Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken E De Veenendaalse Drieling 1200 Scholieren zagen films van de Dierenbescherming TABLETTEN TEGEN LIEFDESVERDRIET de VALLEI riks? BRIL Fa. J. F. TAK AGENDA (§eiezet\~, en (§eknip WAT GAAN WE TOCH VOORUIT Waar is Nieuivs uit de Omgeving 29e jaargang VRIJDAG 4 FEBRUARI 1955 No. 10 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhen.-n, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpcnzeel OHHi i mmmm Bromfietsrijder tegen onverlichte handkar Zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht Door gassen bedwelmd geraakt „Het is middernacht Doctor Schweitzer" DE ARBEIDSMARKT EEN VAN DC TWEE EEN GEWONE KAM ER/AS OF ZO N PRACHTIGE KAMERJAS VAN VAN DER ZEE II I! 185 Leden voor nieuwe Veenendaalse afdeling Het kosteloos afhalen van eieren voor de Markt Geen vrouwelijke ambtsdragers Vijf-cents-actie Herv. Gem. loopt goed Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, WAT DOEN DE VEENENDAALSE CLUBS? Hij is f25. - waard EEN VAN DE TWEE EEN GEWOON VEST OF ZO N WARM- WOLLEN-VEST VAN VAN DERZEE Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Woensdagavond reed de heer Van L. uit Rhenen op de Groeneveldselaan te Veenendaal in volle vaart tegen een stilstaande onverlichte en hoog met af valhout geladen handkar, en is daarbij zeer ernstig gewond geraakt. De handkar was niet verlicht en de heer Van L., ook nog verblind door he;, felle licht van een auto, had de hand kar niet gezien. Met zijn gezicht kwam de heer Van L. met volle kracht tegen het ongelijk geladen en met punten uit stekende hout. De heer Van L. die wonderlijk ge noeg nog kans gezien had naar de 60 meter verderop gelegen SKF-fabriek te lopen werd door dr. Pilon direct ter voorlopige behandeling naar het Julia na ziekenhuis gebracht. De heer Van L. die een kaakfractuur, een gebroken neusbeen, een beschadigd oog en een gescheurde wang had opgelopen werd naar een ziekenhuis te Utrecht overge bracht. Hier dan de eerste officiële foto van de Veenendaalse drieling. Dezer dagen zullen zy het Juliana ziekenhuis ver laten. Van links naar rechts zyn het Jopie, Hillie en Corrie Kalter. Ze zyn nu zoveel in gewicht aangekomen dat zij verder door hun moeder verzorgd kun nen worden. Maandagmiddag zijn twee jeugdige loodgieters, de 22-jarige J. Spies en de 16-jarige M. van Slooten uit Veenendaal door gassen bedwelmd. Zij waren aan het werk in Utrecht, in de kelder van een in aanbouw zijnd gebouw, toen zij waarschijnlijk door gassen, ontstaan door de synthetische lak, waarmee zij werkten, bewusteloos zijn geraakt. Ge lukkig hebben hun mede-arbeiders hen ontdekt, anders waren de gevolgen waarschijnlijk nog ernstiger geweest. In bewusteloze toestand zijn zij naar een ziekenhuis in Utrecht vervoerd en konden Woensdag naar hun woningen in Veenendaal worden overgebracht. Hun toestand is nu redelijk. De datum van de vertoning van de bekende en prachtige film „Het is mid dernacht, doctor Schweitzer!" is nu be paald op Donderdag 17 Februari a.s. in het gebouw aan de Eikenlaan. Deze vertoning vindt plaats op initiatief van het C.N.V. Gcwestelyk Arbeidsbureau Veenendaal MANNEN: Bieden zich aan: uitvoerder grond werk, grondwerkers, timmerlieden, be- tonijzervlechter, stucadoor, opperlieden, granietschuurder, houtzager, kleerma kers, landarbeiders, verfspuiter, elec- triciën, dieselmonteurs, electromon- teurs, administratief ambtenaar, kan toorbedienden, boekhouder, draaier. Worden gevraagd: meubelmakers, fa- briekstimmerlieden, wagenmaker, kno- pendraaiers, knopenfraisers, mach. bankwerkers, monteurs, lood- en zink- werkers, montagewerkers, text.fabr.arb., mach. poetsers, banketbakker, sig.fabr. arb., loopjongen, destillateur, orgel bouwer. VROUWEN: Bieden zich aan: laborante, winkel bediende, l.l.