DE VALLEI DOVO speelde gelijk tegen Genemuiden V.R.C. thans aan de kop Het oude spinnewiel herwint aan belangstelling Sportclub Rhenen en (Eist) deelden de de ^Blauwe sSluier* KOLOM VOOR DE VROUW Voor de Jeugd Musketiers puntjes (m «cxEk? S.S.S.E.V.R.C. 1—4 DOSC—MATJAN 3—1 DOVOGenemuiden 11 W.A.V.V. Robur ct Velocitas 1-0 FEUILLETON door FRANCOIS CAMPAUX Geparfumeerd allerlei Voetbal in Eist Knap werk heeft VRC in Eibergen verricht, door met 41 SSSE in eigen huis te kloppen. Nu SKV deze middag een nederlaag leed, kwam VRC met 10 punten uit 7 wedstrijden aan de kop. De wedstrijd was slechts 5 minuten aan de gang, toen midvoor C. v. d. Loosdrecht met een goede kopbal de geel-blauwen een voorsprong bezorgde. Deze midvoor was bijzonder schotvaar- dig, want hij nam alle doelpunten deze middag voor zijn rekening. De VRC-verdediging had intussen haar handen vol aan de beweeglijke SSSE-midvoor. De gelijkmaker kwam evenwel niet van zijn voet, maar van de VRC-achterhoede. Een terugspeelbal kwam door bijzonder groot effect juist buiten het bereik van de VRC-doelman in het Veenendaalse doel terecht. Van de Loosdrecht zorgde in de volgende minuut reeds voor een 21 voorsprong. Ook na rust bleef het spel aantrek kelijk en op een behoorlijk tempo. Na een kwartier spelen was het opnieuw Van de Loosdrecht die de SSSE-doel- man het nakijken gaf. Terwijl het VRC- doel ter nauwernood aan een doorbo ring ontkwam, doordat de paal redding bracht, zocht Van de Loosdrecht het beter uit, waardoor de eindstand op 41 kwam. Matjan heeft, ondanks een behoorlijk spel, in Den Dolder uiteindelijk toch het lootje moeten leggen tegen DOSC. Van af het begin was het een gelijk opgaan de strijd, met wisselende kansen. De beide doelverdedigers bleken echter in goede conditie te zijn, zodat zij beiden hun doel in de eerste helft voor een doorboring vrijwaarden. Matjan nam na 15 minuten spelen in de tweede helft door Bolderman een 10 voorsprong, die daartoe door een goed aangegeven bal van C. Tanis in de gelegenheid werd gesteld. Vijf minuten later verzuimde dezelfde Tanis de voor sprong te vergroten, hetgeen een keer in de wedstrijd had kunnen betekenen.) Nu nam de thuisclub de leiding door een strafschop wegens hands. Dat was juist iets te veel voor het moreel van Matjan. Dat DOSC er tenslotte nog 31 van maakte, betekende aan de neder laag niets meer. Veenendaal speelde Zondag niet, maar toch is deze Zondag voor de geel- blauwen niet ongunstig geweest, omdat haar naaste concurrenten Hercules en Hilversum het niet verder konden brengen dan een 11 gelyk spel. Weliswaar heeft Hercules nu met 12 punten de leiding, maar Veenendaal kan deze leiding nu overnemen, indien zy a.s. Zondag haar thuiswedstrijd tegen Stichtse Boys kan winnen. DOVO bracht het tegen Genemuiden tot een 11 gelyk spel. Ondanks de winst van 1 punt, zakte DOVO toch een plaatsi op de ranglyst, doordat D.E.S. won. VRC heeft thans de kop genomen in 4A. Zelfs won men in Eibergen van SSSE met 41, terwyl SKV een nederlaag kreeg. Matjan zakte door haar verlies tegen DOSC eveneens een plaats. De Merino's liepen nog iets verder uit door hun over winning tegen Entre Nous. De wedstryden van GVW en Triangelboys werden uitgesteld. DOVO kwam Zaterdagmiddag met enkele invallers in het veld, waardoor het elftal er als volgt uit zag: Doel: Van Hardeveld; achter: Ravens- waay en J. Kroesbergen; midden: T. Hardeveld, B. Kroesbergen, v. d. Heu vel; voor: v. Zetten, Schoeman, van Hal, Klumpenaar en Van Laar. Ook Genemuiden had twee invallers op de beide halfplaatsen staan. Het spel was nauwelijks 3 minuten