DE VALLEI Veenendaal won met 8-1 van Stichtse Boys Rhenus verloor met 3-1 van H*D»S* (Leersum) cle ^ilauwe ^Sluier* Voor de Jeugd fa Argil Onverkwikkelijk optreden van enkele HDS-ers PVHU—De Merino's 4—1 Eist verstevigt leiderspositie Renswoude won van Scherpenzeel Buitenspelval W.A.V.V.-E.S.C.A. 4-3 FEUILLETON door FRANCOIS CAMPAUX In het afgelopen weekeinde zqn slechts twee wedstrijden voor Veenendaalsc clubs doorgegaan. Zaterdagmiddag speelde Dc Merino's uit tegen iPVHU en verloren voor het eerst in deze competitie. Veenendaal deed het Zondag beter, door het zwakke Stichtse Boys met 81 naar Utrecht terug te sturen. Hierdoor hebben de geel-biauwen de bovenste plaats bezet. Het programma is voor No vember echter zwaar, omdat men dan juist de naaste concurrenten zal ontmoeten. Dan zullen de overwinningen zonder twijfel heel wat moeilijker en met veel meer inspanning te behalen zyn. Veenendaal heeft het tegen Stichtse Boys niet moeilijk gehad. Over alle linies waren de geel-blauwen sterker. Joop Heikamp stond nu weer op zijn voor hem bestemde linksbinnenplaats en al scoorde hij geen doelpunten, hij bracht vaart in de voorhoede. Rechts binnen Nellestein was deze middag ook zeer actief en beweeglijk, terwijl mid- voor Heikamp en linksbuiten Muller deze middag goed op schot waren. Rechtsbuiten Rebergen kon het goede schot maar niet vinden, al deed hij nut tig werk op de rechtervleugel en kwa men enkele doelpunten van hem af. Het begin was sensationeel. Na de aftrap ging de Boys-voorhoede meteen met de bal op Cornelissen af, dwars door de Veenendaalse achterhoede heen. Cornelissen moest ver uit zijn doel ko- lestein, die Rebergen van een keurige pass voorzag. De voorzet van Rebergen was meer een schot. Doelman Hilde- brand liet de bal uit zijn hand vallen, zodat midvoor Heikamp met een kort tikje na 45 seconden de bal reeds over de doellijn kon werken. Het volgende ogenblik werd een corner op het Boys- doel genomen. De bal kwam weer terug bij Henny Muller, die ineens een schot op het doel gaf. Langs de neus van de verblufte Utrechtse doelman belandde deze bal eveneens in het doel. Linksbuiten Van de Linde profiteerde na 12 minuten van een lichte aarzeling in de Veenendaalse achterhoede. Hij loste een prima schot, dat doelman Cor nelissen wel even aanraakte, maar niet voldoende. Dat bracht de stand op 21. Het tempo bij Veenendaal, veroor- GROOT SNELDAMTOURNOOI IN BENNEKOM De Bennekomse Damvereniging BDV organiseert in het kader van de viering van haar 20-jarig jubileum, voor het eerst in Gelderland met vrije inschrij ving, een groot sneldamtournooi. De opzet van dit tournooi is èn voor de deelnemers èn voor de toeschouwers het spel interessant te maken door het te binden aan een bepaalde tijdslimiet, die zodanig is gesteld dat het toch mo gelijk is een behoorlijke partij te spelen. Beide spelers krijgen per partij maximaal drie kwartier bedenktijd en de duur van een partij is dus ten hoog ste anderhalf uur. Er worden groepen gevormd van vier spelers en de indeling is zo dat een ieder drie partijen speelt en dus elke speler uit zijn groep ontmoet. Het voordeel van deze regeling is dat men om al direct een doelpunt te voor komen. De bal belandde daarna bij Nel- men niet door een nederlaag in de eer ste ronde reeds voor een der hoofd prijzen is uitgeschakeld. Gespeeld wordt in het verenigings gebouw aan de Kerkhoflaan. Voor elke groep zijn drie fraaie prijzen beschik baar. Gespeeld wordt in vier klassen t.w. hoofd-, eerste en tweede klasse en zaakt door beter plaatsen en snel afge ven lag veel hoger dan bij de gasten. Joop Heykamp vuurde een hard schot op doelman Hildebrand af, die zich (16) „Goeie help, wat ik allemaal heb mee gemaakt!" riep