondschool, reikte burgemeester A. Bakker Dinsdagavond de diploma's uit aan 18 leerlingen die met goed ge volg het eindexamen van de 3-jarige cursus van deze school hebben afge legd. De directeur van de Handelsavond school, dr J. G. Thoomes, kon wegens ziekte niet aanwezig zijn, en in diens plaats sprak de waarnemend directeur, de heer Augustijn, de geslaagden toe, nadat hij had medegedeeld dat dr Thoo mes weer herstellende was. De heer Augustijn zei de aanwezigheid van Bur gemeester Bakker bijzonder op prijs te stellen. Hij zag daarin weer een bewijs van de belangstelling van het gemeen tebestuur voor deze tak van onderwijs. Burgemeester Bakker beaamde dit in zijn toespraak, en hij wees daarbij op het feit dat het de Veenendaalse Win keliersver. is geweest die het initiatief tot de oprichting van deze belangrijke school genomen heeft. De burgemeester merkte verder op dat de middenstander van tegenwoordig meer dient te bezitten dan alleen aanleg en handels-flair. In alle opzichten dient hij ook theoretisch onderlegd te zijn en iets af te weten van delskennis. Namens het gem.-bestuur bedrijfs-administratie en algemene han delskennis. Namens het Gem.-bestuur complimenteerde de burgemeester ver volgens de geslaagden en overhandigde deze persoonlijk de diploma's. Nadat de heer H. M. van Schuppen, als voorzitter van het schoolbestuur de geslaagden had toegesproken en gewe zen oi> de grote waarde van het diploma, merkte hij op dat het hier de 22ste diploma-uitreiking gold, en dat het 25- jarig bestaan van de Handelsavond school dus aanstaande moest zijn. De heer Ant. de Ruiter sprak vervol gens als vertegenwoordiger van de Ka mer van Koophandel te Utrecht en als voorzitter van de Winkeliers Ver. Na mens eerstegenoemde instelling bood hij de geslaagde met de hoogste puntenlijst, Jan van Ginkel, een boekwerk aan en van de Winkeliers Ver. had hij een boekwerk als beloning voor de geslaag de met het hoogste aantal punten van de dames, n.l. voor Annie Bruys. De heer W. J. Schoemaker sprak na mens de gecommiteerden en wekte daarbij de geslaagden op om niet bij de nu bereikte mijlpaal te blijven staan, maar zich verder en in nog andere leer vakken te bekwamen. Van nabij volgt hij de practische prestaties van verschil lende gediplomeerde cursisten der Han delsavondschool en het is hem gebleken dat zij door de op deze school opgedane kennis een uitstekende ondergrond en basis gehad hebben voor de door hen gemaakte promoties. Het aantal cursisten van de Handels avondschool neemt vooral de laatste jaren aanzienlijk toe en beloopt thans niet minder dan 125. Het bleek zelfs nodig om voor het eerste cursusjaar drie klassen te vormen. De toename van het leerlingental van de school is, behalve aan de gunstige mogelijkheid om in de avonduren een uitstekende algemene vorming op te doen, stellig ook te wij ten aan het feit dat het diploma vrij stelling biedt voor de vestigingseis al gemene handelskennis, het midden standsdiploma van de vestigingswet. Van de 25 cursisten die het examen hebben afgelegd slaagden de volgende 18 Candida ten: Ali Achterberg, Annie Bruys, Dicky Diepeveen, Fie v. Harde veld, Corrie Kruiniger, Lien Ott, Hem- mie Paulus, Ada v. Schuppen, Noortje Wanders, Truus Zandbergen en de jon gens: O. v. Eist, J. v. Ginkel, H. C. de Kleuver, D. Merkestijn, J. de Ridder, B. Schoeman, J. Slok, W. Willemse. HUISHOUDBEURS VAN Fa. GEHA VAN LEEUWEN Voor a.s. Woensdag 2 Juni heeft de firma Geha van Leeuwen in gebouw „de Kegelbaan" een interessante huishoud beurs