Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Royaal gebaar van Soldatenkoor de VALLEI-riks? Raad van Renswoude besloot tot inrichting van kinderspeelplaats Geen belangstelling voor de kankerbestrijding 1 BRIL Fa. J. F. TAK Wist A GENDA Achtste nieuwe Veenendaalse school van na de oorlog Waterwinplaats kost f80.000.- meer dan was begroot 1500 GULDEN VOOR HET BEVRIJDINGSFEEST Waar is i» fio tvaard Nieuws uit de Omgeving 29e Jaargang VRIJDAG 1 APRIL 1955 No. 26 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel WAT DOEN DE VEENENDAALSE CLUBS? Heroprichting „Camera Obscura" Weer gehele dag markt Jeugdcriminaliteit in Rhenen Volgende week geen koopavond Jeugd Volleybal-Tournooi Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Uit Rhenens Raadzaal Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 oent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Woensdagavond j.I. was er door de plaatselijke afdeling van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrij ding een filmavond georganiseerd in de grote zaal van gebouw „Eltheto". De voorzitter van het voorlopig be stuur der afdeling, burgemeester A. Bakker, opende de avond met een wel komstwoord en sprak hierbij zijn te leurstelling uit over de wel zeer geringe opkomst. Er waren namelijk amper 20 belangstellenden in de zaal. Zou er een amusementsfilm vertoond zijn geworden dan was deze zaal stellig geheel ge vuld. Nu zien wij hier en daar iemand zitten, zo sprak de burgemeester. Spre ker verwonderde zich over zo weinig belangstelling, te meer waar wij toch weten dat de kanker in ons land hand over hand toeneemt. Was de kanker voorheen absoluut ongeneeslijk, tegen woordig heeft de wetenschap toch tal van middelen ter beschikking waarmee de kanker in vele gevallen kan worden genezen. Vroeger was de t.b.c. volks vijand nummer één, thans is de kanker op de eerste plaats gekomen. In het bijzonder werden deze avond verwelkomd de militairen van het sol- datenkoor der Verbindingstroepen uit Ede, o.l.v. adj. Joosten. Zij verleenden belangeloos hun medewerking en de burgemeester vond het ook voor dit koor spijtig dat er zo'n klein gehoor aanwezig was. Aan het slot van zijn toespraak deel de de burgemeester mede om te komen in de vele vergaderingen welke hij moet bijwonen en het voorzitterschap van het voorlopig afdelingsbestuur te moe ten overdragen. Hij was verheugd over het feit dat dr. Vergouwen zich voor deze functie heeft beschikbaar gesteld. Dr. Vergouwen weet veel meer van kanker af dan ik. Nadat het soldatenkoor enkele num mers had gezongen, werd de film „Er is een tijd van komen en een tijd van gaan" vertoond. Deze film geeft een beeld van de omvang welke de kankar als volksziekte in Nederland heeft ge kregen en ook van de moderne midde len welke de bestrijding thans ten dienste staan. Ook laat de film de toe schouwer zien met welk een grote in spanning het kankeronderzoek voort gaat. Dag en nacht, continu wordt er gewerkt en gezocht. Interessant was vooral het gedeelte in de film waar men de zich steeds maar delende levens cellen waaruit het lichaam is opge bouwd, in beweging kan zien. Ook ziet men de microscopisch kleine cellen die zich onbeheerst gaan delen, welk ver schijnsel dan kanker genoemd wordt en gezwellen doet ontstaan. dat de nieuwsgierigen die heden middag bij het Spoor aan de Kerkewijk kwamen kijken naar het bijzondere treintransport van een eerste deel van de nieuwe Rijnbrug werden teleurge steld? dat de bewuste trein bij het ter perse gaan van dit blad nog steeds niet was aangekomen? dat vele nieuwsgierigen maar gauw even langs kwamen omdat men op de 1ste April nooit kan weten....? dat de Veenendaalse Nationale Reserve thans 33 leden telt? dat zij die voor aansluiting voe len zich nog steeds kunnen aanmelden? dat de Nationale Reserve voor heen vaak schietoefeningen hield bij het Egelmeer? dat, nu deze oefeningen daar ver boden werden, de