Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Treffende huldiging aan de open groeve de VALLEI- riks? Een zeer verdienstelijk Veenendaler ging heen Ver keer sbrug over Rijn bij Rhenen volgend jaar gereed Groot verlies voor de gemeente Wist I/.... Historische excursie van de VVV Nieuws uit de Omgeving Wuur is 28e JAARGANG VRIJDAG 16 JULI 1954 No. 28 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel A. Middelhoven f Ondanks slecht weer grote aanvoer op de Bijenmarkt Op pijlers van verwoeste spoorbrug iS^/JFT BgS Voor betere Uurwerken Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, mmim? INMAAKTIJD Opekta en Penjel voor jam Inmaakkruiden Fa. J. F. TAK Hij is f 10. - waard Zenuwrust. Voor de Vacantie Abonnementsprijs 1.05 per kwartaal Losse nummers 10 cent Redactie en Administratie Paralielw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, ƒ3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 110 woorden 0.95, elk woord meer 7 cent Groot was voor velen de verslagen heid toen Zaterdagmorgen de mare door Veenendaal ging van het plotseling overlijden van wethouder A. Middel hoven. Ieder die deze wei uitzonderlijk verdienstelijke Veenendaler van nabij had gekend realiseerde zich het feit dat het hier het verscheiden betrof van een man van grote bekwaamheid en een man die, geheel naar de aard van zijn karakter, altijd klaar stond voor hen die in moeilijkheden verkeerden en zich bijzonder heeft onderscheiden in meer dere takken van sociale en charitatieve zorg. In de heer Middelhoven verliest Vee nendaal niet in de laatste plaats ook een zeer toegewijd wethouder die bij het beheren van de portefeuilles van Financiën, Onderwijs en Sociale Zaken steeds weer een buitengewone kundig heid demonstreerde. Een zware slag heeft ons als Gemeen teraad en heel Veenendaal getroffen. De heer Albertus Middelhoven had zijn geboorteplaats lief. ,,'t Veen" te dienen was de lust van zijn hart. En hij heeft dat gedaan in velerlei functies op een wijze, die ons steeds respect inboezemde. Begenadigd met een groot verstand, een uitstekend geheugen en een warm hart voor al wie in moeite en zorg was, heeft hij met liefde zich gegeven voor de publieke zaak. Het aantal door hem beklede functies was in de jarenloop gestadig toegeno men en toen ik, nu nog slechts twee maanden geleden, ter gelegenheid van de benoeming van Wethouder Middel hoven tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, vóór mij zag een lijst van zijn bestuursfuncties, was ik heel verbaasd. Zijn hoofdfunctie was de vervulling van het Penningmeesterschap van de Algemene Diaconale Raad der Neder lands Hervormde Kerk. Dit penning meesterschap omvatte veel meer dan men op het eerste gehoor van dit woord zou kunnen vermoeden. Een heel bureau werkte voor d&r.e arbeid te Utrecht onder leiding van de heer Middelhoven, zo sprak burgemees ter Bakker tijdens de buitengewone spoedeisende vergadering Zaterdag avond onder grote publieke belang stelling gehouden. De burgemeester, die zeer ontroerd was, vervolgde zijn herdenkingsrede met een opsomming van de talrijke functies welke overledene bekleedde. Een reeks van verenigingen en stichtingen, liggend binnen het ter rein van de bemoeienis van de Neder lands Hervormde Kerk heeft hij gediend als penningmeester. Zijn adviezen kwamen ten goede aan rusthuizen, internaten en tehuizen voor debielen, voogdijkinderen, stichtingen voor kinderbescherming en gezinszorg. Zijn kennis van al wat er op deze ter reinen bestaat, van publicaties op het sociaal- en charitatief terrein, van de sociale wetgeving, zijn vermogen om van een probleem dadelijk de kern te vatten en zijn goede hart voor al wat in druk verkeerde, geleid door een klaar nuchter verstand, maakten