georganiseerd. Deze huishoud beurs zal vooral zo interessant zijn om dat er door deskundigen tal van demon straties gegeven worden met verschil lende nieuwe vindingen op het gebied van de huishoudelijke gebruiksartikelen, die op alle mogelijke manieren het keu kenwerk vergemakkelijken en veraan genamen. Er wordt gedemonstreerd met de nieuwe snelkookpannen, patat a f ritesnijders, broodroosters, anti-over kook- of fluit-melkkokers, de BK koe- kepannen met reliefbodem, rubber af- wasbakken en de handige z.g. spatdek- sels. Dit alles en nog een keur van andere moderne keukengerei-artikelen, zijn hier te bewonderen. Koelkasten b.v. zullen er zijn in verschillende prijs klassen. Zonder twijfel zullen vele dames van deze door de firma Geha van Leeuwen geboden gelegenheid om zich op de hoogte te kunnen stellen van de nieuwe keukensnufjes dankbaar gebruik ma ken. De demonstraties van de beurs begin nen 's middags om half drie en 's avonds om 8 uur. DE CASUAL DE TIMES stemmige avondbril 27.50 DE SIRMONT f enig in hun DE STARMONT S soort ƒ51.— Hoofdstraat 106 Telefoon 632 SPECIAAL IN OPTIEK WINNAAR RIJWIEL CARRICATUUR- WEDSTRIJD Het rijwiel, dat de Veenendaalse Win keliersvereniging „Handel en Nijver heid" beschikbaar had gesteld voor een carricatuurwedstrijd tijdens de laat ste winkelactie, is gewonnen door J. Vos, Sav. Lohmanstraat 110, te Veenendaal. Er waren zeer veel goedo oplossingen binnengekomen, zodat loting de win baar moest aanwijzen. RAADSVERGADERING Hedenavond om half negen zal de Raad der gemeente Veenendaal opnieuw in een openbare zitting bijeen komen, ter afhandeling van enkele agendapunten. KERKEWIJK 167 TEI.A60 VEENENDAAL v GOUDEN HUWELIJK Op Woensdag 2 Juni a.s. hoopt het echtpaar J. van Dolder en M. van Dol- der-Sterkenburg, Buurtsteeg 7 de dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar geleden in de echt werden verbonden. De bruidegom is thans 74 jaar en de bruid 75 jaar. Uit dit huwelijk werden 11 kinderen geboren, die allen nog in leven zijn. Bovendien zijn er thans 18 kleinkinderen. Het gouden echtpaar geniet nog een goede gezondheid en zal die dag onge twijfeld op de nodige belangstelling kunnen rekenen. Het RODE KRUIS helpt U wel 60 belangrijke vredestaken... Kent U ze...? Denk eens aan hulp bij rampen, bloedtransfusie, hoornvliesoverbrenging voor blinden, moedermelk voor zwakke baby's; beentransplantatie, boottochten voor invaliden, welfare-werk in ziekenhuizen en thuis, lectuur voor patiënten, hulpposten langs de wegen... Dit zijn slechts enkele van de meer dan 60 manieren waarop Uw Rode Kruis helpt. U hebt die hulp nog nooit nodig gehad? Wees blij! Maar dan reden te meer Uw Rode Kruis bij te staan; te geven! Zoveel U missen kunt.., Op Hemelvaartsdag is in de Rijn ter hoogte van de Stokweg de 12-jarige K. uit Amersfoort bij het baden verdron ken. In het bijzijn van zijn broertje ver dween de knaap in de diepte. Direct werd begonnen met dreggen doch laat in de avond was het lijk nog niet ge vonden. Hieruit blijkt alweer hoe ge vaarlijk het is in de Rijn te zwemmen of te baden. VOETBAL J.l. Zaterdag eindigde de wedstrijd EistSp. Cl. Rhenen in een 31 over winning voor de blauw-witten uit Rhe nen. Door deze overwinning zijn zij aan de kop van de ranglijst gekomen met 4 punten. Eist is nu ook wel zo goed als uitgeschakeld. A.s. Zaterdagavond 6.30 uur spelen Oranje Wit en Rhenus op Candia te Rhenen tegen elkaar. Dit is wel een van de belangrijkste wedstrijden in dit tour- nooi. Aan een voorspelling durven we ons niet te