DE VALLEI PELI geeft elk kind een met A bouwplaat kleurwedstrijd Pe/i wrijfwas brengt zonneglans in huis -de CANADESE ERFENIS- Veenendaal was dichtbij haar eerste nederlaag RIT AC I kampioen Dr Euwe op Ritmeester Schaaktournooi Rcnswoude won met 2-0 van HDS 3000 echte modelauto's Triangelboys sloeg Entre Nous DWS- Wageningen 0-0 Huidgenezing ROL Voor de Jeugd OellJK Spel tegen nivio volle winst te boeken. Aan beide zijden Oefenwedstrijd Veenendaal-Rheden Biljart-kampioenschap Rhenen RAV-ers deden hun best KIESPIJN HOOFDen DE LENTE KOMT! GRATIS bouwplaat voor deze auto bij elke doos PELI-wrijfwas Pe/i brengt verlichting in de schoonmaak FEUI LLET ON 1**1 -««1 T-T\^"Q elftallen krampachtige pogingen om de Veenendaal heeft het tegen HMS we derom niet tot een overwinning kunnen brengen. Evenals de eerste ontmoeting, eindigde de wcdstryd in een 11 gelyk spel, hetgeen de verhouding uitstekend weergaf. Terwijl het voor rust een aantrekke lijke en snelle wedstrijd was, ging voor al Veenendaal in de tweede helft danig afzakken. De Veenendalers hadden daarbij het geluk, dat de HMS-voor- hoedc slecht op schot was, daar anders de overwinning hoogstwaarschijnlijk voor de Utrechtenaren was geweest. De wedstrijd was slechts 6 minuten oud, toen Veenendaal de leiding nam door een doelpunt van midvoor Hey- kamp. Het spel golfde daarna vrij snel op en neer, waarbij Veenendaal iets meer in de aanval bleef. Doelman Do- remalen redde enkele malen op uitste kende wijze. De rechtervleugel van de geel-blauwen bleef echter zwak spelen; vooral rechtsbinnen Joop Heykamp bracht te weinig snelheid op, zodat de hechte HMS-verdediging steeds op tijd kon ingrijpen, al leek het zo nu en dan enigszins op paniekvoetbal. In de Veenendaalse verdediging was spil Van de Scheur een doorlopend struikelblok voor de Utrechtse aan vallen. Na de rust moest de Veenendaalse doelman Cornelissen reeds direct een gevaarlijk schot van linksbuiten Dorre- steyn onschadelijk maken. Terwijl de Veenendaalse middenlinie voortdurend de voorhoede bleef stuwen, werden deze Veenendaalse aanvallen zeer slordig af gewerkt. Het gevaar moest hoofdzake lijk van de linkervleugel komen. Henny Muller scoorde éénmaal, maar scheids rechter Buhrman had juist te voren ge floten. Langzamerhand drong HMS sterker op en met nog tien minuten te spelen kwam de verdiende gelijkmaker. Doel man Cornelissen liet zich te ver uit het doel lokken. Wel bemachtigde hij de bal, maar buiten het strafschopgebied. Uit deze vrije trap kon HMS uit een scrim mage voor het Veenendaal-doel de ge lijkmaker scoren. De laatste tien minuten deden beide A.s. Zaterdagmiddag 4 uur wordt op het terrein van de v.v. „Veenendaal" aan de Bergweg een oefenwedstrijd ge speeld tussen Veenendaal en Rheden. Enkele weken geleden speelden beide clubs een lichtwedstrijd te Rheden, welke in een 55 eindstand afsloot. Rheden staat momenteel aan kop in de 2e klasse Oost. Van de vastgestelde wedstrydcn ging alleen de wedstrijd Triangelboys Entre Nous door. Deze wedstryd eindig de in een 52 overwinning voor Trian gelboys. DOVO en VRC speelden op het DOVO-terrein een oefenwedstrijd. Een onvolledig DOVO verloor deze wed stryd met 21, nadat het met de rust een 10 voorsprong had. Het vertoonde spel was zeer matig. Voor de rust was het een vrij gelijk opgaande strijd. Van Ingen bezorgde de boys aanvankelijk een 10 voorsprong, maar de gasten hadden de stand al spoe dig weer gelijk en namen zelfs een 21 voorsprong, toen een schot op het Triangel-doel zodanig van richting ver anderde, dat doelman Slotboom niet meer kon ingrijpen. Na de rust hadden de boys de stand weer spoedig gelijk door middel ^van Bouman. De thuisclub bleef nu aan vallend spelen. Van