mmr ©mm dimiL» Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN PANG Uouxm Veenendaal BLOEMINK Amerongen Overberg *t)e vets/uzpetuifrpoa c&msteza/ifi SCHOUW HOOIGRAS gemeente-arbeider Enige MONTEURS Wageningen - Sparta A010 BALLEGOIJEN U zult zien, Zondagsdienst Doktoren VRAAG 8 AANBOD Grasverkoping Kantoor Rhenen Verkoping HOOIGRAS Chauffeur Winkeljuffrouw De Driehoek' N.V. NEDERLANDSE BUURTVERVOER MIJ ZEIST Zooals ik jelui de vorige week al zei moest ik deze week op het kollektepad voor ons Rooie Kruis. Ik ging dus zoo gezeid van huis tot huis, voor het Rooie Kruis. Ik heb in die daage dat ik aan de gang geweest ben weer heel wat ge leerd. Eigelik moest iedereen zoo van tijd tot tijd eens een keer geld ophaale, want dan leer je eigelik pas je mense kenne. Bij de mense, waar je denkt de Dom om te haale daar kom je van een kouwe kermis tuis. Soms loont et niet eens de moeite om het potlood uit je zak te "haale. Gelukkig zijn er ook an dere gevalle. Mense, waar je het heel niet van denkt, die zegge: hier heb je wat, 'k had het eigelik voor iets an ders opzei gelegd, maar voor 't Rooie Kruis daar heb ik wel voor over en dan krijg je een gift, waar een mens ver- leege van zou worde, 't Meeste plezier had ik als ik van lui, die d'r zoo gezeid warmpies bijzitte, met een roojaal ge baar een duppie of een kwarti^ kreeg en die d'r dan bij zeije: schrijf maar „NN" op de lijst. Om zulke gevalle ken je tenminste noch es lache. Maar je maakt jezelf ook wel es kwaad. Bijvoorbeeld als je an- belt en je ziet ze zoo uit een ooghoek onder de taafel kruipe en je dan maar laate belle. Dat noeme ze met een ge leerd woord: gebrek aan zeedelijke moed. Enfijn, ik heb m'n best gedaan, 't Zal aan mijn niet legge als de termoomee- ter niet hoog genoeg oploopt. Tweede Pingsterdag ben ik ook nog druk geweest, 's Morgens vroeg zijn m'n kammeraat en ik eerst naar de Rijn weeze visse. We hebbe daar in de uiterwaarde vlakbij de Steenfabriek zoo'n stukkie grond waar wij altijd zit- te. We pachte het wel niet, maar de boer waarvan die grond is, laat er nie mand anders op dan ons. Ik denk dat het voor de vissies noch te koud was. Veel sukses hebbe we ten minste met gehad. Eén keer had ik goed beet. De hengelstok kon ik haast niet houwe. M'n kammeraat hielp me trekke, maar wat er bove kwam was helaas geen ding om in de pan te wip- pe. 't Was een soort fietswiel. Ik denk, dat het er eentje was van een van de -SÜfifc tsss vanhet dorp Eist. 't Zag er tenminste bar ouwerwets uit. We heb ben het maar kadoo gedaan aan een jochie dat daar liep en er bar wijs mee was. Op de trugweg heb ik voor Driek maar een paar harinkies gekocht, want het is toch te gek as je bent weze visse om dan zonder vis tuis te komme. Over vissies gesprooke: Ik moest je lui ook nog iets anders vertelle. 