Extra contingent van 126 woningen voor Veenendaal Bep van Resteren KERKDIENSTEN - Achterberg - - Ederveen - Brandweer van Renswoude kreeo een nevelspuit en nieuwe kazerne De Vrijheidsboom in Eist van 1813 Nieuwe spoorovergang in Overberg ANTIDAN De ROOI's I.C.-PLUS BENZINE Voor de Vacantie mm -Zondagdicnst Doktoren- VRAAG 6 AANBOD MULDER- en C.P.-LIMONADE CALTEX süf BH Garage R. VONK Deze Week heeft het gemeentebestuur van de betreffende instanties de mede deling ontvangen dat Veenendaal een extra contingent van 126 woningen is toegewezen. Deze toewijzing betreft uitsluitend z.g. migratiewoningen bestemd voor de Veenendaalsc' Industrie, en het behoeft geen betoog dat de ontwikkeling van de verschillende industrieën met deze 126 woningen extra gebaat is. GESLAAGD Deze week slaagde onze plaatsgenoot Joh. de Ruiter voor het examen Textiel Groothandel, uitgaande van de Fede ratie van Textiel Grossiers bonden in Den Haag. GESLAAGD Op 21 Juli j.l. slaagde te Arnhem voor het aldaar gehouden examen N.O. onze plaatsgenoot, de heer W. F. de Vries. Voor het eindexamen electrotechniek slaagden aan de Middelbare Technische School te Arnhem onze plaatsgenoten, de heren J. P. Brouwer en H. Thijs. GESLAAGD Voor de gehouden examens van de Technische School te Wageningen, slaagden de volgende plaatsgenoten: voor de afd. Bank werken, F. Coumans, W. Dijkstra, K. van Nieuwamerongen, E. Aartsen, A van Esse; voor de afd. Landbouwwerktuigenmonteurs: M. Bos; Afd. Autotechniek: W. A. Hasselaar, H. J. van der Veen; afd. Electrotechniek: G. Rebergen; afd. Electro sanitairtech- niek: C. Baars, T. Robbertsen; afd. Tim meren: J. Bos, J. Dijksterhuis, A E. Hasselaar; afd. Meubelmaken: W. van Geerenstein. BOTERAK AMANDELKOEK AMANDEL- PENSE AMANDEL BROODJES Onze bekende BOTERKOEK BOTERCAKE- En enthousiast roept iedereen: Ha dat is ge bak van D IJ K S T R A! OPBRENGST COLLECTE ANJER FONDS De collecte gehouden door de leden van de Gymnastiekvereniging „Excel sior" ten bate van het Anjerfonds, heeft te Achterberg opgebracht ƒ60.32. GESLAAGD Bij het te Utrecht-gehouden Landelijk examen»voor Zaakvoerder (le gedeelte) uitgaande van de Stichting: „Perma nente Commissie voor Zaakvervoerders- examens" slaagde onze plaatsgenoot de heer H. van Dijk Dzn. UITSTAPJE BOXMEER Onder leiding van de heer C. v. Hu- nen, maakten vorige week de afnemers van Hendriks meelfabrieken uit Eder veen en omliggende plaatsen, een uit stapje naar Boxmeer, met 70 personen vertrokken twee bussen van de Haas. In Lent werd eerst de inwendige mens versterkt, waarna de reis werd voort gezet. In Boxmeer aangekomen, werd het gezelschap verwelkomd door de neer Hendriks, eigenaar van de fabriek. De heer Hendriks gaf een uiteenzet ting van wat men te zien zou krijgen, na de thee werd de gehele fabriek, waar grote voorraden vlees en eieren voor de export, in koelcellen waren opgeslagen, en de hoenderbedrijven bezichtigd, hier zag men iets nieuws dat de meeste aan dacht trok, n.L dat hier de hanen onder ruiters, bedekt met gevlochten mate riaal slapen. Nadat in een hotel nog een echte Bra- brantse koffietafel werd aangeboden werd door de heer v. Kessel namens de bezoekers dank aan de heer Hendriks gebracht voor deze prachtige dag, die geheel gratis werd aangeboden. Op de terugreis werd te Berg en Dal de lippen nog iets nat gemaakt, waar na allen zeer voldaan huiswaarts keer den. Met Uw VACANTIE KEURIG GEKLEED gaan! CHEMISCH REINIGEN O VERVEN PERSEN REPAREREN Pers-, Keer- en Reparatie inrichting Kerke wyk 19 Telefoon 348 Veenendaal. WEGENS VACANTIE GESLOTEN VAN 2 t/m. 7 AUGUSTUS. J.l. Maandagavond vond de over-1 ging- Bij gebouw „Rehoboth" werd de dracht plaats van de nieuwe hoge-druk- stoet opgewacht door een groot aantal nevelspuit, voor de brandweer van Renswoude en de opening van de nieuwe brandweergarage en gemeente werkplaats. 