Nieuwsblad voor Veenendaai Omstreken R in de Thans centrale voor 9000 aansluitingen de VALLEI-riks? Oude namen in de omgeving van Veenendaai Maandag weer de autotocht ouden van dagen Wist U maa nd Capaciteit Veenendaalse telefoon centrale was veel te gering Binnenkort geen wateroverlast meer op Gelders Waar is Nieuws uit de omgeving 28e JAARGANG VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1954 No 34 Uitgave: Drukkerij „De Gelderse Vallei" Verschijnt in: Stichts- en Geld.-Veenendaai, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Groep, Benedeneind, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Jaarlijks feest voor honderden Veenendalers Het uitgestelde Ritmeester-waterpolotournooi DE ARBEIDSMARKT T A K's Levertraan Fa. J. F. TAK Lampegietersavond op 20 September Wachtlijst van honderden aanvragen Nog geen opheldering van inbraak V.S.W. Herfst-wandeltocht Rioolwater stond decimeters hoog op de Mulderslaan Een pompstation aan de Stationsstraat Sluitingswedstrijd Merino's-Tournooi lorige gevonden A-Rovil Zonneglazen Opticiën Fa. J. F. TAK Voor betere Uurwerken Abonnementsprijs 1.05 per kwartaal Losse nummers 10 cent Redactie en Administratie Paralleiw. 10. Veenendaai Tclef. 601, Giro nr. 563427 Redactie W. F. ter Hoeven DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentlepr. p. m.m. 12c. Minimum p. advert, ƒ3.60 Rubriek Vraag en Aanbod en Diversen van 110 woorden 0.95, elk woord meer 7 cent Honderden Veenendalers zien weer met grote verwachtingen uit naar de jaar lijkse autotocht voor de Veenendaalse ouden van dagen welke a.s. Maandag weer gemaakt zal worden. Dank zij de autobezitters zal de tocht dit jaar weer gemaakt worden in 106 personen-auto's, aangevuld met vier autobussen. Het zijn ook dit maal weer ruim 500 ingezetenen boven de 65 jaar die zich voor de tocht hebben opgegeven. De deelnemers zullen morgen, Zaterdagochtend, van het organise rende bestuur van de Ver. „Oranjedag" een schrijven ontvangen waarin de in structies en een reisbeschrijving van de tocht worden medegedeeld, alsook de bonnen voor de onderweg te gebruiken consumpties. De route van deze keer is als volgt: Maandagmiddag wordt om 1 uur vanaf het Stations-emplacement aan de Ker- kewijk gestart in de richting Rhenen. Via de Grebbeberg gaat de tocht over Rhenen, Wageningen, Renkum, Heel- sum, Kievitsdal, Westerbouwing en Oosterbeek, dwars door de bossen naar de „Leren Doedel" en vandaar via Ot- terla, Hoenderlo, naar Apeldoorn. Bij de bekende uitspanning De Julianatoren zal worden uitgestapt voor het gebrui ken van de lunch en gebruik te maken van de attracties hier. Om half vijf vertrekt men weer naar Uchelen, Beekbergen naar hotel „de Schelmse brug" bij Arnhem waar voor de tweede maal gestopt zal worden om iets te gebruiken. Om 8 uur 's avonds wordt vandaar weer vertrokken en via Ede en De Klomp naar Veenendaai gereden. De lange stoet zal Veenendaai bin nenkomen via de Stationsstraat, Prins Bernhardlaan, Hoogstraat, Hoofdstraat naar de Stationswijk, waar de stoet ont- Het traditionele Ritmeester-water polotournooi van de Veenendaalse Zwemclub VZC, dat enige malen wegens de slechte weersomstandigheden moest worden uitgesteld, zal thans, worden ge houden op Zaterdagmiddag 4 Septem ber a.s. De volgende zeventallen zijn uitgeno digd: DWV (Doesburg), bekerhouder, BZ en PC (Bergambacht), WZC (Woer den) en VZC (Veenendaai). Gewestelijk Arbeidsbureau Veenendaai MANNEN Bieden zich aan: grondwerkers, wo ningstoffeerder, spinner, vertegenwoor digers (sig.), vertegenwoordiger (hout), chauffeurs, kellners, kantoorbedienden, losse arbeidskrachten, mag. personeel, bedr.leider (conf.), bedr.leider (melk- fabr.), machinist, dieselmonteur, opti- ciën, koelmach. monteur, 2 timmerlie den (jeugdigen), 1 electro monteur (jeug dige). Worden gevraagd: sig.fabr.arb., text, arb., boekhouders, kantoorbediende, landarbi» autowasser, benzinepompbe diende, grondwerkers, orgelbouwer, tim merlieden, boorders, fraisers, destilla teur, loopjongens, knopendraaiers, schil ders, betonwerkers, meubelstoffeerder, meubelmakers, poetsers, mach. bank werkers, electriciëns, wagenmaker. VROUWEN Bieden zich aan: kantoorbediende (Vi dagen), adm. kracht (voor avonduren), aank. kantoorbed., kleuteronderwijzeres, ass. kinderverzorgster, jong dienstmeis je, huishoudster. Worden gevraagd: text.arb., sig.fabr. arb., ateliermeisje, naaister, knipsters, cheffin confectie-atelier, kantoorbe diende, dienstboden (d. en d. en n.), werkster, verkoopster. dat de toren van de kerk op de Markt langzaam maar zeker meer scheef gaat staan? dat een nog kortgeleden gedaan onderzoek heeft uitgewezen dat er nog geen gevaar bij is? dat de houten constructie van de toren welke krom trekt het nog wel ja ren zal kunnen uithouden? dat de 40 arbeiders, waaronder 30 manlijke en 10 vrouwelijke, die enkele weken geleden zonder werk kwamen door een reorganisatie bij Gebr. Van Leeuwen's Wolindustrie, weer vrijwel allemaal aan de slag zijn? dat een twaalftal dames tot taak hebben a.s. Maandagochtend 3300 brood jes te beboteren en te beleggen, bestemd voor de 660 lunchpakketten die moeten dienen als proviand voor de tocht ouden van dagen? dat deze pakketten zullen bestaan uit vier belegde broodjes, 1 krentenbol en een koek? dat de wedstrijden van het vete- ranen-tournooi en de wedstrijden van de dames-elftallen welke werden ge speeld om de kas van de Ouden van Dagen-tocht te versterken, een netto bedrag van niet minder dan 719,61 hebben opgebracht? GEEF NU UW KINDEREN RIJK AAN VITAMINEN VERPAKT IN DE BEKENDE RONDE FLESSEN Drog. Apoth. Ass. Hoofdstraat 106 Veenendaai bonden zal worden en waafna de deel nemers weer naar huis worden ge bracht. Zonder twijfel*zal zowel bij het ver trek als bij het aankomen van de stoet weer grote publieke belangstelling zijn. Vermeld dient nog dat langs de route welke de stoet riaar het Stationsplein zal nemen op verschillende plaatsen de corpsen van „Caecilia", „D.S." en „Prins Bernhard" zullen staan opgesteld voor een muzikale verwelkoming. Nh de dagen weer zichtbaar korter worden, gaan in Veenendaai de ge dachten reeds weer uit naar Lampegie tersavond, het feest dat altijd gevierd wordt op de Maandag dichtst bij de 17e September, dit jaar dus op Maandag 20 September a.s. Vorig jaar ging het feest gepaard met een buitengewoon grote optocht, welke door Veenendaai trok, en waarvoor de Veenendaalse winkeliersvedeniging prij zen had uitgeloofd voor gecostumeerde groepen en groepjes. Het resultaat was geweldig. Potsierlijk uitgedost versche nen tientallen groepen met lampions in Veenendaals straten. Het Bestuur van de Winkeliersvereni ging heeft besloten, ook dit jaar weer prijzen beschikbaar te stellen voor groe pen of individuelen, die zich voor een