oud, toen de scheidsrechter het spel on derbrak, omdat men bij een inworpbal de zijlijn niet kon onderscheiden. Er moest eerst een emmer met kalk aan te pas komen en een goede lijn getrokken worden, voordat het spel hervat werd. Dat duurde overigens slechts 3 minuten. DOVO begon daarna enkele aanvallen op het Genemuidense doel, waarbij mid voor Van Hal al dadelijk enkele goede scoringskansen kreeg. De schoten waren minder zuiver geplaatst. Bij Genemui den kwam men er daarna iets beter in. Nadat een kwartier gespeeld was gaf de scheidsrechter aan Genemuiden een vrije trap op de rand van het straf schopgebied. Waarvoor hij deze gaf was minder duidelijk. Rechtsbuiten .Van Dijk nam deze vrije trap. Zijn schot was goed gericht en juist onder de lat verdween de bal in het DOVO-doel, waar doelman Van Hardeveld geen kijk op had, omdat hij te veel spelers vlak voor zich had. De achterstand inspireerde DOVO tot grotere activiteit en het vertoonde spel was beter dan wij in de laatste weken gezien hebben. Een goed schot van Ko- bus Klumpenaar nam doelman De Lange goed op zijn vuist. De corner die hier door ontstond leverde nog bijna het doelpunt op, maar de bal ging (althans voor DOVO) precies langs de verkeerde kant van de paal. Het overwicht dat de thuisclub voortdurend aan de dag legde, leverde voor rust geen doelpunt op. Daarvoor was het spel der DOVO-voor hoede niet resoluut genoeg. Men wacht te in de regel te lang met schieten en als er geschoten werd, was dit meestal onzuiver. Zo werd het, eigenlijk tegen de ver houding in, een 01 stand bij de rust. Terwijl na de rust de meestal Gene muidense aanvallen strandden op links back Jean Kroesbergen en de DOVO- voorhoede tevergeefs trachtte haar overwicht in doelpunten uit te drukken, werd de roep om Jean Kroesbergen naar voren te zetten groter. Men wilde bij een kleine 01 achterstand zeer terecht geen grote risico's lopen. Wel kwam Jean zo nu en dan zeer ver naar voren en enkele malen was zijn schot goed op het doel der gasten gericht, doch steeds spoedde hij zich weer naar achteren. Na een half uur spelen kwam dan eindelijk het DOVO-doelpunt. Rechtsbuiten Van Zetten nam een cor ner, die door rechtsbinnen Schoeman keurig werd ingekopt. Genemuiden liet nu haar verdedigen de houding varen. Men wilde de volle winst en aangezien DOVO dezelfde ge dachte kennelijk had, ontwikkelde de strijd zich in dit laatste kwartier bui tengewoon spannend. Doelpunten kwa men er overigens niet meer. Genemui den kan met deze uitslag beter tevre den zijn dan DOVO, die de volle winst liet glippen. Op „Candia" had Sportclub Rhenen een ontmoeting met Musketiers uit Eist, de ploeg die door haar overwinning van afgelopen week de Sportclub passeerde en thans met één wedstrijd minder ge speeld met één punt meer boven de Rhenenaren op de ranglijst prijkt. Beide elftallen hadden invallers. De ploeg uit Eist had de doelman van het tweede onder de lat geplaatst en ook op de rechtshalfplaats was een reserve op gesteld. Sportclub Rhenen trok met niet minder dan drie invallers ten strijde. De gastheren kwamen moeilijk op dreef. Vooral in de achterhoede ram melde het soms geducht, waardoor mid voor Kranenburg van Musketiers reeds in de vijftiende minuut zijn ploeg de leiding kon bezorgen: 01. Binnen tien minuten viel er een twee de doelpunt, doch dit werd wegens hands geannuleerd. Langzaam herstelde Sportclub zich, doch het bleef nog bij enkele schuchtere doorbraakpogingen. De Musketiers kwamen terug en de ver uitgelopen SCR-doelman mocht van geluk spreken, dat de uit zijn handen gerolde bal niet in de