Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Sprookje in het Ely see r EERST VANDAAG BEGON DE ZOMER mm optiek Leerlingen van Veenendaalse HBS en ULO naar de E55 „De Bijenkorf wordt ver.-gebouw Nachtelijke brand in houtzagerij JEUGDIGE VOGELBESCHERMERS Koudste lente sedert 1888 Grootse plannen van „Euphonia MULDER Openlucht-uitvoering van „Sparta" Jaarlijkse fabrieksreis van de „DS weer uitstekend geslaagd ALS PRESIDENT COTY ONTVANGT TAFELLAKENS VAN 40 m. LANG AGENDA Nieuws uit de Omgeving 29e Jaargang WOENSDAG 22 JUNI 1955 No. 46 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, O verberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Politie trad op tegen hinderlijke jeugd in de Hoofdstraat RAADSVERGADERING Interessante excursie van „Zuid-Oost-Utrecht" V.Z.C.Mariniers ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HVPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent Van 5 tot 9 Juli a.s. wordt als onder deel van de E 55 in Rotterdam een in ternationaal gymnastiekfeest voor de jeugd gehouden. Deelnemende landen zijn Nederland, België, Duitsland, Frankrijk, Engeland, Denemarken, Zweden, Portugal en Egypte. In de Nederlandse ploeg wordt Vee- Zoals bekend werd kortgeleden we gens vertrek naar het buitenland van de weduwe van de wijlen de markt meester de heer Joh. van Kessel, de eeuwen oude herberg „De Bijenkorf" aan de Nieuweweg gesloten. Intussen vernemen wij dat het ge bouw, dat zo lang het middelpunt van de Veenendaalse Bijenmarkt is geweest zal worden ingericht als R.K. vereni gingslokaal terwijl de naastgelegen weide, welke als marktterrein dienst deed door het gemeentebestuur van Renswoude in gebruik is gegeven aan het R.K. Kerk- en Schoolbestuur voor het houden van lichamelijke oefenin gen van de leerlingen van de Willibror- dusschool aan de Nieuweweg. Reeds eerder konden wij aankondi gen dat de jaarlijkse Veenendaalse Bijenmarkten ook in de toekomst aan de Nieuweweg gehouden zullen worden en wel op een terrein gelegen naast de voormalige marktweide. Zondagavond hebben weer eens een twintigtal jongelui een minder prettige ontmoeting gehad met de politie toen deze optrad tegen het hinderlijke ge drag waarmee de jeugd zich dan vaak placht onledig te houden. In verschil lende gevallen moest men uit portie ken en van vensterbanken verwijderd worden. BUIZEN UIT IN AANBOUW ZIJNDE HUIZEN GESLOOPT Een achttal lieverdjes werd Maandag aangehouden omdat zij er niet tegenop gezien hadden plastic buizen uit in aanbouw zijnde woningen aan de Peli kaanstraat te halen. Vanzelfsprekend draaien de diverse ouders op voor betaling van de aan gerichte schade. „DIEFSTAL" VAN GELD Dezer dagen deed een Veenendaals gezin aangifte bij de politie van dief stal van een bedrag aan geld. De politie wist de zaak spoedig op te helderen. Men had namelijk het ver miste geld in een andere envelop ge daan dan waarin men meende dat het geld moest zitten. RAVAGE OP EEN HOOILAND Zondag werden zes jongens aange houden door de politie en vervolgens verbaliseerd omdat zij zich schuldig hadden gemaakt aan het aanrichten van een ravage in het zich op een wei land bevindend hooi. De ergste straf voor deze ontoelaat bare daad was misschien wel dat zij op dracht kregen het her- en derwaarts verspreide hooi weer te verzamelen. INLEG EN TERUGBETALING RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor Veenendaal en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Juni 1955 ingelegd f 121.352,33 en terugbetaald f 101.547,—. UITSLAG AANBESTEDING ZUIVELSTRAAT AMBACHTSSTRAAT EN PELIKAANSTRAAT Het verharden van wegbanen in de Zuivelstraat, Ambachtsstraat en Peli kaanstraat, bestaande uit het aanleggen van asphaltbetondeklagen op funde ring; het aanleggen van trottoirs van betontegels en het op hoogte afwerken van plantsoenstroken. De enige in schrijver was het Aannemers- en we genbouwbedrijf v/h Gebr. D. J. en F. J. Bruil