wagen. ZAAL MET 400 ZITPLAATSEN In een gezellige sfeer had de opening plaats van de nieuwe zaal welke is aan gebouwd aan de thans bestaande zaal van café-restaurant „Het Hof" aldaar, waarvan de heer C. Bos eigenaar is. Ter gelegenheid van deze opening, sprak de oud-burgemeester, van deze gemeente baron M. Taets van Ameron- gen. Spreker memoreerde hoe deze zaak ruim 20 jaar geleden was begonnen, en zich in de loop der jaren wist uit te brei den. Spr. bracht vooral het eerste oor logsjaar 1940 in herinnering, toen alles werd verwoest, en hoe men toen van voren af aan had moeten beginnen. Spr. sprak tot slot zijn wens uit dat de heer en mevrouw Bos nog zeer vele jaren van deze nieuwe zaal plezier zouden mogen hebben. De nieuw gebouwde zaal, welke ge heel in moderne stijl is uitgevoerd, heeft een oppervlakte van 125 vierk. m, en geeft plaats aan plm. 200 personen. De zaal, welke met tussendeuren ver bonden is aan de reeds bestaande zaal, biedt nu aan ruim 400 personen plaats. DAMESVOETBAL Medegedeeld kan worden, dat het dameselftal dat tegen een elftal uit Leersum zal uitkomen, compleet is. Er waren veel meer aanmeldingen dan er plaatsen waren. Het comité Ouden van Dagen hoopt dat Zaterdagavond de belangstelling even groot zal zijn. Er is wel wat te beleven. De dames voetbal len in allerlei costuums, ook het comité is gecostumeerd, terwijl een ter plaatse bekende figuur als scheidsrechter zal fungeren. De wedstrijd wordt ter plaat se „verslagen" via de geluidswagen. Ouden van dagen die de tocht willen meerijden worden verzocht zich vóór 5 Juni a.s. bij een der comitéleden aan te melden. WINKELSLUITINGSWET Ter openbare kennis wordt gebracht, dat door de raad der gemeente Ameron- gen in zijn vergadering van 21 Mei j.l. werd vastgesteld een verordening als bedoeld in artikel 11, lid 1 der Winkel sluitingswet 1951. Deze verordening zal van heden af gedurende drie maanden op de secretarie voor een ieder ter le zing zijn neergelegd. Vaststelling dezer verordening heeft tot gevolg, dat de winkels in het tijd vak van 22 Juli tot en met 14 Augustus geopend mogen zijn tot 21 uur, dit in af wijking van vorig jaar, toen deze ter mijn liep van 1 tot 21 Augustus. KOE VAN VERDRINKINGSDOOD IN SLOOT GERED Zatedagmorgen in de vroege ochtend uren vond de heer C. B. alhier een koe van de landbouwer J. v. D., in een mod derige sloot. Door snel ingrijpen van ge noemde heer en hulpvaardige buren, kon het dier nog juist yan de verdrin kingsdood gered. WEDVLUCHT VAN „DE SNELPOST" Zondag j.l. organiseerde de postdui- venver. „de Snelpost" te Veenendaal een wedvlucht vanuit Marbahan. De eerste prijs werd behaald door de duif van de heer Gazenbeek. 27) Sartorius dacht na. Dit was onna tuurlijk. Maar hij begreep da,t de geest van Van Vueren door dit alles te zeer geschokt was, dan dat hij zich de ernst der feiten kon voorstellen. Al was het maar om de toekomst van je doch ter. De pijl had doel getroffen. De oog leden van de man op het bed knipper den. Nu heb ik 'n voorstel ging Sar torius verder, iets meer zeker van zijn zaak. Ik financier de wederopbouw en betaal de schulden, en we maken er een prachtzaak van, waar die Gouden Leeuw wel drie keer in kan omdraaien. Ik heb wel zin in zoiets en 't lijkt me niet eens zo'n rare belegging. Tenslotte heeft de zaak een enorme goodwill. Korstiaan van Vueren vertrok geen spier. En dan verder? informeer de hij. Sartorius weifelde, ging dan wat min der zeker verder. Ik had zo gedacht, we maken er een vennootschap van; ik neem de meeste