tonmaiktm MÜM otrtm WIJ ZIJN KLAAR VOO PINKSTEREN Veenendaal BLOEMINK Weer 86 nieuwe woningen Eist krijgt geen derde vergunning HET OLIFANTENKERKHOF Uit Rhenens raadszaal Uw spiegel vertelt U Officiële Bekendmaking DE STEEN VAN DE PROFEET VRAAG 6 AANBOD MOTOR-GAZONMAAIMACHINE In verband met de snelle uitbreiding van het complex gazons in deze ge meente heeft het college van B en W de gemeenteraad in overweging gegeven te besluiten tot de aanschaffing van een tweede motor-gazonmaaimachine. De thans in bedrijf zijnde maaima- chin heeft een snijbreedte van 35 cm, hetgeen te gering is, vooralbij gebruik op langgerekte gazons, waardoor te vaak heen en weer gerold moet worden. De bedoelde nieuw aan te schaffen machine heeft een snijbreedte van 70 cm, waardoor een aanmerkelijke er- beidsbesparing verkregen wordt. De nieuwe machine zal f 3600,kosten. GESLAAGD Dezer dagen slaagde voor het te Hil versum gehouden examen practijk-akte Kleuteronderwijs onze plaatsgenote mej. B. Paulus. AANGEMETEN voor veraf en nabij Hoofdstr. 5i - Tel. 3184 - Veenendaal SPECIAAL IN OPTIE1K (Vervolg van pagina 1.) deze sedimentatie ophield, zoals te Rhe- nen, ongeveer op de helft van het Dren- tien (zie geologische tijdschaal!) dan is de duur van de post-glaciale tijd (na- ijstijd) te brengen op 150.000 jaar. Dan wordt het beeld dat zich aan ons voor doet aandachtig bestudeerd. Ieder laag je van het profiel had een bepaalde af- zettingstijd nodig. Duslaagjes tel len! De reconstructie van zo'n lagen- pakket is een secuur.en zeer moei lijk werkje. Eindelijk komen wij dan aan de laag waarin de fossielen gevon den worden (meestal aan de basis van een zware grintbank) en dan tellen wij het geschatte aantal jaren op bij de tijd na de sedimentatie. De totale uitkomst zal dan de ouderdom van het fossiel moeten zijn. Men bedenke evenwel dat het schattingen blijven en het in feite te lang niet zo eenvoudig is als U hier boven verteld werd. Prof. Dr. J. M. van der Vlerk uit Lei den nam minuscuul kleine stukjes van de aan de Grebbeberg gevonden fossie len mee voor de bepaling van het flu- oor-gehalte. Op deze wijze is de ouder dom zeer juist vast te stellen. De uit komst van dit onderzoek is echter nog niet bekend. Een andere vraag is: waarom ver dween deze olifant van het levensto neel? Allereerst dient vastgesteld dat de in de Grebbeberg gevonden olifants- resten enig zijn voor Nederland. Slechts in de Achterhoek, bij Neede (Needien is naar Neede!), vond men in de donkere kleiafzettingen iets van deze dieren. Hun levensgewoonten bleven nog in het raadselachtig verleden verborgen. Van de mammouth is meer bekend. Lang hield deze reus het uit. Veel lan ger dan de Needien-voorganger. Met het weer opdringen van de koudegolf ging de antiques ten gronde. Uit de ge ologische tijdschaal kunt U opmaken, dat de mammouth jonger was. Deze wist het vege lijf te redden. Een zwa re pels beschermde het dier tegen de koude. In zijn gezelschap vertoefden nog meer pelsdragers: de wolharige neushoorn, waarvan in de etalage van de fa. Davelaar eveneens een enorme halswervel en een zware kies geëxpo seerd worden. Ook van het lompe reu- zenhert. dat een gewei droeg van onge veer 4 meter in omvang, zullen wij een skeletdeel aantreffen. Verder leefden nog in onze omgeving steppenwissenten, elanden, rendieren, wilde paarden, enz. Van de meesten dezer dieren zijn nu vondsten gedaan. GEWELDIG SCHOUDERBLAD