Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Veenendaals dichtader vloeide rijkelijk de VALLEI-riks? MARSBEWONERS IN FRANKRIJK 2 x per week DE VALLEI J Fa. J. F. T A K RITMEESTER sticht fabriek in Didam Wist I/..... AGENDA Waar is Het vuurwerk van morgen Massa-hallucinatie of werkelijkheid? 50 jaar „Caecilia" Nieunvs uit de omgeving Tak's Levertraan 28e Jaargang VRIJDAG 8 OCTOBER 1954 No 40 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel DUIZENDEN RIJMPJES ONTVANGEN Hy isf17.50 waard Filmavond Protestantse Gezondheidszorg Minderjarige uit Veenendaal naar het VreemdeL legioen Filmavond Ned. Bijbelgenootschap Vliegende schotels, vliegende sigaren en bewoners van andere planeten Aantal neemt steeds toe Kinderen durven niet meer naar school Zelfs verkeersagenten Politie spoort naar Marsbewoners de lezeró Voor betere Uurwerken Het jaarfeest van „Zang en Vriendschap" Guus van Wijk bracht een koe mee naar school! Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, NU IS HET DE TIJD Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bjj de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs f 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent In menig huisgezin is men in de afgelopen week zwaar aan het peinzen ge weest om de rijm op de zegelformulieren voor de winkelweek maar zo goed: mogelijk te doen zijn en natuurlijk om een van de 8 uitgeloofde bromfietsen of een andere prijs te winnen. Onder de duizenden inzendingen waren veel goede rijmpjes. Ook waren er bij die de beoordelende jury lachstuipen hebben bezorgd. Een groot deel van del inzendingen geeft echter geen rechtstreeks antwoord op de vraag waarom het juist zo goed is om in Veenendaal inkopen te doen. En aangezien dit toch de be doeling is raden wij de rijmelaars aan hierop vooral in de laatste dagen nog te letten. Dat er reeds door zeer veel mensen van buiten de plaats in Veenendaal wordt gekocht bleek wel uit het aantal inzendingen van buiten. De post brengt ze, dagelijks op het VWV-bureau binnen. Voordat wij hieronder de namen van de prijswinnaars laten volgen wijzen wij er nog even op dat de formulieren met de zegeltjes welke men morgen nog bij de winkeliers ontvangt, nog tot Maan dagavond 6 uur kunnen worden inge leverd. De tot hed enbekend geworden prijs- winaars zijn dus: Vrijdag 1 October. Ie prijs: fam. G. van Geerenstein, Em- malaan 25, Geld. Veenendaal. De 10 overige prijzen elk bestaande uit een waardebon van 15,C. Wis- selo, Vendelseweg 89; A. van Manen, Patrimoniumlaan 57, D. J. de Ruiter, Kerkewijk 24, T. Verhoef, Pr. Bernhard- laan 74, A. P. van Balen, Bergweg 18, A. W. Brinkhuis, Pr. Bernhardlaan 30, T. An beek, Emmalaan 80, allen te Vee nendaal; Jac. Konijn, Vlieterweg 26, Scherpenzeel, mevr. Haaksman, Dwars weg 12, Overberg, A. P. van der Sloot, Julianastraat 31, Rhenen. Zaterdag 2 October. Ie prijs: de heer G. Anbeek, P. H. v. Rijnstraat 48, Veenendaal. Overige bekroningen: S. Glimmer veen, Dr Colijnstraat 26, G. van Dijk, Patrimoniumlaan 27, A. van de Weerd, Beatrixstraat 60, K. van Manen, Kost- verloren 10, S. Kroesbergen, Talma- straat 1, Knigge, Patrimoniumlaan 62, mevr. Berendsen, Bergweg 18, allen te Veenendaal, N. G. v. d. Oosterkamp, Rijksstraatweg 197 A, Eist U., J. M. van Beek, Wilhelminastraat 43, Wijk bij Duurstede, A. Serrarens, Veenendaalse- straat 17, Eist (U.). Maandag 4 October. Ie prijs: de heer A. van de Kraats, Kostverloren 61, Veenendaal. Overige