-verpleegster, hulp in huis houding. Worden gevraagd: text.fabr.arb., sig. fabr.arb., kamermeisje, inpaksters, 1.1.- kapster, kapster, naaisters, ateliermeis jes, dienstboden v. d. en n., dagmeisjes, werkster enkele d. p. w., kant.bediende. Vrijdagsavonds is het Gewestelijk Ar beidsbureau geopend van 7 tot 9 uur. i= li e: ii Samengesteld in samenwerking met de Veenendaalse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer Zaterdag 5 Februari (In geb. „Eltheto") 's middags, jaarvergadering Ned. Christ. |I Bond van Werknemers in de |1 Textielbedrijven „Unitas". Dinsdag 8 Februari (In geb. Eikenlaan) De heer M. Ruppert spreekt over „Vakbe- |1 weging en Christelijke Roe- ping" onder ausp. van Christ. |I Besturenbond. (In geb. 't Trefpunt) Gecombi- neerde jaarvergadering CBPB, CBTB en CTBTB. Te behande- i| len onderwerp: „De boer en zijn toekomst". Luxor Theater Van heden Vrijdag t.m. Maan- dag de film „Straatjongens van Rome" en van Dinsdag t.m. |f Donderdag „Gemaskerde Ka- |l pers". Woensdagavond werd in gebouw „Eltheto" een propaganda-avond gege ven voor de dierenbescherming. Deze avond was uitgeschreven door het voor lopig bestuur van de Veenendaalse af deling. Het welkomstwoord werd gesproken door de heer G. M. Recter, als voorzit ter van het voorlopig bestuur. Een bij zonder woord van welkom werd toe geroepen tot de heren Sliedrecht en Kuiper van de afdeling Ede en de heer A. V. Hartogh van de afd. Wageningen. Tot nu toe waren de Veenendalers, die lid van de dierenbescherming waren, bij één van deze afdelingen ingeschreven. Nu Veenendaal een zelfstandige afdeling gaat vormen, is dit met spontane mede werking van Ede en Wageningen ge gaan. Men heeft de Veenendaalse leden naar de Veenendaalse afdeling over geschreven. Ook burgemeester Bakker onder streepte deze avond het belang van de dierenbescherming en gaf zich eveneens als lid op. Het propaganda-woord werd gespro ken door dr. Nieuwenhuysen, directeur van de landelijke Dierenbeschermings- bond. Een woord van hulde werd gesproken tot de jeugdige propagandist van de Veenendaalse afdeling, Leendert Blad, die zelf voor meer dan 100 nieuwe le den had zorggedragen, zodat het aantal leden nu 185 bedraagt. Vervolgens werden een tweetal films vertoond. De eerste film, hoofdzakelijk Zoals reeds in ons Woensdagnummer van deze week aangekondigd zullen de eieren welke bestemd zijn voor aanvoer op de Veenendaalse Eierenmarkt gedu rende 15 weken kosteloos bij de kippen houders worden afgehaald. Nader wordt thans bekend gemaakt dat zij die van dit gratis vervoer willen gebruik maken hiervan kennis moeten geven vóór a.s. Dinsdag 12 uur, en wel bij J. Beijer, Dijkstraat, J. Pol, Dijk- straat, C. Hardeman, Dijkstraat, M. Groeneveld, Kade, A. van 't Voort, Spoorlaan en J. Hardeman, Beneden eind. