Voor een goede BRIL toe^muA"us »Wat Lezers Schrijven 2 5 0 1 •«rs... P U ROL my o intik Elke land een brillant Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN Bep van Resteren Huidgenezing Veenendaal Eist Eder veen Renstvoude Rhenen Overberg A merongen WAT DOEN DE VEENENDAALSE CLUBS? Audrey Hepburn legt krans bij Grebbe-monument Voetbalprogramma Verkoopdagen t.b.v. bouwfonds Ned. Herv. Kerk Onder Buurvrouwen Komt U ook eens kijken? MetHRftlER Gelei /IOOFD-e KIESPIJN Wollen-Bedjasjes Wollen-Kinderwanten Wollen-Dameswanten Glacé-Dameshand schoenen Corsettenhuis AN BE E K -Zondagdienst Doktoren- 100 °/o AFWERKING Pers-, Keer- en Rep. Inrichting natuurlijk naar Fa. J. F. TAK Hoofdstraat 106 - Telefoon 2576 - Veenendaal OUDSTE, MEEST BETROUWBARE ADRES TER PLAATSE VAKKUNDIGE BEDIENING BANKETBAKKERIJ en AUTOMATIEK DE STEEN VAN DE PROFEET *k*Pr&, /F Me vorige praatje stopte ik meteen heroep om de kollekte voor de \lugte lineen goet te gedenke. Nou, ik ken niet anders ^e^ge, dan dat ons Veen zich me- rakels gehouwe het. Of de mensehe on der de indruk gekomme maetiee tone van dat magtige pieie- ment! of dat ze gegrepe ware door de noot van de vlugtelinge, laat ik in dt midde. maar een fijt is, dat er reuze ge geve is. Vooral as je bedenkt dat cle febrieke nog uurloonakties hadde lope. Zelf heb ik twee keer geofferd. Ze ware eerst bij me tuis geweest, maai i 'ter kwam ik op straat en toen hielde ze me weer zoo'n soort emmertje onder meTeus en of ik al zei, dat ikal gegeve hat en dat ik niks as groot- J" k had 't hielp me allemaal niks. z, konde het grootste geit wissele, ze>e ze' Ja en omdlt het een paar aardige dee- res ware die het zeie, kon ik niet lan ger weerstand bieje en trokke ze vo de tweede keer een rip uit me lijf. En fiin 't was voor het goeie doel. As je een zaak hep is dat makkehker rinn kun ie nog es, as ze an de zaaK ze°TuT'komme, dan'zeg^ gewoon! dat ie an de zaak al gegeve hep. t Is maar hoe je het bekijkt, "t Hemt is nou eenmaal nader dan de fok, zei de moe- deïTan me Driek altijt. Het goeie mins het trouwes veel waarhede zoo groot as koeie de werelt ingestuurt. Ze zei ook vaak: paartetand en vrouwehand staan nooit stil Daar moest ik van de week ook andenke toen ik bij die verkooping -uwe schoof ker met wie ik nog geloot heb (we stoAke der allebij in), bij te kijke, toe alles onder de hamer kwam. Me kameraat zei: „Daar gaat wee tog a^nie^over-1 Tegeswoordfg! maar et blije gebeurtenissen waar zoon peerdtspu een rol bij gespeelt het. Neem nou maar es die trouwpartij*. Heel vrogger ginge de meeste bruits pare loopers naar 't gemeentehuis en naar de kerk. Alleen de burgers, zak maar z'egge. ik bedoel de deftige m n- sche ginge met een koets. Later werae de koetse meer gemeengoet en stond h°t -ijiêk as je met oto s ging trouwe. Slf Driek en ik zijn ook nog in zoo n koepee naar 't stadhuis gegaan, de rest van de gaste zate allemaal in een Jan Plezier en een lol dat ze hadde.... Maar Driek en ik zate hand in hand en mef bleeke gezichte. Met men vrye hand zat ik de knoope van m n Zon dagse vest te telle: ja nee, ja, nee, ja. 'k was et met mezelf nog steets niet U: maar toen we voor die trouw- amtenaar stonde en hij vroeg. »™ox^' wat is je antwoord", en m n oog meens viel op dat vrindelike smoeltje van me Driek en ik an die bloetjes van kindei s daet die we nog moste krijge, ja, toen wiït ik et in een keer klaar helder en kon ik met een vaste stem antwoorde. jo ik van top tot teen. Maar ju. de*tijd gaat voort. De oto. kwame steeds meer opzette en de paar de werde de duupe. Die paaróe-bemzine schijnt maad te duur te zijn en ze kunne geen kilometers vrete. 