Nationale Reservisten in de directe omgeving van Veenendaal geen oefenterrein meer hebben? dat zij nu uitsluitend zijn aange wezen op de militaire schietbanen te Ede? dat waarschijnlijk morgenochtend opnieuw de kraaiennesten uit de bomen van het Stationsplein verwijderd zullen worden? dat het aantal nesten hier in de afgelopen week nog weer beduidend groter is geworden? dat ook elders in het land de kraaien worden bestreden omdat zij zo sterk in aantal toenemen en veel schade veroorzaken? dat het bedrag dat de gemeente Veenendaal heeft beschikbaar gesteld voor een blijvend geschenk voor de Geertekerk in Utrecht waarschijnlijk zal worden besteed voor een grote ko peren kroon? Na een korte pauze was het de heer Krols van het hoofdbestuur Koningin Wilhelminafonds, die een uiteenzetting gaf van de wijze waarop in Nederland de kankerbestrijding is en wordt ge organiseerd. Ieder jaar sterven in Ne derland 14.000 mensen aan kanker en hun aantal neemt nog steeds toe. Dit aantal komt neer op per drie kwartier een sterfgeval. Het Kon. Wilhelminafonds werd door Koningin Wilhelmina, bij haar aftreden als vorstin, gesticht door een gift van ruim 2 millioen gulden. Het fonds ont vangt per jaar gemiddeld een bedrag van f 650.000,in hoofdzaak door mid del van collecten, en het beschikt thans over een bedrag van 5 millioen gulden. Dit bedrag is echter verre van voldoen de, want het onderzoek en de bestrijding vergen thans jaarlijks IV2 millioen gul den. Het fonds heeft verder op zich ge nomen de bekostiging van het in stand houden en uitbreiden van het Kanker instituut in Amsterdam; de stichting van het Radio-Therapeutisch Kankerinsti tuut te Rotterdam en o.m. nog de in standhouding van de Universitaire Kanker-centra in vijf verschillende steden. Alleen al de stichting van het mo derne Radio-Therapeutische Instituut te Rotterdam kost meer dan 2 millioen. Verder staat nog op het programma het stichten van een statistisch bureau waarin alle kankergevallen in het ge hele land zullen worden opgetekend en het verloop van het ziektebeeld ge registreerd. Er zijn namelijk tal van soorten kanker. Toen in 1898 het Koningin Emma- fonds werd gesticht stierven er in ons land jaarlijks 20.000 mensen aan tbc. Vorig jaar bleek dat dit aantal in die tijd was teruggelopen tot 930 sterfge vallen op een bevolking die inmiddels is uitgegroeid tot 10 millioen zielen. Het is de hoogste tijd dat Nederland zich tegen de kanker gaat mobiliseren en met gezamenlijke inspanning is veel te bereiken, getuige de resultaten van het werk dat het Kon. Emmafonds deed tegen de tbc. Ontvangt het Koningin Wilhelmina fonds thans nog grotendeels zijn inkom sten van de te houden collecten, het is toch de bedoeling om zo spoedig mo gelijk hiervan af te komen en het geld door leden bij een te brengen. Wij wor den al te veel geplaagd met collecten. Er zijn intussen 800 afdelingen in het land gegsticht waarvan die in Veenen daal er een is. Het aantal leden in Vee nendaal is echter zeer gering (25) en het is dan ook de bedoeling hier binnenkort een ledenwerfactie op touw te zetten. De heer Krol deed tenslotte dan ook een beroep op ieder om lid of vaste contribuant te worden. Aan het einde van de avond werd aan het soldatenkoor een envelop met in houd aangeboden ter versteviging van de koorkas. Het koor echter maakte on middellijk het royale gebaar en stelde het bedrag weer beschikbaar ten bate van de kankerbestrijding. Zaterdag 2 April (Bij de Eierhal) 3.30 uur, ver trek van de jaarlijkse Palm- paasoptocht. (In Cantine Ritmeesterfabrie- ken) 's middags en 's avonds slotronde en prijsuitreiking Ritmeester Schaaktournooi. Maandag 4 April (In hotel „La Montagne") Filmavond motorclub „Vee nendaal". Woensdag 6 April (In hotel „De Korenbeurs") 8 uur, lezing „Waarom leven wij eigenlijk?" door ds. G. van Duinen van Wassenaar. Luxor Theater Van heden Vrijdag tm. Maan dag de film „De man met de