N.V. Stationsweg 60, Ede met een bedrag van f 96.931,De kosten waren begroot op f 94.600, nendaal vertegenwoordigd door leer lingen van dé Chr. HBS en van de afd. ULO der Koningin Julianaschool. Op Zaterdag 9 Juli wordt de grote sluitingsuitvoering gegeven. Deze uit voering bevat o.m. een serie oefeningen aan lange banken welke zijn samen gesteld door onze plaatsgenoot de gym nastiekleraar de heer E. van Asselt en hieraan wordt door ongeveer 600 jon gens deelgenomen. Deze serie werd klaargemaakt met 50 jongens van de Kon. Julianaschool en reeds gedemonstreerd voor een aantal leiders van de deelnemende vereni gingen. Zonder twijfel zien de Veenendaalse deelnemers met verlangen uit naar deze mooie dag in Rotterdam. Met genoegen herinneren wij nog even aan de op Zaterdag 25 Juni a.s. te houden grote openluchtuitvoering van de Veenendaalse Gymnastiekvereniging „Sparta" op het terrein van de v.v. „Veenendaal" aan de Bergweg. Zoals reeds medegedeeld zal hieraan worden deelgenomen zowel door het Nederlands dames- als heren keurkorps zodat men het beste van het beste zal kunnen bewonderen. De uitvoering begint 's avonds om 7 uur. Donderdag 30 Juni a.s. komt de Raad der gemeente Veenendaal in een open bare zitting bijeen, der avonds om half acht, onder voorzitterschap van burge meester A. Bakker. Vrijdag heeft het personeel van de Kon. Scheepjeswolfabreiken weer de jaarlijkse fabrieksreis gemaakt. Hoe wel het ieder jaar een probleem is weer een aantrekkelijke reis samen te stel len, kan zonder twijfel gezegd worden dat men daarin weer uitstekend is ge slaagd. Met goed weer werd tegen half acht met het gezelschap van 630 personen onder gebracht in niet minder dan 14 autobussen gestart. De bussen waren ditmaal getooid met spandoeken, waar op: „Koopt Scheepjeswol, U vaart er wel bij", zodat hier het nuttige met het aangename kon worden verenigd. Na een korte rondrit over de Patri moniumlaan, KI. Katerstraat en Berg weg ging het via de Kerke wijk en Nieuweweg naar de Rijksweg 12, langs Utrecht, Geldermalsen en Den Bosch naar het ontspanningspark „de Efte- lin" alwaar het gezelschap omstreeks 10 uur arriveerde. Na daar tot halfeen verpoosd te heb ben ging het verder door het mooiste gedeelte van Brabant naar het Natio nale Oorlogsmuseum Overloon, waar In de nacht van Zondag op Maandag j.l. brak brand uit in een hoop zaagsel in de houtzagerij van de Fa. Van de B. alhier. De brandweer, welke met de nevel spuit uitrukte wist het vuur spoedig te bedwingen. Toch werd door het vuur nog een machine vernield. De gebou wen liepen vrijwel geen schade op. Omtrent de oorzaak van de brand tast men in het duister. IN ELECTRISCHE WASMACHINE SETTER-SET PRIJSVRAAG VIEL VEENENDAAL Door het Setter-Set Department Vee nendaal was een landelijke prijsvraag uitgeschreven met als hoofdprijs een televisie-toestel. De derde prijs was een electrische wasmachine en uit de duizenden inzen dingen oordeelde de daartoe aangewe zen jury de inzending van Mevrouw M. C. van Benthem- van Heerde, Dr De Visserstraat 10 alhier de derde prijs waardig. De opgave van deze prijsvraag was het vinden van een fout in een reclame folder en het samenstellen van een slagzin betrekking hebbende op Setter- Set-kousen. Maandagavond werd de fraaie prijs bij mevrouw Van Benthem thuisbe zorgd o.m. in het bijzijn van de heer P. N. Hey die als directeur de gelukkige mevrouw Van Benthem kwam geluk wensen. ook weer een 21/t uur werd doorge bracht. Tegen 5 uur werd weer gestart en door het mooie Noord-Limburg naar Berg en Dal bij Nijmegen gereden, dat de laatste aanlegplaats zou zijn. In ho tel „Erica" werd het diner gebruikt en na tot 9 uur op dit mooie plekje Neder land te zijn gebleven, ging het via de fraai verlichte stad Nijmegen en Arn hem weer huiswaarts. Tegen half elf arriveerde het D.S.