Aram Daar KERKDIENSTEN h)ot-SmuJv"'> Wollen - Bedjasjes AN B E E K I Ook Spierpijn Veenendaal Eist Achterberg Renswoude ELST IN HET VERLEDEN KOMT U OOK? Raad van Amerongen vergaderde tot in de nacht Corsettenhuis Voetbalprogramma ELST De ware democratie RADIO BALLEGOYEN -Zondagdicnst Doktoren- DE STEEN VAN DE PROFEET We zulle de draad maar weer es op- neme, Wat benne d'r toch eigelijk een boel nieuwsgierige mense op de wereld. Wat denk-ie dat ze nou toch an die meneer van De Vallij gevraagd hebbe? Wel, ze woue graag wete waar of Driek en ik nou eigelijk woone. Eerst hadde ze d'r een bietje om heen gedraaid, maar eindelek kwam de aap toch uit de mouw. Nou mensche, la'k je dan maar ver- klappe, da'k inderdaad in 't Veen woon. 'k Ben ook nog een heel poosie inwoo- nend geweest, dus daar weet ik ook van mee te praate hoor. D'r zijn een hoop bezware an verbonden, maar och, 't het toch ook wel z'n aardige kanten. Je be taalt maar een halve huur; je hoeft niet zoo hard te stooke; je mag nog es op de kinders van die andere mensche passen en 'k heb ook wel es een kit je koole uit het hok van de bure gepikt, ja, eerlijk geleend hoor. Toen mijn koleman ge weest was, he'k ze weer eerlijk terug gegeven. Maar nou zitte we eindelek op ons eige. Ik en Driek hebbe een aardig huisie op de kop getikt met een mooi stukkie grond derbij. 'k Heb et vol staan met boerekool met worst. As 't nou maar wil gaan vrieze. We zijn die kommissie-heere die over de woningen gaan nog dankbaar, da ze voor ons zoo'n mooie oplossing gevonden hebbe. En mijn kinders en de kinders van mijn kinders vinden het ook zoo fijn, dat ze nou nog es bij ons op bezoek kunne kom- me, zonder dat andere mensche dat hoe ve te weten. 't Huissie is wel niet zo nieuwerwets, maar wat doet dat er op onze leeftijd toe. D'r zit geen does in en ook geen heet water, maar och, zoo vaak was- schen wij ons toch niet. Elektrieks lich is 't er ook niet in. Wij doen het dus nog maar met olie en we gaan altijd vroeg naar bed. De abbonnees hebbe ook nog ge- vraagt, waarom die stoel op dat plaatje hierboven leeg staat. Da's een strik vraag. Tc Zal probeere het uit te legge, maar dat valt voor een mensch op mijn leeftijd nie mee. 't Zit zoo: toen 'k op m'n stoel zat en de teekenaar van de krant kwam om mijn uit te teekenen, toen zat ik er nog. Maarvan zoo'n teekening moet dan nog een klisee ge maakt worden, zo noeme ze dat met vakterme geloof ik, en van zo'n klisee make ze dan een afdruk en wat dan op et klisee zwart is, dat word in de krant wit en omgekeert. En door al dat ge- googel hebbe ze mijn verdonkeremaant. Nou is dat niet zoo erg, want ik hou niet zoo van al die zwart-wit teoriejen. Daar zijn weer andere mensche voor, mensche die meer letters gegete hebbe. Dus zooals ik al zee, zoo heel erg, dat ik niet op de foto in de krant en op de stoel zit is het nou ook weer niet, want in een plaats als Veenendaal is teges- woordig zoo veel te beleve, dat een mens, as-t-ie wat van het leve genieten wil en bij wil blijve toch veelachtig op stap is. Ik kan dan weer stof opdoen voor stukkies in de krant. Of om met de vader van de vader van Driek te spreke: een vliegende kraai vangt altijd wat. M'n Driek bromt wel es da'k zooveel weg ben. Ze zei laats nog: Jij ben net een kostganger, je komt alleen maar tuis om te ete en te slaape. Af en toe neem ik een bloemetje voor d'r mee en dan kan 'k weer een potje breke. Ze weet best, dat ik toch geen onordente lijke dingen doe. We gaan ook vaak same kuiere. De straat in of de berg op. Maar da's een verhaal apart, dat doe 'k een volgende keer wel. Tot ziens, W. BLAUWKOUS. Hoofdstraat 71 Tel. 2976 Veenendaal SCHAAKNIEUWS De uitslagen van de 5e