dat hij hoe langer hoe meer bekendheid verkreeg in steeds breder kring. Dat de heer Middelhoven werd be noemd tot lid van de Staatscommissie Vervanging Armenwet, is wel een dui delijk bewijs dat hij werd gerekend tot de beste deskundigen in den lande. Plaatselijk te Veenendaal werd zijn oordeel ook door verenigingen, stich tingen en haar bestuurders hoog ge waardeerd. Meerdere schoolverenigingen op het gebied van het Bijzonder lager en ulo- onderwijs en het bestuur van de Chris telijke Hogere Burgerschool zijn dank baar voor de weloverwogen gedegen adviezen door hem gegeven op finan cieel en administratiefrechtelijk gebied. Dat hij, met zijn warmvoelend hart ook gaarne steun gaf aan het Juliana- ziekenhus en het Protestant-Christelijk Streekziekenhuis, zal geen verwonde ring wekken. Middelhovens arbeid was veelzijdig. Wij, als Gemeenteraad en mogelijk Dat gisteren de 5000ste abonné van de Veenendaalse Waterleiding Mij. op het net werd aangesloten? Dat de heer M. van Kooten, Slote- maker de Bruïneplein 6 de gelukkige was en van de directeur van het Water leiding bedrijf een jaar lang gratis wa ter en een bloemstuk aangeboden kreeg? Dat in 1949 de 4000ste abonné werd aangesloten? Dat het waterverbruik in Veenen daal dan ook nog steeds beduidend toe neemt en vorig jaar al niet minder dan 915.000 kub. m beliep? Dat waarschijnlijk in de laatste week van deze maand de nieuwe vuil nisauto en dus ook de vuilnisemmers in gebruik genomen kunnen worden? Dat de Veenendaalse Ver. voor Vreemdelingen Verkeer voor Vrijdag 30 Juli a.s. een „Vrij en Blij "-avond heeft georganiseerd in gebouw Eikenlaan? Dat het hier een vacantie-program- ma zal gelden waaraan o.a. de bekende Henk Norel zal medewerken? Dat deze avond op de band zal worden opgenomen en een week later door de N.C.R.V. per radio wordt uit gezonden? nóg meer ons College van Burgemeester en Wethouders hebben mogen genie ten van zijn gaven als medebestuurder onzer gemeente. Nog vóórdat hij op 20 November 1945 lid van de Gemeenteraad werd, be noemde de Commissaris der Koningin in onze provincie hem op 20 Juli van dat jaar, toen er nog geen Gemeenteraad was, tot Wethouder. Sindsdien werd dit ambt door hem steeds vervuld. Met grote kennis van zaken, benijdenswaardige werkkracht en uit een liefdevol hart. Ik zal niet veel hierover zeggen. Wel wil ik getuigen, dat alle onderwijs te Veenendaal aan onze nu overleden Wet houder uitermate veel heeft te danken. En alle minder met aardse goederen be deelden, al wie in zorg en druk leefde en met de Burgerlijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg te maken kreeg, kon zich overtuigd houden van zorg van de Wethouder, juist voor deze groep van mensen. Het was voor ons een groot genoegen met hem samen te werken. Temeer nog omdat zijn heel bijzondere eigenschap pen bij hem niet leidden tot hoogmoed. Middelhoven bleef eenvoudig en be scheiden, nooit zichzelf ten toon stellend als de grote man. Alle vertoon was hem vreemd. Wij verliezen ontzettend veel.^ God maakte een eind aan een rijk leven, dat tallozen tot zegen was. Het zwaarst van al treft dit verschei den Mevrouw Middelhoven en haar beide zoons. Naar haar en hen gaat ons hart uit. Wij nemen van harte deel in het verlies, dat onherstelbaar schijnt, zo sprak bur gemeester Bakker en de Gemeenteraad besloot, de weduwe en haar zoons daar op een bewijs van deelneming te zen den. Van het grote verlies voor Veenen daal door het overlijden van de heer Middelhoven als bijzonder rechtschapen mens en betrouwbaar en kundig raads man, getuigden ook de verschillende sprekers bij de begrafenisplechtigheid op de Algem. Begraafplaats Woensdag middag. Burgemeester Bakker sprak van een droeve dag voor geheel Veenendaal. Wethouder