Daar DE OPENING KERKDIENSTEN Renswoude Amerongen Achterberg in 't HOFJE Resultaat van schoolzwemmen WAT DOEN DE VEENENDAALSE CLUBS? Uit Veenendaals Raadszaal De rondvraag Busverbinding Leersum AmerongenEist Veenendaal RADIO BALLEGOIJEN -Zondagdienst Doktoren- - Officiële Bekendmakingen - DROGISTERIJ- OPTIEK WESTERA RH#en"N32 DANSEN DANSEN DE STEEN VAN DE PROFEET Zooals ik jelui in me vorige praatje vertelde, gaan me Driek en ik ook vaak saame kuiere. Driek wil haast altijd „de straat" in, ze moet dan zoogezeid allerlij pruts- boodschappies doen. In de eene winkel een onsie kaas haale omdat ze daar een cent voordeliger is dan in die winkel aan de overkant; erges anders motte- balletjes kope, omdat ze daar altijd zoo vriendelik geholpe word en dan moete we vast en zeker bijna altijd nog naar de kouseladder-ophaalwinkel. Ja, m'n Driek draagt ook nielons. Ze het er bar veel schik mee. Maar ik niet, want om de haverklap zijn die dinge kapot. Als je naar haar bene kijkt springt er al zoon ladder in. Geef mijn maar die ste vige twee-regt-twee-averegt-kousen die me opoe droeg, die ginge jare mee. 'k Ben altijd blij als we weer op huis aan kunne gaan, want ik loop er eigelijk voor Piet Snbij, hoogstens mag ik de pakkies drage. Onderweg komt ze vaak kennisse tege en dan gaan ze rus tig een kwartiertje staan klassinere of in een kinlerwage staan koekeloere. En ik ondertusse maar van het ene been op het andere wortelschiete. Begrijpe jelui nou, dat ik veel meer voor den Berg voel? Daar kun je effe rustig wandele, tenminste door de week. Saterdags en Sondags is ter belangstel ling genoeg, vooral van de kant van het opgroeiende geslagt. De asfaltjeugd word dan mos- en heidejeugd. Maar van Maandag tot Saterdag zie je alleen maar enkele vaste klante, die net als ik om de natuur gaan. Vorige week zijn Driek en ik bar ge- schrokke. Dat zit zoo: We ware Pratte- burg opgegaan en dwaalden zoowat rond. We vonde nog hele mooie padde- stoele ook, maar ongemerkt dwaalde we wel wat ver af naar mijn zin. Opeens hoorde we in het struikgewas gefluus- ter, we meende een paar schimme te zien in het hallefduistere bos. Driek greep m'n arm, maar ik trilde zelf ook vannieuwsgierigheid. Toen hoorde we een gezoem of er een koppel wilde eende opvloog. Ik pro beerde nog wat te zien, maar de bome gave me de kans niet. We hebbe toen maar effe flink doorgestapt en stonde ineens bij de boerderij van Hannes en z'n broer. Hannes stond buite en we vroege hem of hij iets bijzonders gezien had. Maar nee, der ware volgens hem een paar jochies aan het vliegere ge weest. Maar wij gelove daar niks van. Dat moet vast en zeker een vliegende scho tel geweest zijn met maanmannetjes, die van m'n Driek en mijn geschrokke zijn (en we zijn tog heus niet zoo leelik). We zijn als sneltippelaars toen maar naar ons huisie getippeld, 'k Had er een natte rug van. Mensche mensche wat is dat tog een veilig gevoel om dan een eige stulpie te hebbe of iets wat daarop lijkt. As je denkt an al die vlugtelinge uit die lande bij of achter dat ijzere gordijn, die eige- lik niks meer hebbe wat ze hun eigedom kunne noeme, dan word het een mins kout om het hart. Die luitjes hebbe alles verlore, ze zijn soms al jarelang van huis en haard ver- dreve en zijn gedwonge om in kampe- mente te leve bij duizende andere men- se en met alle gevolgen daarvan. D'r zijn zieke bij, gevaarlijke zieke, die een in- feksie-ziekte hebbe opgelope. En ook in die kampemente gaat het leve door, dus daar worde kinderties gebore enzoo. Hoe die bloedjes moete opgroeie, zegt me Driek, daar mot ik niet andenke, dan