Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken De gevallenen-herdenking van Woensdagavond de VALLEI-riks? Morgen verjaart onze Vorstin Woesticheyt en dootslagen in oud Veenendaal BRIL Fa. J. F. TAK Wist IJ,... AGENDA Waar is Druk bezochte receptie ds S. C. van Wijngaarden Nieuws uit de Omgeving 29e Jaargang VRIJDAG 29 APRIL 1955 No. 34 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Bij het monument en in Garage De Haas Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Gelden uit offerblok en kluis van Salvatorkerk ontvreemd Hy is f 7.50 waard -a- Inzameling stichtingl94(M5 CUNERATOREN TIEN JAAR GELEDEN GEBOMBARDEERD Theodorus Siliginius (II) Sondagen ontheylicht door merekten en dronkengelagen Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Op Woensdag 4 Mei a.s., des avonds 8 uur precies, zal in het gehele land 2 minuten stilte worden in acht genomen, ter eerbiedige nagedachtenis aan hen, die in de strijd voor de vrijheid van ons vaderland, hier en overzee, streden en vielen. Ook in Veenendaal zal deze stilte wor den in acht genomen. De aanvang zal door de sirenes op het gemeentehuis en de gasfabriek worden aangegeven. Het einde van de stilte zal eveneens door deze beide sirenes worden aange geven. Om half acht precies vertrekt een stoet, bestaande uit het gemeentebe stuur, de nabestaanden van de geval lenen, illegaliteit, Nationale Reserve, Ned. Rode Kruis, EHBO, geestelijkheid, deputaties uit de leerlingen van een paar scholen, Oranjedag" en andere verenigingen vanaf het gemeentehuis naar het monument nabij het station. Deze stoet zal zich daarheen in volko men stilzwijgen begeven. Bij het monument zal de plechtigheid worden geopend met het zingen van een koraal door het Mannenkoor „De Veen- zangers". Het mannenkoor zingt: Hoe zacht zien wij de vromen de dood hier zonder schromen blijmoedig tegengaan. Waar al de vreugd van 't leven de zondaar moet begeven daar vangt de vreugd des Christens aan. De dood verbreekt zijn banden, hij heft zijn dankb're handen tot God, zijn steun en hoop. Die hem geen troost laat derven maar vreugdevol leert sterven aan 't einde van zijn aardse loop. Daarna is er gelegenheid tot het leg gen van kransen en bloemen. Om precies 8 uur begint de stilte, die duurt tot twee minuten over 8. Even tueel is er na de stilte nog gelegenheid tot het leggen van bloemen, waarna de plechtigheid zal worden besloten met het spelen van één couplet van het Wil helmus door het muziekgezelschap „Caecilia". Daarna wordt er om half negen in de nieuwe garage, daartoe welwillend af gestaan door de N.V. v/h Fa. Wed. A. W. d^ Haas, nabij het station, een her denkingssamenkomst gehouden, die een dat het geknal en geknetter dat men Woensdagavond kon horen vanuit de omgeving van kasteel Prattenburg werd veroorzaakt tijdens een schiet oefening van de Veenendaalse Nat. Re serve? dat de politie proces-verbaal heeft opgemaakt wegens mishandeling bij een burenruzie in de Pelikaanstraat? dat de builen en verwondingen, welke niet van ernstige aard waren, o.a. werden veroorzaakt door het feit dat ook een kachelpook werd gebruikt? dat er tijdens de winkelweek weer bijzonder veel gevallen zijn voor gekomen van het verwisselen van rij wielen? dat het in de meeste gevallen winkelende dames betrof die gedachte loos maar op het willekeurig voor han den komende rijwiel waren gestapt, en eerst thuisgekomen ontdekten dat het toch niet de eigen fiets was? dat ook de leerlingen van de Vee nendaalse scholen a.s. Woensdagochtend in het bezit gesteld zullen worden van een bevrijdings-gedenkplaat waarop de tekst is afgedrukt van een boodschap van Koningin Juliana aan de Neder landse jeugd gericht? dat er voor