VAN MAMMOUTH De mammouth, het Reuzenhert en de wolharige neushoorn stierven allen uit. De rede daarvan is ons wèl bekend. Deze dieren bewoonden oorspronkelijk de oerbossen die deze landen bedekten. Door de aanpassing aan het ijskoude klimaat werden het van bosdieren toen dra bewonende dieren. Bij mammouth en reuzenhert groeiden daardoor resp. de slagtanden en het gewei uit tot mon sterachtige afmetingen. De mammouth had zijn slagtanden niet meer nodig om er bomen mee te vellen. Zwaar en log, met een geweldige bocht staken ze uit ter weerszijden van de lompe kop. Op het dikste punt is zo'n tand niet met 2 handen te omspannen. Uit de zandwand van de Grebbeberg rolde een mam- mouth-slagtand van anderhalve meter lengte welke in stukken uiteen viel en absoluut niet te restaureren is. Een zelfde lot trof reeds eerder een andere slagtand. Beter kwam een geweldig schouderblad van een mammouth er af dat, hoewel het zeker in 50 stukken uit eengevallen was, toch voortreffelijk ge restaureerd kon worden. Later, nadat de grote derde ijstijd op zijn retour was naar noordelijker stre ken, konden de mammouth en het reu zenhert de weg terug naar de bossen niet aanvaarden. De grilligheden van Moeder Natuur hadden van deze dieren ware karikaturen gemaakt. Als een reuzenhert het schonkig lijf ter ruste legde op de groenende steppen, die de plaats van het toendraveld allengs in namen, dan stak het monstergewei als een baken boven het terrein uit. De mens had de dieren waarop jacht ge maakt werd gevolgd en zo'n geweldige lobbes werd een al te gemakkelijk doel wit van het nietige schepsel mens; het zo gevaarlijke creatuur, dat met zijn verstand middelen wist te bedenken om de reuzen van de ijstijd te vernietigen. Al deze reuzen verdwenen daardoor of weken uit naar het onherbergzame noorden. Een laatste vraag is nog: „hoe komen die fossiele dierenresten zo hoog in de zandwand van de Grebbeberg terecht?" Zoals de lezer uit de geologische tijd schaal duidelijk zal worden kwam na het Needien weer een ijstijd, het Dren- tien, waarin ons land gedeeltelijk door ijs bedekt werd. Waar nu de Gelderse Vallei zich van 't Sticht naar de Veluwe uitstrekt lag de oude rivierbedding, ge deeltelijk dichtgeslibd. Ongeveer tussen Amersfoort en Putten op de Veluwe stulpte uit het enorme ijsfront een gletchertong die, eenmaal in beweging en gebruik makende van de oude ri vierbedding, steeds zuidelijker opdrong en zich als een wig in het toen nog vlakke landschap perste. Aan beide zij den van deze bij Veenendaal nog 60 m. dikke gletcherlob werden langgerekte heuvelruggen gestuwd. Het bodemma teriaal kwam daardoor op hoger niveau te liggen en daardoor ook de fossiele In houd ervan. Het is dus voor de hand liggend dat wij deze thans hoog in de zandwanden terug vinden. Het oude stroombed van de zeebrede oer-Rijn vertoont daar eveneens haar wild door elkaar gefrommeld profiel. Altijd weer verwonderen wij ons over dit beeld. Wij klagen steen en been over het minia tuur ijstijdje van deze Meimaand, maar zo wij bedenken dat eens in onze om geving een pak van 60 meter ijs lag, dan mogen wij eigenlijk nog niet eens mop peren! De derde ijstijd ging ook weer voor bij. Weer rees da zeespiegel, nu met een niveauverschil van pl.m. 100 meter. Wederom ontstond in de laagvlakte tus sen Engeland en ons land een enorme zeeboezem. Doordat de bodem van de Gelderse Vallei 30 meter diep uitge- schuurd was, drong