Tent bracht de stand op 32. Even later werd het door Van Ingen 42, waarna Van Tent voor een 52 eindstand zorgde. De promotie-wedstrijd Climax 1 Volharding (Enschede) vond Zaterdag middag geen doorgang. Deze wedstrijd werd tot Tweede Paasdag uitgesteld. In de 2e klasse C. behaalde Ritac 1 het kampioenschap door een overtuigen de 19 overwinning op Hollandia 1. Kr. en Vr. 1 bleef op de tweede plaats door Climax 3 in eigen huis te kloppen met 37. Ritac 2 nam revanche voor de door het eerste team tegen RTTV 1 ge leden nederlaag door het met 82 te kloppen. Swift 2 en VSW 1 deelden de punten (55), waardoor VSW de laatste plaats aan Climax 3 overdeed. De enige wedstrijd in 3-G was tussen Swift 3 en Climax 4. Het werd 55. deden zich enkele scoringskansen voor, maar het bleef bij een puntenverdeling. Veenendaal is deze middag dicht bij haar eerste nederlaag geweest. In hotel „Het Wapen van Harden- broek" vond de tweede ronde plaats van de wedstrijden om het kajnpioenschap biljarten van Rhenen. De belangstelling was groot en de spanning liet evenals de eerste keer niets te wensen over. De uitslagen waren als volgt: K. Ziermans J. van Baaren 02; H. P. v. Noort Zaterdagmiddag werd het deze week te houden Ritmeester Schaaktournooi ge opend doordat een der directeuren der Ritmeesterfabrieken, de heer F. H. van Schuppen, de eerste zet deed op het bord waar de oud Wereldkampioen schaken, dr Max Euwe en de heer C. B. van de Berg uit Amsterdam de strijd aanbonden. Tegen aller verwachting in moest dr. Euwe in deze party genoegen nemen met remise. M. Rosbag 2—0; S. de Beer H. Elbera 20; K. Huijding G. Donselaar 20; B. Wegh L. Lieuwen 11. Er werden deze avond vijf extra prij zen toegekend. Deze kwamen terecht bij M. Rosbag (de minste poedels); J. van Baaren (de hoogste serie 35); H. P. van Noort (hoogste serie in de 4e beurt 9); K. Ziermans (eerste drie caramboles in de 5e beurt); S. de Beer (speler die in de 15e beurt 5 caramboles maakt). De volgende ronde wordt gespeeld in café „Centrum". Zaterdagmiddag organiseerde de at letiekvereniging „FIT" te Zeist een bos- loop, waaraan vier leden van de Rhe- nense Athletiek Vereniging deelnamen. Hoewel het parcours zwaar en er sterke tegenstand was, boekten zij keurige re sultaten. Dick van Harn deed het op de 1500 m B junioren lang niet gek. Hij eindigde als prima derde van de ongeveer 600 m de strijd staken wegens een enkelbles sure. Piet Groenveld liet op de 3000 m A- junioren zien, dat hij in goede vorm is. Reeds spoedig was er een kopgroep ge vormd, bestaande uit Van Hemert en Wagenvoort (Fit), van de Haan (Hellas) en de RA V-er. Het tempo werd steeds hoger opgevoerd en ongeveer 250 meter voor het einde zette de RAV-er een eindsprint in, die hij helaas niet tot de finish vol kon houden, zodat hij tweede werd achter Van Hemert. Verkerk moest het op de 4500 m op nemen tegen prominente figuren als Soesbergen en Vroege. Tot 3000 m had Soesbergen een flinke voorsprong op het peloton, maar hij werd spoedig in gehaald. Verkerk nam 300 m voor de eindstreep de kop over en zette een vin nige eindsprint in, maar hij moest op de laatste meters toch nog het onderspit delven tegen de taaie Vroege, zodat hij tweede werd. Uit bovenstaande resultaten blijkt wel, dat de RAV over behoorlijke lopers beschikt. Hierdoor bezet Climax 4 de tweede plaats op de ranglijst. In de 4e klasse waren de uitslagen: Fortissimo 2 SKF 1 55; Panter 1 Ritac 5 64; Hollandia 2 RTTV 3 4—6; Panter 2 Sorry 3 2—8. RTC 2 Sorry 3 100; Fortissimo 1 VSW 3 91. Redichem 2 Ritac 6 37; Redi- chem 1 Panter 2 46. De eindstand in de 3e klasse G is ge worden: Ritac 3 1423: Climax 4 14—18; Kr. en Vr. 2 14—18; Sorry 1 14—17; RTTV 2 14 16; Swift 3 14—13; Ritac 4 