Sanapirin Aram Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN Wrijf Kou en Pijn wes met DAM PO Veenendaal Renswoude Eist Amerongen »Wat Lezers Schrijven MüMomtm Officiële Bekendmaking TAFELTENNIS Bromfietser overleden na aanrijding met autobus Last van eennwen f B.B. Amerongen is nu georganiseerd PANTER SIGAREN- EN CIGARILLOSMERKEN, PERSONEEL, zowel MEISJES als JONGENS DE STEEN VAN DE PROFEET Zondagsdienst Doktoren De verjaardag van Prinses Beatrix B B 11L E II VRAAG 6 AANBOD Knip dit merk uit en doe mee aan de grote Remia familie-wedstrijd! Bouwterrein A. Het dee mijn goed Zaterdagavond weer es een ouwe vertrouwde stem door mijn luitspreker te beluistere, n.l. die van onze Landsmoeder van voorheen, 't Was een heele tijd geleje, dat ik Haar gehoord had en Haar stem was wel een beetje veranderd, maar de ondertoon herkende ik nog best en wat Hare Hoog heid zei, was nog klaare taal. Ik en Driek konde ons er tenminste best mee vereenige. En, naar ik in de krant zag, heb onze Burgervader daar ook het zijne van gezeid in z'n Nieuwjaarsrede van deze week. 't Is toch ook schandaalig, zooals er gereesd wordt in de bebouwde kom door minse, die zich zoo gelukkig kenne prij- ze, dat ze achter het stuurrad van een mooie slee of van een nette bestelwage of erges bove in de hoogte van zoo'n sterke truuk moge zitte. Maar hun me- deminse, die op lijn twee of op hun or dinaire fietsies zijn angeweze, daar denke ze niet an. Die kenne, wat hun betreft, gerust het lootje legge. 'k Heb vroeger, in de tijd, toen de oto's pas kwame, hier in de buurt een oud boertje gekend, die ook eens in zoo'n slee van die dage gezete had. La ter sprak ik em en toen ik em vroeg hoe of ie het gevonde had, zei die: ik zit toch liever in m'n lichter, dan in zoo'n anton. Zo gaat er mijn nou ook: ik gaa veel liever op de fiets of ik loop liever, dan in zoo'n benzine-monster te kruipe. 't Is ook veel beter voor de slanke lijn. Op 't laatst kenne ze niks meer zonder zoo'n ding. Als ze achter in de tuin koole moete gaan scheppe voor de vrouw, dan zouwe ze het met de oto gaan doen, als 't kon. Per slot van rekening ken je loopende ook nog gauw over de grens komme. Tenminste dat dacht ik. Een paar dage geleje had Driek 's avonds bar veel trek in een hartig happie. Een kroketje of zoo-iets. Wij effe het dorp ingetippeld, want daar heb je keus genoeg teges- woordig in lekkere-happies-makers. We hadde dan ook al gauw een otomatiek te pakke. Maar ik wist niet of ik waakte of droomde. Ik dacht beslist, dat we ineens in Duitsland verzeild ware geraakt, want toen we de rije lekkere happies eens langs keeke, zag ik een knop zitte en daar stond bij op een bordje: Klin gel. D'r sting ook nog een meneer en an die vroeg ik of hij wist wat dat be- teekende. „Ooh", zei die, „dat is een Duits woord, dat beteekent: bel". Ik zei tege Driek: Zijn we nou in Duitsland of in 't Veen? Ik wist het heus niet meer. Van confuusheid zijn we zonder hartig happie naar huis gegaan. We hadde al gegete en gedronke. Nee, dan die eierhandelare en -boere. Die zijn beter bij de tijd. Die hebben van de Marktkommissie gedaan ge- krege, dat er voortaan op de eiermarkt een snelbuffet komt. Ze kenne daar koffie met een uitsmijter krijge of als ze 't op de borst hebbe een geklutst eitje met een fikse scheut kon jak. Verders zulle de boere met hun eitjes met een taksie van huis gehaald worde. Trug moete ze zelf maar zien. Of de vrouw ook mee ken rij je, dat staat er niet bij. Die zien de baas dus voorloopig niet trug. Zij hebben alleen maar te zorge, dat de eiere netjes schoongewasse zijn en er een beetje oog'lijk uitzien. Ik heb et al bekeeke. 