de mooiste versiering van straat of woning voor de bevrij dingsdag drie prijzen van respectieve lijk f 150,f 100,en f 50,beschik baar worden gesteld? dat er echter nog weinig te mer ken is van de voorbereiding voor het aanbrengen van verseiringen? dat er echter nog alle gelegen heid is om een en ander aan te brengen en een van de genoemde prijzen te win nen? iiUlllllinillllH!!!!!!!!!!!!!'111'1111'"11'11"''1'11iiiiiiiiiiihh'iiiiiiiii^^ jgp i ii 1111 ui in in 1111 n 1111 nu n nu ii 111 ii 11111 mi i in i n n 1111 ii 1111) ui i mi 111111 Dinsdag 3 Mei (In hotel „de Korenbeurs) 8 ll uur, Oprichtingsverg. Bond van Chr. Kapperspatroons. =1 Luxor Theater Van heden Vrijdag t/m Zon dag de film „Invasie" en van Maandag t/m Donderdag „Cir- cusbloed". Maandag 2 Mei (In geb. „de Samenwerking") feestavond i.v.m. 1 Mei-vie ring. Spr. de heer J. Nes, voorz. Nieuwe Koers. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 interkerkelijk karakter zal dragen. Dit jaar zullen spreken de weleerwaarde heren ds. K. van de Pol, ds. J. Overduin en ds. W. Goedhart. Een combinatie van de Veenendaalse zangkoren, tezamen ongeveer 500 zan gers en zangeressen, de muziekgezel schappen „Caecilia" en „D.S.", alles onder leiding van de heer Gijsbert van Zanten verlenen hun medewerking. De inwoners worden verzocht zoveel mogelijk aan deze stille tocht deel te nemen, de stoet niet lopend, rijdend of fietsend te passeren of op het trottoir mede te lopen of te fietsen. Sluit u rus tig achter de stoet aan. Voorts worden de inwoners verzocht die avond om 6 uur de vlaggen zonder oranjewimpel uit te steken. Er wordt een beroep op de inwoners gedaan er aan mede te werken, dat het op de weg, die de stoet passeert en bij en) om het monument die avond volko men rustig en stil is. Alleen in volkomen orde, rust en stil heid eert men zijn doden het best. OPENSTELLING GEM.BUREAUX I.V.M. FEESTDAGEN Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken bekend dat de ge meente-secretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger en het kantoor van de dienst van gemeentewerken op Za terdag 30 April en Donderdag 5 Mei 1955 voor het publiek zijn gesloten. Werden vorige week Zondag gelden ontvreemd uit offerblokken in de Sal vatorkerk aan de Patrimoniumlaan, j.l. Zondag werd wederom geld vermist. Intussen konden de daders worden opgespoord. Het bleek dat twee jongens van 12 en 14 jaar zich hieraan hadden schuldig gemaakt. Door een ruit te ver nielen hadden zij zich toegang tot het kerkgebouw verschaft. Ook waren zij op de hoogte van de plaats waar zich de sleutels van de kluis bevonden, en zij zagen er zelfs niet tegenop de kluis te openen en ook heruit geld weg te halen. Het bleef bij kleine bedragen, welke zij hebben versnoept. N De knapen hebben inmiddels bekend. Proces verbaal werd opgemaakt. De vorige VALLEI-riks werd uitge geven bij de Sigarenkiosk Burgstede aan de Kerke wijk te Veenendaal. Deze riks werd niet gevonden. De VALLEI-riks van deze week is nu f 12,50 waard geworden. Het num mer van deze keer is 1 AJ 861351. Het is weer een rijksdaalder waar van het nummer raad gedrukt is. Kükt U dus goed uit naar de rijks daalder met het rode nummer 1 AJ 861351. Indien u hem vóór a.s. Vrij dagochtend 12 uur aan het bureau van ons blad kunt tonen, ontvangt u de vinderspremie, welke thans dus 10 gulden bedraagt, direct in con tanten uitbetaald. (foto M. C. Meyboom) Het kan niet worden ontkend, dat de verjaardag van onze Koningin zo dicht vallend voor de herdenking van de bevrijding juist dit jaar om het maar eens populair te zeggen, min of meer in het gedrang is geraakt. In velde dorpen en steden maakt men zich op, de dag der bevrijding, tien jaar