Veenendaal JLICHT-STAD' Aram U)e"<rmuA°u> Straatverlichting tot na middernacht löimmthzm mun im Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN Opnieuw lening van 2 millioen RHENEN AVRO-STAD Vera Lynn komt uit Londen over Veenendaal-Beckenham afgelast Uit de Veenendaalse raadszaal Debatten op geluids band vastgelegd Het prestige van de Raad Voorrang voor de wissel- blokken Om 11 uur naar bed Haar 1000ste baby Openstelling Postagentschap le Pinksterdag 2e Pinksterdag DE STEEN VAN DE PROFEET €cltt ietó om mee te weme^ Plastic kinder capes I 1.75 Plastic kinder jasjes lengten 57-62 I 3.96 Plastic kinder jasjes lengten 67-75-80-85 I 4.95 Plastic dames mantels met druk sluiting I 7.90 IN LEUKE MODERNE KLEUREN VRAAG 6 AANBOD Gzucfoaclséuk, GOEDKOPER 2 HEELGR AS VERKOPING HET ROTANHUIS Over het huwelijk is al heel wat ge sproken en geschreven. En ondanks alles wat ten nadele daarvan op de proppe komt, zijn er iedere week maar weer een heeleboel lui die dat aan de schoen- zoole lappe en toch de stoute schoene aantrekke. Bijna dagelijks ken je de oto's en een enkele keer ook nog wel de trouwkoetsies door het dorp zien rijje met lachende bruiloftsgaste en een ernstig bruidspaar er in. 'k Weet niet of dat spannetje dat zou gaan emiegreere daar ook nog aan ge dacht heb toen ze op de kaai stinge om de loopplank op te gaan en naar verre lande te vertrekke. In ieder geval moet het voor de mannelijke helft van het echtpaar wel een zwaare strijd geweest zijn daar ten aanschouwe van al die honderde mense zijn weederhelft uit de arme van z'n schoonmoeder te ontfut- sele. Het spreekwoord zegt: één vrouw is duizend kerels te sterk. Hier heb jelui het weer kenne zien. Het resultaat van de vechtpartij was dat de man en de yrouw same weer met moe op het buwerlijk huis zijn aangetrokke. Ja, 't ken toch wel raar loope in de wereld. Nou moete ze alles wat ze eerst ver kocht hebbe om weg te kenne gaan weer terugkoope om hier te kenne blijve. Maar 't ergste is nog, dat ze hun huis niet meer hebbe en nou weer als on mondige kindere de voete bij moe on der de tafel moete steeke. Waarom zou je trouwens gaan emie greere als het hier zoo goed is? Vroe ger was het hier ook niet zoo best, maar tegeswoordig! Vroeger toen ik nog jonk was moeste we ons wasse in het water van de sloot achter ons huis. Af en toe zat er dan later op de dag nog wel es wat eendekroos in je oore, maar och, als je zoo persies kijkt dan hou je het nerges uit. Een paar jaar geleje kwam er toen waterlijding en toen dachte we al, dat we in een soort paradijs kwame te leve. Maar nou is het heelemaal voor me kaar. Gewoon water drinke doen ze niet meer, nee, dat heet nou soda-water en het drinkwater weet jelui, wat ze daar mee doen? Wel, dat hebbe jelui in de krant kunne leze. Als jelui naar het „Bergbad" gaat, dan ken je daar in drinkwater zwemme. Voor de aardigheit ben ik d'r met me kammeraat vandaag es effe heen getippeld. Nou, dat was de moeite waard. Dat water is glashelder en je ken tot op de bodem kijke. Natuurlik heeft dat ook z'n bezware, want ieder schoonheidsfoutje van de zwemmers dat kun je volge vanaf het kleedhokje tot op de bodem van het bad. Terwijl we daar stinge te kijke ging er een dame te water die een fikse wrat op haar linkersschouder had. Toen ze zag dat wij keeke, dook ze gauw onder water, maar ze had niet in de gaate dat het water nou zoo helder is dat we haar en haar wrat heelemaal konde volge van begin tot eind. Zoo zien jelui dat alles z'n voor- en