's Avonds, tegen half acht, werd door de muziekverenignig „Ons Genoegen" aan de rand van de gemeente de nieuwe spuit opgewacht, waarna het in optocht via de Dorpsstraat naar gebouw- „Rehoboth" werd gereden. De stoet werd gesloten door de oude brand weerspuit, die op deze dag met pensioen GESLAAGD Voor de gehouden examens van de Technische School te Wageningen slaag de onze plaatsgenoot J. D. Pattiasina voor de afd. Bankwerken. In ons dorp op de hoek Rijksstraat- weg-Houweg staat een oude knoestige linde. Honderden mensen passeren da gelijks deze boom zonder er de minste aandacht aan te besteden. En toch is deze boom een brok historie. De boom werd namelijk geplant om streeks het jaar 1813 als herinnering aan de bevrijding van de Franse overheer sing en de stichting van het Koninkrijk der Nederlanden onder Z.M. Koning Willem I. Midden in ons dorp, maar vrijwel vergeten, staat dus een levend monu ment van de vreugde en de dankbaar heid van onze voorouders. Wij die er varen hebben wat het zeggen wil als een gehate bezetter verdreven kan wor den, dienen een dergelijk monument toch wel in ere te houden, ook al is het maar een knoestige linde. Binnen drie maanden een nieuwe woning In dat kleine vriendelijke huisje, daar aan de Veenendaalsestraatweg, schuin tegenover het smetteloos witte Wijk- gebouw, woont sinds kort de overgeluk kige familie J. W. Looijen. Ongeveer drie maanden geleden zaten de Looijens nog in een oude woning. Men bleef er van de eenvoudigste comfort versto ken. Vader Looijen begreep wel, dat dit zo A-Rovil Zonneglazen Anti infra - rood Anti ..ultra - violet. Optisch geslepen vanaf f 2.50 per glas in montuur v.a. f 10. Opticiën Fa. J. f. TAK Hoofdstr. 106, Tel. 632, Veenendaal Wat de Raad besloot Woensdagavond kwam de raad der gemeente Amerongen in vergadering bijeen. Hoewel het eerste punt van de agenda de notulen was, vestigde de heer Wilde man de aandacht van de raad op de kerktoren. Deze wordt gerestaureerd. Het lijkt thans of op de bovenste trans versiering wordt aangebracht, die de slanke lijn van de toren breken. In Loe- nen waar een haast eendere toren staat, zijn deze versieringen niet aangebracht. Waarom moet dat hier wel? De voor zitter deelde mede, dat een hoekstuk bij wijze van proef geplaatst is. Monumen tenzorg is op dit terrein meer deskun dig dan wij. Laten zij dit maar uitma ken. Het rapport van de maatschappelijk werkster vindt in de ogen van een aan tal leden geen bijval. Er staat niets in omtrent haar bevinden bij de woning- contrójfi. wordt bij velen niet eens toegelaten. Een verzoek van de Afd. Amerongen van de Ned. Protestantenbond om een subsidie van f 300.- voor de culturele lezingen welke deze Ver. houdt, maakt Dezer dagen werd de 5000ste abonné van de Veenendaalse Waterleiding My. op het net aangesloten. De gelukkige was de heer M. van Kooten, dr Slotemaker de Bruïneplein 6, die uit handen van de directeur van het waterleidingbedrijf, de heer Guillaume (links), een oorkonde, een jaar lang gratis water en een bloem stuk aangeboden kreeg. de tongen eerst recht los. B. en W. zijn van oordeel dat dit verzoek moet wor den afgewezen omdat het bestuur zeer eenzijdig is samengesteld. Daarbij komt dat het bezoek gering is. Is hier wel sprake van een