bekroningen: E. J. ten Kate, Larikslaan 52, J. Huibers Jr, Bilderdijk- straat 15, J. Rietberg, Rembrandtlaan 15, W. van de Pol, Nieuweweg 208, H. J. Anbeek, Sav. Lohmanstraat) 9, mevr. K. Denkler, Emmalaan 98, mevr. E. van Galen-Bos, Verlaat 2, mej. Gijsbers, Nieuweweg 300, allen te Veenendaal, S. Bijl, Bovenbuurtweg 10, Ede, E. Brou wer, Molendam 39, Ochten. Wegens de gunstige perspectieven, die de gemeente Didam bood, heeft de Di rectie der Ritmeester Sigarenfabrieken te Veenendaal besloten in deze plaats een sigarenfabriek te beginnen. Met het oog op het aantrekken van vooral jeug dig personeel is deze uitbreidingsmoge lijkheid buiten Veenendaal gezocht. De fabriek in Didam zal een afdeling vormen van de Veenendaalse bedrijven, waar voornamelijk het sorteren van bla den tabak ter hand zal worden genomen. Voorlopig heeft het bedrijf te Didam de beschikking gekregen over het Ca- rolus-gebouw, terwijl inmiddels bij het gemeentebestuur optie gevraagd is voor een deel van het bestaande industrie terrein. Naar wij vernemen zal deze af deling ongeveer voor 50 personen werk gelegenheid bieden. dat verschillende mensen van de Winkelweek-actie gebruik gemaakt heb ben om in de rijmpjes over allerlei za ken hun hart te luchten? dat de winkelweek tot een ware dichtweek is geworden? dat er minstens 600 honden alleen al in Stichts Veenendaal rondlopen? dat de bezitters van deze 600 hon den dezer dagen weer het hondenbelas tingbiljet kunnen verwachten? dat het speciale rioolgemaal aan de Stationsstraat dat Gelders Veenen daal bij grote regenval voor overstro mingen moet behoeden, nog niet klaar is? dat in de memorie van toelich ting op de rijksbegroting 1955 van het Departement van Binnenlandse Zaken de annexatie-plannen rond Veenendaal ongenoemd gebleven zijn? dat dit, naar wij vernamen, niet wil zeggen dat deze plannen in het ko mende jaar niet door de Kroon in be handeling zullen worden genomen? II ff Zaterdag 9 October Terrein J. G. Sandbrinkstr.) 9 1| uur, groot vuurwerk als af- sluiting van de Winkelweek. g Donderdag 14 October (In Vredeskerk) 's avonds ds Kleermaker van Leiden spreekt op uitnodiging van de Her- vormde J.V. Luxor Theater Van Vrijdag t.m. Maandag de film „Roman Holiday" en van Dinsdag t.m. Donderdag „Hongkong". Dinsdag 5 October. Ie prijs: mevr. K. Drost-van Barne- veld, Patrimoniumlaan 51, Veenendaal. Bekroningen: D. J. Geerts, Buurtsteeg 52, H. de Gooyer, Julianastraat 58, D. J. Sandbrink, Dijkstraat, M. van Keulen, Larikslaan 32, S. P. J. Maas, Leinweber- straat 44, J. H. de Roder, Bergweg 16, allen te Veenendaal, J. Diteweg, Paar- denveld 0, Rhenen, D. Drost, Rijksstraat weg 139 en mevr. G. Mulder-v. d. Heu vel, Hoofdweg 73, Ederveen. Woensdag 6 October. Ie prijs: de heer C. van de Berg, Lein- weberstraat 70, Veenendaal. Bekroningen: F. P. Heidingsfeld, Dr Slot. de Bruïnestraat 6, wed. J. Septer, Boslaan 25, B. van Benthem, Dr de Vis serstraat 10, mej. T. Jager, Sandbrink- straat 4, J. van Offeren, Bergweg 25, H. A. Wolters, KI. Katerstraat 58, allen te Veenendaal, P. Bijl, Bovenbuurtweg 6, Ede, mej. J. de Wit, Koenestraat 17, Amerongen, B. Buiten, Stationsweg 2, Rhenen, G. van de Steeg, Br. Engseweg 45, Rhenen. Extra vermelding: A. van de Scheur, Nieuweweg 209, Veenendaal en P. J. Schoemaker, Detmarlaan 8, Ede. EEN EIGEN PREDIKANT VOOR EVANG. VER. „SOLA FIDE" Ds W. Goedhart, Ned. Herv. predikant te Beusichem, heeft zijn benoeming als vaste voorganger