nadeele heb. Ik ga voorlopig nog maar niet te water. Ik hou meer van zwem me in een bietje troebel water, met eendekroos en zoo. Stel je voor, dat je een duik neemt en daar in de diepte met je voete op zoo'n oliefantetant stapt of op het oog van een rienooseros of zoo iets dergelijks; want het ken best wee- ze, dat het oliefantekerkhof dat ze nou ontdekt hebbe in Rhene, z'n voortzet ting heb over de Utrechtse heuvelrug. Als dat zoo is, dan staat ons in de ko mende jare nog iets te wachte. Zoo gauw ik iets meer tijd heb ga ik ook es zoeke. Nou moet ik eerst kollekteere om het Roode Kruis. Dat is een instelling waar ik veel an te danke heb, vooral in de evakuasietijd in 1940. Daarom loop ik daar ieder jaar voor. 'k' Hoop dat ze deze keer ook weer een heeleboel op- haale en dat de termometers maar veel koorts an wij ze. W. BLAUWKOUS. De aangekondigde voetbalwedstrijd VeenendaalBeckenham, welke zou plaats vinden op Tweede Pinksterdag, is afgelast. De gisteravond gehouden openbare vergadering van de Veenendaalse Gemeen teraad kenmerkte zich door een levendige gedachtenwisseling en ook door enkele onverwachte besluiten. Zo werd langdurig gesproken over de vraag of niet de autonomie van de Raad en het recht tot het nemen van beslissingen in gedrang komt door het feit dat Ged. Staten niet van zin blyken het raadsbesluit ten aanzien van een verhoging der wethouderspensioenen met 6 °/o, goed te keuren. Vele tongen kwamen in beweging en verschillende smakelijke opmerkingen werden gehoord toen een van de raadsleden voorstelde de gehele straatverlichting in plaats van tot 11 uur 's avonds, tot 12 uur te laten branden. Vooral toen bleek dat deze maatregel de gemeente ongeveer 1000 gulden per jaar zou kosten. Een meer heftig debat werd gevoerd over het verzoek van het bestuur der Kon. Julianaschool om financiële medewerking bij de bouw van vier nieuwe schoollokalen. Meerdere raadsleden waren van mening dat in ieder geval voor lopig met de bouw van vier lokalen kan worden volstaan, aangezien zij niet de verwachting van het schoolbestuur delen dat er binnenkort zoveel leerlingen voor deze school zullen bykomen. De Raad besloot in meerderheid dan ook niet op het verzoek in te gaan en slechts medewerking te geven voor twee lokalen. Na de gebruikelijke opening met ge bed besloot de Raad zonder op- of aan merking tot het aannemen van het B. en W.-voorstel de drie eerste zij straten van de Industrielaan Zuivel- straat, Ambachtstraat en Nijverheids laan te noemen. Eveneens zonder meer gingen onder de voorzittershamer door de voorstellen van B. en W. inzake: een uitkering in eens aan het gemeentepersoneel over het eerste halfjaar 1955; het verhuren van het voormalig brandspuithuisje aan het Gelderland aan Jac. van Barneveld; het verhuren van grond achter de Klaas Katerstraat ter oppervlakte van 10 x 16 meter voor de prijs van f 40,— per jaar aan G. Veenendaal; het verpachten van grond ten noorden van de Industrie laan aan J. de Rooi en E. Hasselaar voor de pachtprijs van f 75,per ha per jaar, en het verkopen van grond, ge legen aan de Schimmelpenninckstraat, aan G. van Dijk voor de prijs van f 9,25 per ca. In een vorige vergadering nam de Raad het besluit de wethouderspensioe nen te verhogen met 6°/o. Ged. Staten zijn van mening dat een dergelijk be sluit niet strookt met de inzichten van de minister en geeft in overweging het besluit weer in te trekken. Hoewel het B. en W. bekend is dat dergelijke be sluiten door Ged. Staten van andere provincies