wassen beelden" en van Dins dag t.m. Donderdag „De schat gravers van Doodskop-eiland". III llll|i||tllHI Mil IHH llllllt llllilll UIIIIMIIHIIMllHIttllllll lil lllllllllllllll li lllllllH llllllllllll llll Mill III Mil II! IlllllUIIHIIII) IIIIIIIIMIIIIIIIIIUIIIIIIIIII'I Doordat de wedstrijd Nederland België de aandacht van de voetballief hebbers a.s. Zondag vraagt, is er dit weekeinde voor de Veenendaalse clubs alleen voor Zaterdag een programma vastgesteld. Veenendaal heeft vrijaf, waardoor de geel-blauwen in de gelegenheid zijn a.s. Zaterdagmiddag om 4 uur een oefen wedstrijd te spelen tegen Rheden. En kele weken geleden eindigde een licht- wedstrijd tussen Rheden en Veenen daal in Rheden in een 55 eindstand. DOVO moet voor de competitie de verre reis naar Enschede maken, om zich daar te meten met Sparta. De En- schedeërs hebben niet meer die supe rioriteit van enkele jaren geleden, zo dat DOVO geenszins kansloos is en het toch zeker tot een gelijk spel zal kun nen brengen. Aan de Brinkersteeg speelt VRC a.s. Zaterdagmiddag te half vier de compe titiewedstrijd tegen SSSE uit Eibergen. Hier ligt voor VRC de volle winst. De wedstrijd te Eibergen eindigde inder tijd in een 40 overwinning voor de Veenendalers. Matjan speelt eveneens thuis tegen Jonathan. GVVV speelt uit tegen Rood- Wit en de Merino's spelen uit tegen SVM-boys. Triangelboys hebben rust. Deze week werd in een vergadering besloten tot heroprichting van de in de oorlog opgeheven Veenendaalse Ama teur Fotografenvereniging „Camera Ob scura". De heer J. H. van Schuppen uit Lunteren, de oud-voorzitter van deze vereniging, werd met algemene stem men wederom tot voorzitter gekozen. Met ingang van aanstaande Dinsdag wordt de Veenendaalse Dinsdagmarkt weer de gehele dag gehouden in ver band met het zomerseizoen. De markt duurt dan weer van 's mor gens 9 tot 's avonds 6 uur. De baldadigheid, die in Rhenen de de laatste tijd hand over hand toeneemt is nu ook al ontaard in inbraak met diefstal. De consumptietent op het ge meentelijke sportterrein „Candia" werd opengebroken, waaruit flesjes limonade een toffees werden ontvreemd. De po litie heeft de hand weten te leggen op de jeugdige daders. VEERDIENST NORMAAL HERVAT. De veerdienst Rhenen-Lienden, die enige weken voor het zware verkeer ge stremd is geweest, wordt Donderdag 31 Maart weer normaal hervat. In verband met de kerkdiensten op Goede Vrijdag zal volgende week geen koopavond worden gehouden. De koop avond wordt deze keer ook niet verzet naar een andere dag. MONDHARMONICA-TRIO OPGERICHT Dezer dagen is in Rhenen een mond harmonica-trio opgericht onder leiding van de heer J. v. d. Brug. De naam van het gezelschap luidt „Chromatica". Een van de spelers blaast bas, de andere be spelen chromatische mondorgels. Het eerste optreden zal plaats vinden op Koninginnedag in de speeltuin sport en Spel. Hier een plaatje van de aan de overzijde van de Kanaalweg in aanbouw zijnde Centr. Ger. Gem. school. Zoals men kan zien verkeert de bouw van de school reeds in een vergevorderd stadium. Het betreft hier de achtste geheel nieuw gebouwde school welke in Veenendaal twee andere scholen met verschillende klasselokalen werden uitgebreid, na de oorlog tot stand kwam. Hierbij dient te worden aangerekend dat ook nog Wel een bewijs van het feit dat in Veenendaal op het gebied van onderwijs de laatste jaren heel wat tot stand gekomen is. A.s. Zaterdagmiddag en -avond wordt in de Sportzaal aan de Sandbrinkstraat een jeugd-vólleybal-tournooi gehouden, georganiseerd door de volleybalvereni ging V.V.V. Aan dit tournooi nemen verschillende teams uit de omgeving deel, nl. Marnix College, Ede; S. en V., Veenendaal; H.B.S., Veenendaal; MiHaWa, Wage- ningen; V.V.V. I en V.V.V. II, Veenen daal. SLUITING GEM. BUREAUX I.V.M. GOEDE VRIJDAG EN PAASDAGEN Burgemeester en Wethouders der ge meente Veenendaal maken bekend: dat alle gemeentelijke bureaux op Goede Vrijdag en Zaterdag 9 April 1955 voor het publiek gesloten zijn. Het Bureau van de Burgerlijke Stand zal, uitsluitend voor het doen van aan giften, geopend zijn op Zaterdag 9 April 1955, van 10.00 uur tot 11.00 uur. FILMAVOND MOTORCLUB Maandagavond a.s. wordt in hotel „La Montagne" een filmavond gegeven uit gaande van de Motorclub „Veenendaal" in samenwerking met de K.N.M.V. De Asser T.T.