'k Ben alleen benieuwt, hoe die koole en zoo nou voortaan van 't stasion naar de febrieke gereje moete worde want als die paarde niet voor trouw- of rouw koetse liepen, dan sjokte ze voor de koo- lenwages en met die mooie luukse oto s kun je moeilijk koole gaan rijje, ook al ziin ze nog zoo mooi zwart gespote. M'n kameraat en ik ware in ieder ge val blij, dat die bekende paarde, waar we allemaal zoo an gehegt ware, goeje nieuwe baze gevonde hebbe. Wat er met die koetsies gebeuit is. Misschien make re daar wel noodwu- ninge van. Of het waar is weet ik niet maar ik hoorde, dat een hoop van dat spul opgekogt werd voor eksport naar Ammerika, daar schijne ze van de oto- traksie weer op de paarde-traksie te wille overstappe. 't Gaat ze daar zeker tGAs de Sof jets nou onze bekende rooie otobusse maar niet wille inpikke as an denke. 't Zou wel jammer zijn, want <lan zou het afgeloope zijn met die lekkere rammelritjes. Die ware zoo goet voor je SCHAAKNIEUWS Maandag j.L speelde Veenendaal III een uitwedstrijd tegen Bennekom, welke ontmoeting eindigde in een 64 over winning voor Bennekom. Ondanks de prachtige spurt van een week geleden, slaagde de Veenendaalse ploeg er niet in een overwinning uit het vuur te sle pen tegen het zo sterke tiental van Ben nekom, dat immers maar één ploeg heeft. Een incident in deze wedstrijd ver oorzaakte de tweede bordspeler van de Veenendaalse ploeg, de heer Brouwer, die niet volgens de regels rocheerde en zodoende werd gestraft door alleen maar de toren te mogen verzetten. De heer Brouwer gaf daarna zijn partij op. Met een betere uitslag kwam Veenen daal I Dinsdagavond uit de bus, dat een uitwedstrijd in Ede tegen ESV II won met 6'/ï3"/«. Veenenaal II sloot de rij door op Woensdagavond in 't Trefpunt een thuiswedstrijd tegen Koningsloper I te Arnhem te spelen. De gasten wonnen op overtuigende wijze met 7l/i2lN. Huidzuiverheid -Huidgezondheid Veenendaal gaat Zondag in Utrecht haar krachten meten met HMS, de club welke vorig jaar in deze afdeling kam pioen werd. De Utrechtenaren hebben een vrij onfortuinlijke start gehad, maar komen thans weer beter in vorm, ge zien het feit dat zij de laatste drie wed strijden gewonnen hebben. Als Veenen daal haar leidende positie wil hand haven zal er dus een bijzondere presta- tei geleverd moeten worden. Door een overwinning van Veenendaal zal HMS uit de kopgroep gedrukt worden. Ook bij HMS is vooral een overwinning op Vee nendaal van zeer groot belang, zodat een spannende strijd te verwachten is, waarvan de uitslag heel moeilijk te ra den zal zijn. DOVO krijgt Zaterdagmiddag bezoek van het leidende Apeldoorn. In deze wedstrijd zal het afhangen van de schotvaardigheid van de DOVO-voor hoede. V.R.C. moet kunnen winnen van CJV-ers tijdens de ontmoeting in De venter. Matjan krijgt DEV op bezoek. Na de laatste nederlagen verwachten we thans betere resultaten van de Pantermensen. GVVV gaat op bezoek bij Veluwse Boys te Garderen. Ook dat wordt een Vee nendaalse overwinning. Voor de Meri no's staat opnieuw een uitwedstrijd op het programma, nl. tegen UHSV. We zijn benieuwd of deze club vorige week een misstap heeft gedaan door 'te ver liezen of dat er werkelijk van een in zinking sprake is. Bij een nieuwe neder laag komt de fraaie positie aan de kop in gedrang. Triangelboys kan gewaar schuwd zijn door PVHU, dat vorige week van de Merino's won. We nemen aan dat de VSW-mensen deze waar schuwing ter harte zullen nemen. Op haar tournee