wel werden goedgekeurd, stellen zij de Raad voor het besluit toch maar in te trekken en deze zaak niet voor de Kroon te doen uitvechten. De heer Van Hardeveld (PvdA) ziet hierin echter een bedreiging van de autonomie van de Raad en het recht van besluiten nemen. Ged. Staten bemoeien zich met zaken waartoe zij niet competent zijn. Hij hoopt dat de Raad voet bij stuk zal houden. De voorzitter kan de redene ring van de heer Van Hardeveld best volgen maar ziet in de handelwijze van Ged. Staten toch niet de opzet pressie op de Êaad uit te oefenen. Verder ver wacht hij uiteindelijk toch geen resul taat. De heren Van Galen (CH) en Van Es (AR) menen niet dat het prestige van de Raad in het geding is als op advies van Ged. Staten een raadsbesluit wordt teruggenomen dat niet juist was gezien de voorschriften van de minister. De heer Van Kuijk (AR) vindt het trouwens een gek figuur dat wel de wethouders pensioenen verhoogd zouden worden en de jaarwedden van de wethouders niet, zoals hier het geval zou zijn. Tenslotte trok de Raad het besluit toch in. De heer Van Hardeveld vindt het on rechtvaardig dat bewoners van onbe woonbaar verklaarde woningen aan de Vendelseweg nu als eersten een van de in aanbouw zijnde wisselblokken krij gen toegewezen. Waarom niet eerst die mensen een ander huis gegeven, die nu het langst in een onbewoonbaar ver klaarde woning zitten? Wethouder Van Stempvoort (AR) doet de zaak uit de doeken en zegt dat het niet zo eenvou dig is als de heer Van Hardeveld zich voorstelt. Zoals bekend ontvangt de ge meente extra bouwvolume voor onbe woonbaar verklaarde woningen welke worden ontruimd en gesloopt. Bedoelde woningen aan de Vendelseweg zijn eigendom van de gemeente. Zodra ze AANGEMETEN voor veraf en nabij Hoofdstr. 51 - Tel. 3184 - Veenendaal SPECIAAL IN OPTIE1K ontruimd zijn worden ze afgebroken en met het daarvoor in de plaats komende bouwvolume weer herbouwd en het is ons vaste voornemen de betrokken be woners weer naar de Vendelseweg te doen gaan als de woningen herbouwd zijn. De woningen die al langer onbe woonbaar zijn zijn particulier eigen dom, waarvan de eigenaren niet voor nemens zijn om de huizen te slopen en er nieuwe voor te bouwen. Naar aan leiding van een betreffende vraag van de heer Van Hardeveld deelt wethouder De Ruiter nog mede dat de gemeente reeds bouwvolume kreeg toegewezen voor te slopen woningen. Wethouder Van Stempvoort verklaart verder nog dat ook buiten de wisselblokken om be woners van onbewoonbaar verklaarde woningen aan een ander huis geholpen zullen worden, o.m. enkele bewoners van de Zandstraat. De heer Van Har develd kan het nu wel begrijpen. Toch vindt hij het erg voor de mensen die nu maar jaar op jaar in krotten moeten blijven wonen. De heer Slok (AR) wil van de ge legenheid gebruik maken om nu de gemeente een nieuwe overeenkomst zal aangaan met de PUEM, te vragen de straatverlichting 's avonds inplaats van tot 11 uur, tot 12 uur- te laten branden. Vooral in de zomermaanden als het mooi weer is, zijn er nog veel mensen na elf uur langs de weg en dan floept ineens het licht uit. Dat vindt de heer Slok ongezellig. Ook wil hij graag de (Zie verder 2e blad.) Toen de kraamverzorgster mej. A. Verwey Dinsdag haar hulp verleende bij de geboorte van Rijk Gerrit Corne- lis van Kooten, Zandstraat 161, was dit de 1000ste baby, waarbij mej. Verwey assisteerde. Mej. Verwey is thans ruim 10 jaar in Veenendaal werkzaam bij de kraamverzorging van het „Groene Kruis". Het postagentschap