Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Beatrix Budding zingt weer in Veenendaal Communisten in het Italiaanse leger MULDER Meisje van 24 jaar zwaait scepter op Buitenlandse Zaken Fa. J. F. TAK Wist U.... AGENDA Verlaging Elec- triciteits tarieven GEVAARLIJKSTE ELEMENTEN UITGESCHAKELD Bezoldiging van officieren en soldaten is te gering VROUWEN ROND MENDES-FRANCE Nieuws uit de Omgeving 28e jaargang WOENSDAG 15 DECEMBER 1954 No 59 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel KON HET IN OOST-BERLIJN NIET LANGER UITHOUDEN Snelle opheldering van rijwiel diefstal „Zingt allen tezamen" Kerstfeest in Ojové-gebouw voor ouden van dagen ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Bent U bij de Oogarts geweest? BRILMONTUREN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI A D VE RTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Donderdag 23 December a.s. zal in ge bouw „Eltheto" de uitvoering plaats vinden van het Kerst-oratorium „Het Licht der Wereld" van Herman de Wolff. Uitvoerenden zijn het Hervormd Evangelisatie Zangkoor „Con. Amore", het Utrechts Strijkorkest, Leo v. Stemp- voort, orgel en Beatrix Budding, so praan. De solistische medewerking van Beatrix Budding heeft voor deze uit voering bijzondere betekenis omdat het hier een oud-plaatsgenote geldt die na jarenlang verblijf in Duitsland weer naar Nederland is gekomen. Als enige dochter van de familie Piet Budding, gewoond hebbende Nieuwe- weg 49, later vertrokken naar Arnhem, kreeg zij in de Gelderse hoofdstad haar eerste muziek- en zanglessen. In haar jeugdjaren kwam zij vaak haar vacan- ties bij haar grootouders, de fam. Jac. Budding, doorbrengen en het bleek toen al dat haar in de muziek een grote toe komst beschoren was. Later vertrok zij naar Duitsland om daar haar studie te voltooien. Zij vestigde zich tenslotte in Berlijn waar zij een contract kreeg bij de Staats Opera. Van de vele opera's waar in Beatrix als sopraansoliste optrad noemen wij Othello, Tosca, Tanhauser en de Vliegende Hollander. Na de oorlog werd Berlijn in de be kende vier zönes verdeeld en Beatrix kwam zodoende onder het Russische bestuur terecht. Zij heeft nog enkele ja ren gezongen, maar al spoedig kon zij het hier onmogelijk langer uithouden en maakte plannen om naar het westen te gaan. Dit bleek echter niet zo gemak kelijk want als zij niet beloofde terug te komen werd door het Oostberlijnse be stuur al haar bezit verbeurd verklaard. Haar vader werd inmiddels ernstig ziek en zo vertrok Beatrix naar Arn hem, nadat zij in het bezit was gekomen van de vele hiervoor benodigde papie ren en handtekeningen. Ondanks de vele aantrekkelijke aan biedingen die zij uit de oostelijke zóne NA AANRIJDING DOOR AUTO OVERLEDEN De 84-jarige W. van Stuivenberg, welke Donderdag j.l. voor zijn woning aan de Nieuwe weg op de rijweg lopen de door een passerende auto werd aan gereden en vrij ernstig gewond raakte is gisteravond in het Juliana ziekenhuis alhier overleden. dat Vrijdagavond omstreeks 7 uur de Rijkspolitie werd gealarmeerd voor het feit dat de eenzaam aan het Egeler- meer met zijn broer samenwonende landbouwer H. Bos (beter bekend als Hannes Hu) door een onbekende man op zijn erf zou zijn overvallen en be wusteloos geslagen? dat het slachtoffer zelf beweert dat de onbekende man hem met een spade te lijf is gegaan? dat de eveneens gewaarschuwde arts een klein wondje aan het hoofd van B. ontdekte alsof hij dit lichaams deel lichtelijk had gestoten dat de politie geen spoor van een aanslag of van een aanrander heeft kunnen vinden en zo vrij is aan de ver- Jdaringen van Hannes Hu te twijfelen? dat naar later bleek het slacht offer zelf alarm geslagen heeft bij de dichtsbijzijnde buurman? dat de Veenendaalse drieling Jo- pie, Corrie en Hillie Kalter zich als