touwen belandde, doch door de backs werd weggewerkt. Een even later teruggespeelde bal kon doelman Boel houwer nog juist onder controle krijgen, door het leer voor de voeten van twee aanstormende Musketiers weg te grissen. De Elstenaren bleven overwegend m de aanval, doch de felle schoten op het Sportclubdoel werden te nonchalant af gevuurd, waardoor doelpunten uitble ven. In de vijf en dertigste minuut zorg de linksbuiten De Haas voor de gelijk maker: 11. De gasten kwamen direct terug, doch de lat bracht redding. Sportclub kwam er nu steeds beter in en de kansen wisselden snel. De Rhe nenaren drongen Musketiers zelfs enige Een van de gevaarlyke DOVO-aanvallen op het Genemuiden-doel. Het is WAW gelukt Robur et Veloci tas een verdiende nederlaag toe te bren gen. WAW verscheen zonder De Wit, waarvoor» de jeugdige Hellegering mee speelde, zij hadden echter Meijnen weer in de gelederen en dat betekende een grote versterking van de achterhoede. Van goed spel was door de voortduren de regen geen sprake. WAW verkoos in de eerste helft de vrij sterke wind in de rug, wat niet wegnam, dat Robur direct al het spel in handen nam, aanval op aanval golfde op het WAW-doel af, maar spoedig bleek, dat de WAW ach terhoede goed sloot, en de Apeldoornse voorhoede geen kans gegeven werd haar aanvallen in doelpunten uit te drukken. WAW raakte langzaam aan wat in gespeeld en het spelbeeld golfde op en neer, om beurten waren de partijen in de aanval; bij een aanval van Robur, kwam linksbinnen Bottinga in het bezit van de bal, hij loste een hard schot, Jansen in het WAW-doel wist de bal echter keurig te stoppen en weg te werken. De Robur voorhoede komt terug, nu is het rechtsbuiten Elfering, die een goede pass van Ponsteijn afwerkt met een goed schot, ook thans is Jansen op zijn post en vallende werkt hij de bal uit zijn doel, al is het ten koste van een hoekschop, hieruit plaatste Elfering de bal hoog voor het WAW-doel, hoog opspringend weet Jansen de bal boven het hoofd van Ponsteijn te vangen en weg te werken. Bij een snelle WAW- aanval lost Van Reemst een hard schot, de bal vliegt rakelings langs het Robur- doel. Robur is thans wat meer in de aanval. De WAW achterhoede met spil Heilegering aan het hoofd geeft echter geen krimp. Bij een aanval van Robur is het Hel legering, die een zeker doelpunt weet Het spinnewiel is niet langer meer een sieraad, dat in de huiskamer staat; het wordt weer gebruikt door nyvere vrouwenhanden in binnen- en buiten land. Als de fiere Pallas Athene, de Griek se godin van het handwerk, had gewe ten, dat vele jaren later Doornroosje honderd jaar zou slapen, omdat zij zich aan een spinnewiel had geprikt, dan, ach, dan had zij zich wellicht de moeite bespaard om dat nuttige werktuig uit te vinden. Maar Pallas Athene heeft dat met al haar wijsheid niet kunnen voorzien en zij schonk als één van haar weldaden aan de vrouw het spinnewiel. Ja, speciaal aan de vrouw, want spin nen en weven schijnt van tijden her een specifiek, vrouwelijke bezigheid ge weest te zijn. De eerste alleenheerser ter wereld, Augustinus Octovianus, eiste met kei zerlijk dwingelandij, dat al zijn kleren zouden worden geweven door zijn vrouw en dochters, en bovendien moes ten zij eerst voor het weefsel de draden spinnen. Mogen de Grieken dan al vertellen, dat hün godin het spinnewiel heeft ver vaardigd, de Israëlieten hebben daar over een heel andere lezing. Volgens hen heeft Nemesis, lang voor de Zond vloed, het spinnewiel aan de mensen bekend gemaakt. Hoe het ook zij, het is er en door alle eeuwen heen heeft het de belangstel ling