Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voorbereiding herdenking van watersnood 1855 Wachters van de Stad tegen het „Duivelse Israël BRIL Fa* J* F* TAK OLIFANTEN op de STARTBANEN - MULDER Wist U Leeuwen overvielen grondpersoneel DE ONZICHT BARE BRIL AGENDA 29e Jaargang WOENSDAG 19 JANUARI 1955 No 5 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel DE ARBEIDSMARKT Fabrieksdief gearresteerd Wasgoed bij de kachel oorzaak van binnenbrand IKONING VAN JERUSALEM: OTTO VAN HABSBURG PRINSES MARGRIET wordt vandaag 12 jaar EEN GOEDE VOORDELIGE Contactlenzen werden verbeterd ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Ten aanzien van het feit dat het in Maart a.s. 100 jaar geleden zal zün dat Veenendaal door een verschrikkelijke watersnood werd getroffen, vernemen wij thans dat de plannen om deze wa tersnood op Zaterdag 5 Maart officieel en plechtig te herdenken nu definitief doorgang vinden. Als een van de belangrijkste onderde len van deze herdenking staat de ont hulling van een monument of gedenk teken op het programma. De plaats van dit monument moet nog worden vast gesteld. Ook de andere plannen voor de her denking verkeren nog in het stadium van voorbereiding. Wel doet de organi serende commissie nu reeds een beroep op besturen van verenigingen e.d. om dat men ingevolge de politie verordening verplicht is het trottoir of het voetpad voor het eigen huis sneeuw en ijsvrij te houden? dat men er althans voor dient te zorgen dat voorbijgangers niet door de gladheid ten val kunnen komen? dat, indien aan een en ander on voldoende aandacht is besteed, degene voor wiens huis door gladheid een on geval plaats vindt, eigenlijk voor de ge volgen daarvan aansprakelijk is? dat men de trottoirs het best ijs vrij kan houden door wat zout te strooien? dat juist enkele dagen nadat het 50-jarig bestaan was herdacht, werd ontdekt dat de Schietvereniging „Prins Hendrik" niet 50 maar 54 jaar bestaat? dat deze vereniging over 6 jaar dus al weer het 60-jarig bestaan kan herdenken? dat dezer dagen al tientallen jon gelieden werden verbaliseerd of gestraft met het schrijven van strafregels we gens het gooien met sneeuwballen op voorbijgangers? dat het dan ook levensgevaarlijk is wielrijders met sneeuwballen te gooien? dat o.a. een meisje het hierbij zo danig te verduren had dat zij ten val kwam en zich lelijk verwondde? Gewesteiyk Arbeidsbureau Veenendaal MANNEN Bieden zich aan: Uitvoerder grond werk, grondwerkers, timmerman, be- tonijzervlechter, stucadoor, opperlieden, granietschuurder, schilders, straatma ker, houtzager, kleermakers, fijnbank werker, landarbeiders, pakhuisknecht, administratief ambtenaar, kantoorbe dienden, boekhouder, dieselmonteur, vertegenwoordigers. Worden gevraagd: Meubelmakers, fa- briekstimmerlieden, wagenmaker, kno- pendraaiers, knopenboorders, knopen- fraisers, mach. bankwerkers, monteur, lood- en zinkwerker, verwarmingsmon teur, montagewerkers, text.fabr.arb., sig.fabr.arb., mach. poetsers, banket bakker, loopjongen, kantoorbediende. VROUWEN Bieden zich aan: Laborante, winkel bediende, l.l.-verpleegster, ass. kinder verzorgster, hulp in huishouding. Worden gevraagd: Text.fabr.arb., sig. fabr.arb., kamermeisje, inpaksters, 1.1. kapster, kapster, naaisters, ateliermeis jes, dienstboden voor d. en n., dagmeis jes, opl. tandarts ass., werkster enkele d.p.w., kantoorbediende. voor 5 Maart a.s. geen feestelijke bij eenkomsten of vermakelijkheden te or ganiseren in verband met het karakter van de herdenking. Van een van de plaatselijke fabrieken werd aangifte gedaan van het ont vreemden van een geldsbedrag van 200 gulden uit de kleding van een der werknemers, welk bedrag door de be nadeelde juist als kinderbijslag was