word ik beroerd. D'r zijn een paar dage gele je ook hier van die stakkers op- genome. Die kwame uit Triejest. Ge lukkig dat er nog menslievende mense zijn, die zich hun lot aantrekke. Zelfs de Vereenigde Nasies hebbe van de week beslote hulp te verlene, maar daar is veel, bar veel geld voor noodig. Ook in 't Veen zijn der een paar da mes, lang niet genoeg natuurlijk, die zulle probere een hoop geld bij mekaar te harke. Me Driek is wel niet zoo erg jong meer en ze ken wel niet zoo goet uit de voete, maar ze wil met gewelt ook gaan helpe. 'k Wouw dat er nog veel meer vrouwe zoo deje. Wat zou het mooi zijn as huis-an- huis met de kollektebus bezogt kon worde en wij in 't Veen weer een pracht figuur zouwe slaan. 't Is makkelijk om vanuit je eige vei lige huisie te gaan zitte weeklage over die arme vlugtelinge, dat is goejekoop, maar om es fiks in je beurs te taste en een egt offer te brenge, daar dijnze de meeste voor trug. Dus late we afspreke, dat we Zater dag bij de kollekte allemaal naar ver moge en zelfs meer offere en de koliek tante niet wegsture of voorbij loope. Af- gesproke? Je vrijheid is je tog ook wel wat waard? W. BLAUWKOUS. HEROPENING ZAADHANDEL HANISSE Na het pand hiervoor in gereedheid te hebben gebracht is de Fa. Wed. J. Ha- nisse en Zn. verhuisd van Achterkerk straat 64 naar Achterkerkstraat 24. Dat deze verhuizing een vooruitgang bete kent blijkt al direct wanneer men het verschil in ruimte van thans vergelijkt met die in het oude pand. Wie hier een kijkje neemt ziet ook direct dat de voorraad zaad- en pootgoed en bestrij- dings- en beschermingsmiddelen voor land- en tuinbouw. Ook de inrichting van de winkel is uitstekend geslaagd. Men heeft er een goed overzicht en zonder twijfel zal de Fa. Hanisse haar afnemers in dit nieu we pand weer beduidend beter kuniwn bedienen dan nu reeds gedurende de bijna 100 jaar dat de zaak bestaat het geval geweest is. TERUG UIT KOREA Onze plaatsgenoot de soldaat D. J. van Manen, Patrimoniumlaan 75, die deel heeft uitgemaakt van het Neder landse detachement voor de Verenigde Naties „Van Heutz" op Korea is thans per vliegtuig weer op de thuisreis en zal Maandag a.s. op Schiphol aankomen. Van Manen is in Februari van dit jaar naar Korea gegaan. Tijdens de afgelopenzomer werd voor de eerste maal in deze gemeente het zgn. schoolzwemmen ingevoerd. Dit schoolzwemmen heeft reeds zijn eerste resultaten efgeworpen. Aan het einde van het seizoen kon nl. aan 17Ö leer lingen een zwemdiploma worden uitge reikt. Hiervan behaalden 115 leerlingen het Diploma A en 64 leerlingen het Di ploma B. Voor Zaterdagmiddag staan voor de Vcenendaalse clubs alleen uitwedstrij den op het programma. Een erg juiste indeling is dit niet, want zo zal er Za terdag geen enkele wedstrijd in Vee- nendaal zijn, terwijl daar andere Zater dagmiddagen tegenover staan, waarbij 4 of 5 thuiswedstrijden op het program ma staan. VRC heeft vrijaf. DOVO zou het in Harderwijk opnemen tegen het nog ongeslagen VVOG, maar wegens het overlijden van een WOG-speler is deze wedstrijd afgelast. Matjan gaat op bezoek bij Montfoort. GVVV zal het tegen Cobu Boys wel kunnen klaren, evenals De Merino's tegen PVHU. Triangel Boys zullen er goed aan doen niet verder achterop te raken. Dan moet men Zaterdag van PUEM kunnen winnen, waartoe wij de VSW-mensen overigens wel in staat achten. Zondag krijgt „Veenendaal" haar oude rivaal Stichtse Boys op bezoek. Deze voetbalvereniging heeft vooral bij de oudere spelers en voetballiefhebbers nog een bekende klank. In de UPVB waren de wedstrijden tussen „Veenen daal" en Stichtse Boys fel en