»Wat Lezers Schrijven« Goed bezochte ledenvergacL van „UNITAS" Voor een goede BRIL Eist Achterberg Amerongen Renstroude ^Qoitdom de (^uneratoren ADI0 BALLEGO IJ EN VRAAG 6 AANBOD HARMISOL< Zeven jubilarissen bij de Panterfabrieken Veenendaalse damclub wint van Culemborg Samen uit samen thuis Brand in noodwoning aan de Dijkstraat Controle bevolkingsregister Hoofdstraat 106 - Telefoon 2576 - Veenendaal OUDSTE, MEEST BETROUWBARE TER PLAATSE VAKKUNDIGE BEDIENING ADRES „Die Jahreszeiten" Uit Rhenens Raadszaal WEERVLEKKEN EN KRINGEN IN VITRAGES DIVERSEN N.V. De Landbouwbank Utrecht DE STEEN VAN DE PROFEET Zaterdag 6 November j.l. hield de af deling Veenendaal van „Unitas" leden vergadering. De voorzitter, de heer A. v. d. Weerd, sprak in het openingswoord zijn ver heuging uit over de goede opkomst. Na de huishoudelijke agendapunten te hebben afgewerkt besprak districtsbe stuurder Vunderink achtereenvolgens: De wyzigingen in de CAO Textiel, De 6% loonsverhoging en De verbreking der samenwerking door het NVV. Als voornaamste wijzigingen in de CAO noemde hij de vastlegging van de betaling van 2 °/o vacantietoeslag in de CAO, een bepaling waarvoor de vak organisaties jarenlang geijverd hebben. Verder noemde hij als belangrijke wij zigingen de bovenwettelijke wachtda- genregeling bij ziekte en de opname van de wettelijke bepalingen ten aanzien van ontslag en opzegging. Dat deze en meerdere niet minder belangrijke ver beteringen in de CAO konden worden aangebracht schreef spreker toe aan de trouw en volharding van het georgani seerde deel der werknemers. Ten aanzien van de 6 °/o loonsverho ging ging spr. na, welke oorzaken tot het totstandkomen hiervan hadden ge leid. Hij achtte het een verheugend ver schijnsel, dat in Veenendaal, in tegen stelling tot andere streken van ons land, de toepassing van deze 6 °/o practisch geen moeilijkheden heeft opgeleverd. Tenslotte gaf spreker een overzicht van de gebeurtenissen inzake de ver breking der samenwerking door het NW. Hij was van mening dat de sa menwerking tussen de vakcentralen zo die na de laatste oorlog was tot stand gekomen belangrijke resultaten voor de werknemers, ja voor heel het Neder landse volk had opgeleverd. Daarom achtte spreker het teleurstellend dat het NVV zonder enig nader overleg met de andere beide vakcentralen de samen werking heeft verbroken. Maar, aldus spreker, als samenwer king alleen mogelijk is ten koste van het verzwijgen van ieders principiële Maandagmiddag vond in het schaft lokaal van de Panter sigarenfabrieken de huldiging plaats van een zevental jubiladissen van dit bedrijf. De heren J. van de Weerd, Wilhelminastraat Veenendaal, N. van Remmerden, Eder- veen, K. Jansen, J. H. van Ommeren, J. Remmerden uit Dodewaard, G. Boel houwer en J. van Eist uit Opheusden waren sinds 25 jaar bij de Panterfa brieken werkzaam en werden in een gezellige bijeenkomst gehuldigd. O.a. de aanwezigheid van een deputatie van de fabrieks-commissie werden de jubila rissen door de directeur, de heer J. M. H. van Schuppen toegesproken. Als stoffelijk blijk van waardering voor hun krachten aan het bedrijf ge geven werd de zilveren jubilarissen een polshorloge en een envelop met inhoud aangeboden. Ook de dames vs.n de ju- die per auto van hiyis waren afgeheald deelden in de huldiging en kregen een grote doos bonbons aange boden. De wedstrijd tegen Culemborg heeft de Veenendaalse Damclub VDC gewon nen met 173, waardoor de Veenen daalse dammers opnieuw bewezen thans regelrecht naar de hoofdklasse te wil len