Annie uit. „Maak even een whisky-soda voor me klaar, Bill, wil je? En wil jij even wat ijs uit de keuken halen, Louise? Ik moet even bij komen." Ze viel ademloos op een divan neer. „Wat is er dan allemaal aan de hand?" vroeg Bill vol belangstelling. „Om vijf uur Vanmiddag kreeg ik te horen, dat ik er uit gegooid was, omdat de baas mijn rol heeft gegeven aan een meisje, dat een persoonlijke relatie van hem is. Het bekende liedje! En ze hoeft minder te verdienen! Buiten het werk om zal ze hem toch wel genoeg kosten, denk ik." „Toch ben ik blij dit te horen, Annie. Nu kun je tenminste eens even op adem komen." echter enigszins herstelde, door een prachtige vuistslag. Na 20 minuten kwam een voorzet van Rebergen vanaf de doellijn precies voor de voeten van midvoor Heikamp. Van dichtbij kon hij de bal intikken. Even voor de rust was Muller het, die een voorzet van Reber gen langs de weifelende doelman kon schieten. Al direct na de hervatting kreeg mid voor Heikamp een goede pass van zijn broer Joop, zijn schot was raak. Het spel werd er daarna niet beter op. Veenen daal deed het kalm aan. De Boys pro beerden er nog van te maken wat er van te maken viel bij een 61 achter stand, maar het was te simpel. Een goed genomen corner door Rebergen kwam uitgerekend op het hoofd van Veenen- daals midvoor, die met een afgemeten kopbal de stand op 71 bracht. Ten slotte was het Henny Muller die, ver opgedrongen, zijn schot in het Utrechtse doel zag eindigen. Als Veenendaal daarna serieus ge probeerd had de score te verhogen was dit zeker gelukt. De gastheren vonden het echter welletjes en beperkten zich tot schermutselingen voor {iet Boys- doel. Als leider in een afdeling heeft men het altijd zwaar te verduren. Zelfs de allerzwakste club stelt alles in het werk om de leiders te kloppen. Bij een tegen stander komt in dit geval onderschat ting niet voor. De leiders nemen het wel een9 al te gemakkelijk op als men bij een lager geplaatst elftal te gast gaat. Wij weten niet of De Merino's hun tegenstanders van deze middag onder schat hebben, maar PVHU heeft ge speeld voor wat ze waard waren en dat bleek een 41 overwinning op het on geslagen Merino's. De gastheren lieten van meet af zien wat zij van plan waren. Vanaf de aftrap scoorden zij reeds. De Merino's hadden daarna gelijk kunnen maken uit een strafschop, maar zij verzuimden dat. PVHU hield goed vol en zag dat zwoe gen voor rust nog met twee doelpunten beloond, zodat de rust met een 3—0 ach terstand voor de Veenehdalers aanbrak. In de tweede helft was het krachtsver schil wel minder, maar alle schoten waren te onzuiver geplaatst. Het werd 40 uit een strafschop. Eerst daarna zag Kroes eindelijk gelegenheid de PVHU-doelman te passeren. een jeugdklasse voor deelnemers t.m. 16 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt f 1,25 per deelnemer en voor de jeugdige dam mers f 1,Men kan inschrijven door storting van het inschrijfgeld op post rekening 639747 t.n.v. de secretaris, de heer H. Kamps, Platanenweg 7, onder vermelding in welke klasse men wenst deel te nemen. De inschrijving sluit op 6 November. Dammers, schrijft in voor dit inte ressante experiment in Gelderland en toont waardering voor dit initiatief. „Ho, ho, wacht even! We zijn er nog niet! Ik ga om zes uur op weg naar Sardi, om met Louise en Steffie te gaan eten, steeds nog kokend van veront waardiging en woede. Je begrijpt, dat ik ze even de waarheid heb gezegd, voor ik wegging! Wie kom ik vlak voor de ingang bij Sardi tegen? Niemand anders dan Peter Allen! Hij stevent recht op me af en voor ik iets kan zeggen, begint hij al. „Ik heb een nieuwe revue geschre ven," zegt hij. „Iets heel aparts! En ik ken maar één vrouw, die geschikt is