'k Ben met Driek en de kindere van die jong van me, omdat die zelf met de vrouw op de brommert weg was, naar de wielrenders weez ekijke. Nou daar zitte mooie kerels bij. Fietse konde ze goed, maar schoonhede kon ik het nou niet direkt noeme en in de manier van doen ware het nou heus niet heere in 't ver keer. D'r was er eentje bij en die was zeker bar zeningagtig dat-ie het niet winne zou. Er droope tenminste een heeleboel druppels uit zijn broekspij- peis't Ken natuurlik ook zijn, dat z'n drinkflessie lek geraakt was. Maar om op die vissies trug te komme: vlak bij waar wij stinge te kijke werd er eentje beroerd en die dacht waarschijn- lik, dat ie aan boord van een schip was, want die begon ineens zoomaar tusse Solide, leuke, moderne, elegante, char mante, forse, aparte en sierlijke Speciaalzaak HOOFDSTR. 51 - TELEFOON 3184 VEENENDAAL Ziekenfonds leverancier (Naast de Apotheek) Serie-wedstrijden van GVVV- De Gelderse voetbalveren. GVVV or ganiseert serie-wedstrijden, waarvoor alle Veenendaalse voetbalclubs hebben ingeschreven. Voor deze serie-wedstrij den werd deze week de wedstrijd DOVO R.K.V.U.W. gespeeld, welke door de DOVO-combinatie met 41 ge wonnen werd. Donderdag won de Veenendaal-com- binatie eveneens met 41 van de orga niserende club GVVV zelf, zodat zij al in de eerste ronde uitgeschakeld werd. A.s. Zaterdagavond te half - zeven wordt aan de Buurtlaan de wedstrijd V.R.C. De Merino's gespeeld. 3053 2693 2073 2673 2819 2800 2397 2912 2288 2497 2379 2400 2769 2200 NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Aann. en Beton Mij. Van Hars- sen, Wiemer en Trachte, Direc tiekeet werk aan de Rijksweg. Amerongen, A. v., Jzn., Stoffeer- en woninginr., Boslaan 40. Budding J., Dennenlaan 12. Dijk J. v., pluimveefokker, Maan- derbroekweg 6. Hardeveld C. van, Patrimonium- laan 53. Hendriks Elisabeth, Stations straat 13. Joosten M., landbouwer „Haze- pol", Kade 17, Ede. Kieviet P. D., Dennenlaan 51. Manders M. M., bedrijfsleider N.V. Boxal, Dr. De Visserstr. 31. Roseboom A., Loonbedrijf, Slag- steeg 4, Bennekom. Ruiswijk H. van, Sigarenmaga zijn, Pakhuisweg 14. Stuijvenberg G. C. van, Kerke- wijk Zuid 54. Vink J., Nieuweweg 38. Weerd A. van de, vert. Koop- mans meelfabrieken N.V., Leeu warden. Groenelaan 26. Terrein „Wageningse Berg" Zondag a s.. 2.30 uur met de ex-intern. R. Terlouw en v. Ede Maandagavond 7 uur Internationaal Politie Voet- bal-tournooi Frankrijk Noorwegen In beide elftallen speelt een internationaal z'n kammeraade de vissies te voere (zoo noeme de zeelui dat tenminste). Brrr je moet er niet an denke, dat zulke kerels aan het eind van de wedstrijd eens fijn omhelst worde door een spe ciaal daarvoor uitgezochte filmster of iets dergelijks. 'k Heb in de krant geleeze, dat de straatverlichting voortaan tot in de nacht Blijft brande, dat is natuurlijk om het Veense nachtleeve een beetje bij te ligte. 'k Heb eens geïnformeerd hoe ze daar zoo bij komme. Maar dat zit zoo: Onlangs zijn er een paar Veen- se voetballers naar Parijs geweest om te voetballe en ze hebben het nog best gedaan ook! Maar ze ware zóó onder de indruk van al dat licht in die Licht stad, dat ze sinds ze trug zijn nergens anders meer oover praate dan over al dat licht. En dat schijnt ook tot in de gemeenteraad te zijn doorgedronge. Maar nou gaa ik naar bed, want lang slaape schijnt goed te zijn voor de mens. Je wordt er opgewekter en gezonder van. En Driek zei, dat ik de laatste tijd zoo kribbig ben. W. Blauwkous. „FROM HERE TO ETERNITY" („Ten eeuwigen dage verdoemd") Van heden Vrijdag tot a.s. Dinsdag draait