-film zal eveneens deze avond vertoond worden. Kaarten zijn, voorzo ver voorradig gratis verkrijgbaar bij de fa. v. d. «Haar, Gelderland, fa. Jansen, Nieuweweg en fa. Waayenberg, Hoofd straat. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Gisteravond kwam de gemeenteraad van Rhenen in openbare vergadering by- een. De heren Ir. J. Plaet (Gem. Belang) en M. C. v. d. Berg (SGP) waren met kennisgeving afwezig. Het belangrijkste punt van de agenda was wel de finan ciering van de in aanbouw zynde waterwinplaats aan de Reumersweg. Deze zal als gevolg van meer uit te voeren werken en prysstygingen ruim f 80.000,meer kosten dan oorspronkelijk was geraamd, gespecificeerd als volgt: aankoop meer terrein f 5000,aansluitkosten PUEM f 18.400,hekwerken f 5000,hoofd watermeter f 2005,meer kosten transportleiding naar centrum Rhenen f 7300,-; bouw machinistenwoning f 14.000,en aanschaffing dieselinstallatie rond f 30.000,Totaal f 81.705,De oorspronkelijke begroting beliep een bedrag van f 380.000,zodat de totale kosten zullen bedragen f 461.705,De N.V. Water leiding Mij. „Rhenen" verzocht de raad het crediet in rekening-courant te ver hogen met f 110.000,teneinde in staat te zyn de werkzaamheden voort te zetten en ca. f 30.000,van het door de N.V. zelf geïnvesteerde bedrag vrij te maken voor andere doeleinden. B en W. deelden de raad mede, het niet nood zakelijk te achten, dat van het zelf geinvesteerde bedrag een deel wordt vrijge maakt, zodat een verhoging van het crediet met f 80.000,voldoende wordt ge acht. Het crediet beloopt thans een bedrag van f 85.000,zodat het na de ver hoging ongeveer verdubbeld zal zyn. Nadat de voorzitter een toelichting op de aangelegenheid had gegeven, sprak de heer J. Menting (P.v.d.A.) er zijn be vreemding over uit, dat eerst nu al deze bedragen te voorschijn waren gekomen. Het hekwerk had men direct wel op de begroting kunnen zetten, evenals de machinistenwoning. De bouwkosten hadden dan wellicht gedrukt kunnen worden. De heer G. v. d. Steeg (Gem. Bel.) zeide: „We zitten nu eenmaal in het schuitje en we zullen moeten va ren." Deze spreker verwonderde zich over de meerdere kosten van de trans portleidingen. Naar hij zich meende te herinneren, was destijds medegedeeld, dat de druk gewaarborgd was. Voorts informeerde spreker of voor de te bou wen machinistenwoning bouwvolume beschikbaar is en of er rijkssubsidie voor zal worden verkregen. Verder zag hij liever een dubbele woning, hetgeen voordeliger zal uitvallen. De heer Grif fioen had liever gezien, dat de verschil lende posten in eerste instantie op de begroting waren geplaatst. Hij noemde het een vervelende affaire. Hij noemde zo doorgaan, wordt het water in Rhenen nog een luxe, en is het uiteindelijk niet De VALLEI-riks van de vorige week werd uitgegeven by kapsalon Rijse- mus te Rhenen. Deze werd echter niet gevonden en daardoor is de VALLEI-riks van deze keer weer f 2,50 meer waard geworden en in waarde gestegen tot 10 gulden. De riks welke dezer dagen weer in het verspreidingsgebied van ons blad wordt uitgegeven draagt het nummer 1 AH 116521. Het is weer een rood gedrukt nummer om het zoeken te vergemakkelijken. Kijkt u dus goed uit naar de rijks daalder met het rode nummer 1 AH 116521. Indien u hem vindt en vóór a.s. Donderdagmiddag 12 uur op het bureau van ons blad kunt tonen, ontvangt u de vinderspremie, welke thans f 7,50 bedraagt, direct in con tanten uitbetaald. Nederlands oudste radio-sportverslaggever George Hogenkamp viert zyn tachtigste verjaardag. In het