van de Ned. Herv. Evangelisatievereniging „Sola Fide" te Veenendaal aangenomen. Ds KLEERMAKER VAN LEIDEN SPREEKT IN VREDESKERK Op uitnodiging van de Hervormde Jongelings Vereniging komt ds Kleer maker van Leiden Donderdagavond 14 October a.s. een spreekbeurt vervullen in de Vredeskerk. De VALLEI-riks van de vorige week werd jl. Zaterdag uitgegeven by Hor logerie Geluk, Markt 7, Veenendaal. Hy werd echter niet gevonden en zo is de riks van deze keer 17Vt gulden waard geworden. Vandaag of mor gen wordt dus weer een rijksdaalder uitgegeven, nu met het nummer 1 AR 743356. Ook ditmaal is het nummer in de rode kleur op de papieren rijks daalder gedrukt ter vergemakkelij king by het zoeken. De vinder dus van de rijksdaalder met een rood gedrukt nummer 1 AR 743356, kan indien hy deze vóór a^. Donderdagochtend 12 uur op ons bu reau kan tonen, ontvangt een premie van f 17,50 in contanten. Dus kykt u goed uit naar de VAL LEI-riks van deze week. Het wordt» steeds meer de moeite waard. Zoals reeds aangekondigd, wordt mor gen, Zaterdagavond om 9 uur, op het terrein aan de J. G. Sandbrinkstraat een groot vuurwerk afgestoken. Dit vuur werk zal dienen als afsluiting van de Najaars-winkelweek. Omtrent dit vuurwerk vernemen wij nog dat het wel aanbeveling verdient om de kaartjes voor dit vuurwerk welke 25 cent op het bureau van de Veenen daalse Winkeliersvereniging verkrijg baar zijn, reeds van te voren te kopen om al te groot gedrang bij de kassa aan het terrein te voorkomen. Mocht het vuurwerk door slechte weersomstandigheden niet kunnen wor den afgestoken dan wordt dit tot de volgende Zaterdagavond uitgesteld. De eventueel gekochte kaartjes behouden in dat geval vanzelfsprekend hun gel digheid. Op 21 October a.s. zal in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan de ge luidsfilm „Vechten en Dienen" worden vertoond. Deze film is het resultaat van een prijsvraag, die indertijd werd uit geschreven door de Landelijke Stich ting „Protestantse Gezondheidszorg". Het bekroonde scenario van ds G. van Veldhuizen Azn is door de bekende cineast G. B. H. Niestadt verfilmd, met als resultaat, dat een elkeen boeiende Nederlandse geluidsfilm is ontstaan. „Vechten en Dienen", een speelfilm met documentaire inslag, toont het le ven in onze ziekenhuizen, gevat in een omlijsting van het leven van alledag, in en buiten het ziekenhuis. Sinds Zaterdagochtend half 8 wordt alhier vermist de 18-jarige Casper M. Lutz, welke op de Kanaalweg in de kost is en werkzaam is bij de SKF Kogel- lagerfabriek. Lutz is Zaterdagmorgen omstreeks half acht uit Veenendaal vertrokken, naar hij zei om een bezoek aan zijn ouders in Amsterdam te brengen. Hij is echter niet in de hoofdstad aangeko men en ook Maandagochtend niet meer bij de SKF verschenen. Er zijn sterke vermoedens dat Lutz zich beschikbaar gesteld heeft voor het Franse Vreemdelingen Legioen. Een de zer dagen zou hij de Frans-Belgische grens zijn gepasseerd. Het wordt niet uitgesloten geacht dat een meerderjarige man welke in deze omgeving woonachtig is hier de rol van ronselaar heeft gespeeld. Deze man is tol- op heden echter nog niet door de politie achterhaald kunnen worden. NA 13 MAANDEN TERUG UIT NIEUW-GUINEA Onze plaatsgenoot, de dienstplichtige lste klas marinier M. Vermeer, is na 13 maanden op Nieuw-Guinea te zijn ge weest voor het verrichten van bewa kingsdiensten op het vliegveld van Biak, thans met groot verlof onderweg naar Nederland. Morgen, Zaterdagochtend, zal hij na een tocht van vier dagen per K.L.M.