in het Luxor Theater de grote succesfilm „From here to Eternity". De korte inhoud van deze bijzondere film is als volgt. Soldaat Prewitt wordt overgeplaatst naar de compagnie van kapitein Hol mes. Deze hoopt promotie te maken door het regiment het bokskampioen schap te bezorgen; als Prewitt die vroeger als middengewicht succes heeft gehad weigert tot de boksploeg toe te treden, geeft Holmes zijn boksers (allen sergeants!) te kennen, dat zij Prewitt moeten treiteren tot hij toe stemt. Prewitt wil niet meer boksen omdat hij eens een vriend heeft blind geslagen; met grote zelfbeheersing ge hoorzaamt hij de treiterende sergeants en houdt voet bij stuk. Sergeant-majoor Warden raadt Pre witt aan bakzeil te halen, maar zorgt anderzijds dat Prewitt de krijgsraad ontloopt als hij eindelijk tegen een ser geant in opstand is gekomen. Warden minacht Holmes en laat zijn oog vallen op diens knappe vrouw Ka ren. Hij dringt brutaal bij haar binnen en zij accepteert dat omdat zij in haar huwelijk diep is teleurgesteld. Holmes heeft haar van begin af bedrogen en is oorzaak geweest dat een bevalling zo catastrophaal verliep, dat zij een in grijpende operatie moest ondergaan. Het leven lijkt haar sindsdien doelloos. Maar in de omgang met Warden vindt zij onverwachts de hartstocht en ver vulling waarnaar zij gesmacht heeft. Zij dringt er bij Warden op aan, dat hij zich zal opgeven voor de officiers opleiding, maar dit is voor Warden, die altijd een hekel gehad heeft aan of ficieren, een moeilijk besluit dat hij RADIO EN TELEVISIE Molenstr. 16 Rhenen - Tel. 579 uitstelt en van dag tot dag opschuift. Intussen is Prewitt verliefd geworden op een meisje uit een amusementsclub: Alma, alias Lorence. Prewitts vurige ernst en jalouzie zijn voor een meisje uit dit milieu moeilijk te begrijpen, maar tenslotte wordt zij vertederd en Prewitt heeft voortaan in haar villa' tje een tehuis. Hij vlucht dan ook daar heen als hij de sergeant van het straf kamp heeft doodgestoken uit veront waardiging over de mishandeling van zijn vriend Maggio, die aan de gevol gen sterft. Warden vermoedt wat Pre witt gedaan heeft en blijft hem als „present" noteren. Holmes wordt uit de dienst gezet wegens zijn schandelijke methoden en Warden zou nu openlijk voor zijn liefde voor Karen kunnen uitkomen. Maar zij heeft begrepen, dat hij eigen lijk „getrouwd" is met het leger en zij gaan verdrietig uiteen. Onverwachts komt dan de aanval op Pearl Harbour. De soldaten betrekken posities aan de kust en Prewitt gaat, ondanks Alma's smeekbeden en waar schuwingen, zijn compagnie opzoeken. Hij voelt dat' de plicht hem roept. Maar~}""to< een patrouille roept hem aan en als de altijd koppige Prewitt doorloopt, wordt hij neergeschoten. dat een BRIL U óók goed staat, als U Uw brilrecept vóór- legt aan de opticiën, die U 'n keur van modellen voor kan leggen, waar zeker net de bril bij is, die U past en die bij U past. BRENG UW BRILRECEPT BI), OPTIEK (onderaan de Markt) - Veenendaal Ziekenfonds Ltevcrancier KOSTELOZE INENTING Burgemeester en wethouders der ge meente Amerongen brengen ter alge mene kennis, dat er gelegenheid tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken van kinderen tussen een half jaar en twee jaar zal worden gegeven op Woensdag 8 Juni 1955. Te Ameron gen: in het Wijkgebouw van het Groe ne Kruis aan de Kon. Wilhelminaweg alhier, des namiddags om 5 uur. Over- berg: in een van de lokalen der school aldaar des namiddags om 4 uur, uit gezonderd die kinderen die nu ingeënt zijn voor dyphterie, kinkhoest, tetanus. Men wordt verzocht trouwboekje mede te brengen. De aandacht wordt er op gevestigd dat hij, die de ouderlijke macht of de voogdij over een kind uitoefent, ver plicht, is voordat het kind de leeftijd van 1 jaar heeft bereikt, het bewijs te leveren dat het kind tegen de pok ken ingeënt werd, tenzij door hem een ondertekende verklaring wordt over legd, inhoudende de reden, waarom in enting achterwege wordt gelaten. Be doelde verklaring moet gesteld worden op een ter gemeentesecretarie ver krijgbaar formulier. De controle op de inenting wordt bij inenting medegedeeld. Tevens wordt gelegenheid gegeven tot herinenting van kinderen en vol wassenen. INSTALLATIE NIEUW HOOFD VAN DE SCHOOL Dinsdagavond j.l. werd in de cantine van „De Ossenberg" officieel als hoofd der school geïnstalleerd de heer Schreu- der uit Ouderkerk aan den IJssel. Bij deze plechtigheid zagen wij o.a. het college van B. en W., D. de Jager en het schoolbestuur. De voorzitter, de heer Van Noort, opende de vergade ring. Gezongen werd Psalm 68 vers 10. De heer Van Noort sprak vervolgens naar aanleiding van Prediker 3: Alles heeft zijn bestemde tijd, waarna de in stallatie van de heer Schreuder plaats vond. Na een pauze die nu volgde voer den verschillende sprekers het woord die allen de scheidende meester nog dank brachten en het nieuw benoemde hoofd veel succes wensten in Overberg. De heer Schreuder stelde zich daarna met zijn echtgenote voor aan de aan- ezigen waarna ook meester Verburg nog woorden van dank bracht. Tot slot werd nog gezongen Psalm 72 het laat ste vers. VEENENDAAL Geboren: Bert, z. v. H. Buddels en G. van Roon; Jacob, z. v. A. J. van der Kolk en R. C. Gaasbeek; Gerardus Gijsbertus, z. v. J. de Ruijter en L. Bakker; Mina Barendina, d. v. A. Krouwel en H. van Munnik; Jannigje, d. v. A. van Veenendaal en R. Buis; Jacobus Hendrik, z. v. J. Rosendaal en H. Hartog; Albert, z. v. J. Budding en J. C. Ch. Piesold. Ondertrouwd: Gerrit Bouman, 29 j. en Elizabeth van Zoest, 21 j.; Aalbert Bouman, 27 j. en Willemina van En gelenburg, 28 j.; Janus van Kooten, 24 j. en Johanna Hensen, 21 j. Hendrik JaJn Drijfhout, 25 j. en Cornelia Aaltje Heijkamp, 23 j. Getrouwd: Jan Hendrik van de Lust- graaf, 26 j. en Cornelia Johanna van Ginkel, 24 j.; Marinus van Santen, 25 j. en Cornelia Johanna van de Weert- hof, 25 j.; Gerrit Wagens veld, 28 j. en Jannetje Antonia de Kievid, 26 j.; Teu- nis Willemsen, 20 j. en Gerarda Anto- netta Heikamp, 18 j.; Gijsbertus Veen- hof, 26 j. en Maria Weners, 23 j.; Eve- rardus van Hal, 33 j. en Woutertje van de Bovenkamp 28 j.; Wessel Hendrik- sen, 27 j. en Annigje Jongman, 21 j.; Teunis Willemsen, 21 j. en Jenneke Sterkenburg, 19 j. Overleden: Margaretha Johanna Landman, 57 j., echtg. v. Teunis Gerrit Aalbers; Gerrit van de Kraats, 76 j., echtg. van Willemina Die,peveen. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Jan C., z. v. C. van de Pa- vert en C. J. van Lunteren; Peter, z. v. F. van Rhee en M. Hoogenboom. Overleden: Reindert Heddema, 2 m. RHENEN Geboren: Geusje Adriana, d. v. Dirk Jan van der Markt en Christina Johan na van Stuijvenberg, Eikenlaan 47; Hendrika Gerda, d. v. Huibert Hove- stad en Maria Brouwer, Platanenlaan 4; Cornelia, d. v. Evert van de Boven kamp en van Maria Catharina van Dijk, Vreewijkstraat 2; Albertus Ma- noach, z. v. Albertus van der Linden en Maria Broekhuizen, Cuneralaan 46; Jan, z. v. Cornelis Alberts en van Ge rarda Johanna de Moes, Veenendaal; Hendrika, d. v. Gradus Henzen en Jan netje van Tinteltenen, Cuneraweg 372; Geertje, d. v. Jan de Haas en Marga retha Cornelia Zanen, Herenstraat 87. Ondertrouwd: Willem Onink, 63 j. en Alida Johanna van Loo, 55 j., beiden te Rhenen. Getrouwd: Willem Haalboom en Ja- caba Baars; Jan van Capelleveen en Teunis je Versteeg. Overleden: Reindert Heddema, 2 m., Veenendaal; Frans André, 75 j., wed. van Alberta van Lankeren; Cunera weg 12; Dirkje van Merkestijn, 82 j., wed. van Albertus Hillegondus Quint, Rijnstraat 37. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Van de Peut van Eist. Julianakerk 9.30 uur dhr. Meijer, 5 uur ds. Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. Vroeg indeweij, 5 uur ds. Wisgerhof. Dijk- straat 2.45 uur ds. Wisgerhof, Veen- eind 3 uur ds. Vroegindeweij. Sola Fide 10 uur ds. Goedhardt, 5.30 uur ds. H. A. Visser van Amsterdam. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Van Enk, 5 uur ds. Over- duin. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds. W. Roos van Zwijndrecht. Ger. Gem. (Hoofdstraat) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Ger. Gem. (Fluiterstraat) 9.30 en 5 uur lees- dienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Padt van Ede. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligings- dienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur Verlos singssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. Romein van Vlaardin- gen. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. H. van Druten van Driebergen, 6 uur ds. N. Kooreman (Bed. H. Doop). Prot. Bond geen dienst. Ger. Kerk 10 uur ds. Mees ten Oever van Wageningen. 3.30 uur ds. H. Volten. Ger, Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Vrijdag 10 Juni 7.15 uur ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Ger. Gem. (Bantuinweg) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur ELST. Ned. Herv. Kerk, geen opgave ontvangen. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Woensdag 7.15 uur ds. Van de Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. Maandag 6 Juni 7 uur ds. Mieras van Krimpen RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Treure, 6.30 uur dhr. H. Schuuring van Nijkerk. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst, Donderdag 7.30 uur ds. Steenblok van Gouda. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. J. de Jager van Amerongen, 6.30 uur ds. Van Viegen. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. C. P. Engel, Sandbrinkstraat. Tel. 2529. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 uur alleen voor dringende ge vallen dr. Kars te Amerongen. Tel. K 3434-273. EDERVEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Van de Scheur te Lunteren. RHENEN. Dr. G. E. Wijchers, Achter- bergsestraatweg 191, Tel. 328. In diverse frisse vruchtensmaken a 32 cent per 100 gram en in rollen a 17 cent per rol Let op denaam -RANG op het beschermend omhulsel DE STEEN VAN DE PROFEET (70) „Waar ben ikwat is er gebeurd?" vraagt Iris verward, als zijf nadat Aram haar voorhoofd met koud water besprenkeld heeft, de ogen opslaat. Dan dringen plotseling de vreselijke gebeurtenissen die zij zojuist doorgemaakt heeft, weer tot haar door en plotseling barst het meisje in luide snikken uit. En Aram, de dappere ridder die in elke situatie raad weet, voelt dat hij hier machteloos staat. Voor het grote leed, dat Iris zo onverwacht te verwerken heeft, weet hij geen vertroostende woorden te vin den. Ook Presto staat er beteuterd bij, een grote traan biggelt langs zijn sproetenneus omlaag en haastig veegt hij zijn wang schoon, in de hoop dat niemand het gezien heeft. „Vooruit mannen, zadel de paarden, we gaan terug naar Barranca", beveelt Aram zijn dienaren en zijn stem klinkt ongewoon bars. Zwijgend wentelen de mannen even later de zware steen weer op de opening van de schatkamer, die nu een grafkamer geworden isEn als het kleine groepje ruiters tegen het vallen van de avond de torens van het kasteel Barranca voor zich zien oprijzen, loopt achter in de stoet een paard met een leeg zadel op de rughet paard van Cara- calla(Wordt vervolgd.) 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Nette jongeman, in bezit zijnde van een auto, zoekt een baan als vertegenwoor diger of iets dergelijks. Br. onder no. 2405 a. h. bur. v. d. blad. Te koop trekwagentje op luchtbanden voor achter een fiets. Aardig model, zeer geschikt voor kam peerders. G. van Barne veld, Boslaan 62, Veenen daal. Te koop 260 sluitdakpan- nen. Mulderslaan 30, Vee nendaal. Te huur gevraagd: berg ruimte voor handkar met ladders 6 7 meter lang. 't Liefst centrum van Vee nendaal. G. van Barneveld, Boslaan 62, Veenendaal. Te koop gevraagd een zon nig woonhuis in Veenen- daal-Zuid. Eventueel met bouwgrond. Cuneraweg komt ook in aanmerking. Br. onder nr. 2406 a. h. bur. v. d. blad. Te koop zo goed als nieuwe kinderwagen, half Engels model. Gortstraat 96, Vee nendaal. Te koop een prima kinder wagen, hoog model. Patri moniumlaan 98, Veenen daal. Te koop aangeboden 180 8- weekse hennen (100 Red. en 80 Red.-Wit) Emmalaan 72, Veenendaal. Te koop consumptie-aard appelen. Bij C. van Doorn, Nieuweweg 243, Veenen daal. Partij g.e.z. 9 w. kuikens te koop, Berkenlaan 6, Rhenen. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen, Engels model. Te bevr. Gortstr. 