Minervapaviljoen te Amsterdam was een receptie georganiseerd. V.l.n.r.: George Hoogenkamp, Kees Pellenaars, Cor Blekemolen (voorzitter Huldigingscomité) en Jan Pijnenburg. Donderdagavond kwam de raad der Gemeente Renswoude voor de eerste maal dit jaar in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. A. Hosang. In anderhalf uur tijd heeft de Raad zich door de 32 pun ten tellende agenda heengewerkt. Aan het einde der vergadering ging men in gesloten zitting over. PRESENTIEGELDEN RAADSLEDEN VERHOOGD Na de opening met het formuliergebed werd mededeling gedaan van een ver hoging van presentiegelden voor de raadsleden van f 4,tot f 5,per ver gadering. Vervolgens werd aan de orde gesteld de verkoop van een drietal per celen grond gelegen aan de Taets van Amerongenweg groot 800, 375 en 695 m. respectievelijk aan het waterschap „De Lunterse Beek", de heer A. Veldhuizen en de heer J. Wagensveld. Eerstge noemde koper wil de grond bestemmen voor de bouw van een woning met kan toorruimte. De beide andere zijn voor nemens gezamenlijk een dubbel woon- huit te bouwen. De raad besloot tot verkoop van de grond a f 2,10 per m over te gaan. De raad stelde vervolgens het subsi diebedrag vast ten behoeve van het kleuteronderwijs voor het jaar 1955, nl. per leerling op f 40,Bij de vaststel ling organisatie verordening brandweer informeerde de heer E. Zweers (PvdA) naar de noodzakelijkheid meer chauf feurs aan de brandweer te verbinden, voorzitter antwoordde vragensteller, dat dit een interne aangelegenheid van de brandweer is. Niettemin zal dit pro bleem opgenomen worden met de com mandant van de brandweer. De organi satieverordening bevat onder meer richtlijnen omtrent de taak der brand weer, het korps en het materiaal. Zonder enige op- of aanmerking ging de raad vervolgens accoord met de aan koop van een gedeelte van de Munni- kenweg van het Waterschap „Lunterse Beek" voor een bedrag van f 1, BEëDIGING J. MEYER Benoemd en beëdigd werd hierna de heer J. Meyer, 1ste ambtenaar ter se cretarie, tot ambtenaar \4an de burger lijke stand en tot waarnemend gemeen te-secretaris. Een meer uitgebreid punt van be spreking vormde de pacht van grond voor de aanleg van een kinderspeel plaats aan de Taets van Amerongenweg. In zijn voorstel deelt het College van B. en W. onder meer het volgende aan de raad mee. De talrijke jeugd die wij thans aan treffen onder meer op de Taets van Amerongenweg, is genoodzaakt haar ontspanning in de vorm van sport en spel op de straat te zoeken. Dit geeft ook aanleiding tot baldadig heid. Weliswaar is het verkeer op deze weg niet druk, doch dit neemt niet weg, dat het weinige verkeer er veel hinder van ondervindt. Naar onze mening is het niet juist dat de overheid de kinderen verbiedt op een bepaalde plaats hun spel uit te oefenen, zonder dat gelegenheid geboden wordt zulks elders te doen. Anderzijds moet de lichamelijke ont wikkeling van de jeugd zoveel mogelijk bevorderd worden. Wij prijzen ons gelukkig, dat thans in samenwerking met het bestuur van de vereniging tot stichting en instandhou ding van een school met de Bijbel voor dit probleem een tijdelijke oplossing verkregen kon worden. In afwachting van een definitieve oplossing is thans echter genoemd schoolbestuur bereid de strook grond, gelegen aan de Taets van Amerongen weg hoek Oude Holleweg aan de ge meente te verpachten voor de som van f 50,— per jaar. Deze grond is bestemd voor uitbrei ding van het schoolgebouw, doch voors hands zijn hiervoor geen plannen te verwachten. Inzake de inrichting van het terrein menen B. en W. te kunnen volstaan met eenvoudige doelpalen en de bouw van een zandbak. Een crediet van f 150, achten zij hiervoor voldoende. De heer E. Zweers overwoog of het niet gewenst was een blijvende speel plaats uit te zoeken, daar de kinderen door de woningbouw weer zullen wor den verdreven. De voorzitter zei dat in de nabijheid van de Taets van