ixT* r w*<4j^ 4<*^ E i=x«i Behang 1955 Fa. J. F. TAK RANG Lepels en Vorken Nesten Schalen Burgerlijke Stand Moderne Brillen KERKDIENSTEN It B L mys oimiiu. Ook Spierpijn Veenendaal SCHOONMAAK WATERVERF Eist Achterberg vetsnapeuatf. van cte msïe zantj. r Amerongen Optiek liloemink OUDERS, BLOEM INK m Téestcr/itcefan rc/o, vq Landtir.s Tei.lZOS NIEUWE STALEN Een opgewekte geest V Voor vlijtige handen SPROETEN m Officiële Bekendmaking Gediplomeerd Opticiën Moeilijke gevallen 7ondaqsdicnst Doktoren DE STEEN VAN DE PROFEET VRAAG 6 AANBOD 'k Gaa deze keer een eind trug be ginne. 'k Wou het namelik eerst hebbe over de Middeleeuvve. Toen was ter naar ik erges geleze heb een zekere Maarte van Rossum en nahr ze zegge, heb die meneer indertijd de stad Amers foort ingenome. Hij scheen voor geen kleintje vervaard te zijn, want toen die daar een poossie was, toen hadde de kei-trekkers een gedichie gemaakt van ongeveer de volgende inhoud: Amersfoort was een kamp vol stiere, geen koning of keizer kon het regiere; maar toen Maarte van Rossum kwam, die maakte van iedere stier een lam. Is het wonder, dat me dit verhaal te binne schoot, toen ik hoorde van die los- gebroke Veense stier? 'k Heb wel eens gehoord van het paard van Trooje, van de leeuw van Deventer en van de stier van Paulus Potter, maar van een Veen- se stier "had ik nog nooit gehoord. En- fijn, een heele geruststelling voor ons, die hebbe we nou ook. 't Is jammer, dat die Van Rossum niet meer leeft, anders hadde ze vast geen week lang achter die losgebroke stier van de Brinkersteeg hoeve an te jaage. Die man, die had maar een deuntje ge- floote of zoo iets en de stier was rustig trug koome tippele. Nou heb ik een heele week niet op de Berg durve wan- dele. Mijn te gevaarlik. 't Wordt er trouwes toch niet veiliger op daar, wilde zwijne, dan die geschie denis met die wasbeer; een paar weeke gele je hebbe ze daar ook al vosse ge- siegnaleerd en nou die stier weer. 't Ontbrak er nog maar an, dat de stier met een koe aan de wandel ge gaan is en dat we niet te dicht bij Til burg woone, anders hadde we nog maat- regele moete neeme om een toezicht- houwer mee te stuure. Ja, een mens moet wat meemaake. Trouwens er schijne in de minselijke sameleving hier tegeswoordig ook een stelletje dolle stiere te huize. En weer zeg ik: Leefde Van Rossum nog maar.... Tenminste als jelui nou die gloednieuwe gedenkzuil van de Watersnood ziet, dan kan het niet anders of je komt er toe zulke gedachte hardop uit te spreeke of neer te schrijve, 't Is meer dan^chan- daalig, zooals ze daar huis gehouwe hebbe. Ik snap de mop daar trouwes niet van. Als er nou polletiek in 't spel kon zijn want op dat gebied is er nou een maal veel gepermietteerd maar ik kan niet anders zien of 't is een mooie rechte zuil, zonder afwijking naar links of naar rechts. Blijft alleen de gedachte over, dat het vandalisme hoogtij gevierd heb. Ze zeg ge, dat de resjersje al een paar van die knaape op het spoor is. Ik voor mijn, ik hoop, dat ze de daaders gauw heelemaal bij de kladde hebbe en een heele week op de Markt in de schantpaal zulle zette. Vroeger wiste de minse wel wat goed was. Voor mijn wint de ouwe tijd et al tijd nog maar. Die nieuwerwetse opvoedingssiestee- me daar komt niks van trecht as 't niet en rheumatlsche pijnen wrijft U weg met personeel waterleiding in uniform Tot nu toe had het personeel van de N,V. Veenendaalse Waterleiding Mij. een toelage voor kleding. Op verzoek van het personeel heeft de directie thans uni formen beschikbaar gesteld. De fitters hebben een gouden bies rond de platte uniformpet gekregen, de grondwerkers hebben een