DRUK WERK de <ELuu* e sSiuier^ schoentjes bij de schoorsteen! Eist beter verzorgd FEUILLETON FRANCOIS CAMP AU X Ulster Over twee weken staan er weer Achterberg DRUKKER IJ Dc Gelderse Vallei Dat hoeft U niets te kosten! f4 Alle producten van Zeepfabriek „De Klok" - Heerde LEGPLATEN SCHUIFRUITEN Ronde legplaten dwingt respect af Heren- en Jongenskleding f 1 GLASSLIJPERIJ MANOCLSVIRCENICmC ZIMMERMAN ZOON TUINSTRAAT 1TELEFOON SS* VEEN EN DAAL VOOR NAAR Het is dan ook een Oxford - een prachtige door-en-door solide winterjas - toonaangevend in stijl en kwaliteit. Een jas, die U staat - die, als 't ware, voor Uw figuur gemodelleerd is. Hoe hij zich „houdt"? Zo'n zuivere wollen Oxford-Ulster verliest nooit zijn voorname coupe. Het speciale binnenwerk houdt zijn model in stand - altijd! Inderdaad een jas, die respect af dwingt ook voor hem, die 'm draagt. door (15) „Je bent niet erg complimenteus, Fred," had Louise hem half plagend, half ernstig geantwoord. „Ben ik dan soms geen goede moeder geweest voor Billy en voor Robbie, al waren die dan ook niet mijn eigen kinderen? Vind je het nu heus zo noodzakelijk, dat iemand zelf kinderen heeft om een goede moe der te kunnen zijn?" „Och, je weet wel, dat ik dat niet be doel, Louise," had hij geantwoord. „Ik wil er alleen maar mee zeggen, dat ik je zo graag kinderen van jezelf zou gun nen." „Ik kan mij best hierin schikken, Fred," had zij hardop gezegd, „en op deze manier kan ik stellig even goed mijn roeping volgen, als wanneer ik zelf kinderen zou hebben gehad." En toen Fred haar later met Steffie zag weglopen, en bemerkte, hoezeer Steffie van haar afhankelijk was en op haar gesteld, begreep hij dat Louise ook op deze wijze haar moederinstinct ten volle kon ontplooien. Ruim negen jaar was zij nu reeds bij Steffie, die aardig op weg was een flin ke jonge dame te worden met haar bijna dertien jaar. Nog altijd was Annie, Steffie's moeder, een gevierde Broad- way-ster, hoewel hier en daar achter de hand werd gefluisterd, dat zij nu haar eerste jeugd wel achter zich had en er beter aan zou doen, zo zoetjes aan op haar lauweren te gaan rusten, vóór zij haar roem zou overleven. Doch Annie zelf was zich hier geen seconde van be wust en stellig van plan, nog lang haar carrière te blijven voortzetten. Zij was dan ook nog steeds in topvorm, zoals Louise en Steffie heel goed konden con stateren, toen zij op een middag samen een voorstelling bijwoonden in het thea ter, waar Annie reeds maandenlang op trad voor uitverkochte zalen. „Is moeder niet schitterend, Louise?" vroeg Steffie, terwijl haar ogen straal den van trots. „Beter dan ooit, Steffie," beaamde Louise. „Zoals zij die song „Hey, Dad dy!" zingt, doet geen ander op Broad way het haar na. Maar kom, de voor stelling is bijna afgelopen. Laten wij naar je moeders kleedkamer gaan." In Annie's kleedkamer viel Steffie verrukt haar moeder om de hals. „Je was weer enig, moeder! De hele zaal heeft van je genoten. Wat was ik trots op je! Weet je wie het ook zo leuk vond? Gene Tunney! Hij zat vlak voor ons en hield niet op met applaudis seren." „Ik hoor, dat hij van plan is uit te scheiden met boksen," zei Annie's kleedster. „Heel verstandig dat te doen op het toppunt van zijn roem en populariteit," zei Louise. „Iedereen, moest zo verstan dig zijn." Zij wierp bij deze woorden vlug even een blik op Annie, doch