de zee zelfs door tot voorbij Veenendaal en staken de heuvels in het zuidelijk deel van de Vallei als eilanden boven deze Eemzee uit. Na de transgressie van deze bin nenzee bleef op de van de gletscherlob afkomstige tot 10 meter dikke keileem een zanddek van 16 meter achter. Voor de vierde maal kwam er een ijs tijd. Ons land werd toen door het ijs niet bereikt, maar wel deed een ge weldige koudegolf onze bodem perma nent tot op een diepte van 10 meter verstijven. In de schaarse zomertijd ont dooide de bovengrond en trad geringe plantengroei op. Op een diepte van 14 meter vinden wij thans in de bodem van de Gelderse Vallei daarvan de in- Het belangrijkste punt van de agenda welke Rhenens Raad gisteravond kreeg te behandelen, was ongetwijfeld het voorstel van B. en W. om te besluiten tot de bouw van 86 woningen, waarvan 55 aan de Bantuinweg en nog te maken aansluitende wegen en 25 in het kern plan van het dorp Eist. De woningen voor Eist zullen bestaan uit 20 een gezinswoningen en 5 duplex, zodat daar 30 gezinnen kunnen worden geholpen. Daarbij hoopt het college de bouw van 6 woningen aan de Steile Steeg, waar voor reeds eerder plannen werden ge maakt, te kunnen verwezenlijken. De heer D. de Jong (PvdA) infor meerde of Ged. Staten voor wat betreft de bouw in Eist geen spaak in het wiel zouden kunnen steken, omdat er nog geen rioleringsplan gereed is. De voor zitter had goede hoop, dat door dit punt de bouwplannen niet zullen worden op geschort. De heer De Jong achtte goed toezicht op de bouw van groot belang, aangezien de reeds aanwezige duplex- woningen over 25 jaar tot krotten zul len zijn gedegradeerd. De heer P. Kerk stra (CHU) vond, dat Achterberg wat woningbouw betreft wordt achterge steld bij Rhenen en Eist. Voorzitter: „Achterberg is agrarisch gebied, daarvan mag zo weinig mogelijk Vereenvoudigde geolóogische tijdsschaal van het Kwartairin Nederland. Speciaal samengesteld VOOR HET NIEUWSBLAD „DE VALLEI" door Adriaan P. de Kleuver, veldbioloog. Overname of verminking ten strengste verboden PERIODE TIJDVAK TIJD AANTAL JAREN KLIMAAT. PLANTEN EN DIEREN Holoceen 20.000 tot heden Definitieve vorming van de Noordzee. Geleidelijk warmer wordend. Tegenwoordige planten- cn dierenwereld. Tubantien 60.000 tot 20.000 Koud maar geen ijsbedekking. Noordzee drooggevallen. Toendraplanten. Mammouth, reuzenhert cn wolk. neus hoorn. Remien 120 000 tot 60.000 Vrij warm. Ons land (tot ongeveer onze omgeving) door de zee bedekt. KWARTAIR Drentien 200.000 tot 120.U00 Ons land gedeeltelijk door ijs bedekt. Boven de lijn Hillegom Gooi-Rhenen en boven de Rijn tot Arnhem-Nijmcgen geen plantengroei en dierenleven. Pleistoceen Needien 400.C00 tot 200.000 Vrij warm. Ons land ten dele door de zee bedekt. Olifanten, neushoorns en wilde paarden in Z.O. Utrecht en ZW.-Veluwe. Brabantien 450.000 tot 400X00 Koud Geen ijsbedekking van ons land. Geen planten- en dierenleven van belang. Tiglien 500.000 tot 450.000 Warm Belangrijke zeeuitbreiding over Neder land. In het Zuiden van ons land apen zebra, bever, beer, hyena en olifanten. t Prae-tiglien 1.000.000 tot 5oo.ooo Geleidelijï kouder wordend. Eerste vhn het viertal ijstijden (onge veer 600.C00 jaar geleden). eengeperste veenlaag van 80 cm dikte. Na het Tubantien bliezen geweldige noordwester stormen een zanddek van 14 meter in de vallei, terwijl de aldus ontstane bodem aan de oppervlakte in de lengte richting van