rode bies en de incasseer ders een zilveren bies. Het verschil in dienstjaren wordt op de mouw van het uniform tot uitdruk king gebracht. Het uniform is vervaar digd van donkergrijs manchester met gewone knopen. Tot 10 dienstjaren heeft men op de mouw 1 bies, van 1015 jaar 2 biezen en boven de 15 jaar een zeer brede bies. Bij dit uniform behoort dan nog de regenkleding en de rubber laarzen. Het geheel maakt een prachtige eenheid. Het personeel van de Veenendaalse Wa terleiding Mij. is trots op dit nieuwe uniform, dat deze week voor het eerst gedragen wordt. jaarvergadering groene kruis De algemene jaarvergadering van "de vereniging „Het Groene Kruis" te Stichts en Gelders Veenendaal wordt op Woensdagavond in het Groene-Kruis- gebouw, Kerkewijk 28, gehouden. De agenda bevat o.a. jaarverslagen en ver kiezing van bestuursleden. „&1aarten luther" in luxor theater Van Maandag 14 t.m. Donderdag 17 Maart draait in het Luxor Theater al hier het bekende en grootse filmwerk „Maarten Luther". De film begint met Luthers studen- 25 kleuren - GEEFT NIET AF Bussen Glans- en Grondverf. Borstelwerk, Zeemleer, Spon zen enz. enz. Hoofdstraat 106 - Telef. 2576 mooie Opdracht Aan het aannemersbedrijf, de firma A. Kosters en Zoon, alhier, is opdracht gegeven tot het bouwrijp maken van het westelijke gedeelte van het fort „Blauw Kapel" te Utrecht. Voor een bedrag groot f 249.777, werd dit werk door de eerstaanwezend ingenieur der Genie onderhands opge dragen. de chr. jongelingsvereniging „jonathan" hield haar 43e jaarvergadering Vrijdagavond j.l. hield de Christelijke Jongelingsvereniging „Jonathan" in ge bouw „Bethel" alhier haar 43e jaarver gadering. Na het zingen van psalm 119, vers 5, ging de Erevoorzitter, Ds. C. van Viegen, voor in gebed en sprak een kort openingswoord naar aanleiding van de gezongen psalm. Door het zangkoortje werden enkele liederen gezongen. De jongeling D. Wisgerhof hield een Bij belinleiding over Prediker 1 hoofdstuk 12 vers 1 t.m. 5, waarna nog enkele lie deren door het zangkoortje werden ge zongen. Uit de jaarverslagen bleek, dat de- jóftgelingsvereniging^ mag terugzien op een gunstig jaar en dat de biblió- Let op de naam RANG op het beschermende omhulsel tentijd en zijn besluit om tot de orde der Augustijnen toe te treden. En reeds aan stonds komt het verhaal tot de kern van de zaak: de worsteling om innerlijke vrede. Noch als monnik, noch als pries ter kan de jonge waarheidszoeker zich verenigen met de opvattingen der toen- gauw verandert. De schooljonges magge tegeswoordig tege het onderwijzend personeel jije en jouwe. Ze gaan met elkaar vollieballe en zoo, maar het re sultaat zien jelui, 'k Heb het al meer gezegd, d'r is geen respekt meer. Je kent de meesters of de juffers haast niet meer van de leerlinge onderscheije. Die ouwerwetse meesters met hun pandjes- jasse en hooge witte boorde, dat waare tenminste mense waar je ontzag voor had. Maar !k wil de heededaagse ouwers ook niet uitschakele. Die laate zich al op de kop zitte door hun keinders van 12 jaar. En als de keinders naar 't fa briek gaan en zelf geld verdiene, dan is ter heelemaal niks meer mee te begin ne. De „heere" en „daames" de goeie niet te naa gesprooke moete een zak geld van minstens een tientje hebbe, anders kenne ze d'r niet van komme. Als je 14 jaar bint, dan moet je toch zeker een paar keer in de week naar de kaffeetaria kenne gaan of naar de bios? En de ouwers? Och die zegge: ze magge toch óók wel wat hebbe? 't Was in mijn tijd anders. Waar dit alles toe leit, dat kenne je lui nou weer es gaan zien bij de Staat- sj onssingel. 't Is een aanklacht tege ons ouwere, géén uitgezonderd. 