Middelhoven was iemand met een zeldzaam gevonden levens houding. Zijn leven was dienen. Op het eerste gezicht gesloten en stroef maar in wezen een groot en trouw vriend. Alles wat met maatschappelijke zorg te maken had kreeg zijn bijzondere aan dacht. Het is niet te zeggen bij welke van de drie afdelingen die hij als wet houder beheerde, hij uitblonk. Hij was in alle drie een uitblinker. Wel wil ik gen, dat niet alleen het christelijk on derwijs, maar alle onderwijs in Veenen daal zeer veel aan de wethouder te dan ken heeft. Wij hebben veel wijsheid van hem ontvangen. Als er moeilijke problemen waren kwam hij bijna altijd met de op lossing. Naar menselijk oordeel is hij niet te vervangen. Namens de Ned. Herv. Kerk en de vele colleges tot in de Generale Synode toe. waarvan de overledene deel uit maakte, sprak de heer W. J. Hermes uit Utrecht en ook deze spreker zei nog niet te weten hoe. het verder moest en en hoe hij hier vervangen moest worden. De heer Middelhoven was geheel in dit zeggen, niet alleen het christelijk on- lossing te vinden. En dan geen lap middelen maar zo dat het steeds in alle opzichten verantwoord was. Het was een man, gesierd met schone gaven van hoofd en hart, en al zocht hij het niet, maar dat plaatste hem steeds weer vooraan. Hij had zijn werk in Utrecht en als wij hem vroegen in Utrecht te komen wonen gaf hij prompt als antwoord: dat nooit, Veenendaal blijf ik trouw. Ds Van Enk sprak vervolgens als voorzitter van de A.R. Kiesvereniging en als bestuurslid van het Prot. Chr. Streekziekenhuis en zei de God te dan ken een man ais iviiddexnoven gege ven te hebben. Hij was een christen van de daad, die ook niet naar mensengunst dong maar de weg ging die hij zelf als de goede zag. Een van de bestuurders van de Chr. Kindertehuizen in Nederland was het die zich vooral tot mevrouw Middel hoven en haar zoons richtte toen hij zei: het is voor u een zwaar verlies, maar weet dat het afscheid van deze grote vriend voor ons ook moeilijk is. Dinsdag werd te Veenendaal weer de jaarlijkse bijenmarkt gehouden. De aanvoer was, ondanks het minder pret tige weer, toch weer wat hoger dan vorig jaar. Nu waren er 750 korven aan gevoerd, 6 kasten en 20 marktkastjes. De belangstelling voor deze typische jaarmarkt bleef ook weer goed. Uit het gehele land waren imkers naar Veenen daal gekomen, om toch vooral deze ..zwermenmarkt" niet te missen. De handel was in de morgenuren niet vlot. Hier deed het weer waarschijnlijk zijn invloed gelden. Voor een bijenvolk werd J 10.tot 12.50 betaald. De bijenvol ken waren overigens in een goede con ditie. De markt trok ook weer buitenlands bezoek, n.l. uit Duitsland, België en Frankrijk. De grootste aanvoerder was de heer J. Jonkers uit Gameren met 235 bijen volken. Een jury, bestaande uit de heren J. van Bemmel, Gouda, A. Blom uit Rhe nen en G. Schrijver uit Veenendaal keurde de aangevoerde bijenvolken. De eerste prijs voor kast met volk en '3 'M. 3P uee pua^aSooj pjoAv Mnoq v. Engelenburg te Rhenen. De eerste prijs ronde korf met volk bouw ontving de heer J. Gerlach te Dreumel, de 2e prijs was voor de heer E. C. Hooikaas uit Zuilichem. De eerste prijs voor de boogkorven werd toegekend aan de heer C. Veenendaal te Eist (U.). Als marktmeester fungeerde thans de heer W. van Kessel, de oudste zoon van de onlangs overleden marktmeester Joh. van Kessel. BENOEMING HOOFDINGELAND Bij de Dinsdag ten gemeentehuize van Veenendaal gehouden stemming voor het Waterschap Grebbe, district II, werd als Hoofdingeland benoemd de heer R. Koudijs, Benedeneind te Veenendaal. MARKTBERICHTEN Op de Veenendaalse eiermarkt waren Dinsdagmorgen 95.000 eieren aange voerd. Prijzen van f 14.50 tot f 15.50 per 100 stuks. Handel vlug. De aanvoer op de biggenmarkt be droeg 60 stuks. Prijzen van f 44.