de vallei uitge blazen werd en een langgerekte strook met diepe plekken ontstond. Door het stijgende grondwater vulden deze zich met water en vormden zich plassen waarin een veenafzetting zou ontstaan. Lange tijd hield men deze plassen voor overblijfselen van een vrij recente rivierarm. In de eigenlijke Gelderse Vallei stroomde na de ijstijden even wel nimmer een rivier. Noch rivierklei- afzettingen, noch terrassenbouw zijn aantoonbaar. Van de vergane dieren wereld van weleer bleef geen spoor aan de oppervlakte achter! De bewogen geschiedenis van onze bodem is echter nog niet af. De mens nam de aarde in bezit en bracht met zijn aanwezigheid een totale verandering in de eenmaal eenzame Gelderse Vallei. Na de reuzen, de mens. En na ons? De tijd zal 't leren! worden onttrokken voor woningbouw". De heer G. van Gesink (PvdA) was van mening, dat er zo min mogelijk grond van de kleine boer voor woning bouw moet worden afgenomen. Spreker, die met de heer Kerkstra in Achterberg woonachtig is, stelde voor een gedeelte van zijn grond beschikbaar te stellen voor de bouw van 2 woningen, mits de heer Kerkstra hetzelfde zou doen. (Hi lariteit.) Z.h.s. werd daarna tot de bouw conform het ingediende voorstel be sloten. Een tweede punt, dat nogal wat stof deed opwaaien, was het verzoek van de heer D. Nellestijn te Eist om het ver gunningsmaximum met 1 te verhogen en hem die te verstrekken. De heer Nel lestijn liet zijn verzoekschrift vergezeld gaan van een lijst met zeer vele hand tekeningen van inwoners van Eist, die met het verzoek hun adhaesie betuig den. De heer G. v. d. Steeg (Gem.Bel.) had in deze lijst alle politieke en reli gieuze stromingen uit Eist aangetrof fen, waardoor het voor hem zoveel moeilijker werd op dit verzoek een be sluit te nemen. Daarbij waren boven dien de besturen van de drie grootste verenigingen uit het dorp. Spreker zag het tenslotte als een groot belang, dat Eist een derde drankwetvergunning er bij krijgt en verklaarde, dat zijn fractie tegen het voorstel van B. en W., om het verzoek van de heer Nellestijn af te wijzen, zal stemmen. De heer J. v. Dyk (PvdA) was het eens met de heer v. d. Steeg. Destijds werd door de hotel houder Van Londen een verzoek inge diend van gelijke strekking, toen werd door het college gunstig geadviseerd. De voorzitter zette uiteen, dat het in dit geval ging om een omzetting van een hotelvergunning in een volledige vergunning. De voorzitter schonk wei nig waarde aan de handtekeningen. Het verbaasde hem, dat ook het hoofd der school en de voorzitter van de grootste sportclub ter plaatse hadden getekend. Het college is van mening, dat het algemeen belang met een derde drankwetvergunning in Eist niet is ge diend. De heer J. v. Dijk wenste stemming. Zes raadsleden wensten het verzoek van de heer Nellestijn te zien inge willigd. Het waren de heren Ir. Plaat, E. P. van Dijk, G. J. Verwoert, J. van Dijk, M. C. v. d. Berg en G. v. d. Steeg, terwijl de overige negen heren het met B. en W. eens waren, zodat afwijzend werd beschikt en Eist het voorlopig nog met twee vergunningen zal moeten stellen. ONTEIGENINGEN Het college stelde voor over te gaan tot onteigening van 30 bouwpercelen, om uit te geven aan particulieren, ge legen aan Br. Engseweg, Bisschop Da- vidweg, Jan van Arkelweg en Spoor- baanweg, aangezien de eigenaresse van de grond, mevrouw Roghair van Rijn- Kersemaekers te Wageningen niet tot verkoop