van de hardwerkende vrouw ge had. De werkstukken, die men met zelf gesponnen draden heeft weten voort te brengen, zijn van een zeer persoonlijke schoonheid en het is dan ook niet te verwonderen, dat er in deze tijd van industrialisatie een herleefde interesse voor het spinnen is ontstaan. Gesponnen garens hebben een apart cachet en zijn levendiger dan de eentonig rechts ma chinaal gesponnen draden. Zelfs aan zeer eenvoudig geweven doeken geeft de zelf gesponnen draad een eigenaardige dynamiek, die de blik gevangen houdt. Wat spinnen eigenlijk is? Niets anders dan het ineen draaien van plantaardig of dierlijk materiaal tot verband, draad of garen. Men kan dat op verscheidene manieren bereiken. De Roemeense vrouwen spinnen door middel van een handspil, een stokje van ongeveer 25 centimeter, waarmee zij draaiende be wegingen maken. Zij willen niets van het wiel weten en vinden, dat de ga rens, die zij op deze wijze verkrijgen, gelijkmatiger en beter te weven zijn. Een opvatting, die niets door de West- europese vrouw wordt gedeeld, omdat die juist de onregelmatigheid de groot ste charme van de garens vinden. Ook in de spinnewielen zelf heeft men verscheidenheid. In de eerste plaats is daar het gewone horizontale wiel; daar naast nemen de schipperswielen een belangrijke plaats in. Het spingestel is hier boven het drijfwiel aangebracht. Merkwaardig is, dat er aan het mecha nisme van het spinnewiel in al de eeuwen van zijn bestaan weinig is ver anderd. De enige ingrijpende wijziging was de voettrap, die de handkruk heeft vervangen. Naast alle practische overwegingen, welke zouden kunnen leiden tot het aanschaffen van een spinnewiel, is er nog een: de gezelligheid. Want het is onmiskenbaar, dat er van zo'n instru ment in de hoek van kamer een zekere sfeer uitgaat, een genoeglijke Oudhol landse gezelligheid, die de artisticiteit niet uit de weg gaat. lang meer duren of de winter zou ko men met sneeuw en vorst en, een grote vijand van alle bosbewoners, de honger. Daarom waren de eekhoorntjes zo druk. Ze verzamelden beukenootjes en allerlei andere heerlijkheden om hun voorraad voor de winter aan te leggen. Aan de voet van een dikke beuk zat Wiebelt je, een watervlug eekhoorntje. Ze peuzelde op haar gemak een paar beukenootjes en roetste toen, louter voor haar ple zier, een paar keer langs de gladde beukestam naar omhoog. Ze maakte maakte zich niet druk. Ze had doodge woon geen zin om zoveel eten bij elkaar te slepen, 't Was nog lang geen winter hoor. En misschien werd het wel een zachte winter, dan was er altijd nog wel iets te eten vinden. Ze sprong over een destoel en lachte hardop om al die zwoegende eekhoorntjes. Die vonden haar erg dom. „Wacht maar," zeiden ze, „je zult nog wel eens anders piepen, als je straks tegen de bomen opvliegt van de honger". „Haha", lachte Wiebeltje, „dat zal best meevallen, jullie zijn echte uit slovers." Het werd winter. Er viel een dik pak sneeuw en voor de bosbewonertjes was er bijna niets eetbaars te vinden. De eekhoorntjes hadden veel plezier van hun winter voorraad, maar die arme Wiebel och wat had ze een honger. Het knaagde maar in haar maagje. Het speet haar erg dat ze zo eigenwijs was geweest. Verdrietig zat ze in de sneeuw en dacht: „Hoe kom ik toch aan eten? Daar hoorde ze plotseling een fijn ka bouterstemmetje dat/zei: Ja, wat zei dat kaboutertje en hoe kwam Wiebeltje toch aan wat eten? Dat moeten jullie nu maar eens vertellen. Maak dit verhaaltje af (niet al te lang maken) en stuur het op naar Tante Jos dan wordt het beste slotstukje in ons hoekje geplaatst. Doe je best! VOOR