voorbeeldige baby's gedragen en uitste kend groeien? dat zij nu respectievelijk 1360, 1370 en 1430 gram wegen? dat zij nog steeds in een couveuse verblijven en wel tot zij minstens vijf pond wegen? dat een patrouille van de Veenen daalse politie in de nacht van Vrijdag op Zaterdag in de omgeving van de Pol derweg het heftig blaffen van een hond je hoorde? dat de politiemannen, toen zij poolshoogte gingen nemen, in het duis ter in een schuilhoek een man vonden met een kip in zijn armen? dat de man een inwoner van Gel ders bleek te zijn en dat hij nog een tweede kip die hij uit een van de hok ken aan de Polderweg had gehaald, op zijn vlucht was kwijt geraakt? dat deze kippendief dus door zijn eigen waakse hondje werd verraden? dat de gemeenteraad ruim een jaar geleden het besluit nam tot aan schaffing van een apparaat voor het pijnloos afmaken van honden en katten? dat het hier een z.g. vergas-appa- raat betreft? dat dit apparaat nog steeds niet in bedrijf gesteld is? '"""''ÜÜÜÜÜÜBk. ^flTiiiiiiiiniiiii iiimiiiiimiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^Bk II 1| II -r =3 y ii II e; Zaterdag 18 December (In geb. Eikenlaan) 8 uur, con- eert Ritmeester Mannenkoor o.l.v. Wim Hartsuijker en so- listische medewerking. Donderdag 23 December (In Ojové-gebouw Kostverlo- ren) 's middags Kerstfeest voor de ouden van dagen. (In geb. „Eltheto") uitvoering §1 Kerst-oratorium „Het Licht |f der wereld" door Herv. Evang. Zangkoor „Con Amore". (In geb. Eikenlaan) „Zingt al- len tezamen". Kerstzangavond van het Veenendaals Meisjes- 11 en Knapenkoor o.l.v. Gijsbert van Zanten. Luxor Theater Heden Woensdag en morgen Donderdag de film „Charge ië aan de rode Rivier" en Vrij- dag en Zaterdag „Mule Train". lilli!i!!i!!i!!!l«r!!illlM Beatrix Budding, oud plaatsgenote van Berlijn ontvangt, denkt Beatrix Budding er toch niet meer over terug te gaan, want het is haar gelukt verbeurd verklaring van haar bezit te voorkomen. Haar vader overleed inmiddels en Bea is thans bezig zich in Nederland een be staan op te bouwen door het geven van concerten en zanglessen. Gezien de banden die haar nog altijd met Veenendaal binden, zal de mede werking aan de komende oratorium- uitvoering ook voor Beatrix Budding bijzonder aantrekkelijk zijn. Een dag nadat aangifte werd gedaan van diefstal van een onbeheerd op de Kerkewijk staand herenrijwiel, kon de dader reeds in Nijmegen worden ge arresteerd. Het bleek een inwoner van Achter berg te zijn die op een avond maar eens op de bus naar Veenendaal was gestapt met de bedoeling om hier een fiets ach terover te drukken. Naar hij zelf ver klaarde had hij Veenendaal als terrein voor zijn practijken uitgekozen omdat hij meende dat het hier wel gemakke lijk zou gaan. Op de gestolen fiets is de zwijntjes jager weer naar Achterberg terug ge reden om zijn buit de volgende dag in Nijmegen te verkopen. Nog voor hij het karretje aan de man kon brengen werd hij door de Nijmeegse politie in zijn kraag gegrepen. Na te. hebben bekend is de man. die nog een en ander op zijn kerfstok heeft, ter beschikking gesteld van de Officier van Justitie te Arnhem. POLITIE-SPEURHOND META IN ACTIE Naar aanleiding van een aangifte van vermeende diefstal van een konijn werd j.l. Zondag alhier bij het onderzoek ook de bekende politie-speurhond Meta in geschakeld. Het was niet zeker dat hier van diefstal sprake was. Meta heeft in ieder geval niets kunnen vinden. Ook nu weer zal het Veenendaals Meisjes- en Knapenkoor onder leiding van Gijsbert v. Zanten tegen de Kerst dagen en wel op Donderdagavond 23 December, een Kerstzangavond geven in het gebouw aan de Eikenlaan. Deze avond, waarvan het programma koor-, solo- en samenzang en medewer king van een blokfluit-ensemble ver meldt, begint om half acht. Op Donderdagmiddag 23 December a.s. wordt 