ronde van de onderlinge competitie der Veenendaalse Schaakvereniging, welke Woensdag jl. in het gebouw 't Trefpunt is gespeeld, zijn als volgt: Groep A Wandersv. Manen 10; Maas Knegjens 1—0; Ter Hogt—v. d. Wolf 01; v. d. BoschWillemse 01; van GenderenElenbaas V*ih. Groep B. SchellWickel 10; Blankespoor van Dijk l/tV2; VinkPiso 10; Jansenvan Dam 01; v. Veenendaal Esseveld 10; SchuurmansKonings 1—0. Vooruitgespeelde partijen: WillemseDiepeveen 10; van Ma nenvan Genderen 01; Grosman Brouwer 01. en rheumatlsche pijnen wrijft U weg met BENOEMING HOOFD O.L. SCHOOL GELDERS VEENENDAAL B. en W. van Ede hebben de Ge meenteraad voorgesteld het hoofd van de openbare lagere srhool te Gelders Veenendaal, de heer A. W. van der Zee, op zijn verzoek in gelijke functie te be noemen aan de openbare lagere school te Bennekom. INTERMEZZO (MET INGRID BERG MAN) IN LUXOR THEATER In het Luxor Theater alhier draait heden het bekende filmwerk „Inter mezzo" met o.a. Ingrid Bergman in de hoofdrollen. De korte inhoud van deze film is als volgt: De beroemde Zweedse violist Holger Brandt keert van een tournee door Amerika naar huis terug. Hij wordt ver gezeld door zijn begeleider Thomas Stenborg en zijn impressario Charles Moler. Stenborg heeft besloten zich te rug te trekken en zich voortaan alleen nog maar te wijden aan de opleiding van jonge, veelbelovende krachten. Thuis wordt Holger vol ongeduld ver wacht door zijn vrouw Margit en de kinderen Ann-Marie en Erik. Een van Stenborg's meest talentvolle leerlingen is Anita Hoffmann, de piano lerares van Ann-Marie. Op een verjaar dagpartijtje voor Ann-Marie hoort Hol ger Anita spelen en hij besluit dat zij zijn nieuwe begeleidster zal worden. Op dat moment beseft hij echter nog niet, dat hij en Anita op elkaar verliefd zijn. Margit is de eerste die zich de situatie realiseert, maar na een gesprek met Holger en Anita besluit zij niet te trach ten Holger van zijn voorgenomen tour nee met Anita af te houden. Anita ech ter wil Margits huwelijksgeluk niet ver woesten. Zij vertelt Margit en Holger, dat zij bij familie in Denemarken is uit genodigd, maar juist voordat haar trein zal vertrekken, doet Holger haar toch van gedachten veranderen. Holger en Anita vertrekken samen op tournee. Geleidelijk begint Anita te be grijpen, dat zij in de schaduw van Hol ger nooit het succes zal kunnen be reiken, waarvan zij altijd gedroomd heeft. Als Stenborg hen komt bezoeken en Holger de scheidingspapieren ter te kening voorlegt, aarzelt hijLater weet Stenborg Anita te bewegen de stu diebeurs, die zij heeft gewonnen, te accepteren en Holger te verlaten, die weer naar zijn gezin terugkeert In verband met de Interland wed strijd van ons Nationale elftal a.s. Zon dag zijn voor de ploegen uit ons dorp op die dag geen wedstrijden vastge steld. In de Zaterdagcompetitie speelt Mus ketiers a.s. Zaterdag in Rhenen tegen de Sportclub. Als we de ranglijst nazien zullen deze ploegen elkaar niet veel aan kracht ont lopen Het terreinvoordeel kon dan ook wel eens doorslaggevend zijn. Musketiers II speelt om 2 uur tegen Sportclub Rhenen III op het terrein van laatstgenoemde. Musketiers gaat naar Triangel Boys III in Veenendaal. In de jeugdcompetitie zijn voor Za terdag de volgende wedstrijden vastge steld: Veenendaal BOranje-Wit A (3.45 u.) Musketiers ASportclub Rhenen A (3.45 u.). Voor de Oranje-Wit juniores is dit een belangrijke wedstrijd daar de bo venste plaats op het spel staat. zit 'm de kneep Monteursarbeid is geen jongejuffrouwenwerk. Bij het werk toont zo'n mouwvest wat het waard is. Zo'n Beva kan tegen een behoorlijk ruw stootje en kan eindeloos worden gereinigd zonder te slijten. Geweldig sterk is de op