- gezelschap moe en voldaan over de mooie reis weer in Veenendaal. Op 1 Maart van dit jaar heeft Ir. M. M. van Hoffen uit Bennekom in Eist een lezing gehouden over de Gelderse Vallei voor de Cult Nat. Hist. Veren. „Zuid Oost Utrecht". Naar aanleiding daarvan is van ver schillende kanten verzocht een excursie te organiseren door het ter sprake ge komen gebied der Gelderse Vallei rond Bennekom. Ir. Van Hoffen zal Zaterdagmiddag a.s. de gastheer zijn in Bennekom van deze vereniging en haar genodigden. De excursie gaat naar het ten Westen van Bennekom gelegen engengebied met zijn houtwallen. Ook worden be zocht het prachtig gerestaureerde Huis Boekeloo, de Harn en Harseloo. Eens geduchte versterkte huizen, die waren opgericht om aan Stichtse invallen en plundertochten het hoofd te kunnen bieden. Dit alles naast romantische boerde rijtjes en een prachtige omgeving plus de wel zeer deskundige leiding van de kenner der Geld. Vallei Ir. Van Hoffen zal zeker veel belangstelling trekken. Niet-leden zijn van harte welkom voor deze excursie. (van onze Parijse correspondent) Drie maal per jaar vinden er in het Elysee, het paleis van de Franse president, grote ontvangsten plaats en veertien dagen te voren ontvangen de genodigden hun invitatie. Het zyn grote, witte kaarten, waarop in cursief gedrukte letters het volgende staat te lezen: „Le Président de la République et Madame René Coty prient Mde leur faire l'honjieuri de venir a, leur réception au Pa lais de l'Elysee le In het Elysee is men dan al doende de voorbereidingen voor de receptie te tref fen. Buiten het paleis pogen honderden uitgenodigden, die voor het eerst zullen worden ontvangen, inlichtingen te krijgen en zelfs diplomatiek personeel, dat al vaker werd geinvieterd, blijkt nerveus te zijn als de tocht naar het paleis een aanvang neemt De polowedstrijd VZC-herencombi- natie tegen de Marineirs uit Doorn, die aanvankelijk vorige week Woensdag avond zou worden gespeeld, maar door de lage temperatuur werd afgelast, zal nu hedenavond (Woensdagavond wor den gespeeld. De wedstrijd wordt in het „Bergbad" gespeeld en begint om 8 uur. Dezer dagen vervoegde zich ten huize van de Veenendaalse Veldbioloog A. P. de Kleuver een viertal jongens van on geveer 12 jaar. Een hunner had een pasgeboren vo geltje in zijn hand. Nu is de heer De Kleuver gewend dat welhaast dagelijks jonge vogels die uit het nest gevallen zijn, bij hem gebracht worden. Dit keer bleek het echter iets bijzonders. Het was een enkele dagen oud kuiken van een watersnip. Het enige overgebleven exemplaar van een koppeltje dat door een maaimachine vermorzeld werd. Der In het gebouw van de Nederlandse Handel Maatschappij te Amsterdam werd door Z.K.H. Prins Bernhard aan verscheidene personen de Zilveren Anjer uitgereikt. Uitreiking van de Zilveren Anjer aan Ir. V. W. van Gogh wegens het piëteit volle en onbaatzuchtige in stand houden en ter beschikking van tentoonstellingen stellen van de collectie schilderijen en tekeningen van Vincent van Gogh. ItlllllllimillV >111111111111111MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIII iliiiiiiniiHiiiiiiiiiiiiiMiinHiiiiiiiiiiuiiiMMttiiiM'ii Zaterdag 25 Juni (Op het terrein v.v. „Veenen- daal" aan de Bergweg) 7 uur, fi Grote openluchtuitvoering van p Gymnastiekver. „Sparta". Donderdag 30 Juni (In tijd. raadszaal, voormalig §1 postkantoor) 7.30 uur, open- bare vergadering Veenendaalse |l gemeenteraad. II Luxor Theater Heden Woensdag en morgen Donderdag de film „Een vrouw werd geschonden". jiumiitiiiiiiiiiiiin'lllNIIIIII mitiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiitiiiMiitiiiiM mViM" (Van onze weerkundige medewerker.) Even na de Pinksterdagen werd door de Duitse Omroep een voorspelling van een warme zomer gedaan. Het zonnige weer, dat met de Pinksterdagen begon, zou tot half Juni aanhouden en ook Juli en de eerste helft van Augustus zouden zomers weer brengen. Dit laatste moeten wij nog afwachten, maar het heeft er, wat de Junivoor- spelling