voor commère! Dat ben jij! Wil je het op je nemen?" Zij moest even op adem komen. Daarna ging zij opgewonden verder: „Denk je eens in, Bill! Daar loop ik te piekeren over een andere baan, met de kans, dat ik misschien wel drie, ja zelfs wel zes maanden loop te zoeken In de belangrijke wedstrijd tegen Aurora, met als inzet de bovenste plaats, is het „Eist" gelukt een 32 zege te boeken. De wedstrijd werd ook verdiend gewonnen. Door deze zege gaat Eist nu wel bijzonder fraai aan de kop van haar afdeling. Oranje-Wit dat een bezoek bracht aan het leidende Barneveld heeft daar haar huid zo uur mogelijk verkocht. Het werd een 52 nederlaag, maar de Oran jemannen waren over het geheel geno men niet veel minder dan haar tegen standers. Tot circa 20 min. in de tweede speelhelft hadden de Oranjehemden nog een 21 voorsprong. De vermoeid heid en het zware speelveld ging toen parten spelen en Barneveld, dat over een prima voorhoede beschikt kon de achterstand omzetten in een 52 zege. Musketiers stelde weer danig teleur door met 41 van Veluwe Boys te ver liezen. In de laatste minuten werd pas de eer gered. Oranje-Wit II boekte weer een ver dienstelijke 31 overwinning op Scher- penzeel II en bezet nu een prachtige derde plaats op de ranglijst. Honderden voetballiefhebbers waren Zondagmiddag naar de „Hokhorst" ge komen om de wedstrijd Renswoude Scherpenzeel bij te wonen. Het werd een sportieve wedstrijd van beide zij den. Renswoude was de gehele wed strijd, uitgezonderd het laatste kwar tier, iets sterker. Renswoude, dat mocht aftrappen, zette reeds direct het doel van Scher penzeel onder druk en wist hierbij ook een doelpunt te maken. In de derde mi nuut was het nl. de goed spelende N. Schoonderbeek die de rood-witten de leiding gaf (1—0). Het spel golfde nu op en neer, hoewel men weinig goeds te zien kreeg. In de Scherpenzeelse ploeg zat te weinig verband om tot werkelijk goed spel te komen. In de zestiende minuut had Scherpen zeel pech, toen een goed gericht schot van linksbinnen Vlastuin door het hout werk gekeerd werd. Renswoude ging nu direct weer in de aanval en het was wederom raak toen de rechtsbinnen een klein gaatje zag en de bal juist hier door in het net kon werken (20). Na de thee zagen we weer hetzelfde spelbeeld. Scherpenzeel had toen echter wat meer geluk. Het was A. Terburg die op een teruggespeelde bal goed doorliep en doelman Rebergen kansloos passeerde. Drie minuten later moest G. v. d. Weerd van Renswoude, wegens een enkelblessure het veld verlaten. Dit leek Renswoude noodlottig te worden. Scherpenzeel kwam steeds meer in de aanval. De Renswoude-achterhoede kreeg dan ook handen vol werk, maar het waren G. Braak en W. v. d. Horst die telkens weer redding wisten te brengen. In de 34ste minuut beukte een hard schot van de Scherpenzeelse voor hoede nogmaals het houtwerk. Weer wist T. Hardeman de gevaarlijke situa tie te redden. De gehele Renswoude- aanhang wachtte nu vol spanning op het laatste fluitsignaal van de goed lei dende scheidsrechter. In de laatste mi nuut nog wist Schoonderbeek de score op te voeren door met een prachtig doelpunt de zege voor Renswoude vei lig te stellen waardoor de stand dus 31 werd, in het voordeel van de rood- witten. en daar wordt me dit zomaar in de schoot geworpen! En weet je, wie het zaakje gaat opvoeren? Joplin! De grote, de gevreesde Joplin De kans van mijn leven, Bill" Bill fronste de wenkbrauwen. „Jop lin? Ik ben bang, dat hij je alleen maar bespottelijk zal maken en alles doen zal, om je te vernederen. Je weet hoe hij is, scherp als een mes en één en al hatelijkheid. Doe het niet, Annie, wat ik je bidden mag" Voordat Annie hier nog iets op kon antwoorden, ging de deur open en kwam Steffie in