geleden, te herdenken en alles wordt in het werk gesteld om goed voor de dag te komen, zodat men, begrijpelijkerwijs, uiterlijk minder aandacht heeft ge schonken aan de Koninginnedag. Al zal echter dit jaar het uiterlijk feestvertoon misschien minder zijn dan anders toch zullen overal in den lan de de vlaggen wapperen toch zal men met vreugde door het gehele land her denken, dat onze geliefde Koningin weer een jaar voor ons, en voor haar sympa thieke gezin werd gespaard. Aan de andere kant heeft het zijn tienjarige vrijheid, zo dicht bij de ver voordelen, dat de herdenking van onze jaardag van onze Vorstin valt. Nu geeft dit ons de gelegenheid, er de nadruk op te leggen, van hoe groot belang, van welk een grote betekenis ons Vorsten huis is in de strijd tegen de dictatuur. In deze strijd voor de vrijheid heeft de Koningin toen nog Prinses Juliana ten volle gedeeld en er de tol voor be taald. Werd haar derde kind niet ge boren in de tijd, dat zij, ver van het vaderland, noodgedwongen in Canada vertoefde? Hoe gingen in die benarde tijd, 1943, onze gedachten steeds weer naar ons Vorstenhuis, ver buiten onze Dinsdagavond j.l. werd in het vereni gingsgebouw „Eltheto" een afscheids receptie gehouden in verband met het emeritaat van ds. S. C. v. Wijngaarden. Er was een overweldigende belangstel ling voor dit afscheid, waaruit bleek, dat ds. Van Wijngaarden tijdens zijn 29-jarig verblijf te Veenendaal zeer veel vrienden heeft gemaakt. Behalve de plaatselijke predikanten waren ook vertegenwoordigers uit Wijn gaarden, Den Ham, Mastenbroek en Linschoten aanwezig, welke plaatsen ds. Van Wijngaarden diende voor zijn komst naar Veenendaal. Verder waren aan wezig ds. J. Bakker van Giessendam- De Stichting 19401945 deelt ons het volgende mede. In het kader van de inzamelingsactie heeft de Stichting zich gewend tot een groot aantal verenigingen in den lande, met het verzoek een bedrag te willen afzonderen uit de verenigingskas ten bate van de Stichting 19401945 als gift van dankbaarheid voor de bevrij ding, waardoor ook het Nederlandse verenigingsleven, hetwelk door de be zetter was lamgelegd, zich vrij heeft kunnen ontplooien. Zeer vele gunstige reacties komen thans reeds dagelijks bij het Hoofd bureau van de Stichting 19401945, Herengracht 527 te Amsterdam, binnen. Natuurlijk is het onmogelijk gebleken door afzonderlijke aanschrijvingen alle Nederlandse verenigingeng te bereiken. Mogen wij aan de besturen van de niet- aangeschreven verenigingen vragen desondanks toch het besluit te willen nemen tot het zenden van een jubileum gift aan de Stichting op het bekende gironummer 194045. Laat op elke agenda van de eerst volgende vergadering van alle vereni gingen als eerste punt komen: Gift aan de Stichting 1940—1945. Neder Hardinxveld, ds. Labrie van Den Ham, ds. De Bruin van Barneveld, ds. Van de Peut van Eist en ds. Kooreman van Rhenen, ds. Baars van Mastenbroek, ds. Hop van Renswoude en ds. Van Vie- gen van Achterberg. Namens de gemeente werd de schei dende leraar een oliestookhaard en een chèque aangeboden. Door de heer W. van Galen werd een prachtig foto album aangeboden met foto's van de verschillende gemeenten waar ds. Van Wijngaarden zijn arbeidsterrein had. Er waren zeer veel toespraken deze avond. Ds. Van Wijngaarden dankte op zijn be kende geestige wijze allen, die deze avond voor hem en zijn gezin tot een onvergetelijke hebben gemaakt. Gisteren was het tien jaar geleden, dat de Cuneratoren door geallieerde vliegtuigen werd gebombardeerd. Op 28 April 1945, een week voor de bevrij ding, waren velen in onze omgeving er op grote afstand getuige van. In een paar minuten tijds was de zaak beslist. Van geallieerde zijde