't Was vandaag: zuure saus, ajuus, W. BLAUWKOUS. 3J October 1517Luther slaat zijn 95 stellingen tegen de kerkdeur van Wittenberg. Een scène uit de film ..Maorteh Lutber" malige kerk. Telkens stoot hij zich aan een gezag, dat hij niet kan erkennen, ergert hij zich aan misbruiken, die hij in strijd acht met zijn diepste overtui ging. Zo ziet men hem al de kwellingen van zijn groeiende twijfel doormaken, die hij tevergeefs met de hardste zelf kastijding zoekt te overwinnen. Men is er getuige van, hoe hij op voorspraak van de hem welgezinde prior naar Ro me kan vertrekken, maar het' blijkt, dat ook de daar opgedane ervaringen zijn opstandig gemoed niet tot rust brengen. Dan wordt hij door Keurvorst Frederik de Wijze van Saksen beroepen als hoog» leraar aan de p3s gestichte universiteit van Wittenberg en hier is het, dat hij houdt U jeugdig en gezond, een lusteloze stemming maakt U oud vóór Uw tijd. Gelukkig geeft de natuur zelf het middel tot nieuwe veerkracht en energie: het edele natuurproduct, waar uit King pepermunt is be reid. King is het beste da gelijkse middel ter opwek king en verkwikking. zijn bezwaren in de beroemde 95 stel lingen samenvat en op de toen georui- kelijke wijze publiceert. Hier ook is het, dat de zich steeds toespitsende omstan digheden tot een crisis komen. Het grote levensdoel van Paus Leo X, een bij uit stek kunstzinnig kerkvorst, is de ver fraaiing van de St. Pieterbasiliek. Dit streven verslindt kapitalen en om de Door en door vlekvrij Per stuk 75 cent Emaille 5 delig 4.25 in schoonmaakgetij: Hamea-Gelel nodige fondsen machtig te worden, gaat de Paus over tot de verkoop van aflaten en reliquieën. Hier echter vindt hij Lu ther op zijn weg en vangt de recht streeks openlijke strijd aan tussen de opstandige theoloog en het opperste kerkgezag. Het eerste resultaat van deze botsing is de Pauselijke ban-bul, gevolgd door Luthers reactie: het ver branden van het document. Voor de Rijksdag te Worms ter verantwoording geroepen spreekt hij de beslissende woorden: „Mijn geweten is gebonden aan Gods woordik kan of wil daar om niets herroepen!" Inmiddels is hij in het huwelijk ge treden met de gewezen kloosterzuster Catharina von Bora, waarna hij ander maal voor een tribunaal verschijnt. Dit maal moet hij zich te Augsburg verant woorden voor Keizer Karei V, maar ook hier blijft hij (hoewel vogelvrij ver klaard) zijn standpunt handhaven. In middels zijn honderdduizenden tot zijn zienswijze overgegaan en de film ein digt met het optreden van Luther als prediker, terwijl zijn hymne: „Een vaste burcht is onze God" weerklinkt. theek beschikt óver niet minder dan 310 boeken. Het aantal beleende boeken bedroeg in het afgelopen jaar 32^ stuks aan de leden en 150 stuks aan, niet- leden. Door de afgevaardigden vari,na- burige verenigingen werden gelukwen sen aangeboden. Tijdens de pauze trac- teerden de meisjes van de M.V. „Dor cas" op chocolademelk. Hierna volgdq nog zang door het koortje en de jonge lingsvereniging. Opgévcferd wérd een declamatorium: „Het kerkelijk jaar", begeleid met zangkoor en mej. E. v. d. Scheur aan het orgel. Een en ander werd op zeer gevoelige wijze voorge dragen. De hersengymnastiek werd bij de dames gewonnen door mevr. Van de Brink-Hendriks en mevr. Kerkstra- Speelziekten bij de,heren door G. van Mijeren én M. Heimei. Aan mevr. Van Viegen werd eert bloemstuk aangeboden als dank voot de koffie door haar gèzet _dens de. vergaderingen. Mej. E. v. d. Scheur, de organiste, mocht een fraaie doos bonbons in ontvangst nemen. Ds Van Viegen sprak het slotwoord <0 ^ging voor in dankgebed. I VERKEERSONGEVAL