haar. pyama de kamer binnen. „Maar Steffie, waarom ben je uit bed gekomen?" vroeg Annie verbaasd, ter wijl zij haar omhelsde. „Ik kon niet slapen. Ik maakte me bezorgd over jou, moeder," antwoordde Steffie. „Het spijt me heel erg, Steffie, maar ik kon onmogelijk wegkomen. Ik was juist van plan even naar je te komen kijken." „Maar morgenochtend komt u toch in de kerk, nietwaar moeder? Kom je dicht bij me zitten?" „Natuurlijk schat. Om hoe laat is Rhenus moest afgelopen Zondag met niet minder dan drie invallers ten strij de tegen het Leersumse HDS, hetgeen voor de groenwitten al direct een enorme handicap betekende, vooral om dat het de spelers T. Spies, T. Hovestad en G. Donselaar betrof, die verstek lie ten gaan. Drie krachten, die we beslist niet tot de slechtsten van de ploeg mo gen rekenen. Op de linksbuitenplaats had de elftalcommissie P. Hovestad op gesteld, terwijl op de spilplaats Van Doorn zjjn debuut maakte. De reserve W. Pleijler stond rechtsbinnen. Een voor ons volkomen verrassing was de opstel ling van doelman Ter Burg. De ten gevolge van de invallers ge wijzigde Rhenus-ploeg speelde geduren de de gehele eerste helft op een wijze, die respect afdwong. Alles ging heel kalm en bedaard en men beheerste het middenveld volkomen. Er was zelfs sprake van een klein overwicht op HDS. Dat de Rhenus-voorhoede niet tot doelpunten kwam, terwijl er toch legio kansen kramen, lag beslist aan die voorhoede zelf. Telkens opnieuw werd er te lang getreuzeld, waardoor de HDS-achterhoede de buitenspelval maar open behoefde te zetten, om de aanvallers erin te laten tippelen. De scheidsrechter heeft dan ook zó vaak voor buitenspel moeten fluiten, dat we de tel kwijtgeraakt zijn. De schaarse HDS-uitvallen van vóór rust, waren on eindig veel gevaarlijker en dat er in de veertigste minuut een doelpunt uit voortkwam 10 zal niemand hebben verwonderd. De gastheren, die nu de RHENUS' KANSEN STERK GEDAALD Door de nederlaag die Rhenus van het Leersumse HDS kreeg toegediend zijn de kansen van onze stadgenoten wel heel sterk gedaald. De leider „Barne veld" heeft weer eens een overwinning aan de reeks toegevoegd door Oranje- Wit te verslaan, zodat de ranglijst er thans als volgt uit is gaan zien: Barneveld 6 6 0 0 12 DVSA 7 3 2 2 8 Scherpenzeel 7 2 3 2 7 HDS 7 3 1 3 7 Renswoude 6 3 0 3 6 Veense Boys 6 3 0 3 6 RHENUS 7 3 0 4 6 Oranje-Wit 6 2 1 3 5 De Kieviten 5 1 1 3 3 Woudenberg 5 1 0 4 2 BESTE NEVEN EN NICHTEN, Wiebelt je, de hongerige eekhoorn, zit nog altijd in de sneeuw. Toe sturen jullie nu gauw dat kaboutertje op haar af en laat hem zorgen dat ze te eten krijgt. Het is heus niet moeilijk, laat je fantasie eens werken. Ik hoop dat de brievenbus van „De Vallei" verstopt raakt van jullie pen- nevruchten! Allemaal hartelijke groeten van Tante Jos. CORRESPONDENTIE Beste Mattie en Jaap, Veenendaal. Jullie zijn naar Frankrijk geweest met vacantie? Geweldig zeg. Naar Parijs? Toe, schrijf me nog eens wat van je lo geerpartij. Iemand die verre reizen doet kan immers veel verhalen? Hebben jul lie stokbroden gegeten? Natuurlijk ont vangen we graag je zilverpapier. Dag Mattie, dag Jaap. Hartelijke groeten van je Tante Jos. ONZE JARIGEN 3 Nov. Henny v. d. Grift. 3 Betsy v. d. Heuvel. 4 Dick Schoonderbeek. 5 Wimmie Limbeek. 