-vliegtuig op Schiphol aankomen. Op Dinsdag 19 October a.s. zal het Ned. Bijbelgenootschap, gevestigd te Amsterdam, in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan een propaganda-film- avond geven. Vertoond zullen o.a. worden de pro pagandafilm van het Canadese Bijbel genootschap, genaamd „Pioniers" (Fron tiersmen) en de propagandafilm van het Amerikaanse Bijbelgenootschap ge naamd „Het Boek voor de Wereld van Morgen" (The Book for the world of to-morrow). De toegang tot deze filmavond is vrij. Bij de uitgang zal een collecte gehouden worden, waarvan de opbrengst ten goe de komt aan het Ned. Bijbelgenoot schap, dat zorgt voor de vertaling, de druk en de verspreiding van de Bijbel in Nederland en Indonesië. FILMAVOND VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN Reeds thans is bekend dat door de af deling Veenendaal van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren op 29 Novem ber a.s. in gebouw „Eltheto" een inte ressante filmavond worden georgani seerd. Zaterdag werd in Veenendaal een grootscheepse oefening gehouden van de Nationale Reserve uit verschillende delen van de provincie Utrecht. Het gebouw van het voormalig station Veenendaal werd door de „roden" aangevallen, onder steund door raketvuur van een aantal straaljagers. De „blauwen", die hardnekkig tegenstand hebben geboden, zien wij hier in dekking achter een deel van het goederenperron en onder een oude spoorwagen. (Van onze Parijse correspondent) Frankryk is in alarm toestand. Thans ontmoet men ook doorgaans verstandige mensen, die vliegende schotels en dito sigaren in de lucht hebben gezien. Opl diverse plaatsen heeft men vreemde wezens ontmoet, bewoners van Mars, Venus of Jupiter. Zyn de interplanetaire troepen doende in Frankryk een bruggehoofd te vormen? Men zou het zegrgen, want de vliegende schotels worden zelfs met eskadrons tegelyk geconstateerd Het raadsel wordt steeds onbegrijpe lijker. Uit honderden Franse steden en dorpen komen voortdurend berichten, ook van lieden, die geen wijn drinken, dat men vliegende schotels heeft gezien. Tientallen arbeiders, waarvan minstens de helft finaal nuchter was, hebben bo ven de omstreken van Lantefontaine- les-Baroches (Lotharingen) duidelijk een formatie vliegende schotels waargeno men. Ei- wordt gesproken van zes toe stellen, die keurig in het gelid vlogen. Enkele seconden later verschenen vier vliegende sigaren. De hele groep bleef enige seconden, juist boven de arbei ders, bewegingloos in -de lucht. Daarna verdwenen de raadselachtige voorwer pen met ongekende snelheid weer in zuidelijke richting. Diverse andere groe pen personen hebben de formatie even eens waargenomen. In Bayonne werden drie vliegende schotels waargenomen door een ver keersagent, die op post was op de markt. Deze Monsieur Corrions v erklaarde, dat onmiddellijk daarna drie andere voor werpen verschenen, die eveneens in for matie vlogen. Ze hadden een ovale vorm en leken enorrn hoog te zijn. In Puy werd een vliegende sigaar geobserveerd. De staart straalde rood licht uit In Clermont-Ferrand, Langac en Epinal werden eveneens vliegende sigaren ge zien. Boven Epinal werden tevens di verse vliegende schotels waargenomen. In Charente-Maritime zagen drie vis sers en een douanier een formatie van acht vliegende schotels en zes dito siga ren. Ook in de Charente en in de om streken van Bordeaux en Parijs