Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Nieuweweg wordt belangrijk breder en gemoderniseerd Weer een wild zwijn geschoten CHINEZEN vechten tegen het WATER Parijs heeft 1 agent op 232 inwoners Tientallen kinderwagens voor Jacqeline Wist U.... AGENDA Om de laatste bromfiets STRIJD TEGEN DE MISDAAD Baby van 12 maanden in gevangenis Nieuws uit de omgeving Voor betere Uurwerken 28e Jaargang WOENSDAG 13 OCTOBER 1954 No 41 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Nu als toegangsweg Veenendaal onwaardig Einde van gevaarlijke situatie in zicht Weer winteravondlezingen Weg wordt 9 meter breed LUTZ KON BIJ DE GRENS WORDEN AANGEHOUDEN Millioenen arbeiders werken aan nieuwe kanale11 Frans-Duits-drama Majoor Nijman naar Veenendaal DE ARBEIDSMARKT Ds R. Slofstra neemt beroep aan BQSjjl Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs f 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Van gemeentewege is al jarenlang in Den Haag gewezen op de zeer gevaar lijke situatie door het snel toenemende verkeer op de veel te smalle en onmoge lijke indelirig en bestrating van de Nieuweweg. Dat op deze drukke toe gangsweg niet meer ongelukken gebeu ren is werkelyk een wonder. Wanneer twee wagens van normale breedte el kaar moeten passeren weten èn wiel- ryders èn voetgangers vaak geen raad waar ze moeten blijven. Wjj doelen hier voornamelijk op het eerste gedeelte vanaf de Hoofdstraat, waar men de voetgangers by herhaling stijf tegen de fabrieksmuur van de D.S. gedrukt kan zien. Men weet niet waar de rijweg op houdt of begint en ook de verlichting is zeer onvoldoende. Niet alleen dat een dergelijk verouderde weg gevaarlijk is als een van de voornaamste toegangs wegen tot het centrum van Veenendaal; hij is werkelijk Veenendaal ook on waardig. Gelukkig is het dan zover dat het ver beteren van de Nieuweweg in de Rijks begroting is opgenomen en zelfs is Rijkswaterstaat reeds doende met de aankoop van gronden en gedeelten van tuinen welke hiervoor nodig zijn. Ver- Een goede traditie wordt ook deze winter voortgezet: er zullen weer vier winteravondlezingen worden gehouden. Dat dit gewaardeerd wordt, blijkt wel uit de steeds toenemende belangstelling. Het comité streeft er dan ook naar een programma samen te stellen, dat „elck wat wils" biedt. De eerste lezing zal plaats vinden op Donderdag 28 October a.s. in gebouw ,,'t Trefpunt". Dan spreekt ds S. J. Popca over: „Het motief van de verant woordelijkheid in de hedendaagse lite ratuur". Op Vrijdag 26 November, eveneens in .,'t Trefpunt" volgt een avond van ge heel "andere aard. De reeds van een vo rige gelegenheid onder ons welbekende Lode van Gent komt dan vertellen over „Berbers en Arabieren". Daarna op Donderdag 27 Januari komt een onderwerp aan de orde, dat wel hoogst actueel mag heten. Dr R. v. d. Linde hoopt ons op die avond in „De Korenbeurs" te kunnen vertellen over de vergadering van de Wereldraad van Kerken, die deze zomer gehouden is te Evanston. De reeks wordt besloten op 6 Maart door mevrouw Noortwijk-Colijn, die een avond van declamatie zal verzorgen. Een aantrekkelijk programma dus, waarmee het Comité voor Win terlezin gen stellig een steentje bijdraagt tot de bloei van het culturele leven in Vee nendaal. én ran do. étvee ue/t qeivoon vasé of Zo n WARM-WOLLEN-VEST ven venc/ev^e dat de twee eerste bekeuringen al zijn gevallen bij personen die het ver keer op de Kerkewijk geen voorrang hebben gegeven? dat er jl. Maandag een kleine 8000 formulieren met gedichten en zegels voor de winkelweek-actie bij de Win keliersvereniging zijn binnengekomen? dat alle 8000 eremplaren evenals die van de vorige week weerstuk voor stuk moesten worden beoordeeld? dat er in de