promoveren, hetgeen vier jaar ach ter elkaar net niet gelukte. De volledige uitslag tegen Culemborg was: J. EdinkA. Bronk 11; G. van DijkJ. Holleman 20; H. v. d. Brand- hofE. Sladek 20; C. HeikampH. van Kuik 11; H. EdinkG. Jansen 20; A. ValkenburgD. Lamboo 20; W. van ManenJ. Grevinga 11; R. de GooyerW. de Graam 20; J. Roks A. v. Heusden 20; W. v. d. HorM. Lamboo 20. Er moeten thans nog twee thuiswed strijden gespeeld worden, nl. tegen Drie bergen I en Vriendenkring I en een uit wedstrijd tegen Het Rooster I in Bilt- hoven. ONTSPANNINGSAVOND GEMEENTEPERSONEEL De Personeelsvereniging van de ge meente Veenendaal hield in de grote zaal van „Eltheto" haar eerste ont spanningsavond in dit seizoen. De avond werd geopend door de voorzitter dezer vereniging, de heer Van Wijnen, waar bij hij de totstandkoming van deze ver eniging nog eens memoreerde en waar bij hij de toneelclub van het gemeente- personeel uit Ede hartelijk welkom heette. De toneelgroep voerde deze avond het Amerikaanse blijspel „Per Luchtpost" op. Hgt werd vrij en vlot ten tonele ge bracht. In de pauze vertoonde de heer Jarings enige goocheltrucs en zorgde een com- munity-singing voor een gezellige sfeer, terwijl de muzikale medewerking ver leend werd door de pianiste mevr. Van Dalen-van Hees. Burgemeester Bakker sprak een slot woord. Hij wekte allen op actief deel te nemen aan de verschillende ontspan ningsgroepen van deze personeelsver eniging. Het verheugde de burgemeester dat in deze personeelsvereniging alle gemeentelijke functionarissen van hoog tot laag van de meest uiteenlopende on derdelen van het overheidsapparaat elkaar konden vinden, zodat dit zal lei den tot een versterking van de onder linge band en een waardering voor eikaars werkzaamheden. Behalve burgemeester Bakker en zijn echtgenote werd deze avond o.m. bijge woond door wethouder Van Stempvoort, enige raadsleden en bestuursleden van Met ingang van 15 November a.s. is de zustervereniging uit Ede. RECTIFICATIE In ons vorig nummer werd in het van de oprichting van een afdeling Veenendaal van de WD achter de naam van de heer S. G. de Geus, Dr Colijn- straat 35, een telefoonnummer vermeld. Dit bleek echter het tel.-nummer van de SKF-fabrieken te zijn. De heer De Geus is niet telefonisch aangesloten. In het verslag van de show van Cor- settenhuis Anbeek werd gesproken over balletdansjes. Een en ander bleek ech ter niet als zodanig bedoeld te zijn. overtuiging, dan hebben wij liever geen samenwerking. De Chr. Vakbeweging wil en zal haar woord tot de werkne mers van Nederland blijven spreken. Dat de verbreking der samenwerking alleen het gevolg zou zijn geweest van de uitspraken van de voorzitter van het CNV, de heer Ruppert, meende spreker te moeten betwijfelen. Het CNV heeft nooit iets anders gezegd dan wat Rup pert in zijn openingsrede op de laatst gehouden algemene vergadering van het CNV gezegd heeft, welke rede gevolgd is door het verbreken der samenwer king. Spreker wekte tenslotte ellen op pal te staan voor de Chr. Vakbeweging wel ke zich bij al haar arbeid op het terrein van de arbeid wil laten leiden door het licht van het Evangelie. Van de geboden gelegenheid om vra gen te stellen werd door de aanwezigen druk gebruik gemaakt. Na een kort opwekkend woord om de propaganda krachtig te voeren werd de vergadering gesloten. Zaterdagochtend jl. kregen drie 8- jarige Veenendaalse jongens het in hun hoofd om een fietstocht te gaan maken. Zij reden in de richting Wijk bij Duurstede, en het was in dit mooie oude stadje dat