14—4; Sorry 2 143. Dames-afdeling: Climax 916; Ritac 10—15. RTTV 9—13; VSW 10—10; SKF 10—4; Panter 10—0. Van de aftrap af, leek het er op, dat D.W.S. een goede wedstrijd zou gaan spelen. Het plaatsen van de bal was zuiverder, dan bij Wageningen. Het zag er donker uit voor de groenwitten. Er waren enkele minuten gespeeld, toen linksachter Jansen op wat ruwe wijze linksbuiten Schouten van DWS een sco ringskans ontnam. De scheidsrechter wees naar de witte stip, Pitters plaatste zich achter de bal, hij schoot wel zuiver en hoog in. Gentjes wist met een fraaie sprong het leer tot hoekschop te ver werken. Twijfelde geen enkele Amster dammer er aan, dat DWS de wedstrijd zou gaan winnen, het werd hun al spoe dig duidelijk, dat de hechte Wagenin- genverdediging niet zo gemakkelijk te passeren was. Vooral rechtshalf Van de Meij was in goede conditie. Hij scha- Mijnhardt Kiespijnpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct. Alleen ECHT met de naam MIJNHARDT kelde linksbinnen Koot van DWS vol komen uit. De groenwitte voorhoede bracht het slechts zelden tot een goed schot. Ook in de tweede helft waren de Amsterdammers in de aanval, maar het schieten liet nu ook veel te wensen over. De Wageningse linksbinnen Ten Berge was de enige speler die een doel punt wist te maken. Na een scherpe pass van rechtsbuiten Van de Nolk schoot hij de bal in het net. De scheids rechter had echter buitenspel gecon stateerd. In de laatste fase van de strijd ging heel DWS naar voren, Gentjes wist echter achtereenvolgens schoten van Koevoets en Grijzenhout te stoppen. In de laatste minuut kreeg DWS een hoekschop te hemen, Pitters bracht hieruit het leer fraai voor het Wage- ningendoel. Hoog opspringend wist hij de bal uit de lucht te grabbelen en zo doende DWS de laatste scoringskans te ontnemen. Al met al is Wageningen een kost baar puntje rijker geworden. Renswoude heeft door een 20 over winning op H.D.S. haar ongeslagen thuisrecord weten te handhaven. Gedurende de gehele wedstrijd heeft Renswoude een overwicht gehad doch de voorhoede is niet in staat geweest dit overwicht in cijfers uit te drukken. Telkens weer zagen wij, vooral in de eerste helft, goede aanvallen vanuit de achterhoede opgebouwd, die echter vast liepen op een voorhoede waarin geen schutters waren. Na ongeveer 20 minuten ontstond er een meningsverschil over het feit dat de scheidsrechter een strafschop toekende. Middenvoor Stutvoet zette deze penalty in een doelpunt om, zodat Renswoude een goedkope voorsprong kreeg. Tot aan de rust bleef HDS in de minderheid, maar Renswoude deed er steeds weer te lang over zodat alle aanvallen op niets uitliepen. In de laatste minuut speelde één van de backs van H.D.S. te gevaar lijk op zijn keeper terug zodat de stand op wel zeer fortuinlijke wijze 20 werd. Na de thee kreeg Renswoude de ster ke wind mee en werd het overwicht nog groter. Éénmaal schoot Stutvoet tegen de lat en ook de rechtsbinnen van Renswoude liet het houtwerk niet onaangeroerd. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Doordat de scheidsrechter enkele ma len te veel door de vingers zag was hard spel het gevolg. Zowel van de zij de van Renswoude als van H.D.S. werd er niet fair en sportief meer gespeeld. De stand- bleef echter 20. Barneveld kon het tegen Woudenberg niet verder brengen dan een 33 gelijk spel zodat de Roodwitten weer een punt op de leiders zijn ingelopen. Verschijnt als bijlage van het streekblad DE VALLEI Onder redactie van TANTE JOS Correspondentie te richten aan Tante Jos, p/a Parallel- weg 10, Veenendaal. BESTE NEVEN EN NICHTEN, Er kwam weer heel wat zilverpapier binnen. Ik denk dat met de schoonmaak verschillende opslagplaatsen ontruimd zijn. Hier volgen