ontvangen. De politie stelde een onderzoek in en arresteerde de 25-jarige P., woonachtig in de gemeente Ede en eveneens in be doeld bedrijf werkzaam. P. legde bij verhoor volledige beken tenis af. Toen hij hoorde van het politie onderzoek had hij het geld ergens neer gegooid en het werd dan ook in zijn geheel teruggevonden. Maandagavond werd de Veenendaalse brandweer gealarmeerd voor een bin nenbrandje bij de fam. H. in de Zand straat. Het wasgoed dat rond de kachel in de keuken ter droging gezet was, had vlam gevat. De nevelspuit had het vuurtje spoedig geblust, zodat de scha de beperkt bleef tot de keuken. 1| Donderdag 20 Januari (In geb. 't Trefpunt) 's avonds, ds. G. van Duinen van Wasse- naar spreekt over „Mens durf te leven", onder ausp. van afd. Veenendaal, Ned. Chr. Vrou- wenbond. Vrijdag 21 Januari (In geb. Eikenlaan) Revue 1| „Door 't dolle heen", o.a. met medewerking van Cees de Lange onder ausp. van V.V. „Veenendaal". Dinsdag 25 Januari (In geb. Eikenlaan) Concert §1 Utrechts Stedelijk Orkest o.l.v. de dirigent Frits Knol. Vrijdag 28 Januari (In gebouw Eltheto) Bazar van H Chr. Gem. Zang- en Toneel- i| ver. „Zang en Vriendschap". g Zaterdag 29 Januari (In gebouw Eltheto) Bazar van „Zang en Vriendschap". Luxor Theater Heden Woensdag en morgen ff Donderdag de film „De Plun- deraars". Vrijdag en Zaterdag iMliHIIIIIIMI Ml IIMIIIIIIIII <1111111IIII llll'11111111|IIIHUII IlllllllII llllli m i ii li ia muil ii i mi ii ii tti 111 ma ii iiiiii ii 11 ii 111 ii iiü 11 ii mi 111111 111 m mi i VERGADERING WINKELIERSVERENIGING De Veenendaalse Winkeliersvereni ging „Handel en Nijverheid" houdt a.s. Donderdagavond in Hotel „De Koren beurs" haar jaarvergadering. Bij de be stuursverkiezing zijn aftredend de he ren Ant. de Ruiter, J. van de Bosch, J. Tak en M. Versteeg. De heer Versteeg stelt zich niet meer herkiesbaar. Verder zal het actieprogramma voor 1955 be sproken worden. tf TEL-AVIV, Januari. Een groep Joods-orthodoxe extremisten maakt de ministers van Israël het leven zuur. De minister van Justitie heeft gedreigd te zullen aftreden. Nagenoeg iedere Zaterdag breken er onlusten uit en steeds moet daarby de politie de onrustzaaiers zoveel mogeiyk ontzien, omdat anders critiek te verwachten valt van andere godsdienstige groepen. Plaats van handeling is steeds de wük Mea Sjeariem in Jerusalem, waar de ongeveer duizend aanhangers van de rabbyn Amran Blau wonen. Auto's, die het wagen op de Sabbath door deze wijk te ryden worden tot stilstand gebracht en beschadigd. Zelfs de wagens van buitenlandse diplomaten en vertegenwoordigers der Verenigde Naties worden niet ontzien. Heel hard ook heeft het een kindertehuis te ontgelden, dat kort geleden door de organisatie der Werkende Moeders in deze wük is geopend. Iedere week vliegen er stenen door de ruiten en eenmaal zelfs zün de „Wachters van de stad" zo noemen zich de volgelingen van Blau het kindertehuis binnen gedrongen om de hele boel te vernielen. Hun Jerusalem moet los van het Duivelse Israël en als koning willen zij niemand minder dan Otto von Habsburg. (foto Me y boom LEDENVERGADERING V.V. VEENENDAAL De halfjaarlijkse ledenvergadering van de voetbalvereniging „Veenendaal" wordt op Vrijdag 28 Januari a.s. in de Kegelbaan gehuuden. EXPEDITIE HOOPT RAADSEL VAN ZUIDPOOL OP TE LOSSEN De onbeantwoorde vragen wat betreft de grote sneeuw- en ijsmassa van de Zuidpool zullen, naar men hoopt, wor den opgelost door de komende Gemene best expeditie die van plan is het Zuid poolgebied te doorkruisen. Dr. V. E. Fuchs, de leider van de expeditie, heeft deze week in Londen verklaard dat het Zuidpoolgebied een van de weinige plaatsen ter wereld is waarover men nog weinig weet. Ongeveer 98 procent er van is met