Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken V MULDER Eiermarkt werd officieel heropend Wist V r Voorkom voorjaarsmoeheid Fa. J. F. TAK MET DE FRANSE SLAG Stichts-Veenendaal heeft nu 16*000 inwoners AANVOER REEDS VERDUBBELD Veelbelovend voor de toekomst '^ÊsM Herdenking van de watersnood in kerk aan de Markt DE LENTE KOMT BUIL 29e Jaargang WOENSDAG 16 FEBRUARI 1955 No 12 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel AGENDA Afscheid ds. S. C. van Wijngaarden .ri VJ ^ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 'Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Gisterochtend was het weer gezellig druk in de hal van de Veenendaalse Eiermarkt. Er heerste een feesteiyke en verwachtingsvolle sfeer. Met een oogopslag was al te zien dat de aanvoer van eieren enorm veel gro ter was. Veelbelovend was ook bij deze eerste markt na de officiële heropening veel gehoorde mening dat de aanvoer stellig nog veel groter zal worden. ZEER VLUGGE HANDEL Een van de meest frapperende dingen van de a.h.w. vernieuwde Veenendaalse Eiermarkt was wel dat alle eieren, en het waren er ruJm 120.000, in ruim een half uur na de opening waren verkocht. Tegen tienen arriveerden ook burge meester A. Bakker en de beide wethou ders, de heren De Ruiter en Van Stemp- voort in de Eierhal. Kort daarop sprak de burgemeester de vele aanwezigen toe en zei dat het hoog tijd was dat er iets aan het verlopen van de markt gedaan werd. De voor enkele weken gehouden vergadering van aanvoerders en kopers heeft zeer goed gewerkt. Er zijn veel belovende plannen en maatregelen uit voortgekomen. Ook noemde de burge meester in dit verband het initiatief van het bestuur der C.B.T.B. Met aller medewerking en goede wil zal de Veenendaalse Eiermarkt haar bloei van weleer herwinnen. Mocht straks de ruimte van de eiermarkt te klein worden dan zal het gem.-bestuur direct maatregelen nemen tot uitbrei ding hiervan. Een bloeiende markt is het belang van de gehele plaats. De burgemeester deed tenslotte met na druk een beroep op de boeren hun eie ren niet meer aan huis te verkopen maar ze hier op de markt te brengen. De heer Van der Voort sprak namens het bestuur van de CBTB de aanwezi gen toe en dankte het gem.-bestuur voor de initiatieven genomen voor het herstel van de markt. Hij verwachtte dat het hiervoor beschikbaar gestelde geld resultaten zou afwerpen. Na deze toespraken werd een bel ge luid en meteen begon de handel. Ook de wens om in de Eierhal een kop koffie te kunnen drinken was in vervulling gegaan want er bleek een ruime koffiekamer te zijn ingericht. Hiervan werd dan ook druk gebruik ge maakt. In deze koffiekamer was het ook dat men de koopbriefjes kon laten af stempelen om in aanmerking te komen voor de in uitzicht gestelde aanvoer- premies. Was de handel zeer vlug, de prijzen waren, jammer genoeg voor deze fees- dat men dezer dagen reeds bezig geweest is met het plaatsen van het fundament voor de gedenkzuil Waters nood 1855 in het plantsoen hoek Kerke- wijk-Stationssingel? dat voorbijgangers zich er over verbaasden dat de plaats voor de zuil zo diep in het plantsoen, dus te .ver van de Kerkewijk gelegen is? dat wij intussen vernamen dat de zuil waarschijnlijk toch wel wat dichter bij de Kerkewijk geplaatst zal worden? dat voortaan iedere Dinsdagoch tend om kwart voor tien in de Eierhal een bel zal worden geluid? dat deze bel, die gisterochtend bij de officiële heropening voor het eerst dienst deed, het begin van de handel op de Eiermarkt zal aankondigen? dat de Minister van Justitie heeft aangekondigd dat in het gehele land een zeer strenge verkeerscontrole zal worden gehouden waarbij het in eerste instantie gaat om de verlichting van al het rijdende verkeer op de weg? dat ook Veenendaal niet aan deze controle zal ontkomen? Samengesteld in samenwerking met de Veenendaalse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer Heden, Woensdag 16 Februari (In geb. „Eltheto") 8 uur, Bonte avond van The Valley Mixers m.m.v. Kalua Hawaiians. Donderdag 17 Februari (In geb. 