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij nog naar de betreffende adver tentie elders in dit nummer. handelende over vee en honden, werd toegelicht door Dr. Nieuwenhuysen. Na de pauze werd een schitterende kleu renfilm vertoond, waarbij Jan Ivan het gesproken woord voor zijn rekening nam en zelfs de vogelgeluiden kunstig imi teerde. Beide films waren opgenomen door Jac. Visser. Reeds 's middags hadden 1200 school kinderen in twee voorstellingen deze films kunnen bekijken. Met deze propaganda-avond heeft Je afdeling Veenendaal de noodzakelijk-^- heid van haar bestaan en haar be staansrecht duidelijk bewezen. Het besluit van de synode der Ned. Hervormde Kerk om de vrouw tot alle kerkelijke ambten toe te laten, heeft in verschillende plaatsen ernstig verzet opgewekt. Een en ander heeft geleid tot de oprichting van het comité „Tegen de vrouw in het ambt", waarvan ook in Ede een afdeling is opgericht. De bedoeling van dit comité is, een groot aantal handtekeningen te verza melen onder een brief aan de synode, waarin „ernstige verontrusting" wordt uitgesproken over dit besluit. Zowel vanaf de kansel als door middel van een artikel in de Edese Kerkbode wordt deze actie onder de aandacht van de gemeenteleden gebracht. „De gebeurtenissen, die sedert de be vrijding in onze kerk plaats vonden", al dus het Edese actiecomité, „wekten eerst verwondering, daarna ontstelling en na dit besluit van de synode ernstige verontrusting. Het plaatselijk comité, det inmiddels reeds een vergadering heeft gehouden om de te voeren actie te organiseren, wijst er tenslotte nog op, dat het aan de synode te richten adres zowel door be lijdende lidmaten als door doopleden mag worden ondertekend. Ook de vrou wen mogen voor deze ene gelegenheid het „zwijgen in de gemeente" verbreken, want zij worden eveneens opgewekt, dit adres te ondertekenen. Onder flinke belangstelling werd in gebouw „Eltheto" de eerste vergadering gehouden van de V.C.A., (Vijfcentactie) welke actie het beroepen van een vijfde predikant voor de Ned. Herv. Gemeente alhier wil mogelijk maken. Het bleek dat na een jaar het saldo 'reeds tot f 6.188,20 was gegroeid. De voorzitter van het actie-comité, de heer Schilperoort, hield een toespraak en beantwoordde vele vragen welke uit de vergadering werden gesteld. Ook ds. Wisgerhof voerde nog het woord. VERZETSBEELD VOOR WINTERSWIJK. Hei oeeiu voor opgejaagd wild, dat b(j Tante Riek, mevrouw Kuipers-Rietberg te Winterswijk in de oorlog onderdak vond. Beeldhouwer G. Bolhuis te Amsterdam legt thans de laatste hand aan dit beeld, dat 4 Mei a.s. in Winterswyk zal worden onthuld. SPIEGELTJE, SPIEGELTJE AAN DE WAND Ook het onverwachte vertrek van sommige vooraanstaande diplomaten en geleerden naar Rusland blykt nogal eens aanleiding te geven tot het schry- ven van een artikeltje. Wij lazen o.m. daarover in het Duitse weekblad „Neue Illustrierte": „Rika Dialina, een Griekse schone, was in haar land uitgekozen om in Ca- lifornië aan de wedstrijd om de titel „wereldschoonheidskoningin" deel te nemen. Deze schoonheidskoninginnen behoeven weliswaar niet zoveel kleren op reis mee te nemen als echte koning innen zij tonen hun schoonheid im mers toch in schamele kleding maar toch had mejuffrouw Dialina zich met twee grote koffers reisvaardig gemaakt. Hierna begaf zij zich naar het Ameri kaanse consulaat in Athene om een vi sum te halen. Het werd echter gewei gerd. Zij is niet alleen een schoonheid maar zij heeft ook een beroep. Zij illu streert ook boeken en zij heeft jaren geleden ook een paar plaatjes voor het boek van een communistische auteur ge tekend. Zij moest van haar reisje naar de V.S. afzien en in haar plaats ging haar concurrente Effie Andraloukaki. Enige deelnemers aan het Amerikaanse congres, die de naam van de V.S. in Griekenland en omliggende landen hoog wilden houden, wendden zich daar om telegrafisch tot de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Dulles, en verzochten hem een tijdelijk en