Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Mannenoverschot in Veenendaal blijft nog steeds verminderen de VALLEI-riks? Een halve eeuw Schietven „Prins Hendrik" ii HAUSER, de grappenmaker Bij ondergekoelde regen spiegelgladde wegen BRIL Fa. J. F. TAK Wist 11 AGENDA ^iópret Waar is Hy isfl7.50tc€iard Nieuws uit de Omgeving 29e jaargang VRIJDAG 14 JANUARI 1955 No. 4 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenaeel Voortgekomen uit 's Lands Weerbaarheid „Mens durf te leven" Vakbeweging en Chr. Roeping Filmavond Dierenbescherming Controle bevolkingsregister Aangifte hondenbelasting „Door 't dolle heen" Gecompliceerde auto-botsing NU NOG MAAR 82 MANNENEER DAN VROUWEN UITVINDER VAN EEN WONDERLIJK DIËET De Vorst werd verjaagd door warme lucht uit Middellandsezee gebied Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Opiiecmpleatscn voor militairen in onze omgeving EEN GOEDE VOORDELIGE Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Tijdens de Woensdagavond gehouden jaarvergadering van de Schietvereni ging „Prins Hendrik" werd een niet vaak voorkomend jubileum gevierd. Een viertal leden herdachten dat hun namen reeds op de ledenlijst van 1905, dus vijftig jaren geleden, voorkwamen. Voortgekomen uit de vereniging ,,'s Lands Weerbaarheid" bestaat de schietvereniging reeds meer dan vijftig jaar. Haar oprichtingsdatum is niet met zekerheid vast te stellen. Zeker is ech ter, dat de vier jubilarissen in 1905 lid waren. Een feit dat waard is aan de vergetelheid te worden ontrukt. Het zyn de heren W. N. A. van Schuppen, J. van Amerongen, W. de Haas en H. M. van Schuppen. Reeds als jongens traden zij als lid toe en behoorden tot de meest actieve leden. Serieus werd er geoefend. Elke Zaterdagmiddag marcheerden zij met de zware, grote schijven 1.75 x 1.50 m., gemaakt van dikke regels, van de Markt naar de Berg om met het toen aan de vereniging toegewezen materiaal te gaan oefenen. Wel bestond het geweer Model 95 reeds en werd door het leger ge bruikt, maar de schietverenigingen moesten zich nog redden met het lompe Beaumontgeweer, dat door zijn sterke terugslag de schutters er soms op pijn lijke manier aan herinnerde, dat het noodzakelijk was het wapen goed tegen de schouder gedrukt te houden. Het enthousiasme overwon echter de moei lijkheden en de resultaten bleven niet uit, want op de eerste wedstrijd, gege ven door de thans niet meer bestaande schietvereniging te Voorthuizen, waren het „die kleine jongens", zoals zij een tikje smalend genoemd werden, die de eerste prijs in de wacht sleepten. Toen ging het steeds verder voor waarts. De roos die eerst twaalf cm. middellijn had, werd teruggebracht tot 10 cm. Het legergeweer model 95 werd ter beschikking van de schietvereniging gesteld, een instructeur werd benoemd, een serie van zes en dertig oefeningen werd ontworpen, schietboekjes, waarin de resultaten werden opgetekend, wer den uitgereikt. En maar oefenen op 50, 100, 150 en 200 m., in drie verschillende houdingen: staande, knielende en lig gende, moesten bepaalde cijfers worden behaald. "SfrgTïg—wetti- de hand er aan gehouden dat elke schutter geen nieuwe oefening mocht beginnen, alvorens de vorige met succes konden worden ge maakt. Al die maatregelen droegen er toe bij dat de Veense schutters in de verschillende plaatsen, waar wedstrij den georganiseerd werden, gewaardeer de tegenstanders werden geacht. En ook toen het buksschieten werd ingevoerd, dat zwaardere eisen stelde, bleven de schutters van „Prins Hendrik" niet achter. De wapens werden meer ge- perfectionneerd, de richtmiddelen steeds dat er gisterochtend op de Spoor wegovergang aan de Kerkewijk een wel zeer bijzondere autobotsing heeft plaats gehad? dat hier een z.g. rail-auto of