DE KLEINTJES DIE NARE WIND! Wies had een parapluutje, Parmantig over straat. Ze zong en klepper klom pte Dat droeg ze heel kordaat. Toen kwam de wind en pakte (Ik vind zoiets maar laf) Het tierelierend Wiesje Haar parapluutje af! Dat ging een luchtreis maken, Het zwierde naar omhoog. Bleef aan een dakgoot haken Daar hing het hoog en droog. Een schoorsteenveger zette Zijn lange ladder neer Zo kreeg het huilend Wiesje Haar parapluutje weer. Een goed geklede vrouw zal nooit ver geten een by haar type passend parfum of reukwater te gebruiken, omdat deze de puntjes op de i van haar verschijning zyn. Van oudsher heeft men parfums sa mengesteld om daarmee invloed uit te oefenen op de geest. Het inademen van de uiteenlopendste geuren doet bij een groot aantal mensen de polsslag sneller gaan en heeft een prikkelende uitwer king op de zinnen. Vandaar dan ook, dat men in de oudheid diverse reukmengin gen gebruikte om de uitverkorene ver liefd te maken. De Atheense mannen gingen zelfs zo ver, dat zij voor elk lichaamsdeel een aparte reuk hadden, hetgeen zo kost baar werd, dat Solon, één der Zeven Wijzen, die leefde van 639 tot 559 voor Christus, dit wettelijk verbood. Van de Indiërs leerde men de vleugels van witte duiven te parfumeren met jasmijnolie en deze dieren liet men dan door de zalen van de paleizen fladderen als geurige boden der liefde. Amber, civet en muskus hebben altijd tot de grondmaterialen van de parfume rie behoord: het zijn de z.g. geurbewaar- ders, waardoor de reuk niet zo snel ver vliegt. De Egyptenaren waren in de kunst van het vasthouden van de reuk ware meesters: zij slaagden er in geuren eeuwenlang te bewaren, wat men nu nog kan constateren aan de toiletgarni turen, welke de doden meekregen en die weer zijn opgegraven. Muskus is een sterk riekende stof, die bij het mannelijke muskusdier in een zakje bij de navel is opgeborgen, hoewel deze stof ook wel kunstmatig wordt be reid. Josephine de Beauharnais ge bruikte de muskusgeur zo overdadig, dat Napoleon, toen hij eens onverwachts van een veldtocht huiswaarts keerde, woedend de muren van zijn paleis op nieuw liet bewerken en alle meubels liet vervangen en het verhaal gaat, dat maanden na haar dood de muskuslucht nog in alle vertrekken was waar te nemen. Civet is eveneens een dierlijk product, dat wordt afgescheiden door de aarts- klieren van de civetkatten (roofdieren, die wat weg hebben van marters). De kostbaarste stof is echter de amber, die op zee drijvend wordt gevonden. Amber ziet grijs; het is een vettige stof, die uit de darmen van de potvis komt en waar van men nog steeds niet heeft kunnen vaststellen, of het een afscheiding is, die door een ziekte wordt veroorzaakt of dat het een kwestie van hormonen is. Maar behalve deze „fixateurs" werkt ook de menselijke huid als reukvast houder en dit feit zal het duidelijk ma ken, waarom niet elke geur voor ieder mens geschikt is. Immers, ieder mens scheidt een eigen, persoonlijke reuk af, die voor velen nauwelijks waarneem baar is, maar die, als het ware, wordt versterkt door de invloed van het par fum. De kunst is nu maar uw reukwater zo te kiezen, dat deze geurvermenging werkelijk goed wordt, welke moeilijk heid men het beste kan oplossen, door wat parfum op de huid van de hand aan te brengen, in te laten trekken geduren de een paar minuten en dan op te snuiven. MARIANNE VAN LOON. „Eerst wel,. Jerry, maar nu begin ik te vrezen, dat we ons werkelijk wat te veel hebben laten leiden door de om standigheden en door de stemming van het ogenblik. En als ik aan Robbie denk..." „Je bent toch zeker niet