algemeen belang? De meeste leden waren het ermede eens dat inderdaad sprake is van eenzijdigheid. Maar het zou toch jammer zijn, dat dit werk geen voortgang zou kunnen vin den. Besloten werd dat B. en W. nog eens met het bestuur zouden praten in die geest dat het bestuur wordt aangevuld met andersdenkenden, zodat ook de le zingen een ruimer terrein gaan bestrij ken. Door de provincie zal binnenkort worden overgegaan tot verbreding en verlegging van de verbindingsweg Ame- rongen-Scherpenzeel. Hiertoe is nodig dat bij de spoorweg Amersfoort-Keste- ren de weg wordt omgelegd. Hiertoe zullen 2 bestaande spoorwegovergangen verdwijnen en een nieuwe gemaakt worden. Een oplossing bleek mogelijk, waarbij de betrokken grondeigenaren, die een gedeelte van hun landbouw grond kwijt raken, zich konden vereni- gen. Aan de Holleweg zullen een aantal huizen gebouwd worden door de aan nemer van Manen voor een aantal par ticulieren. De raad besloot deze grond aan te kopen en een gedeelte ervan door te verkopen aan van Manen. Door Ged. Staten werd in overweging gegeven de hondenbelasting te verhogen, i.v.m. de uitkering die de gemeente van het rijk ontvangt. B. en W. stelden voor de be lasting te brengen op f 10.- voor luxe honden en f 2.50 voor de andere hon den. Onder het geblaf van een bij dit besluit nauw betrokken viervoeter, die zich in de late avonden de moeite had getroost naar het huis der gemeente te gaan, werd het voorstel in stemming ge bracht. De stemmen staakten, zodat hierop in de volgende vergadering moet worden teruggekomen. De brave hondjes kunnen dus voorlopig gerust zijn. Schieten scherpe scheuten door Uw rug? Neem dan de feilloze pijnstiller werkt 2 x zo snel niet langer kon. Kijk op een andere woning was er vanwege het nog steeds grote gebrek aan huizen niet. Goede raad was duur. En wat bleef er tenslotte anders over voor hem dan een bezoek te brengen aan de secretaris van de plaatselijke commissie ingesteld door de N.V. Bouwkas Noord Neder landse Bemeenten? De heer Looijen had ten gemeentehuize van Rhenen een onderhoud met de heer W. C. Pieters, financieel expert op het gebied van „bouwkaswoningen" en al gauw was de zaak in kruiken en kan nen. Looijen werd bouwspaarder en drie maanden later kon hij, mede dank zij de grote activiteit van aannemer Croes en architect Brouwer zijn eigen, nieuw gebouwde huisje met zijn gezin betrek ken. Het werd bovendien de eerste van een reeks bouwkaswoningen, die in Rhenen gereed kwam. Dat was dan ook de reden, dat de bur gemeester van Rhenen, vergezeld van de heer J. C. van den Bosch, inspecteur van het bijkantoor West van de N.V. Bouwkas N.N. Gemeenten en de heer W. C. Pieters, secretaris van de plaat selijke commissie, deze woning officieel ingebruik stelde. Nadat de burgemeester de felicitaties van het gemeentebestuur had overge bracht en daarbij de hoop had uitge sproken, dat nog vele spaarders van de Bouwkas gebruik zouden maken, begaf het gezelschap zich naar de tuin, waar Rhenens burgemeester de eerste heester plantte. officiële personen, burgemeester J. A. Hosang, de leden van de raad dezer ge meente, de vertegenwoordiger van de districtsinspecteur van het brandweer wezen in dit gewest, de heer Roelofs; de vertegenwoordiger van het bestuur van de prov. Utrecntse Brand weer bond, de heer Norbruis, de oud-burgemeester van Zuilen; de heer J. Klippers, reiren- daris ter Prov. Griffie van Utrecht als vertegenwoordiger van de heer Com missaris der Koningin in dit gewest; de heer Souwerbren, kringcommandant van de brandweer voor de