ijs overdekt. Het gebied is even groot als Europa en de Verenig de Staten tezamen en heeft geen bevol king. De expeditie hoopt in staat te zijn in de eerste plaats geografische proble men op te lossen. Andere vraagstukken die de expeditie zal aanvatten, betref fen wetenschappelijke en meteorologi sche problemen. De expeditie hoopt in 1957 het Zuidpoolland te doorkruisen. HET LEVEN VAN EEN HUISVROUW Een Britse socioloog, de heer R. G. Bateson, heeft enkele interessante sta tistieken gepubliceerd in een weten schappelijke studie omtrent het werk van een huisvrouw, die deze week aan de Housing Centre Trust in Londen zullen worden voorgelegd. In deze stu die staat onder meer te lezen dat een huisvrouw tijdons de uitoefening vr- haar normale plichten gemiddeld iedere twee minuten een deur open en dicht maakt, eens per uur naar de kachel kijkt en zeventig procent van haar leven in de keuken doorbrengt. In een kleine compacte woning legt de huis vrouw per dag gemiddeld een afstand van anderhalve kilometer af en het ko ken vergt 44 tot 62 procent van haar tijd. Deze statistieken zijn het resultaat van proeven met tien huisvrouwen, die ieder twee of drie kinderen hadden, in huizen met drie slaapkamers in Bor- cham Wood en Ilford (Essex). GASTURBINES VOOR TANKBOTEN In Groot-Brittannië is een nieuw tijd vak ingeluid wat betreft de voortbewe ging van schepen. De 12.000 ton grote olie-tanker Auris zal haar convenionele motoren overboord zetten en vervangen door een 5500 p.k. gasturbine-motor, welke is ontwikkeld door het Shell Ma rine Research and Development De partment. EEN MEETINSTRUMENT VOOR PIJN In de V.S. heeft men een apparaat geconstrueerd, om te meten, hoeveel pijn een mens kan verdragen. De instal laties houden naar uiterlijk het midden tussen een radiotoestel en een filmpro jectieapparaat. De stralen van haar 1000 Watt lamp worden door een lens ge worpen en gedurende drie seconden op kiei.it piekvau nei. menselijk voor hoofd gericht. De intensiteit der stra ling doet men bij een tweede test toe nemen. Aldus gaat men na, hoeveel tijd de hitte nodig heeft om als een pijnscheut te worden ondervonden. De „pijneen- heid" wordt in „dols" uitgedrukt. koopt U natuurlijk bij OPTICIËN Alleen verkoop: HOOFDSTRAAT 106 Telefoon 2576 - Veenendaal (Van onze correspondent.) NAIROBI, Januari. In Kenya komen de piloten voor vreemde verrassingen te staan, want de wilde dieren belemmeren de luchtvaart en duiken op de meest ongelegen ogenblikken op de vliegvelden en zelfs in de hangars op. Zo gebeurde het op het vliegveld Nairobi-West dezer dagen, dat de commandant van een passagierstoestel, dat startklaar op de baan stond, met al ronkende propellers, aan de controletoren moest seinen: „Er komt een hele kudde olifanten op de startbaan. Wat moet ik doen? Over." Het personeel in de toren seinde terug: „Komt vaker voor. Maakt u niet on gerust. Laat de propellers op volle toeren draaien. Resultaten zullen u verrassen. Tot straks. Over." Inmiddels was de kudde nog dichterby gekomen. Gelukkig waren de 28 passa giers niet op de hoogte, daar anders wellicht een paniek zou zün uitgebroken. Nauweiyks had de piloot de motoren op volle toeren ingeschakeld of de kudde aarzelde even, draaide zich om en verdween weer in het oerwoud. De start vond zonder enige vertraging plaats. vliegveld was en jacht op hem maakten. De vier mannen renden naar de zware schuifdeuren en zagen kans deze nog juist bijtijds te sluiten. Ongeveer drie uren hielden de leeuwen brommend de wacht. Daarna trokken ze af. Op het vliegveld in Mombassa vond het volgende plaats. Tijdens de start vloog een wilde vogel, een soort gier, door een raam het toestel binnen. Er dreigde een paniek te ontstaan, want