dat per 1 Juni in bedrijf gesteld wordt aan het Slotema- ker de Bruïneplein zal iedere dag ge opend zijn van 8.30 tot 17 uur. Op Woensdag en Zaterdag voor telegram men van 8.30 tot 13 uur. Voor postwis sels en andere geldzaken iedere dag van 8.30 tot 15 uur. Rhenen zal op Zaterdag 11 Juni één dag AVRO-stad zijn. Duizenden uit den lande zullen dan naar de Grebbestad reizen, om er het gezelligheidsfeest van deze radiovereniging bij te wonen, dat zijn hoogtepunt vindt in Ouwehands Dierenpark. Daar zullen drie podiums worden opgesteld, waarop alle AVRO- medewerkers en -gezelschappen zullen optreden. Gistermiddag werd bekend, dat de wereldberoemde zangeres Vera Lynn bereid is gevonden van Londen naar Rhenen te komen om daar dit grote gezelligheidsfeest op te luisteren. Dit zojuist bekend geworden bericht zal voor velen een aangename verrassing zijn. Tussen twaalf en twee uur 's mid dags spelen twee orkesten welkomst liederen. Aan de ingang van het die renpark zetelt de Johan Willem Friso- Kapel o.l.v. de kapelmeester Laro en op de daktuin van het bad-restaurant spelen de Skymasters o.l.v. Bep Rowold. Het ligt in de bedoeling, dat het feest om twee uur officieel een aanvang neemt. Daarbij wordt gestreefd naar een groots eindprogramma, dat tussen vijf en zes uur een hoogtepunt zal vinden in het optreden van Vera Lynn op de daktuin van het bad-restaurant. De aan wezigen zullen in groten getale plaats kunnen nemen op de voor het natuur bad geprojecteerde zonneweide en van af die plaats Vera Lynn kunnen zien en horen. Gistermiddag vond ook een bespre king plaats met leidende figuren uit Rhenense organisaties, waarmee werd overeengekomen, dat een etalagewed strijd zal worden georganiseerd onder de Rhenense winkeliers, waarvoor de AVRO prijzen beschikbaar heeft ge steld. Alle toegangswegen naar de Grebbe- berg zullen over enkele kilometers van vlaggen worden voorzien, terwijl daar naast de burgerij van Rhenen zal wor den opgewekt deze vlaggentooi een nog massaler aanzicht te geven, door ook van de huizen de vlag uit te steken. Tuinversieringen zullen het geheel een nog aantrekkelijker beeld geven. Door de buurtvereniging „De Oude Molen" werd in gebouw „Eltheto" een feest avond gehouden. Behalve muziek, spel en toneel vond op deze avond ook de opvoering plaats van het kindersprookje „De Bloemenkoningin". Een stuk dat uitstekend verzorgd, zoals ook deze foto laat zien. VEENENDAAL Geboren: Gerritje, d. v. G. van Rot terdam en M. W. van de Weerd; Gerrit Jan Gijsbert, z. v. W. van der Klift en J. Spies; Jasper Johannes Frederikus, z. v. A. Gossen en J. Kregel Hans Ja kob, z. v. P. Karaten en M. F. A. Breu kelaar; Maria Anna, d. v. J. Rietberg en A. J. de Ronde; Rijk Gerrit Cornelis, z. v. G. J. van Kooten en J. W. van Gee- renstein; Petronella, d. v. G. van Bar neveld en R. Drost; Franciscus Joseph Maria, z. v. H. J. M. Timmer en A. H. M. Schumacher; Johanna Helena Ri- charda, d. v. J. H. A. Heidingsfeld en Ch. J. Derksen; Maria, d. v. C. Drost en H. Oosting; Ondertrouwd Arnoldus Johannes Diender, 30 j. en Grada Wilhelmina Cornelia Johanna de Wit, 24 j.; Corne lis de Zeeuw, 25 j. en Jeane Thérése Julie Diepeveen, 20 j. Getrouwd: Hendrik Jan van Héns berger, 23 j. en Francisca Leppers, 21 j.; Jan Gerrit van de Weetering, 25 j. en Anna Jans Boers, 25 j. Overleden: Johanna Cornelia Vink, 75 j., echtg. van Anthonie Sandres; An- thonie van Kooten, 35 j., ongehuwd; Johanna Dijkhuizen, 73 j., wed. van Robbert Hardeman. RHENEN Geboren: Wouterina Willemina, d. v. C. A. de Roos en A. van Dijk, Nieuwe Veenendaalseweg 68; Evert Gerrit, z. v. D. van der Linden en G. A. E. P. Spies, Koningstraat 14; Philippus Johannes, z. v. G. Baardman en J. Riemsdijk, Vee- nendaalsestraatweg 5. Getrouwd: Aart Albers en Cornelia Vrij. Overleden: Anthonie van Kooten, 35 j., ongehuwd, Veenendaal; Dirk Leccius de Ridder, 86 jaar, gehuwd met J. E. v. Nes, Nude 19; Tjitske Paulusma, 69 j., gehuwd met Sijmen Stienstra, Cunera- weg 77. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Gerritje, d. v. G. C. van de Kraats en W. Hendriks; Cornelia L., d. van J. van den Dikkenberg en G. M. van Ginkel; Gerarda C., d. v. G. J. van den Berg en A. van Bennekom; Mari- nus, z. v. H. Veldhuizen en, F. Simonsz. Ondertrouwd: Johannes B. Rijnkerk en Gijsberta A. van de Scheur. Overleden: Derk Bos, 69 j.; Gijsbert van Otterlo 85 j.; Jannigje Middelhoven 89 j., wed. van E. de Kleuver; Wille mina van der Pest 84 j., wed. van C. Cornelissen. RENSYVOUDE Geboren: Hendrik, z. v. P. van Hou ten en A. C. Valkoog; Johannes Hen- drikj z. v. N. vpn 't Wout en M. E. Zijl- stra; Willem Hendrik, z. v. C. Wols- winkel en H. J. Achterstraat. Getrouwd: Cornelis Jan van Maanen, Barneveld, en Maria Tichelaar. Overleden: Teunis Vlastuin, 75 j. Ingekomen: G. van Raay uit Ruwiel; G. van Ek uit Ede; P. v. Wagtendonk uit Ermelo; P. Cornelisse met gezin uit Veenendaal. Vertrokken: J. C. Methorst naar Zeist; J. H. v. Voorthuizen naar Rotterdam; J. Sj. v. d. Ploeg naar Willemstad; C. J. Elderhorst naar Canada; F. Gijsberts met gezin naar Canada; A. G. Gijsbert- sen met gezin naar Canada; M. Tiche laar naar Barneveld; J. H. Vermeulen naar Gouda; G. Gijsbertsen n. Bunnik. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt, 9.30 uur, ds. Van de Pol, 5 uur dhr. Begeer van Tilburg. Julianakerk 9.30 uur ds. Wisgerhoff, 5 uur ds. Van Wingerden van Harderwijk. Vredes- kerk 9 en 10.30 uur dhr. Begeer van Til burg, 5 uur. Veeneind 3 uur ds. Wis- gerhof. Dijkstraat 2.45 uur dhr. Begeer van Tilburg. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Overduin, 5 uur ds. Van Enk. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur leesdienst, 4 uur ds. W. de Joode van Ede. Sola Fide 9 uur Wika L. H. C. van Ginkel (jeugddienst), 10.30 en 5.30 uur ds. Goedhart. Ger. Gem. (Hoofdstraat) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstraat) 9.30 en 5 uur lees dienst. Donderdag 7.30 uur dr. Steen blok. Ned. Prot. Bond 10.30 uur dr. Gol- terman van Amsterdam. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Salvatorkerk 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openlucht samenkomst, 8 uur Verlossingssamen komst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur dhr. K. Asmus van Zwijndrecht, 's middags geen dienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. N. Kooreman, 6 uur ds. Wis- gerhof van Veenendaal. Ned. Prot. Bond 10.30 uur Hotel Laheij ds. N. Blokker van Zeist. Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. Volten. Ger. Gem. 10 en 5.30 uur lees dienst. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Dinsdag 7.15 uur dr. Steenblok van Gouda. Vrijdag 7.15 uur ds. Van de Ketterij van Alblasserdam. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Dinsdag 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, Woensdag 7 uur ds. Van de Poel van Ede. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Van Viegén, 6.30 uur dhr. Meijer van Veenendaal. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Bouthoorn van Bennekom. 