zij uitrustten. Gertie Meyer uit de Patrimonium laan, een van de drie knapen, be dacht in eens dat hy toch nodig weer naar huis moest. De andere twee voelden hiervoor nog niet, waarop Gertie alleen de terugtocht aan vaardde, tenminste dat dacht Gertie, maar hij ging de verkeerde kant op. Hij fietste en fietste maar en zag nog steeds geen bekend terrein. Juist toen hy Amersfoorts binnen reed gaf hij de moed op en de waterlanders kwamen te voorsehyn. Een voorby- ganger nam hem onder bescherming en bracht hem by de politie. Omstreeks 3 uur kregen de ouders van Gertie, die hem nog niet hadden gemist omdat zij in de mening ver keerden dat hy by een vriendje had gegeten, bericht dat zy hem in A- mersfoort konden afhalen. Hedenochtend omstreeks half tien ont stond brand in de houten noodwoning, bewoond door de familie Van de Burg aan de Dijkstraat. De onmiddelijk gealarmeerde brand weer was in wel zeer korte tijd ter plaatse en behoefde maar even water te geven. Men had kans gezien een groot deel van de inboedel naar buiten te dragen en ook de waterschade bleef hierdoor beperkt. De houten woning heeft wel een ste nen schoorsteen maar de isolatie van de pijpverbinding was van dien aard dat de houten wand te heet werd en vlam vatte. Hier een foto van de „Harvard" van de vliegbasis Soesterberg welke Maandag middag een geslaagde noodlanding maakte in een weiland in de Meent. AANRIJDING Dinsdagmorgen omstreeks kwart voor zeven vond ter hoogte van de Steenfa briek „Over-Betuwe" te Remmerden een aanrijding plaats tussen een vracht wagen van de fa. H. en een bestelauto van v. d. V. beide uit Eist. De bestel auto liep enige schade op en moest door een takelwagen worden weggesleept. V. d. V. liep enkele schaafwonden op. Door de Christen vrouwen bond en de Meisjesvereniging .Dorcas" alsmede de Jongelingsvereniging „Jonathan" zal op Vrijdag 12 November a.s. van 7 tot 10 uur en op Zaterdag 13 November van 15 tot 22 uur een bazar worden gehou den in het Buurtschapshuis te Achter berg ten behoeve van de nieuwe inrich ting van het verenigingslokaal in ge bouw „Bethel" te Achterberg. De ope ning van deze bazar vindt plaats op 12 Nov. a.s. om 19 uur. Voor Uw verjaardagen een grote luxe sortering gebakjes 18 CT PER STUK Heerlyke slagroomgebakjes. Paryse Slagroomsoezcn Berenklauwen gevuld met Slag room en Ananas. Voor Uw kinder partijtjes: Mergpijpjes ge vuld met crème 12 ct per stuk. Cocoscroquetten gevuld met aparte crème vulling 10 ct per stuk En enthousiast roept iedereen: Ha dat is gebak van D IJ K S T R A Telefoon 2136 meentebestuur aan ieder gezinshoofd een contrölekaart verzonden vermel dende de namen en geboortedata van alle gezinsleden en eventuele inwo- nenden. Jaarlijks dient een controle over het bevolkingsregister plaats te hebben, ten einde mogelijke verschillen tussen de administratie en de werkelijkheid op te sporen en uit de weg te ruimen. Dit jaar is de methode gevolgd van huis-aan-huiscontröle door middel van vooraf ingevulde kaarten. Dit vergt voor de gezinshoofden een minimum aan tijd en moeite. Gevraagd wordt slechts een kruisje te plaatsen in de opengelaten natuurlijk naar Fa* J* F* TAK (Speciaal optiek-afdeling) VRAAG BIJ KOPEN EERST PRIJSOPGAAF BIJ AANKOOP NIEUWE BRIL ETUI GRATIS REPARATIES ZOVEEL MOGELIJK DIRECT VOORDELIG KLEINE REPARATIES GRATIS EN ZEER Verkoop uitsluitend Hoofdstraat 106. Onze zaak heeft geen filiaal. (Vervolg van pag. 1.) „tajo" en „halali" van de jagers, dat alles verenigt zich tot een duidelijk beeld van het