bereid was gevonden. De heer Ir. Plaet (Gem. Bel.) deelde mede, dat deze dame de zaak niet goed had be grepen, dat het woord onteigenen had gewerkt als een rode lap op een stier en dat zij achteraf had verklaard wel tot medewerking bereid te zijn. De voor zitter zei dit erg prettig te vinden, aan gezien B. en W. alleen in uiterste nood zaak onteigening willen hanteren. De aankoop van gronden ten noor den van de Bantuinweg verloopt be vredigend volgens B. en W., alleen een perceel van de erven W. Lodder komt voor onteigening in aanmerking. Men besloot in principe daartoe over te gaan. Het voorstel van het college om de grond, benodigd voor de verbreding van de Achterbergsestraatweg aan te ko pen, vond algemeen bijval. Er zal rond 90.000,met dit object zijn gemoeid. Als tegenprestatie zal een baatbelasting worden ingevoerd, waardoor 37V2 °/o van de kosten wordt teruggevorderd, of bijna 19 °/o aan elke kant van de weg. Eenstemmig nam de raad het besluit de gemeenterekeningen niet meer door een raadscommissie te doen controleren, doch alleen door het Verificatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Omstreeks Juni zal de Raad een excursie maken naar de gemeente Emmen. Verder werd besloten aan de landbouwer G. v. Baak het woonhuis met schuur en erf, gelegen Zuidwal 22, toe te wijzen tegen 'n prijs van f 3310,—. De woning Veenweg 5 werd onbewoon baar verklaard. De school in Eist zal worden voorzien van een oliestookver- warming, die vol-automatisch is. Kos ten f 41.000,—. daan, er werd nimmer tevergeefs aan geklopt. Veel, veel heeft wijlen de heer Leccius de Ridder voor Rhenen gedaan. Hij zal node worden gemist. De teraardebestelling vond plaats he denmiddag om 12 uur op de algemene begraafplaats aan de Achterbergse straatweg. dat een Bril U niet misstaat Tenminste, als U met zorg het bij Uw gezicht passende montuur hebt aangeschaft. Wij zullen U bij Uw keuze gaarne met onze terzake kundige adviezen terzijde staan. Breng Uw bnlrecept bij Optiek (onder aan de Markt) Tel. 2764 Veenendaal. Mr. D. L. LECCIUS DE RIDDER t (Vervolg van pagina 1.) tijk in Wageningen zei hij vaarwel en in De Grebbe stichtte hij een model boerderij, in 1940 verwoest, thans grootser herbouwd. In Rhenen stichtte hij de Coöperatie „Landbouwbelang", één van de grootste op dit gebied in Nederland, waarvan hij tot aan zijn dood voorzitter is geweest. Jarenlang was hij voorzitter van de afdeling Wageningen van de Gelders- Overijselse Maatschappij voor Land bouw en van de afdeling Rhenen van het Utrechts Landbouw Genootschap. Bovendien was hij president-commis saris van de Concordia-Zuivelfabrieken te Ede-Wageningen. Ook in het inmiddels opgeheven wa terschap Rhenense Nude en Achter- bergse hooilanden had de overledene de leidende functie van Dijkgraaf. De zware Grebbedijk werd onder super visie van zijn overgrootvader aange legd. Jarenlang was de ontslapene lid van de Rhenense gemeenteraad en van diverse raadscommissies. Ook in de Electriciteits Maatschappij „Rhenen" was hij een gezaghebbend figuur. Toen deze maatschappij later overging in de N.V. Waterleiding Mij „Rhenen", werd hij president-commissaris van deze n.v., welke functie hij ook nu nog bekleedde. De Grebbeberg, welke eigendom is van de familie Leccius de Ridder en waarvoor de N.V. Maatschappij tot Ex ploitatie van de Grebbeberg werd ge sticht, had altijd.zijn bijzondere belang stelling. De grond, welke nodig