keuring melden. Het is nu nog vroeg genoeg voor ver enigingen, buurtbewoners en jongelui om plannen te maken, zodat ook dit jaar weer een fleurige en kleurrijke stoet op Lampegietersavond door Veenendaai kan trekken. Reeds sinds geruime tijd is de capaciteit van de automatische telefoon-centrale van Veenendaai veel te gering -jewor- den. De situatie is, althans op dit mo ment, nog zo dat er een wachtlijst ligt van enkele honderden aanvragen voor telefoon-aansluiting, waaraan niet kan worden voldaan. In de loop van October aanstaande zal echter een nieuwe en veel grotere centrale welke thans in het postkantoor wordt aangebracht, in dienst gesteld worden, waarna ook op zeer korte ter mijn de aansluiting van de wachtenden zal volgen. De thans nog in bedrijf zijnde cen trale heeft een maximum capaciteit van 900 aansluitingen en dit maximum is dus reeds lang bereikt. De nu in aanbouw zijnde centrale zal echter niet minder dan 9000 aansluitingen kunnen verwer ken, hetgeen dus een drastische uitbrei ding betekent tot een aantal waarvan bij benadering niet te zeggen valt wan neer dit nog eens bereikt zal worden. De apparatuur van de nieuwe auto matische telefoon-centrale' wordt on dergebracht in het zelfde lokaal van het postkantoor waar thans nog de oude apparatuur is opgesteld. Ook dit lokaal is nu té klein geworden en aan uitbrei ding toe. Bij de te klein geworden centrale was tot heden geen bediening. Nu het aantal aansluitingen de duizend gaat over- VERG ADERIN G WINKELIERSVERENIGING A.s. Dinsdagavond wordt in Hotel „De Korenbeurs" een ledenvergadering ge houden van de Veenendaalse Winke liersvereniging „Handel en Nijverheid", teneinde een Najaarsactie te bespreken. TRADITIONELE GONGWEDSTRIJD OP HET SCHAAKSEIZOEN IN VEENENDAAL Evenals de vorige jaren, zal de Vee nendaalse Schaakvereniging het schaak seizoen openen door de traditionele „Gong"wedstrijd, welke op 8 September a.s. om 8 uur in het gebouw ,,'t Tref punt" zal worden gehouden. De schaakclub mag zich verheugen in een steeds toenemend ledenaantal, maar nog is zij niet tevreden, daar er in Vee nendaai nog veel schakers zijn, die niet bij de club zijn aangesloten. Ook wat het schaken zelf betreft, slaat de club lang geen gek figuur. In de Competitie van de Oostelijke Schaak bond bezette het eerste 10-tal de tweede plaats, terwijl het tweede 10-tal zelfs kampioen werd en zodoende naar de tweede klasse promoveerde. Beide 10- tallen zullen in het komend seizoen in de tweede klasse schaken. Het ligt in de bedoeling voor het komend seizoen een derde 10-tal te vormen. Er zit dus schot in deze vereniging waarvan wij de prestaties weer met be langstelling tegemoet zien. GEIGERTELLER HELPT MEDISCH ONDERZOEK Een groep wetenschappelijke werkers in Schotland heeft onlangs een nieuwe Geigerteller ontworpen. Het nieuwe in strument is zo klein dat het gebruikt kan worden voor de waarneming van radio-actieve isotopen die in de maag wand aanwezig zijn. In de Chirurgische afdeling van de Universiteit van Glas gow zijn intensieve onderzoekingen ver richt aangaande de oorzaak van maag zweren. In de loop van dit onderzoek werden radio-isotopen gebruikt en het was bijzonder moeilijk apparatuur te vinden die voldoende gevoelig was om te interpreteren wat er eigenlijk in de maag gebeurde na de toepassing met de radio-actieve isotopen. Dr Lenihan, de leider van de groep, werd