Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken 25 Jaar geleden werd de Grift gedempt Arnhemse wolfabriek komt naar Veenendaal de VALLEI-riks? Interessante VVVvacantie-excursie op Woensdagmiddag Wist Waar is Fa, J, F, TAK Nieuws uit de Omgeving 28e JAARGANG VRIJDAG 23 JULI 1954 No. 29 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" Verschijnt inStichts- en Geld.-Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel In tegenwoordige Hoogstraat en Zandstraat Ingrijpende maatregel voor toenmalig Veenendaal Veel tegenstanders Het Veenendaalse brug- gen-complex VVV ORGANISEERT EEN ZOMERAVOND-CONCERT Aan verwondingen van auto ongeluk bezweken Weer belangrijke uitbreiding werkgelegenheid Het Zijde-water ZAL HET NOG ZOMER WORDEN? Dè vraag van alle vacantiegangers Hittegolf in Amerika en Rusland Eisen grote mogendheden warm weer yoor zich op? Zeer zware regens Is nufl2.50icaard Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, De Cunera - tentoonstelling in Rhenen Wij blijven hopen THEOLE—VEENENDAAL Het Veteranen-tournooi Voor betere .Uurwerken AbonnementsprUs 1.05 per kwartaal Losse nummers 10 cent Redactie en Administratie Parallelw. 10, Veenendaal Telef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven VALLEI ADVERTENTIES Advertentiepr. p. m.m. 12 c. Minimum p. advert, ƒ3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 110 woorden 0.95, elk woord meer 7 cent van de Kunstzijdefabriek in Ede hier door werd afgevoerd. Indertijd werd voor dit stinkende water dan ook een De meeste Veenendalers kunnen zich nog maar al te goed herinneren wat er indertijd nu al weer 25 jaar geleden afspeelde rond de demping van de Grift. Toch moet men al weer moeite doen om zich het grote gewicht van die maat regel voor de geest te halen, en zich voor te stellen dat door de tegenwoordige Hoogstraat en Zandstraat een kanaal liep dat eigenlijk niet gemist kon worden, omdat het zo nauw verbonden was met de landbouw en industrie in het toen malige Veenendaal. Het water van dit gedeelte van de Grift was dienstbaar ge maakt aan de verschillende fabrieken. Het werd gebruikt voor de stoommachines, maar ook werd er ruwe wol in gewassen, zoals een van de hieronder afgedrukte plaatjes nog laat zien. Ook voor de landbouwers was de Grift van levensbelang. Vrijwel iedere boer bezat een lichter (ook wel aak genoemd) en alle vervoer, zoals in de hooitijd, geschiedde over het water. Het was dus wel te begrijpen dat de plannen om het gedeelte van de Grift, van de Zwaai (tegenwoordige Zwaai- plein) tot aan het Panhuis, te dempen, veel tegenstand ondervonden. Lijsten met handtekeningen van honderden tegenstanders werden aangeboden, zoals er ook honderden voorstanders van de demping te vinden waren, namelijk die Veenendalers die meenden dat de na righeid van de verschrikkelijke stank die de Grift vooral op warme dagen verspreidde en de ernstige bouwvallig heid van de steenen wallen en stoepen, niet opwogen tegen de vele nadelen hiervan. Ook gingen er stemmen op die vrees den dat de waterhuishouding in Vee nendaal zonder de Grift niet meer te regelen zou zijn, en men was zelfs bang voor overstromingen als het regenwater niet meer door de Grift zou kunnen wegstromen. Weer anderen, juichten de plannen toe omdat zij in hun verbeel ding reeds de aantrekkelijke breedte van de Hoogstraat en Zandstraat van tegenwoordig zagen, inplaats van het onsmakelijk water met zijn bouwvallige wallen. Ónder hen waren ook vele eigenaren van aangrenzende woningen die, ingevolge een verordening, ver plicht waren de stenen wallen van de Grift voor hun pond, zelf te onderhou den, en menigeen heeft in die dagen een proces-verbaal opgelopen omdat hij in gebreke bleef. Zoals de plaatjes op deze