10 Theo Schoonderbeek. NIEUWE RAADSELS I. Met K ben ik van een tuinder. Met B ben ik een zangstem. Met J ben ik een kledingstuk. Met T draag ik boodschappen. Met P heb je me nodig om naar Frankrijk te gaan. II. Ik ben een vis (drie lettergrepen). Neem mijn kop en staart weg en ik hoor aan een fiets. III. Wie kan van vier luciferhoutjes 1000 maken? OPLOSSING RAADSELS I. K-pet-lever-zes-r (kever). II. Koperwiek. III. Zwartsluis - Groenlo - Roode- school. het?" „Om elf uur." „Ik zal zorgen er heel vroeg te zijn. Ik moet om negen uur proef zingen, maar dat zal gauw genoeg afgelopen zijn." „Ik help het je hopen," mompelde Bill, duidelijk verstaanbaar. „Luister maar niet naar hem, hoor. En ga nu naar bed, Steffie, want morgen moet je er fris en monter uitzien." Stef fie kuste haar goedenacht en ging weer naar bed. „Waarom geef je het toch niet op, Annie?" vroeg Bill, op zachte toon. „Het is nu zo heerlijk daar buiten in Hart ford, waar ik woon." „En wat kan ik er verder nog vinden dan dat heerlijke buiten?" vroeg Annie ironisch. „Mij, Annie!" zei hij zachtjes. „En een rustig, onbezorgd leven voor jou en Steffie!" Hij boog zich over haar heen en kuste haar, lang en innig. Het liep reeds tegen kwart voor tien de volgende ochtend en er was nog geen spoor van Joplin te bekennen. Iedereen in het theater liep zenuwachtig heen en weer en Annie had zeker al twintig maal op haar polshorloge gekeken. Ein smaak te pakken hadden gekregen, scoorden twee minuten later zelfs voor de tweede maal. Nadat de gehele Rhe- nus-achterhoede uit verband was ge speeld, was het voor rechtsbuiten Eder- veen nog maar een zacht eitje om Ter Burg te laten vissen 20, waarna de rust inging. Deze stand gaf de spelverhouding niet goed weer, doch na de thee ver anderde er veel. HDS, gesterkt door deze voorsprong, begon hoopvol aan de twee de helft. Rhenus verzette zich aanvan kelijk met hand en tand en het gelukte linksbuiten P. Hovestad zowaar in de twaalfde minuut een tegenpunt te sco ren uit een door midvoor v. d. Horst fraai opgebouwde aanval over de rech tervleugel: 21. Dit ontmoedigde de gastheren in geen geval en reeds twaalf minuten later maakte linksbuiten Roo- sen er uit een voorzet van rechts 31 van. Een fout van de Rhenus-achter- hoede, die de HDS-er volkomen onge dekt zijn gang liet gaan. Een onverkwikkelijk moment was nog het dreigende optreden van enkele HDS-spelers, die blijkbaar hadden ver geten dat er ook nog zo iets als een scheidsrechter bestond en die een Rhenus-speler, die een overtreding had begaan, te lijf wilden gaan. De krachtig optredende arbiter had de orde vrijwel onmiddellijk hersteld. HDS werd gaandeweg sterker. De ploeg geloofde het tenslotte wel en Rhe nus gaf zich al vrij spoedig verloren, waardoor deze wedstrijd uiteindelijk als een nachtkaars uitging. Voor Uw verjaardagen een grote luxe sortering gebakjes 18 CT PER STUK Heerlijke slagroomgebakjes. Par ij se MÊSlagroomsoezen Berenklauwen gevuld met Slag- room en Ananas. 1 Voor Uw kinder- partijtjes: Mergpüpjes ge- vuld met crème 'V 12 ct per stuk. I Cocoscroquetten 1 gevuld met aparte A crème vulling W 10 ct per stuk En enthousiast roept iedereen: Ha dat is gebak van D IJ K S T R A Telefoon 2136 ONZE ZILVERPAPIERACTIE Zilverpapier ontvingen we van: Gerrit en Dick Dinsbach. Willie en Evert Hasselaar. Sientje v. d. Haar. Diny v. d. Haar. Wimmie Limbeek. Piet en Marietje Willemsen. Arend en Hennie v. d. Berg. Evert Schreudèr. Jan Hament. Van alle klassen van de H.B.S. een vaatje capsules. Zo gaat het goed! Allemaal bedankt. DE LAATSTE TOCHT VAN JIM, DE TIJGER De hele dag had Jim, de reusachtige tijger, liggen slapen, diep verscholen tussen de warrige struiken van het oer woud. Soms was hij even wakker ge schrokken, als een troep apen al krij send voorbij trok, zich slingerend van de ene boom in de andere. Nu was het avond geworden, de zon was gedaald en vele geluiden waren verstomd. Af en toe hoorde je de schreeuw van een jakhals in de verte. Langzaam stond Jim op, rekte zich eens uit en sloop door de wil dernis in de richting van de rivier. Hij wou drinken en danop jacht. Zijn maag vertelde hem dat er een hele tijd verlopen