was om er het Nationaal Legermonument Greb beberg te stichten, werd door wijlen de heer Leccius de Ridder aan de Stich ting Legermonument gratis afgestaan. GROTE VERSLAGENHEID Bij het bekend worden van het over lijden van de heer Leccius de Ridder w^s de verslagenheid in Rhenen groot. Vooral het verenigingsleven werd door de overledene krachtig gesteund. Mocht een vereniging ooit eens een beroep op de heer Leccius de Ridder hebben ge- GEMEENTE RHENEN De Burgemeester van Rhenen vestigt de aandacht van belanghebbenden er op, dat de geldigheidsduur van de vis- en hengelakten in die zin is gewijzigd, dat de geldigheid thans aanvangt op 1 Juni en eindigt op 31 Mei daaraan volgend. Hieruit volgt, dat de geldigheidsduur van de voor het visseizoen 1954/1955 uitgereikte akten eindigt op 31 Mei a.s., zodat het aanbeveling verdient zich voor deze datum ter gemeentesecretarie, afd. alg. zaken, te vervoegen teneinde in het bezit te worden gesteld van een vis- of hengelakte voor het seizoen 1955/1956. Rhenen, 14 Mei 1955. De Burgemeester voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. VOORJAARSSCHOUW WEGEN Burgemeester en wethouders van Rhenen maken bekend, dat de voor- jaarsschouw over de wegen ingevolge artikel 22 van het reglement op het onderhoud en gebruik van wegen in de provincie Utrecht zal worden gehouden op Maandag 6 Juni 1955 des nam. 2.30 uur. Rhenen, 18 Mei 1955. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, TH. v. d. WILLIK. DRANKWET Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat op 13 Mei 1955 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van D. Nellesteyn, kantoorbediende, wonende Rijksstraat weg 5 te Eist (gem. Rhenen), om een volledige vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein voor de volgende lokaliteiten: de achterlokaliteit van het perceel Rijksstraatweg 5. Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij ons inbrengen. Rhenen, 19 Mei 1955. Burgemeester en wethouders van Rhenen. L. BOSCH VAN ROSENTHAL. De secretaris, TH. v. d. WILLIK. (67) Als Aram de trap bereikt heeft, ziet hij, dat Caracalla, een wilde glans in de ogen, tegen de muur gedrukt staat. „Vader, vader, kom mee!" gilt Iris, wanhopig aan zijn mantel trekkend. Maar Ca racalla staat daar als uit steen gehouwen, zijn bran dende blik in de schatkamer gericht. Aram volgt de blikken van de Romein, en dan ziet hij plotseling welk beeld Caracalla zo geboeid houdt. Eén der Adriaan P. de Kleuver. schatkisten is door een neerstortende steenklomp getroffen, waardoor het deksel in tweeën gebroken iis. En het flakkerende licht van een gebroken flam bouw wordt glinsterend weerkaatst in een weelde van paarlen en robijnen, gouden bokalen, diaman ten halssnoeren Voordat Aram Iris te hulp kan komen, heeft de Romein zich al van zijn dochter losgewerkt. „Goud!" schalt zijn stem door het gewelf, „goud voor mijn legioenen!" Roekeloos stormt hij de half bedolven schatkamer weer in en valt voor de kist op de knieën. Met een kreet van angst rent Iris hem ach terna, maar als Aram het meisje wil volgen om ge zamenlijk de waanzinnige van die levensgevaarlijke plek weg te slepen, houdt Presto zijn meester plot seling tegen. Stom van ontzetting wijst de jongen omhoog. De steunbalk boven de ingang der trap be gint langzaam te verzakken en dreigt Caracalla en zijn dochter af te sluiten. (Wordt vervolgd.) 