toen gevraagd een apparaatje te vervaardigen en uit eindelijk slaagde hij er in een nieuwe Geigerteller te ontwerpen, die klein ge noeg is om aan een gastrocoop te wor den bevestigd en zijn werk binnen de maag zelf te verrichten in plaats van daarbuiten. schrijden zal voortaan ook in Veenen daai steeds bediening bij de centrale aanwezig zijn. Een van de minder prettige maar on vermijdelijke gevolgen van de uitbrei ding is dat alle telefoon-abonné's een geheel ander nummer zullen ontvangen. De Veenendaalse nummers zullen straks vier inplaats van drie cijfers tellen. Dit houdt in dat de meeste abonné's het te lefoonnummer op hun drukwerk e.d. zullen moeten vei'anderen, hetgeen voor al voor die bedrijven die veel drukwerk in voorraad hebben, niet onbelangrijke kosten met zich brengt. Een eenvoudige en voordeliger oplos sing zou zijn als voor de bestaande nummers een vierde cijfer geplaatst kon worden. Technisch blijkt dit echter niet uitvoerbaar, en het is zonder uitzonde ring dat alle telefoon-abonné's een ge heel ander nummer krijgen toegewezen. Tenslotte zij nog vermeld dat de nieuwe nummers met een 2 of een 3 zullen beginnen. DADER WERD OP VLUCHT GEZIEN Direct nadat hiervan melding werd gemaakt heeft de Rijkspolitie van Rhe nen een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de daders van de inbraak welke Zondagavond in een woning op de Ker- kewijk werd gepleegd. Tot heden echter nog zonder resultaat. De inbraak werd gepleegd toen de bewoners van huis waren en het was omstreeks kwart over tien Zondagavond dat twee inwoners een man die uit de achtertuin kwam de P. H. v. Rijnstraat hebben zien ingaan. Door de duisternis konden zij evenwel geen duidelijk sig nalement geven. De inbreker had de woning overhoop gehaald en een bedrag aan geld meege nomen. De Wandelsportvereniging „V.S.W." organiseert op Zaterdag 18 September a.s., ter gelegenheid van haar le lustrum een herfstwandeltocht onder auspiciën van de Ned. Wandelsportbond. Dit is dan de 3e maal dat de V.S.W. wandel vereniging tochten organiseert in de om geving van Veenendaai. Ook dit jaar is aan het uitstippelen van het parcours de grootste zorg be steed en de deelnemers(sters) zullen kunnen genieten van prachtige uitzich ten over de Gelderse Vallei, en heerlijk rustige bosplekjes. De start vindt plaats op het V.S.W.- terrein aan de Oranjestraat te 3 uur 's middags. De afstanden welke gelopen kunnen worden zijn 10, 15 en 20 km. Het muziekgezelschap „Caecilia" zal de wandelaars tot buiten de gemeente brengen via de Hoofdstraat en Kerke- wijk, waarna de wandelaars langs Kas teel Prattenburg en het Egelmeer naar de Amerongse berg wandelen en via de Roode Haan en de Slaperdijk. Over de Munnikenweg komt men Veenendaai weer binnen, om daarna via de Vendel- seweg, Julianastraat, Beatrixstraat, Ach terkerkstraat, Markt en Hoofdstraat weer naar het uitgangspunt terug te wandelen. Voor deze tocht kan men inschrijven bij de heer D. C. G. J. v. Manen, Dahlia straat 9 te Veenendaai. DOVO—ZWART-VVIT (Rotterdam) DOVO I speelt a.s. Zaterdagavond te 6 uur op haar terrein aan het Panhuis ,-en oefenwedstrijd tegen de Rotterdam se vierde klasscr Zwart-Wit. Het was Dinsdag en Woensdag niet mogelijk de Mulderslaan door te gaan. Een groot deel van de laan was een langgerekt meer geworden waar zelfs auto's met moeite en met de spatborden in het water doorheen