't Trefpunt) lezing met lichtbeelden over het Midden- Oosten. onder ausp. van Ned. Chr. Vrouwenbond. (In geb. Eikenlaan) Vertoning van de film „Het is midder nacht Doctor Schweitzer" on der auspiciën van het C.N.V. Maandag 21 Februari (In geb. Eikenlaan) ledenver gadering Dierenbescherming Veenendaal. Dinsdag 22 Februari (In geb. Eikenlaan) 7.30 uur, revue „We nemen een snipper dag", gezelschap Adrie van Oorschot, onder ausp. van Ar beiders Kunstkring. Woensdag 23 Februari (In geb. Eltheto) Jaarfeest ver gadering Textielarbeidersbond „Unitas" o.a. toneelopvoering van toneelgroep „Unitas". Donderdag 24 Februari (In geb. Eltheto) Jaarfeestver gadering „Unitas". Luxor Theater Heden Woensdag en morgen Donderdag de film „Mexicaans Goud", Vrijdag en Zaterdag II „De grote beslissing". ^niiiilimuiiiiHimiiminimi telijke markt, niet bepaald hoog wegens de beperkte export van het ogenblik. Om elf uur reeds was de markt afge lopen en behoefde men zich niet meer als voorheen te haasten om thuis te komen. Wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd gaat ds. S. C. van Wijngaarden, Ned. Herv. predikant alhier, met eme- ritaat. Ds. Van Wijngaarden hoopt op Zon dag 17 April a.s. des avonds om 7 uur in j de Oude Kerk op de Markt zijn af- scheidspredicatie te houden. De schei- dende predikant deed op 21 Juni 1926 zijn intrede in Veenendaal, komende van Linschoten. DE MISLUKTE SHERIFF In Jefferson City zou een nieuwe she riff worden gekozen en een oude far mer, die al vijftig lange jaren in het stadje woonde en zich er heel populair dacht, stelde zich candidaat, zeker van zijn overwinning. Hij kreeg slechts 44 van de bijna duizend stemmen. De an dere dag plaatste hij de volgende ad vertentie in de „Sun of Jefferson City": Ik bedank de 43, die op mij gestemd hebben. De anderen deel ik mede, dat ik voortaan een revolver bij me zal dra gen. Iemand, die in deze stad slechts 43 vrienden heeft moet wel gewapend gaan. Zoals bekend zal op Zaterdag 5 Maart a.s. in Veenendaal een herdenking plaats vinden van de watersnood van 1855, waarbij Veenendaal een der zwaarst ge troffen plaatsen werd. Na de onthulling van een gedenkzuil, 's middags aan de Kerkewijk, zal deze herdenking zijn hoogtepunt vinden tij dens een bijeenkomst in de avonduren. In de reeds eerder ten aanzien van deze herdenking gedane publicaties werd o.m. medegedeeld dat de bijeen komst gehouden zou worden in het ge bouw aan de Eikenlaan, hoewel de Commissie Herdenking Watersnood 1855 deze liever in de historische Grote kerk aan de Markt zou zien gehouden. Het bestuur van de Hervormde ge meente echter zou tegen het afstaan van het kerkgebouw hiervoor bezwaar heb ben gehad. Intussen evenwel zijn er nog nadere besprekingen geweest over deze aange legenheid. Er bleek enig misverstand te zijn gerezen, en na de oplossing hiervan werd toch overeenstemming bereikt, waardoor nu toch de herdenking van de vijfde Maart in de Grote Kerk zal kun nen plaatsvinden. De bijeenkomst zal een algemeen ka rakter hebben en het is dus geen kerk- ERNST1GE AUTOBOTSING IN HOOFDSTRAAT Dinsdagmorgen had in de Hoofdstraat een aanrijding plaats tussen een vracht auto, bestuurd door de Heer G. uit Ach terberg en een personenauto, bestuurd door de Heer H. uit Utrecht. De per sonenauto werd door de vrachtauto aan de achterzijde aangereden toen deze wagen naar links wilde uitwijken. De 