verbeten. En het zou ons in het geheel niet ver wonderen als in deze wedstrijd iets van de oude rivaliteit te voorschijn kwam. „Veenendaal" krijgt nu de kans door een overwinning de leiding in deze af deling te nemen. De geel-blauwen moe ten er zich op voorbereiden, dat Stichtse Boys er alles op zal zetten om dit te voorkomen. (Vervolg van pag. 1.) Zonder op of aanmerkingen wordt verder nog besloten tot de benoeming van D. Hasselaar, Rauweveldseweg 2, tot routine-arbeider in dienst van de gemeente; Verlenging van de onbe woonbaarverklaring van de woningen Valleistraat 50 en 52; Tot verkoop van gronden aan de Van Hogendorpstraat voor 6,50 per ca; Een subsidie-ver- lening van 50,aan de Ned. Blinden- bond; Het aangaan van een geldlening van P/a millioen gulden; 6 salaris verhoging aan het gemeentepersoneel en het beschikbaar stellen van een crediet van f 57.000,ten behoeve van de bouw van een aula op de begraaf plaats. Bij het aan de orde komen van het voorstel tot verhoging van de tarieven voor verhuur van het gemeentelijk sportterrein van f 1,tot f 2,50 per keer, maakt de heer Van Hardeveld een schampere opmerking over het woord sportterrein. De voorzitter is het met de heer Van Hardeveld eens dat het terrein aan de J. G. Sandbrinkstraat deze benaming niet verdient, maar dat de raadsleden met deze omschrijving het best begrijpen welk terrein bedoeld wordt. De heer Van Hardeveld wilde maar zeggen dat Veenendaal slecht in de sportvelden zit. De heer Van Hardeveld vraagt of het B. en W. bekend is dat zich in de kom van het dorp een nieuwe fabriek geves tigd heeft. Hij was van mening dat er op het industrieterrein nog ruimte ge noeg aanwezig is. Hij doelt op een oude garage aan de Fluitersstraat waarin een breierij is gevestigd. In het gebouw mankeert elk comfort. Er is geen w.c. en geen water en er wordt gewerkt van 's morgens half vijf tot 's avonds 11 uur. De voorzitter deelt mede dat niets over het bestaan van deze fabriek be kend is. Er zal een onderzoek worden ingesteld en ook zal worden nagegaan of er een vereiste werkvergunning aan wezig is. De heer Bastmeyer wijst er op dat de gemeenterekeningen 1951 en 1952 nog steeds moeten worden afgesloten. Voor zitter antwoordt hierop met te zeggen dat deze nu elk ogenblik klaar kunnen zijn. De heer Mr. Van Es (AR) herinnert aan het referaat van de directeur van Gemeentewerken voor de gemeenteraad waarbij deze een noodkreet slaakte over de woningen aan de Van de Pollstraat, waar de mensen op een niveau wonen dat niet meer verantwoord is. Kunnen de overwogen maatregelen worden uit gevoerd, zo is de vraag van mr. Van Es. Verder zou mr. Van Es graag wat meer comfort aangebracht zien in de flats welke in de toekomst in Veenendaal ge bouwd zullen worden en hij noemt dan o.a. een gemeenschappelijke was machine met droogtrommel. Nu kunnen de bewoners niet anders dan de was doen en het goed drogen op de balustra des. Als het Rijk hierin niet wil betalen zou de gemeente dan niet wat kunnen bijleggen. In andere gemeenten wordt dat ook wel gedaan. Voorzitter zegt dan dat er in de Van de Pollstraat panden zijn die wel bui tengewoon slecht genoemd moeten wor den. Er is een groot plan om alle wo ningen in Veenendaal onder de loupe te nemen maar deze gevallen zullen zo spoedig mogelijk worden behandeld. Een wasmachine met droogtrommel kent de voorzitter niet, maar als wij hiermee zouden beginnen weten wij nog niet waar het eind is en de huren van de woningen zouden ook weer hoger worden. De heer Van Deelen vraagt wanneer de Munnikenweg onder handen geno men zal worden en of er nog niet