jachttafereel. Uitgelaten heid kenmerkt het volgende „Wijn koor", waarin met geestdrift over het edele druivennat gezongen wordt; en natuurlijk wordt er dan onder de tonen van de fluit en doedels een dansje ge maakt. WINTER Dit deel begint met een ernstig voor spel, dat de zware mist, waarmee de winter begint, schildert, een voorspel waaruit opnieuw blijkt, dat Haydn zo nodig de dissonante schrijfwijze wist toe te passen. Klarinet, twee hobo's en fluit zijn de leidende partijen toever trouwd. Nog wordt de ernstige toon vastgehouden in de korte cavatine van de sopraan „Licht en leven zijn verduis terd", in de aria van de tenor „Hier staat de wandelaar stil", het verhaal van de voetganger, die in sneeuw en mist het spoor bijster geraakt is. De kou dreigt hem te verstijven, de moed ontzinkt hem. Plotseling een vriendelijk melo dietje van fluit en violen: het spiedend oog van de verdwaalde heeft een lichtje ontekt, vol nieuwe moed begeeft hij zich op weg en bij de woning gekomen, ver neemt hij vrolijk gezang. De buren uit het dorpje zijn daar bijeen aan de war me haard en de meisjes laten de spin newielen snorren. Tussen het gezang van de vlijtig werkende deerntjes zingt Hanna „Een deugdzaam meisje, rein van zin", waarin verteld wordt van de ge fopte edelman en hoe het belaagde meisje er met zijn paard van door ging. Maar dan is het met de leutigheid weer gedaan; de bas-solist wijst vol ernst op de overeenkomst tussen het sombere winterbeeld en het menselijk leven „Ontwaar nu hier, verblinde mens"; hoe snel zijn de lente en zomerweelde voorbijgegaan, de herfst, hoe mooi ook dikwijls, voorspelt toch al „wat komen zal"; voordat men het weet is de win ter (ouderdom) gekomen. Alles is als een droom vergaan, alles verdwijnt, al leen de deugd blijft. Dan breekt de dag van afscheid nemen aan, van afscheid voor goed. Daarvan zingen de solisten en zingt het koor, dat hier in twee groe pen verdeeld is, dat tenslotte verenigd wordt in een grote fuga, geïntoneerd door de bassen „Ons leide Uwe hand, o God", een waardig besluit van „Die Jahreszeiten", waarin ernst en vreugde op de gelukkigste wijze afwisselen. DE GELEERDE GEKKEN (Vervolg van pag. 1.) lukt moest worden beschouwd. Ten slotte offerde hij zijn leven voor zijn theorieën. Hij was er vast van overtuigd, dat'elk dier door vriendelijkheid gewil- lig werd, maar schoot er ziin hachje bij Een dezer dagep werd door het ge- to€n hij met alle geweld op een on afgericht paard wilde gaan rijden. Het lag voor de hand, dat de „Learned Lunatics" ook op politiek en maatschap pelijk gebied zeer radicale denkbeelden koesterden en de gevolgen bleven niet uit: niet alleen wekten zij wantrouwen op, maar ook openlijke vijandigheid en de druppel, die de emmer deed over lopen, was in Juli 1791 een bekendma king in de plaatselijke krant, waarin sympathisanten werden uitgenodigd voor een diner ter viering van de Franse Revolutie, die de Geleerde Gek ken verwelkomden als de dageraad van een nieuwe en verlichter eeuw. Tegen standers wisten het vuurtje handig aan te wakkeren en lang voordat het diner begon', had zich reëd's een grote menigte om het hotel verzameld, die elke arri verende gast met gejoel en gefluit ver welkomde. Het maal verliep verder rus tig, maar pas na afloop barstte de rel los. De raddraaiers begaven zich naar het verenigingsgebouw, drongen naar binnen, sleepten alles weg wat los en vast was en staken daarna de boel in brand; vervolgens trok men naar de huizen der leden. Dr. Priestley, de be roemde natuurkundige, had