6.30 uur ds. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Ju lianakerk 9.30 uur dhr. Begeer van Til burg. Vredeskerk 9.30 uur ds. Wisger- hof. Ger. Kerk 9.30 uur ds. Overduin. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Hoofdstraat) 9.30 uur ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstraat) 7 uur ds. v. d. Woestijne. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur dhr K. Asmus. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman. Ger. Gem. 10 uur leesdienst. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 6 uur ds. Toes van Kinderdijk. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. W. Hop van Renswoude. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Van Viegen van Achterberg. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr. P. de Jong van Oldebroek. Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. De belangrijke stap naar de oogart9 zal gevolgd moeten worden door de even belangrijke stap: het recept omzetten in de juiste bril. Kies de opticien, die Uw belang als bet zijne ziet en breng Uw bril recept bij BLOEMINK (onder aan de Markt) Telefoon 2764 VEENENDAAL Leverancier aan alle Ziekenfondsen 68) „Caracalla! Iris!" schreeuwt Aram vol ontzet ting. „Hierheen, de trap begint te verzakken. Ge wordt levend begraven!". Deze waarschuwing brengt de romein eindelijk tot bezinning. Met een gesmoorde verwensing slingert hij de gouden en dia manten sieraden in de kist en stormt op de lang zaam ineenzakkende steunbalken toe. Snel zet hij zijn gespierde armen onder de krakende stenen en met alle kracht die in hem is torst Caracalla het enorme gewicht„Iris, mijn dochter", stoot hij er met hese stem uit. „Snel er onderdoor.ik. Hijgend onder de enorme last verstikken zijn woor den in een dof gekreun. Nauwelijks is het meisje langs haar vader onder de steunbalken doorgesneld of met een luid gekraak zakt de muur in elkaar. Terwijl Aram Iris met een vlugge handgreep van de gevaarlijke plaats wegsleurt, zakt Caracalla met een luide kreet door de knieën. „Irisvergeef mij mijn dwaasheden.dit is de straf voor mijn. de stem van de romein gaat verloren in het geraas der neerstortende stenenCaracalla wordt be dolven onder het puin van de ouder schatkamer. (wordt vervolgd) 95 ct. per advertentie ton. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop electr. fornuis. Be nedeneind la, telefoon 2202, Veenendaal. Te koop huisorgel, in pri ma staat, Gortstraat 59, Veenendaal. Weggelopen kater zwart m. wit. Gevlekt. Genaamd Pe ter. Tegen beloning terug te bezorgen bij W. Vink, Ka- naalweg 16, Veenendaal. Gevraagd werkster voor 1 halve dag in de week. Br. onder nr. 2400 a. h. bur. v. d. blad. Voor brillen en boortoestel len MELIS Optiek, Hoofd straat 51, Telef. 3184, Vee nendaal. Autokisten en spoorbiels. Grote voorraad ramen en deuren. Jan Kool, Hollew. Tel. 2463. Veenendaal. Electr. wasmachine te huur per uur en per dag. N. van Ek, tel. 2533. Pr. Bernhardl. 1, Veenend. Tevens Electr. wasmachines vanaf f 178,-. Aangeboden Benedenhuis op de Emmalaan Gelders Veenendaal. Gevr. andere woning op Stichts V'daal. Br. onder nr. 2401 a. h. bur. van dit blad. Te koop Berini bromfiets. Anbeek, Hoofdstraat 71, Veenendaal. Voor een Union of Simplex rijwiel naar N. van Ek, Pr. Bernhardl. 1, Rijwielhandel Veenendaal. Tel. 2533. Be taling in overleg. Winkelmeisje gevr. leeftijd ongev. 15 jaar. Afd. Porce- lein. Fa. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 47, Veenend. Te koop 2 dikke geitzeugen, bijna uitgeteld. E. Hasse laar, Middellaan 54, Vee nendaal. Gevraagd een dienstmeisje ('oor de morgenuren van 8 tot 12 uur. A. van Ginkel, Partimoniumlaan 31, Vee nendaal. Hennen te koop, wit hamps, Valleistraat 125, Veenen daal. Te koop een prima kinder wagen laag model. Patri moniumlaan 98, Veenen daal. Te koop damesrijwiel en meisjesrijwiel 48 jaar en autoped. H. Vonk, Utrecht sestraatweg 17, Eist. Gevraagd net meisje 16 25 jaar) v.d.e.n. te Den Haag. Goede behandeling. Van Eijsbergen, L. v. N. O. Indië 201, Den Haag. Ruilen: Zonnige 2e etage, Rotterdam, 5 kamers, keu ken, balcon en bergruimte. Voor vrij huisje te Veenen daal of omgeving. Brieven J. de Zeeuw, Dr. Colijnstr. 115, Veenendaal. Te koop bromfiets merk Berini, in prima staat, 's av. na 7 uur, Klompersteeg 15, De Klomp. Te koop wegens overcom pleet z.g.a.n. kinderwagen. Half Engels model. Te be vragen Kostverloren 32, Veenendaal. Te koop 2 jonge herders honden, zwart dek, 7 we ken oud. Prijs f 5,p. st. Munnikenweg 83, Veenen daal. Voor prima gebruikte en nieuwe gegalvaniseerde golfplaten tegen lage prijs, is nog steeds Uw adres W. van Harten, Nederwoud, Lunteren, Voor f 1000,— a f 2000,— hebben wij regelmatig on der garantie aan te bieden diverse in onze werkplaat sen in zeer prima staat ge brachte bestelautomobielen Draagverm. 250 tot 1000 kg. Evt. gemakkelijke beta- lingsvoorw. Hartemink au to's Nijkerk. Tel. K 3494- 541 258. Dealer Steyr en Dodge vrachtautomobielen. Cement en golfplaten. Jan Kool, Holleweg, Telef. 2463. Veenendaal. Te koop witte trouwjapon met sluier. Maat 40. Ach terkerkstraat 14, Veenend. Groene en bruine Carboli- neum. Jan Kool, Holleweg, Tel. 2463, Veenendaal. Uw overcomplete autoban den en gave gladde banden kopen wij. Vos bij de boter- fabriek te Renswoude. Te koop mooie afgeharde Tomatenplanten. Kwekerij A. Loef. (Nabij het post kantoor.) In- en verkoop van nieuwe en gebruikte meubelen. Le- gerkleding, schoenen enz. Goederenh. Vos bij de Bo- terfabriek, Renswoude. tel. K 8387-307. Te koop of te ruil prima keukenfornuis voor een wasfornuis. Koninginnel. 6, Veenendaal. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker- kewijk 1, Veenendaal. 2212, Veenendaal. Solex te koop. Dijkstraat 48 Veenendaal. SIGAREN PER KIST Beter Bij Budding Nieuweweg 66 Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, Telef. 3126, Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk v. Asselt, Dennenlaan 38, Tel. 3015 en G. Gerrit sen, Julianastraat 81, Tel. 2691. Alles gratis thuisbe zorgd. Wie wil lopen met pynloze voeten zal eerst naar de vergrotingsmachine van Blankestijn moeten. Electr. Schoenmakerij T. Blanke stijn Zonen, Verlaat 14, Veenendaal. aan de GREBBE Ir. J. Tenqe rentmeester te Amerongen zal op Woensdag 8 Juni 1955 om 10 uur v.m. in het waardmanshuis bij Klaassen voor de Fam. Philipse contant PUBLIEK VERKOPEN. circa 70 percelen Heelgras op de Blauwe- Kamerse Uiterwaarden. Gevr. meisje voor halve d. Mevr. van Dongen, Auto weg 17, Rhenen tel. 273. Te koop mooie voorjaars- planten voor in de tuin. As ters, Chrysanten, Salvia, Petunia, enz. Kwekerij A. Loef. Einde Sandbrinkstr. HET JUISTE ADRES VOOR: POPPENWAGENS EN- WIEGEN BABY-WIEGEN EN- LEDIKANTEN KINDERTAFELS EN- STOELEN WASPOUFFES LINNENBANKEN WASKOFFERS WASMANDEN DUIVENMANDEN HONDENMANDEN BOODSCHAPMANDEN ITALIAANSE TASSEN PLANTENHANGERS ROTANMEUBELEN Speciaalzaak Nieuweweg 79 Fa. B. van INGEN Zn.

De Vallei | 1955 | | pagina 2