van mening, dat dat nu nog iets ter zake doet?" „Ik had hem geen verdriet mogen doen, en dat heb ik wel gedaan!" Bij de gedachte aan Robbie vulden haar ogen zich weer met tranen. „Jerry, luister eens," zei zij, bijna smekend, „als het inderdaad de bedoe ling is dat wij zullen trouwen, hoeft dat toch niet beslist a la minute te gebeuren, vind je wel?" Zij dacht een ogenblik na. „Dan kunnen we toch ook nog wel even wachten. Ik stel voor, dat ik terugga... en dat ik dan jouw verdere berichten afwacht. Als je over een maand of wat daar ginds op dreef bent gekomen, en als we er dan allebei nog precies eender over denken, kan ik naar je toe komen." „Misschien is dat wel het verstandig ste," gaf hij toe. „Robbie zal ook alles beter begrijpen en ik hoef niet zo opeens bij hem weg te te lopen. Laten we verstandig zijn, Jerry. Met een teder, bijna moederlijk gebaar legde ze haar hand op zijn arm. Hij bracht die hand aan zijn lippen en kuste zachtjes haar vingertoppen. „Je hebt gelijk, Lou-Lou," zuchtte hij. „Dat is werkelijk het verstandigst. Maar ik heb er vaak een hekel aan, verstan dig te zijn." Het resultaat was, dat Louise nog vijf jaar bij de Palfrey's bleef. Toen werd Robbie twaalf jaar en ging naar kost school, zodat Louise's taak ook daar weer was afgelopen. Zij had destijds in de nacht op het station in New York van Gerald af scheid genomen en was met de eerstvol gende trein naar Robby teruggekeerd. Toen zij de kamer was binnenge komen, lag hij rustig te slapen, maar er hingen nog tranen op zijn wangen. Blijkbaar had hij eerst heel laat zich zelf in slaap gehuild. Zij was niet naar te voorkomen, op het laatste ogenblik, weet hij Elfering, die in vrije positie voor Jansen gekomen is, de schietkans te ontnemen. WAW zet hierna een snelle aanval c-p, Quint haalt bij een voorzet van Van Reemst de bal keurig over, een ieder denkt reeds aan een doelpunt, tergend verdwijnt het leer langs de verkeerde kant van de paal Verschijnt als bijlage van het streekblad DE VALLEI Onder redactie van TANTE JOS Correspondentie te richten aan Tante Jos, p/a Parallel- weg 10, Veenendaal.C— WIE ZIJN ER JARIG? 23 October Henny en Truus v. Omme ren. 27 October Jopie Bas. 30 Aplonia Jenner. 31 Carolina van Dam 31 Mia Edink NIEUWE RAADSELS L x le rij: medeklinker x 2e rij: hoofddeksel x x x x x 3e rij: een orgaan x 4e rij: een cijfer x 5e rij, medeklinker In het midden komt van boven naar beneden de naam van een insect. II. kraai grutto hop ekster roerdomp wulp bed gegaan, doch was in zijn kamer voor het open raam blijven zitten, tot de zon opging en hij wakker geworden was. Het eerste wat hij gezegd had, was: „Zie je wel, dat het niet waar geweest is. O, Lou-Lou, ik heb zo'n nare droom gehad. Ik droomde dat je wegging met Mr. Kean! Wat ben ik blij dat het niet waar is. Je moet nooit van me weg gaan. hoor, Lou-Lou!" Zij had alleen maar: even zwijgend gekinkt, te vol om iets te zeggen. Wat later op de ochtend had zij een onderhoud gehad met Mrs. Palfrey, die haar volkomen begrepen had en haar houding zeer op prijs had gesteld. „Ik geloof niet in dergelijke overhaaste huwelijken," had zij gezegd. „Wacht nu verder maar rustig af. Als jullie voor elkaar bestemd blijkt te zijn, gebeurt het toch." Enige maanden hadden zij nog met elkaar gecorrespondeerd en steeds meer was Louise tot de overtuiging gekomen, dat zij slechts heel weinig, of eigenlijk helemaal niet, naar hem verlangde in die maanden. Zou zij zich dan toch door een ogenblik van romantiek en stem ming hebben laten meeslepen en daar door bijna een afschuwelijke vergissing hebben