4 inzittenden werden flink door elkaar geschud, waardoor de Heer v. Kr. uit Utrecht een lichte hoofdwonde opliep en de heer G. een lichte hersenschud ding. Dr. Kets verleende de eerste hulp, waarna de heer F. per taxi naar zijn woning te Utrecht werd overgebracht. De personenauto werd aan de achter zijde flink beschadigd. ZES MAANDEN VOOR BEROEMDHEID De Parijzenaar René Vautier reisde met 120 Franse franken plus een film camera de Franse bezittingen in Afrika door. En passant nam hij een lange cul tuurfilm op, die thans wordt beschouwd als het beste product der laatste jaren. Hij is er beroemd mee geworden. Thans veroordeelde men hem tot zes maanden omdat hij tevoren geen vergunning had aangevraagd. SERGEANT, ZE GOOIEN MET LAARZEN Carlo Lorenzini, een overigens brave, rustige schoenmaker te Napels zit in het gevang. Carlo, al 25 jaren getrouwd, kreeg dezer dagen zijn eerste ruzietje met eega Lucia. Het vrouwtje wond hem dermate op, dat hij een zware laars greep en die in haar richting wierp. Het leren projectiel vloog door een open raam en tikte met de hak een gat in het achterhoofd van een juist passeren de agent. „Ik kon er heus niets aan doen, me neer de president." „Ik ook niet," zei de rechter, „drie maanden." Lucia heeft toestemming gekregen hem iedere dag te komen bezoeken. MARKTBERICHTEN Op de wekelijkse eiermarkt waren Dinsdagmorgen 120.000 eieren aange voerd. Er was een vlugge handel. De prijzen varieerden van f 10,25 tot f 11,25 per 100 stuks. Op de biggenmarkt waren 75 biggen aangevoerd. Prijzen van f 45,- tot f 55,- per stuk. Handel redelijk. dienst. Ds A. Wisgerhof, Hervormd pre dikant alhier, zal de bijeenkomst ope nen, waarna burgemeester Bakker het woord zal voeren. Dr. J. G. Thoomes houdt vervolgens de herdenkings-rede, terwijl ds. J. Overduin, predikant van de Ger. Kerk alhier, de samenkomst zal sluiten. Aan deze herdenking wordt verder medegewerkt door het mannen koor „De Veenzangers" o.l.v. Gijsbert van Zanten. Nadere bijzonderheden over de her denkingsbijeenkomst volgen nog. DE VERKEERDE DEUR In Parijs gebeuren ook wel eens gekke dingen. Zo was er een oude baas, die al maandenlang rond liep met het plan om een lief, klein kraakje te plegen in een kruidenierswinkel. Monsieur was even wel bijziende en ook al, omdat hij een bar mistige nacht had uitgezocht, ver giste hij zich in de deur. Hij werd op heterdaad betrapt, toen hij de deur van het belendende perceel aan het forceren was. Dat belendende perceel was een politiebureau. De advocaat van de oude baas zei: Mijn cliënt was helemaal niet van plan in te breken. Hij wilde maar eens zien of er nog agenten aanwezig waren. Vermoeidheid en lusteloosheid, zwak-, te in de benen en hoofdpijn zijn de voor naamste verschijnselen van de zoge naamde voorjaarsmoeheid. Soms hoort men daarbij nog over klachten als bloe dend tandvlees, terwijl het opvallend is, dat de betrokkenen zeer vatbaar zijn voor allerlei infecties. Vitamine C is hier het geneesmiddel. Na toediening van deze stof verdwijnen de klachten meestal tamelijk snel. Na zulk een vita mine C toediening ziet men ook de alge mene toestand in korte tijd een aan merkelijke verbetering ondergaan. Gedurende de lange winterperiode ontstaat er in het lichaam vaak een ern stig vitamine C gebrek. In het voorjaar is dit tekort dan zo groot geworden, dat de verschijnselen daarvan zich open baren. DE AARDAPPELETERS Vitamine C bevindt zich in grote hoe veelheden in rozebottels, dennenaalden, citroenen, sinaasappelen en grapefruits. Ook is het rijkelijk voorhanden in to maten, ramenas en petersalie. In de practijk is de aardappel voor ons de voornaamste vitamine C bron. Niet dat er in aardappelen nu zo over dadig veel