aandelen, ik vind misschien voor de rest nog een paar anderen, en we maken eh.... je dochterdirec trice, voor de leiding van de zaak. En ik houd dan zo'n beetje een oogje in 't zeil voor de financiële besognes. Hij leunde achteruit en keek naar Van Vueren, waakzame afwachting in zijn ogen. Het duurde geruime tijd voor er enige beweging kwam in de figuur op het bed. Korstiaan had de ogen geslo ten, geen trek op zijn gezicht verified wat er in hem omging. Nee zei hij toen opeens, vlak en zonder intonatie. Wat nee? vroeg Sartorius ver baasd en geërgerd. Man, je weet niet wat je zegt. Je krijgt nooit zo'n aanbod meer! Nee! herhaalde Van Vueren, nu met meer nadruk. Maar waarom niet? smeekte Sartorius bijna, maar zijn gezicht had een andere uitdrukking gekregen. Zijn ogen waren toegeknepen en onder zijn opgetrokken bovenlip waren zijn tanden te zien. Daar behoef ik geen tekst en uit leg van te geven, ik zeg nee. Dat kun jij makkelijk zeggen, maar denk eens om je dochter? Daar denk ik juist om. Zou je haar zelf dan niet eens vra gen? Dat is niet nodig. Nee maar Van Vueren, dit is on gehoord kerel, het is toch geen kind meer, je kunt maar niet zo zonder meer beslissenje kunt haar toch op z'n allerminst vragen Ik hoef het haar niet te vragen. Zij zegt ook nee! Hoe weet je dat? Je kunt het zelf ook weten, kijk haar maar eens aan, als ze je er de kans toe geeft. Korstiaan's toon was nu harder geworden. Hij was zelfs niet meer beleefd als voorheen, als keiste nen vielen zijn woorden. Ja maar Niks te jammeren, ik doe het niet. En zij óók niet. En ik ben moe, ik wou graag Ja maar, dit is idioot kreet Sar torius vent, denk toch even na! Ik.... Ik heb nee gezegd en 't .blijft nee. En laten we er een punt achter zetten. Sartorius stond op. Alle welwillend heid was van zijn gezicht geweken. Maar nog altijd glimlachte hij. Ik kom morgen terug zei hij en spreek er over met je dochter. Mor gen zul je wel anders piepen, als de politie hier geweest is. Dan zul je blij zijn met wat ik je aanbied. Jij en je dochter. Adieu. En snel liep hij naar de deur, trok die harder achter zich dicht dan paste voor een ziekenkamer. Op de gang stond Marian. Had ze ge luisterd? Hij plooide haastig zijn gezicht tot beminnelijke vriendelijkheid. Ah, juffrouw Marian be gon hij. Wat moest u van vader? Dat zou ik u graag even onder vier ogen vertellen. Kan dat? Dat is niet nodig, ik hoor het wel van vader. Juffrouw Marian, uw vader is Ziek vulde ze aan daaraan acht u zeker niet toen u die deur zo ard dichtsmeet. U lijkt me de ideale ziekenbezoeker. In ieder geval hoop ik dat het uw eerste en uw laatste bezoek is. U vergist zich zei hij, en ze vond dat hij griezelig leek op een welwillen de tijger ik kom terug. We zullen pra ten. Ook wijsamen. Ik heb met u niets meer te praten, meneer Sartorius. O ja verzekerde hij op een toon van triomf en u zult graag willen praten. Marian Wilt u nu alstublieft heengaan? vroeg ze ijzig en trok zich een paar pas sen terug of moet ik de portier bel len om u de weg te wijzen? Hij stond onbeweeglijk. Alleen zijn ogen schenen te leven, gifgroen en schit terend achter de brilleglazen, in het onwezenlijke licht op de halfduistere corridor. Toen liet hij 'n wonderlijk lachje ho ren. Morgen kom ik terug herhaalde hij dan zullen we verder zien. Adieu, juffrouw Marian! Ze keek hem na, haar handen trilden. Deze man gaf haar 'n sensatie van drei gend, onmiddellijk gevaar. Ze haastte zich de ziekenkamer bin nen. Haar vader lag met gesloten ogen en keek op toen ze