werden gelijke waarnemingen gedaan. In Roches (Creuse) stond de onder wijzer dezer dagen voor een lege klas. De ouders hadden hun kinderen thuis gehouden, omdat er een Marsbewoner in de buurt zou vertoeven. Niet alleen kin deren doch ook volwassenen houden vol buiten het dorp een Marsbewoner te hebben gezien, die zich poogde schuil te houden in de bosjes langs de weg. De burgemeester heeft de gendarmerie ge alarmeerd. Deze speurt thans de om geving af in de hoop het vreemde schep sel te zullen aantreffen, maar in de overtuiging, dat alleen de actie de be woners gerust stelt. Slechts enkele kilo meters van de plaats verwijderd, waar dezer dagen een landbouwer door een Marsbewoner werd omhelst, heeft men nu wederom interplanetaire wezens ontmoet. En nu is het inderdaad zo, dat er in Frankrijk een braaf glas wijn wordt ge dronken, maar of hiermee alles is ver klaard, moet nog worden bewezen. „AAN IEDERE DEUR" Dit was de titel van de film die het Nederlands Comité voor Kinderpost zegels Donderdag aanbood aan de schoolkinderen. De aandacht van de ge zonde jeugd werd gericht op de nood van het geestelijk of lichamelijk mis deelde kind. 't Waren lang geen plezie rige taferelen die de kinderen zagen, maar ze kregen wel een idee, waar het geld aan besteed wordt, dat door de kinderpostzegels wordt opgebracht. De actie van de schoolkinderen lever de verleden jaar een bedrag op van ruim f 3300. Als aan iedere huisdeur over enkele weken een zegeltje geplakt wordt ten bewijze dat een bestelling gedaan is en daardoor hulp geboden is aan duizenden kinderen van ons volk, die in nood zijn, zal dit bedrag dit jaar zeer zeker over troffen worden. Het is ons een groot genoegen u te kunnen mededelen dat DE VALLEI met ingang van heden wederom tweemaal per week gaat verschijnen. Zoals u zich wellicht nog zult herinneren, is het ook gedurende een kleine twee jaar na de oorlog geweest dat DE VALLEI tweemaal per week uitkwam. Direct na de bevrijding, in Mei 1945, kreeg ons blad vergunning weder te verschijnen, nadat het uitgeven van DE VALLEI, als een van de eerste bladen DE VALLEI was „stout" geweest reeds in het begin van de oorlog door de Duitse bezetter werd verboden. De na-oorlogse schaarste maakte het nodig dat ook de verwerking van krantenpapier aan een distributie-systeem werd onderworpen. De bladen mochten slechts uitkomen in een klein formaat en de regering stelde zich verder op het standpunt dat de verschijnings-frequentie van voor de oorlog moest worden aangehouden. Dit hield in dat DE VALLEI, hoewel de overheid eerst vergunning had gegeven voor tweemaal per week, later weer werd gedwongen terug te gaan tot eenmaal per week. Vanzelfsprekend werd alles geprobeerd om deze onmogelijke handel wijze ongedaan te maken. Zelfs de plaatselijke overheden en andere instanties hebben toen hun invloed aangewend. Er was echter geen ont komen aan; het Woensdagnummer moest vervallen. Ten stelligste waren wij er van overtuigd dat DE VALLEI, wil zij haar taak als Plaatselijk- en Streekblad goed kunnen vervullen, toch zeker twee maal per week diont te verschijnen. In deze werden wij nog gesterkt door de zeer velen die ons herhaaldelijk op de werkelijke wenselijkheid hier van hebben gewezen. Intussen is het dan zover gekomen dat wij menen het uitbreiden van de verschijnings-frequentie van DE VALLEI niet langer te kunnen uitstellen. DE VALLEI komt voortaan dus ook 's Woendags bij U in de bus, en wij