Dinsdagmiddag vond aan de voet van de Achterbergsestraatweg alhier een verkeersongeval plaats. De trekker met de daarachter gekoppelde dorsmachine van de heer R. uit Ede reed bij het af rijden van de Achterbergsestraatweg vermoedelijk iets te snel waardoor de bestuurder de bocht naar rechts over de overweg niet goed kon nemen met het gevolg dat de linkervoorzijde van dei dorsmachine in botsing kwam tégen één; der spoorbomen waardoor deze midden door brak. b.b. - contact a v ond Woensdagavond 16 Maart wordt in de raadszaal van het gemeentehuis een B.B.-contactavond gegeven, voor alle B.B.-leden in de gemeente Amerongen. Hoofdzakelijk zal dit een gezellige avond zijn, hoewel uiteraard ook iets over de B.B. gezegd zal worden. Dit zal het nieuwe kringhoofd, de heer Stale- man doen. Verder worden er een aantal aardige filmpjes vertoond, er wordt wat muziek gemaakt en er zal een gooche laar optreden. In de pauze wordt koffie gedronken. Ook vanaf deze plaats wor den alle B.B.-leden uitgenodigd deze avond bij te wonen. veenendaal Geboren: Maria, d. v. N. Drost en E. Sukkel; Frederikus Cornells Joseph, z. v. H. O. F. Beemer en N. S. J. Schraau- wers; Dirk Gerrit, z. v. G. Koudijs en N. Valkenburg; Cornelis, z. v. C. Sukkel en D. van de Bunt; Gerarda Gerritdina, d. v. D. de Gooijer en R. F. Kooijstra; Willem, z. v. G. Wisgerhof en J. J. de Jong; Willemijntje Johanna, d. v. J. van Barneveld en W. v. d. Kraats; Jeanette Johanna Hendrika, d. v. B. M. Houtman en H. Heikamp; Joachem, z. v. P. P. Koedam en J. van Stempvoort; Hendri ka, d. v. R. van Barneveld en H. van de Peppel; Louisa Janetta, d. v. H. van den Ham en A. A. Boers. Ondertrouwd: Hendrik van Harselaar, 26 j. en Elisabeth Bernardine Ströher, 30 j.; Jan Frederik Heemink, 34 j. en komen vroeg in't voorjaar Koop tijd.g SPRUTOL verkeersexamen Op de lagere scholen in deze gemeente werd het schriftelijk verkeersexamen afgenomen. In totaal hadden zich 61 leerlingen hiervoor opgegeven. Door 55 werd aan het examen deelgenomen. Het resultaat was, dat 53 met goed gevolg het examen aflegden en 2 zakten, nl. 1 uit Amerongen en 1 uit Overberg. Over enige tijd zullen de voor dit exa men geslaagden hun kennis in de prac- tijk moeten brengen, tijdens het prac- tische examen, dat over enkele weken zal volgen. Johanna Willemina Hijink, 36 j. Getrouwd: Rijk van de Pavert, 29 j. en Hendrika Vonk, 24 j. Overleden: Albertine Boezel, 59 j., ongeh.; Janna Stap, 73 j. en 11 mnd., wed. van Johannes de Bruin; Hendrika van Dijk, 87 j. en 7 m., wed. van Hen drik van Oostenbrugge. RHENEN Geboren: Rijk, z. v. Willem Rijkse en Antonia van de Scheur, Oude Veenen- daalseweg 7; Jeanne Baptista, d. v. Ger rit Jan van Lienden en Anna Frederika Meerssman, Roghairweg 14; Barbarus, z. v. Willem Bochane en Cornelia Wil lemina Verwoert, Torenstraat 8; Mar- tien, z. v. Evert Klootwijk en Johanna Maria Helbers, Emmalaan 10; Willemi na Gerrie, d. v. Anthonie van Kooten en Francina van Kreel, Veenendaal. Ondertrouwd: Cornelis Johannes van de Waal en Julia Petronella Geertruida Ditewig. Overleden: Wouter Teunissen, 78 j., wedn. van Jantje van Dolderen, Maat- steeg 24; Johanna Maria van Harde- AANGIFTE HONDENBELASTING 1955 Bij wijze van proef zal dit jaar geen huis-aan7huis-opname van honden plaats hebben. In de plaats hiervan komt een intensieve contróle in de loop van het belastingjaar. Houders van honden zijn verplicht aangifte te doen ten gemeentehuize, af- déling financiën, vóór 28 Maart a.s. Indien aan deze verplichting niet wordt voldaan kunnen de aanslagen Worden verdubbeld. De aangifte kan geschieden: monde ling, telefoni|ch of schriftelijk (telefoon nummer 541). Indien geen wijziging is gekomen in het aantal en de klassificatie der hon den, behoeft geen aangifte te worden gedaan. In dat geval wordt een aanslag opgelegd gelijk aan die van het voor gaande jaar. Ook voor honden die in de loop van het belastingjaar worden verkregen moet aangifte plaats hebben. Rhenen, 14 Februari 1955. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. BOSCH VAN ROSENTHAL De secretaris, - TH. v. d. WILLIK. voor Kerkewijk 1 - Telefoon 2764 VEENENDAAL VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk, Markt, 9.30 uur, ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Van Wijngaarden. Julianakerk 9.30 uur ds. Van Wijngaarden, 5 uur ds. Vroeg- indeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Vroegindeweij, 5 uur ds. Wisgerhof. Veeneind 3 uur ds. Vroegindeweij. Dijk- straat 2.45 uur ds. Wisgerhof. Sola Fide 10 uur dr. J. G. Thoomes, 5.30 uur ds. Goedhart. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Overduin. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur prof. dr. B. J. Oos- KIES EEN met goede pasvorm Ziekenfonds Leverancier Hoofdstraat 51 Telefoon 3184 V E ENENDAAL veld, 25 j., geh. met Reinier Kalter, Vee nendaal; Maximilian Eugen Kuckels- berg, 90 j., wedn. van Augusta Ida Drache, Kastanjelaan 28; Willem Baard man, 49 j., geh. met Gijsberta Scheffer, Achterbergsestraatweg 40 (overleden te Wageningen). GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Clazina R. W.~, d. v. P. Gaas beek en J. F. S. Geerlofs; Elizabeth R., d. v. R. van Doorn en E. Bos; Huibert, z. v. J. Brahfhart en R. H. van Hasse laar; Reijer, z. v. G. C. van de Pol en E. H. van Ravenhorst. Ondertrouwd: Gijsbertus Gazenbeek en Anna C. van Binsbergen. AMERONGEN G"ebore."r Alberlus, z. v. J. van Poel en G. Henzen. Hebt U een zoon of dochter, die binnenkort van school komt en aan 't werk gaat? Weet U, dat de Sigarenindustrie zich regelmatig uitbreidt en dat een loonenquête heeft bewezen, dat in onze industrie de gemiddelde lonen hoger (soms belangrijk hoger) liggen dan in heel veel andere bedrijfs takken. Er is op onze fabriek direct plaats voor Uw zoon of dochter, met goede vooruitzichten en onder goede arbeidsvoorwaarden. Aanmelding is dagelijks mogelijk bij de Portier van de PANTER SIGA RENFABRIEKEN, Kerkewijk 111 - Veenendaal. terhof van Apeldoorn. Ger. Gemeente (Hoofdstraat) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstraat) 9.30 en 5 uur lees- dienst, Donderdag 7.30 uur dr. Steen blok. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Broer van Hilversum. R.K. Kerk Nieu- weweg 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoog- miis, 7 uur Lof. Salvatorkerk 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Le ger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openlucht samenkomst, 8 uur Verlossingssamen- RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 5 uur dhr. Van Galen van Shaarsbergen. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Vries van Driebergen, 5 uur ds. N. Kooreman. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. N. Padt van Ede. Ger. Kerk 10 en 5 uur Candi- daat H. Th. van Reenen van Soestdijk. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Woensdag 7.15 uur ds. v. d. Woesteijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 3 uur leesdienst. Dins dag 10 en 19 uur ds. W. H. Blaak van ELST. Ned. Herv. Ke$k 10 en 6 uur. ds. Van de Peut, Donderdag 7.3Ö uur ds.- P. M. van Galen van Papendrecht. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdiepst.VOud Ger. Gem. 10 en 6 uurleesdienst, Woens dag 2.30 en 7 uur ds. Mieras van Krim pen a.d. IJssel. Bidstond. r AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. De Jager. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Zwaan. ACHTERBERG.. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Van de Peut, 6 uur ds. Van Vie gen. Speciaal adres voor OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, Dinsdag 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Donderdag 2.30 en 7.30 uur ds. Van de Woesüjne, bidstond. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Krimpen a.d. IJssel, bidstond. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 8 uur, al leen voor zeer dringende gevallen dr. C. P. Engel, Sandbrinkstraat, tel. 2529. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 pur alleen voor dringende ge vallen dr. Van Ommeren te Eist. Tel. K 8377-217. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Van Ringelestein te Ederveen. Tel. K 8387-201. RHENEN. Dr. G. E. Wijchers. Achter bergsestraatweg 191. Tel. 328. (50) Met een óórverdóvende slag dreunt de storm- 'ram nogmaals tegen de versplinterde panelen. De grendels buigen onder de geweldige druk, de deur schiét uit de bovenste hengsels en zakt krakend in een. Buiten stijgt een triomfantelijk gejuich op, dat dadelijk weer verstomt als de bevelende stem van legeroverste Flavius om stilte schreeuwt. Een sol daat van de keizerlijke garde verschijnt behoed zaam in de deuropening. Als hij ziet, dat het kleine groepje boven aan de trap geen pijlen en bogen heeft, wenkt hij geruststellend naar buiten en treedt eerbiedig terzijde. Met grote passen schrijdt de keizer van Rome, gevolgd door Flavius, het huis van zijn Garde-Prefect binnen. Als hij de samen zweerders ziet staan, met de zwaarden in de handen geklemd, glijdt er een triomfantelijke grijnslach over het harde gelaat van Caracalla. „Wel, wel," zegt hij dan op slepende toon, „zie hem daar staan. Macrinus, mijn voortreffelijke Garde- Prefect, Demetrius, Marcelles, Casca, de eerbied waardige senatoren, waarachtig met een helm op het nobele hoofd. En zelfs de volkstribuun Cimber zie ik staan. De hervormers van Rome. Hahaha.' Zijn bulderende spotlach breekt plotseling af om plaats voor een uitbarsting van tomeloze woede." „Vooruit, mannen, slaat neer de verraders. Vernietig ze, de wormen. Maar zorg, dat ik Aram en Macrinus levend in handen krijg." En aan het bo veneinde der marmeren trap ketst staal tegen staal. De laatste strijd der samenzweerders is aangebro ken. De wraak van Caracalla, de machtige tiran van Rome, schijnt onontkoombaar (Wordt vervolgd.) 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent (Verloofd paar met trouw-, Te koop of te ^*til voor-Wij leveren prima merkry-, ;.a'.ó. accor- wielen ook op termij nbeta- U.S.A.- Legerkleding schoenen, truien, windjacks'plannen zoekt zit- en slaap- zware motor z.g. broeken, beige regenjassen, kamer, liefst met gebruik deon, 4-Teg. en 80 bassen ling Van 3 tot 5 gulden per overjassen, jekkers, petjes, van keuken. Brieven onder merk Marinucci. Tevens 2 week. Ook termijnbetaling enz, Tevens stoelen, tafels, nr. 2314 aan het bureau van nieuwe motorbuitenbanden voor stofzuigers en wasma- kasten, dressoirs, bedden, dit blad. ledikanten, spiralen, divans' Voor Uw parapluie repara tie naar Ackerman, Klaas Katerstraat 109, V'daal. rookstoelen, Clubs, Radio Te ko°P aangeboden 1 pers. enz. Goederenhandel Vos, ledikant en twee een pers. bij de boterfabriek, Rens- nieuwe bedden. Voor spot- woude Tel. K 8387-307. koopje. Hoofdstraat 13, - Veenendaal. 