konden rijden. Ook de trottoirs stonden onder water en het was voor de bewoners bijkans niet meer mogelijk hun woningen te verlaten. Ook het wegdek van de Buurtlaan stond grotendeels onder water, maar hier was het betrekkelijk gauw weer droog, in tegenstelling tot de Mulderslaan waarvan de weg de volgende dag nog blank stond. selen van de stellingen welke hier in de oorlog gebouwd zijn. Ook zijn er te veel sloten gedempt die voorheen het opper vlaktewater zouden kunnen verwerken. Hierbij komt nog dat indertijd ook het waterpeil in de poldersloten werd ver hoogd. De oplossing voor een en ander is dus gevonden in het bouwen van een pomp station aan de Stationsstraat, en naar wij vernemen denkt men deze installa tie half September reeds bedrijfsklaar te hebben. Dat het hier een onhoudbare toestand betreft is echter ook het gemeentebe stuur van Ede wel duidelijk, want De cember vorig jaar werd besloten tot het bouwen van een pompstation aan de Stationsstraat, welke dan in geval van hevige regenval het overtollige water uit de riolering van Gelders moet weg pompen. Hierdoor zullen overstromin gen als deze week niet meer kunnen op treden. Het pompstation wordt gebouwd na bij de Zijdewetering aan de Stations straat. Het is namelijk ook in deze Zij dewetering dat de riolering van Gelders wordt geloost. Deze brede sloot heeft normaal ook al vrij veel water te ver werken, bij hevige regenval kan deze het water niet voldoende afvoeren. De waterstand hier wordt dan zo hoog dat het hoger komt dan de lage gedeelten van Gelders, o.m. de Mulderslaan, dat het water hier uit de riolering naar bo ven komt. Hierdoor is het ook te ver klaren dat Woensdag nog water in de Mulderslaan stond. De wateroverlast op Gelders wordt ook nog veroorzaakt door de overblijf- MUZIEK OP DE MAGNETISCHE BAND De Britse Electric and Musical In dustries Maatschappij zal bandopnamen van muziekwerken op de markt bren gen. De magnetische banden zullen co- pieën zijn van de originele opnamen die in de studio's zijn gemaakt en bevatten alle frequenties die voor het menselijk oor waarneembaar zijn. Eigenaars van band-recorders zullen zich hierdoor mu ziekopnamen kunnen aanschaffen die geheel vrij zijn van enigerlei storing of vervorming van het geluid. De maxi male speeltijd ligt tussen de veertig en vijftig minuten. Bezochten wij de vorige maal de straten en straatjes in het oude Veenen daai, thans willen we merkwaardige plekjes bekijken buiten Veenendaai, plekjes, die al vroeg in de historie ge noemd worden en die ons soms iets doen kennen van leven en bedrijf der mensen uit die vervlogen eeuwen. Wij nodigen u, lezer, wederom uit ons te vergezellen op onze wandeling, die we evenals toen willen beginnen op 't Merctvelt. Naar het Zuiden voert van daar de Kerckewijck, een der oudste voormalige veenkanalen. Van de talloze wijken hebben nog enige hun naam be houden. Gaan we door de Weversstraat de oude Veltjensgraef of Nieuweweg op, dan vinden we bij de vroegere Hooge Brug, waar een tol was, westwaarts de Lange W|jck, nu Fossewetering geheten. Vruchteloos heb ik gezocht naar her komst en betekenis van die nieuwe naam. Onder heel groot voorbehoud ver onderstel ik in dit woord verwantschap met het Latijnse fossa d.i. gracht of vaart. Van de Lange Wijck loopt nog een watertje achter de R.K. Kerk, dat nu de weidse naam Veenendaalse vaart draagt. Dat is