door Nederland ten bate van de Nederlandse militaire oor logsslachtoffers, passeerde de bekende filmster Audrey Hepburn met haar echt genoot, Mel Ferrer, hedenmiddag om streeks 12 uur de Grebbeberg. Zy wa ren op weg naar Arnhem waar zy by het Airborne-monument een krans zou leggen. Audrey had evenwel op 't laatste mo ment de wens te kennen gegeven ook een krans te leggen by het oorlogsmo nument van het Grebbekerkhof en op weg naar Arnhem ook hier even te ver bleven. Na de kranslegging waren de heer en mevrouw Ferrer ook nog even op de begraafplaats zelf. De kranslegging had geen officieel ka rakter en behalve een enkele persfoto graaf was er dan ook verder geen pu bliek bij aanwezig. Het programma voor Zaterdag en Zondag bevat de volgende wedstrijden: Zaterdag: SOVAMusketiers; Mus ketiers IIIMatjan II; Valkenheide A Oranje-Wit A (3.30 uur). Zondag: Oranje-WitScherpenzeel (2.30 uur); DorestadEist. Een prognose is weer moeilijk te ma ken. Naar verwachting zal Eist in Wijk bij Duurstede van Dorestad winnen. Dit gezien de geleverde prestaties. De wed strijd Oranje-WitScherpenzeel kon wel eens spannend worden daar beide elftallen evenveel verliespunten hebben en in de middenmoot der ranglijst ver blijven. Een overwinning voor de Eiste- naren is zeker niet onwaarschijnlijk. Musketiers dat een bezoek brengt aan SOVA zal het wel weer moeilijk krij gen. Toch zal er aangepakt moeten wor den anders kan men wel eens op de on derste plaats terecht komen. Een damescomité zal, in samenwer king met de jeugd en meisjesverenigini op Dinsdag 9 November n.m. van 7 tot 11 uur, en Woensdag 10 November n.m. van 2 tot 6 en van 7 tot 11 uur in het marktgebouw een verkoping houden. Aangeboden zal worden o.a. textielgoe- deren, gebruiksartikelen enz. enz. Deze goederen zijn geheel belangeloos beschikbaar gesteld door de winkeliers uit Ederveen en winkeliers en grossiers uit omliggende plaatsen. De opbrengst komt ten bate van het bouwfonds van de nieuw te bouwen kerk, welke op a.s. Dinsdag 9 Novem ber zal worden aanbesteed. AANVANGSUUR DIENSTEN NED. HERV. KERK Aanstaande Zondag zal weer, zoals gewoonlijk in de wintermaanden, de morgendienst van de Ned. Herv. Kerk om 10 uur beginnen, dus niet om 9.30 uur. Buurvrouw zeg, wat moet ik horen, Is je man bij de B.B.? Ig dat wel naar je genoegen, Ben je daar tevreden mee? Wij doen niet aan al die dingen 's Avonds hoort een man in huis, Daar ben ik mee in mijn nopjes En het is gezellig thuis. Nou dan wordt er wat gekeuveld, Met de kinderen gespeeld, Nee, wij hebben ons des avonds Nooit een ogenblik verveeld. Ja, was 't antwoord aan de buur- Ja, B.B.-er is mijn man, [vrouw Hij is waarlijk in de wolken Als hij iemand helpen kan. Zou er ooit weer oorlog komen Zegt hij, (maar ik hoop van niet) Dan doe ik wat moet gebeuren, 'k Zou me schamen als ik 't liet. En ik wil dan helpen kunnen Dus 'k bekwaam me voor dat werk, C-nze ploeg is dik in orde En gezaam'lijk zijn wij sterk. Ook bij alle soorten rampen Waar men toch zoveel van hoort, Gaan wij helpen met ons allen En wij doen 't zoals 't behoort. Vroeger is het spaak gelopen Maar nu is het ideaal, Opgeleid en wel terdege, En een berg van matriaal. Zie zo spreekt hij zo bij tijden En ja, buurvrouw, 'k vindt het fijn, Dat hij voelt ook voor een ander Ep zo graag tot, hulp wil zijn. 'k Heb dus mijn fiat gegeven, 'k Heb gezegd: Je doet maar man, Anderen tot hulp te wezen Is geweldig als het kan. Buurvrouw, denk eens aan die dingen En dan, wed ik, je doet mee, Dan zeg je beslist vanavond: Man, wordt lid van de B.B.! Vrijdag 12 November a.s. OPENEN wij de speciaalzaak in met de erkenning als „leverancier van alle Zieken fonden in Nederland Ook in deze zaak kunt U op een prettige bediening rekenen. Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal DE BEP REINSHAGEN EN KAREL JONG KAMPIOENEN BIJ G.V. „WILSKRACHT" Bep Rense won by dames-aspiranten In de prachtige gymnastiekzaal aan de Wilhelminastraat hield de gymna stiekvereniging „Wilskracht" Woens dagavond onderlinge wedstrijden voor meisjes, grote jongens en dames-aspi ranten. Zes jury-leden uit de Neder Veluwse Turnkring hadden van 's av. acht tot elf de handen vol. De prestaties liepen soms zo weinig uiteen, dat er met kwart punten verschil werd gewerkt. Ook nu bleek weer duidelijk op welk een hoog peil het turnen bij „Wils kracht" staat, dank zij de eminente lei ding van de heer D. W. de Jong. Joop Bovenschen, voorzitter van de vereniging, maakte na afloop de uitsla gen bekend, waarbij hij dank bracht aan de NVT-officials voor de verleende me dewerking. De uitslagen waren als volgt: Meisjes: 1. Bep Reinshagen IsU p.; 2. E. Graven deel 7Vt p.; 3. W. Linde en G. Snijders elk met 7 p.; 4. I. Bosch, J. Onink en T. drie bedrijven van Wim Dumont. De uitvoering vindt plaats in het Eigen Gebouw op Woensdag 17 November. Het belooft een prima avond te worden. „RTV" rekent dan ook op een goede opkomst. Gezien de reputatie, die deze Rhenense vereniging geniet, twijfelen we daaraan dan ook in geen geval. KINDERBESCHERMING De in de gemeente Rhenen gehouden geldinzameling ten bate van het Ver bond van algemene instellingen voor kinderbescherming heeft opgebracht f 211,24. i I J VIJFJARIG KNAAPJE AANGEREDEN De vijfjarige B. te Rhenen, die de Achterbergsestraatweg wilde overste ken, werd ter hoogte van de Juliana- straat aangereden door de motorrijder v. d. H. te Achterberg. De jongen werd gawond aan het gelaat en moest naar het ziekenhuis te Wageningen worden overgebracht. handen om trots op te zijr* van Baaren elk met 7 p.; 5. A. Smit, 7 p. Grote jongens: 1. Karei de Jong 8J/i p.; 2. Chr. Verwiert Vh p.; 3. A. Koops 7 p.; 4. W. v. d. Oosterkamp 7 p. en 5. H. Bosch 7 p. Dames-aspiranten: 1. Bep Rense 8 p.; 2. J. Smit 7V« p.; 3. W. Lij- bers 7Vï p.; 4. G. van Laar 7 p.; 5. D. v. d. Berg en J. Lelievelt elk met 7 p. Er werd gewerkt aan brug, bok, rin gen, paard, evenwichtsbalk. Verder moesten alle deelnemers een vrije oefe ning uitvoeren (individueel) terwijl de jongens bovendien een kop-kiep moes ten brengen. Eefje Gravendeel en Karei de Jong hadden bovendien de moeilijke opgave de gewonnen wisselbeker van vorig jaar te verdedigen. Eefje moest hem dit jaar met een kwart punt verschil afstaan aan Bep Reinshagen en Karei de Jong won de trofee voor de tweede maal. Bep Rense kwam in het bezit van een fraai uitgevoerde medaille. De deelnemers, die boven het gemiddelde van 5 punten uitkwamen, kregen allen een fraai uit gevoerd KNGV-diploma. rhenense toneel vereniging opent seizoen De Rhenense Toneel vereniging „RTV" opent het toneelseizoen met het toneelspel „Geef mij Uw hand", een tragedie van een verknoeid leven in REGENPIJPEN-MISèRE Het behoeft eigenlijk geen betoog, hoeveel er langs de openbare weg wordt vernield. In plantsoenen, in par ticuliere tuinen, in het weiland en op zeer vele andere plaatsen, zelfs op het sportveld, overal in de gemeente kan men de sporen vinden van lieden, die zich bezig houden met en schuldig ma ken aan vandalisme. Het schijnt een ziekte te zijn, hoe dan ook, de eigenaren van de vernielde objecten zitten met de brokken