'k Heb met Driek afgesproke, dat we de eitjes van onze eige kippe ook gaan opspare. 't Zijn er wel niet zooveul, maar een stuk of tien per week hale we toch wel uit 't hok. Per slot van reekenning wil ik ook wel eens een gratis oto-ritje en een gratis luns in de koffiekamer, 'k Heb al zoo veul jaare belasting betaald, 'k wil d'r nou wel eens iets voor trugzien. Als nou de boere zich ook maar an de afspraak houwe. 'k Zal deze week eerst nog eens een ekstra eitje van onszelf verschalke. want die zal ik in de toekomst wel misse. Tot ziens dan op de nieuwe eiermarkt. WOUT. STOPZETTING FINANCIERING OORLOGSSCHADE In Juni 1954 heeft de minister van we deropbouw en volkshuisvesting beslo ten, dat na 1 Januari 1955 geen rente vergoeding meer zal worden gegeven voor bijdragen, ingeschreven in het Grootboek voor de Wederopbouw, voor zover deze betrekking hebben op toe gebrachte oorlogsschade aan opstallen, die gelegen zijn of waren in bepaalde gebieden. Bij dit besluit is uitgegaan van de overweging, dat in die gebieden vol doende gelegenheid heeft bestaan om tot herbouw of herstel van deze objecten over te gaan. Deze z.g. rentestop is thans gevolgd door een financieringsstop. De Minister van Financiën heeft n.l. bepaald, dat bij de besteding van een bijdrage in deze gebieden geen financiële faciliteiten zullen worden verleend, indien de aan vraag daartoe niet vóór 1 April 1955 bij de gemeente is ingediend. Tot de gebieden, waarvoor het boven staande geldt, behoort o.a. de gemeente Rhenen. In verband hiermede raden wij be langhebbenden met nadruk aan hun plannen tot herbouw of herstel van verwoeste of beschadigde panden zo spoedig mogelijk in ieder geval vóór 1 April 1955 in te dienen. Rhenen, 28 Januari 1955. Burgemeester en wethouders van Rhenen, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, TH. v. d. WILLIK. HBS-LEERLINGEN NAAR LEGER JEUGDDAG IN BREDA In het schooljaar 19541955 worden bij het leger zgn. leger jeugddagen ge houden. Zoals bekend vormen deze jeugddagen een onderdeel van de voor lichting over de dienst bij land- en luchtmacht welke door de zorg van het Ministerie van Oorlog op middelbare scholen wordt gegeven. Woensdag 9 Februari a.s. gaan 25 leerlingen van de Chr. HBS alhier voor een dergelijke jeugddag naar de KMA te Breda. 2491 2752 2183 2368 2371 3136 2606 2816 3117 3173 2604 NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Boonzaaijer, J., Maanderbroek- weg 4. Engelenhoven, C. van, Rijwielen en motoren, Patrimoniuml. 25. Hoeflaken, W. v., De Kleine Hema, Glas, porcelein, aardewerk, tevens kousenrep., Pr. Bernh.l. 21. Hofstede, P., Stationssingel 4. Huibers, G. H., H. in afvalstoffen, Wilhelm.str. 26. Kievied, A. de, Assur., De Sav. Loh- manstr. 152. Kroesbergen, H. J., Maanderdijk 36, Ede. Leeuwen, D. v., Levensmidd.bedr. De Sav. Lohmanstr. 24. Poel, J. v. d., Chef export afd. Rub- berafd. der Veenend. Stoomspinn. en'weverij N.V., P. H. v. Rijnstr. 