Amerikaanse machines vele malen gecontroleerde stof, en bovendien is dit royale, mooie mouwvest op vele plaatsen nog eens extra versterkt. VAKKLEDING VOOR ALLE BEROEPEN BEVA werkkleding verkrijgbaar bij C V. HEIN VAN SCHUPPEN - Hoofdstraat 79 - Veenendaal E. VAN DE WEERD - Notaris Fischerstraat 35 - Ede plechtigheden naar de brandstapel ge sleept! Ze kenden als oppergod Wodan, waar naar onze Woensdag genoemd is, en Do- nar (Donderdag) zijn zoon. Frigga de reuzendochter was de moeder. Wodan was de voorname god. De god van de hemel en de stormen. Het blauwe uit spansel was zijn mantel. Donar was de verschrikkelijke! De god van donder en bliksem. Buitenge woon ontstemd kon hij zijn. Dan rolde zijn wagen ratelend langs het dreigend donkere zwerk. En wee de ongelukkige die door zijn vernielende hamer werd getroffen. Donar smeet links en rechts met die bouw Kalk Bureau" te Zwolle, de heer 'hamers ende verbijsterde Germa- A. J. Dagevos, een lezing worden ge houden met als onderwerp: „De Kalk- mesting in het Akkerbouwbedrijf". In^ de maand December zal er door de heer v. Poppelen, van de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst, een uiteenzetting wor-1 den gegeven over „Rassenkeuze bij de landbouwgewassen". In Januari zullen nogmaals enige films op agrarisch ge bied worden vertoond. WINTERPROGRAMMA P.J.G.U. Het bestuur van de Plattelands Jon geren Gemeenschap Utrecht te Achter berg, heeft in haar laatste vergadering het winterprogi'amma vastgesteld. Het bevat een viertal lezingen met films in het Buurtschapshuis alhier. Voor vol gende week Donderdag wordt er een lezing met film gegeven door de Rijks pluimvee-assistent, de heer C. v. d.j Heuvel. In de maand November zal er door de Landbouwkundig medewerker van de Stichting „Nederlands Land- LEDENVERGADERING RODE KRUIS Voor de ledenvergadering van de af deling Renswoude van het Ned. Rode Kruis, bleek Vrijdagavond niet bijster veel belangstelling te bestaan, want in totaal waren slechts 9 leden naar „Re- hoboth" gekomen om deze vergadering bij te wonen. De voorzitter deelde mede dat in deze vergadering geen rechtsgeldige beslui ten konden worden genomen doordat het vereiste aantal leden hiervoor niet aanwezig was. De bestuursverkiezing zou hierdoor niet kunnen plaats vinden. In zijn openingswoord prees de voorzit ter de grote activiteit van het Rode Kruis in deze gemeente. De heer Van Leeuwen gaf in een korte beschouwing het werk van het Rode Kruis weer. Spreker wees er op dat de uiteindelijke taak van het Rode Kruis is: „Het menselijk leed in deze wereld te hulp te komen en zoveel mogelijk te verzachten." Verder noemde de heer Van Leeuwen enige plaatselijke activiteiten, waarbij vooral de nadruk werd gelegd op het werk van de EH.B.C-. Het Rode Kruis verzorgt daarbij tevens de jaarlijkse tocht voor Ouden van Dagen en de be kende bloedplasma-avonden. De voorzitter voegde hier tenslotte nog aan toe dat de collecte voor het Ned. Rode Kruis in de gemeente Rens woude procentsgewijze van de hele pro vincie Utrecht de laatste twee jaar het hoogst was geweest. Niets meer aan de orde zijnde werd deze vergadering geschorst en opende dr. J. H. Renken de tweede vergade ring. In deze tweede vergadering vond alleen de bestuursvedkiezing plaats. Deze verkiezing had tot resultaat dat alle zittinghebbende bestuursleden wer den herkozen. Hierna werd ook deze tweede verga dering door de voorzitter gesloten. „KUNST EN VRIENDSCHAP" HEEFla 1 TONEELSTUK IN STUDIE GENOMEïJ| De Achterbergse toneelgroep van de muziekvereniging „Kunst en Vriend schap" is traditiegetrouw wederom aan' het instuderen van een toneelstuk be gonnen. „De beste jaren van ons leven" is de titel van dit