zeer be grensd visum voor Rika te verstrekken. Men moet de moed van deze afgevaar digden, drie republikeinen en twee de mocraten, waarderen, want niemand kan er nu voor instaan, dat er in Ame rika geen stemmen opgaan, die zeggen, dat deze afgevaardigden de communis ten willen bevoordelen. Daarentegen kunnen zij zich troosten met de wetenschap, dat men hen thans in de wereld voor gentleman aanziet. De vijf afgevaardigden hebben hun rege ring een spiegeltje voorgehouden, waar in haar een ander beeld dan dat van het vlotte Griekse meisje wordt voorgehou den: het beeld van dwaze wetten en on handelbare bureaucraten. Het politiek nauwelijks besmette verleden van een jonge schoonheidskoningin wordt ijverig nagegaan, maar ondertussen gaat een man, aan wie de Amerikanen al de ge heimen over hun afweer meedeelden, zonder visum over de zonegrens naar het leger der communisten." VROUW ALS BEUL In de „Alkmaarse Courant" lazen wij, dat vrouwen niet altijd zo zachtzinnig zijn als zij zich wel voordoen. In de Amerikaanse staat Florida ontstond kortgeleden door overlijden de vaca ture van staatsbeul. Tot veler verwon dering kwamen niet minder dan 199 sollicitaties binnen, maar de verbazing steeg ten top toen bleek, dat hiervan 187 afkomstig waren vanvrouwen. Bij een nader onderzoek bleek, dat de meeste van deze vrouwen gescheiden waren. Zij zijn allen ondervraagd en het bleek dat de motieven om naar deze macabere betrekking te solliciteren, overeenstemden. Zij kwamen niet in de eerste plaats af op het honorarium, doch meenden in het beulswerk een be vrediging te zullen vinden voor haar wraakgevoelens tegenover de-man-in- het-algemeen. Slechts weinig van de 187 dames waren gedreven door sensatie zucht, avonturendrang of dergelijke gevoelens. Tenslotte heeft men toch maar een man het baantje gegeven. VADERS EN ZONEN Hoe groot het verschil tussen vader en zoon wel kan zyn, blykt uit het vol gende artikeltje, dat wy lazen in het Hamburgse blad „Die Zeit" en wanneer wij bedenken, dat het hier communis tenleiders en hun zonen betreft, dan stemt dat tot nadenken: „Hans Grotewohl, zoon van de Oost- duitse president Otto Grotewohl, woont in Oost-Berlijn, maar hij is geen partij man en bekleedt slechts een lage functie bij de kantoren van het „Nationaal Re- Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 niettemin bij elkaar. De resultaten zijn verrassend. Alle patiënten werden in enkele uren genezen. Wenend, met afge zakte schouders melancholiek en apa thisch waren ze binnen gekomen. Ze gingen er opgewekt fluitend of zingend weer uit. Het wondermiddel bleek ont dekt te zijn. Het middel schijnt aan alle eisen te voldoen. Het is niet duur, buitengewoon snel werkend en onschadelijk voor de gezondheid. Het veroorzaakt zelfs geen onaangename bijverschijnselen, zoals hoofdpijn, duizeligheid, maagkrampen, hallucinaties, nervositeit ofdrank misbruik. De wetenschappelijke naam van het product is erger dan de titels van drie Spaanse edellieden samenge voegd. Het nieuwe wondermiddel wil het „geestelijke krachtvoedsel van deze tijd" worden. De samenstellers, die in de Amerikaanse stad Cincinnati wonen hopen vooral op een goede export naar Duitsland, Italië en Frankrijk. Om ook wat klanten in de States te trekken hebben ze het tevens uitstekend ver klaard tegen depressies en melancholie. Dientje, als hij vanavond weer niet komt, neem dan maar zo'n tabletje. Eerst oplossen in lauw water. Daarna lang zaam opdrinken en een uur naderhand schijnt de zon weer of vind je andere