54. R K. Salvatorschool, Patrimonium laan 128. Stuyvenberg, R. G. van, Rembr.- laan 3 II. Hedenavond (Vrijdag) wordt te Arn hem de belangrijke wedstrijd gespeeld tussen PMS 2 en Climax 1. Climax heeft momenteel de leiding met 2 pun ten voorsprong op PMS 2. Wint Climax, dan stijgen de kampioenskansen zeer sterk. In het andere geval wordt de strijd om het kampioenscshap weer ge heel open. Het verdere programma is: Zaterdag: le klasse A. Treffers 3 Tios 1. Maandag: 2e klasse C. RTC 1 Kr. en Vr. 1. 4e klasse H. VSW 2 SKF 2. 4e klasse I. Fortissimo 1 Redichem. Dinsdag: 3e klasse G. Sorry 2 Kr. en Vr. 1. 4e klasse I. Sorry 3 VSW 3. Dames: SKF Climax. Woensdag: le klasse A. Tios 1 Swift 1. 2e klasse C. Ritac 2 Tempo 1. Swift 2 Ritac 1. 3e klasse G. SKF 1 Climax 5. Ritac 5 Fortissimo 2. 4e klasse H. Redichem 2 RTC 2. Ri tac 6 RTTV 4. Dames: Ritac RTTV. SCHAAKNIEUWS De uitslagen van de op Woensdag 26 Januari en 2 Februari j.l. gespeelde par tijen in de onderlinge competitie van de Veenendaalse Schaakclub zijn: Groep A. Maas v. d. Bosch 1h de Vries ter Hogt 10 v. Genderen Schoeman VaVs Ellenbaas de Vries 01 Schoeman Elenbaas VaVa v. d. Wal de Vries afgebroken v. Genderen Konings VaVa Diepeveen v. d. Bosch afgebroken Willemsen v. d. Veer VaVa Groep B. Schuurmans Schoeman afgebroken Jansen v. Raay 10 v. Schaik Esseveld 01 Brouwer Esseveld 10 Joh. Schoeman Konings 10 Piso Blankespoor afgebroken GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN In de week van 27 Januari 1955 tot en met 2 Februari 1955 zijn aan het bureau van politie te Veenendaal de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: 1 gele linkerwant; 1 bruine rechter kin- derwant; 1 rood schooletui; 1 blauwe meisjes want; 1 grijs, bruin en blauw geruite shawl; 1 muntbiljet; 1 rode meisjesmuts; 1 grijs zadeldek; 1 bruine glacé herenhandschoen met daarin een bruine wollen handschoen; 1 gebreide wollen das; 1 hoedenspeld; 1 snoer gele kralen; 1 rood glas van auto achter licht; 1 bruine glacé herenhandschoen; 1 bankbiljet; 1 zwart lederen motor- want en 1 bruin en geel geblokte shawl. In hetzelfde tijdvak zijn als verloren aangegeven: 1 grijs geruite shawl; 1 groen schooletui; 1 met rode en witte fi guren bewerkt kinderwantje; 1 koperen gewicht (500 gr.); 1 melkbus je (inhoud 5 liter); 1 gekleurde jongensshawl; 1 bi. jongenspetje; 1 rode kinderwant; 1 ge kleurde jongensshawl; 1 rood plastic schooletui met schoolbenodigdheden; 1 rode damesportemonnaie met ritsslui ting; 1 dameshandschoen (linker); 1 br. kinderwant; 1 br. lederen overslagpor- temonnaie m. inh. alsm. maandkaart n. Ede; 1 rood-witte kinderwant; 1 grijze wildlederen handschoen; 1 rekenboekje; 1 gekl. wollen jongenswant (linker); 1 bl. armband m. hartjes; 1 brilleglas; 1 lichtbr. glacé dameshandschoen; 1 br. glacé herenhandschoen; 1 groen etui, inh. een vulpen en een vulpotlood; 1 ge breide zw. wollen handschoen; 1 ben zinedop van auto; 1 br. herenportemon- naie m. inh. en een grijs jong poesje. Het deskundigst adres voor fluitles. MUZIEKSCHOOL „ARS MUSICA" Directeur: KOR DIJKSTRA DE VERGADERING VAN „MERCURIUS" Gisteravond werd in hotel „De Ko renbeurs" aan de Markt een vergade ring gehouden van de Algem. Bond voor werknemers in de Handel, Bank- en Verzekeringswezen en Vrije bero-vpn „Mercurius", welke vergadering in het bijzonder was belegd voor