pagina laten zien, ging er met de Grift-demping ook veel van het pittoreske van hét oude Veenendaal verloren. Er waren gedeel ten aan deze Grift die inderdaad schil derachtig mooi waren, en waarvan de verdwijning menig Veenendaals hart heeft pijn gedaan. Neem alleen maar het romantische van de verschillende bruggen en brugjes die bij die demping overbodig werden. Daar was de Straatbrug, de brug die zorgde voor de verbinding van de Hoofdstraat naar de Nieuweweg. Dan waren er de Lombokbrug, bij de Wilhel- De Veenendaalse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer, heeft voor Vrij dag 30 Juli a.s. een populair zomer avond-concert georganiseerd te geven door het bekende radio-ensemble „Vrij en Blij" onder leiding van Wessel Dek ker. De niet minder bekende Henk Do- rel zal ook deze avond als solist optre den. Deze avond, die gehouden wordt in het Verenigingsgebouw aan de Eiken laan, zal voor wat betreft het program ma van na de pauze op de geluidsband worden vastgelegd en ongeveer acht dagen later door de N.C.R.V. per radio worden uitgezonden. Zonder twijfel zullen zeer veel Vee nendalers van deze gelegenheid, om in de vacantie-week een speciaal zomer avond programma in vacantie-stijl te gaan beluisterep, gebruik maken. Voor de VVV, die het klaar speelde juist voor deze week een dergelijk aantrek kelijke avond te organiseren, een woord van lof. Zonder tot bewustzijn te zijn geko men, is de 71-jarige G. Hiensch dezer dagen aan de bekomen verwondingen overleden in het Juliana-ziekenhuis. De heer Hiensch werd Zaterdagmor gen op de Kerkewijk door een bestel auto aangereden, toen hij plotseling de weg overstak. DE „VEENSE YVOUDRONDE" Deze week organiseert het Geref. Jeugd verband weer haar jaarlijkse sportweek. Dinsdagavond wordt een be- trouwbaarheidsrit „De Veense Woud ronde" georganiseerd. Donderdagavond wordt een voetbalwedstrijd gespeeld op het V.S.W.-terrein tussen een elftal van de J.V. uit Bennekom en de J.V. uit Veenendaal. Vrijdagavond wordt gereserveerd voor dammen, schaken, etc. Dit geschiedt in het „Trefpunt". weg gezocht buiten om Veenendaal heen, n.l. door de tegenwoordige Zijde wetering, die thans door de Stations straat kruist. Donderdag 29 Juli a.s. is het dan 25 jaar geleden dat de demping van de Grift werd aanbesteed, nadat een com missie uit de Gemeenteraad, bestaande uit de heren R. van Eist, J. van Leeu wen Hzn. en A. van de Weei'd, reeds in 1926 met het opstellen van de plannen hiertoe waren begonnen. Het werk werd uitgevoerd door de firma Wijnand van Maanen te Arnhem voor een bedrag vaa f 68.200.-. Voor overstroming na de demping be hoefde men niet te vrezen, sinds in 1866 door de Defensie het Omleidingskanaal was gegraven als onderdeel van de Wa terlinie. Voor het afvalwater van de woningen en fabrieken werden meteen riolen gelegd, terwijl men na de dem ping de beschikking kreeg over mooie brede straten met een fraaie plantsoen- strook in het midden. Bovenstaande foto geeft een beeld van de situatie zoals die er 25 jaar geleden nog was in de Zandstraat. Behalve de verschillende aken die hier gemeerd liggen zyn ook nog twee stoepen te onderscheiden waarmee men bij het water kon komen als men dat nodig had. Van het hieronder afgedrukte plaatje is nog wel de tegenwoordige Hoogstraat te herkennen door de verschillende panden die er vandaag nog staan. Dui delijk tekenen zich op deze foto ook dé „hoge" en „lage kant" af, en ook heden ten dage worden de afzonderlijke straat helften nog wel als zodanig aangeduid. MIDZOMER-SHOW IN OUWEHANDS DIERENPARK Op Donderdag 29 Juli a.s. wordt in Ouwehands Dierenpark een Midzomer show gegeven, waaraan de beste en meest bekende artisten hun mede werking verlenen. De leiding van deze Midzomer-show