deze scheen haar nauwelijks te hebben ge hoord. „Moeder, gaan we nu bij Sardi eten, zoals je beloofd hebt?" vroeg Steffie. „Natuurlijk, schat, en dan mag je uit kiezen, wat je wilt." Zij was intussen gereed gekomen met afschminken, had zich verkleed en een elegant wandeltoilet aangetrokken, dat haar jonger deed lijken dan zoeven op de planken. „Gaan jullie mee?" vroeg zij en liep voor hen de kamer uit. Opeens bleef zij staan, toen van het toneel de klanken tot haar doordrongen van „Hey, Dad dy!", de song, die zij zojuist nog ten beste had gegeven. „Een ogenblikje," zei ze. „Ik ben zo terug." Zij liep naar de coulissen en zag, tot haar grote verbazing en ergernis, dat men bezig was een jong meisje te testen op haar rol. Vlug snelde zij terug naar Louise en Steffie en zei: „Gaan jullie maar vast naar Sardi en begin met het diner. Ik heb hier nog wat te doen en dat zal wel even duren. Als ik niet meer op tijd kan zijn, zie ik je thuis wel en zullen we Steffie's jurk je passen, voor haar belijdenis morgen." Even keek Steffie wat teleurgesteld, maar ze antwoordde vlug: „Goed, moe der. Maar zult u het niet al te laat ma ken?" waarop Annie vlug naar het to neel terugliep en Louise en Steffie op weg gingen naar Sardi. Enige uren later Annie was niet ko men opdagen bij Sardi en ook nog steeds niet thuis gekomen was Steffie bezig het japonnetje te passen, dat zij de vol gende dag voor haar belijdenis zou dra gen. Met critische blikken nam Louise haar van onder tot boven op. „Misschien moet hij een tikje korter," zei zij. „Staat hij me leuk, Louise?" vroeg Steffie, vol verwachting. „Snoezig gewoon, Steffie. Je zult be slist er het mooist uit zien van alle meisjes. Nog even een zoom er in leg gen en hij is klaar." „Wat jammer dat moeder er nu niet is," zei Steffie, met een klank van te leurstelling in haar stem. „Ze 'had in ieder geval toch nog wel even kunnen opbellen." „Dat zal ze nog wel doen, Steffie." „Is het niet net een trouwjapon, Louise?" „Net zoiets, Steffie. Draai je eens om. Ik wil even zien, hoe hij van achteren zit." „Droeg jij een mooie japon toen je .trouwde, Louise?" „Ja, Steffie, maar geen witte. Het was er een van lichtblauw chiffon." „Was het niet geweldig, je trouwdag? Was je heel erg verliefd?" „Dat zul je gauw genoeg zelf onder vinden, Steffie. Even stilstaan, wil je?" „Dat is geen antwoord op mijn vraag, Louise. Was jij heel erg verliefd? Wat voor een gevoel is dat, verliefd zijn?" „Och, lieve kind, dat weet ik niet meer." „Hè, Louise, dat weet je nog best. Zo lang is het toch nog niet geleden, want zo oud ben je nog niet. Ben je meer dan eens verliefd geweest?" „Anderhalve keer, Steffie." „Maar wat voel je dan? Waar lijkt het op?" „Nu, wat zal ik zeggen? Een prettig gevoel, net of je met vacantie gaat of zo iets." „Heus? Maar dat gevoel heb ik nooit met die jongen van Parker en toch vind ik hem wel aardig. Gibson Parker, be doel ik. Hij zit in Acht B." Er werd gebeld. Louise ging open doen en kwam even later terug met Bill Ashworth, een vriend van den huize en reeds jarenlang een hardnekkig bewon deraar van Annie. Verwonderd keek hij naar Steffie's japon. „Wat hebben we daar nu?" vroeg hij. „Ze moet morgen belijdenis doen," antwoordde Louise. „O, dat is prachtig. Je wordt al een hele dame, Steffie. Waar hangt Annie uit?" „Ze zou vroeg thuis gekomen zijn," antwoordde