begaan? Zij had er geweldig tegenop gezien hem pijn te moeten doen en te schrijven, dat zij van mening was veranderd, doch toen zij in zijn laatste brieven enige verkoeling meende te be- tijd in de verdediging terug met een serie snel opeenvolgende aanvallen, waarbij de achterhoede van de gasten niet over pech mocht klagen. De doel man van de Elstenaren bleek bij dit trommelvuur niet bepaald klemvast te zijn. Doelpunten vielen er echter niet meer, ook niet na rust, toen Musketiers hun derde invaller moesten opstellen, doordat de linkshalf na een botsing het veld moest verlaten. De eindstand 11 gaf de verhouding goed weer. Sportclub heef thans vier punten uit zeven wedstrijden en Mus ketiers vijf uit zes. Het 2e elftal van Musketiers dat aan trad tegen Sportclub Rhenen 2 verloor in de laatste minuten met 21. In de jeugdcompetitie speelde de Oranje-Wit juniores het klaar om van Veenendaal B met 10 te winnen. De Musketiersjeugd zegevierde met 41 over de jeugd van Sportclub Rhenen. SPORTCLUB RHENEN WEDERON OP DE RANGLIJST GEZAKT De Sportclub Rhenen is wederom een plaats op de ranglijst gezakt, doordat de Vel. Boys een 31 overwinning wis ten te boeken op Wit-Rood. De stand ziet er nu als volgt uit: GVW 5 5 0 0 10 Cobu Boys 5 3 1 1 7 TOV 4 2 1 1 5 SOVA 5 2 1 2 5 Musketiers 6 2 1 3 5 Vel. Boys 5 2 0 3 4 Sportcl. Rhenen 7 1 2 4 4 Wit-Rood 5 1 0 4 2 Het derde van Sportclub won afgelo pen Zaterdag van Musketiers 2 met 2—1. Wanneer Hellegering bij een WAVV- aanval de bal door de paal gekeerd ziet, breekt de rust aan. Na de hervatting krijgt Robur wind eri regen in de rug en het ziet er voor de WAVV-ers slecht uit. De Robur- voorhoede zet aanval op aanval in, het spel is echter te kort en steeds weer is er een WAW-er, die op het juiste mo ment in weet te grijpen. Bij een der Robur aanvallen lost van de Laan een harde schuiver, Jansen duikt echter naar de gevaadlijke plaats en weet de bal keurig te stoppen en weg te werken. Direct hierop stopt hij een hard schot van Ponsteijn. Bij een snelle WAVV- aanval brengt linkshalf Wessels de bal keurig voor het Robur-doel, Quint komt toelopen en met een fraaie kopbal weet hij de Robur-keeper onhoudbaar te passeren 10. Er zijn dan twintig mi nuten gespeeld. Robur neemt nu het spel geheel in handen, de WAW-ers vechten voor al les wat zij waard zijn om de verkregen voorsprong niet meer af te staan. De Robur-voorhoede kan het doel schijn baar niet vinden, v. d. Laan, Ponsteijn en Elfering wisten geen raad met toege speelde ballen, op onbegrijpelijke wijze schoten zij naast en over het WAW- doel. In de laatste minuten trekt geheel Robur naar voren, om alsnog de gelijk maker te forceren, de WAW-achter- hoede geeft geen krimp en als de scheidsrechter het einde aankondigt, hebben de Wageningers een verdiende overwinning behaald. JA vink mees winterkoning Zoek uit elke vogelnaam één letter, zet ze achter elkaar en je krijgt een an dere vogelnaam. Eerste en laatste letter een K. III. Noem eens drie plaatsnamen in ons land waarin een kleur voorkomt! OPLOSSING RAADSELS VAN VORIGE WEEK (Het woord Laxop was verkeerd) I. Schaap - panter - buffel - nijl paard. II. Kettingwoorden: pot - huis - vis werk - val - haar. III. Zware zwarte turf; een bloem; stroopballetje; een vogel. VAN EEN DOMME EEKHOORN De eekhoorntjes hadden het druk. De zomer was voorbij en het zou niet speuren, had zij tenslotte de moed ge vonden hem te schrijven dat zij het beter vond van hun plannen af te zien en bij Robbie te blijven. Direct daarop kwam zijn antwoord, waarin stond, dat hij het volkomen met haar eens was. Hij