veronderstelde men, dat zich in de toren een uitkijk post bevond van de bezetters Men was reeds ver gevorderd met de restauratiewerkzaamheden. Vooral de kerk was bijna of zo goed als gereed. Ook het bovenste deel van de toren was klaar. Niet alleen dat door dit bom bardement de Cuneratoren zelf zeer zwaar werd beschadigd, ook de Cunera- kerk kreeg er een behoorlijk portie van mee. Ti enjaar van noeste arbeid hebben het thans weer zover gebracht, dat de kerk gereed is en de toren tot en met de open achtkant geheel uit de steigers is verdwenen. grenzenDe geboorte van Margriet was er voor ons het bewijs van, dat het leven voortging.dat er toch een an dere, een betere tijd zou komen! Een verjaardag is in de eerste plaats een huiselijk feest.zelfs een ver jaardag van een vorstin, zij het dan ook, dat het gehele velk daarbij in de vreugde van het Koninklijk Gezin deelt. Een huiselijk feest. Ongetwijfeld zullen de prinsessen er wel voor zorgen, dat deze feestdag voor haar moeder onvergetelijk wordt. Voor haar moeder. Want wij, die van verre zo nu en dan een glimp mogen opvangen van het huiselijk leven, dat daar ten paleize Soestdijk wordt geleefd, zien deze verjaardag in de eerste plaats als een verjaardag van de moeder van een prettig gezin, van een echt Nederlands, gelukkig gezin, dat met vreugde her denkt, dat een verstandige, beminde vrouw en een vriendelijke moeder haar verjaardag mag vieren. Reeds tipten wij aan, dat het leven van onze Koningin niet gemakkelijk is geweest en wij kunnen ons voorstellen, dat de staatsplichten, die Koningin Ju liana op voorbeeldige wijze vervult daarbij, ook representatief, krachtig ter zijde gestaan door haar echtgenoot wel eens zwaar kunnen drukken. Daarom zal het haarzelf een vreugde zijn, dat Zij dit jaar deze dag als echt genote en als moeder zal kunnen vie ren, te midden van al degenen, die haar het naast staan: een „gewone" verjaar dag, met man en kinderen met de moeder ook, die zal delen in de vreugde die haar kinderen en kleinkinderen deze dag beleven. Is het dus mogelijk, dat door de ko mende feesten der bevrijding de alge mene feestviering bij deze Koninginne dag min of meer naar de achtergrond zal worden gedrongen, de vreugde van ons volk, dat zijn Koningin in goede ge zondheid en in de zekerheid, dat zij een waardige opvolgster is van haar grote moeder deze verjaardag mag vieren, is er zeker niet minder om. Bij deze Koninginnedag spreken wij de wens uit, dat onze Vorstin nog vele jaren voor land en volk gespaard zal mogen blijven in de eerste plaats dan voor haar gezin maar, en dat zeker niet in de laatste plaats: ook voor ons Nederlandse volk, dat straks zal ge denken, hoezeer Nederland Oranje no dig heeft zowel in rustige tijden als in tijden van oorlog en ballingschap. De bevrijding wordt straks voor de tiende keer herdacht. En daarbij zal zeker ook het symbool van onze vrij heid, ons Vorstenhuis, in het middel punt der feestviering staan. Enige tijd na zijn terugkomst, n.l. in 1578, werd hij beroepen te Ooltgens- plaat, dat hij in 1580 verliet om naar Hust te gaan. In 1583 raakte Hulst in Spaanse handen, zodat aan zijn ambt aldaar een eind kwam. Hij vluchtte of dook onder en werd in 1589 te Leerdam beroepen, vanwaar hij in 1592 naar Veenendaal vertrok. TOESTANDEN TE VEENEN DAAL IN 1593. In 1593 brachten jonker Frederik van Zulen van Nijevelt, Henrick Buth, Jo hannes Gerobulus en Gerrit van Block- hoven verslag uit omtrent een visitatie der kerken ten plattelande in het Sticht van Utrecht. Over Veenendaal luidt het verbaal: „De kereke wert gerepareert ende heeft haere ordinaris (benoemde) kerek- meesters, de welcke gestelt werden bij de Veen-raden, daer van sij oock