vitamine C aanwezig is, maar we zijn nu eenmaal gewend er dagelijks enkele stuks van te nuttigen. Daar komt nog bij, dat het vitamine C-gehalte van de aardappel door het koken niet be langrijk daalt. Dit laatste in tegenstel ling tot tal van andere vitamine C be vattende voedingsmiddelen. MENSEN EN... APEN Deze voorjaarsziekte is gemakkelijk te genezen, maar zij is en dat is mis schien nog wel zo belangrijk ook heel goed te voorkomen. Onze dagelijkse behoefte aan dit vita mine is zeer gering: aan vijftiig milli gram per dag heeft men voldoende. Men moet er echter voor zorgen, dat men deze hoeveelheid ook binnen krijgt! De meeste dieren maken zelf hun vi tamine C in de lever. Alleen de men sen en de apen moeten hun vitamine C met het voedsel opnemen. dr. H. G. van der Klaauw (Nadruk verboden) lM MARSTOURIST GEARRESTEERD In Millwaukee (U.S.A.) arresteerde de politie een zekere John Ferguson, die tijdens openbare toespraken vertelde drie maanden te hebben doorgebracht op de planeet Mars. Tienduizenden Amerikanen hebben een dollar toegangs geld betaald om naar de fantast te kun nen luisteren. Hij verkocht tijdens deze bijeenkomsten zelfs souvenirs (kiezel stenen), andere luisteraars bood hij middeltjes aan tegen luchtziekten tij dens reizen door het luchtruim en zelfs kon men zich bij Ferguson al laten in schrijven voor vacantiereizen naar Mars. De Marstourist vertelde fantasti sche bijzonderheden: hij was verloofd met een Marsmeisje, op de planeet voed de men zich niet via de mond, maar via de huidporiën; het water op Mars zou een soortelijk gewicht hebben van 3,7 enz. Tenslotte bleek er toch ook een Amerikaan te zijn die zich dermate aan de onzin ergerde, dat hij naar de politie liep en sedert die dag zit de eerste Mars-tourist in de gevangenis. Zaterdag 5 Maart a.s. herdenkt Vee nendaal het feit dat het 100 jaar geleden door een van de ergste rampen in haar geschiedenis werd getroffen. Over de bijzonderheden en de omvang van deze ramp zal men in het volgende nummer van ons blad uitvoerige en belangwek kende beschryvingen vinden. Volstaan wy thans met het afdrukken van een zeer fraaie tekening, vervaar digd door onze plaatsgenoot Adriaan de Kleuver naar een oude gravure: gezicht op Veenendaal tijdens de watersnood van 1855. Bij Uw verantwoordelijk werk scherp en rus tig zien niet een deugdelijke van Hoofdstraat 106 Telefoon 2576 OPTICIËN SEDERT 1904 Speciale moderne paskamer ZIEKENFONDS LEVERANCIER Goed doen en slecht besproken worden, dat is het lot eens konings schreef de Griekse wijsgeer Antisthenes omstreeks vier honderd jaar vóór het begin onzer jaartelling. Die meer dan 23 eeuwen oude woorden hebben een wrange actualiteit gekregen, doordat in de afgelopen maanden leden van ons Koninklijk Huis het onderwerp zyn geweest van buitenlandse persartikelen, welke de toets der critiek niet kunnen doorstaan. De eerste vuilspuiter was het week blad „Moderne Illustrierte" dat op de meest vulgaire en sensationele wijze een artikel over Prins Bernhard publi ceerde, dat even arm aan feiten als rijk aan insinuaties was. Terecht tekende de Nederlandse regering bij de Westduitse protest aan tegen deze schandelijke pu blicatie. Het antwoord was een nogal vage toezegging van nader onderzoek, maar nadien viel een diep stilzwijgen. Is deze affaire de doofpot in en zo ja, neemt Nederland daar genoegen mee? Ook de tweede journalistieke wan daad kwam voor Duitse rekening. Nu was het de „Neue Post" die een valselijk verhaal schreef onder de titel „Beatrix zoekt een man". Wij hebben deze schrif tuur twee maanden geleden aan de kaak gesteld, er speciaal de aandacht op ves tigend, dat de schrijver van het Neue Post-artikel blijkbaar een Hagenaar