is in handen van de zeer bekende con ferencier Coos Speenhof met naast zich de sterren van Radio Brussel en Luxemburg „Helma en Selma". Van de Vlaamse omroep is Bob Scholte zeker wel één van de bekendste, terwijl als attractie voor deze streek Guus Jansen U zal vergasten op een muzikale noot met zijn Hammond-orgel. Als toppunt van dwaasheid zijn er „De Wama's", die met hun doldwaze op treden overal grote successen oogsten. De Wama's gelden als Neerlands groot ste dwazen en wel bijzonder in hun nieuwste nummer „De Tour de France". Naast deze bekende namen prijkt een niet minder bekende ster nl. de Itali aanse jongleur en evenwichtskunstenaar Gino Manelli. Op veler verzoek treden in deze Mid zomer-show weer op de 4 Dutch Rolling Stars met hun ongeëvenaarde rolschaat- sen-show, die werkelijk adembenemend genoemd mag worden. Naar wij vernemen is het thans zeker geworden dat fabrieken van de N.V. Gebr. Van Leeuwen's Wolindustrie aan de Klingelbeekseweg te Arnhem aldaar wordt opgeheven en naar Veenendaal overgebracht. Deze fabriek, een wolspinnerij en breierij waar op dit ogenblik ongeveer 350 arbeiders werk vinden, zal worden ondergebracht in de fabrieks-complexen aan de Pr. Bernhardlaan alhier. Hoewel naar verluidt, een deel van het personeel in Arnhem naar Veenen daal zal over komen, betekent het ver plaatsen van deze Arnhemse industrie toch weer een zeer belangrijke verrui ming van de werkgelegenheid in Vee nendaal, en tevens weer een beduidende uitbreiding van de plaatselijke indus triële potentie. De verplaatsing van de Arnhemse fa briek naar hier zou reeds zeer binnen kort te verwachten zijn. DE NIEUWE WIJKVERPLEEGSTER Onze plaatsgenote zuster T. E. An- beek, Parallelweg 27, behaalde dezer da gen haar aantekening Wijkverpleging. Hierdoor is nu komen vast te staan dat zij op 1 Augustus a.s. haar werkzaam heden als wijkverpleegster van het Veenendaalse Groene Kruis zal kunnen beginnen. MARKTBERICHTEN Op de wekelijkse eiermarkt waren Dinsdagmorgen te Veenendaal 90.000 eieren aangevoerd. De prijzen voor kleine eieren varieerden van f 10.- tot f 14.-, voor grote eieren f 15.- tot f 15.50 oer 100 stuks. Er was een vjugge han del. Op de biggenmarkt waren te Veenen daal 70 biggen aangevoerd. Prijzen van f 44.- tot f 66.- per stuk. Handel traag. minastraat; de Gruttersbrug en de Mo- lenbrug bij de Gortstraat. Ook de aar dige Gelderse brug van- de „Hoge kant" naar het Gelderland werd overbodig. Toch blijkt het besluit van de toen malige Gemeenteraad om tot demping over te gaan zeer juist te zijn geweest. Want wij zouden het vandaag werkelijk niet zonder de druk bereden en brede Hoogstraat en Zandstraat kunnen stel len, ook al is die demping indertijd voor zeer vele Veenendalers een niet onbe langrijke strop geweest. Een van de oorzaken dat het Grift- water zo stonk was dat het afvalwater Dat aan het Slotemaker de Bruïne- plein vier nieuwe winkels zullen ver rijzen? Dat het steigerwerk aan de top van de watertoren voorlopig nog niet ver wijderd zal worden in afwachting van plannen voor een algehele restauratie van de buitenwand van de toren? Dat het moeite waard is om, als de zon schijnt, te letten op de gouden glans van het nieuwe koperen dek van de watertoren-spits? Dat het nieuwe gebouw van het Apostolisch Genootschap alhier aan de Acacialaan vrijwel gereed is. Dat deze gemeente thans nog sa menkomt in het gebouw van de Her steld Apostolische Gemeente aan de Nieuweweg? Dat het fraaie nieuwe gebouw Zon dag 15 Augustus in gebruik genomen zal worden? Dat in verband met uitbreiding van de telefooncentrale binnenkort in Vee nendaal telefoonnummers met vier cij fers zullen worden ingevoerd? De grote zomerexcursie van V.V.V.