het vooral zwaar te verduren. Hijzelf kon nog juist door de achterdeur vluchten, voordat zijn huis omsingeld en in brand gesto ken werd. Zijn boekerij en zijn kost- barg instrumenten zowel als zijn meu bilair en garderobe gingen in vlammen op. Diep geschokt ontvluchtte hij Bir mingham om er nooit weer terug te keren. Drie dagen duurde het oproer, toen werden troepen gemobiliseerd. Talloze buitenstaanders werden eveneens het slachtoffer; slimmelingen schilderden vlug op hun gevel: „Geen philosoof!" Maar er was meer nodig dan een op roer om „The Lunar Society" klein te krijgen. Toen de leden de eerstvolgende keer bijeenkwamen, had James Watt uit i voorzorg een pistool bij zich gestoken. Langzamerhand echter werd de kring kleiner, doordat voor en na de leden stierven en er geen nieuwe benoemd werden en tenslotte hield het Genoot schap op te bestaan; zijn bijdrage aan de wetenschap zou door de volgende ge neratie aangevuld worden. BIJZONDERE VANGST Door de heer B. werd vorige week in „Het Kanaal" een bijzonder goede vangst gedaan. Hij was nl. aan het vis sen en ving hierbij een snoek van 14 pond en 3 ons. LIDMATENKRING Vrijdagavond a.s. hoopt de lidmaten- kring van de Nederlands Hervormde Kerk in Rehoboth bijeen te komen. Spreker is deze avond de heer Meyer uit Veenendaal over het onderwerp: „Hoe leest gij uw Bijbel?" KRINGVERGADERING Door de Nederlands Hervormde J.V. was kringvergadering georganiseerd met enkele verenigingen uit Veenendaal en Ederveen. Het werd een bijzonder aangename avond, waar zeer actuele onderwerpen behandeld werden. GEZINSVERZORGING De plannen om te komen tot een ge zinsverzorging nemen vaster vormen aan. Een gezinsverzorgster wordt ge plaatst in gezinnen waar de vrouw ziek of hulpbehoevend is. Als ieder gemeen telid meewerkt zal men waarschijnlijk binnen niet al te lange tijd tot een be noeming kunnen overgaan. NIEUWS VAN PIT Uitslagen van de onderlinge compe titie van de tafeltennisvereniging PIT. M. v. RaayN. v. Beek20 J. v. VoorthuizenH. v. Beek02 T. Bos—G. v. 't Foort 0—2 B. VinkB. Brunt 20 J. v. VoorthuizenM. de Vries 20 B. Vink—G. v. 't Fóort0—2 T. BosJ. v. Mourik20 N. BosN. v. Beek 20 B. VinkJ. v. Mourik 20 M. de Vries—N. Bos 0—2 Het tweede en derde team van PIT speelden Vrijdag jl. een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het eerste en tweede team van „Ederveen". Het wer den beide overwinningen voor Eder veen. Vrijdagavond 12 November spelen het derde en vierde team van PIT een return-wedstrijd in Ederveen. (Vervolg van pag. 1.) college met de betrachte voortvarend heid en sprak daarbij de hoop uit, dat dit ook het geval zal zijn, wanneer zo iets in Eist mocht passeren. De heer E. P. van Dijk was blij dat het college met dit voorstel is gekomen, vanwege het nog steeds grote tekort aan huizen. Wat de uitschakeling van de drie percelen in de benedenstad betreft, daaromtrent vroeg spr. zich af of B. en W. niet ver standig deden de grond zelf bouwrijp te maken. Spr. was bang, dat het anders in genoemd stadsdeel een ruïne zal blij ven. De voorzitter verklaarde, dat de onderstad niet in de steek zal worden gelaten. Wethouder Klaassen voelde niets voor bouwrijp maken van de grond door de gemeente, aangezien dit veel geld gaat kosten. Bovendien voelde spr. er niets voor de nog staande woning eerst af te breken. Wethouder Boelhouder vestigde er de aandacht op, dat hetgeen de heer E. P. van Dijk vroeg, reeds in het College van B. en W. ter sprake was geweest. Op een vraag van de heer Kerkstra, waar om niet