haere rekenynge doen. En hebben nochtans geen zeecker incomen. Tot predicant is alhier gestelt Theo dorus Siligineus, hem dragende in sijne bedieninge na de Christelijcke ceremo niën ende gebeden achter den Cate- chismum staende. Ende heeft airede tweemael d' Avontmael gehouden, met omtrent de 70 communicanten. Clagen dat se wel van eenen coster, maer niet van een schoolmeester voor- sien zijn, ende zoude hierinne conen geremedieert werden bij generale or donnantie van mijn E.E. Heeren de Staeten aen de Veengenooten, omme 't geene dat zo tot desen zaecke, als an dere noodige kerckelijcke costen van doen is, te vynden bij omslach. De aelmissen werden gecollecteert bij de Armmeesters, sonder dat alsnoch zeeckere ordonnantie gestelt is van d' administratie van dien, uutgenomen in 't stuck van rekeninge, dewelcke voor de gemeynte gedaen wert. Heeft een pastorie, dewelcke dit jaer gerepareert is, edoch wel een weynich meerder verbeteringe zoude behouven." Wanneer wij ons afvragen welke in vloed er van Siliginius' prediking des Woords te Veenendaal is uitgegaan, moeten wij het antwoord schuldig blij ven, omdat alle gegevens hieromtrent ontbreken. Toch kunnen wij ons de aard van zijn predikambt enigszins voorstellen, als wij Prof. van Schelven in zijn reeds genoemd boek horen ge tuigen: „Zoowel langs directen weg, als indirect via de andere groepen van vluchtelingenkerken, heeft Nederland kerkelijk zóóveel uit deze streken ont vangen, dat het moeilijk dankbaar ge noeg kan zijn. Bijna geheel onze schoone liturgie kwam vandaar tot ons. Evenzo onze onvolprezen Heidelbergsche Cate chismus en een psalmberijming die, hoe veel gebreken ze ook had, aan den an deren kant toch ook zooveel deugden vertoonde, dat ze eeuwen lang in onze Kerken met stichting is gebruikt kun nen worden (n.l. die van Datheen). Het grootste deel van de leer- en dienst boeken, op welker bezit we thans nog trots zijn, hebben we dus uit dat cen trum ontvangen. En bovendien hebben we er ook menigen dienaar des Woords, menigen theoloog uit gekregen, wiens arbeid ons vaderland tot grooten zegen is geweest; menigen man zelfs, die stempel en richting heeft gegeven aan hetgeen op kerkelijk gebied zich hier in het eind der 16de en het begin der 17de eeuw heeft afgespeeld." De schrij ver constateert verder „Zelfs in het uit wendige van den eeredienst ten onzent is de invloed van de Paltz merkbaar." Misschien heeft Siliginius theologie gestudeerd aan de hogeschool van Hei delberg. „In de zestiger jaren aldus Van Schelven was de Hoogeschool te Heidelberg de opleidingsschool voor de Gereformeerden; in sterker mate nog dan Genève." Ongetwijfeld zal Siligi nius iets van de geest van de Paltz heb ben meegebracht naar zijn standplaat sen Ooltgensplaat, Hulst, Leerdam en Veenendaal. Als niet-Calvinist vermag ik echter niet te beoordelen, of dit nóg merkbaar is. TOESTANDEN TE VEENEN DAAL IN 1606 We zouden geheel verstoken zijn ge bleven van berichten, als ons niet de acta of handelingen van de synoden ten dienste stonden. In 1606 kwamen de kerken van hét Sticht te Utrecht in het Catharinenconvent op 8, 9 en 10 Juli bijeen, ten overstaan van enige gecom- miteerden der provincie. Hier ontmoe ten we Siliginius weer. De acta ver halen: „Verclaerde den dienaer, dat hij de saeken der kereken aldaer (waert te vooren vrij row was) tot redelike orde- ninge gebrocht heefft; dat hij des Son- daechs voormiddach d' evangelia domi- nicalia predict (het Zondags Evangelie) ende snaemiddachs den Catechismum plach te prediken, maer nu in plaetse van dien d' Openbaringe Johannis, be dienende den doop ende het avondmael nae gewoonte der Gereformeerder kere ken, houdende het avontmael viermael