- Veenendaal wordt dit jaar gehouden op 28 Juli a.s. en gaat dwars door de Gel derse Vallei naar de Grebbe en de Rijn, waarna tot besluit een bezoek zal wor den gebracht aan de Kalkzandsteen fabriek „Vogelenzang". In tegenstelling met andere excur sies, die steeds op Zaterdagmiddag ge houden worden, gaat deze fietstocht op Woensdagmiddag. De deelnemers kun nen zich om 2 uur per fiets bij de bus halte Zandstraat-Hoogstraat melden. Deze zeer interessante en veelbelovende excursie wordt speciaal op Woensdag middag gehouden, omdat de Veenen daalse zakenmensen de wens daartoe te kennen gaven, daar zij nimmer in staat zijn op Zaterdagmiddag mee te gaan. Tevens is gedacht aan de vacantie- gangers die dezer dagen Veenendaal bezoeken en meer van de omgeving willen genieten onder deskundige lei ding. Bovendien zijn alle grote bedrij ven volgende week wegens vacantie geloten en bestaat er dus voor deze groep deelnemers eveneens gelegenheid deel te nemen. Ook nu staat deze excur- (Van onze weerkundige medewerker) Nu de eerste helft van de zomer achter de rug is met slechts één officiële zomerse dag, beginnen wy ons bezorgd af te vragen of het nog zomer gaat wor den of dat dit jaar de lente ongemerkt in de herfst overgaat. De Julimaand zal de nog resterende dagen uit een heel ander vaatje moeten tappen, wil zy nog wat goed maken. Temperaturen boven de 20 gr C zijn zelfs zeldzaam en worden door ons langzamerhhand als warme zomerdagen aanvaard, terwyl normaal de gemiddelde maximumtemperaturen in Juli zelfs boven de 20 gr. C ligt. Het begint er veel op te lijken, dat de grote mogendheden het warme zomer weer voor zich opeisen. In Amerika komt een hittegolf voor, die al vele dagen duurt. In de Staat Kansas wor den temperaturen van 42 C (108 gr. F) gemeten. Een zelfde verschijnsel doet zich voor in Europees Rusland, waar al enige weken de temperatuur van de Zwarte Zee tot binnen de Poolcirkel stijgt tot 30 a 36 gr. C. Daar beleeft men één der warmste en mooiste zomers zoals wij in 1947 hebben beleefd. Het grootste deel van Europa heeft echter slecht zomer weer met abnormaal veel regen. De overstromingen in Oostenrijk en omge ving zijn hiervan het bewijs. De Donau heeft de laatste 100 jaar niet een zo hoge waterstand gehad. In enkele streken van Oostenrijk en Zuid-Duitsland heeft het 96 uren aan een geregend. De hoeveelheden regen waren door ook abnormaal groot. Dit is in vier dagen evenveel als bij ons nor maal in de drie zomermaanden valt. In Salzburg komt deze hoeveelheid over een met 229 liter water op een vier kante meter. Dat dit grote overstromin gen tot gevolg moest hebben, zal zich laten verstaan. Ook was het buiten gewoon koud. In Innsbruck was het na Juli 1913 niet meer zo koud geweest. Op de Zugspitze lag de sneeuw ruim twee meter hoog. In het begin van deze week kreeg ook het uiterste noordoosten van Nederland nog iets van deze regenval mee, al wa ren de hoeveelheden daar veel kleiner. In twee dagen viel op het vliegveld Eel- de 31 mm terwijl in Hannover 72 mm neerslag werd gemeten. Door een depressie boven Polen en Oost-Duitsland werd met oostelijke winden, die langs de noordflank van deze depressie voorkwamep, vrij warme en vochtige lucht uit Rusland aange voerd. Deze lucht werd tegen de berg hellingen van de Alpen gestuwd, waar dit aanleiding gaf tot wolkenvorming en zware regenval. Daar komt nog bij, dat het in de hogere niveaux ook zeer koud was. Op 5000 m hoogte vroor het 25 graden, een zeer lage temperatuur op die hoogte in de zomer. Ook boven Ne- sie onder leiding van veldbioloog Adriaan de Kleuver. De excursie naar de „Slaperdijk" en Renswoude is door de regen j.l. Zater dagmiddag niet doorgegaan. Op een nader te bepalen datum zal deze excur sie alsnog plaats hebben. Doordat ook de