winkelweek ruim 500 prijzen in de vorm van waardebonnen werden uitgedeeld? dat er verder niet minder dan 400 gratis foto's van het winkelende publiek werden gemaakt? dat een zeer groot percentage van het aantal formulieren van buiten Vee nendaal afkomstig was? dat hiermede weer eens is bewe zen welk een belangrijke plaats Vee nendaal ook als winkelcentrum voor de omgeving inneemt? dat het Veenendaals Padvindsters- gilde een groot tekort heeft aan leid sters? Donderdag 14 October H (In Vredeskerk) 's avonds, ds g Kleermaker van Leiden spreekt. Dinsdag 19 October (In geb. Eikenlaan) Filmavond van Nederl. Bijbelgenootschap. Donderdag 21 October (In geb. „Eltheto") vertoning van de film „Vechten en Die- nen" onder auspiciën van Land. ff Stichting Prot. Gezondheids- zorg.' Luxor Theater Heden en morgen de film „Hongkong". schillende voortuinen zullen grotendeels bij de weg worden getrokken. De rijweg zal niet minder dan 9 me ter breed worden met aan beide zijden een strook van bijna 2 meter voor rij wielpaden. Een zeer belangrijke ver betering betekent ook dat aan beide kanten een vrij breed trottoir wordt aangelegd. Het wegdek wordt van de Hoofdstraat tot even voorbij de Buurtlaan gelegd met klinkers, en het zal aansluiten op het kortgeleden aangelegde gedeelte verder naar de Rijksweg 12. Ook zal de booht bij de Mulderlaan nog enigszins worden verflauwd. Uit deze bijzonderheden blijkt wel, in welk een belangrijke mate hier de si tuatie verbeterd zal worden. En dat zonder twijfel tot groot genoegen van de velen die vooral in de avonduren wel eens over de Nieuweweg komen. Trouwens ook het aalnzien van de Nieuweweg zal door een en ander aan zienlijk beter worden. In aansluiting op het bericht in ons vorig nummer kunnen wy thans mede delen dat de minderjarige Casper M. Lutz, welke sinds vorige week Maan dag werd vermist, en van wie werd aangenomen dat hij zich voor het Vreemdelingen Legioen had gemeld, toch nog bij Roosendaal aan de Bel gische grens kon worden aangehouden. Lutz, die in Veenendaal in de kost was en bij de SKF-fabrieken in dienst is, had zijn domicilie nog in Amsterdam en is intussen dan ook voor nader onder zoek naar de hoofdstad overgebracht. Zaterdagevond is de Veenendaalse winkelweek besloten met een prachtig vuurwerk op het 3p®rtterre?o a?r. de Sandbrinkstraat. Vele duizenden heb ben kunnen genieten van een wonder mooi vuurwerk, waarbij verschillende nieuwe vindingen te zien waren. Het was ook deze laatste Zaterdag buiten gewoon druk in Veenendaals straten. Opmerkelijk groot was het aantal be zoekers van buiten, hetgeen nog eens duidelijk onderstreepte, dat Veenendaal centrumplaats is voor de Gelderse Val lei. Ook de heer M. Dammers van de Larikslaan 8 vindt Veenendaal „De Pa rel der Vallei", zoals hij in het bekroon de rijmpje naar voren bracht: „Waar kan ik in deez' dure dagen Met al mijn geld het beste slagen? Het antwoord is niet tweeërlei: Slechts in de Parel der Vallei". Hij won hiermede de hoofdprijs van Vrijdag en koos een bromfiets. De bromfiets van Zaterdag 9 October ging naar de heer J. van Viegen, De Sav. Lohmanstraat 96, Veenendaal, die de volgende slagzin had: t „De omzet groot, de winsten klein, doet Veenendaal voordelig zijn". De tien overige bekroningen waren voor: 1. Jan van Beek, Kostverloren 14, Veenendaal. 2. F. Roks, Houweg 28 Eist (U). 3. J. N. Elenbaas, Leinweberstr. 40 Veenendaal. 4. H. Damman, Julianalaan 7 Ede. 5. M. Klijnsma, Lunterseweg 28 Ede. 6. A. Knossen, P. H. van Rijnstr. 64 Veenendaal. 7. Aug. Serrarens, Vee- nendaalsestraat 17 Eist (U). 8. Mej. J. W. Hijink, Hoogstraat 10, Veenendaal. 9. G. Nap, Hoofdweg 142 Ederveen. 