weer de namen van de inzenders: Ria v. d. Kraats, Gerrie Muller, Ca- tharientje Roks, Janny Aartsen, Jansje van Hunnik, Hendrika Roks, Riekie Takken, Matty Budding, Emil v. Leeu wen, Ineke Hensen, Japie Budding, Chris v. Dijk, Joop Spies, Ad. Mijnhardt. Allemaal bedankt en de nieuwe ne ven en nichten hartelijk welkom. Beste Korenbloem, Dank voor je brief. Gewichtig hè, zo'n examen. Ik kon niet goed uit je brief opmaken of het voor de VGLO-school was of het verkeersexamen. Nu, in ieder geval hoop ik dat je geslaagd bent. Zet je het bokspringen nog voort als je op de VGLO-school bent, of word je dan een echte jongedame? Nu, Cen- taurea (dat is de Latijnse naam voor korenbloem) hou je maar taai hoor en schrijf je nog eens weer hoe het bevalt op de nieuwe school? Daag, groeten van Tante Jos. NIEUWE RAADSELS Zoek van elk der volgende woorden de tegenstelling. De eerste letters van de gevonden woorden vormen een be kend spreekwoord. Begin, oneerlijk, altijd, wit, koud, rijk, rechts, in, zomer, fit, rechts, onaardig, onderdaan, ruw, ja, jong, rauw, stroef, tijdelijk, gelukkig, droog, wijs, af, wild, oneetbaar, gaaf. II. Mijn eerste is een gebouw, aan mijn tweede hang je iets op en aan mijn geheel heeft elke moeder een hekel. Oplossing raadsels. I. Woonwagen, pioenroos, Wieringen, Maassluis, frambozen, grasmaand, Am sterdam, tennissen, timmerman. Wies- baden. ONZE JARIGEN April Beppie Schoonderbeek. Martha v. Zetten. Dik v. d. Lustgraaf. Lauwrens Roks. Het onderstaande verhaaltje is geschre ven door Repelsteeltje. Vinden jullie ook niet dat ze een journalistieke aan leg heeft? De voorbode van de lentekoningin liep haastig door het bos. Overal waar hij een bewoner van het bos zag, die nog in zijn winterslaap je dommelde, riep hij luid, zodat iedereen het kon horen: „De lente komt, wordt wakker, de len tekoningin komt er aan." Dan liep hij weer haasitg verder, totdat hij plotse ling voor het paleis van de elfen stond. De ramen zaten onder het stof en de spinnewebben hingen van het dak af. Toen haalde de heraut een fluit te voor schijn en speelde een vrolijk wijsje. Daar ging het deurtje open en een elfje stak haar slaperig hoofdje om het hoek je. „Wat moet je?" vroeg ze. De heraut zei: „Ik kom zeggen dat de lentekoningin op komst is, maak alles gereed voor een groot feest!" Weg was hij weer om de kabouters en andere bosbewoners te roepen. Intussen was het in het elfenpaleis al een gegons van stemmen. Alle elfjes riepen door elkaar en iedereen draafde heen en weer. Daar kwamen plotseling de naai sters en kleermakers voor de dag met stapels zijde en satijn. Iedereen mocht kiezen wat voor kleur jurk ze wilde hebben. Een paar dagen later was alles klaar voor de ontvangst van de lente koningin, tenminste in het paleis. Maar buiten het paleisach, daar stonden de bomen nog met kale takken en het gras was nog niet groen en ook de bloe men ontbraken. Het zag er buiten in één woord mistroostig uit. Eindelijk brak de dag aan dat alle dieren in hun mooiste pakjes langs de kant van de weg ston den. De kleinste hadden een feesthoed op. Plotseling begon ieder te schreeu wen. Daar kwam de lentekoningin. In haar prachtige jurk van bloemen en de gouden scepter in de hand, zwaaide ze naar alle kanten. Waar haar voeten de grond betraden, leefde alles op. Plotse ling begon een koor van kabouters te zingen: Als de winter vlucht voor de lentelucht En de zon het nieuwe leven wekt. Om twaalf uur 's nachts, toen het hele bos feest vierde, keek de maan lachend toe en zei: „De barre winter is gevlucht, nu krijgen we weer het jonge leven van de lente!" En op elke bouwplaat vindt men een wedstrijdcoupon voor de grote teken- en kleurwedstrijd met kans op een van de