Steffie, „maar ze kon blijk baar niet weg komen." „Nu zie je maar weer, hoe gebonden het leven van een actrice is," merkte Bill op. „Je kunt nooit ergens op reke nen." „Het wordt bedtijd voor je, Steffie," zei Louise. „Je hebt morgen een drukke en vermoeiende dag." „Welterusten, Steffie," zei Bill, „en een prettige dag morgen." Toen Steffie naar bed was, wendde Bill zich tot Louise. „Wat is er aan de hand met Annie?" „Ik weet het werkelijk niet. Ze blijft wel heel lang weg. Ze zit met hart en ziel aan het toneel vast." „Ja. Het is bijna een ziekte bij haar geworden. Ze weet, dat ze maar één woord hoeft te zeggen, om met mij te trouwen en een goed, rustig leven te hebben. Ik weet niet hoeveel keren ik het haar al heb gevraagd, maar steeds nul op het request. Het is altijd maar: „Mijn carrière, BillMijn car rière „En toch moest ze haar verstand la ten spreken. Als ze niet oppast, zal ze haar roem overleven. Ze moet met haar leeftijd rekening gaan houden, vooral in haar genre-rollen. Ze moest uitschei den, nu ze nog op het hoogtepunt van haar roem staat. Dan kan ze ook meer van haar tijd en haar belangstelling aan Steffie geven. Die is juist op een leeftijd, dat ze haar moeder zo hard nodig heeft." „Ja, daar heb je gelijk in, Louise. En dat zal ze kunnen, wanneer ze mijn vrouw wordt. Maar als een vrouw een maal een carrière heeft. Daar hoorden zij een sleutel in het slot steken en de deur opengaan. Een ogenblik later kwam Annie binnen en was zichtbaar verheugd Bill aan te treffen. „Zo, jij hier?" zei ze. Bill liep op haar toe en omhelsde haar. (Wordt vervolgd.) (Vervolg van pag. 1.) ren C. G. de Kruijf en J. v. d. Fliert uit Woudenberg. Als arbiter fungeerde ir. W. van Ooijen, Rijksveeteeltconsulent te Utrecht. Voor de prijswinnaars waren 4 medailles en enige geldprijzen be schikbaar gesteld. Aan deze keuring werd tevens deelgenomen door een vier tal groepen van de Plattelands Jonge ren Gemeenschap te Achterberg. Het doel is de jongpren de nodige kennis bij te brengen met betrekking tot vaststel ling van de kwaliteit van het vee. Voor die groep jongeren die de waardering van de jury het meest benaderden wa ren ook enige prijzen beschikbaar ge steld. De burgemeester reikte de navol gende prijzen uit: Rubriek I: kalveren geboren tussen 1 October 1953 en 1 Februari '54. Twee 2e prijzen W. de Jong te Achterberg. 3e prijs G. Sparreboom, 3e prijs W. v. Beek, allen te Achterberg. Rubriek I: Tweede groep. Kalveren geb. tussen l-2-'54 en 15-2-'54. Ie prijs C. Scheer te Achterberg, medaille be schikbaar gesteld door de burgemeester van Rhenen, alsmede een eerste prijs B. Tweede prijs W. de Jong. 3e prijs C. Scheer. Rubriek II. Kalveren geboren tussen 16-2-'54 en 31-3-'54. Ie prijs A. J. Elen- baars, medaille beschikbaar gesteld door de Coöp. Landbouwbelang. Ie prijs B. C. Scheer. 2e prijs B. v. Dijk. 2e prijs G. v. d. Scheur. 3e prijs H. Griffioen. 3e prijs E J. v. d. Brink. Rubriek III. Kalveren geb. tussen 1-4-'54 en 15-5'54. Ie prijs E. J. v. d. Brink, medaille, be schikbaar gesteld door de firma v. d. Born. Ie pr. B. G. Sparreboom. 2e pr. C. Scheer. 2e prijs J. v. d. Scheur. 3e pr. A. J. Elenbaars. 3e pr. E. J. v. d. Brink. Rubriek IV. Pinken geb. tussen 1-2- '53 en 10-3-'53. Ie prijs C. Scheer, me daille beschikbaar gesteld door de graanhandel de Firma van Baaren. Ie prijs H. Griffioen. 