allen in dit land weten dat een in het nauw gebrachte vogel dodelijk kan ver wonden. De tweede piloot raakte slaags met het dier en slaagde er in het te overmeesteren. Zelf was hij dermate gewond, dat het toestel naar de basis moest terugkeren om hem naar het zie kenhuis te kunnen laten brengen. Enige passagiers hadden eveneens verwondin gen opgelopen en de gehele ruimte lag bezaaid met veren. Vaak speelt het toeval een wonder lijke rol. John Mc. Keiler kreeg opdracht op een klein vliegveldje, midden in de wildernis te landen, ten einde er een Britse vrouw aan boord te nemen, die iedere dag een baby kon verwachten. Alles ging goed. Maar tijdens de start doodden de propellers een ooievaar. Enkele ogenblikken later werd de baby geboren. De verkeerstoren had goede raad ge geven enuit ervaring gesproken, want het was niet de eerste maal, dat zo iets geschiedde. In de onmiddellijke nabijheid van het vliegveld ligt namelijk het nationale park, waarin duizenden wilde dieren rondlopen. Die houden zich niet altijd aan de vastgestelde gren zen en schijnen bij voorkeur uitstapjes te maken naar het vliegveld. Herhaalde malen waren olifanten in kudden tege lijk er een kijkje komen nemen, doch telkens weer waren ze door het lawaai der motoren en propellers op de vlucht gedreven. Het is voor ons bijna onbe grijpelijk, dat dergelijke dingen moge lijk zijn op drie mijl van het uitgaans centrum van Nairobi. De gevaarlijkste ontmoetingen met wilde dieren zijn hier min of meer genormaliseerd. Maar voor al op het vliegveld staat men nogal eens angst uit. Aan levensgevaar went men niet zo gemakkelijk. Zo gebeurde het bijvoorbeeld, dat enige mecaniciens tij dens de nachtelijke uren doende waren een toestel te controleren in een hangar waarvan z© de grote schuifdeuren had den laten openstaan. Geheel verdiept in hun werk werden ze plotseling opge schrikt door een inboorling, die gillend kwam aanrennen en de vrolijke tijding bracht, dat een heel stel leeuwen op het HISTORISCHE BRIEVEN VAN NAPOLEON EN NELSON TE KOOP Tengevolge van de opheffing van het vijftienjarig verbod op de invoer van kunstwerken, antiek en niet-belletristi- sche werken ingevolge de dollarimport- beperkingen zal op 14 Maart bij Sothe by's te Londen een Amerikaanse ver zameling van 100 brieven van Napoleon en 100 van Nelson worden geveild. Dit zijn de eerste werken die zullen worden vrijgegeven na de opheffing van het in voerverbod, dat door het Ministerie van Handel werd uitgevaardigd. De brieven vormen een onderdeel van de verzame ling Andre de Coppet van brieven en handschriften: een van de grootste ver zamelingen ter wereld. De heer Coppet, een Amerikaanse afstammeling van de Hugenoten, stierf in 1953. Hij had 30 jaar lang de gehele wereld afgereisd op zoek naar brieven van historisch be lang. Onder de verzameling brieven van Napoleon zijn voorbeelden van Napo leons eerste proeven in het Frans. Zij werden phonetisch geschreven toen hij als jongeling aan de Academie werd op geleid. Zowel de brieven van Napoleon i als die van Nelson bevatten particuliere als officiële documenten. ROLLS ROYCE MOTOREN VOOR VERTICAAL STARTEND VLIEGTUIG De Rolls Royce fabrieken hebben be kend gemaakt dat zij de straalmotoren zullen leveren voor een nieuw type ver ticaal startend vliegtuig dat in de Ver enigde Staten door de Ryan Aeronau tical Company wordt gebouwd. De mo toren zijn van het type „Avon", Groot- Brittannië's experimenteel vliegtuig, dat de bijnaam van de „Vliegende Bed stee" kreeg, heeft ook twee Rolls Royce Avon motoren. LANDVERRADERS De „Wachters van de stad" zijn tegen Israël. Ze willen namelijk een Joodse staat, die geheel overeenkomstig de geest van het Oude Testament wordt bestuurd. Ze verzetten