con- tróle-lorrie van de Ned. Spoorwegen een passerende Volkswagen in de flank aanreed? dat er voor deze onbewaakte overweg is voorgeschreven dat het weg verkeer met een rode vlag op het pas serende railverkeer opmerkzaam moet worden gemaakt? dat genoemde rail-auto echter zonder meer de overweg passeerde? dat de Volkswagen zwaar bescha digd werd? dat omstanders de uit de rails ge slagen rail-auto weer op het rechte spoor hebben gezet? dat er nog geen klaarheid ge bracht kon worden in de in het pand van de firma De Gruijter aan de Hoofd straat gepleegde inbraak? dat het onderzoek van de politie nog steeds gaande is? dat de Veenendaalse turnster Corrie van Barneveld zich bij de te Lei den gehouden wedstrijden om het nati onale kampioenschap dames-turnen uitstekend heeft geweerd? dat zij zelfs als vierde wist te eindigen? ^^■llltlllllMIIIMCMlll IIIUIIIIIIIIII II iiiiiiiiiiiiiii*fiiiiiiiiiiiifiii Samengesteld in samenwerking met de Veenendaalse Ver. voor Vreemdelingen Verkeer H Éi L Zaterdag 15 Januari (In geb. „Eltheto") 's avonds opvoering van de kinder-ope- rette „De Bloemenfee en de Prinses". (In geb. ,,'t Trefpunt") Knal avond voetbalver. „V.R.C." (In Cantine Ritmeesterfabrie- ken) 's middags en 's avonds f| Ritmeester Schaaktournooi. Donderdag 20 Januari (In geb. ,,'t Trefpunt") 's av. |f ds. G. van Duinen van Was- II senaar spreekt over „Mens durf te leven", onder ausp. van afd. ff Veenendaal der Ned. Chr. 1| Vrouwenbond. Luxor Theater Van heden Vrijdag t.m. Maan- U dag de film „Rio Grande" en van Dinsdag t.m. Donderdag „De Plunderaars". meer verfijnd, de doelen verkleind. „Prins Hendrik" bleef schieten. Op de 100 m. baan is de roos voor de flobert buks 5 cm. geworden, op de 12 m. baan I1/» mm. De oefeningen gingen door en de resultaten mochten genoemd worden. De concentratie van de schutter tijdens het schieten moest steeds sterker wor den, het scherpe oog, de vaste hand, de beheersing van het lichaam, de regeling van de ademhaling, vroeg en vraagt nog steeds meer aandacht. „Prins Hendrik" A.s. Donderdag 20 Januari hoopt voor de plaatselijke afdeling der Ned. Chr. Vrouwenbond in gebouw ,,'t Trefpunt" te spreken ds. G. van Duinen uit Was senaar met het onderwerp: „Mens. durf te leven". Op Dinsdag 8 Februari a.s. zal de heer M. Ruppert, voorzitter van het Chr. Nationaal Vakverbond te Veenendaal voor de Chr. Besturenbond spreken over het onderwerp „Vakbeweging en Christelijke roeping". Deze bijeenkomst wordt gehouden in de kleine zaal van het Verenigingsgebouw aan de Eiken laan. De nieuw opgerichte Veenendaalse afdeling van de Ned. Ver. tot Dieren bescherming heeft voor Woensdagavond 2 Febr. a.s. een film- en propaganda- avond georganiseerd in de grote zaal van gebouw „Eltheto". Naast de ver toning van drie prachtige films zal deze avo^d ook het woord worden gevoerd doo- de directeur van de vereniging in Dei. Haag, de heer G. N. Nieuwen- huijsen. Het gemeentebestuur verzoekt alle in- worers, die de contrölekaart bevol kingsregister nog niet hebben terugge zonden, dit zo spoedig mogelijk te doen. Het blijkt, dat de achterzijde van deze kaart in vele gevallen niet wordt inge- vulc. Dit aangiftebiljet moet altijd wor den ingevuld en ondertekend, ook als men geen hond heeft. Di-or de voetbalvereniging „Veenen daal en de supportersvereniging wordt op ""rijdag 21 Januari a.s. in het ge bouw aan de Eikenlaan de revue „Door 't dolle heen" gepresenteerd. Aan deze revue werken mee: Cees de Lange, de Chico's, Roland Wagter, Lucie Steya, Wagter Jr. en Dick Harris. Dit zijn de „Kleine jongens" van 50 jaar geleden die in Voorthuizen de eerste prijs behaalden. Behalve de vele andere bekende gezichten van vroeger vinden wy op deze foto ook de vier jubilarissen, n.l. links vooraan met strohoed de heer W. N. A. van Schuppen, daarnaast rechts de heer J. van Amerongen, vijfde van links de heer H. M. van Schuppen en tweede van links in de voorste staande rij de heer W. de Haas. Op de voorgrond enige leden met de zware Beaumontgeweren Toen Dinsdag een auto van de Ker- kew tk de J. G. Sandbrinkstraat wilde oprijden en vaart verminderde om een wiel.