Alleen Peli geeft met zo weinig moeite die schitte rende zonneglans, die de hele schoonmaak tot een stralend succes maakt. Alleen Peli bevat Vlidosol, dat houtworm doodt. Wie een bouwplaat heeft, kan meedoen aan de grote PELI- kinderwedstrijd. Elke dag geeft de jury een groot aantal echte modelauto's aan de jeugd van Nederland. (Totaal 3000). Grote modelauto's 21 x 8 x 7,5 cm), gyro-aandrijving, verwis selbare rubberbanden, verstelbare voorwielstand. Doe mee en win zo'n prachtig stuk speelgoed. Dit is de modelauto Grote doos f 0,55 - Grote bus f 1,10 (8) Toen was het voorbij en Jack krab belde overeind om te zien, hoe zijn zuster zich op het laatste ogenblik te gen de helling liet vallenvlak daar op zag hij een paard, dat blijkbaar door de baanschuiver was opgenomen, door de lucht vliegen. Enkele seconden daar na was de trein voorbij en vervaagde reeds in de verte. Jack staarde in het niets: ook het tweede paard was ver dwenen. Evelyn lag wild te snikken in het gras, toen Jack bij haar kwam. Voor het eerst sinds de dood van hun oudste broer zag hij haar huilen en verbijsterd zakte hij naast haar neer. „Kom meid, komwilde hij troos ten. Maar de woorden wilden niet ko men. De ontzetting trilde nog in hem en hij wist niet anders te doen, dan haar zachtjes aan de mouw te trekken. Plotseling keerde Evelyn zich om. „O God, ik zag het! Ik zag het voor mijn ogen gebeuren. Die trein, die Ook haar faalden de woorden. Beiden stonden op en liepen naar de plaats, waar het dode paard lag. Uiterlijk vrij wel ongedeerd, maar slap en in elkaar geslagen, alsof van binnen alles ver brijzeld was. Een dun straaltje bloed liep uit een neusgat. Evelyn zonk naast het paard neer en streelde het over de kop. Haar hand streek langs de zachte, wonderlijk gevoelige neus, die Black zo vaak tegen haar aan geduwd had, als ze hem in de stal even aanhaalde. De oogleden waren dichtgevallen over de glanzende, blauwzwarte ogen, die zo begrijpend alle werk hadden opgenomen en waaruit alle trouw van het oude paard zo onwankelbaar haar had toe- gestraald. Gesloten waren de ogen en de neus werd al koud. Evelyn's opwinding was nu geweken, maar in haar keel welde een dik gevoel op; plotseling zakte haar hoofd op haar arm naar de grond en ze barstte uit in een hartstochtelijk huilen. Jack had Prince gezocht en gevonden op de plaats, waar een vijf en twintig meter verder de helling eindigde. Het arme beest lag verschrikkelijk verminkt in een kuil naast de baan. Zwijgend keerde hij zich na enkele ogenblikken om en ging naar Evelyn terug. „We moeten gaan," zei hij, „dit kan zo niet blijven." „Is Princebegon Evelyn. „Kijk er maar niet naar. Laten we hulp halen om ze te begraven." Evelyn vocht met haar verdriet en slikte nieuw opkomende tranen weg. „Ga maar alleen," zei ze. „Beautier is het dichtste bij. Ik blijf bij ze, zolang." Jack keek haar even strak aan, be woog zijn lippen, alsof hij wat wilde zeggen. Toen keerde hij zich om en klom over de heuvel om naar Beautier, hun Frans-Canadese buurman op een halve mijl afstand, te gaan. Roerloos zat Evelyn naast haar dode vriend. Het was wonderlijk stil om haar heen. Plotseling scheen het geen lente meer te zijn. „Black, arme Black," zei ze zacht. „We zullen je begraven. We gaan onze beste vrienden begraven. We begraven ons hele werk van het laatste jaar met jou en Prince. Wat moeten we beginnen zonder jou en je maat? Jij wist de weg te vinden door de sneeuw en je wist, wanneer het ijs sterk genoeg was. En jij kende het leven hier beter dan wij. Nu zal het met de boerderij wel mis gaan. Nu kunnen we toch niet het werk van Daan afmaken. Eerst mijn broer en nu jullie. Moeten er nog meer slachtoffers vallen? Moeten we nu nog verder