andere aannemers in de gele genheid waren gesteld mee in te schrij ven, antwoordde de voorzitter, dat B. en W. liever iemand hadden, die al eens eerder voor de gemeente had gebouwd. De heer Menting drong aan op spoed. Voordat deze woningen klaar zijn, al- Nou ehik heb ze gezien heur. Mör ik heb ut geweten! Vandaor dak 'r een weêk tussen uit bin gewist. Ik heb zes daogen op den barreg staon te wachten, enne das nie veur niks gewist. Sjonge, sjonge, wat zag ze d'r weer lief uit! Heel bar. Kee wier d'r jeloers van. Mor ehdat kon toen geen kwaod meer, want ik heb ut pas gezeid, toenk Oööh-drie al ha gezien. Dat kon Kee me nie meer ofnemen! Van de filmsterre naor de prof-voet- ballers is veur mijn mör tikke. As de dat zo in „De Vallei" leêst, dan wordt 'r ök nogal is mit burregemeesters ge voetbald As Tijl Uilenspiegel ut ha gelézen, had ie vast en zeker gedocht, asdat die burregemeesters ut 'r naor gemokt hadde! De Nije Klokkenverkoper. dus spr., zal de woningnood wellicht nog weer groter zijn. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat nog geen toe stemming voor de bouw was verkregen, waarna z.h.s. tot bouw en gunning, overeenkomstig het voorstel, werd be sloten. De agenda werd nog aangevuld met een punt betreffende de bouw van 6 middenstandswoningen. Ook de firma Van Drenth was bereid gevonden deze te bouwen en wel voor de prijs van f 102.000,De huur komt op f 60, per maand. De aannemer uit Rhenen, die was ingeschakeld, lag f 7000,ho ger, hoewel de vergelijking ditmaal niet helemaal opging. Cok tot onderhandse gunning van deze woningen werd be sloten. Z.h.s. werd daarna nog besloten tot toewijzing van 86 m2 grond aan de Rijn straat aan L. Zwieserijn, zijnde een per ceel bouwterrein en eveneens een per ceel bouwterrein aan de Grebbeweg groot 613 m2 aan G. J. de Kruyf, beiden te Rhenen. RADIO EN TELEVISIE Molenstr. 1 6 - Rhenen - Tel. 579 kolom achter de geboortedatum voor die gevallen welke accoord bevonden worden. Mochten de gegevens niet juist zijn, of heeft zich een gezinslid in de ge meente gevestigd, dat niet op de kaart vermeld staat, of omgekeerd, is een ge zinslid vertrokken dat wèl vermeld staat, dan dient dit op de kaart te wor den aangegeven. Verzocht wordt de contrölekaarten binnen één week terug te zenden. Deze kunnen hetzij ten ge meentehuize worden ingeleverd, hetzij portvrij per post verzonden worden. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop een jonge G.Y. beer 7 maanden oud, bij T. Jan sen, Dr. Colijnstraat 2b, „De Geer", Veenendaal. Wist u het al? Donderdagavond, Vrij dag en Zaterdag a.s. organiseert het Sanatorium „Sonnevanck" (vereniging tot bestrijding van de tuberculose) een grote bazar in gebouw Eltheto t.b.v. een nieuw kinderpaviljoen. In deze dagen wordt van veel kanten een beroep gedaan op uw hulp. Vluchte lingen, overstroomde gebieden, enz., hebben die dringend nodig. Maar mogen wij de strijd tegen de steeds weer opdringende vijand: de tuberculose, in deze tijd staken? Het Sanatorium „Sonnevanck" wil tal van zieke kinderen een goed onderdak verschaffen. Zou u ook hiervoor niet een klein steentje willen bijdragen? U kunt, als u de bazar bezoekt, bovendien het nuttige met het aangename ver enigen: er is werkelijk van alles. Ook uw kinderen zijn van harte welkom. Diverse attracties staan voor hen klaar. Burgemeester Bakker zal Donderdag avond, om 7 uur, de bazar officieel ope nen. De andere dagen kunt u 's middags na 3 uur terecht, 's avonds na 7.30 uur. Wij bevelen deze bazar hartelijk bij u