binnenkwam. Marian, lieve kind zei hij moei lijk en de tranen kwamen in haar ogen. Zo zelden had ze de laatste tijd een har telijk woord van hem gehoord. Ga eens zitten, ik moet je wat zeggen. Lang zaten vader en dochter bij el kaar. Van Vueren vertelde haar alles. En zij luisterde, bewegingloos, en lang zaam trok de kleur uit haar gezicht. Hij vertelde van de ruzie met Sartorius, de schuld, de waarschuwing van de politie, Sartorius' dreigement. Van zijn waan zinnige daad in een opwelling verricht. Van het aanbod dat Sartorius hem ge daan had. En toen vroeg hij, ronduit: Vertel me, wat is er tussen jou en hem? Niets verzekerde Marian zo stel lig, dat het gezicht van de man op het bed een andere, zachtere uitdrukking kreeg. Alleen heb ik meneer Sarto rius leren kennen voor wat hij is. En ze vertelde hem haar avontuur. Ik heb nee gezegd peinsde Kor stiaan hardop. U zou eens wat anders gezegd moe ten hebben! antwoordde ze fel en voor 't eerst glimlachte hij. Zijn hand zocht de hare. Ik wist het wel fluisterde hij zacht het was of ik het aanvoelde. Hijmet jou. Nooit. Nee kind, dan liever failliet, dan liever achter de tra lies. Och vader snikte Maria bijna als u maar eerder naar me geluisterd had, als u maar niet zo koppig was ge weest, dan was dit alles niet gebeurd. Toen knikte Van Vueren langzaam met het hoofd. Ik weet het, kind. Je hebt me veel te vergeven. Ik heb schuld, grote schuld, ook en vooral tegenover jou. Hij zweeg, streek met de hand over de ogen. Maar zeg me, Marian, moet ik het zó VVEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt 9.30 uur ds Rennes van Rouveen, 5 uur ds Van de Pol. Julianakerk 9.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Rennes. Vredeskerk 9. 10.30 en 5 uur ds Vroeg- indeweij. Veeneind 3 uur ds Van Wijn gaarden. Dijkstraat 2.45 uur ds Van Vie- gen van Achterberg. Spla Fide 10 uur ds H. van 't Hof van Tiel. 5.30 uur dr P. A. van Stempvoort van De Bilt. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 uur ds Van Enk. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds Slofstra. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Kerk (Art. 31) 8.15 en 3 uur ds Nijenhuis van Oud-Loos- drecht. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 8.30 uur Jeugdmis, 10 uur Hoog mis, 5 uur Lof, 7.30 uur Completen. Sal- vatorkerk 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoog mis. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Ni- naber. Leger des Heils 10 uur Heiligings- dienst, 12 uur Zondagschool, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur Verlos- sinssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds de Vries van Driebergen, 6 uur ds N. Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. Mouw van Gouderak. Geref. Kerk. 10 en 5 uur ds H. Volten. Ger. Gem. (Bantuin) 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 3 uur leesdienst. R.K. Kerk 7.45 uur H Mis; 10 uur Gez. Mis en nam. 7 uur Lof. ELST. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6 uur ds Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. Woensdag 7 uur ds Van de Poel van Giessendam. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 3 uur ds Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Dinsdag 7.30 uur ds Van de Ketterij van Alblasserdam. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur ds C. van Viegen. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 5 uur ds de Jager. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds Zwaan. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 6.30 uur ds W. Hop. Ger. Kerk. 10 en 6.30 uur ds Molenaar. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 7 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr H. E. C. Pilon, Kerkewijk, Tel. 716. ELST-AMERONGEN Van Zaterdag middag 2 tot Maandagmorgen 7 uur, alleen voor dringende gevallen dr Kars te Amerongen, Tel. K 3434-273. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Van Zaterdagavond 6 tot Zondag avond 12 uur dr Van Ringelestijn te Ederveen, Tel. K 8387-201. VEENENDAAL Geboren: Pieter Hendrik, z. v. H. Groeneveld en M. A. Wouters; Pieter, z. v. M. van der Meer en L. Looijen; Gerda, d. v. A. van Manen en Ch. M. Croes; Herman Cornelis Willem, z. v. B. Garritsen en M. M. van Doorn; Hen drik Cornelis, z. v. M. Gaasbsek en C. M. J. Fraterman; Reneè Alberdina Wil- lemina, d. v. A. van Nus en F. Fruin; Rijk, z. v. J. van Rotterdam en J. van Kesteren; Jacob Aart Anthonie, z. v. A. H. Boers en H. Budding; Gijsbert Anthonie, z. v. W. van de Craats en H. Hen sen. Ondertrouwd: Hendrik Jurianus van Barneveld, 25 jaar en Willempje van den Heuvel, 23 jaar; Cornelis van der Poel, 27 jaar en Dina van Kooten, 24 jaar; Arris Blankespoor, 24 jaar en Neeltje Nagel; Wiebrand Dijksterhuis, 25 jaar en Albarta van Voskuilen; Dirk Jan Oosterbeek, 28 jaar en Willempje Middelhoven; Jan Bleijenberg, 27 jaar en Saartje van de Scheur, 24 jaar; Ger- rit Melis Hazeleger, 26 jaar en Dirkje van Ravenswaaij. Getrouwd: Hendrikus Johannes Bernds, 27 jaar en Cornelia Frederika Boerboom, 25 jaar; Celis Aalbers, 31 jaar en Anthonia Hardeman, 22 jaar; Anthonie van de Lustgraaf, 26 jaar en Hendrikje Steffers, 25 jaar; Pieter Gijs- bertse, 24 jaar en Willemijntje Willem- sen, 25 jaar; Ritze Holtjer, 27 jaar en Geertrui Johanna van Amerongen, 23 jaar. Overleden: Gerard van Ede, 65 jaar en 11 maanden, ongehuwd; Christina Blankestijn, 86 jaar en 9 maanden, wed. van M. Blankestijn; Izaak van de Haar, 55 jaar, echtgenoot van P. M. van Hees; Martinus van Zanten, 68 jaar en 8 maanden, echtg. van J. G. van Ame rongen. GELD. VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Gerrit Arie, z. v. B. A. van Ruiswijk en T. Weyman; Oda Cornelia, d. v. M. v. Wagensveld en J. Henzen; Hendrika Neeltje, d. v. J. Vonk en E. H. Bronk; Ottolina, d. v. Chr. Takken en M. Diepeveen. Overleden: Albert Haster, 75 jaar; Wouterina van de Pavert, 11 maanden. RHENEN Geboren: Frederikus, z. v. J. E. van Oort en F. van Hernen, Nieuwe Vee- nendaalseweg 44; Hendrik Jan, z. v. J. van den Berg en H. G. Koldewee, Rijks straatweg 131; Teuntje Alida, d. van G. van de Haar en J. Versteeg, Cunera- weg 334; Paulus Coenradus, z. van P. C. Swagers en J. Brouwers, Populieren-, laan 19 I. Getrouwd: Jan Versloot en Geertrui- da Mol; Adriaan Kamerman en Johanna Gijsbertje de Bruin. Overleden: Cornelis van Rotterdam, 71 jaar, geh. met H. M. H. J. van Span je, Rijksstraatweg 201. AMERONGEN Geboren: Steven Jan, z. v. J. Bos. Getrouwd: Leendert Boon, 26 jaar en Hendrika Swagers, 24 jaar; Johannes Teunis Ploeg, 27 jaar en Rosjen van Dijk, 27 jaar. goedmaken? Zo, alshij voorstelt? Ze greep zijn hand tussen haar beide handen. Als we nou weer vrindjes zijn zei ze met 'n woord uit haar kinder jaren zouden we dan meteen weer kwaad op elkaar moeten worden? Je hebt goed gedaan, vader, ondanks al het andere. En als meneer Sartorius morgen komt, bent u voor hem niet te spre ken? Nee zei Korstiaan. En geef de boodschap maar aan de portier. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1954 | | pagina 2