romantiek in de maneschijn. Sedert de vroegste tyden heeft de on gelukkige liefde een rol in de historie der mensheid gespeeld. Er z(jn zowaar mensen aan deze ziekte gestorven: Romeo en Julia bijvoorbeeld en Tristan en Isolde en zelfs nog in onze tyden van wasmachines en waterstofbommen, in geblikte darmen en electrische scheer- apparaten komen er mensen door de gevolgen van een ongelukkige liefde om het leven. Een Amerikaanse onderzoeker ont dekte op een Donderdagmiddag, dat er in dit opzicht nog een terrein braak lag. De meeste uitvinders van heden hebben namelijk al grote moeite om uit te vin den wat er nog niet is uitgevonden. Hij redeneerde als volgt: het is te gek om los te lopen; in een tijd, dat we in tien minuten het wormvormig aanhangsel uit iemands lichaam peuteren, injecties kunnen krijgen tegen diphterie, er aspi rinen, vitaminetabletten en zelfs voe dingstabletten bestaan is er nog in geen enkele apotheek iets te koop tegen lief desverdriet. De slachtoffers hadden slechts de afgezaagde middelen, zoals drank en arbeid bij de hand ofeen nieuwe, gelukkige liefde. Hij besloot ook deze kwestie te stroomlijnen, studeerde, rekende, nam proeven en kwam zowaar tot een probaat middel, dat kort geleden in de handel is gekomen onder de naam „Meratran". In de laboratoria en klinie ken van de William S. Merrell Company zijn de tabletten reeds geprobeerd op drie honderd patiënten. Het opspeuren van 300 Amerikaanse vrouwen en man nen, die aan liefdesverdriet leden, was een heel karwei, doch men kreeg ze „Veenendaal" krijgt a.s. Zondag be zoek van Zeist, een club die na een slecht begin, thans betere resultaten be reikt. De prestaties van Veenendaal zijn niet zo overtuigend meer als aan het begin der competitie. Tot nu toe zijn de geel-blauwen nog ongeslagen, al hebben zij reeds 5 verliespunten door gelijke spelen. Wil men de nek-aan-nek-race met Hilversum volhouden, dan zal men niet veel punten meer kunnen missen. We voorzien dan ook, dat Veenendaal a.s. Zondag de handen meer dan vol zal krijgen aan Zeist. DOVO gaat a.s. Zaterdag naar DOS '37 te Vriezenveen, een verre reis, waar van moeilijk tevoren het resultaat kan worden gezegd. In de Utrechtse afdeling speelt Matjan thuis tegen PTT-boys, waar de volle winst voor Matjan in zit. Triangelboys moet naar Utrecht tegen PVHU spelen. De Boys kunnen bij een overwinning de leiding definitief in handen nemen. De VALLEI-riks van de vorige week werd uitgegeven in Rhenen, nl. bij de firma Rijsemus, kapsalon. Heerenstraat 11. De riks werd echter niet gevonden en zo is de VALLEI- riks, welke dezer dagen in het ver spreidingsgebied van ons blad zal worden uitgegeven 25 gulden waard geworden. Het nummer van deze riks is 2 AW 759563. Het is weer een rood gedrukt nummer en een rijksdaalder, welke de beeltenis van Koningin Wilhel- mina draagt. Kijkt U dus goed uit naai de ryks daalder met het rode nummer 2 AW 759563. Indien U hem vóór a.s. Don derdagmiddag 12 uur op het bureau van ons blad kunt tonen ontvangt U meteen de van f 22,50 in con tanten uitbetaald. GEREFORMEERDE ORGANISTEN VERGADEREN IN VEENENDAAL Zaterdagmiddag 12 Februari a.s. houdt de Gereformeerde Organistenvereniging een kringvergadering te Veenendaal. Deze vereniging stelt ook belangstellen den in de gelegenheid van tijd tot tijd met haar werkzaamheden in kennis te komen. Ook de samenkomst te Veenendaal geeft hiertoe de gelegenheid, terwijl er ruimschoots gelegenheid zal zijn van gedachten te wisselen. Daartoe wordt een onderwerp ingeleid door de heer