zich in hun eigen wijk tegen alles wat tegen het Oude Testament indruist. Zo wensen ze een volledige Sabbathsheiliging. Zelfs brandweerwagens en auto's van de ge neeskundige dienst worden gehinderd, omgeworpen of zelfs in brand gestoken i als ze op Sabbath door het stadsdeel rijden. De inrichting voor de kinderen der Werkende Moeders is de „Wachters van de stad" een doorn in het oog, om dat er jongens en meisjes in dezelfde lokalen onderwijs ontvangen. Hun actie tegen deze inrichting gaat zo ver, dat de autoriteiten er ernstig over denken de school te verplaatsen en het prestige verlies maar op de koop toe te nemen. Eén ding is wel prettig. De volgelingen van Blau en ook de rabbijn zelf steken hun mening niet onder stoelen of ban ken. Ze zijn zelfs eerlijk in het gemeen verraad. De rabbijn heeft zich zelfs niet ontzien om over te lopen naar de Ara bieren in Jordanië en hun te verzoeken het heilige, Joodse huis te verlossen van het juk van Israël. Ze zouden daarbij op zijn volgelingen kunnen rekenen. Aan gezien er nog steeds een oorlogstoestand bestaat tussen de staat Israël en de Arabische landen is dit niets anders dan hoogverraad en overal elders zou rab bijn Blau de kogel hebben gekregen of levenslang zijn opgeborgen. De Ara bieren, weinig voelende voor dergelijke, gevaarlijke avonturen, gaven Blau tel kens als hij clandestien de grens over schreed ever can de politic ■'-•an Israël Deze sloot hem telkens enige weken in en liet hem ook telkens weer vrij. POLITIEKE EN GODSDIENSTIGE INVLOEDEN Herhaaldelijk is het in de wijk Mea Sjeariem tot ernstige botsingen geko men tussen de „Wachters van de stad" die het kindertehuis aanvielen en de leden van de Histadrouth, die het ge bouw poogden te verdedigen. De politie stond hierbij vrijwel machteloos omdat de regering niet hard tegen de extre misten durft optreden. De politiek spreekt hierby een woordje mee, omdat de felheid waarmee rabbijn Blau liet Joodse geloof verdedigt toch wel enig respect afdwingt bij andere groeperin gen. Door een te sterke actie tegen de fanatiekelingen zou men gemakkelijk politieke stemmen kunnen verliezen. Hun levenswijze dwingt inderdaad in zekere zin bewondering af. De volge lingen van rabbijn Blau leven nog ge lijk de Joden in de middeleeuwse Ghet to's van Oost-Europa. Ze hebben nog de oude tijdrekening en dragen nog immer de lange, zwarte kaftan en de grote, dito hoed. Alle mannen dragen een baard. De vrouwen worden als onmondig be schouwd. Hun dochters kunnen de stem van haar hart niet volgen, omdat de vader haar reeds lang tevoren heeft „uitgehuwelijkt". Het hoofdhaar van de jonge meisjes wordt afgeschoren of ver borgen, teneinde haar onaantrekkelijk te maken, want aantrekkelijkheid is onzedelijk. Ze dragen zwarte, gebreide kousen en zien er inderdaad niet erg aardig uit. Een meisje, ongeacht de na tionaliteit, dat zich in een vlot zomer- toiletje in de wijk durft vertonen wordt uitgejouwd en nageroepen. De mannen van Blau werken niet. Ze bestuderen steeds het Oude Testament. In feite heb ben ze slechts twee bronnen van in komsten: steun van godsdienstige Joden in Amerika ensmokkelen. Blau heeft zijn aanhangers het smokkelen voorgesteld als een godvruchtig werk, omdat het afbreuk doet aan het „dui velse Israël". De „Wachters van de stad" hebben duizenden aanhangers in de U.S.A. die daar eveneens actie ontplooien en onder meer de ruiten van het ambassadege bouw van Israël inkogelen. Vrijwel ge regeld worden de autoriteiten van de Verenigde Naties bedolven onder „Blau- protesten en voorstellen", waaruit wel blijkt, dat hun haat tegen Israël groter is, dan hun verlangen naar een eigen tehuis. Liever wonen ze in een ge ïnternationaliseerd Jerusalem dan on der het