was, sinds hij zijn laatste maal tijd, een jonge slingeraap, verorberd had. Hij deed zich te goed aan het frisse water en daarna stootte hij een lang gerekte brultoon uit. In de nederzetting van de kafferstam, op enige afstand, werd die brultoon gehoord. De mannen die bijeen gehurkt zaten voor een van de lemen hutten, sprongen op. Daar had je hem, de tijger die nu al weken lang de omtrek onveilig maakte en brutaal weg 's nachts hun dorp binnensloop om hun geiten en kippen te roven. Ze had den besloten niet te rusten voor ze de delijk, tegen tienen kwam de grote man aanzetten, een trek van verveling en gemelijkheid op het magere, stugge ge laat. „Zeker weer een zware nacht ach ter de rug," fluisterde één van de to neelknechts een ander toe. Joplin ging naast Allen zitten, op één van de voorste rijen. Met critische blikken nam hij Annie op. „Is ze dat nou?" vroeg hij. „Niet veel zaaks zo te zien. Begint oud en aftands te worden. Kent ze de songs?" „Ik geloof het wel," antwoordde Allen. „U gelóóft het wel? U verknoeit toch mijn kostbare tijd niet, hoop ik?" Kunnen we beginnen, Mr. Joplin? Ze is door bijzondere omstandigheden wat gepresseerd. U hebt haar nogal lang la ten wachten. „Ik kan onmogelijk a la minute klaar staan voor iedere variétéjuf! Niemand heeft haar gevraagd hier te komen, wel?" „Pardon, Mr. Joplin. Ik heb het haar gevraagd. Kunnen we beginnen?" „Vooruit dan maar! Wat doet het er ook toe?" „Wilt p beginnen, Miss Rawlins?" riep Allen haar toe. In een wedstrijd waarin de doelpun ten pas na de rust gemaakt werden is het WAW gelukt een 43 overwinning te behalen op ESCA. Beide partijen wegen aardig tegen elkander op. Het is jammer dat de WAVV-midvoor De Wit steeds onnodig hands maakt, waarmede hij herhaal delijk goed opgezette aanvallen van zijn voorhoede afremt. Na de aftrap trekt de WAVV-voor- hoede ten aanval. Het spel is wat te peuterig om tegen de ESCA-achterhoe- de succes te hebben. ESCA neemt de aanval over. Linksbinnen Van Stokkem geeft de bal goed door aan Steenbak ker, die niet aarzelt; hij lost een hard schot. Doelman Jansen is echter op zijn post en vangt het leer goed op en trapt de bal hard naar rechtsbuiten Zeiler. Handig passeert Zeiler enkele tegen standers en brengt de bal goed voor het ESC A-doel. Keper Hammer ink weet echter uitlopende het gevaar te keren. WAW blijft aanvallen. De Wit schijnt echter niet met zijn handen van de bal te kunnen afblijven, zodat deze goed opgezette aanvallen geen gevaar voor ESCA opleveren. Opgestuwd door haar achterhoede verplaatst ESCA het spel, v. Hokken lost uit een van de aanvallen een hard schot. Jansen weet echter op fraaie wijze het leer uit zijn doel te stompen al is het dan ten koste van een hoekschop, welke tenslotte niets op levert. Er zijn 24 minuten gespeeld als WAW een aanval opzet over de linker vleugel. Van Reemst weet zich vrij te spelen en met een goed geplaatst schot doelman Hammerink het nakijken te geven: 10, met welke stand de rust ingaat. Na de hervatting brengt Daniels de bal voor de WAW-spil Hellegering die over de bal heen trapt. M. Stokking schoot toen in: 11. Bij een volgende ESCA-aanval weet Jansen al vallende een schot van Steen bakker te stoppen. Aan de andere kant lost Meijnen een hard schot. Doelman Hammerink weet de bal echter keurig te stoppen en weg te werken. WAW blijft goed aanvallen. Men krijgt een hoekschop te nemen; Zeiler plaatst hieruit de bal goed voor het ESCA- doel. Een der achterspelers maakt ech ter hands binnen de beruchte lijnen. Jansen verlaat zijn doel om de straf schop te nemen. Onhoudbaar suist het leer langs Hammerink: 21. Het wordt na dit doelpunt paniekvoetbal in de ESCA-achterhoede. Bij een aanval van WAW is De Wit doelman