350 x 19 40,—. bevragen chines f 5,- per week. N. Pa trim. laan 124, V'daal. Ivan Ek, Pr. Bernhardlaan 1, Geld. Veenendaal. Telefoon 2533. Gevraagd voor 3 ochtenden in de week net meisje. Mevr. Brunekreëff, Markt 12, Veenendaal. Te koop gevraagd wandel wagentje. Beatrixstraat 38, Veenendaal. Mevr. De Bruin, Kerke wijk 172, vraagt nette werk- T.e k ster voor enkele halve da- kinder gen per week. licht Zandheuvel v. Wie wil lopen met pijnloze daal. voeten zal eerst naar de vergrotingsmachine van Kosthuis. Voor 1 mijner on- Blankestijn moeten. Electr. derwijzers zoek ik per 1 Schoenmakerij T. Blanke- APril a-s. een net kosthuis, stijn Zonen, Verlaat 14, Brieven gaarne zo spoedig Ter overnam sigarenwinkel met woonhuis in ruil voor kleinere woning^Br. onder lanne nr jr. 2316 aan - dit bï *g- •t bureau van Net dagmeisje gevraagd of werkster. Mevr. A. W. de Haas, Markt 11 Veenendaal. Te koop een beste vaars- kalf. B. van de Vendel, Ka de 1, Ede. Veenendaal. Te koop Fornuispot 125 li- mogelijk aan J. G. Thoomes ter. Alberti, Zandstraat 22, Te koop aquarium. Com-j pleet met vis, Stationsstraat Aangeboden flat 3 hoog. 120, Veenendaal. Kerkewijk 55, Tel. 2901. Te koop toom biggen. W. Hoonhorst. Overberg. Voor andere goede woning. Woningruil. Aangeboden 4 Dr. Slotemaker de Bruinne- kamerwoping en 2 garages straat 8 II, Veenendaal. |te Hilversum. Gevraagd te Veenendaal. SIGAREN PER KIST Beter Bij Budding Nieuweweg 66 De beste „Anker" horloges vindt U bij J. Middelhoven, Valleistraat 59, en lager in prijs. Desgewenst gemak kelijke betaling. Afbraak te koop, o.a. plank- vloer- en regelhout, raarn deuren met kozijnen, grote ramen zeer geschikt voor kippenhokken of zomer huisjes, ook batting en balkhout, tevens Hollandse en een partij kruispannen. Te bevragen bij P. Maars- sen, Wolfsdijk 5, Ede. Het adres voor „Hydrofoor" installaties, Nortonputten en automatische Veedrink- bakjes is Fa. Gebr. van Harn, Hoofdstraat 50, Tel. 2212, Veenendaal. Te koop goed onderhouden kinderwagen. Kleur grijs met nikkelen wielen. Pa rallelweg 107, Veenendaal. Electr. wasmachine te huur, per uur en per dag. Tevens Butagas depót Shell. N. van I.'koop of te huur 4 kamer-|Ek, Rijwielhandel, Prins Slachtkonynen te koop ge- Te koop 100 jonge hennen, woning in Veenendaal. Br. Bernhardlaan 1, Geld. Vee- goed gezond R.I. Reds met onder nr. 2315 aan het bu-lnendaal. Telef. 2533. witte leghorn. Benedeneind j reau van dit blad. 20, Veenendaal. vraagd. Beslist de hoogste prijs. H. Hardeman, Bene deneind 25, Veenendaal. Tel. 2987. Plastic zolen. 5 x sterker dan leder en goedkoper. Let op het merk „Durable Plas tic". Alleen verkrijgbaar bij R. Valkenburg, Gortstraat 38, Veenendaal. Voor brillen en hoortoestel- len MELIS Optiek, Hoofd straat 51, Telef. 3184, Vee nendaal. Te koop kleurkanaries, mannen en poppen. Larix- laan 32, Veenendaal. Te koop kinderwagen in goede staat. Prijs billijk. Br. onder nr. 2317 aan het bureau van dit blad. Wendt U voor al Uw ver- Een net 17-jarig meisje, di-'zekeringen, financieringen jTe koop prima mest. Wordt ploma huish.school zoektjv. auto's, motoren, brom-jHartemink Auto's Nijkerk in Rhenen of omgeving werk voor de avonduren, fietsen en rijwielen, hypo- Grote sortering gebruikte thuisbezorgd. Te bevragen Onverschillig wat. Br. on- theken, bouwkascontracten, Luxe en bedryfsautomobie- J. Wijkniet, Marsdijk 25, der letter R. Boekhandel tot J. H. van de Lustgraaf, len. Tel. K 3494-541 (2 lij- Uw reparaties aan al Uw uurwerken en sieraden verzorgen wij prima, en ze worden gerepareerd door een eerste klas vakman. J. Middelhoven, Valleistraat 59, Veenendaal. Lienden (bij het veer). c. Waiboer, Rhenen. I Panhuis 24, Veenendaal. 'nen).

De Vallei | 1955 | | pagina 2