10. Mej. I. Jonker, Kerkewijk 63 V.daal. Dat zich in de bossen bij Eist nog steeds zwijnen op houden, werd be wezen toen Zater dagnacht de heer D. van Oort alhier een jonge zeug van ca 90 kilo wist te schieten. De jager had zich verdekt op gesteld bij een maisakker langs de bosrand. De eigenaar van deze akker, boer Berkhof, onder vond reeds aan zienlijke schade van deze ruige viervoeters. Begunstigd door het heldere maan licht ontdekte de heer Van Oort plotseling vier zwijnen op korte afstand voor zich. De eerste die werd aangeschoten ont snapte in het dich te dennenbos. Bij de tweede ever had van Oort meer geluk: een prachtig schot leg de het dier neer. In de schuur van boer Berkhof werd het voorlopig ge slacht, waar het de gehele Zondag door vele belang stellenden trok. Gedekt door de censuur, die in het rode paradijs zelfs geen natuurrampen wenst, speelt zich in de onmetelijke uit gestrektheid van het Chinese continent momenteel een watercatastrophe af, die aan tienduizenden mensen het leven heeft gekost. In India teruggekeerde reizigers zeiden: „De ramp in China is vreselijk. De bewoners sterven als rat ten. Tienduizenden verdrinken. Andere tienduizenden sterven van honger Massa-inzet van arbeidskrachten Een Indische delegatie, waaraan twee zeer bekende waterbouwkundige inge nieurs waren toegevoegd is dezer dagen na een 12.000 km lange rondreis uit China teruggekeerd. Tijdens een pers conferentie deelden zij mede o.a. de nieuwe kanalen en stuwwerken bezich tigd te hebben. De communistische re gering te Peking voert momenteel vol gens een het gehele land omvattend plan enorme werkzaamheden uit. Op tien tallen plaatsen, o.a. in de Huang-ho, de Hwai en de Jangtsje-kiang worden enorme stuwdammen aangelegd. Op tal van plaatsen worden de dijken ver hoogd. Ook is men doende met de aan leg van nieuwe kanalen. Men wil zo doende nieuwe overstromingen voorko men, de scheepvaart ontwikkelen en de aanleg van nieuwe rijstvelden mogelijk maken. Hierbij maken ze gebruik van een massale inzet van arbeidskrachten. Zo vertelden beide ingenieurs over de aan leg van het Noord-Kiangsu-Kanaal. Wegens het dreigende overstromingsge vaar moest dit zeer snel gereed komen. Nog voor de blauwdrukken kant en klaar waren, waren er 300.000 arbeiders ocux CIQ twee een qeuJone txoacl of ZO/l PRACHT HOED Van ven c/er*2jl<l De Parijse ochtendbladen bederven de smaak van het ontbijt. Want vanaf 6 uur venten ze dagelijks moord, dood slag, liefdesdrama's en overvallen. Op de 4s/i millioen inwoners telt Groot- Parijs 20.000 agenten ofwel één agent op iedere 232 inwoners. De Lichtstad is recordhoudster, want nergens trappen de agenten elkaar zo heerlyk op de te nen. In het jaar 1953 werden er in de Franse hoofdstad 293 moorden of pogin gen tot moord gepleegd en dagelijks werden er drie bewapende overvallen uitgevoerd. Men komt hier dus geen nieuws te kort, want in deze cijfers zijn de euveldaden van de rest van Frankrijk niet begrepen. Rome is veel rustiger. In 1953 telde men er maar 65 moorden, 156 bewapende overvallen en 28.000 inbra ken. De Italiaanse hoofdstad heeft één agent voor iedere 242 inwoners. In Ber lijn is het tegenwoordig erg rustig, want volgens „Der Tag" werden er in 1953 slechts 19 personen vermoord. Er kwa men 137 gevallen van roof voor, maar geen enkele bewapende overval. DE BALANS VAN NEW-YORK De politie-chef van New-York, mr Adams, heeft kort geleden beweerd, dat hij er zevenduizend agenten bij moet hebben. Hij beschikt nu over 20.000 politie-mannen, die hun taak blijkbaar niet aankunnen. Nog steeds is New- York de stad der auto-diefstallen. In 1053 werden er niet minder dan veertig auto's per dag gestolen. Zo iets brengt natuurlijk werk aan de winkel. Gemid- (Van onze Parijse correspondent) eld