82, Veenendaal. Bakfiets te koop, met of zonder bak. Mulderslaan 54, Veenendaal. Te koop gevraagd een di van, Mulderslaan 54, Vee nendaal. Heeft U ze al geprobeerd? Bokkepootjes 75 ct. p. 250 gr. Cocoskoekjes 70 ct. per 250 gr. Banketbakkerij B. Wallet, Mulderslaan 54, Veenendaal. Gevraagd ervaren chauf feur, H. van Bennekom, Nieuweweg 229, Veenend. Te koop wegens verbou wing 2 z.g.a.n. schuur- of garagedeuren 3 x 3 m. El- sencars' Groente- en Fruit- huis. Dijkgraafseweg 115, Wageningen, Tel. 2297. Aangeb. z.g.a.n. Trouwja pon maat 38-40. Billijke prijs. Koninginnelaan 11, Veenendaal. Te koop driedelig bankstel, bekleding slechts licht be schadigd. O.V. weg 1, Rhe nen. Te koop in zeer goede staat zijnde kinderwagen. Te be vragen Middellaan 43 A, Veenendaal. Autokisten en spoorbiels. Grote voorraad ramen en deuren. Jan Kool, Holle- weg, Tel. 2463, Veenen daal. Te koop Electro-motor l'/i p.k. 220-380 V. 1400 omw, in goede staat. Munniken- weg 44, Veenendaal. Beergelten te koop. Lange oren. Te bevr. Parallelweg 51, Veenendaal. Biedt zich aan meisje oud 17 jaar voor vier ochtenden per week. Eikenlaan 6, Rhenen. Net actief persoon zoekt samenwerking of werk kring in handel of agen tuur, zonodig met enig ka pitaal. Br. onder nr. 2407 a. h. bur. v. d. blad. Te koop '/i bunder hooi- gras. Bij W. van Engelen burg. Cuneraweg 376 Rhe nen. Te koop een zo goed als nieuwe kinderwagen, kleur Petrol. Prijs f 75,Eiken laan 6, Rhenen. Gevraagd flinke werkster voor enkele hele of halve dagen per week. Adres: Kerkewijk 58, Veenendaal. Te koop Electr. fornuis, in goede staat. Eikenlaan 10, Tel. 2425, Veenendaal. Gevraagd als hulp in de huishouding een net jong meisje voor hele dagen. Mevr. Timmer. Van Lim burg Stirumstr. 20. V'aaal. Te koop pracht planten snijbloemen, Asters, Chry santen, Zinnia's en nog vele andere soorten. Tevens To matenplanten enz. Kwe kerij A. Loef, nabij het postkantoor Sandbrink straat. Gevraagd kapster en aan komend kapster. Fa. Joh. van Eden en Zn., Hoog- I straat 24, Veenendaal. Te koop 2 beste geitzeugen, bijna uitgeteld. Emmalaan 48, Veenendaal. Te koop 500 hennen: 250 wit H. 250 Hamps R. Af te geven met een gezond heidsverklaring. Bij E. Slotboom, Stationsstr. 116, Geld. Veenendaal. Rode, witte en Savoye koolplanten. „De Rimboe", Z. Meentsteeg 35, Achter berg, De Meent. Te koop aangeboden een huiskamer ameubelement met dressoir. Tevens com pleet slaapkamer ameube lement, best. uit lits-ju- meaux, grote hang- en leg kast en toil, tafel met spie gel en 1 tafel en 2 stoelen; Salonameubelement best. uit 4 clubs met ronde tafel. Te bevr. W. A. Meijer, Pa trimoniumlaan 20, V'daal. Cement en golfplaten. Jan Kool, Holleweg, Tel. 2463, Veenendaal. Voor een Union of Simplex rijwiel naar N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1, Veenen daal, Tel. 2533. Betaling in overleg. Grote partij autokisten, lage prijs. Joh. Drost, Eist (U.), tel. 284. Gebruikte ijzeren golfpla ten 260 x 83. Joh. Drost, Eist (U.), tel. 284. Spykers, gemengd per pak f 2,00 (5 kg). Joh. Drost, Eist (U.) tel. 284. Een woning toegewezen? Wij hebben een leuk be hangetje voor u. Ook nog restanten. Speciaalzaak be hang en verf. Drog. Rein Kok, Veenendaal, Gelder land 10, tel. 2656. Eist, Rijksstraatweg 61, tel. 288. Voor hamers met essen steel f 4,50, Joh. Drost, Eist (U.), tel. 284. Groene en bruine carboli- neum, Jan Kool, Holleweg, Tel. 2463, Veenendaal. Bloeminks brillen: beter zicht. Bloeminks glazen: punctueel afbeeldend. Ker kewijk 1, Veenendaal. 