aan. Het Comité, (voorzitter: burgemeester A. Bakker.) Te koop 150 ras witte leg horns, bij Joh. van Ewijk, Tielseweg 26, Eek en Wiel. Gevraagd nette werkster, liefst Zaterdagsmorgens. G. Diepeveen, Eikenlaan 36, Veenendaal. Technische metaalindustrie Struik Radstaak te Rhe nen vraagt voor enkele uren per week nette werk ster. Te koop schrijfbureau en een jonge bouvier, 4 maan den oud. Te bevragen Nie. Beetsstraat 3, Veenendaal. onlslaan door vocht en beslagen ruiten. Vitrages blijven schoon en nieuw door de WATERAFSTOTENDE EDELSTIJFSEl Verkrijgbaar bij Drogisten f Woningruil. Aangeboden flat (benedenwoning). Ge vraagd andere woning, liefst met tuin. Inlichtingen Benedeneind 5, Veenendaal. Te koop gevraagd 7 kippen, Boslaan 65, Veenendaal. Wordt gevraagd net dag meisje, zelfstandig kunnen de werken. Niet beneden 18 jaar, goed loon. Brieven on der nr. 2038 a. h. bur. v. d. blad. Beschaafd jong paartje, zoekt met spoed woonruim te, liefst Overberg of omge ving. Br. onder nr. 2039 a. h. bur. v. d. blad. Gevraagd flinke werkster. Mevr. Mondria, „Huize De Zoom", Nieuweweg 25, Vee nendaal. Z.g.a.n. divan te koop. KI. Katerstraat 52, Veenendaal. Te koop gevraagd myt drooghout. G. v. d. Weerd, Bakkerij, Parallelweg 82, Veenendaal. Woningruil. Aangeboden flatwoning aan Dr. Colijn straat. Gevraagd woning elders in Veenendaal. Br. onder nr. 2037 a. h. bur. v. d. blad. Voor verhuur van Stoelen, dissen, glas- en aardewe<'c naar J. Kool, Holleweg D 120, Tel. 2460. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. Hartemink Auto's Nijkerk Steyr Diesel- en Dodge ben zine trucks - Renault Luxe- en Bestelwagens. Telefoon K 3494-541 (2 lijnen). Te koop prima eetaardap- pelcn (Noordelingen) f 7,50 per mud, worden thuisbe zorgd. Tevens voeder-aard appelen. C. Robbertsen, Veen weg, Renswoude, Tel. K 8387-356. OPGERICHT 1897 CREDIETEN voor Zakenlieden, Industriëlen en Landbouwers, onder hyp. verband en/of borgstelling, dan wel andere zekerheid. DEPOSITO'S voor 1 jaar vast 3%, 6 maanden vast 2 °/o, 3 maanden vast lVt 3 dagen opzeggens 1 OP BOEKJES (voor kl. bedragen 3 Agent voor Veenendaal: de Heer R. R. MULDER, Kerkewijk 167 te VdaaL (16) Aram wierp een blik door het gewelf. „Het is goed, dat ik Presto en Iris heb teruggestuurd," mompelde hij binnensmonds „De boel ziet er hier niet al te stevig uit." Hij raapte een Romeinse helm van de grond en terwijl hij deze van alle kanten bekeek, kwam er een peinzende uitdrukking in zijn ogen. „Dit gedeelte van Caracalla's verhaal berustte dus op waarheid," merkte hij in zichzelf op. „Hoe lang moet dit hier wel gelegen hebben!" Hij werd uit zijn overpeinzingen opgeschrikt door een luide kreet. Hevig opgewonden klonk de stem van zijn gast, die in een zijkamer was verdwenen. „Heer Aram! Heer Aram! Kom kijken! Hier! Hierheen!" Onmiddellijk begreep Aram, dat de zonderling iets bijzonders ontdekt moest hebben. Hij liet de helm uit zijn handen vallen en haastte zich naar het andere vertrek, doch in de ingang bleef hij sprake loos van verbazing staan. Caracalla had een toorts ontstoken en hield die hoog boven zijn hoofd. Het flakkerende licht wierp grillige schaduwen op de verweerde muren; doch het schijnsel verlichtte een reusachtig beeld, dat in een hoek stond opgesteld: een beeld, dat een der oude Romeinse keizers voor stelde. Doch wat Aram sprakeloos deed staan was het feit, dat het uit marmer gehouwen gelaat als twee druppels water geleek op dat van Caracalla. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1954 | | pagina 2