een paar lichtpunten geplaatst kunnen wor den aan het Panhuis. Wethou'der De Ruiter deelt mede dat het verbeteren van de .Munnikenweg op 8 November wordt aanbesteed en dat met het uit breiden van de straatverlichting in de verschillende straten nog wordt voort gegaan. De voorzitter is verheugd de heer Van Deelen nog te kunnen mededelen dat ook nog lichtpunten geplaatst zullen worden in de Haspel en het Ruiseveen. zit 'm de kneep. Natuurlijk: een soldeervlam gaat zelfs door Beva-werkkleding heen. Maar voor de rest is Beva- werkkleding practisch niet kapot te krijgen. IJzersterk is de stof, driedubbel gestikt zijn alle naden, extra- versterkingen vrijwaren de „critieke" plaatsen van Beva-werkkleding tegen inscheuren. Draag in Uw werk nooit minder dan het beste: Beva! BE VA werkkleding verkrijgbaar bij s C.V. HEIN VAN SCHUPPEN - Hoofdstraat 79 - Veenendaal E. VAN DE WEERD Notaris Fischerstraat 35 - Ede Regelmatig bereiken ons klachten dat de verbindingen van Leersum-Ameron- gen-Elst-Veenendaal zo slecht zijn. Aangezien dit beslist niet het geval is geven wij hieronder een opsomming van vertrek- en aankomsttijden van de bus diensten welke tussen genoemde plaat sen worden onderhouden. Dienstregeling: Vertrek N.B.M.-bussen Doorn: 6.21 7.21—8.21 enz. Vertrek N.B.M.-bussen Leersum: 6.31 —7.31—8.31 enz. Vertrek N.B.M.-bussen Amerongen: 6.37—7.37—8.37 enz. Aankomst te Eist, kerk: 6.437.43 8.43 enz. Vertrek bussen De Haas, Eist: 6.50 7.508.50 enz. Aankomst bussen De Haas te Vee nendaal: 7.058.059.05 enz. Vertrek bussen De Haas uit Veenen daal: 7.308.30—9.30 enz. Aankomst bussen De Haas in Eist: 7.45—8.45—9.45 enz. Vertrek bussen N.B.M. uit Eist naar AmerongenLeersumDoorn: 8.01 9.01—10.01 enz. .HUISSLACHTJNGEN Bugemeester en Wethouders van Veenendaal maken bekend: dat de zuivere huisslachtingen, d.w.z. de slachtingen van varkens, schapen en geiten, die niet gestorven of in nood ge dood zijn en waarvan het vlees uitslui tend bestemd is voor het huiselijk ge bruik van de bewoners van het perceel, waar het dier werd geslacht, aan de ge wone keuring zijn onderworpen. Der halve moeten varkens, schapen en gei ten als bovenbedoeld zowel vóór als na het slachten gekeurd worden door de daartoe aangewezen deskundigen en mag tot het slachten niet worden over gegaan alvorens daartoe schriftelijk vergunning of voorwaardelijke ver gunning is gegven. Hij, die een varken, schaap of geit wil slachten of doen slachten, moet daarvan tenminste zes dagen tevoren kennisge- Het deskundigst adres voor Gitaarles MUZIEKSCHOOL „ARS MUSICA" Directeur: KOR DIJKSTRA ven met gelijktijdige voldoening van de verschuldigde leges ad 0,50 per ver gunning, alsmede van het vastgestelde keurloon, zijnde 3,voor een varken, f 1 voor een schaap en f 0,75 voor een geit. Hiertoe bestaat gelegenheid op iedere werkdag des voormiddags tussen 9.00 en 12.30 uur ten kantore van de Ge meente-ontvanger, Hoofdstraat no. 34 alhier. Er is gelegenheid tot slachten op Maandag t/m Zaterdag 11.00 uur. De keuring heeft plaats van Dinsdag t/m Zaterdag 12.00 uur, zodat dus des Maan dags niet wordt gekeurd. De geslachte dieren moeten compleet, dus met organen en darmen beschik baar worden gehouden tot de keur meester er geweest is. Zij, die voornemens zijn een huis slachting te doen verrichten, worden aangeraden met het vorenstaande reke ning te houden. De keuring né het slachten heeft steeds de daaropvolgende dag plaats. Het is toegestaan te slachten in de goedgekeurde slachtplaatsen van de plaatselijke slagers of wel in de export slagerij van de fa. G. J. van de Boven- kamp en Zonen. LEERZAME SHOW VAN CORSETTENHUIS ANBEEK Hoe belangrijk een goed corset voor de moderne vrouw is, daarvan hebben de talrijke dames, die gisteren de Iduna Corset Show in gebouw ,,'t Trefpunt" bezochten, een uitstekende indruk ge kregen. Op deze show, die het Corset- tenhuis Anbeek in samenwerking met de Iduna Corset Industrie te Uden (N.