toneelspel in drie be drijven, naar de geautoriseerde Neder landse bewerking van de Amerikaanse roman „Glory for me" door Richard, Person. Hieraan werken mede vier da mes en vijf heren. II. Zoals men weet verbrandden de Ger manen hun doden en zetten de as in speciale urnen bij. Bij verbetering der Franseweg wer den omstreeks 1930 twee kolossale, Het is heerlijk in democratie te kunnen leven. Wat hebben we er naar verlangd in die beroerde bezet tingstijd! Toch is het over het alge meen zó in het leven, dat men iets wat men niet heeft méér waardeert, dan wanneer men het wèl heeft. Nu willen we helemaal niet beweren, dat zulks ook het geval is met onze mooie democratie. Eerder geloven we, dat we daar niet blij genoeg mee kunnen zijn. Zoals aan ieder systeem, zitten er ook aan die democratie kantjes. Neem nu bijvoorbeeld eens dat doodgewone bordje, dat de over heid op een woning laat spijkeren, die onbewoonbaar is verklaard. Dat gaat zó maar niet in een democrati sche wereld. Daar is een verordening voor nodig. Dat spijkeren van dat bordje moet in een verordening zijn vastgelegd. En niet alleen dat spij keren. maar ook hoe zo'n bordje er wel uit zal zien, en hoe groot het mag zijn, hoe lang en hoe breed en vooral in wat voor letters de woor den „Onbewoonbaar verklaarde wo ning" moeten worden uitgevoerd. Welnu, zo kan het gebeuren, dat dit alles in zo'n gemeentelijke ver ordening is vastgelegd, maar dat de tijd dit alles heeft achterhaald. De letters zouden uit de mode kunnen zijn geraakt. De voorgeschreven verf zou niet meer in de handel kunnen zijn, enfin, wat zou er al niet kun nen zijn veranderd. In de gemeente Rhenen is dat nu zo ver. Daar komt in de eerstvolgen de gemeenteraadsvergadering een voorstel aan de orde om de verorde ning houdende het kenteken onbe woonbaar verklaarde woning en de wijze, waarop het zal worden beves tigd, te wijzigen. De wijziging houdt in, dat het bordje niet alleen van hout, maar ook van aluminium mag zijn. Verder zal het nieuwe bord een lengte moeten hebben van veertig centimeter en een breedte van zeven tien en een halve centimeter. De let ters daarop aan te brengen, moeten een hoogte hebben van vier centi meter en een breedte van twee en een halve centimeter, terwijl ja, ja de dikke lijnen ten minste zes millimeter breed moeten zijn! Dit zou een pracht mop kunnen zijn, maar dat is het niet. Het is de ware democratie. gave urnen uitgegraven welke thans verblijven in het streekmuseum te Rhenen. Het zijn de grootste Germaanse urnen welke ooit hier werden gevon den; geen crematie-urnen maar beho rend tot het vaatwerk. Over de zeden der Germanen vonden we interessante bijzonderheden welke wij u niet willen onthouden. Men stelt zich deze verre voorouders maar al te vaak voor als een soort Westerse kanni balen. Dat waren ze niet! Het was een vrij primitief maar zeker geen ruw volk en het had verscheidene opmerkelijke beschavingskenmerken. We spraken reeds over de dodencre- matie. Deze geschiedde met evenveel ernst en zeker meer ritueel als onze te genwoordige begrafenis. Cok kenden zij het huwelijk. Tegenover misdaad stelden zij strenge, straffen. Doodslag werd met een geldboete, z.g.! weergeld, gestraft. Des te aanzienlijker de verslagene, hoe hoger het weergeld. Het bedroeg voor een vrouw de helft van een man Ook diefstal werd als een ernstig, misdrijf gezien en overeenkomstig ge straft. Slechts één groep maakte daarop uit zondering: de zwangere vrouwen. Zo groot was de achting voor haar dat zij aparte bescherming genoten. Zij mochten dan ook ongestraft ooft, groen ten e.d. wegnemen. Stierf zo'n vrouw evenwel tijdens de kraam, dan draaide het blaadje ineens, om! Men zag dit als