doorzetten?" Als een hoopje as zat Evelyn daar, zij, die de dag begonnen was als een laaien de vlam van energie. Een leeuwerik steeg op uit het gras niet ver van haar verwijderd en leidde haar gedachten af. Plotseling voelde ze de warmte van de zon. Ze stond op en rilde, want van binnen was ze koud. Ze zag de groenende wereld om zich heen en zichzelf daar middenin, wanhopig, geslagen, futloos. „Dat zal niet gebeuren," zei ze bij zichzelf. „Eef Vandermare, ben jij dat, die zich tegen de grond laat slaan. Voor uit, dóé wat! Laat je niet overweldigen. Er gebeuren nog wel erger dingen." Haar wanhopig gezicht verstrakte en in de grijze ogen, die soms een groene tint hadden, als ze in een uitgelaten stemming was, kwam nu een donker licht. „Wij zijn hier niet gekomen om ons uit het veld te laten slaan." Ze streek haar haren achter de oren, trok haar goed recht en klom de heuvel op om te zien, of Jack al terugkwam. Toen ze hem niet zag, ging ze naar de auto, die een paar honderd meter ver derop naast de rails lag. „Geen sentimentaliteit," zei ze. „Wer ken!" En ze begon snel en met overleg de boodschappen, die door elkaar ge smeten waren, uit de wagen te halen. Toen Jack met drie mannen met schoppen over de schouders terugkwam, vond hij zijn zuster bezig de auto op be gaanbaar terrein te brengen. En hij was niet verbaasd. Zo was Eef immers! II. De vier mannen hadden niet lang werk met het graven van een kuil voor de paarden. Eef was er tenslotte ook weer bij gekomen; toen de kadavers naar de kuil moesten worden gebracht, had ze de koppen beschermd met een deken uit de auto tegen het schuren langs de stenen. Ze was haar wanhoop te boven, maar had nog geen afscheid genomen van haar twee vrienden. Er werd weinig gesproken, niet meer dan noodzakelijk was voor het werk. Zwijgend gingen ze naar huis. Met vereende krachten werd de auto naar het pad gebracht en daarop reden ze naar Beautier's huis. De oude Beautier was een forse vijf tiger, al leek hij kort naast zijn drie zoons, die bomen van kerels waren. Er waren nog twee dochters in het huis houden, die voor het huiswerk zorgden en een moeder, die zo op was van het werk en de zorg, dat zij niet veel meer kon doen. Ze kwamen van een hout- hakkersstreek aan de Laurence-baai en waren hard werk en een ruw klimaat dus wel gewend. Naar hun opvattingen was Noord-Ontario een vriendelijk en zacht land, maar de aude moeder kon niet aan het Engels en aan de Engelse gewoonten wennen. Ze hectjtte te veel aan haar oud-Normandische „pot-au- feu". Met zijn vijf grote kinderen had Beautier kans gezien in vier jaar tijds een flinke boerderij te stichten. Voor zulke gezinnen was hier een toekomst. Het was een vrolijk stel, goedmoedig en altijd bereid tot hulp. Doch nu zwegen ze. De oude begon een praatje over het weer, maar slikte zijn woorden dadelijk weer in. Want hij had willen zeggen, dat het met zulk weer tijd werd om te gaan ploegen. Kon hij dat zeggen tegen zijn buurtjes, die juist hun paarden hadden verloren? De Beautiers hadden zelf maar twee paarden ze waren vrijwel zonder een cent op het land gekomen en die kon den ze natuurlijk niet afstaan. De gedachten van Jack en Evelyn draaiden om hetzelfde punt. Wat moes ten ze beginnen zonder gespan? Nie mand had in deze maand van het jaar paarden over. Lenen, zelfs huren was uitgesloten. En kopen? Ze hadden wel wat geld over, maar daarvoor hadden ze een paar koeien gekocht, die over en kele weken afgeleverd zouden worden. Toch moest er een nieuw span komen en dat zo spoedig mogelijk. Als de goe de tijd voor het ploegen verstreek, zon der dat er iets aan het land werd ge daan, was er een heel jaar verloren. (wordt vervolgd)

De Vallei | 1955 | | pagina 4