Bescherming Bevolking in de Kring U 3, de heren Brandweercommandanten van Scher- penzeel, Woudenberg en Barneveld, de heren Harden veld en Kleijer van de Vrijwillige brandweer van Veenendaal. In gebouw „Rehoboth" sprak burge meester J. A. Hosang een welkomst woord. In het bijzonder richtte hij zich tot de vele belangstellenden van buiten de gemeente, die door hun aan wezigheid blijk gaven van hartelijke be langstelling bij de ingebruikneming van deze nieuwe brandweergarage en de overdracht van de nieuwe hogedruk- nevelspuit, twee voor deze gemeente en haar burgerij zeer belangrijke gebeur tenissen omdat thans een perfecte brandblussing door gebruikmaking van GESLAAGD Voor de gehouden examens van de Technische School te Wageningen, slaagden onze plaatsgenoten, voor de afd Bankwerken J. F. van Ingen en voor de afd. Schilderen C. C. van de Berg. Ook Uw BANKET BAKKER SPECIALITEIT CROQUETTEN. IN F IJ N E OP REIS 'n flacon CARBOVIT (Mijnhardt) tegen spijsverterings- ctoornissen. Prijs per flacon f 1.05 de hoge-druknevel is verzekerd, terwijl anderzijds het kostbare materiaal van de brandweer op zeer doelmatige wijze zal worden geherbergd in dit nieuwe kloeke gebouw in het centrum van de gemeente. En het is dan ook daarom dat ik mij zeer verheug over de aanwezigheid van de leden van de Raad dezer gemeente, welk college, in 1953, zo belangrijke be sluiten heeft genomen, strekkende tot het beschikbaar stellen van de nodige gelden voor de verwezenlijking van modernisering van de plaatselijke vrij willige brandweer en de huisvesting van die brandweer en de dienst van ge meentewerken. Een brandspuit, zonder bemanning, kent men in Nederland nog niet en het is daarom ook dat ik mij richt tot de commandant van onze vrijwillige brandweer en de leden van zijn corps om ook hen allen niet alleen welkom te heten, maar hen geluk te wensen met het nieuwe gebouw dat straks hun brandweergarage is, aldus de burge meester. Hierna werd voor het gebouw een grote demonstratie gegeven met de nieuwe hoge-druknevelspuit door de leden van de plaatselijke vrijwillige VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Markt. 9.30 uur Cand. M. J. G. van de Velden van Soestdijk, 5 uur ds L. Vroeg- indeweij van Gameren. Julianakerk 9.30 uur Cand. A Stekelenburg van Utrecht, 5 uur ds L. van de Peut van Eist. Vre- deskerk 9 en 10.30 uur ds L. Vroeginde- weij van Gameren, 5 uur Cand A Ste- Kelenburg. Veeneind 3 uur ds L. van de Peut. Dykstraat 2.45 uur ds L. Vroegin- deweij. Sola Fide 9 uur ds W. Willemse van Hilversum (Jeugddienst), 10.30 uur ds H. J. van Schuppen van Lunteren, 5.30 uur ds J. van de Blink van Amster dam. Geref. Kerk 9, 10.30 en 5 uur ds H. Veldkamp van Hattem. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. (Fluiterstr.) 9.30 en 5 uur lees- dienste. Donderdag 7.30 uur ds Van de Woestijne van Barneveld. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds Slofstra. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Schmidt van Zeist. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 8.30 uur Jeugdmis, 10 uur- Hoogmis, 5 uur Lof, 7.30 uur Comple ten. Salvatorkerk 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis. Leger des Heils 10 uur HeiligingsdTéffsir* 12 uur Zondagschool, 7 uur- Openluchtsamenkomst, 8 uur Ver lossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. Kerk. Geen op gaaf ontvangen. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds J. de Bres van St. Maartensdijk. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds van Enk van Veenendaal. Ger. Gem. (Bantuin) 10 en 5.30 uur lees- dienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Maandag 26 Juli 7 uur ds W. H. Blaak van Geldermalsen. ELST. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds Van de Peut, 6 uur ds B. van Ginkel van Utrecht. Ger. Gem. 0.30 en 6 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. Dinsdag 7 uur ds Blaak van Geldermalsen. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 6.30 uur de heer Schuring uit Nijkerk. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk. 10 uur de heer Meijer van Veenendaal en nam. 6.30 uur ds van Wijngaarden van Veenendaal. brandweer, waarvoor ook van" de zijde van de inwoners grote belangstelling bestond. Tijdens deze demonstratie zorgde „Ons Genoegen" voor de muzi kale omlijsting. Na de demonstratie ging het in optocht naar de nieuwe brandweergarage voor de opening. In zijn openingswoord zei burgemees ter Hosang: Het gebouw, waarvoor wij hier staan, heeft een lengte van 16.50 m en een breedte van 8.50 m. Het grootste ge deelte van dit gebouw, met zijn ruime inrijdeuren, is bestemd voor de brand weer, een kleiner gedeelte is aange wend voor huisvesting van de dienst VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr C. Annot, Kerkewijk, telef. 190. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 uur, alleen voor dringende ge- gevallen dr Van Ommeren. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Van Zaterdagavond 6 tot Zondag avond 12 uur, dr Ringelestein, Tel. K 8387-201. RHENEN. Zondag 25 Juli: dr G. E. Wychers, Achterbergsestraatweg 191, Tel. 328. Hebben de GRUNDIG Radiofabrieken door de 3-dimensio- nale opstelling der luidsprekers de stereophonische weergave bereikt? De Maandag van deze week was een grote dag voor de brandweer van Rens woude toen de nieuwe trots van het corps, de hogedruk-nevelspuit en de nieuwe kazerne officieel in gebruik genomen werden. Tydens de ingebruikneming werd dit plaatje van de spuitgasten gemaakt met op de voorgrond burgem. Hosang. gemeentewerken, en heeft toegang aan In de GRUNDIG LABORATORIA heeft men jaren gewerkt aan de ver wezenlijking van de stereophonische ge luidsweergave door 3-dimensionale op stelling der luidsprekers. Als waarlijk revolutionnair kan thans het geheim worden prijsgegeven dat de GRUNDIG Fabrieken Europa's groot ste radio-apparatenfabriek naast de bestaande serie, de wereld zal verrassen met een afzonderlijke serie 3 D-klank- apparaten, waarmede een klankrijk dom wordt bereikt, die als een verbijs terende vooruitgang, vooral door de critische muziekliefhebbers, zal worden waargenomen. Spoedig zal ook in Veenendaal bij de officiële GRUNDIG-dealer W. 'van Schuppen, Hoogstraat 102, Telefoon 319, deze nieuwe 3 D-serie te beluisteren zijn. de achterzijde van het gebouw. Naast het gebouw bevindt zich een slangengoot, terwijl de slangendroog- mast thans nog staat bij de woning van de brandweercommandant. Het gehele terrein, dat in de toekomst aan twee wegen grenst, is omgeven door een hoog hekwerk ter wering van te grote belangstelling, speciaal van de jongste inwoners dezer gemeente, wier belangstelling wel op zekere hoogte wordt gewaardeerd zij het dan in het bijzonder als zij later toetreden tot de vrijwillige brandweer. Na de opening door de heer Küppers werden de genodigden verzocht mee te gaan voor een rondwandeling. 