's middags in het Ojové- gebouw aan het Kostverloren weer een Kerstfeest georganiseerd voor de ouden van dagen uit Veenendaal. Dit kerst feest wordt ieder jaar gevierd en aan geboden door het ere-comité en bestuur van Ojové. Het kerstfeest is niet alleen bedoeld voor de vaste bezoekers, die da gelijks komen biljarten, maar voor alle ouden van dagen van Stichts en Gelders Veenendaal. INLEG EN TERUGBETALING RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor Veenendaal en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand November 1954 ingelegd f 91898,26; terugbetaald f 94215,85. De Provinciale Utrechtse Electrici- teits Maatschappij te Utrecht heeft be kend gemaakt dat met ingang van de datum van meteropneming in Januari aanstaande de kWh-prijzen van de kleinverbruikerstarieven verlaagd zul len worden. Voor verdere bijzonderheden deze ta riefsverlaging betreffende verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. DADER VAN FABRIEKSDIEFSTAL AANGEHOUDEN Door de Veenendaalse politie werd een werknemer van een der plaatselijke fabrieken aangehouden verdacht van diefstal van een vrij groot aantal kope ren kranen. Aangezien deze werknemer reeds meermalen en over een vrij lange pe riode van dergelijke diefstallen had ge pleegd, kon slechts een klein gedeelte van het ontvreemde materiaal worden achterhaald. De rest was reeds te gelde gemaakt. De dader werd na volledige beken tenis weer op vrije voeten gesteld. WINKELDIEFSTAL Dezer dagen werd door een Veenen daalse winkelier bij de politie aangifte gedaan van diefstal. De dame die, be halve wat zij verder gekocht had, niet de verleiding had kunnen weerstaan cok nog een mooi vestje in haar tas te stoppen werd al spoedig opgespoord. Aanvankelijk beweerde de dame in kwestie van niets te weten, maar toen bij huiszoeking het bewuste mooie vestje werd gevonden hielp geen ontkennen meer. Zo werd het kledingstuk toch nog beduidend duurder dan haar bedoeling was geweest. De Grote Kerk te Monnikendam, welke dateert uit de 15e eeuw, is ernstig in verval geraakt en vertoont scheuren en verzakkingen. Er zal nu binnenkort een begin worden gemaakt met de restauratie, die met steun van het Rijk anderhalf a twee millioen gulden zal bedragen. Rome, December. Nu de West-Euro- pese Unie vorm begint te krijgen en binnen afzienbare tijd dus Nederlandse en Italiaanse eenheden zijde aan zydo zullen staan mogen we niet meer on verschillig blyven voor hetgeen er in Italië gebeurt. Italië is een buurstaat geworden, de Italianen zyn onze bond genoten en het Italiaanse leger is der halve een factor, welke ons moet in teresseren. Nu worden er de laatste maanden vreemde dingen verteld, waarachter vanzelfsprekend commu nistische propaganda steekt. Volgens deze geruchtenzaaiers zou het Itali aanse leger gezien de sterke, commu nistische eiementen, volkomen onbe trouwbaar zijn en samenwerkende, Eu ropese troepen zouden met de Italiaan se contingenten tevens het paard van Troje binnen halen. Willen we de kwestie tot de feiten te rugbrengen dan moeten we allereerst constateren, dat niemand in Italië wil ontkennen, dat waakzaamheid een eerste vereiste is, want ongeveer zeven tien percent van de troep bestaat uit leden van de communistische partij. Italië moet zich met dit leger niet al leen verdedigen tegen eventuele bui tenlandse agressie, doch tevens tegen aanvallen op de democratie van ultra linkse en ultra rechtse elementen. Kort geleden heeft de regering nieuwe maat regelen ter bescherming van de staat genomen, die haar grote bevoegdheden geven. De straffen voor aanvallen op het staatsbestel zijn aanzienlijk ver zwaard. Scelba wil deze nieuwe be voegdheden hanteren om de subversive elementen beter in het oog te kunnen houden. GEZOND CORPS OFFICIEREN Wat leger, marine en luchtmacht aan