betreft, veel van weg dat het „loos alarm" was. Van 28 Mei tot 6 Juni was het zeer zonnig weer, waarbij velen al in een mooie zomer zullen zijn gaan geloven, maar daarna was het winters koud. In het Noorden van Nederland kwam de temperatuur overdag niet hoger dan 10 11 graden C., hetgeen voor Juni uitzonderlijk laag is. Zeer velen zaten al weer bij een kacheltje. Zou het dan helemaal niet meer warm worden, zullen zij hebben geklaagd. Als wij bedenken nog maar één zomerse dag te hebben gehad (maximum boven 25 graden C.), dit te De Bilt op 29 April, dan mogen wij gerust zeggen dat er on danks het zo zonnige weer van 28 Mei tot 6 Juni, van warm zomerweer nog geen sprake is geweest. De plaats Veendam vierde juist in genoemde periode van zonnig en droog weer haar 300-jarig bestaan. De „Stichting Veendam 300" heeft hiervoor het KNMI te De Bilt een „herinnerings penning Veendam 300" aangeboden, als dank voor het mooie weer. „Overigens," zo eindigde het begeleidend schrijven, „hopen wij natuurlijk gaarne, dat u nog vele soortgelijke penningen worden aan geboden". Nu, wij hopen het met Veen dam, want toen het weer tijdens het weekeinde weer geheel onder depressie invloed kwam te liggen, met veel regen val, zijn wij ons wat de zomervooruit- zichten betreft, aan een strohalm gaan vastklampen. Eigenlijk hebben wij ten onrechte op de zomer zitten te mopperen, want, zoals de kalender ons duide lijk maakt, begint deze eerst van daag. Woensdag 22 Juni, om 5 uur en 32 minuten, zo lezen wjj in de sterrengids, zal de zon het zomer- punt op de ecliptica passeren en dat betekent het begin van de zomer. Het is daarom voorbarig om de zo- jongens kregen het diertje van de boer, en zij togen er mee naar Veldbioloog De Kleuver. Deze vertelde ons dat een watersnipkuiken een zeer fraai weide- vogeljong is. De heer de Kleuver praatte eens met de jongens en kreeg te horen dat het diertje langs de straatweg Utrecht- Arnhem ter hoogte van de Slaperdijk gevonden was. Daar moest de oude vo gel ook nog te vinden zijn. Haastig werd een doos met gaten in elkaar gezet en kregen de jongens opdracht het diertje een meter of tien van de plek, waar het gevonden was in lang gras te zetten. Tevens moesten zij zolang wachten tot de oude vogel op kwam dagen. De jon gens hebben zich schitterend van hun taak gekweten en het experiment is boven verwachting goed geslaagd. In minder dan geen tijd was de oude wa tersnip bij het overgebleven kuikentje. Met glundere gezichten hebben de jon gens hun succes bij de heer De Kleuver gemeld. Steeds worden de grote recepties Voorafgegaan door een diner, waaraan meer dan twee honderd personen deel nemen. In de eetzaal staan dan twee lange tafels. De ene wordt gepresi deerd door de president, de andere door Madame Coty. De lakens van damast zijn veertig meter lang zonder naad. Naast ieder couvert staan zes glazen van het fijnste kristal. De borden zijn van Cèvres-porselein. De tafels zijn nog gegarneerd met enkele honderden zeld zame zilveren voorwerpen. Kort voor de gasten binnen komen plaatst Mon sieur Harry, grootkunstenaar in deco ratie, zijn verrassingen van bloemen. Daarna worden om de twee meter de beroemde zilveren kandelabers gein- stalleerd. Ze hebben achttien armen en zijn zo zwaar, dat twee volwassen man nen ze nauwelijks kunnen tillen. Daar na treden de gasten binnen. Ze worden geplaatst volgens een speciaal protocol, Monsieur de la Chauvinière, chef van het protocol, het geheim bezit. Het di ner begint om half negen precies. Men krijgt geen gelegenheid lang te tafelen, want om half tien moet de feestzaal weer ontruimd worden. De maaltijden zijn overigens ook vrij eenvoudig en be staan uit niet meer dan zeven schotels. Om tien uur komen de geinviteerden voor de „soirée" binnen. In deze dertig minuten hebben tientallen bedienden de eetzaal omgetoverd in een grote ont vangzaal. Ook de laatste sporen van