95 ct. per advertentie t/'m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent. Te koop: 200 roede Rogge en 200 roede. Haver en Gerst en een goed onder houden fornuiskachel. Te bevragen. Luimes, Haar- weg 22, Overberg (Utr.), post Veenendaal. Te koop: andijvieplanten, f 0.50 per 100 st. Holleweg 16, Veenendaal. Te koop: een Ierse setter, 9 maanden oud. Hardeman, Valleistraat 19, Veenen daal. - Te koop: z.g.a.n. Kinder wagen, half Engels, tevens kinderbox en een hobbel paard. Alles tesamen f 135.-. J. van Dijk, Driftweg 16, Eist (U.). Gehuwde vrouwt zoekt thuis schrijfwerkzaamheden als bijverdienste. 8 jaar kantoorervaring. Br. onder no. 1929, bur. v. d. blad. Dagmeisje van 8—5 uur of Meisje v.d.e.n. gevraagd. Mevr. Recter, Kerkewijk 175. Te koop: prima 2e hands naaimachine. Br. onder nummer 1930, aan het bur. v. d. blad. Te koop: 500 roeden rogge en 500 roeden haver. W. C. v. Engelenburg, Cuneraweg 376 (Veeneind), Rhenen. Biedt zich aan: flinke jonge man, 23 jaar, genegen alle werkzaamheden te verrich ten. Fabriek geen bezwaar. Haarweg 22, Overberg, post Veenendaal. Te koop: prima aardappe len, Eigenheimers, 16 ct. p. kg. J. M. Pluygers, Paarde- kop 7, Eist (U.). Te koop wegens overcom pleet: Herensportrijwiel, kleur Raleigh groen. Billijke prijs. Is nog als nieuw. La rikslaan 15, Veenendaal. Te koop: een partij R.I. x P. en W.L. x R.I. hennen. J. Hendriksen, Egelmeer, Rhenen. Gevraagd voor direct: aan komend of halfwas Lood gieter of Electriciën. R. J. van Til, Fred. v. d. Paltshof 29, Tel. 330, Rhenen. Te koop: i.g.s.z. Gazelle motor met 150 cc Villiers. Prima banden. Meijer, Pa trimoniumlaan 124, Vee* nendaal. Te koop: Damesrijwiel f 35.- en Herenrijwiel f 35.-. Sav. Lohmanstr. 2, Veenendaal. Te koop: Berini bromfiets, wegens overcompleet, nog prima in orde, voor zeer lage prijs. Te bevr. Mul derslaan 55, Veenendaal. Te koop: kleine zuinige 4- persoons auto, in prima staat, met Nat. bewijs. A. Koen, Diedenweg 96, Wage ningen, Tel. 2689. Te koop: een bromfiets, Kaptein Mobylette. Hoog straat 28, Veenendaal. Gevraagd: een Meisje, als hulp in de huishouding of werktser bij J. v. Rense- laar, Munnikenweg 1, Vee nendaal. Woningruil. Aangeboden in Ede voor een klein gezin een bovenwoning, goede stand, huur f 4.50 per week in ruil voor een woning te Veenendaal, Makelaarskan toor Brouwer, Kanaalweg, Veenendaal. Gevraagd: een flink Meisje voor halve dagen. Kerke wijk 33, Veenendaal. Te koop een in goede staat zijnde bromfiets, merk „Kaptein" en een goed onderhouden Amerikaans Orgel, 11 registers, tegen elk aannemelijk bod. Klaas Katerstraat 54, Veenen daal. Te koop: 70 roede haver. C. van de Dikkenberg, Val leistraat 103, Veenendaal. Woningruil gevraagd (te huur^of. te koop) woning Kerkewijk op eerste stand. Aangeboden: behoorlijke huurwoning te Veenendaal omgeving Zandstraat met voor- en achtertuin. Brie ven onder no. 1931, bur. v. d. blad. Boerenkoolplanten te koop. „De Rimboe", Z. Meent- steeg 35, Achterberg. Mevr. van Nus, Colijnstr. 30, Veenendaal zoekt Werk ster voor 1 middag per week. Aangelopen: Zwart/wit Poesje. Kerkewijk 126, Vee nendaal. Te koop: Divan 15.-. Slot. de Bruïnestraat 121, Vee nendaal. Nette werkster gevraagd, 4 morgens in de week. C. Hop, Achterkerkstraat 65, Vee nendaal. Leerling en halfwas Mon teurs gevraagd. Gebr. Van Ginkel, Bruinhorsterweg 2, Ederveen. Woningruil. Aangeboden: flat in Gouda, onderwoning. Gevraagd: Woning in Vee nendaal of omgeving. Inl. Parallelweg 24, Veenen daal. Kuikens. Wekel. af te ge ven: W.L. x R.i.R., W.L. x Hamps tegen concurrende prijzen. Van Gent's Broe- derij, Munnikenweg 50, Veenendaal, Telef. 