gaat werd na een hernieuwd onderzoek vastgesteld, dat zij „fundamenteel ge zond zijn". Tal van Italiaanse officieren, aldus blijkt uit de rapporten, hebben tijdens het laatste bedrijf van de twee de wereldoorlog enge betrekkingen ge had met communistische partisanen, maar de meesten hebben zich van deze contacten losgeweekt; via enige com munistische onderstaatssecretarissen slaagden de communisten er in om steunpunten te krijgen in de defensie, maar na diverse controles slaagde men er in deze gevaarlijke extremistische ideologieën werden overgeplaatst, ge- isoleer d, en niet meer bevorderd en dermate gecontroleerd, dat ze hun pro paganda moesten staken. Het officiers corps wordt thans derhalve als be trouwbaar gekenschetst. Zeventien procent der recruten zijn leden der communistische partij en brengen hun politieke ideeën mee naar de kazerne. Hieronder zijn slechts één tot twee percent actieve communisten. Ze worden onmiddellijk herkend, zo veel mogelijk geïsoleerd en gecontro leerd. Politieke propaganda is hen ver boden. Defaitisme en sabotage worden streng gestraft. Men behoeft dus niet pessimistisch te zijn. Anderzijds erkent de regering dat openbaar leven en kazerne niet geheel van elkaar kunnen worden gescheiden. Zonder een versterkte autoriteit van de staat en zonder een actieve, sociaal-po litieke bestrijding van het communisme kan men op de duur een op algemene dienstplicht gebaseerd leger niet poli tiek te kunnen neutraliseren. Er komt bij, dat bij officieren en soldaten grote ontevredenheid heerst over de soldij. Weliswaar leven de soldaten in betere kazernes dan vroeger maar met hun drie dubbeltjes zakgeld per dag komen ze niet ver. Een onderofficier verdient nog geen 180 gulden per maand. Een luitenant komt ongeveer aan 300 gulden en een majoor aan 450 gulden. Gezien de prijzen in Italië zijn deze bezoldi gingen gevaarlijk laag. Men hoopt hier in verandering te kunnen brengen. Leger, vloot en luchtmacht werden de laatste jaren versterkt. Men be schikt weer over tien infanterie-divi- sies, drie tankdivisies en vier Alp:ni- brigaden. De vloot heeft 320 eenheden, waaronder twee slagschepen, drie krui sers en twee torpedoboten. De beteke nis van het luchtleger kan verwaar loosd worden: zes jachteskaders, twee verkennings- en twee transporteenhe den. KERKEWIJK 167 -TEt.2860 - VEENENDAAL Knappe, jonge vrouwen spelen een rol in de Franse, buitenlandse politiek. Men ruikt het, als men de Quai d' Orsay betreedt. De muffe geur van vroeger is ver vangen door een delicaat, goed gekozen parfum. Het hautaine gebaartje van Freule Zus en de geaffecteerde toon van een baronnetje, dat met de hakken over de sloot in tien jaren tjjds toch nog net zijn titel van meester in de rechten haalde, zijn verdwenen. Indien ze willen blyven moeten ze een prestatie leveren. Afkomst, relaties en wyze van kleden zijn niet meer doorslaggevend voor een loopbaan in buitenlandse zaken. Ook het geleuter van te laat komen is afgelopen. Van hoog tot laag moet men om half negen beginnen. Mendès-France geeft zelf het voorbeeld: zijn ramen staan wijd open, want hij houdt van een koele wind, die heldere ideeën brengt. De interne organisatie van het ministerie loopt beter dan ooit tevoren. Aansprakelijk daarvoor is een 24-jarig meisje, Léone Picot, zwemkampioene, geïmporteerd uit het quartier Latin en één der bekendste vrouwen rond Mendès-France. De kleine Léone heeft iets in haar mars. Dat moeten zelfs haar gezworen vijanden toegeven. Ze is de persoonlijke secretaresse van de minister-president en tevens zijn tweede kabinetschef. Hierdoor is Léone op 24-jarige leeftijd ongekroond koninginnetje van de Quai d' Orsay geworden. Haar invloed rijkt ver, want in-negentig van de honderd gevallen beslist zij over de interne orga nisatie. Ze gebruikt