-ijder te laten passeren, werd deze van achteren aangereden door een kraanwagen waarvan de bestuurder het inhouden van de eerstgenoemde auto te laat had opgemerkt. Achter de kraanwagen reed weer een personenauto welke plotseling hevig moest remmen en daarbij tegen een ge parkeerd staande vrachtwagen opreed. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor maar de de materiële schade varieerde van vrij licht tot vrij ernstig. bleef oefenen en elke week komen de leden bij elkaar, om elkaar in een vriendschappelijke sfeer te bekampen. Het spreekt vanzelf, dat de vier ge noemde jubilarissen niet evenveel tot de bloei van hun schietvereniging heb ben kunnen bijdragen. De heer W. de Haas werd steeds meer in beslag ge nomen door zijn bedrijf, zodat hij geen tijd meer had om de schietsport te be oefenen, maar hij bleef lid der vereni ging. De heer H. M. van Schuppen, die aangewezen werd als Commandant der B.V.L. moest zijn aandacht gedurende zijn vrije tijd meer op dit instituut con centreren, lid van „Prins Hendrik" is hij nog. De heer W. N. A. van Schuppen trad op als Commandant van de Vrijwillige Burgerwacht, maar wist daarnaast als bestuurslid van de schietvereniging zich te handhaven. De heer Van Amerongen, die gekozen werd als lid van de schietcommissie der Burgerwacht, bleef evenwel de pennin gen der schietvereniging beheren. En wat meer zegt: de beide laatstge noemde heren wisten zich gedurende de vijftig jaren als schutter in het eerste vijftal, dat de eer van „Prins Hendrik" moet verdedigen, te handhaven. Mede op initiatief van de heer Van Amerongen werd een nauw verband ge legd tussen verschillende schietvereni gingen en de Schietkring „De Gelderse Vallei" werd opgericht, die al meer dan 25 jaar het schietwezen in de Vallei heeft bevorderd. Na het overlijden van de heer J. de Geit werd de heer Van Schuppen niet alleen voorzitter van „Prins Hendrik", maar ook van de Kring. Dat de leden van de schietvereniging deze jubilea niet ongemerkt hebben wil len laten voorbijgaan, spreekt dan ook vanzelf. Woensdagavond werden de vier steunpilaren gehuldigd en een blijvende herinnering aan dit feit werd hun aan geboden. Gaven de na-oorlogse jaren in Veenendaal een vrij snelle toename van het mannenoverschot te zien in 1952 waren er in Veenendaal nog 184 mannen meer dan vrouwen, in tegenstelling tot de meeste andere Nederlandse gemeenten waar men juist veelal een vrouwenoverschot vindt de laatste jaren blijft dit cijfer echter regelmatig teruglopen. Per Januari 1954 was dit overschot reeds teruggelopen tot 114 en per 1 Januari j.l. waren er nog maar 82 mannen meer dan vrouwen. Hoewel er in 1954 toch vrij veel nieuwe woningen werden betrokken en het geboorte- en sterftecijfer niet veel afwijkt van vorig jaar, is de totale bevolkings aanwas in het afgelopen jaar niet bijzonder groot geweest, n.l. 305 zielen, tegen 423 in 1950; 885 ln 1951; 351 in 1952 en 250 in 1953. BIJNA 16.000 INWONERS tal zielen in de gemeente Veenendaal in Wel blijkt het aantal personen dat zich in Veenendaal vestigde weer groter te zijn geweest dan het aantal vertrokken personen. In 1953 waren er n.l. 22 per sonen meer vertrokken dan er ingeko men waren en in het afgelopen jaar was er een vestigingsoverschot van 55 per sonen. Het aantal inkomende personen was n.l. 617 (282 mannen en 335 vrou wen) en het aantal vertrekkende 