870. Te koop: beige kinderwa gen, i.g.st., hoog model. Te bevr. Patrimoniumlaan 93, Veenendaal. Te koop: een goed onder houden en in prima staat zijnde motorrijwiel, 150 c.c., merk S.Z., 1951. Te bevr. Parallelweg 10, Veenendaal. Te koop: prachtige Boeren koolplanten, fijn gekrulde. Kwekerij A Loef, Sand- brinkstraat (bij 't Postkan toor). Te koop: Norton 500 cc. Z.K. Larikslaan 2, Veenen daal. Te koop: Jongensrywiel vanaf 8 jaar; Meisjesrywiel vanaf 5 jaar. Haanschoten, Haspel 13, aan de Slaper dijk, Veenendaal. Te koop: 320 roeden te veld staande rogge. Te bevr. Pa rallelweg 11, Veenendaal. Te koop: Bestrijdingsmid delen tegen luis in bonen, tegen Coloradokever, 't wit in rozen enz. Kwekerij A. Loef, Sandbrinkstraat. Te koop: 2 Jongensfietsen, 610 jaar en Kaptein Mo- bylette. Middelbuurtseweg 14, Veenendaal. Voetlyders! Loopt gij moei lijk en met pijn? Wij hel pen U afdoende, zodat het lopen weer een vreugde wordt. Laat deze gelegen heid niet voorbij gaan en komt op Dinsdag 27 Juli bij Schoenenzaak v/h. J. Ach terberg, Hoogstraat 28, Veenendaal. Bij beschikking van dejj hebt altijd 'n goede VOOR kantonrechter te Wagenm- J gen dd. 30 Juni 1954 zijn wanneer U zich wapent tegen trein-, bus-, auto-, lucht^iekte met DIVERSEN „De Durable" Plastic Zo len. 5 x sterker dan leder en goedkoper. Alleen bij Mach. Schoenmakerij R. Valken burg Zn., Gortstraat 38, Veenendaal. Oude verbleekte portretten maken wij weer als nieuw. Portretspecialist De Sma len, Kortegracht, Amers foort. aan JOHANNES SCHOL- TUS, geboren te Ede op 13 Juli 1935 en wonende te Veenendaal aan de Paral lelweg no. 100, de navol gende rechten van meerder jarigheid verleend: „het drijven van nering en han del en wel in het bijzonder de pluimveehandel, teza men met zijn vaden, Wil lem Scholtus, een en ander met inachtneming van het bepaalde bij artikel 484 van het Burgerlijk Wetboek". Hetwelk certificeert, Mr. W. DE VALK, advocaat, Utrecht. Te koop: 150 jonge hennen, W.L. x Hamps, kerngezond, ook in gedeelten. Engweg 26, Eist. Representatief persoon zoekt hem passende werk kring, in bezit van Rij bewijs. Br. onder no. 1032, bur. v. d. blad. Pain de luxe. Vergeet toch vooral niet voor Uw vacan tie onze heerlijke luxe broodjes en krentenbollen. Ze zijn een kwaliteit apart. Luxe bakkerij G. Hament, Kerkewijk 74, Veenendaal, TeL 265. Voor Aquariumbenodigd heden naar Tropica. Rui me sortering Siervis en Planten. Nassaulaan 4, Ede (Z.). Voor golfplaten bij Drost gaan praten. Weer ontvan gen een grote partij golf platen. J. Drost, t/o. Veer- weg, Eist (U.), Tel. 284. Tropische vogels vanaf f 2.- per paar. Tropica, Nassau laan 4, Ede (Z.). zee- en onze naar probate middelen! Lcvcnsmiddelenbcdrijf Ook tegen zonnebrand zijn wij goed gesorteerd. Groenelaan 23, Veenendaal ZONNEBRILLEN vanaf 35 ets. „Door het verbindend wor den van de enige uitde- Faillissement P. D. Kieviet Dennenlaan 51bis te Veenendaal. 2. De Rechter-Commissaris dit faillissement heeft bepaald: 1. dat de schuldvorderin gen bij de curator moe ten worden ingediend uiterlijk 3 September 1954. dat de verificatie-ver gadering zal worden ge houden op Vrijdag 17 September 1954 des voormiddags te 10 uur in het gebouw der Rechtbank, Velperweg 61 te Arnhem. Bennekom, 15 Juli 1954. De curator: Mr. H. BLOM DRO GtSTERU APOTHEKER. GILVER.LPND10 TIL.760 UllNtNVGfiL Tevens prima losse Eau de lingslijst is het faillisse- Cologne. ment van G. HEIKAMP, schilder, Spoorlaan 42 te Haal 't even bij Veenendaal geëindigd." Geld.-Veenendaal, 15 Juli 1954. Nieuweweg nr. 10. Dé curatrice: Mr. F. LEDEBOER- HEIJBOER. V— 1 Thans verkrijgbaar bij |i Parallelweg 3-4-5 Veenendaal

De Vallei | 1954 | | pagina 2