was. „Kroonprinses Irene" Niet alleen goede, ook kwade dingen bestaan uit drieën, wederom is over ons Koninklijk Huis een artikel verschenen, dat zo boordevol nonsens staat, dat men bij het lezen de nuchtere Nederlandse ogen uitwrijft. De zondaar is ditmaal het Franse maandblad „Constellation le monde vu en frangais". Vrij vertaald: de wereld gezien door een Franse bril. De ze bril, niet gewend aan het klimaat der Lage Landen, blijkt door een dichte Hol landse mist te zijn beslagen! Het minste dat men van een kundig journalist mag verwachten, is het fout loos noteren van jaartallen en leeftijden. Die van Prinses Wilhelmina, Koningin Juliana en de vier prinsessen zijn: 74, 45, 17, 15, 12 en 7 jaar. De schrijver van het Constellationartikel, Robert Landry, geeft een totaal andere reeks: 75, 47, 15, 17, 5 en 9 jaar. Niet één van de zes leef tijden is juist. Volgens deze scribent is Marijke ouder dan Margriet en Irene ouder dan Beatrix! Hoe komt het dan, dat Irene, de „oud ste" dochter, geen kroonprinses is? Op die begrijpelijke vraag geeft Landry een verbluffend antwoord: „Achter Beatrix' titel van kroonprinses gaat een aan grijpend drama schuil. Irene, haar oudere zuster, eerste kind van het echt paar, thans zeven'ien jaar oud, is ver lamd en zo goed als blind geboren. In een afgelegen dorp leidt zij het droef- geestigste bestaan, dat voor een konings kind denkbaar is". Rare rytoeren Monsieur Landry weet te verhalen, dat Prins Hendrik volgens het hof protocol steeds twee meter achter Ko ningin Wilhelmina moest blijven en vervolgt zonder blikken of blozen: „Ten aanzien van haar echtgenoot Bernhard van Lippe heeft Juliana het voorbeeld van haar moeder gevolgd. Bij officiële plechtigheden maakt Juliana altijd een rijtoer door de hoofdstad (Landry be doelt de „hoofdstad" 's-Gravenhage!) NETTE MANNEN, DIE HUN VROUWEN BEMINNEN De regering van India voert een scherpe strijd tegen de veelwijverij, doch boekt daarbij nauwelijks resulta ten, omdat de argumenten van de voor standers inderdaad heel sterk zijn. Een dorpsoudste, die de bewoners van zijn nederzetting in een protestvergadering had bijeengeroepen zei b.v.: „Onze re geerders menen het misschien wel goed, maar ze zijn niet met de plaatselijke om standigheden op de hoogte. Wij leven hier in een dorp, waar men tien kilo meter moet lopen om een emmer water te halen. Een nette man heeft dagelijks ongeveer tien emmers water nodig. Maar nette mannen, die hun vrouwen oprecht beminnen, denken er niet aan haar meerdere malen per dag water te laten halen. Dus moet hij tien vrouwen bezitten." Met handopsteken werd de motie aangenomen de regering in New- Delhy hiervan op de hoogte te stellen, en zij zit dan naast de chauffeur. De prins-gemaal zit geheel alleen achterin. Hoe scherp heeft monsieur Landry dit waargenomen en hoe nauwgezet heeft hij dit in zijn altijd parate reporters blocnote geboekstaafd. Hoe jammer dat deze gewetensvolle verslaggever nim mer een rijtoer in de Gouden Koets heeft aanschouwd. Ongetwijfeld zou hij ons dan in finesses hebben verhaald, hoe de Prins eenzaam in de koets zat, ter wijl de Koningin op de bok naast de koetsier had plaatsgenomen! „Volgens protocol" Monsieur Landry bericht punctueel, hoe Prinses Wilhelmina haar laatste verjaardag begon: „Op de ochtend van 31 Augustus 1954 verliet zij, zoals ge woonlijk, om zes uur per fiets het kas teel te Appeldoorn (bedoeld is Paleis 't Loo, dat geen kasteel is). Zij keerde te gen negen uur terug en had nog juist tijd om weer naar bed te gaan, waar zij zoals het protocol dit eist haar fa milieleden ontving, die haar hun geluk wensen kwamen aanbieden". Wij haas ten ons de schrijver tot zijn eer na te twee Duitse weekbladen