-B.) organiseerde, passeerde een uit gezochte collectie corsetten en beha's de revue en de aanwezigen staken hun warme belangstelling niet onder stoelen of banken. De inzet van de show was al bijzon der verrassend en origineel. In een ver duisterde zaal betraden de vijf manne quins het toneel, gekleed in gefosfori- seerde corsetten en beha's, aldus een „lichtend voorbeeld gevend van het Iduna Pas-Tunette maatsysteem, het nieuwste snufje op het gebied van de moderne corsetfabricage. Dit maat systeem, dat bij elke taillemaat drie wetenschappelijk berekende heupwijd ten voorschrijft, rekent af met het zo gevreesde corsetleed en helpt 98 van de 100 Nederlandse vrouwen aan een vol maakt passend corset tegen de normale confectieprijs. En de andere twee maakt Iduna zonder prijsverhoging een maat- corset. De dames kregen Pas-Tunette corset ten Vtoor iedes figuur /te zien, wantJ;wee mannequins hadden weliswaar slanke figuren, maar de andere waren beslist mollig te noemen. Zo toonde Vera een buikcorset voor zeer zware figuren, aan de onderkant zodanig uitgesneden, dat het been geen hinder van de rand on dervindt. Voor a.s. moeders was er het positie- corset. Dit model werd getoond door Eline, die ook een voedingsbeha, het nieuwste op dit gebied, liet zien. Deze is heel vernuftig uitgevoerd met rits sluitingen op de cups, waardoor de beha altijd precies op zijn plaats blijft. Bij een lang corset, voorzien van een brede elastieken binnenband, gedragen door Vera, behoort een lang model beha, veelal met baleintjes in het maagpand. Deze valt behoorlijk over het corset heen en wordt daarop met elastieken trekkertjes vastgemaakt, zodat de on flatteuze vleesrol, de wanhoop van velö dikkerds, volkomen verdwijnt. Bij de beha's blijkt wit de meest voor komende kleur te zijn. Wij zagen zeer elegante modellen in nylon en satijn, de srtepless beha (altijd met maagband, daar de steun nu van onder moet ko men- en de beha met rondgestikte cup. Alle beha's zijn verkrijgbaar in drie cupgrootten. In de pauze kregen de dames een heerlijke thé-complet aangeboden en een paar aardige balletdansjes van de mannequins Puck en José besloten het eerste en tweede deel van de show. Wij zijn er zeker van dat de bezoeksters iets geleerd hebben van de heldere en pret- KLAPROOSCOLLECTE Op Zaterdag 13 November a.s. zal weer de jaarlijkse Klaprooscollecte ge houden worden ten bate van de oor logsgraven. De laatste jaren werd deze collecte door schoolkinderen verzorgd. Graag zal ook dit jaar van hun dien sten gebruik gemaakt worden. Toch wil het plaatselijk comité ook belangstellen den boven 15 jaar in de gelegenheid stellen zich als collectant te melden. Het comité zal het op pi'ijs stellen in dien deze collectanten zich willen op geven bij een der volgende adressen: Mej. S. J. Scholte, Mej. Zorgdrager, of ten gemeentehuize. GEVONDEN Linker glacé heren handschoen, inl. F. van Meurs, Taets van Amerongenweg 27; Paar bruine heren glacé handschoe nen, inl.: T. Lagerwey, Dorpstraat 8; Wrong v. e. autolaadbak, inl.: H. W. Gö- bel, Barneveldsestraat 25. GEMEENTE-PERSONEEL HELPT ONTHEEMDEN Het personeel in dienst van de ge meente Rhenen werklieden, onder wijzers en ambtenaren heeft een op wekking ontvangen van de burgemees ter een