moedwillige verla ting van het kind. Dit vergrijp werd de ongelukkige zwaar aangerekend: op te nen matten werd haar lijk, zonder nen vonden ze nog ook! Ja, die hamers. Wat een grote be tekenis had de hamer bij die vroege voorouders! Ze gebruikten de hamer ook om een bruid te wijden. Niet zo: met een fikse tik! Een sym bolische aanraking. Bij grafgiften was de hamer; zij ook behoedde tegen blik seminslag. Zelfs nu meent het volksge loof nog dat de bliksem nooit een twee de maal op dezelfde plek inslaat! En bij de Germanen waren de ha mers immers bliksems. Ook gebouwen en grensstenen werden gewijd met de hamer. Tenslotte werd bij drinkgelagen over de eerste dronk het „hamerteken" ge maakt. Zo iets als ons klinken dus. (Wordt vervolgd.) DAMNIEUWS De Damvereniging „Strijd en Kunst" heeft tegen „Excelsior" (Utrecht) be wezen, dit jaar in de bondscompetitie weer hoge ogen te gooien. Het heeft er anders wel zeer om ge spannen want nadat Renswoude met 95 voor kwam te staan, wist Excelsior de achterstand te verkleinen tot 108, waarbij de partij tussen A. v. d. Vliest en A. Paans Jr. ver na 1 uur, in een iets betere stand voor Paans werd afgebro ken. Een kans op puntenverdeling in deze partij is niet uitgesloten. De individuele uitslagen waren: A. v. d. VliertA. Paans Jr. afgebr. J. v. d. Vliert Jr.—G. J. Kottier 1—1 G. ValkenburgG. v. Netten02 J. de VriesA. D. Paans Sr20 J. VermeulenJ. Dammers 11 J. v. HardeveldJ. M. de Munck 02 H. v. d. BroekJ. Bruinisse 20 J. v. d. Vliert Sr.H. v. d. Veer 02 eens een kijkje nemen in onze nieuwe radio-zaak? Op Zaterdag 23 Oct. gaan wy openen. Denkt U er aan dat onze nieuwe zaak gevestigd wordt op MOLENSTRAAT no. 16 DUS 3 HUIZEN VERDER. Molenstraat Rhenen Telefoon 579 RADIO - TELEVISIE - STOFZUIGERS In de Maandagavond gehouden ver gadering van de raad der gemeente Amerongen werden de leden van de woningcommissie met algemene stem men weer voor een jaar herbenoemd. Op een vraag van de heer Dagnelie deelde de voorzitter mede, dat de zaken door de commissie met zeer veel zorg bekeken worden. De adviezen getuigen steeds van rijp beraad en gedegen in zicht. De heer Blankestyn (Arb.) stelde hierop voor de gehele commissie in zijn geheel te herbenoemen. De raad ging met dit voorstel accoord. B. en W. stelden voor over te gaan tot onbewoonbaarverklaring van 2 wonin gen, waarvan een in de Utr. straatweg, de andere in de Overstraat. De heer Dagnelie was huiverig voor de conse quenties hiervan. Beide woningen staan vastgebouwd aan andere, nog goede woningen. Wie betaalt de kosten voor het maken van een buitenmuur, die nu binnenmuur is? De heer Wildeman ziet in onbewoon baarverklaring een bezwaar. Hij is bang, dat als op deze weg wordt doorgegaan, straks vele oude woningen, die eigenlijk behouden moeten blijven, zullen ver dwijnen. De eigenaren worden zeer ge dupeerd. De heer Blankestijn (Arb.) merkt op, dat de eigenaren komen klagen als hun huis onbewoonbaar verklaard is. Dan willen zij wel opknappen. Dit moeten zij doen voordat het zover is. De heer Van Barneveld (A.R.) vestigt er de aandacht op dat in deze gevallen met de belan gen van de aangrenzende eigenaren wel degelijk rekening gehouden moet wor den. Tenslotte wordt het voorstel terug genomen voor nader onderzoek. Besloten werd tot de aankoop van 4 onbewoonbaar verklaarde woningen met bijbehorend terrein aan de Burg. van den Boschstraat, eigendom van mevr. wed. Van Ree, voor de prijs van 3500,De heer Van Barneveld (A.R.) vermoedt dat dit voorstel komt, gezien voor de belangen in de toekomst. De voorzitter merkt op dat dit gezien moet worden in verband met de sanering van het) dorp. Zo langzamerhand zullen wel meer van dergelijke