2212, Veenendaal. Wie wil lopen met pijnloze voeten zal eerst naar de vergrotingsmachine van Blankestijn moeten. Electr. Schoenmakerij T. Blanke stijn Zonen, Verlaat 14, Veenendaal. Wij zijn concurrerend in vensterglas, kippenhokken- glas, eenruiters. Groene en bruine carbolineum en verf. Aanbevelend G. van de Pol, Gortstraat 49, Telef. 3126, Veenendaal. Electr. wasmach. te huur per uur, per dag. N. van Ek, tel. 2533. Pr. Bernhardlaan 1, Veenendaal. Tevens electr. wasmachine vanaf f 178,Betaling in over leg. Het dagelijks bestuur van het waterschap WAGE NINGEN en EDE brengt ter kennis- van de inge landen, dat in de week van 1926 Juni 1955 schouw zal worden gevoerd over de watergangen, bedoeld in art. 190 lid 2 van het reglement (zgn. niet-ligger- sloten). Daar met strengheid tegen nalatigen zal worden op getreden, wordt aan inge landen ernstig aangeraden de langs hun terrein ge legen sloten tijdig schoon te maken. Notaris J. G. van Rhijn te Rhenen zal op Donderdag 9 Juni 1955 des middags 2 uur aan de Zuidelijke Meentweg 10 te Achter berg, Gem. Rhenen, voor Mw. Wed. A. J. Laros al daar, a contant publiek verkopen: 10 percelen hooigras nabij de Zuidelijke Meentweg 10 te Achterberg. Voorts: een platte wagen met banden, een harkma- chine en een hooischudder, aldaar. Te zien aan het woonhuis. Notaris P. W. Maris te Veenendaal is voornemens om op Zaterdag 11 Juni 1955, des namiddags 3 uur, ten verzoeke v. d. N.V. Fa. v/h Wed. A. W. de Haas te Veenendaal in Hotel „De Korenbeurs" a. d. Markt te Veenendaal publiek te ver kopen: 3 percelen gras gelegen a. d. Nieuweweg, Geld. Vee nendaal, Rimpelaarsweide. 2 percelen gras gelegen a. d. Nieuweweg aan de an dere kant te Geld. Veenen daal (in huur van Mevr. Roghair van Rijn). Betaling contant. van de Nutsspaarbank Wageningen Accacialaan 2 Dagelijks geopend van 9-12 uur Zaterdags van 9-11 uur Vrijdag 's-avonds van 7-8 uur RENTEVERGOEDING tot f 10.000 - 23/4 o/0 daarboven 1V2 °[o Notaris P. W. Maris te Veenendaal is voornemens op Zaterdag 11 Juni 1955, des namiddags 3 uur, in Hotel „De Korenbeurs" aan de Markt te Veenen daal, voor de gemeente Veenendaal openbaar te verkopen 8 kennelijk afgebakende percelen hooigras van de terreinen, gelegen nabij het Panhuis. De na weide zal tegelijker tijd in 2 percelen worden verkocht. Nadere inlichtingen wor den verstrekt door de dienst van Gemeentewer ken, Kerkewijk 4, Veenen daal. gevraagd bij Wed. v. KESSEL Vendelseweg 44 VEENENDAAL GEVRAAGD Manufacturenmagazijn it RHENEN GEMEENTE RHENEN Bij gemeentewerken, afdeling reiniging en riolering, kan worden geplaatst een Leeftijd 2340 jaar. Salaris naar bekwaamheid. Maximum loon werkman thans f 238,70 per maand, ver hoogd met kindertoelage en vacantietoelage- Aanstelling geschiedt in tijdelijke dienst met uitzicht op vaste benoeming. Sollicitaties aan de burgemeester binnen 14 dagen. Voor spoedige indiensttreding kunnen worden geplaatst voor standplaats RHENEN EN ZEIST Kennis van auto-dieselmotoren strekt tot aanbeveling. Leeftijd tot 40 jaar. Persoonlijke aanmelding: op Dinsdag 7 Juni 1955 op het kantoor (werkplaats) te Rhenen, Verlengde Trambaanweg. van 19.00-21.00 uur. Eventuele schriftelijke solli citaties te zenden aan de Algemene Dienst N.B.M. te Zeist, Utrechtseweg 88.

De Vallei | 1955 | | pagina 2