- tot f 66.- per stuk. Handel matig. In Rhenen doet vandaag het gezegde „lang gewacht en toch gekregen" op geld! Vanaf 1945 wachten de inwoners en de gehele streek al op een nieuwe vaste oeververbinding, liefst een verkeersbrug. Vandaag wordt alle twyfcl weggeno men. Die vaste oeververbinding zal nog een jaar op zich laten wachten, maar dan gaan definitief de vlaggen uit, dan zal een grote schare autoriteiten over een nieuwe verkeersbrug wandelen. Wat Rhenen nog nimmer heeft gehad, doch al zo vele jaren van droomt, zal in October van het komende jaar werkelijkheid zUn geworden. De Grebbestad gaat dan een nieuwe ttfd tegemoet; een periode, waarin de stad van Jan van Arkel, met een nieuwe levensader verrekt, ongetwijfeld in nog sterkere mate zal uitgroeien dan tot nog toe. Ten gemeentehuize van Rhenen heeft de hoofdingenieur van de provinciale waterstaat van Gelderland ir J. G. Krui mel in een speciaal daartoe belegde bij eenkomst met het college van burge meester en wethouders een uitvoerige technische uiteenzetting gegeven met betrekking tot de in aanleg zijnde Noord-Zuid verbinding Amersfoort- Oss. Daarbij deed genoemde hoofdinge nieur de voor Rhenen zo belangrijke en belangwekkende mededeling, dat over eenkomstig het werkschema in October 1955 de gemeente Rhenen en Kesteren door een verkeersbrug over de Rijn met elkaar zullen zijn verbonden. De brug wordt gebouwd op de pijlers van de voormalige spoorbrug. In over leg met Rijkswaterstaat is bepaald, dat de rijbaan voor deze Rhenense ver keersbrug een breedte zal krijgen van 7 meter, met aan weerskanten een uitge bouwd pad ter breedte van 2.50 meter. Tussen de rijbaan en de hoofdliggen van de brug worden z.g.n. schampkan- ten aangebracht. Het dwarsprofiel van de weg vanaf de Rhenense brug naar het zuiden ziet er als volgt uit: een 18 meter brede kruin, een rijbaan van 6 meter met aan beide zijden een vrijliggend rijwielpad ter breedte van 2.40 meter. Deze ruime rij wielpadbreedte wordt aangehouden met het oog op het intensieve brom- fietsverkeer. Op de Rhenense Rijnoever kan de weg direct aansluiten op het op gelijke hoog te liggen spoorwegemplacement, dat be houden blijft als goederenemplacement, Voor het eerst zal in de reeks excur sies die V.V.V.-Veenendaal in de omge ving organiseert, een ^'ecombmwrde tocht gehouden worden, waarbij zowel de rijke natuurschatten van de Gelder se Vallei als de historische bijzonder heden in de belangstelling geplaatst zullen worden. Deze unieke tocht wordt gehouden op Zaterdagmiddag 17 Juli. De deelnemers kunnen zich melden te 2.30 uur 's mid dags bij Hotel „De Hof" aan de Rijks straatweg bij Renswoude. Wie per fiets komt kan deze gratis stallen bij „De Hof". Evenzo wie per auto komt. Deel nemers uit stad en provincie kunnen per bus reizen en uitstappen halte „De Hof" waar de bussen uit de richting Utrecht en Amersfoort stoppen. De excursie gaat vanaf „De Hof" naar het nieuwverworven natuurreser vaat van het Ministerie van O.K.W. „De Hier het moment waarop de lange begrafenisstoet de Nieuweweg op gaat nadat voor het gemeentehuis in de Hoofdstraat de leden van de Gemeenteraad en het secretariepersoneel zich hierbü hadden aangesloten. VEENENDAALSE RODE-KRUIS TEAM BOEKTE PRACHTIGE SUCCESSEN Een Veenendaals dames- en heren team van het Ned. Rode Kruis heeft Zaterdag deel genomen aan de Kring wedstrijden te Zeist, welke wedstrijden bedoeld waren voor de komende lande lijke wedstrijd te Alkmaar. Het herenteam, onder leiding van sergeant St. Kroesbergen werd in deze selectie-wedstrijden nummer 1 van de ranglijst, zodat zij over veertien dagen de Kring Utrecht in Alkmaar zullen vertegenwoordigen om het landskam pioenschap. Ook