het diner zijn verdwenen. De dinergasten, die met de president en Madame Coty enige ogenblikken in de grote salons hebben vertoefd keren nu terug naar de grote zaal. Voor de president en Ma dame Coty begint het handen schudden nu opnieuw CHAMPAGNE EN WHISKEY Voor de keukenchef van het paleis, Monsieur Cormier, eens kok van Aga Khan zijn de zorgen nog niet voorbij. Terwijl in de Avenue Matignon de auto's van de geinviteerden, drie naast elkaar, meter voor meter nader komen op de wenken van de ordedienst en duizenden belangstellenden op de trot toirs het défilé der groten bewonderen, laat hij enorme hoeveelheden „kleine hapjes", champagne, vruchtensappen, sigaretten, sigaren enwhiskey naar boven liften. Whiskey wordt pas sedert de „troons bestijging" van president Coty geser veerd en zou de transatlantische samen werking kunnen demonstreren. Een officier van het paleis ontvangt de gasten. Vooral de nieuwelingen zijn onwennig en onzeker als ze tussen de dübbeldikke haag republikeinse garde de trappen op lopen. Soms verliest een dame haar wit hermelijnen avondcape. Niet zelden ook struikelt een officier over zijn eigen degen. Maar de garde lacht nooit. In de hall staan deurwaar ders gereed met zilveren kettingen om, die de geinviteerden naar de vestiaire dirigeren. (Vervolg op pag. 2.) De Chr. Oratoriun\veren. „Euphonia" te Rhenen, heeft na haar oprichting, die in feite een heroprichting was na een gedwongen opheffing van haar 25-jarig bestaan,, reeds veel en goed van zich laten horen. Direct na de oprichtingsvergadering werd besloten het „Hallelujakoor" van Handel en het Agnus Dei van Mozart in studie te nemen. Beide stukken werden met veel succes uitgevoerd in de Cunerakerk te Rhenen tijdens de bevrijdingsdienst. Dit succes was tevens de stimulans op de ingeslagen weg verder te gaan eii na wederom een vergadering werd be sloten twee zeer mooie stukken in stu die te nemen die bestemd zijn uitge voerd te worden gedurende de advents- week. De stukken zijn: „Das ungebo- ren Kindelein" van de componist Bux- terhudde en „Weihnachtscantate" van de componist Telemann. Beide stukken zijn nog slechts zeer weinig voor het voetlicht gebracht, daar ze zeer moei- mer, die officieel nog nu al af te kraken. moet beginnen, BIJZONDER KOUD VOORJAAR Niet dat wij het gehele voorjaar maar één zomerse dag hebben gehad is een bewijs geweest van een koud voorjaar, maar zelfs de gemiddelde temperatuur uit uurlijkse aflezing van de thermo meter te De Bilt bleef in de drie maan den Maart, April en Mei lager dan dit sedert 1888 in het voorjaar is voor gekomen. Er zullen daarom maar zeer weinigen zijn die zich een nog koudere lente dan die van 1955 kunnen herinneren. Vandaag heeft de lente ons vaarwel gezegd en wij zullen er geen traan bij laten vallen. Wij willen met goede moed de „kalenderzomer 1955" beginnen, want het moet al heel erg worden, wil het zo'n slechte zomer worden als die van verleden jaar. Voorspellen kunnen en durven wij niet, maar een zo koude en natte zomer als die van 1954 ver wachten wij evenmin, te meer daar een zo onbestendige zomer ongeveer eens in de 50 jaren voorkomt. Speciaalzaak in Ook voor Ziekenfondsen. Hoofdstr. 51 - (naast de Apotheek) Telef. 3184 Veenendaal lijk zijn in te studeren. Vooral het stuk van Telemann voor dubbelkoor is een streling voor het oor. De plannen bestaan deze beide stuk ken met nog enkele oratoria uit te doen voeren in de Cunerakerk te Rhenen, de Kerk te Doorn, Zeist en te Amerongen aldus een behoorlijk programma. De vereniging, die thans vijf en ze ventig leden telt, kan een meerdere uit breiding nog best gebruiken. Echter dienen de nieuwe leden voor 1 Augus tus te zijn ingeschreven, daar anders niet meer aan de uit te voeren stukken kan worden deelgenomen. Nadat een comité van aanbeveling, bestaande uit vooraanstaande personen in de gemeente Rhenen is geïnstalleerd, wordt ook de