het Veenen- daals winkelpersoneel. De voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer G. van Barneveld, opende de avond en gaf het woord aan de spreker, de heer Emme- ring uit Amsterdam. De heer Emmering noemde de moei lijkheden ten aanzien van de Winkel sluitingswet inzake de belangen van het winkelpersoneel niet specifiek Veenen- daals. Ook in vele andere plaatsen doen deze zich voor. De koopavond en de meeste andere openstellingen gedurende de avonduren vond de heer Emmering overbodig. Als men maar 60 gulden heeft om uit te ge ven kan men toch niet meer uitgeven. En er zijn winkeluren genoeg om het weekgeld te kunnen besteden. Misschien is er wel een kleine groep die van de koopavond profiteert, zoals alleenwo nende mensen, maar hun aantal is toch niet zo groot dat hiervoor zoveel winkel bedienden in de weer moeten zijn. Dank zij de invloed zowel van de Al gemene als van de Christelijke organi satie van Winkelpersoneel zal het voor stel van Burgemeester en Wethouders ten aanzien van de Winkelsluiting, dat laatst op verzoek van de Gemeenteraad werd teruggenomen, straks belangrijk in het voordeel van het winkelperso neel gewijzigd in de Gemeenteraad te rugkomen. Beide genoemde organisaties hebben na de hiervoor genoemde moeilijkheden de laatste weken verschillende nieuwe leden onder het winkelpersoneel ge boekt, zo vertelde de heer Emmering en hij besloot met een oproep tot de aan wezigen zich te organiseren. Woensdagmorgen vond nabij garage Van Voorst om pl.m. 6.30 uur een ern stig ongeluk plaats, waarbij de heer Ros kam uit Lunteren een zware hersen schudding opliep. De heer R., die met zijn bromfiets in de richting Scherpenzeel reed, had een opengaande deur van een bus van de Fa. De Haas uit Veenendaal niet be- ;merkt, zodat hij er tegenaan reed. Na bij één der omwonenden binnengedra- ziekenhuis in Veenendaal overgebracht en is inmiddels overleden. Mqohirdt'a Zen uwtablettes - helpen U er overheen. VERTONING WATERSNOODFILM Maandagavond 7 Februari zal onder auspiciën van de N.C.V.B. afdeling Eist, secretariaat mevr. A. J. Eimers, Rijks straatweg 165a, de bekende Watersnood film worden vertoond. Deze film brengt zowel de overstromingsramp van twee jaar geleden als het herstel van de dij ken daarna in beeld. DADERS VAN INBRAAK VEROORDEELD Op 18 Augustus van het vorig jaar werd een inbraak gepleegd in de kiosk van de heer C. B. alhier, waarbij een vrij grote hoeveelheid cigaretten (30 a 40 pakjes) zomede drie dozen sigaren in handen van de nachtelijke bezoekers bleven. Nasporingen van de politie leidden tot aanhouding van twee uit het opvoe dingsgesticht „De Kruisberg" te Doe- tinchem ontvluchte patiënten, de 18- jarige schilder W. G. uit Doesburg en diens kameraad, zekere v. D., die be kenden de inbraak te hebben gepleegd. Eerstgenoemde moest zich deswege voor de Utrechtse Politierechter verant woorden. Het bleek dat hij, hoewel nog geen 19 jaar oud, reeds vier vonnissen achter de rug heeft. „Een bijna hope loos geval", meende de Officier van Justitie, die tegen de jeugdige delin quent zes maanden gevangenisstraf eiste, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Hoewel een der ambtenaren van „De Kruisberg" een warm pleidooi hield voor de jongeman en een voorwaarde lijke veroordeling vroeg, meende de Politierechter, dat