een heerlijk par fum, dat we hier niet mogen noemen. Steeds is ze uiterst sober, maar zeld zaam elegant gekleed. Haar kapsel is het toonbeeld van eenvoud en Parijse smaak. Sedert enige weken draagt ze.... Nederlandse schoenen. Haar naam wordt maar zelden genoemd. Ze onder tekent vrijwel geen enkele brief en toch weten zelfs de grote, buitenlandse diplo maten reeds, dat Léone uiteindelijk be slist over het tijdstip, waarop Mendès- France hen kan ontvangen. Ze is sou- verein en hoge heren, met klinkende titels en familiewapens dansen naar haar pijpen. Goed, Léone weet haar orders charmant en lief te geven, maar ze moeten worden nagekomen. De werkdag begint om half negen, niet om tien uur en om half negen moet men ook inderdaad aan het werk zijn, want anders komt er wat luiden. Léone leest ook de buitenlandse pers. Ze beslist, wat interessant is voor Mendès. Ze re geert de hele correspondentie van het ministerie, ontwerpt het werkprogram ma van de eerste minister en beslist op welk tijdstip hij met andere regerings personen zal confereren. De komeet loopbaan van dit meisje is tekenend voor de beginselen van Mendès-France: nog een jaar geleden werkte ze als me dewerkster op de redactie van een Pa rijs weekblad, dat door politieke vrien den van de regeringsleider wordt uitge geven. De chefredacteur van het be treffende orgaan adviseerde hem Léone Picot als eerste medewerkster te ne men. Ze had geen titels en weinig di ploma's. De muffe, bedompte sfeer van de meeste departementen van buiten landse zaken in vele hoofdsteden was haar volkomen onbekend. OP DE VOORGROND Er is een tijd geweest, dat knappe, Franse vrouwen met blote schouders en kunstvolle kapsels vanachter de scher men Frankrijk regeerden. De vrouwen van Mendès-France treden op de voor grond en hebben officiële functies. Di versen van zijn bekendste assistenten zijn dames en er wordt zelfs gefluisterd dat hij bereid is vrouwelijke ambassa drices in enige bekende hoofdsteden aan te stellen. „De Franse vrouw", aldus zei hij eens, „met haar gecultiveerde smaak, haar natuurlijk diplomatiek vermogen en haar aangeboren gevoel voor fijne nuanceringsverschillen is geboren voor de diplomatie." De echtgenote van Mendès treedt niet op de voorgrond. Lili houdt zich onledig met haar huishoudelijke zorgen. Ze weet haar man te verrassen en partij tjes te leiden. Heel Frankrijk weet, dat DE BRONNEN VAN DE ORINOCO Telkens opnieuw worden door weten schappelijke expedities de bronnen van de Orinoco ergens anders ontdekt Deze onderzoekingen hebben echter politieke betekenis. Er bestaat namelijk een tractaat tussen Brazilië en Venezu ela, waarin wordt bepaald, dat de landsgrenzen in de zone van de Orinoco in overeenstemming met de ligging van de bronnen zullen worden bepaald. VREEMD VERBOD In Württemberg is most door de eeuwen heen de huisdrank bij uitne mendheid gebleven. Nu heeft men ech ter in oude kronieken bepalingen ge vonden, waardoor het tijdelijk was ver boden, in bepaalde gemeenten van Württemberg deze most te drinken. Op dit „misdrijf" kon de mostlief- hebber zelfs tot gevangenisstraf worden veroordeeld. BERLIOZ EN ZIJN PUBLIEK De Franse componist Hector Berlioz had geen hoge dunk van de fantasie van zijn publiek. Als noot in zijn partituur van zijn dramatische symphonie „Romeo et Ju liette" schreef hij: „Het publiek heeft volstrekt geen verbeeldingskracht. Daardoor vinden de passages, die aan de verbeeldingskracht van het publiek zouden moeten appelleren helemaal geen bijval." DOE HET ZELF MAAR! Aangezien het in Kaapstad niet mo gelijk was, in de hotels de kaffers die dienst weigerden door blanken te ver vangen, heerst daar algemene perso- neelsschaarste. Het is in eerste rangs hotels gebruik geworden, dat de gasten zelf hun bed den opmaken en voor hun ontbijt zor