Amerongenweg naar terrein voor een definitieve speelplaats wordt gezocht. VERHOGING KEURLONEN Het gemeentebestuur van Scherpen- (Zie verder tweede blad.) meer te betalen. De heer D. de Jong (P.v.d.A.) vroeg of de druk in Eist en Achterberg gewaarborgd zal zijn. De heer V. d. Steeg merkte nog op, dat meerdere grootverbruikers in Rhe nen de waterleiding vaarwel zeggen en eigen pompen slaan. Spr. vroeg zich af of dit niet een groot nadeel is voor de waterleiding mij. De voorzitter beant- vvonrdHp de verschillende sprekers als volgt: Er zal bouwvolume en rijkssubsi die voor de machinistenwoning worden aangevraagd. Voorshands was het be doeling geen machinistenwoning te bouwen, omdat het pompstation vol automatisch wordt ingericht. Achteraf werd het toch beter gevonden, dat er iemand in de directe nabijheid woont om eventueel direct te kunnen ingrij pen, wanneer er wat mis gaat. De trans portleiding noemde de voorzitter een investering, die geld zal opbrengen. Wat de druk in Eist en Achterberg betreft, daarover kon de voorzitter nog weinig mededelen, aangezien de te treffen voorzieningen aan de toevoerleidingen nog niet bekend zijn geworden. Dat grootverbruikers eigen pompen slaan, noemde de voorzitter geen nadeel voor het bedrijf. Uit een gesprek met de di rectie van de „Rhenus" was hem ge bleken, dat men daar het drinkwater gebruikt als koelwater, hetgeen van zelfsprekend te duur wordt. Bovendien hebben we niet zo'n dure installatie voor dergelijke doeleinden. Voor een gemeente als Rhenen geldt de stelregel: minder productie, meer kosten, niet, aangezien er nog steeds wordt uitge breid. Z.h.s. werd tenslotte het voorstel van B. en W. aanvaard. Het voorstel van B. en W. om de Stichting '40'45. een subsidie te ver strekken van f 250,werd niet ge accepteerd. Op voorstel van diverse raadsleden, namelijk de heren Griffioen v. d. Steeg en E. P. v. Dijk, besloot de raad er f 500,van te maken. De verbinding tussen Kloostersteeg en Hofsteeg werd gedoopt met de naam Kloostergang. In verband met benoeming te Ren- kum werd aan mej. M. H. Schwitters, onderwijzeres aan de o.l. school te Rhe- nen-stad eervol ontslag verleend als zo danig onder dankbetuiging voor ver leende diensten. Op verzoek werd mej. C. E. van Eek, onderwijzeres aan de o.l. school te Eist overgeplaatst naar de o.l. school in Rhenen-stad. Tot onder wijzer aan de o.l. school Rhenen-stad (Zie verder tweede blad.) LUNTEREN. Het traditionele grote paasvuur in Lunteren dat dit jaar zal worden ontstoken door de Commissaris der Koningin in de Provincie Gelder land, jhr. dr. C. G. C. Quarles van Uf- ford, wordt dit jaar besloten met een groots vuurwerk. Elk jaar reeds trekt het Lunterse paasvuur duizenden be langstellenden en dat zal dit jaar zeker het geval zijn. Van dit paasvuur zal ook een rechtstreekse radio-reportage wor den uitgezonden door de NCRV op Tweede Paasdag, 's avonds tussen half negen en negen uur. SCHERPENZEEL. Zondag j.I. werd door een kip van de heer A. Kosters al hier een ei gelegd van niet minder dan 240 gram. Een ei van een dergelijke om vang en zo zwaar is wel een zeer grote bijzonderheid. Het wonderei is tot 9 April bij de heer Koster, Dorpsstraat 271 te bezichtigen. TIEL. Waren de fruitprijzen in de af gelopen tijd wat beter geworden, deze week is wederom, door het teruglopen van de exportvraag, het fruit over de hele lijn in prijs gedaald. LEERSUM. De plannen voor de bouw van een nieuw raadhuis voor de ge meente Leersum hebben nu vastere vormen aangenomen. B. en W. van Leersum hebben nu namelijk de raad voorgesteld een crediet van 10.000 gul den beschikbaar te stellen voor het ont werpen van bouwplannen. Wij zijn ons bewust dat U in deze dure tijd ieder dubbeltje 3 x omdraait voor U bet uitgeeft. DAAROM VOOR EEN of REPARATIE's natuurlijk naar Alleen verkoop: HOOFDSTRAAT 106 Opticiën sedert 1904 Speciale verbouwde moderne paskamer.

De Vallei | 1955 | | pagina 1