wordt er hier iedere dag iemand ermoord. Er vonden in twaalf maan den 11160 bewapende overvallen plaats en bijna 51.000 doodgewone inbraken, hetgeen zeggen wil: 140 per dag. En toch heeft deze stad maar evenveel agenten als Parijs, terwijl de bevolking meer dan tweemaal zo talrijk is. In de strijd tegen de gangsterbenden is de politie dan ook steeds in het defensief. Ze beschikt niet over voldoende krach ten om het initiatief over te nemen. Nu zijn de Amerikaanse misdadigers ook beslist heel handige jongens. Kort ge leden gaven ze zelf een tip door aan de politie, dat er ergens in de havenwijken een grote roofoverval zou worden ge pleegd. De heer Adams moest agenten aan een andere wijk onttrekken om de bedreigde havenwijk te kunnen be schermen. Terwijl een legertje politie mannen een bepaalde hoek van de ha ven in de gaten hield viel de slag juist in de streek, waaraan men agenten had onttrokken. LONDEN VRIJ KALM Den Haag, Rotterdam en Amsterdam zijn zeer kalme steden. Londen wordt vrij kalm genoemd. Op 8.5 millioen in woners heeft het maar 16.000 agenten nodig en die hebben nog alle tijd om kinderen te helpen oversteken, een vuurtje te geven aan voorbijgangers en touristen de weg te wijzen. In 1953 kwamen er slechts 28 moorden voor, 298 bewapende overvallen, 15000 inbraakjes en 22.000 autodiefstallen. bezig met de eerste graafwerkzaamhe den. Het ongeveer 160 km lange kanaal kwam in drie maanden gereed. De werkzaamheden werden verricht door 1.250.000 arbeiders. De waterweg heeft een breedte van 140 meter. Machines werden bij de aanleg van dit kanaal na genoeg niet gebruikt. Men beschikt vrij wel over geen machines. Rusland, dat wel genegen bleek ingenieurs af te ^taan aarzelde met de afgifte van mo derne graafmachines. Het kanaal was gereed voor de werktuigen arriveerden. Vreselijke rampen De delegatie sprak niet over de vre- Soms slaat het leven keihard toe, zo hard dat goede mensen dieven worden en de gevangenis in gaan. Maar de Schepper heeft ook schepselen gescha pen, die altijd bereid zyn te corrigeren, die het leed van anderen willen ver zachten. Dank zij deze schepselen wacht het echtpaar waarover we nu gaan spre ken nog een toekomst. Voor Jacqueline, een lieve baby met blonde krulletjes en mollige armpjes, nu eveneens in de ge vangenis, staan wiegen, kindermeubel tjes en kinderwagens gereed. En toch was het een kinderwagen, die haar in de cel bracht VADER WERKLOOS Henri, een stevige arbeider-vrijgezel, had wel erg lang gewacht met trouwen. Nimmer had hij de vrouwen aangeke ken. Maar toen hij de zestig gepasseerd was draaide hij als een blad aan de boom. Veel keus is er op die leeftijd niet meer. Hij was dan ook bar geluk kig een Duitse weduwe uit Leipzig af komstig bereid te vinden lief en leed met hem te delen. Ze was 42 jaar. Het vertraagde ecHtpaar bleef wonen in het kamertje van Henri te Nancy. Daar werd hen op 17 Mei 1953 een kind ge boren, dat Jacqueline werd gedoopt. Het hart van de oude Henri zwol van trots en dreigde te barsten van geluk. De jonge vader op grootvadersouderdom werd korte tijd later werkloos en daar mee begon het drama. Welke werkgever wil nog een knecht van 64 jaren? De ad vertenties tonen duidelijk aan, dat man nen van 40 al boven de leeftijd zijn. Henri zwierf door de streek. Hij klopte aan honderd deuren. Hij sprak met honderd personen, doch alles tevergeefs. Langzaamaan ledigde Elisabeth het kleine, gemeenschappelijke spaarpotje. Zelf aten ze droog brood, om Jacqueline te kunnen voeden en iedere dag op nieuw trok Henri op werk uit. Zijn ha ren werden grijs en de rimpels diep. Soms leek hij zeventig. KLEINE VERGISSING Tenslotte besloten ze samen Lotharin gen te verlaten om' hun geluk