gen. In tal van hotels is het de gasten zelfs toegestaan, hun warme maaltijden in de keuken zelf klaar te maken waarmede men dan de jeugdherbergen te onzent al ver vooruit is! Lili en Mendès elkaar liefhebben gelijk 25 jaren geleden. Lili Mendès-France is de dochter van een bekend warenhuis- bezitter in Caïro. Ze hoort tot de be kende familie Cicurel, welke zakelijke belangen heeft in vele landen. Sommige bladen, zoals „spects de la France" be weren zonder meer, dat het zakelijke belangen van deze onderneming waren, die Mendès noopten tot een onmiddel lijke wapenstilstand in Vietnam. Er is weinig reden om aan deze insinuaties geloof te hechten. Cicurel zou ook zon der wapenstilstand wel zaken hebben kunnen doen met de Vietminhs. Ander zijds mag wel worden aangenomen, dat het huis in Egypte druk op de regering in Caïro heeft uitgeoefend met als ge volg, dat de anti-Franse campagne laar aanleiding van de situatie in Noord- Afrika milder is geworden. GOTEN OP HET KRIM-SCHIEREILAND De monnik der Franciscanen Willem van Rubroek uit het dorp Rubroek in het hedendaagse Franse Vlaanderen, en daar omstreeks 1230 geboren, was ver moedelijk de eerste, die op zijn ontdek kingsreizen door Rusland en Azië authentieke berichten bracht omtrent de vestiging van de Goten op het Krim- Schiereiland. Aangezien hij, zoals destijds gebruik was, alle reizen te voet uitvoerde, kreeg hij contact met vele bewoners van ge noemde streek. Nog in het tijdperk van Napoleon I leefden in de Krim-streken enkele dor pelingen die door hun uiterlijk, hun be ter gebouwde en verzorgde huizen di rect als Germanen opvielen. Bouwvallen en standbeelden enz., sculpturen, poorten en andere voorwer pen gaven blijk van een peil van be schaving, dat in bedoelde streken daar na nooit weer werd bereikt. Wij mogen zelfs veronderstellen dat er nauwelijks kans op bestaat, dat onze eeuw in deze streek weer een opwaartse beweging van de beschaving in bouw kunst e.d. zal zijn beschoren, laat staan dat wij ten deze die zeker duizend jaren terugliggende periode kunnen over treffen. Enkele archeologen, die als Duits of ficier de bezetting van de Krim gedu rende de laatste wereldoorlog hebben meegemaakt, hebben ook nog enkele sporen van deze beschavingsresten be schreven. Er verschenen foto's van in de bekende vakbladen. RHENEN. Een Rhenenaar die een paard had gekocht en het beest in een weide had gebracht aan de overkant van het Rhenense veer, heeft maar wei nig plezier gehad van het dier. In de weide was nl. een kabel gespannen op borsthoogte, waartegen het paard zicht heeft doodgelopen. BARNEVELD. Nadat gebleken was dat een verbouwing van het gemeente huis van Barneveld geen bevredigende resultaten kan opleveren hebben B. en W. van deze gemeente besloten de mo gelijkheden voor nieuwbouw te bestu deren. Op de gemeentebegroting 1955 is dan ook een bedrag van f 20.000,uit getrokken voor het uitschijven van een prijsvraag voor een ontwerp voor een nieuw raadhuis. BENNEKOM. Dezer dagen werd op het kantoor van Garage Van de Weerd alhier een bedrag van f 2200,ont vreemd. De dader heeft zich hiervoor waarschijnlijk toegang verschaft door middel van een sleutel of loper aange zien geen sporen van inbraak werden ontdekt. BENNEKOM. Het bestuur van de Ver. tot instandhouding van Herv. scho len te Bennekom heeft bij het gemeen tebestuur van Ede een aanvraag inge diend voor de bouw van een tweede Hervormde school. Met het bestaande schoolgebouw komt men minstens drie lokalen tekort. Wanneer U een zeer voordelige BRIL wilt hebben, kom dan eerst eens bij ons kijken I En maak een keus uit onze grote sor tering U slaagt dan zeker GOEDKOPER dan U denkt. REPARATIES VLUG EN BILLIJK Bij aankoop nieuwe BRIL, etui GRATIS OPTICIËN Hoofdstr. 106-Tel. 2576 - Veenendaal

De Vallei | 1954 | | pagina 1