Geuchius uit Spakenburg. Vervolgens speelt de heer Leo van Stempvoort de Psalmen 63 en 64 met voor- en naspel, waarna de heer Kor Dijkstra enkele orgelwerken zal spelen van Anth. van Noord en Joh. Seb. Bach. Ook zal één der aanwezigen een melodie ter verga dering opgeven, waarop de heer Dijk stra een improvisatie zal geven. De ver gadering vangt aan om drie uur 's mid dags en wordt gehouden in de Geref. Kerk alhier. „FINGERS" BANANEN „Fingers" zijn vruchten van de bana nen, die tijdens het rijpen van de sten gel zijn afgevallen of die te rijp zijn om nog tijdig op de markt te kunnen wor den gebracht. Deze „fingers" worden kosteloos gedistribueerd in weeshuizen, ziekenhuizen e.d. in de V.S. EEN ANDERE K.L.M. De K.L.M.-vertegenwoordiger te München heeft aanvankelijk tot zijn verbazing de laatste tijd verschillende brieven gekregen van personen, die met trots melding maken van hun grote lengte. Het bleek al spoedig dat deze correspondentie bestemd was voor een andere K.L.M., die zich in deze Duitse stad bevindt, n.l. de „Klub Langer Menschen". Deze stelt zich ten doel voor haar leden reuzeschoenen en -kle ding te vervaardigen. Bovendien doet zij pogingen om be lastingvermindering te verkrijgen, om dat zij van oordeel is, dat reuzen meer kosten voor levensonderhoud hebben dan mensen van normale proporties. Om lid van deze K.L.M. te zijn, moe ten de vrouwen minstens 1.82 m en de mannen minstens 1.92 m lang zijn. GA NAAR DE OPERA! Te Wenen is het bezoeken van be paalde opera's en operettes voor de stu denten verplicht. De stad heeft een cre- diet voor de nodige gratis entree bewijzen verstrekt. constructie-Program". Zijn baas is de partij-architect Hermann Henselmann, wiens zoon in 1953 naar het westen vluchtte. Stefan Brecht, zoon van de communistische auteur Bert Brecht, weigerde naar zijn vader in de Sowjet- zone toe te gaan en ging in Parijs stu deren. In 1953 bezocht hij nog wel zijn ouders, maar eindeloze bezoeken aan fabrieken van het volk, discussies met partij-functionarissen en smeekbeden van zijn ouders slaagden er niet in hem voor de partij te winnen en bij zijn ouders te houden. Kurt, zoon van de Oostberlijnse bur gemeester Ebert, zit in de Torgau-ge- vangenis, door de Sowjetvrienden van zijn vader veroordeeld tot 25 jaar dwangarbeid als „spion en agent". Zijn vader is president van de Vereniging voor Duits-Sowjet-vriendschap en lid van het Politbureau. In 1952 schreef tenslotte John Bechner, zoon van de minister van Cultuur, Johannes Bech ner uit Londen naar zijn vader: „Moet ik u vertellen, dat u als werktuig ge bruikt wordt? Als mijn vader houd ik natuurlijk van u, maar als ik zie, wat daar aan de overkant gebeurt, ben ik blij, dat onze wegen scheiden. LUNTEREN. Vorige maand werd bij een juwelier alhier een diefstal ge pleegd. Vermist werden 27 gouden rin gen en enige horloges. De plaatselijke politie is er in geslaagd de dader aan te houden. Het bleek een bewoner te zijn van het landgoed van het Leger des Heils „Groot Batelaar". Een deel van het ontvreemde kon nog worden achter haald. EDE. De gevreesde konijnenziekte mixomatose maakt thans op de Veluwe slachtoffers onder de wilde konijnen. Op verschillende plaatsen heeft men ca davers van wilde konijnen aangetroffen. Voor zover bekend is het Kroondomein het enige gebied in Nederland dat nog niet met deze ziekte besmet is geweest. EEN DIE U GOED STAAT Koopt U natuurlijk bij: OPTICIEN HOOFDSTRAAT 106 - Telefoon 2576 Leverancier aan alle Zieken fondsen.

De Vallei | 1955 | | pagina 1