prijzen ons als uitgevers gelukkig hierdoor in de gelegenheid te zijn gekomen het plaatselijk- en het streeknieuws nu volledig en uitgebreid in Uw huiskamer te kunnen brengen. De mate, waarin DE VALLEI door een en ander aan actualiteit en waarde voor U wint, zal U zonder twijfel reeds terstond overtuigen van het feit, dat het werkelijk nodig geweest is, en dat een plaatselijk blad in onze tijd niet meer met een verschijnings-frequentie van één maal per kan volstaan. Vanzelfsprekend is hierbij niet te ontkomen aan een aan passing van het abonnementsgeld. Met ingang van 1 December a.s. zal dan ook een verhoging, die zo laag mogelijk gehouden is en niet meer dan 50 cent per drie maanden bedraagt, ingaan. Rest ons nog de wens uit) te spreken, dat de band tussen de Lezers en DE VALLEI als huisvriend, door haar veelvuldiger verschijnen en vol ledige en meer actuele berichtgeving, nog weer steviger en prettiger moge worden. DE UITGEVERS. BOUW VAN 25 WONINGEN VOOR GELDERS AANBESTEED In het Hof van Gelderland te Ede werd de bouw van 25 woningen in de omgeving van de Emmalaan te Geld. Veenendaal aanbesteed. De uitslag was: Fa Mensink en De Wilde, Nijverdal f 367.900, S. Otte, Vee nendaal f 318.747, Gebr. Nieboer, Vee nendaal f 312.770, N.V. Midden Neder landse Bouw Mij, Bilthoven f 310.450, Jac. de Gijt en Zn., Ede f 299.846, B. C. Drost en Zn., Veenendaal f 298.800, Aan- nemerscomb. B.S.K., Ede f 298.100, Bouwbedr. Boers, Veenendaal f 287.840. Het Chr. Gemengd Zangkoor en to neelgezelschap „Zang en Vriendschap" hield Dinsdag jl. haar jaarfeest. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter, de heer A. Beek. In zijn ope ningswoord riep hij allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de be schermheer Ant. de Ruiter en de ere voorzitter de heer G. J. Gerritsen. De voorzitter liet een terugblik gaan over het afgelopen verenigingsjaar en me moreerde nog de verschillende uitvoe ringen die op het programma staan, ter wijl ook de toneelgroep met iets groots op toneelgebied te voorschijn zal komen. De secretaris, de heer A. Koops, gaf daarna een overzicht van het seizoen 19531954, waarna ook de penning- meesteresse, mej. N. van Dijk, nog een batig saldo kon vermelden. Er volgde daarna een gezellig samen zijn, afgewisseld door voordrachten, de clamaties, een vioolsolo en een sopraan solo. POLITIE BENOEMD De nieuw benoemde agent van politie, de heer M. Breman uit Zwartsluis, is dezer dagen bij het gemeente-politie korps alhier in dienst getreden. Op de School met de Bijbel, hoofd de heer H. W. van Dam, is traditie getrouw dierendag gevierd. Ditmaal was het wel een zeer bijzondere dag, want aan de opwekking van de leerkrachten tot de leerlingen om Maandagmiddag dieren mee naar school te brengen, was in rui me mate gehoor gegeven. Van drie tot vier uur kwamen de kinderen op het schoolplein samen met hun onderwij zers, ouders en belangstellenden en na tuurlijk niet te vergeten de dieren. Er waren niet minder dan 17 honden, van dwergpincher tot bulldog. Ook het konijn was goed vertegenwoordigd met 21 exemplaren, doch de poes won het toch wel met 22 stuks, klein en groot. Ook was er een schildpad, drie cavia's en 5 goudvissen, natuurlijk in een aqua rium. Veertien duiven ontbraken al evenmin op het appèl. Ze werden allemaal losge laten en al gauw hadden ze hun hok weer opgezocht, de beste herinneringen aan dierendag bewarend. Er waren nog twee kraaien, een levende en