pu bliceert nu ook een Frans tijd schrift over ons Koninklijk Huis een artikel, dat met de waarheid en de wellevendheid op voet van oorlog staat. geven, dat hij de datum van Prinses Wilhelmina's verjaardag juist heeft ge noteerd. Het einde der interessante details is nog niet in zicht. Wij lezen: „Op de dag van haar troonsafstand hield Wilhel mina op met naar de radio te luisteren en boeken en tijdschriften te lezen". Behalve één directe telefoonlijn naar haar dochter heeft prinses Wilhelmina, aldus Landry, elke verbinding met de buitenwereld verbroken. „Van wat er in de wereld omgaat, dringt slechts de gedempte echo tot haar door." Hoe valt dit kluizenaarsleven in on wetendheid te rijmen met andere pas sages in uw verhaal, monsieur Landry, waarin u schildert, hoe Koningin Julia na het vorig jaar, na te zijn flauwgeval len door de spanning van het Nieuw- Guineadebat in de Verenigde Naties en na twee slapeloze nachten haar moeder opbelde en haar dringend om raad vroeg? Volgens u was de raad, die Prin ses Wilhelmina gaf, voortreffelijk. Edoch, hoe kan men bruikbare wereld politieke adviezen verstrekken, als men al jaren achtereen geen radio heeft be luisterd, geen krant heeft gelezen, geen tijdschrift onder ogen heeft gehad en van het wereldgebeuren slechts de flauwe nagalm ervaart? Landry of Landru? Het hoogtepunt van reportagekunst bereikt monsieur Landry als hij het tafereel beschrijft, dat zich voordeed op die nazomerse dag in 1948, toen Ko ningin Wilhelmina na vijftig (niet 58, monsieur Landry) regeringsjaren het bewind aan haar dochter overdroeg. Samen stonden zij op het balcon van het Koninklijk Paleis op de Amsterdamse Dam. De moeder ds«d een stap achter waarts en plaatste aldus de nieuwe vorstin op het eerste plan. Koningin Juliana was zo overstuur, aldus Landry, dat Prinses Wilhelmina haar „een ver schrikkelijke stokslag tegen de benen moest geven", opdat haar.dochter zich zou vermannen. Wij kunnen voor Robert Landry's „voorlichting" slechts één verklaring geven: deze Fransman, die vermoedelijk geen Nederlands spreekt, heeft zich la ten voorlichten door lieden, die de Fran se taal niet machtig waren. In elk ander geval ware een dergelijke opeenhoping van stommiteiten ondenkbaar. Het maandblad „Constellation", naar vorm en inhoud een Franse Reader's Digest, heeft in journalistieke kringen een be hoorlijke reputatie. De reportage van Landry ademt trouwens geen insinu erende gemeenheid, doch louter dom heid. De goede wil was er wel, maar het verstand ontbrak ten enenmale en de blamage is er dubbel triest om. Tenslotte verwijzen wij Robert Lan dry naar gevleugelde woorden van twee zijner landgenoten. De een is Boileau, die zei: „Avant done que d'écrire. ap- prenez a penser" alvorens te schrij ven leert denken. De ander is Rémy de Gourmont, die zei: „II y a des choses qu'il faut avoir le courage de ne pas écrire" er zijn dingen, die men de moed moet hebben niet te schrijven. Mocht ge echter op de ingeslagen weg willen voortgaan, Landry, verander dan uw naam in LaYidru. Immers, dan zijt ook gij een massamoordenaar: van de waarheid, van de wellevendheid en van de journalistiek. Dr. A. R. GEUS. DS. MIDDENDORP IN GEBOUW AAN VEENEIND A.s. Woensdagavond te half acht spreekt in het gebouw aan het Veeneind ds. Middendorp, Ned. Herv. predikant te Schiedam. Maandagmorgen werd de aangifte gedaan van de geboorte van Johanna de Fluiter, Larikslaan 42. Het bleek de 16.000ste inwoonster van Stichts Veenendaal te zyn. Johanna is het vierde kind van het echtpaar De Fluiter-Devilee en werd geboren op Zaterdag 12 Februari j.l. Op de foto: mevrouw Devilee met de 16.000ste ERKEWIJK 167 -TE l .2860 -VEENENDAAL

De Vallei | 1955 | | pagina 1