int jaer. Seyde dat het gehoor tamelick was ende wel konde gebetert worden, waert dat de merekten ende herbergen des Sonnendaechs tusschen de predica- tien konden gebetert ende geweert wor den. Seyde dat hij 43 communicanten heefft, ende so de voorss. abusen ge remedieert wierden, hoopte wel 80 of 100 toehoorders te hebben. Verhaelde mede, dat hij een Gereformeert schoole- meester heefft; dan claechde over de frequentie van dootslagen, alsdatter ten tijden van sijne bedieninge wel 30 om gebracht waeren aldaer ter plaetsen. Claechde oock, dat hem in pesttijden niet toegelaten was de testamenten te maeken streckende tselve tot naedeel van den armen, die aldaer weynich in- comens hebben, ende bij testament ofte donatie voor den predicant deselve wat toegeleyt zijnde, daeraen niet geraeken konden uut oorsake voorss." Een echo van de klachten die Siligi nius op de Utrechtse Synode in 1606 uitte, beluisteren wij in een Remon strantie aan de Utrechtse Staten uit dezelfde tijd: „De sabbathen ende Sondagen worden ontheylicht door merekten (te Veenen- dael ende elders) door herbergen, dronc- kengelagen ende andere woesticheyt der huysluyden te Veenendael, Nichtevecht, Wilnis, Segvelt, Bunschoten, Seyst (daer d' herbergiers voorwenden, dat dewyle sy geen kloek hebben, d' uyre niet en konen weten), waerut dickwyls droe vige ongelucken ontstaen van kyven, vechten, dootslagen, ende beclaechlijck is, dat den predicant van Veenendael ten tyden syns diensts aldaer wel in de 30 dootslagen geschied te zijn verhaelde." Wij zouden de waarheid geweld aan doen, als wij zeiden dat de volkszeden omstreeks 1600 zo ruw geworden wa ren. Geheel de Middeleeuwen door zijn zij zo geweest. Maar daarover nog weer een volgende keer. EDE. Ter gelegenheid van de viering der Bevrijdingsdag zal boven het Bea- trixpark te Ede een voedseldropping plaats vinden. Een Pipercub van het vliegveld Teuge zal een groot aantal miniatuurpakketjes of bonnen afwer pen. Deze bonnen geven recht op een voedselpakket. BENNEKOM. Op 19 Mei a.s. wordt op het landgoed Hoekelum te Bennekom weer een groot concours hippique ge houden. Het programma vermeldt o.a. de traditionele springconcoursen, een samengestelde wedstrijd voor de jeugd, een concours voor het schoonste land- bouwrijpaard, het elegantste rijpaard en het nationaal kampioenschap Shet land ponnies. WAGENINGEN. Door de Nederlandse Vereniging voor Ex-politieke gevange nen is voor Zaterdag 7 Mei a.s. een Be vrijdingsrally georganiseerd naar de capitulatiestad Wageningen, waarvan ie baten worden afgestaan aan de Stich ting 19401945. De inschrijving staat open voor auto's, motoren, scooters, bromfietsen en passagiers. Tal van kostbare prijzen worden uitgeloofd en edere deelnemer zal een speciaal voor dit doel ontworpen gedenkplaat worden uitgereikt. BARNEVELD. Gisteren werd door de Ger. Gem. (uitgetreden) het eigen kerk gebouw in gebruik genomen tijdens een bijzondere kerkdienst. LUNTEREN. Tijdens een uitgebreide controle van de PTT op de luisterver gunningen werden in Lunteren en om geving 150 radioluisteraars opgespoord die hun toestel nog nimmer hadden aangegeven. Verschillende van deze niet betalende radioluisteraars hadden, om een proces-verbaal te ontgaan, hun toe stel verstopt nadat zij van de aan de gang zijnde radio-razzia hadden ge hoord. WIJZE WOORDEN MOEDIG VOORWAARTS! De moed weegt op tegen het aan tal en groeit met de gevaren. (Delavigne) Wij zijn ons bewust dat U in deze dure tijd ieder dubbeltje 3 x omdraait voor U het uitgeeft. DAAROM VOOR EEN of REPARATIE'» natuurlijk naar Alleen verkoop: HOOFDSTRAAT 106 Opticiën sedert 1904 Speciale verbouwde moderne paskamer.

De Vallei | 1955 | | pagina 1