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop een driejarige Boxer-reu met stamboom. P. H. van Rijnstr. 35, Vee nendaal. Diosna Snelkneedmachine en 10 L Hobart Kluitma chine en Broodsnijmachine ter overname. Harwijne, Heerenlaan 27, Zeist. Drachtige zeug, eind Mei uitgeteld. De Wit, Dwarsw. 7, Overberg. Aangeboden een Mobylette in prima staat, als nieuw. Met zweefzadel. Joh. Val kenburg, Kostverloren 39, Veenendaal. Aangeboden Kaptain Mo bylette, in prima staat, met dubbele tassen, geheel compleet. Zandstraat 153, Veenendaal. Te koop Kabinet. Hoog straat 26, Veenendaal. Te koop aangeboden 125 jonge hennen. B. Verwoerd, Dwarsweg 2, Rhenen. Verloren 15 Mei op de weg Veenendaal-Elst een All boy Yerry-can. Vinder wordt verzocht adres op te geven aan W. A. M. van de Bergh, Voorstad 25, Tiel. Gevr. te Rotterdam inwo nend. Meisje boven 20 jaar in gezin met 3 kinderen. 2e meisje aanwezig. Br. onder nr. B 1847, Adv. Bureau J. Grijssels Jr., Nwe Binnen weg 166, Rotterdam. Fabriekskantoor te Vee nendaal kan een pienter meisje met goede lagere schoolrapporten en wat kennis van Machineschrij- ven plaatsen, Enige jaren Mulo of Handelsavondsch. zijn wel gewenst, doch niet vereist. Sollicitaties onder nr. 2395 Bur. v. d. blad. Te koop een eikenhouten donker dressoir; een goot steen en een tafelhangkast blank eikenhout. Prima v. kleinbehuisden. Bronsvoort Dijkstraat 19, Veenendaal. Pain de luxe. Ons luxe broodje is voor de Pink sterdagen en voor Uw uit stapjes bijzonder geschikt. Blijft door haar kwaliteit dagen lang als vers. Pro beert U ze eens. Kerke wijk 72, tel. 3079. Luxe bakkerij G. Hament, Veenendaal. In en verkoop van nieuwe en gebruikte meubelen. Le- gerkleding, schoenen enz. Goederenhandel Vos bij de Boterfabriek, Renswoude Tel. K 8387-307. Te koop Aquarium, compl. met planten, vis, enverl. Groot 60 x 50 x 32 cm. Veenendaalsestr. 17, Eist U) Aangeb.: een tandem met hulpmotor. In prima staat. Gelderland 2, Veenendaal. Te koop 250 hennen, 7 we ken oud. Bij Joh. van Gin- kel, Biesbosserweg 7, Rens woude. Gevraagd voor direct (tij delijk) een meisje voor dag of d. en n. Lyceumh. „Rem- merstein" Oude Veense- grindweg 15, Rhenen. Uw overcomplete Autoban den en gaven gladde ban den kopen wij. Vos bij bo terfabriek te Renswoude. Tel. K. 8387-307. Te koop aangeboden een kinderwagen. Half Engels model. Te bevr. Pr. Bern- hardlaan 214, Veenendaal. Te koop een Solex in goede st. H. van Ginkel. Utrecht- seweg 20, Renswoude. Te koop een Union met J.L.O. motor. Bouwjaar '54. 3500 km gelopen, als nieuw. Van Koten, Zandstraat 125, Veenendaal. Te koop Kaptein Mobylette. Gortstraat 57, Veenendaal Aangeb. mooie lichtgrijze kinderwagen, model half Engels. Te bevr. na 6 uur 's avonds: Sav. Lohmanstraat 43. Veenendaal. Divan te koop gevraagd, Moet in goede staat zijn. Br. onder nr. 2396 bur. v. d. blad. Te koop een motor merk Jawa, nieuw, 2000 km ge lopen. Bij L. Meijer, Patri moniumlaan 20, Veenen daal. Voor brillen en boortoestel len MELIS Optiek, Hoofd straat 51, Telef. 3184, Vee nendaal. De Durable Plastic zool, die nimmer slijt, bestand tegen olie en chemicaliën. Uit sluitend bij Schoenmakerij R. Valkenburg en Zn., Gortstraat 33, Veenendaal. Het adres voor „Hydrofoor" installaties, Nortonputten en automatische Veedrink bak j es is Fa. Gebr. van Harn, Hoofdstraat 50, Tel. 2212, Veenendaal. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker- kewijk 1, Veenendaal.

De Vallei | 1955 | | pagina 2