562 (284 mannen en 278 vrouwen). Het geboortecijfer was in 1954 iets la ger dan in 1953, maar toch nog bedui dend hoger dan in 1952. In het laatst genoemde jaar werden er n.l. 265, in 1953 in totaal 361 en in het afgelopen jaar 343 geboorten aangegeven, waar van 184 jongens en 159 meisjes. Het sterftecijfer was in 1954 ongeveer gelijk als in voorgaande jaren, n.l. in totaal 93 (48 mannen en 45 vrouwen). In de drie voorgaande jaren was het aan tal sterfgevallen 94, 84 en 89. Het geboorte-overschot beliep in 1954 dus in totaal 250. In totaal blijkt het aantal zielen in de gemeente Veenendaal in 1954 met 305 te zijn toegenomen, welk cijfer het aan- 1954 met 305 te zijn toegenomen, welk cijfer het aantal inwoners per 31 De cember dus op 15964 brengt. Verder werden in 1954 totaal 138 hu welijken gesloten, tegen 150 in 1952 en 122 in 1953. In 1954 werden 5 echtschei- dingsvonnissen ingeschreven, tegen 2 in 1953 en 6 in 1952. In Mondaine Amerikaanse kringen wordt Gayelord Hauser nu al jarenlang bewierookt en vereerd als een gezond heidsprofeet. Hy schynt een charmante en lang niet domme man te zyn, die zyn roem in zoverre beslist verdient, omdat hy filmsterren en andere beroemdheden aardige tips voor het behoud van hun aantrekkeiykheid weet te geven. Van de Verenigde Staten is Hauser's faam nog niet zo lang geleden „over geslagen" naar het oude Europa. Een van zijn boeken waarin hy zyn mening geeft over de kunst van het jong bly- ven, wordt ook by ons thans veel ge lezen en een aantal Nederlandse krui deniers verkoopt de ingrediënten voor het dieet dat naar deze figuur wordt ge noemd. De werkelijk deskundigen op het ter rein van de dieetleer schudden hun hoofd over het zonderlinge mengsel van verstandige opmerkingen en met bra- vour voorgedragen nonsens, dat in Hau ser's voorschriften te vinden is. Zij noe men hem een fantast, zij het een fantast van allure. Vooral het volstoppen met minerale stoffen en vitamines, dat door hem wordt gepropageerd, is zinloze door drijverij. Natuurlijk dient onze voeding deze bestanddelen te bevatten, maar het is nergens voor nodig daarvoor speciale gerechten te bereiden, waarvoor de grondstoffen voor duur geld in bepaalde winkels moeten worden aangeschaft. Een normale voeding volgens de Ne derlandse smaak, mits ze maar rijk ge varieerd is, voldoet aan alle eisen van de voedingshygiëne. Weest u dus maar niet bezorgd, dat u tekort doet aan uw gezondheid, als u het door Hauser opgestelde dieet soms niet volgt. VERMAGERING? Een veel verbreide misvatting is, dat men met behulp van Hauser's bijzonde re kostjes vetzucht zou kunnen genezen. Het tegendeel is waar: vele van de door hem aanbevolen voedingsmiddelen ma ken juist dik! Slechts als men zou volstaan met het gebruik van de door Hauser uitbundig aangeprezen groenten, zou men wel slank kunnen worden. Bij een vermage ringskuur komt echter nog wel wat meer kijken dan zulk een eenzijdige be perking in de voeding. De zorg voor de gezondheid vergt dan een zeer zorg vuldige saniênwteHiïTff van de maal tijden, die het best maar kan worden gecontroleerd door een dokter. DE RUSTPLANK Hauser is een Duitser van afkomst, die in zijn jeugd veel met ziekte en ar moede te kampen heeft gehad, ook nog toen hij reeds geruime tijd Amerikaans DE KRACHT VAN DE MOEDERTAAL Omstreeks 1709 begon de massa-emi gratie van bewoners uit de Palts naar de V.S. In Pennsylvania bleven grote groepen van deze emigranten bij elkan der. Dit heeft ten gevolge, dat er ook heden ten dage landstreken in Penn sylvania zijn, waar de inwoners het Amerikaans met allerlei vreemde woor den mengen, die uit het dialect van de bewoners van de Palts afkomstig zijn. het toen in de onderste paar honderd meters vriezen. Daarboven schoven de