elders te gaan beproeven. Henri had familieleden :n Saint-Hippolytö, in de Douos. Zijn neef had er een boerderij. Die moest hem aan werk helpen. Ze veegden hun laatste zink bij elkaar, voelden nog eens in alle zakken. Met 406 franken, twee A-'V uvivb" nv. un ilitu uvti uc i w selijke rampen, die China momenteel buncfelt.ies lijfgoed, een koffertje eet gerei en kinderkleding plus een baby meldden ze zich aan het station. Henri vroeg zijn kaartje voor Saint-Hippolyte. Daarna greep het noodlot in: de loket ambtenaar vergiste zich en gaf kaar tjes tot Besancon. Gezond maar arm, teisteren. Uit de schaarse berichten, die hierover door Peking werden vrijgege ven en uit de verklaringen van neutrale China-reizigers valt evenwel te conclu deren, dat de nood hoog is gestegen. De Jangtse begint volgens radio Peking te vallen. In de bovenloop van de rivier bij Tsjunking zakte het water bijna twee meter. Op het punt waar de Han in de Jangtsje komt, bij Hankou, be reikte de rivier een recordhoogte van 65 meter, dat is 12 meter meer water, dan in het rampjaar 1931. De gehele omge ving is overstroomd. De oogst is vernie tigd. Men schat, dat hierbij ongeveer 12.000 personen het leven hebben gela ten. In vele delen van het Jangtsje-dal heerst hongersnood. In de omgeving van het Tungting-meer zouden 40.000 men sen zijn omgekomen. De 5000 km lange Jangtsekinang, die ontspringt in Tibet is door enorme regenval sterk gezwollen. Het water staat twee meter hoger dan in 1931. In de provincies Honan en Anhwei zijn de dijken van de Huai weggespoeld. Enor me uitgestrektheden staan onder wa ter. Tienduizenden personen zijn om het leven gekomen. De oogst is geheel ver nietigd. Overal heerst vreselijke hon gersnood. Majoor Nijman van het Leger des Heils, de vertolker van Willy Graham, hoopt a.s. Zondag voor te gaan in een dienst van het Leger des Heils, in het gebouw Eltheto te Veenendaal. Gewestelijk Arbeidsbureau Veenendaal MANNEN Aanbod: betonwerkers, opperman, IJ. schilder, chauffeurs, kellners, kantoor bedienden, los arbeiders, vertegenwoor digers, bedr.leiders (sig. en conf.), revi sie-monteur, mach. bankwerker. Vraag: text.arb., sig.fabr.arb., mach. poetsers, aank. automont., bankwerkers, afbramers, wagenmaker, sanitairmont., verw.mont., banketbakker, fruitpluk kers, knopendraaiers, timmerlieden, landarbeiders, fabr. betonwerkers, meu- belstoff., boorders, fraisers, kant.bed., destillateur, loopjongen, boekhouder, autowassers, grondwerkers, orgelbou wer, fabr. timmerlieden. VROUWEN Aanbod: kantoorbediende voor halve dagen, id. voor avonduren, winkelbe diende, jongste bedienden, 1.1. verkoop ster, kleuteronderwijzeres, meisje voor kippenfarm, ass. kinderverzorgster. Vraag: sig.fabr.arb., text.fabr.arb., kapster, dienstboden (d. en d. en n.), in- pakster. €e/f VG/l c/e tlOQQ ee/i CfHivvi//t uven/mnicl üf ZO'/I PRACHT OVERHEMD ven vendei-J^ie doch vol goede moed kwamen ze er aan. Dank zij de verstrooide loket-ambte naar moesten ze nu honderd kilometer lopen, doch dat deerde hen niet. Ze meenden de redding nabij. Neen, Henri, neen, Elisabeth! Als het noodlot je heeft uitverkoren is de redding altijd nog verder af. Jacquline kon nog niet lopen. Om beurten droegen de echtelieden hun kostbare last. Ze liepen twee dagen. Ze sliepen twee nachten in het hooi. Hier en daar kregen ze een stuk brood. El ders knapte Henri een karwei op, dat hem twee uren in beslag nam, maar de automobilist vergat hem fooi te geven. Merci, au revoir! Het kind in hun armen werd steeds zwaarder. Vaak weende Jacquline. Elisabeth kon niet meer. Ze liet de kleine uit haar armen glijden. Daarna droeg de ouwe Henri het kleine meisje alleen. Meter voor meter ver dween de weg, maar telkens