voorstellen de raad bereiken. Besloten wordt om een aantal stra ten, Kersweg, Dooiweg en Burg. van den Boschstraat (ged.) alleen te bestemmen voor eenrichtingsverkeer. Van diverse eigenaren werd een strookje grond aangekocht voor verbre ding en verbetering van de Immink- straat en de Donkerstraat. De heer Van Mourik (Arb.) merkte op dat het een schandaal is, zoals de Donkerstraat er bij ligt. Vooral in donker is het er le vensgevaarlijk. De riolering is al lang klaar maar aan de straat wordt niets gedaan. De voorzitter legde uit, dat dit buiten de schuld van degenen die hier aan werken ligt. De moeilijkijheden zijn ontstaan door onvoorziene omstandig heden, i.v.m. de levering van putten, trottoirbanden, personeelstekort en het slechte weer. De heer Wildeman hoopt, dat in de Overstraat tot de Imminkstraat geen trottoir gelegd zal worden. De hier ge legen stoepjes zijn echt oud Amerongs, het zou zonde zijn als ze moesten ver dwijnen. Bij de rondvraag kwamen nog ver schillende onderwerpen ter sprake. O.a. een verzoek om de steunnormen met 6% te verhogen. Als dit algemeen gedaan wordt, zal Amerongen dit ook doen; een verzoek om te zorgen dat de riolering in de Overstraat vóór Sinter klaas klaar is, teneinde de winkeliers zo weinig mogelijk schade te berokke nen; ook hier zal zo veel mogelijk aan dacht aan besteed worden. Tenslotte werd de vergadering te 1 uur gesloten. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 en 5 uur ds. Van de Pol, 5 uur ds. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Van Wijngaar den. Vredeskerk 0 en 10.30 uur ds. Van Wijngaarden. Dijkstraat 2.45 uur ds. Van Viegen van Achterberg. Veeneind 3 uur ds. Hartog van Amersfoort, Don derdag 7.30 uur dhr. Zwijnenburg van Utrecht. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Gem. Hoofdstr. 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. Fluiterstr. 9.30 en 5 uur leesdienst, Dinsdag 7.30 uur dr. Steenblok van Gou da. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds. Slofstra. Sola Fide 10 uur ds J. W. van Barneveld van Den Haag, 5.30 uur ds P. L. A. Warners van Utrecht. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Broer van Hil versum. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 5 uur Lof. Sal- vatorkerk, 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoog mis, 7 uur Lof. Leger des Heils, 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur Ver lossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr Paul van Krimpen a. d. IJssel. Ned. Herv. Gem. 10 uur ds. N. Kooreman, bed. H.A., 5 uur ds. N. Koo reman, bed. H. Doop. Ned. Prot. Bond 10.30 uur dhr. E. C. Ninaber van Vee nendaal. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Hainjé van Tiel. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Bantuin) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud- Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. St. Cunera-Parochie 7.45 uur H. Mis, 10 uur Gez. Mis en 7 uur Lof. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van de Peut, Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. Van de Woestijne van Barne veld. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. Treure. Woensdag 7.30 uur ds. Mulder van Voorthuizen. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst, Maandag 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr Van Noort. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. Oud. Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Molenaar. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds De Jager 7 uur ds Westenburg. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds Zwaan. AHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Van Viegen H.A. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds Van de. Linden. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 7 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr J. H. Kets Hoofdstraat 26, telefoon 3056. ELST-AMERONGEN-LEERSUM Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 uur alleen voor dringende ge vallen dr Van Ommeren te Eist, telef. 8377-217. EDER VEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Van Zaterdagavond 6 tot Zondag avond 12 uur dr Van de Scheur te Lunteren, telef. K 8388-460. RHENEN. Dr Chr. H. Paris, Jr. Heeren straat 83, telef. 432. M. v. RaayJ. de Jong20 J. v. RaayN.N20 10—8 Vrijdagavond speelt „Strijd en Kunst" in Rehoboth tegen Amerongen 2. TAFELTENNIS Voor de onderlinge competitie van de tafeltennisvereniging P.I.T. werden de volgende wedstrijden gespeeld: J. v. VoorthuizenN. Bos 20; L. Vis ser—H. v. Beek 2—0; B. Vink—M. de Vries 2—0; T. Bos—B. Brunt 20; J. v. Mourik—Q. v. 't Foort 02; J. v. MourikN. v. Beek 02. BILJARTEN Vrijdagavond jl. speelde Renswoude II een nederlaagwedstrijd in Wage- ningen tegen Rijnstroom II. Vink c.s. konden het niet verder brengen dan een 62 nederlaag. De uitslagen waren: VinkVos 20; T. HardemanS. v. Amersfoort 02; H. v. d. KaaG. Kleef 02; J. v. VoorthuizenB. Quint 02. Renswoude II zal dit jaar uitkomen in de vierde klasse tegen Wik II, Nieuw- Ede III, Poedels IV, S.B. II, Vink II, Sport II, Sint Jozef II en La Cam pagne III. SCHIETWEDSTRIJD Onder behoorlijke belangstelling werd Zaterdagavond j.l. in hotel „De Hof" een schietwedstrijd georganiseerd door de schietvereniging Renswoude. Als partner was voor de vierde maal ge kozen de schietvereniging „Lopik". Er werd tweemaal knielend gescho ten, de eerste maal met de buksen van Renswoude, de tweede maal met die van Lopik. In de eerste serie bleef Renswoude verreweg de meerdere van Lopik en versloeg hen met 495 tegen 438 punten. In de tweede serie schoot Renswoude weliswaar minder maar bleef weer boven Lopik. Renswoude be haalde toen 450 punten tegen Lopik deze keer 445, De individuele uitslagen waren: G. van Beek 99 p. J. Strien Dzn. 75 p. D. de Fluiter 109 p. J. Strien Tzn 97 p. H. Vermeulen 107 p. J. Slootjes 101 p. (11.) Zonder veel luidruchtigheidtrekt de stoet verder. Alleen de dienaren wisselen af en toe een opmerking onder elkaar. Presto heeft zijn pogingen om een gesprek te beginnen al lang opgegeven en fluit een deuntje om zichzelf te vermaken. Af en toe werpt Aram een zijdelingse blik op zijn gasten. Het gezicht van het meisje staat zorgelijk en zelfs het piachtige laVidschap schijnt haar gedachten niet te kunnen afleiden. Caracalla zelf staart zwijgend om zich heen, doch pas als een geruis van water zijn oor treft, geeft hij voor het eerst blijken van be langstelling. „Dat moet de waterval zijn!" roept hij uit. Steeds duidelijker wordt het geluid en even later staan zij voor een klaterende waterval, die zich bruisend voortzet in een wild kolkende rivier. „Die moeten wij volgen," beslist de Romein. Een1 eind stroomafwaarts komen zij bij een stenen brug, die voor het grootste gedeelte is ingestort. Fier richt Caracalla zich op in het zadel en met een breed ge baar wijst hij naar het vervallen bouwwerk, dat nog uit de tijd der oude Romeinen moet stammen. „Ziedaar!" roept hij uit. „Eens trokken de roem ruchte legerscharen van keizer Caracalla over deze brug op hun glorieuze veroveringstochten! Maar het zal niet lang meer duren, of opnieuw zullen de heer scharen van keizer Caracalla deze brug gebruiken, nadat zij hersteld zal zijn!" En fier slaat hij zichzelf bij deze woorden op de borst (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1954 | | pagina 2