zachte luchtmassa's overheen, woedend omdat haar plannen niet verwezenlijkt konden worden. Om toch het te veel aan energie af te reageren, bezorgden zij de aardbewoners spiegelende wegen. Uit hogere wolken viel sneeuw, die bij het vallen door de lagere warme lagen tot regen omsmolt. Om de aarde te berei ken moest de regendruppel ook nog de koude vorstlaag passeren. Tijdens dit laatste „traject" kreeg de druppel een temperatuur beneden nul, maar ze ver anderde niet in ijs. Ze bereikte de grond als echte regen maar met een tempera tuur beneden het vriespunt (z.g. onder koelde regen). Na aanraking met vaste voorwerpen op aarde, auto's, bruggen, wegen e.d., veranderde de regen wel dadelijk in ijs. (Van onze weerkundige medewerker) Terwyl wy ons aan het schryven zet ten van het veertiendaagse weerartikel kletterden de regendruppels tegen de ramen. Tien minuten daarvoor sneeuw de het nog en was er zachte hagel. Het zijn verschijnselen, die samenhangen met het doordringen van zachtere lucht uit het zuiden en zuidwesten, die de vorst het verblyf in ons land ontzeggen. Interessante weersomstandigheden dus voor een liefhebber van de natuur, die achter het beschuttende vensterglas zyn waarnemingen kan verrichten. Voor de „buitendienst" echter hieronder te verstaan een ieder, die beroepshalve buitenshuis moet wezen is er niet zoveel plezierigs aan zulk weer. De kans is groot, dat de regen op de nog be vroren grond bevriest en wegen in ys- banen verandert met alle gevolgen van dien. In het afgelopen wintertje, dat een week heeft geduurd, hebben de zuide- ïyke provincies beslist wel haar deel gekregen van de yzel. Nadat de vorst bezit van ons land had genomen, voer den warme luchtmassa's afkomstig uit het Middellandse Zeegebied enkele ma len aanvallen uit tegen de koude lucht. Daar een dun laagje koude lucht hard nekkig stand hield en zich onder geen enkele voorwaarde liet verdrijven, bleef Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Wonlngbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 IN VOLENDAM In het noordoosten van het land mocht men niet mopperen. Daar was Koning Winter sterk genoeg om geen inmen ging van „andersdenkenden" te gedo gen. De vorst duurde hier onverminderd voort. Elke nacht vroor het er op de meeste plaatsen 4 tot 6 graden. In de politiek kan een kabinet op smalle basis dikwijls gemakkelijk ten val worden gebracht. Ook in de weer kunde valt een winter, die onvoldoende fundament heeft en niet kan rekenen op de steun van een krachtig hogedruk- gebied boven Scandinavië, gemakkelijk ten prooi aan de niets ontziende activi teiten van oceaandepressies. In het Maandag j.l. tot een einde gekomen wintertje heeft men kunnen zien, dat een smalle basis niet altijd direct tot dooiweer heeft te leiden. Eerst had een zeer krachtig maximum boven Scandi navië het ijs „er in gebracht" maar toen de schaatsen eenmaal konden worden ondergebonden, verdween het maxi mum met de noorderzon. De vorsttoe- stand leek toen zeer bedenkelijk, maar desondanks heeft het nog tot Maandag geduurd eer de winter de aftocht blies. Al die tijd heeft een smal ruggetje van hoge druk boven de Noordzee de bloe men bij ons op de ruiten gehouden. Zelfs toen de oostenwind was gaan liggen, dooide het niet direct. Natuurlijk spelen toevallige omstandigheden hierbij ook wel een rol, bijvoorbeeld het niet aan wezig zyn van actieve depressies op dat moment. Toen eenmaal de depressie activiteit was opgelaaid we hebben dat in het begin van deze week kunnen zien zat er voor Thialf niets anders meer op dan snel de biezen te pakken. Enige weerstand, zoals we dat half Fe bruari 1954 hebben gezien, kon hij niet meer bieden, doordathet belang rijke hogedrukgebied in Scandinavië niet meer present