en kunnen maar weer geld uit geven om de zaakjes te herstellen. Er zijn al heel gekke dingen gebeurd in Rhenen. Op een gegeven moment kwam het zelfs voor, dat men in portieken van winkels en woonhuizen z'n behoefte deed, zelfs in de papiermand in de wachtkamer van het VW-kantoor op het Fred. v. d. Paltshof. Er is thans een nieuw soort vandalis me geconstateerd. In de stad zijn overal aan de na de oorlog herbouwde perce len loden regenpijpen aangebracht, die ongeveer een meter boven de grond uit monden in een gietijzeren pijp. De loden pijpen nu zijn practisch allemaal even boven de gietijzeren buis plat getrapt en velen lek gestoten. Het is gewoonweg niet te geloven, maar waar! Voor de aardigheid hebben we een rondwande ling gemaakt langs de huizen aan weerskanten van het Fred, van de Paltshof. U kunt het geloven of niet, maar 'practisch alle pijpen vertoonden hetzelfde euvel. Of platgetrapt öf lek gestoten óf totaal vernield, in elk geval slechts op een enkele na min of meer zwaar beschadigd. Hier moet een bende aan het werk zijn geweest, die systema tisch de vernieling heeft uitgevoerd. Het is te hopen, dat de politie de hand kan leggen op de daders, en dat deze eens op een rigoureuze manier aan hun vprstand worden gebracht, wat zij heb- b&r „gepresteerd"!! VEENENDAAL Geboren: Hendrika, d. v. Jacob van Beek en Hendrika van Haren; Willem, z. v. W. van Capelle en G. van Veenen daal; Otto Jan, z. v. R. Zw. de Nooij en Fr. Methorst; Gijsbertus, z. v. Jac. Moes bergen en A. van der Lee; Cornelia, d. v. P. Muilwijk en L. H. Verhoeff; Teu- nisje, d. v. A. W. van Hardeveld en G. van Schoonhoven; Annigje Helena, d. v. C. Kroon'en J. van Rossum. Ondertrouwd: Jacobus Johannes van den Bovenkamp, wed. v. J. W. Bos, 49 jr en Teuntje Anna Maria Arends, 42 jr. Getrouwd: Aalbert Methorst en Rika Meggelina van Olderen; Willem Pronk en Gosseline Hofstra. Overleden: te Utrecht, Jacob van Bar- neveld, 47 jr, echtgenoot van J. Achter berg; Willemijntje van Stuivenberg, 75 jr, echtg. v. M. v. d. Heuvel; te Rhenen, Jaantje van Dijk, 71 jr, echtg. v. Gerrit Takken. RHENEN Geboren: Aalbert Jan, z. v. Maas van Appeldoorn en Willemina Randewijk, Owarsweg 10; Jantje, d. v. Tijmen Klaassen en Johanna Besseling, Blauwe Kamer 2; Barta Johanna, d. v. Joost de Jong en Willemina Hendrika van, Vliet, Franseweg 83. Ondertrouwd: Dirk van Willigen en Trijntje Elisabeth van Deest, Renkum. Getrouwd: Marinus Heimei en Mag- dalena Clasina van Breenen; Jacobus Verweerd en Marrigje Kok; Leendert van Delft en Anna de Roder; Jan Tho mas van Soest en Janna Hendrina van Baaren; Jan Werner Ludwig en Zwa- nette Johanna Geertje Kuiper; Jan Mol en Janna van Hernen. Overleden: Dirk Jan Lodder, 38 jaar, ongehuwd, Hofsteeg 14; Betsy Wilhel- mina Maria Leenaars, 30 jaar, gehuwd met Jan Petrus Kneepkens, Prunuslaan 69; Jaantje van Dijk, 71 jr, gehuwd met Gerrit Takken, Veenendaal. GELDERS VEENENDAAL EN VEENENDAAL Geboren: Gerrit, z. v. J. van Burken en G. Boon. Overleden: Pieter A. van Kruistum, AMERONGEN Geboren: Adrianus, z. v. A. van Blit- terswijk en A. C. M. Veer; Heintje, d. v. D. Overeem en G. van Beek; Klasiena, d. v. G. Bos en K. Henzen. Gehuwd: I. C. Koomen, 24 jr, en W. van Spanje, 24 jr. Overleden: Wouterus van Dronkelaar, 78 jr. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds. Van Hijngaarden, H.A., 5 uur ds. Vroegindeweij. Juliana- kerk 9.30 uur ds. Vroegindeweij, H.A., 5 uur ds. Van de Pol. Vredeskerk 8.30 uur ds. Van de Pol, H.A., 5 uur ds. L. Vroeg indeweij van Barneveld. Veeneind 3 uur ds. Van de Peut van Eist. Dijkstraat 2.45 uur ds. Vroegindeweij. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds. Slofstra. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Ger. Gem. (Fluiters straat) 9.30 en 5 uur leesdienst, Dinsdag 7.30 uur ds. Van de Ketterij. Sola Fide 10 en 5.30 uur ds. H. J. Groenewegen van Den Haag. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Winterterp van Nijmegen. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 5 uur Lof. Salvatorkerk 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger des Jleils 10 uur Heiligings- dienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur Verlos singssamenkomst. - PHENEN. Ned. Herv. Gem. 10 uur Ds. N. Kooreman 17 uur Ds. S. C. van Wijn gaarden van Veenendaal. Ned. Prot. Bond 10.30 uur Ds N. Padt van Ede, hotel Laheij; Ger. Kerk Geen opgaaf; Ger. Gem. 10 en 17.30 uur Leesdienst. Donderdag 11 Nov. 19.15 uur Ds. van de Woestijne van Barneveld dankstond voor het gewas. Ger. Gem. (Bantuin) 10 en 17.30 uur Leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 15 uur Leesdienst 10 November en 18.30 uur Ds. W. H. Blaak dankstond voor 't gewas. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. Mouw van Gouderak. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. Van Noort. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Donderdag 7 uur dhr. Kampen v^n Utrecht. RENSWOUDE. Ned. Herv. Verk 9.30 en 6.30 uur ds. Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 7 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Zwaan. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Tdeure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 3 uur leesdienst, Dinsdag 2.30 en 7 uur ds. Mieras van Krimpen a.d. IJsel. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van Viegen. Mijnhardt Kiespijnpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct. Alleen ECHT met de naam MIJNHARDT Hoofdstraat 71 Tel. 297ó Veenendaal "installatie nieuwe koster A.s. Zondag zal de officiële installatie plaats vinden van de nieuwbenoemde koster van de Ned. Herv. Kerk alhier. Deze installatie kon j.l. Zondag niet plaats vinden omdat alle formaliteiten nog niet waren verricht. DE INSTUIF Zaterdagavond 6 Nevember zal de eerste Instuifavnod worden gehouden. Jongeren van plm. 1430 jaar zullen in het zaaltje Lievendaal een gastvrij ont haal vinden. Men kan daar biljarten, sjoelen, dammen, kwartetten enz. enz., terwijl men aan een keurig ingerichte leestafel met vele binnen- en buiten landse tijdschriften verstrooiing kan vinden. Aan de uitlatingen van de jeugd van Amerongen kan men afleiden dat deze Instuif (met gratis toegang) druk bezocht zal worden. En dit niet ten on rechte, want tijd noch moeite zijn ge spaard om deze Instuif tot een succes te maken. De zaal gaat om 7 uur open. Het aantrekkelijke van de instuif is, dat men niet om 7 uur aanwezig behoeft te zijn; men kan tot 10 uur in- en uit lopen. Laat in 't vervolg 's Zaterdagsavonds het zaaltje Lievendaal het trefpunt van de jeugd zijn. Stuif er eens in. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. E. A. C. Reijdon, Kerkewijk, tel. 2134. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 uur, alleen voor dringende ge vallen dr. Bakker te Leersum. Telef. K 3434-495. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Van Zaterdagavond 6 tot Zondagavond 12 uur dr. S. T. Heij te De Klomp. Tel. K 8387-200. RHENEN. Dr. G. E. Wijchers, Achter bergsestraatweg 181. Tel. 328. LAAT UW WINTERKLEDING NU DOOR ONS BEHANDELEN 9 CHEM. REINIGEN 9 VERVEN REPAREREN STOPPAGE VAN AL UW KLEDING! Wordt gehaald en gebracht. Speciaal bedryf voor Veenendaal en Omgeving Kerkewyk 19, Veenendaal, Tel. 2607 (Speciaal optiek-afdeling) VRAAG BIJ KOPEN EERST PRIJSOPGAAF BIJ AANKOOP NIEUWE BRIL ETUI GRATIS REPARATIES ZOVEEL MOGELIJK DIRECT EN ZEER VOORDELIG KLEINE REPARATIES GRATIS Verkoop uitsluitend Hoofdstraat 106. Onze zaak heeft geen filiaal. Geachte redacteur, Uit het raadsverslag in uw blad van 29 October bleek ons dat de heer Van Hardeveld ten aanzien van ons bedrijf zich enkele opmerkingen heeft veroor loofd, naar aanleiding waarvan wij u beleefd verzoeken dit „ingezonden" te willen opnemen. Mogen wij de heer Van H. hierbij be leefd uitnodigen in ons bedrijf een kijk je te komen nemen? U kunt zich dan overtuigen dat er inderdaad wél een toilet en wél water aanwezig is en dat „de oude garage'oorspronkelijk een limonade-fabriek is met voldoende licht en ventilatie. De Arbeidsinspectie, die destijds op ons eigen verzoek is gekomen, zou zijn fiat wel onthouden hebben, indien de situatie was, zoals is gesuggereerd. Misschien wil de heer Van H. 's mor gens tegen 10 uur of 's middags tegen half vier komen? U kunt dan gelijk tijdig constateren dat dan naar keuze koffie, thee of chocolade geserveerd wordt, zodat het met dat ontbrekende comfort nog wel een beetje meevalt. Waarom geen gebruik gemaakt van de Industrie-terreinen? zo vroeg de heer Van H. Misschien is deze kwestie belangrijk genoeg om door een speciale commissie te worden bestudeerd. Vast staat dat er behalve in Veenen daal ook buiten de plaats vele gegadig den te vinden zijn, die graag hun kan toren en opslagplaatsen daar zouden willen vestigen, mits de gebouwen er maar zijn. Met vr. dank plaatsruimte. voor de verleende Tricotfabriek J. Diepeveen Zonen Veenendaal 3elt even en wij staan U klaar. gaarne v„or Specialiteit in fijn Room- botergebak en Croquetten. Pr. Bernhardlaan 177 - t/o Geld.-School (15) „Inderdaad, mijn dochter," mompelt de Romein, „de schatkamer van keizer Caracalla, die na tien eeuwen terugkeert om zijn schatten weer in bezit te nemen." Met grote stappen loopt hij het vertrek in en slaat triomfantelijk met zijn handen op de stenen kruiken en kisten. „Zilvergoud edelstenen," schreeuwt hij„Diamanten paarlen.robijnen.Genoeg om een heel leger te hurenEn wapensGoede Romeinse zwaar den en schilden, die hun diensten opnieuw verrich ten kunnen, zoals eens, van de boorden van de Nijl tot in het Teutoburgerwoud.... Ha, opnieuw zal ik...." Plotseling zwijgt de Romein verrast en springt haastig opzij. Stukken steen uit het plafond suizen rakelings langs hem heen en vallen aan zijn voeten tot gruisGeschrokken deinst Caracalla achter uit. Aram wendt zich haastig tot zijn schildknaap. „Presto, begeleid jonkvrouw Iris weer naar boven. Dit hele gewelf is vergaan en staat op instorten. Snel. Het is hier misschien wel levensgevaarlijk." „Zeker, heer," zegt Presto bedremmeld. Het spijt hem, de schatkamer, zo vol van interessante voor werpen, te moeten verlaten. Maar dan wordt hij zich zijn ridderlijke taak plotseling bewust. „Volg mij, edele vrouwe," roept hij Iris trots toe, „ik zal u veilig uit dit gevaarvolle oord wegleiden." Glimlachend kijkt Aram het tweetal na, als ze de trap weer bestijgen. Caracalla heeft het vertrek van zijn dochter zelfs niet opgemerkt. Met glinsterende ogen laat hij enige goudstukken door zijn vingers glijden„Goud," mompelt de Romein, „en goud is macht.... Genoeg macht om een keizerrijk te herwinnen(Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1954 | | pagina 2