de damesploeg uit Veenendaal deed het uitstekend. De leidster, Mej. G. Sukkel plaatste zich als leidster op de tweede plaats, terwijl de Veenen daalse dames als geheel beslag legden op de derde plaats. Het Veenendaalse rode-kruislid, de heer J. van Viegen deed met zeer goed gevolg examen voor reserve comman dant. Een zeer fraai resultaat. In de functie van adjudant zal hij thans op treden als hulp-commandant van de af deling Veenendaal van het Rode Kruis. De heer W. van Stempvoort sprak na mens de A.R. raadsfractie en was er van overtuigd dat de vriendschap en de levenswijsheid van de overledene ont vangen in dankbare herinnering zal voortleven. Het moet maar wij kunnen hem eigenlijk niet missen. De heer G. C. van Schuppen die sprak namens de schoolbesturen, waax-van de overledene lid was, herinnerde er aan hoe de heer Middelhoven zich al heel jong onderscheidde. Hij wist het altijd Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalwcg 2 - Tel. 290 veel beter dan wij allen samen. Na de officiële sprekers kwam een onbekende heer naar voren die spon taan en ontroerd' nog wilde getuigen van de grote rechtschapenheid en het liefdevol gemoed die hij bij de over ledene gevonden had als Wagenings evacué in de oorlogsjaren. Ds J. Langstraat van Vorden besloot de begrafenisplechtigheid met het lezen van gedeelten uit Psalm 73 en hij zei verder dat de overledene met een mas sieve en rotsvaste rust geweten heeft dat hij eens in eeuwigheid bij God zou zijn. De oudste zoon van de overledene, de heer J. Middelhoven dankte voor de grote deelneming bij het verscheiden van zijn vader ondervonden. Toen de baar het kerkhof werd opgedragen, en ook tijdens de plechtige teraarde bestelling viel de regen in stromen neer. Allemanskamp", een uitzonderlijk fraai blauwgrasland met aansluitend broek- fc w. Het is rij".< aan orchideeën, gen tianen en andere zeldzame planten. Vandaar gaat de tocht naar het natuur monument „Slaperdijk", de nieuwver worven bezitting van de Stichting „Het Utrechts Landschap". Hier zal de ex- curseileider, veldbioloog Adriaan de Kleuver de deelnemers vergasten op de geschiedenis van deze merkwaardige landdijk met het doorbraakwiel van 1855 en zijn wonderschone planten wereld. Bij het Nieuwe Werk, het prachtige kanaal in de stijl van het park te Versailles, wordt de begroeiing van de Fliertse beek bezichtigd en wan delt het gezelschap naar de mooie Koe- perkerk te Renswoude, terwijl deze be zichtigd kan worden. De merkwaardige geschiedenis van dit bijzondere kerk gebouw, dat een copy is van de St. Pauls Cathedraal te Londen, zal de deel nemers uitermate boeien. Na een korte wandeling om de fraaie Ridderhofstad Renswoude, het eerbiedwaardige slot van de voormalige Hoge en Vrije Heer lijkheid Renswoude, wordt de excursie bij „De Hof" weer ontbonden. Bij slecht weer wordt de excursie uitgesteld tot Zaterdag 24 Juli a.s., dezelfde plaats en tijd. per pakje 30 cent Kurken, flessenlak, stukken paraf fine, Solicylsaus, Perkamentpapier, Zwavellint enz. enz. Apoth.-ass., drogist Hoofdstraat 106 Veenendaal RHENEN 4-JARIGE KNAAP TE WATER Een 4-jarig jongetje, dat op de ge meentelijke loswal op de rand van de steile walmuur naar het vissen stond te kijken is Zaterdagmiddag van deze borstwering afgevallen en te water ge raakt. Het is ter plaatse zeer diep en er staat bovendien een sterke stroom. Driemaal zagen de omstanders de knaap boven komen. Inmiddels was hij door de stroom meegesleurd en boven het on diepe gedeelte terecht gekomen. Dit was zijn geluk, want de laatste keer dat hij weer zou onderduiken, kreeg hij vaste grond onder zijn voeten. Hierdoor kon hij naar de kant strompelen, hetgeen zijn redding betekende. Moge dit een waarschuwing zijn voor de