VALLEI-riks van de vorige week niet gevonden werd, is de rijksdaalder die wy dezer da gen hebben uitgegeven f 12.50 waard geworden. De laatste maal dat de VALLEI-riks gevonden werd was hij ook 12Vi gulden waard. Zal, nu hij weer zijn maximale waarde heeft bereikt, weer gevonden worden? Zitten de adspirant-vinders daarop te wachten? Wie zal het zeggen. De riks van vorige week werd uitgege ven by de Fa. Albert Heyn te Vee nendaal. De nieuwe VALLEI-riks werd dus al weer uitgegeven. Hy draagt het nummer 2 AZ 067296. Kykt U dus goed uit naar rijksdaalder nummer 2 AZ 067296. Indien U hem ons voor a.s. Donderdagmiddag 12 uur toont, kunt U de premie van f 12.50 in ont vangst nemen. Schrijf het nummer desnoods op een stukje papier dat U steeds bij U draagt. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 290 In tegenwoordigheid van het voltal lige college van burgemeester en wet houders van Rhenen, de voorzitter van de vereniging voor vreemdelingenver keer de heer N. Souwerbren, de voor zitter en secretaris van de commissie van beheer voor het Rhenense Streek museum de heren A. M. de Waal en S. J. Buré, pastoor Vredendaal van de R.K. St. Cunera-Parochie te Rhenen en een aantal genodigden, werd Dinsdag middag om vijf uur in het Rhenense Muesum aan de Molenstraat de tentoon stelling over de Heilige Cunera officieel met een korte plechtigheid geopend. Deze tentoonstelling is georganiseerd in verband met het vijftiende eeuwfeest van de marteldood van Sint Cunera van Rhenen en is geheel gewijd aan de ge schiedenis van Rhenens kerk- en stads patrones. De voorzitter van de beheerscommis sie voor het museum, de heer A. M. van de Waal, sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, waarbij hij in het bij zonder dank bracht aan de Abdij Berne te Hees wijk, voor de grote medewerking bij de opzet van deze expositie verleend. Spreker bracht hulde aan de secretaris van de commissie de heer Buré, wiens idee het is geweest deze tentoonstelling te organiseren. Hierna sprak de Burgemeester van Rhenen het openingswoord. Toen ik pas in Rhenen kwam, aldus de burgervader, had ik nog nooit van de Heilige Cunera gehoord. Hoe meer men er in komt, hoe meer men beseft dat, afgezien van wel ke Godsdienst dan ook door Cunera- verering door alle lagen van de bevol- derland was de bovenlucht zeer koud. Boven De Bilt werd op een zeker mo ment het nul graden Celsiusniveau (waarboven het vriest!) op ruim 1500 meter hoogte aangetroffen. De mogelijkheid bestaat nog, dat wij een mooie tweede helft van de zomer krijgen, zodat er nog geen reden is deze zomer in haar geheel af te kammen. Wel moet er bij gezegd worden, dat deze hoop ons steeds verder in de schoenen begint te zakken, want ook in het mid den van deze week waren de weers verwachtingen nog alles behalve gun stig. Misschien wordt het „IJzeren Gor dijn" even opgetrokken, al is het alleen maar om wat warme lucht door te la ten, waar duizenden vacantiegangers reikhalzend naar uitzien. king wordt meegeleefd. Bij de anne xatie-plannen van een naburige ge meente is het zelfs als een historisch argument naar voren gebracht. In het annexatie-gebied namelijk lag een ge deelte van de Cuneraweg, de weg, waar over in het verleden de processies wer den geleid. Uit geschiedkundig oogpunt zou het onjuist zijn dit gedeelte van Rhenen af te nemen. De Burgemeester eindigde zijn openingswoord met dank te brengen aan de heren Buré en Wolff, die zich hoofdzakelijk zo hebben be ijverd om deze tentoonstelling in Rhe nen in elkaar te zetten. De vele inzendingen, afkomstig uit het Rijksmuseum, het Rijksarchief te Utrecht, het Aartsbisschoppelijk Mu seum te Utrecht, het Museum van de Oud Katholieke Kerk te Utrecht, de Abdij Berne te Heeswijk, het Provin