donateurskwestie met kracht ter hand genomen. Liefhebbers van goede muziek, die tevens het cul turele peil van Rhenen ter harte gaat zijn van harte welkom, als lid of dona teur. Onder krachtige leiding van de se cretaris, de heer J. A. v. d. Ploeg, groeit de vereniging zeer hard en kunnen wij nog veel van haar verwachten. GESLAAGD VOOR G.A.1 De heer D. Nimberg, ambtenaar ter gemeente-secretarie van Rhenen, slaag de in Den Haag voor de akte Gemeen te-administratie 1. JEUGD ONTDEKTE „GASBRON" RUÏNE Bewoners van de naast de ruïne aan het Fred. v. d. Paltshof gelegen per celen hadden al enige dagen last van een sterke gaslucht. Toen een van de jongelui op onderzoek toog, ontdekte hij in de keuken van de bouwval, die geheel open was en waarin dus ieder een vrij toegang had, een lekke gaslei ding, waaruit met grote kracht het gas stroomde. De gasmaatschappij werd ge waarschuwd, waarna het lek onmiddel lijk werd gedicht. Men was er zeer ver heugd over, dat zo spoedig werd ge waarschuwd, daar een en ander niet zonder gevaar was. Vanwege de plaatselijke overheid is de ruïne thans aan voor- en achterzijde dichtgeplankt, zodat men er thans niet meer in kan komen. EDE. Twee jongelui uit Ede, die sa men in het huwelijksbootje wilden stappen, trokken Vrijdagmorgen met hun wederzijdse familie naar het ge meentehuis. Toen zij reeds in de trouw zaal waren en zaten te wachten op de dingen, die komen zouden, ontstond er een woordenwisseling tussen de brui degom en zijn aanstaande schoonvader. De twist ontaardde al spoedig in een scheldpartij, waarbij vooral de schoon- vader-in-spé zich uitsloofde met het zoeken van scheldwoorden en beledi gingen, waartoe de antecedenten van de bruidegom blijkbaar overvloedig stof opleverden. De dienstdoende ambtenaren ver wachtten aanvankelijk, dat de twist nog wel weer zou worden bijgelegd, maar toen de scheldpartij bijna een uur had geduurd en de vader van de bruid met dure eden bezwoer, dat hij het ver tikte, zijn toestemming tot het huwelijk te geven, werden beide families door de bode buiten de deur gezet. Op straat werd de schermutseling nog even voortgezet, totdat de versmade bruidegom zich woedend de anjertak van zijn jas trok, deze zijn ex-aanstaan de-schoonvader voor de voeten smeet en met een krachtig „En nou trouw ik nooit meer" een eind aan de ruzie maakte. BENNEKOM. Aan de Edeseweg te Bennekom, tegenover het in aanbouw zijnde Prot. Chr. Streekziekenhuis, zal binnenkort een groot modern gebouw worden gesticht voor het Instituut voor Koel- en Droogtechniek. Van de eigenares van het landgoed Hoekelom, Barones Van Wassenaer, werd reeds een terrein aangekocht ter grootte van anderhalve hectare. Dat men voor de vestiging van dit instituut Bennekom heeft uitgekozen heeft verschillende redenen. In de eer ste plaats heeft men er rekening mee gehouden, dat Bennekom in de onmid dellijke nabijheid van het landbouw- wetenschappelijk centrum Wageningen ligt, terwijl ook de aanwezigheid van het Ned. Instituut voor Zuivelonder- zoek te Ede van invloed is geweest. De koel- en droogtechniek verkeert nog in een beginstadium zodat een nauw con tact met andere instituten gewenst is. EDE. Zaterdag a.s. begint in Ede een veertiendaags sportfeest. Het program ma vermeldt o.a. athletiek, biljarten, voetballen, bridge, dammen, korfballen, schaken, tafeltennis, tennis, volleyball, wandelsport, waterpolo en gymnastiek. MARKTBERICHTEN Op de Veenendaalse eiermarkt waren Dinsdagmorgen 150.000 eieren aange voerd. Voor grote eieren werd f 13, tot f 13,75 betaald, voor kleine eieren f 8,— tot f 11,alles per 100 stuks. Er was een vlugge handel. Op de biggenmarkt waren 70 biggen aangevoerd. Bij een kalme handel wer den prijzen gemaakt van f 35,tot f 50,per stuk. WIJZE WOORDEN KUNST EN LEVEN Thans werkt men om te leven en de kunsten worden ambachten. (Musset) KERKEWIJK 167 -TEL.2860 -VEENENDAAL

De Vallei | 1955 | | pagina 1