2e prijs H. Griffioen. 2e prijs C. Scheer. 3e prijijs G. Sparre boom. 3e prijs E. J. v. d. Brink. Rubriek V. Pinken geb. tussen 11- 3-'53 en 15-7-'53. 2e prijs H. Griffioen 2e prijs G. Sparreboom. Vervolgens werd in Rubriek I, 2e groep nog een tweetal 3e prijzen toege kend aan D. Lodder. AANRIJDING TUSSEN AUTO EN BROMFIETS Op de Nieuwe Veenendaalseweg vond een aanrijding plaats tussen een uit de Lijsterengweg komende personenauto en een bromfietsberijdster die over de Nieuwe Veenendaalseweg van Rhenen naar Achterberg reed. De bestuurster bekwam enige ontvellingen en lichte kneuzingen aan enkel en hoofd. De bromfiets werd aan de achterzijde ge grepen en danig ontzet. De gewnode werd naar haar woning overgebracht en onder behandeling gesteld van de plaatsëlijke geneesheqr. De auto be kwam geen schade. BELANGRIJKE WEDSTRIJDEN VOOR ALLE ELSTERSE PLOEGEN Het programma voor a.s. Zaterdag en Zondag bevat weer zeer belangrijke wedstrijden voor de ploegen uit ons dorp. De meest belangrijke wedstrijd is wel die Eist krijgt te spelen. Aurora komt aan de Woudweg op bezoek. Eist dat nog steeds aan de kop staat zal het wel zwaar krijgen daar de tegenstanders nog geen enkel verliespunt hebben. Toch achten wij Eist in staat een be hoorlijk resultaat te behalen. Oranje-Wit dat de laatste weken goed op dreef was gaat cp bezoek bij Barne- veld dat nog zonder één enkel verlies punt aan de kop der ranglijst gaat. Of de Oranjemannen in staat zullen zijn de Barnevelders de voet dwars te zetten en één of twee puntjes mee te brengen, mogen wij betwijfelen. Musketiers krijgt Zaterdag bezoek van Veluwe Boys. Als wij een voorspelling moeten doen geven we de Musketiers de meeste kans. Dit zal dan ook hard nodig zijn. De verdere wedstrijden zijn: Zaterdag: Valkenheide IIMusketiers II; Musketiers aRhenus a (2.30). Zondag: Oranje-Wit IIScherpen- zeel II (2 uur). trokken met een door de Ned. regering gecharterde K.L.M.-Skymaster. 58 Nederlandse emigranten maken de tocht naar Johannesburg mee. Dit is het eerste toestel dat emigranten vervoert voor Zuid-Afrika. De emigranten vlak voor het vertrek. Parrallelweg 10 - Tel. 2023 Over vijf weken is 'tal weer strooi-avond! Maar.... dat hoeft dit jaar niet veel te kosten. Koop gewoon wat extra Klok-Pakketten. Daar zitten nu extra-fraaie, extra- waardevolle Sinterklaas-ver rassingen in! Koop nü een extra Klok- PakketBewaart cadeau tot de lege schoentjes bij de kachel staan, Zo'n pakket komt altijd van pas. U moet toch steeds was sen. U koopt toch geregeld wasmiddelen. Koop ze daar om nu bij elkaar. In zo'n Klok-Pakket. Dan krijgt U I GARANTIE Zeepfabr. „De Klok" g H worden onvoorwaar- ft 7/i delijk op kwaliteit rj> gegarandeerd. er een gratis (extra-mooi) cadeautje bij! Helemaal voor niets.Ukrijgtdan:2pakSnel- werkend Sneeuwwit, een dubbel stuk van die heerlijk- schuimende Klokzeep en zo'n pak synthetisch wol was middel Klik! Als U dit alles los koopt betaaltU hetzelfde. Zo'n Klok-Pakket kost n.l. ook maar f 1.42. Maar... daar zit zo'n cadeautje in! MET GLADDE OF UITGESCHULPTE RAND Steek gunstig af steek U in Oxtorb 'n Oxford, voorzien van dit embleem, is vervaardigd van 100% wollen stof. VP 2254 NU 2 MET LEUKE SPROOKJES Dit zijn nog maar enkele van de vele leuke verrassingen uit de Klok-Pakketten- FANTASTISCHE KLEUREN MOZAÏEK VERKLEURT NOOIT!

De Vallei | 1954 | | pagina 4