dook er weer een andere op, even eindeloos als de voorgaanden. „Hadden we maar een kinderwagen", zei Elisabeth Het idee zette zich muurvast in de grijze kop van de ouwe. Hij sprak niet meer. Terwijl zijn armen en schouders verlamden onder de lieve last besloot hij een kinderwagen telenen. Maar hij vergiste zich. De mensen zeiden neen of lachten hem uit. Tienmaal, twintig maal en dertigmaal herhaalde hij zijn vraagLangzaamaan rijpte toen een ander besluit. In het volgende dorpje keek hij paar de onbeheerde kinderwa gens. Hij zou een kinderwagen nemen, er Jacqueline in leggen, in versneld tempo naar zijn neef stappen en dan de wagen op de trein zetten en adresseren aan de burgemeester. Twaalf onbeheer de kinderwagens waren bezet met pas sagiers. De dertiende pas was leeg. Jacquline zou kunnen rusten. IN DE GEVANGENIS Al twee uren later werd de kinder wagen vermist en Henri en Elisabeth, die een weg vol sporen hadden achter gelaten, werden drie uren na de daad in een volgend dorp gearresteerd. Er werd snel recht gesproken: een maand, zowel voor Henri als zijn mede-plichtige Eli sabeth. En Jacqueline mocht mee in de gevangenis, waar ze nu vertroeteld wordt door de eega van de directeur, door die bezoekers, dooi het hele per soneel en door haar eigen moeder. En als ze over enige weken met hun drieën weer tegen het zonlicht knipperen wacht hun een betere toekomst, want de der tiende kinderwagen bracht uiteindelijk toch geluk. De eigenaar, een rijke boer, die de kwestie had aangegeven, be treurde zijn actie naderhand dermate, dat hij Henri een baantje heeft aange boden plus de kinderwagen. Maar over al bleken plotseling goede'mensen te wonen. Er staan nu tientallen kinder wagens voor Jacqueline gereed. Ande ren stuurden kinderkleding, speelgoed en meubelen naar de gevangenis en de directeur heeft van de aspirant-werk gevers een lange lijst moeten aanleggen. En ze belooft zelfs dit Frans-Duitse dra ma een gelukkig einde te krijgen. Ds R. Slofstra, Chr. Geref. Predikant te Veenendaal, heeft het indertijd op hem uitgebrachte beroep naar Harder wijk aangenomen. MARKTBERICHTEN Dinsdagmorgen waren op de eier markt 90.000 eieren aangevoerd. Er was een vlotte handel. De prijzen lagen weer iets hoger dan vorige week en wel f 16,50 tot f 17,30 voor grote eieren en f 11,tot f 14,per 100 stuks voor kleine eieren. Ook op de Paryse scholen is men er toe overgegaan om uit de leerlingen van de hoogste klassen verkeersbrigades samen te stellen, welke hun jongere kameraadjes veilig door het steeds drukker wordende verkeer moeten loodsen. Foto: onder toezicht van een politieagent legt een leerling van de ecole Diderot aan zyn jongere vriendjes uit hoe ze zich by het oversteken onder zyn hoede hebben te gedragen. BENNEKOM. De 38-jarige T. W. alhier, die vorige week werd gewond toen een trein bij Lunteren op een stuk gereed schap reed doordat hij door brokstuk ken werd getroffen is zonder tot be wustzijn te zijn gekomen overleden. W. was gehuwd en vader van twee kinde ren. LEERSUM. Vrijdag a.s. geeft het Utr. Stedelijk Orkest o.l.v. Paul Hupperts een concert in de grote zaal van ,,'t Centrum". Solist is Abel Bourdeaudrec, viool. ZEIST. Maandag werd een 6-jarig jon getje bedolven onder een lading zand, welke door een bulldozer in een kuil werd geschoven. Doordat het ongeval werd opgemerkt kon de knaap nog tij dig onder het zand vandaan gehaald worden. RHENEN. Zuster E. L. de Kat, plaatse lijk verloskundige te Rhenen verleende deze week voor de duizendste maal assistentie bij de geboorte van een baby, nl. die van het echtpaar Van Beek-Van der Meer. Zuster de Kat bood de baby een spaarbankboekje met een eerste in leg aan.

De Vallei | 1954 | | pagina 1