een op gezette. Twee parkieten, twee kuiken tjes, een eekhoorn, een witte muis, zelfs een lieveheersbeestje, 4 slakken, een wilgenhoutrups en een sprinkhaan be hoorden tot het kleingoed. Maar wat zegt u er van, dat Guus van Wijk, leerling uit de vierde klas, ook een beest had meegebracht? Niets bij zonders, omdat het dierendag was? Wel ja, zo is het ook eigenlijk, maar er ging toch wel een hoeraatje op, toen de jongen het schoolplein kwam opgestapt met aan een touween roodbruine koe! Het is een echte dierendag geworden daar op de Christelijke school in Rhenen. Op 4 October 1904 werd de Veenen daalse Harmonie „Caecilia" opgericht. Op 4 October 1954 kwam men in intie me kring in het „Trefpunt" bijeen, om de vijftigste verjaardag van het corps te vieren. Het officiële feest heeft deze zomer reeds rondom het muziekcon cours plaats gevonden. Nu waren het de leden met hun echtgenoten en suppor ters, die onder leiding van de voorzit ter der vereniging, de heer G. M. Recter, bijeenkwamen. Ook burgemeester Bak ker was als beschermheer met zijn echtgenote tegenwoordig. Een gezellig strijkje verschafte nu eens aan de muzikanten de schoonste klanken. Vooral de dames van de leden hadden een groot aandeel in deze avond, want zij reikten aan de trompetters nieuwe vaantjes uit, er kwamen enkele nieuwe muziekstukken en zelfs nog en veloppen met inhoud. Ook burgemeester Bakker bood daar na in een toespraakje zijn gelukwensen aan. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Wonlngbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxatenr Veenendaal - Kanaalweg 2 - TeL 2918 POSTSPAARBANK RHENEN Gedurende de maand September 1954 werd aan het postkantoor Rhenen en het daaronder behorende ambtsgebied ingelegd f 41.718,80 en terugbetaald f 26.834,29. We zijn dus zuinig geweest. MARKTBERICHTEN Op de Veenendaalse eiermarkt waren Dinsdagmorgen ongeveer 95.000 eieren aangevoerd. Prijzen van f 15,50 tot f 16,40 voor grote en f 8,tot f 13, voor kleine eieren, per 100 stuks. Han del vlug. De aanvoer op de biggenmarkt be droeg 75 stuks biggen. Prijzen van f 50, tot f 62,per stuk. Handel kalm. WAGFNINGEN. In de Ger. Kerk al hier werd Vrijdag jl. een middennach telij ke kerkdienst gehouden voor alle protestantse aankomende studenten. In deze bijzondere dienst, welke werd ge leid door ds H. Volten, waren niet al leen groentjes maar ook vele oudere jaars aanwezig. LUNTEREN. Vrijdagochtend is aan de spoorlijn LunterenBarneveld een trein tegen een z.g. „ijzeren stoel" aangere den, welke door arbeiders werd gebruikt om rails op de dwarsleggers te plaatsen. Het apparaat werd weggeslingerd en trof de arbeider W. uit Bennekom zo danig tegen het hoofd dat deze in ern stige toestand naar een ziekenhuis in Utrecht moest worden overgebracht. WAGENINGEN. Tijdens de a.s. na jaarsveemarkt welke op 10, 13 en 17 No vember weer in Wageningen wordt ge houden, zal een oude traditie worden hersteld doordat dan deze markt weer een feestelijk karakter zal krijgen door de aanwezigheid van een groot Luna park. RHENEN. De winterdienstregeling van de ETAO, de busonderneming welke Rhenen en omgeving verbindt met de verschillende plaatsen in de Betuwe is uitgebreid. Er vertrekt nu Zondagavond namelijk nog een bus om 9.15 uur richting Betuwe. OM UW KINDEREN TE GEVEN Tak's Levertraan, ryk aan vitaminen en verpakt in de bekende ronde flessen. Drog. Apoth. Ass. HOOFDSTRAAT 106 - VEENENDAAL

De Vallei | 1954 | | pagina 1