het niet minder kon dan dcor de Officier van Justitie was ge- eist. Evenwel met dien verstande, dat er van de zes maanden gevangenisstraf vier in plaats van drie voorwaardelijk worden gesteld. BILJARTNIEUWS Het eerste team van de biljartvereni ging „Renswoude" moest Dinsdag j.l. de strijd aanbinden tegen „Bennekom". De Renswoudenaren speelden een prima partij en blijven door een 80 overwinning nog steeds een goede kans op de eerste plaats behouden. De erste partij werd met een gemid delde van 3.21 door J. Vink gewonnen. C. Vink hield met een gemiddelde van 4 eveneens de punten thuis. Opmerkelijk was het bijzonder goede spel van de heer G. v. d. Kaa. Met een gemiddelde van bijna 5 was hij de beste speler van de avond en toonde hiermee tevens dat zijn spel nog steeds een stij gende lijn vertoont. De persoonlijke uitslagen luiden: J. Vink G. Bothof2—0 C. Vink W. de Vries20 C. de Fluiter R. v. Silfhout2—0 VEENENDAAL Geboren: Hendrika, d. v. J. Heikamp en A. M. van Hensbergen; Wilhelm Ja cob Johannes, z. v. E. Keman en H. B. Meurs; Arie, z. v. D. van Binsbergen en A. van Dijk; Johannes, z. v. J. Visser en L. Heikamp; Hendrika, d. v. G. van Ap peldoorn en B. Vink; Hendrika, d. v. Ch. Heij en C. J. van de Kraats. Getrouwd: Aard Kleinrensink, 28 j. en Gerda Konings, 24 j. Overleden: Geertruida Antonia De gen, 63 j., echtg. v. Christoffel Barthelo- meus Rijsemus. RHENEN Geboren: Willem, z. v. Jan van Vie- gen en Petronella Johanna ter Haar, Engweg 3; Marjo, d. v. Martinus van der Spek en Johanna Petronella van den Berg, Herenstraat 30. Getrouwd: Wouter van den Hatert en Francina van Toorn; Arie Melis van den Heuvel en Hermina Rijksen. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Hendrikje, d. v. G. J. Groot- hedde en W. van Amerongen; Johannes G., z. v. J. van Binsbergen en W. van de Haar; Gijsbertha, d. v. C. Bos en H. G. van Veldhuisen. Ondertrouwd: Carl H. F. van der Meijden en Francina W. van de Pest. Overleden: Wijnand Sukkel, 89 j. Na een lange tijd van betrekkelijke rust is de organisatie van de BB ein delijk op volle toeren gaan draaien. Er hebben zich in de afgelopen periode veel moeilijkheden voorgedaan die eerst overwonnen moesten worden, al vorens met succes met het werk begon nen kon worden. De voornaamste van deze moeilijkheden waren wel een te kort aan vrijwilligers, de vele perso neelswisselingen in de leiding, later het gemis aan instructeurs en tenslotte dat bleek, dat de organisatie zoals deze door een vroeger kringhoofd was opgezet, on juist was. Al deze dingen zijn er de oor zaak van geweest, dat velen, hoewel zij zich gemeld hadden, verder niet veel VEENENDAAL. N. H. Kerk Markt 9.30 u. ds. v. d. Pol, 5 u. ds. Wisgerhof, Julianakerk 9.30 u. ds. Wisgerhof, 5 u. ds. Bouthoorn van Bennekom. Vredes- kerk 9.30 en 5 u. ds. v. Wijngaarden. Dijkstr. 2.45 u. ds. v. Viegen van Ach terberg. Veeneind 3 u. ds. Wisgerhof, Woensdag 7.30 u. ds. Treure van Eder- veen. Sola Fide 10 u. ds. H. v. 't Hof van Tiel, bev. ds. W. Goedhart, 7 u. Intrede ds. Goedhart. Ger. Kerk 9 en 10.30 u. ds. Overduin, 5 u. ds. v. Enk. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 u. ds. W. A. Zijlema van Hoo- geveen. Ger. Gem. (Hoofdstr.) 9.30 en 5 u. ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstr.) 9.30 en 5 u. leesdienst, Donderdag 7.30 u. ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. Hoest van Haast recht. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 u. H Mis, 10 u. Hoogmis, 7 u. Lof. Salvator- kerk 7.30 u. H. Mis, 10 u. Hoogmis, 7 u. Lof. Leger des Heils 10 u. Heiligings- dienst, 12 u. Zondagsschool, 7 u. Open luchtsamenkomst, 8 u. Verlossingssa menkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 u. dhr. v. Galen van Maarsbergen. Ned. Herv. Gem. 10 u. ds. N. Kooreman, 5 uur niet bekend. Ned. Prot. Bond 10.30 u. (Laheij) ds. B. Dufour van Wagenin- gen. Ger. Kerk 10 en 5 u. ds. Hainjé van Tiel. Ger. Gem. (Bantuin) 10 en 5.30 u. leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 u. leesdienst. Woensdag 7.15 u. ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 3 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. v. d. Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6 u. lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. lees dienst. O VERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr v. Noort. Ger. Gem. 10 en 6.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 u. leesdienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds. Hop. Ger. Kerk 10 en 3 u. ds. Molenaar. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 5 u. ds. Jager. Ger. Kerk 10 en 6 u. ds. Zwaan. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 u. cand. J. v. 't Ende van Kampen. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. v. Viegen. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 u. ds. v. d. Linden. Door de steeds uitbreidende vraag naar onze kunnen wij regelmatig aannemen. Gelegenheid tot aanmelden dagelijks bij de Portier van de Panter Sigarenfabrieken a/d Kerkewijk 111 te Veenendaal. meer vernamen. Thans is het echter zover dat de orga nisatie nagenoeg bemand is, op een enkele post na. De cursussen, die reeds waren begonnen, doch door omstandig heden werden onderbroken, zijn weer begonnen en de cursussen, waarmee nog geen aanvang werd gemaakt, beginnen volgende week. Het benodigde mate riaal is nu aanwezig en de persoonlijke uitrusting der vrijwilligers ligt voor uit gifte gereed. Het ligt in de bedoeling om in April enkele buiten-oefeningen te houden in groter verband, terwijl ook een bindingsavond op het programma staat. In het kort ziet de organisatie er thans als volgt uit: De heer G. J. G. v. Schaik is namens de burgemeester hoofd van de BB (HBB). Hij heeft het bevel over 3 blokploegen, waarvan 2 in het dorp (Blok Zuid, met als blokhoofd de heer J. H. Visser en Blok Noord met de heer H. W. van Lienden als blokhoofd), beide bestaande uit 16 man, alsmede 1 blok- ploeg in Overberg, met als blokhoofd de heer A. Hasselaar. Deze bestaat uit 15 man. De blokploegen bestaan uit 1 blok hoofd, 1 assistent blokhoofd, 4 redders, 4 brandwachten, 4 EHBO-ers en 2 mel ders. Naast de blokploegen is er het brandweerkorps met 15 man, de Dienst Sociale Verzorging met 4 man en de politie. Voor de commandopost zijn er dan nog drie telefonistes. In theorie is de zaak thans rond. Het hangt nu af van de BB-ers zelf om tot een hechte, goed samenwerkende en vooral terzake kundige eenheid te ko men. Als een ieder met pleizier doet wat van hem gevraagd wordt en waar voor hij zich vrijwillig beschikbaar heeft gesteld, zal dit zeer zeker