ciaal Oudheidkundig Genootschap te Den Bosch en een aantal Universiteits- en andere bibliotheken, werden daarna bezichtigd. Er bevinden zich vele prenten, waar onder van de Cunerakerk en -toren, zo wel van het exterieur als van het in terieur. Ook afbeeldingen van Cunera zijn vanzelfsprekend in grote getale te bezichtigen. Er is zelfs een Neder-Rijns Cunerabeeld te bewonderen, dat onge veer 500 jaar oud is. Interessant is ook de originele aflaatbrief van 1475, gete kend door 18 kardinalen. Deze aflaat brief hield in een aansporing voor de bedevaartgangers om te offeren voor de bouw van de Cuneratoren en -kerk. Een bijzonderheid is, dat deze brief is ge kocht uit een particuliere Engelse ver zameling. Ook een afbeelding van St. Willibrord, die Cunera heilig heeft ver klaard, is aanwezig. Uiteraard ontbreekt ook Rhenen zelf niet in de rij van inzenders. Zo is er op deze tentoonstelling een origineel hand schrift uit het jaar 1392 op perkament te zien, opgedoken uit oude Rhenense archieven, een handschrift dat het oor spronkelijk reglement en het originele ledenregister blijkt te zijn van de toen maals opgerichte Rhenense Sint-Cune- ra-Broederschap. Op Zaterdag 7 Augustus wordt op het terrein van „Veenendaal" de uitgestel de voetbalwedstrijd VeenendaalTheole gespeeld. baten van deze wedstrijd komen De ten goede van het Kon. fonds. Wilhelmina- Woensdag had te Veenendaal de hu welijksvoltrekking plaats van de oudste dochter van Burgemeester Bakker, mej. L. Bakker met de heer J. de Ruyter. Ten Gemeentehuize werd het bruids paar ontvangen door de gemeente secretaris, de heer Blankespoor. Het huwelijk werd door Burgemeester Bak ker, als ambtenaar van de burgerlyke stand, voltrokken. De kerkelyke inzegening van het huwelijk vond plaats in de Ned. Herv. Kerk op de Markt door ds S. C. van YVyngaarden. Op de foto verlaat het bruidspaar de burgemeèsterswoning voor de huwe lijksvoltrekking. Nu het Veteranentournooi, georgani seerd voor de tocht van Ouden van Da gen tot op de finale is afgewerkt, kan de voorlopige eindstand worden opge maakt. In Afdeling A is de stand gewor- dx: 1. DOVO; 2. G.H.; 3. N.V.V.; 4. Vee nendaal. In afd. B. 1. GVW; 2. Rit meester; 3. Frisia; 4. V.S.W.; 5. De Me rino's. De finale ging vorig jaan tussen Vee nendaal en V.S.W., welke elftallen zich dit seizoen niet hebben kunnen plaat sen. Op Zaterdag 14 Augustus wordt op het V.S.W.-terrein aan de Oranjestraat de finale gespeeld tussen DOVO en GVW. Als extra attractie zal een voetbalwed strijd voor dames aan deze finale voor afgaan, tussen een elftal van de gym- nastiekver. „Sparta" en een dameself tal van de v.v. „Veenendaal". Vermoedelijk zal de Veenendaalse Harmonie „Caecilia" deze slotmiddag met vrolijke muziek opluisteren. Voor BADMUTSEN ZONNEBRANDCRêME ZONNEBRANDOLIE POEDER voor vermoeide en transpirerende voeten TABLETTEN tegen wagen ziekte naar Drog. Apoth.-Ass. Hoofdstraat 106 Veenendaal RHENEN. Nabij de veerpont te Rhe nen werd door de gemeente een speciale landingssteiger voor pleziervaartuigen gebouwd en deze week officieel in ge bruik genomen. EDE. Morgen, Zaterdag 24 Juli wordt in het openluchttheater alhier de be kende Amerikaanse operette „Rose Marie" uitgevoerd met ongeveer 130 medewerkers. EDE. Dezer dagen werd door de Staatssecretaris van Sociale Zaken mr dr A. A. van Rhijn in Ede een werk plaats voor minder validen geopend waar ongeveer 80 personen te werk ge steld kunnen worden. Deze nieuwe werkplaats werd ge bouwd voor rekening van de Stichting Arbeidszorg welke jaren geleden in het leven werd geroepen door de gemeente besturen van Ede, Wageningen en Bar- neveld in samenwerking met vertegen woordigers van het bedrijfsleven in die plaatsen.

De Vallei | 1954 | | pagina 1