was. staatsburger was en zijn voornaam had „verengelst". Zijn succes op latere leeftijd dankt hij behalve aan zijn beminnelijkheid en zijn vindingrijke manager ook aanzijn rustbank. Het is namelijk een van zijn handig geëxploiteerde denkbeelden, dat een mens enige malen per dag moet gaan liggen op een schuingestelde plank. Zelf schijnt hij dat ook te doen. Bovendien lijdt hij een sober leven en dat is nu eens een maatregel die gerust ter navolging mag worden aanbevolen. Matigheid kunnen we dus wel van zijn persoonlijke gezondheidszorg overne men. HOCUS-POCUS Het inschakelen van een korte rust poos overdag, waarbij men door languit liggen de bloedsomloop door het lichaam verbetert en de spieren ontspant, is een verstandige maatregel. Maar is het nu beslist nodig, dat we zo iets pas gaan doen als het ons met veel hocus-pocus wordt bijgebracht? Dr. H. W. S. Ook de VALLEI-riks van de vorige keer werd niet gevonden. Hij werd uitgegeven by de firma C. Diepeveen in de Hoofdstraat te Veenendaal. Hierdoor echter is de waarde van de VALLEI-riks van deze week op f 17,50 gekomen. Ook dezer dagen wordt weer een VALLEI-riks uitgegeven in het ver spreidingsgebied van ons blad. Het nummer van deze riks is AL 051557. Het is weer een rood gedrukt num mer om het zoeken te vergemakke- lyken. Kykt u dus goed uit naar de ryks- daalder met het rode nummer AL 051557; indien u deze rijksdaalder vindt en hem vóór a.s. Donderdag middag op het kantoor van ons blad kunt tonen, ontvangt u een premie van 15 gulden. Als resultaat van een door de Minis ter van Oorlog verstrekte opdracht aan de bevelhebbers van land- en lucht strijdkrachten zijn thans in het gehele land plaatsen aangewezen, waar mili tairen door automobilisten kunnen worden opgenomen. Van deze door de garnizoenscommandanten vastgestelde plaatsen heeft de Legervoorlichtings- dienst een lijst samengesteld, die thans voor publicatie is vrijgegeven. Automo bilisten, die bereid zijn militairen mede te nemen kunnen deze lysten by de kantoren van de ANWB en de KNAC verkrijgen. Voor onze omgeving zijn op deze lijst verder o.a. de volgende opneemplaatsen genoemd: Ede van 1719 uur, Zater dags van 12.3014.30 uur en Zondags van 1618 uur bij de Benthienkazerne aan de Buitenwalestraat; te Zeist op werkdagen van 1820 uur, Zaterdags van 1315 uur en Zondags van 1618 uur bij het politiebureau; te Utrecht (Stadionplein) Wkd. 1719 uur; Zat. 13 15 uur; Zo. 1618 uur. Te Amersfoort (Kazerne Leusderweg) Wkd. 1820 uur, Zat 12.30—14.30 uur, Zo. 16—18 uur. Te Arnhem (Viersprong Koningsweg ach ter Rest. Vliegveld Deelen) Wkd. 17.30 19.30 uur, Zat. 1315 uur, Zo. 1618 uur. Harskamp: Wkd. 1820 uur, Zat. 1315 uur, Zo. 1618 uur. LUNTEREN. Na een langdurig ziek- zijn is alhier op 42-jarige leeftijd over leden mevr. H. v. d. Worff-Smit, als schilderes van stillevens en portret be ter bekend onder het pseudoniem Micha Landt In alle stilte is zij te Driebergen begraven. WAGENIGEN. Ds. B. G. Mees ten Oever van Kamerik heeft een beroep naar de Ger. Kerk te Wageningen aan genomen. EDE. Ds. J. van de Poel van Giessen- dam heeft het beroep naar de Oud Ger- Gemeente te Ede aangenomen. WAGENINGEN. Maandag werden door een tweetal honden vier schapen doodgebeten, terwijl drie andere scha pen dermate werden verwond dat zij moesten worden afgemaakt. De eige naar van de honden die in Bennekom woont, moest de aangerichte schade be talen. EDE. A.s. Maandagavond komt de af deling Ede ter Bevordering van de Be langen der Slechthorenden in het Hof van Gelderland in jaarvergadering bij een, o.a. ter voorbereiding van de vie ring van het 25-jarig jubileum. koopt U natuurlijk bij OPTICIEN Alleen verkoop: HOOFDSTRAAT 106 Telefoon 2576 - Veenendaal

De Vallei | 1955 | | pagina 1