voor elkaar komen. (40) Dof klinken de voetstappen van de schild wacht over de verlaten binnenplaats van Flavius' huis. Bij de poort houdt de man een ogenblik zijn schreden in en gaapt verveeld. Doch plotseling werpt hij zich met een ruk om en klemt de speer vaster in de hand. De stilte in de steeg wordt verbroken door het geluid van twistende stemmen en uit de duis ternis duiken twee vechtende figuren op. Een Ro meins officier houdt zich slechts met moeite een soldaat van het lijf, die met geheven zwaard op hem toedringt. „Halt schurk", schreeuwt de schildwacht, terwijl hij met gevelde speer toestormt. „Laat vallen dat zwaard, of je bent een kind des doods." snauwt hij de soldaat toe, terwijl hij hem dreigend de speer- punt in de rug duwt, maar wat hij in zijn ijver niet ziet, is de triomfantelijke grijns op het gezicht van de soldaat evenmin als de lenige figuur van Aram, die achter zijn rug de poort uitglipt (Wordt vervolgd.) VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 u. alleen voor zeer dringende gevallen dr. H. E. C. Pilon, Kerkewijk, tel. 2524. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 u., alleen voor dringende geval len dr. v. Ommeren te Eist. Telefoon K 8377-217. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. v. d. Scheur te Lunteren. Teief. K 8388-8460. RHENEN. Dr. Ch. H. Paris Jr., Heren straat 83, Tel. 432. Maandag heeft H.K.H. Prinses Beatrix haar 17e verjaardag gevierd. Een zon nige dag in de koude Januari-maand. Ook een zonnige dag omdat Nederland nog een van de weinige landen is met een Koninklijk Huis en nog wel een Oranjehuis. Dit is een kostbaar bezit, waarvoor we iedere dag weer dankbaar moeten zijn. Het Nederlandse volk denkt hier blijkbaar anders over. Een enkele vlag wordt nog uitgestoken en oranje strikjes kom je misschien bij één op de duizend mensen tegen. Alleen de kin deren schijnen het nog maar niet te wil len vergeten. Wat blijft er zo over van ons Nationale bewustzijn en de natio nale waarden? Gelukkig zijn er nog echte Nederlanders, getuige de enkele vlaggen. N. TAVERNE. Onlangs las ik in uw blad een klacht van een bakker uit Rhenen. Hij klaagde over besneeuwde straten en gemeente werklieden die om 12 uur gewoon naar huis gingen om te eten zonder maar door te blijven sneeuwruimen. Zou dat soms de oplossing geweest zijn uit de moeilijkheden? Als de bakkers bij zulk weer nu het brood door de klant lieten halen en dan tegen 7 a 8 cent goedkoper, wat volgens bakkers in Amsterdam mo gelijk is? Rhenen, 2-2-'54. B. Nu grotere KORTINGEN op Uw Kinderen tot 12 jaar f 6.- op montuur Kir deren tot 16 jaar f 9.- op montuur Ziekenfonds Leverancier Hoofdstraat 51 Telefoon 3184 VEENENDAAL 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Gevraagd een prima waak hond, J. C. van Gent, Haar- weg 3, Overberg. Zo spoedig mogelijk ge vraagd flinke werkster en kele morgens per week, Mevr. Ds. J. de Jager, Ned. Herv. Pastorie, Amerongen. Te koop gevraagd in Rhe nen: woonhuis, liefst met garage, zo mog. direct te aanvaarden. Woning in ruil m. gr. voor- en achtertuin (huur f 6,20 per w.). Br. on der letter O, Boekhandel C. Waiboer, Rhenen. Zo juist weer ontvangen regenpakken. „De Kleine Bijenkorf", to. Veerweg, Eist (U.). Te koop gevraagd een krui wagen. Parallelweg 49, Vee nendaal. Woningruil. Aangeboden te Veenendaal nieuwe woning. Gevraagd woning te Rhe nen. Br. onder nr. 2136 a. h. bureau v. d. blad. Voor direct gevraagd leer ling verkoopsters. Aanmel den Maandag a.s. 45 uur. Pauk, Hoofdstraat 7, Vee nendaal. Aanhangwagens, autoban den, wielen en onderstellen. Vos bij de boterfabriek, Renswoude, Tel. K 8387-307. Te koop goed onderhouden Radiotoestel, Merk Erres Ant de Ruiter, Hoogstr. 