de Juffrouwen W'ijck, die van het Boveneind via de Hoge Brug naar de Emmikhuizerberg en de Groe- perkade voerde. Oostelijk van het Bo veneind ligt de Kwakerswijk volgens de topografische kaart 1 25000. Dit zal wel een verschrijving zijn van Quakels W|jck. Een quakel was een smal en hoog trapbruggetje, zoals er vele oorspron kelijk over het Boveneind lagen en Do sluitingswedstrijd van het deze zomer door de v.v. Merino's in verband met het 5-jarig bestaan van deze ver eniging georganiseerde tournooi, zal morgen, Zaterdagavond, op het terrein van deze club worden gespeeld. Het be treft hier zoals bekend de wedstrijd tus sen „Veenendaai" en W.A.V.V. waarbij het zeker zal spannen. Ter versterking van het feestelijk ka rakter van deze wedstdijd zal het mu ziekgezelschap „D.S." voor de muzikale omlijsting zorgen. De VALLEI-riks welke vorige week werd uitgegeven en die tien gulden waard geworden was, is gevonden door de heer J. Breeschoten, Rode Haan 169. De bewuste riks werd Za terdag reeds op ons bureau getoond en aan de heer Breeschoten werd meteen de premie van 10 gulden uit betaald. Dezer dagen werd in het versprei dingsgebied van ons blad opnieuw 'n VALLEI-riks uitgegeven. Ditmaal met het nummer 4 A.M 063158. Doordat de vorige riks gevonden werd is die van deze week dus f 2,50 waard. Degene dus die ons vóór a.s. Donderdagmiddag 12 uur de rijks daalder met het nr. 4 A.M 063158. kan tonen ontvangt f 2,50 premie. LEERLINGEN HUISHOUDSCHOOL MAAKTEN MATRASSEN Deze zomer werd er door de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Platte- lande een cursus gegeven in matrassen maken in het Gebouw van de Chr. Huis houdschool te Veenendaai. Op Donderdagavond 2 September is er gelegenheid voor belangstellenden om de gemaakte matrassen te bezichtigen. Anti infra - rood Anti ultra - violet Optisch geslepen vanaf f 2.50 per glas in montuur v.a. f 10. Hoofdstr. 106, Tel. 632, Veenendaai Onderschrift foto: Uit Antoon Coo- len's Cunera-spel: Koning Radboud wordt bij zijn te rugkomst uit Keu len aan z|jn hof te Rhenen door z|jn ega Chrysildis be groet; twee andere hoofdfiguren uit het spel, de ade- l|jke jonkvrouwe Cunera en de ka menier Hildegon- da. ziet men res pectievelijk links en rechts op het toneel aanwezig. Zó zal men het fraaie spel morgen Zaterdagavond 28 Augustus, in Rhe nen in Ouwehands Dierenpark kun nen aanschouwen. (Cliché N.Z.C.) waarvan er nu nog een enkel over het Benedeneind ligt. De Lange en de Juf frouwen Wijck dienden om de Rens- woudse venen te kunnen exploiteren. Want niet alleen de Prattenburgse ve nen werden door de Antwerpenaar Gil- lebert van Schoonbeke vergraven, maar ook werd hem door Karei V in het be kende octrooi van 1549 vergund 600 morgen veengrond aan te kopen onder Renswoude en Wageningen, die hij zelf mocht uitzoeken! Een morgen was eigenlijk een stuk land, dat in een mor gen geploegd kon worden: een Rijn landse morgen bedroeg 8516 m2, een Gelderse veel minder nl. maar 3180 m2. Onze plaatsgenoot, de jonge doctor J. de Ruiter, heeft in zijn scriptie, die hij mij welwillend ter lezing afstond, ge titeld „Enige economisch-historische as pecten van Veenendaai uit het tijdvak van 1471 tot 1812", een logisch door dachte en helder geschreven studie, waarin de schrijver zich een meester toont in de beperking, die hij zich op legt, dit octrooi, dat hij „een modern aandoend