hoopte, dat zij altijd vrienden zouden blijven en zij hadden samen een prettige herinnering, die niemand hun zou kunnen ontnemen. Maar hij had inmiddels een ander meis je leren kennen, een onderwijzeresje, dat helemaal alleen stond in Beyroeth en hij voelde zich sterk tot haar aange trokken. „Wat een geluk voor ons beiden," schreef hij, „dat jij de verstandigste van ons tweeën bent geweest, Lou-Lou! An ders zouden we misschien de grootste vergissing van ons leven hebben be gaan. Maar je blijft een schat en ik zal je nooit vergeten. Wat ik op die avond in New Haven heb gezegd, blijft van kracht: Een vrouw, volmaakt, heel teer en fijn, Vol adeldom, en kuis en rein. En met een glans op het gezicht, Als van een stralend, hemels licht! Herinner je je nog wel, Lou-Lou? Jij dacht, dat ik dat van een kerstkaart had! Notabene het mooiste gedicht van Wox-dsworth! Maar zo denk ik nog al tijd over je. Ik wens je in alle opzich ten het allerbeste. Je Jerry." Daarna kwam, een half jaar later, een huwelijksaankondiging en dat was het laatste, wat zij van hem hoorde. Weer was het Mrs. Grierson, een wel wat verouderde, maar steeds nog kor date Mrs. Grierson een vrouw van reeds om en nabij de zestig nu die haar aan haar volgende werkkring hielp. Ditmaal was het bij een meisje. Het kind heette Stephanie, kortweg Steffie genoemd, en was vier jaar, toen Louise de verzorging voor haar op zich had genomen. Zij was het enige kind van een revuester, die reeds sedert jaren triomfen vierde op Broadway, eens in haar leven een keer getrouwd geweest was, doch vlak na de geboorte van haar eerste en laatste kind, Steffie, van haar man was gescheiden, en zo zeer door haar werk in beslag werd ge nomen, dat zij zelf niet voor de opvoe ding van haar kind kon zorgen, doch dit aan anderen moest overlaten. Louise had zich onmiddellijk aange trokken gevoeld tot het wat schuchtere, stille kind, dat, zonder aanspraak te kunnen maken op schoonheid, als haar moeder, iets buitengewoon aantrekke lijks bezat, dat iedereen direct voor haar innam. Vermoedelijk lag dit in de grote, wat melancholieke ogen, die on middellijk opvielen in het smalle ge zichtje. Steffie had zich van het eerste ogenblik af aan volkomen bij Louise thuis gevoeld en tussen hen beiden was een innige band ontstaan, die in de loop der jaren steeds steviger was geworden. Steffie was ook dadelijk goede maatjes geworden met Fred, die nog steeds zijn speelgoedwinkel dreef en vrijgezel was gebleven. Steffie's moeder woonde met ver van de winkel vandaan en er ïg geen week voorbij, dat zij Fred niet p- zochten en hem een middag, soms ztlfs wel een hele dag gezelschap hie'^jn. Voor alle drie waren die dagen fet st- dagen en men zou niet hebben kunnen zeggen, wie er meer genoten, de beide groten of het kleintje. Toen Louise, nadat zij vernomen had dat Robbie naar kostschool zou gaan en zij dus naar wat anders moest omzien, bij Fred gekomen was en hem het laat ste nieuws had verteld, had hij haar even van terzijde opgenomen. „Weet goed wat je doet, Louise," had hij gezegd. „Je bent nog niet oud en je zou nu nog aan trouwen kunnen den ken. Maar als je nu weer een andere baan aanneemt en je weer gaat hechten aan het kind, dat je te verzorgen krijgt, vrees ik, dat je tot je dood toe met die blauwe sluier zult blijven rondlopen. Denk daar maar eens geod over na. Je weet, hoe ik over je denk, maar toch zou ik je graag gelukkig getrouwd willen zien, desnoods met een ander. Er gaat op deze manier een uitstekende moeder in je verloren en dat is erg jammer." (wordt vervolgd)-

De Vallei | 1954 | | pagina 4