12. Prima zandaardappelen f 7,per mud (70 kg.) J. de Haas, Pr. Bernhardlaan 92, en H. van Leeuwen, Bea- trixstraat 11, Veenendaal. Te koop erwten en bonen hout op stam. Adres V. d. Berg, Utr.str.weg 41, Rhe nen. Te koop z.g.a.n. kinder wagen 1 x gebr. bij R. Blankestijn, Achterkerkstr. 41, Veenendaal. Te koop aangeboden we gens overcompleet een twee persoons eiken slaapkamer met toilettafel. Julianastr. 21, Veenendaal. Wordt gevraagd in dokters gezin een meisje. Werkster aanwezig. Mathenesselaan 275, Rotterdam. Werkster gevraagd voor zo spoedig mogelijk. Leeftijd ongev. 20 jaar. Brieven on- de>r letter A aan het bureau van dit blad. Hulp in de huisgouding ge vraagd voor zo spoedig mo gelijk. Leeftijd 17 tot 20 j. Mevrouw ter Hoeven, Pa rallelweg 10, Veenendaal. Twee goed onderhouden burgerwoningen te koop. Makelaarskantoor Brouwer. Te koop een vulkachel in prima staat, billijke prijs. C. van de Pol, Spinnebosweg 7, Ederveen. Hartogh's Vishandel, Tal- mastraat 12 verhuisd naar Pelikaanstraat 14, tel. 2492. Te koop grote partij 1ste klas consumptie aardappe len (Noordelingen). G. A. Hardeman, Griftweg 6, Geld. Veenendaal. Te koop een goed herenrtf- wiel f 55,en een goed jongensrqwiel. 35, Nieuweweg 166, Veenen daal. Aangeboden net kosthuis bij echtpaar zonder kinde ren te Veenendaal. Br. on der nr. 2137 a. h. bur. v. d. blad. Te koop een boerenwagen, z.g.a.n. Te bevragen Zuid- wal 1, Rhenen. Te koop een vracht var- kensmest, C. van Harde- veld, Dwarsweg 8, Over berg. Groen erwtenstro, Haver en roggestroo, Lijnzaad- doppen, Voerwortelen, enz., enz. Gerritsen Fourages, Tel. 298, Ederveen. Voor Singer naaimachines of reparaties van alle mer ken. De Vries, Sav. Loh- manstraat 22, Veenendaal. Gemakkelijke betalings voorwaarden. Wij verzorgen al uw repa raties aan uurwerken en sieraden tegen de laagste prijs. Enze worden ge repareerd door een le klas vakman. J. Middelhoven, Vaileistraat 59. Voor verhuur van stoelen, Dissen en serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 3015 en G. Gerrit sen, Julianastraat 81, Tel. 2691. Alles gratis thuisbe zorgd. Vraag Uw leverancier om een wed slrijdlormu lier Te ruil aangeboden een flatwoning (Beo eden woning Westersingel, voor nette arbeiderswoning te Vee nendaal Zuid. Br. onder nr. 2102 a. h. bureau v. d. blad. Draagt U ook een bril van Melis Optiek, Hoofdstraat 51. Tel. 3184. Neem een goed horloge, maar dan bij J. Middel hoven, Valleistr. 59, daar betaalt U niet te veel en desgewenst gemakkelijke betaling. Voor verhuur van Stoelen, dissen, glas- en aardewe>'c naar J. Kool, Holleweg D 120, Tel. 2460. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. Hartemink Auto's Nijkerk. Grote sortering gebruikte Luxe en bedrijfsautomobie- len. Tel. K 3494-541 (2 lij nen). GEVRAAGD Omgeving Middellaan of Parallelweg. C.A. 18 M. breed. Aanbiedingen Dahliastraat 23 Veenendaal

De Vallei | 1955 | | pagina 2