juk van Tel-Aviv. Dit ge- internationaliseerde Jerusalem zou dan te zijner tijd een waar, Joods koninkrijk moeten worden met een echte koning, Otto von Habsburg. WEINIG ANIMO Drie vertegenwoordigers van rabbijn Blau hebben dezer dagen een bezoek gebracht aan het consulaat van Oosten rijk in Israël en het verzoek ingediend de Oostenrijkse regering in overweging te geven Otio von Habsburg er van op de hoogte te stellen, dat Jerusalem be reid is hem als koning te ontvangen. De consul heeft zijn bezoekers volgens het te Zwitserland verschijnende blad „Is- raëlitischies Wochenblatt" medegedeeld, dat hij het verzoek zal overbrengen, doch persoonlijk niet gelooft, dat Wenen of Otto veel belangstelling zullen tonen. Otto von Habsburg zelf toont weinig animo en schijnt de zaak als een vro lijke operette te beschouwen. Maar hij voelt er niets voor „operette-vorst" te worden, hoezeer de Weense wals hem nog altijd bekoort. Het is te begrijpen, dat er verschil lende groepen mensen bestaan, die er veel ongemak van ondervinden, als zij gewone brilleglazen plus een montuur moeten dragen. Allereerst zijn dit sport lieden, bijvoorbeeld boksers, maar ook toneelspelers worden liever niet ge dwongen tot het bezigen van een bril. Het mocht derhalve een uitkomst worden genoemd, toen enige tientallen jaren geleden de ontdekking werd ge daan, dat men bepaalde brilleglazen voor de ogen kan zetten, door ze onder de oogleden te schuiven. Een apparaat om de lenzen op hun plaats te houden, wordt daarmee dus overbodig. Verder is men op die manier zijn bril niet ieder ogenblik kwijt een euvel waar heel wat mensen mee tobben en, wat doorgaans veel belangrijker wordt gevonden, anderen merken niet, dat de betrokken persoon een bril draagt. VERBETERING Nu moet men zich niet voorstellen, dat alle problemen hiermee ineens uit de wereld zijn. De contactlenzen van de soort, die men aanvankelijk uitsluitend bezigde, vermoeien de drager nogal, vooral doordat de binnenzijde van de oogleden er door wordt geprikkeld. Men kan ze derhalve niet bij voortduring in de ogen hebben. Maar na enige tijd zijn oogartsen en opticiëns aan het werk gegaan om de onzichtbare bril nog te verbeteren. De allernieuwste onzichtbare „brille glazen" bestaan niet meer uit glas, maar uit een kunststof. Zij zijn zeer klein en ze bedekken alleen het doorzichtige hoornvlies, waar ze door z.g. capillaire werking tegenaan worden gedrukt. Ver dere bevestiging is dus niet nodig. Verschillende bekende filmartisten maken tegenwoordig van dit soort con tactlenzen gebruik en zij zijn er zeer tevreden over. Met enige oefening slaagt men er al gauw in deze lenzen vele uren achtereen, zelfs een gehele werkdag, tegen de ogen aan te hebben. Ook bij zeer bepaalde oogafwijkingen kan het wel eens van nut zijn, dat een contactbril wordt gebezigd in plaats van de gewone soort. Het is echter niet al leen bij deze gevallen, maar ook bij de gewone gezichtsgebreken noodzakelijk, dat men de mening van de oogarts vraagt. Deze is de enige, die kan beslissen of uw ogen een bril nodig hebben en zo ja, of die bril uit contactlenzen mag be staan. Een „onzichtbare bril" is niet goed koop. Dat komt o.a. ook al doordat ze met veel zorg moet worden uitgekozen en worden geprobeerd, want die lenzen moeten natuurlijk precies op de ogen passen. dr. H. W. S. Vrydag was de eerste dag, waarop georganiseerd liften door militairen plaats vond. De militairen toonden zeer weinig belangstelling voor dit georganiseerde liften. Bü het M.O.K. te Hilversum waren twee liefhebbers en in Laren zegge en schrijven één. Met de commandant ging het in marsorde naar de Iiftplaats. "ASSURANTIEKANTOOR I KERKEWIJK 167 -TE1.2860 -VEENENDAAL

De Vallei | 1955 | | pagina 1