uur loon af te staan ten bate van de hulp aan de millioenen ontheem den in deze wereld. Het bedrag, dat op deze wijze wordt bijeengebracht, zal door het gemeente bestuur worden verdubbeld. OPBRENGST COLLECTE VLUCHTELINGENHULP De opbrengst van de gehouden col lecte ten bate van de hulpverlening aan vluchtelingen heeft te Achterberg op gebracht f 239, Hierbij is niet inbegrepen het Veen- eind. 45 JAAR GETROUWD Het echtpaar H. v. d. Burg-Heikamp, wonende Koningstafel alhier, hoopt op Zaterdag 30 October de dag te herden ken, dat zij vóór 45 jaar in de echt wer- van onze nieuwe radiozaak betekent voor U dat U een beter overzicht zult hebben over onze grote collectie radio toestellen. Denkt U er om dat onze nieuwe zaak gevestigd wordt op Molen straat no. 16, dus 3 huizen verder. Molenstraat - Rhenen - Tel. 579 RADIO - STOFZUIGERS - TELEVISIE den verbonden. Het zal hun op deze dag niet aan belangstelling ontbreken. PLAATSING IN HET RUNDVEESTAMBOEK Ter bevordering van het plaatselijk rundveepeil werd op initiatief van de Achterbergse Vereniging voor Fokvee en Melkcontröle door de leden dezer vereniging op een tweetal centrale pun ten alhier rundvee voorgeleid ter opne ming in het stamboekregister. De opne ming tot het Nederlands Rundveestam boek vond plaats door ir. J. v. d. Goot. Aan het eerste centrale punt, het be drijf van de landbouwer G. v. d. Scheur aan de Noordelijke Meentsteeg werden 14 van de 18 ter voorgeleiding aangebo den runderen in het Stamboek opgeno men, terwijl dit eveneens geschiedde met 6 van de 8 voorgeleide runderen aan het tweede centrale punt, het be drijf van de landbouwer W. v. Dijk, Weteringsteeg. KEURING JONG VEE Op het terrein van de landbouwer E. J. v. d. Brink alhier, vond de eerste jongveekeuring plaats georganiseerd door de fok-melkcontrölevereniging en de stichting marktcommissie te Rhenen. Van de zijde der veehouders was er grote belangstelling en niet minder dan 60 stuks jongvee werd ter plaatse aan gevoerd. De burgemeester gaf blijk van zijn belangstelling en sprak het ope ningswoord. De jury bestond uit de he- (Zie verder 2e blad.) tige toelichting, waarvan meyrouw Anspach de getoonde modellen verge zeld deed gaan. VËENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt, 9.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Van Wijngaarden. Julianakerk 9.30 uur cand. Van Hunnik van Zeist, 5 uur ds. Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Vroegindeweij, 5 uur ds. Wis gerhof. Veeneind 3 uur ds. Wisgerhof, Donderdag 7.30 uur ds. Dorsman van Staphorst. Dijkstraat 2.45 uur ds. Vroeg indeweij. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Overduin, 5 uur ds. Van Enk. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstraat) 9.30 en 5 uur lees- dienst. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds. Slofstra. Sola Fide 9.30 uur ds. J. van de Blink, jeugddienst, 10.30 uur ds. J. v. d. Blink en 5.30 uur ds. G. P. de Veij Mestdagh van Den Haag. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. J. Meijer van Bilt- hoven. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 5 uur Lof. Sal- vatorkerk 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoog mis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur Verlossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds. Zandt van Delft. Don derdag 7.30 uur ds. Van de Endt Braat van Opheusden. Dankstond v. h. gewas. Ned. Herv. Gem. 10 uur ds. N. Koore man, 5 u. ds. Hop van Renswoude. Ger. Kerk 10 uur ds. H. Volten, 5 uur ds. Kouwenhoven van Wageningen. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Bantuinweg- 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur lees dienst. R.K. St. Cunera-Parochie (Ge bouw Ons Genoegen- 7.45 uur H. Mis; 10 uur Gez. Mis en 7 uur Lof. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Donderdag ds. Du Marchie van Voorthuizen van Leer sum. Gex'. Gem. 10 en 6.30 u. leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van Viegen. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Hop, 6.30 uur ds. De Bruin van Ermelo. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. Tx-eure, H.D. Woensdag 3 en 7.30 uur ds. Tx-eure, dankdag. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, Donderdag 3 en 7 uur ds. Van de Woestijne van Bar- neveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur alleen voor zeer dringende gevallen dr. H. E C. Pilon, Kerke wijk, tel. 2524. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 uur alleen voor dringende ge vallen dr. Kars te Amerongen, tel. K 3434-273. EDERVEEN-DE KLCMP-LUNTEREN. Van Zaterdagavond 6 tot Zondag avond 12 uur dr. Van Ringelestijn te Ederveen, tel. K 8387-201. RHENEN. Dr. B. Stegeman, Herenstr. 93, tel. 315. SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij op Vrij dag 5 November 1954 verhinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 26 October 1954. De Burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. BEKENDMAKING (zitting Woningcommissie) Burgemeester en wethouders van Rhenen maken bekend, dat de woning commissie voor de eerste maal weer zitting zal houden voor het publiek op Woensdag 3 November 1954 van 19.30 uur tot 20.30 uur ten gemeentehuize (afd. Bevolking). In het vervolg zullen de zittingen vas de woningcommissie gehouden worden elke eerste Woensdag van de maanden Januari, Maart, Mei, Juli, September en November. Rhenen, 27 October 1954. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, TH. v. d. WILLI K. De burgemeester, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. HEROPENING 'op Zaterdag 30 October a.s. van onze geheel gemoderniseerde Drogisterij en Optiek. Komt U a.s. Zaterdag ons rijk verlichte interieur eens bekijken. Ziet onze etalage en onze ruime sortering. Voor elke koper hebben we een verrassing. Zaterdag a.s. 30 Oct. te Renswoude met medewerking van de HASSELAAR BAND Aanvang 8 uur Entree f 1. (13) Terwijl Arams mannen op de aangewezen plek hun spaden in de grond steken, wendt Caracalla zich tot zijn'dochter, die op enige afstand zwijgend toeziet. „Waarom kijkt ge zo verdrietig, mijn doch ter?" roept de Romein uit. „Dit is toch het einde van onze zwerftocht! Nu zal alles anders worden!" Zijn stem trilt van opwinding, doch het schijnt of zijn woorden nauwelijks tot het meisje doordringen. „Alles zal anders worden," fluistert zij en duidelijk hoort Aram de angst, die in haar stem doortrilt. „Ik begrijp u niet," gaat Caracalla verder. „Sinds wij het doel van onze tocht bereikt hebben, hebt ge nauwelijks een woord gesproken! Zijt ge dan niet blij?" Het antwoord wordt Iris bespaard door een luide kreet van PrestjO. Arams mannen hebben reeds een enorme kuil gegraven en Presto heeft ijverig ge holpen. Plotseling rukt hij zijn petje van zijn hoofd en begint opgewonden te zwaaien. „Heer Aram! Heer Aram! Kom Kijken!" schalt zijn heldere jon gensstem. Gevolgd door zijn gasten haast Aram zich naar de kuil en direct zien zij de reden van Presto's op winding. Ohder het grauwe zand en de boomwortels is een stenen luik zichtbaar geworden en in het midden van de steen is een roestige metalen ring bevestigd(Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1954 | | pagina 2