vele kijkers, vooral jeugdige kijkers en ook vissers, om niet te dicht aan de kant van de walmuur te komen. EXTRA WONINGCONTINGENT De woningbouw in Rhenen zal gesta dig voortgaan. Uit het migratie-contin gent werden deze maand aan de Greb bestad 21 woningen extra toegewezen. doch gelegenheid biedt tot aanleg van een weg voor gewoon verkeer in aan sluiting met de brug. De spoordijk vanaf de overkant van de Rijn bij Rhenen tot aan Kesteren zal worden benut voor aanleg van het over dit gebied geprojecteerde gedeelte van de verkeersweg. Deze dijk wordt daar toe 2.30 meter afgegraven om op die manier een kruin-breedte te vei'krijgen van 18 meter. In Kesteren wordt een rechtstreekse afrit gemaakt naar de Veilinggebouwen, met het oog op de bevordering van een snel en gemakkelijk fruitvervoer van uit de Betuwe naar de overige delen van ons land. Vorige week is het gedeelte weg vanaf de overkant van de Rijn bij Rhenen tot 800 meter bezuiden de spoor wegovergang in Kesteren aanbesteed. Het is de bedoeling bij Ochten een vrij varend veer te maken met op beide Waaloevers twee veerstoepen, die moe ten garanderen, dat te allen tijde, be houdens de zware ijsgang, kan worden overgezet. Aan de overkant bij Ochten wordt door het winterbed van de Waal een be tonnen doorlaatbrug gebouwd van 400 meter lengte, met eenzelfde profiel als de Rhenense brug. In het land van Maas en Waal is het geprojecteerde wegvak in verbinding met het Megense veer bereids in ver gevorderd stadium van uitvoering, ter wijl door de provincie Noord-Brabant medewerking is toegezegd voor een di recte verbinding Megen-Oss, welke in 1955-56 tot uitvoering komt. Niet alleen de provincies Noord-Bra bant en Gelderland zijn bij deze Noord- Zuid verbinding betrokken, ook Utrecht heeft er bemoeienis mee. Aangezien de provinciale waterstaat van Utrecht de zorg heeft voor de ver bindingen met de Rhenense brug op Utrechts grondgebied, kon ir Kruimel hierover geen nadere mededelingen doen. In het Sticht wordt echter al druk door de landmeters gewerkt. Regel matig duiken in de omgeving van Rhe nen de rood-witte latten op met de waterpasinstrumenten. Er wordt ge streefd naar een overeenkomstig weg- profiel als van het Betuwse wegvak. Rhenen heeft al lange tijd gegonsd van de geruchten rond een nieuwe ver keersbrug. Ditmaal wordt voorgoed met die geruchten afgerekend. De Grebbe stad zal in October van het komende jaar een gewichtige stap voorwaarts doen, een stap, die de verdere indus trialisatie en de uitbreiding van het toe risme naar dit met natuurschoon zo rijk gezegend oord zeer ten goede zal komen. Ook de VALLEI-riks welke vorige week werd uitgegeven bp de Firma J. van den Bosch in de Hoofdstraat te Veenendaal, werd niet gevonden. Dezer dagen werd opnieuw een VALLEI-riks uitgegeven en doordat de vorige niet gevonden werden is deze nu ƒ10.- waard geworden. Het nummer van de VALLEI-riks van deze week is 6 AN 019068 en de vinder die de ryksdaalder met dit nummer aantreft en op ons bureau kan tonen voor Donderdag 12 uur a.s., ontvangt een premie van 10 gul- den. Kijkt U dus goed uit naar ryks- daalder nummer 6 AN 019068. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. MELDEN VOOR DIENSTPLICHT De Burgemeester van Veenendaal maakt bekend: dat iedere mannelijke inwoner van Veenendaal, geboren in het jaar 1936, die deze week geen bericht van inschrijving voor de dienstplicht (oranje kaart) heeft ontvangen, ver plicht is zich vóór Vrijdag 23 Juli a.s. te melden ter gemeente-secretarie, Hoofdstraat 92, afdeling militaire zaken. Onze bekende AMANDEL- PENSE AMANDEL BROODJES BOTERKOEK BOTERCAKE BOTERAK AMANDELKOEK En enthousiast roept iedereen: Ha... dat is ge bak van D IJ K S T R A!

De Vallei | 1954 | | pagina 1