Hammerink te vlug af en het is 31. Nauwelijks is afgetrapt of rechtshalf Meijnen brengt het leer op, onverwacht lost hij een schot; doelman Hammerink is kennelijk verrast. Zijn te late uitval is hem nood lottig: 4—1. De WAVV-ers geloven het schijnbaar wel. ESCA wordt sterker, aanval op aanval rolt op het WAVV-doel af. Na dat keper Jansen enkele schoten van v. Ingen en Steenbakker heeft weten te stoppen, meot hij zwichten voor een goed schot van Steenbakker: 42. ESCA blijft aanvallen. Bij een hard schot van Daniëls stuit de bal van de paal het veld weer in. Nadat Jansen nog een harde schuiver van Steenbakker onschadelijk heeft gemaakt, is het in de laatste phase van de strijd Steenbakker die de eindstand op 43 weet te bren gen. Deze uitslag geeft de verhouding goed weer. brutale rakker neergelegd zouden heb ben. Ze grepen hun geweren vaster in hun handen en slopen, op een teken van hun opperhoofd die hun aanvoerder was, achter de hut van Tofoe om, waar ze zich verscholen achter een bosje klapperpalmen. De wind waaide vanuit het oerwoud naar hen toe, zodat hun geur hen niet aan het roofdier zou ver raden. Zou hij komen, of zou hij zich verder van de nederzetting verwijde ren? De mannen wachtten in spanning. Een half uur, een uur. Bari, de jongste man van de kafferstam, werd al onge duldig. Hij zou liever het oerwoud in gaan en daar proberen de tijger te pak ken te krijgen. Maar hij durfde dat niet tegen het opperhoofd te zeggen. Hij .zuchtte eens. Daar kraakte plotseling een tak op enige afstand van hun schuilplaats. Ze hoorden het allemaal. Hun ogen tuurden gespannen in het halfduister. Zou hij daar zijn? Bari's hart klopte wild van opwinding. Opeens ontdekten zijn jonge, geoefen de ogen twee vuurballen tussen de bla deren van een groep maisplanten. Hij maakte zijn kameraden niet opmerk zaam op de vuurballen, maar bracht on gemerkt zijn geweer naar zijn schouder. Zijn hand trilde even, maar toen hij de loop op de beide lichtjes richtte, was die weer vast, als altijd. Nog eventoen klonk een korte knal. Een langgerekt gebrul klonk op, terwijl de mannen een geweldig lichaam zagen, dat een luchtsprong maakte en toen weer neerplofte. Op hetzelfde mo ment knetterden wel tien geweren en toen de kaffers even later behoedzaam nader slopen, hun geweer in de aan slag, lag daar Jim de geweldige, neer geveld als een machtige boom. Een waar vreugdegehuil weerklonk en Bari, die de reus het eerst had getrof fen, werd wild in de hoogte gehesen. Die hief in triomf zijn geweer boven zijn hoofd en schreeuwde, met een schor keelgeluid, zijn overwinning uit. Annie begon met de eerste song. Na enkele tonen hield Joplin met een pijn lijk gezicht de handen voor de oren en schreeuwde: „Schei uit! Schei uit! Hebt u soms "haast, Miss Rawlins?" „Ja, Mr. Joplin, dat heb ik," ant woordde Annie deemoedig. „Ruk dan uit, maar verknoei hier geen tijd en geen songs met Uw haast, wilt u? We houden hier geen wedstrijd in snelzingen. Doe het nog eens over, als u er tenminste de tijd voor kunt en wilt nemen. Maar minstens de helft langzamer! Begrepen?" Allen wendde zich tot Joplin. „Nie mand heeft haar het tempo aange geven." „Dat hoort ze te weten! In mijn voor stellingen worden nooit songs zo afge rateld." Met een zuurzoet gezicht wend de hij zich tot Annie, en riep haar toe, op overdreven vriendelijke toon: „Miss Rawlins, ze zeggen dat ik u het tempo van te voren had moeten zeggen. Het is dus blijkbaar mijn schuld. Nog eens!" (Wordt vervolgd.) TH ZIJN 1500 VéGé-KRUIDENIERS IN NEDERLAND Verschijnt als bijlage van het streekblad DE VALLEI Onder redactie van TANTE JOS Correspondentie te richten aan Tante Jos, p/a Parallel weg 10, Veenendaal.

De Vallei | 1954 | | pagina 4