contract" noemt, in wezen en consequenties uitvoerig behandeld. ('52) We dwalen af en keren terug naar de Nieuweweg, waar we de beide Melm's al gepasseerd zijn. Ze voeren naar de Vendel, het oude Venlo. De naam Melm wijst al op droge zanderige grond. Tus sen de Lange en de Juffrouwen Wijck lag eertijds een eendenkooi. Vandaar de naam Koollanden en Kooiweg, die in de 18e eeuw Lege Wegh heette. Dit gebied, een prachtig brok natuur met een rijke flora en fauna er leefden zelfs adders is enige jaren geleden in cultuur ge bracht. Loodrecht op de Veltjensgraef stond oorspronkelijk nog een graef of greppel nl. de Abtsgraef, wellicht, vol gens Mr R. v. Royen, genoemd naar de abt van St Paulus te Utrecht, welk klooster hier ook landerijen bezat. Langs de Jufferd|jk bereiken we de reeds genoemde Kooiweg, die om de Emmikhuizerberg voert. In oude stuk ken spelde men de naam Ymminckhu- sen (b.v. in „de leenboecken mijns jon- ckeren van Gaesbeeck"). Ymmickhusen, Emnynckhusen. Emminghusen, Immick- huysen. Het woord Ymminck of Im- minck betekent de zoon of de verwant van Ymmo of Immo, een oude mans naam. Ik heb bij de verklaring van de naam Emmikhuizen weieens even ge- dach taan het oude woord imme, yme (Zie vervolg pag 2.) PROVINCIALE LANDBOUWVOOR- LICHTINGSRAAD IN UTRECHT GE ÏNSTALLEERD Op 20 Augustus 1954 werd te Utrecht door de Directeur-Generaal van de Landbouw, ir A. W. van der Plassche, de Provinciale Landbouwvoorlichtings- raad voor de provincie Utrecht geïn stalleerd. De samenstelling is als volgt. A. P. Hilhorst (voorzitter), Soest; A. van Dijk, Vleuten; H. Hoogendoorn, Ka- merik; J. A. de Gier, IJsselstein; G. van Dam, Wilnis; Joh. ter Maten, Wouden berg; G. C. van de Schelde, Utrecht; J. Bouma, Utrecht; Th. Meester, Haar lem; ir H. Burgmans, Utrecht; ir Tj. Groendijk, Utrecht; ir W. H. A. Th. v. Oyen, Utrecht; ir J. van Rijsewijk, Utrecht; ir G. D. Perk (secretaris), Utrecht. Nadat een jaar geleden een Lande lijke raad werd ingesteld, is de Utrecht- se raad als zevende provinciale raad tot stand gekomen. Hierin hebben vertegenwoordigers' j van het bedrijfsleven, zowel van de boe ren- en tuindersorganisatie als van de landarbeidersbonden, zitting samen met de consulenten van het Ministerie en wel onder voorzitterschap van de heer A. P. Hilhorst uit Soest. De heer Van der Plassche wees bij zijn rede onder meer op de specialisatie van de consulenten, waardoor het be lang van gemeenschappelijk overleg groter is geworden. Door ook het ge organiseerde bedrijfsleven in dit over leg te betrekken kunnen in samenwer king nog betere resultaten worden ver kregen met de landbouwvoorlichting. De voorzitter van de Raad, de heer Hilhorst, sprak de hoop uit, dat de re sultaten bevredigend mochten zijn en merkte op, dat de samenwerking tussen de organisaties in de provincie Utrecht zeer goed is te noemen. BARNEVELD. Op het landgoed „de Schaffelaar" te Barneveld wordt op Dinsdag 31 Augustus een Paardenfok- dag gehouden. LUNTEREN. Van 30 Augustus tot 4 September wordt in het conferentie oord van de Ned. Zendingsraad te Lun- teren het jaarlijks Calvinistisch studen tencongres gehouden. WAGENINGEN. In een drukbezochte buitengewone ledenvergadering van de Voetbalvereniging „Wageningen" werd met grote meerderheid van stemmen besloten om de spelers van het eerste elftal een geldelijke vergoeding te geven.

De Vallei | 1954 | | pagina 1