Aram UÜUBL> Bep van Resteren BALLEGOYEN Overberg Burgerlijke Stand JbniMa KERKDIENSTEN i Fa. W. van Schuppen Speci alitcit Gemeente Rhenen had over 1953 een gunstig jaar Rondgang Pijperscorps op verjaardag van Prins Bernhard UIT DE RAADSZAAL VAN RENSWOUDE MOLENSTR. 16 - TEL 579 RHENEN Optiek Bloeminfc KANTOOR RHENEN der Nutsspaarbank Wageningen Zondagsdienst Doktoren 10 0 procent afwerking Pers- Keer- en Rep. Inr. Electr. Wasmachine Miele, A.E.G., Erres, Bicco, Pope enz. INLEVEREN STRAATPREDIKING De broederschap der bronzen draak Ollie Bee Bommel heb z'n worst ver diend met de Avondvierdaagse en ik m'n medallie. Eigelik had ik ook liever een lekkere stevige Gelderse worst ge had, maar dat was voor mijn niet weg gelegd. Zoo'n medallie is wel aardig voor je nageslagt, voor het heden heb je daar zoo weinig aan. Ze hebbe zich ook nog vergist. Ik heb pas voor de vierde keer meegetippeld, maar ik kreeg een medallie met een vijf er op. 't Ken natuurlik ook weze, dat er geen medallies met viertjes er op meer ware en dat ze uit nood mijn maar een hoo- ger cijfer gegeve hebbe. Hoe het ook zij, ik heb em en een knap mens, die em afpikt van me. Trouwens, ik mag niet moppere, want ze hebbe me tuis de laatste tijd ook weer best verwend. Ik geloof eigelijk niet aan Vaderdag, want uiteindelik is het allemaal ingesteld uit reclame oogpunt. Toch is het wel aardig om als vader nog eens door de kinaers ver wend te worde. Moeder de vrouw krijgt zoo vaak wat toegestopt, maar de heer des huizes schiet er meestal bij in. Nou ken me dat zooveel niet scheele, want een pakkie tebak of een paar si- gare ken ik gelukkig zelf nog best koo- pe. 't Gaat meer om het aardigheidje. Zooals het nou gebeurd is, hebbe ze het haast te bont gemaakt met me. Om dat ik altijd uit een steene pijp rook, want dan proef je de tebak veel beter, kreeg ik om te beginne twaalf steene pijpe. Jelui moet weete, dat ik, als ik me kwaad maak, nog wgleens met zoo'n ding probeer te smijte en daar schijne ze niet tege te kenne. Voorlopig ken ik nou vooruit. Verders kreeg ik er een fikse buil te bak bij en een pak luzivers, omdat mijn de pijp nog weieens uitgaat als ik zoo druk aan het praate ben. M'n dochter, die in de Oostpolder woont, stuurde nog een pakkie met een paar ouwerwetse rooie zakdoeken. Die kleut paste zoo goed bij de kleur van m'n neus. Ja, van je kinders moet je het maar hebbe. Enfijn, die neusdoeke ken ik heel best gebruike, want ik ben deze week aan 't hooie geweest. In 't Overberg zitte een paar boere, die ik sinds jaar en dag help in de hooibouw, 'k Had niet gedacht, dat ze me van 't jaar weer zouwe komme haale, want ik kwam vorig jaar al asem te kort en moest nogal eens een steekie laate valle. Maar vorige week kwame ze toch weer op- dage. Ze zeie: Wout, we kenne nog niet buite jou. Ik zei: Nou, als jelui het weer andurve met mijn, ik vind et bestig. En zoodoende ken ik met m'n nieuwe zak- doeke het zweet van m'n gezicht veege. Die eene boer, waar ik werk, die melkt z'n koeie niet Zelf. Zooals alles teges- woordig elektries gaat, zoo worden, zijn koebeeste ook met stroom gemolke. 't Is handig, dat moet ik zegge: 'k Had het nooit eerder gezien. Toch geloof ik niet, dat die koebeeste het gezellig vonde. Ze keeke mijn aan met een paar ooge alsof ze zegge wilde: Wout, jij bent er nog een van de ouwe stempel, net als wij. Al die nieuwerwetse dinge zijn niks voor ons. Als 't zoo doorgaat, dan zijn wij koeie over een paar jaar heelemaal overbodig en maake ze de melk ge woon op een geemiese febriek of zoo. En ja, heelemaal ongelijk geve ken ik ze niet, want grasland is er haast niet meer en dus moete de koebeeste vanzelf het loodje legge. In deze sombere stemming besluit ik voor vandaag maar. W. BLAUWKOUS. in Croquetten - Nassi goreng Nierbroodjes - Huzaren salades enz. enz. BANKETBAKKERIJ, AUTOMATIEK Pr. Bcrnhardlaan 174 - Telefoon 2501 Veenendaal Traditiegetrouw zal ook a.s. Woens dagavond door het Chr. Tamboers- en Pijperscorps „Prins Bernhard" weer een rondgang door de gemeente worden gemaakt ter gelegenheid van de 29 Juni, de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern hard. MARINIERS WINNEN MET 5 3 VAN VZC De polo-wedstrijd tussen VZC en een Mariniers-zevental uit Doorn is in een 5—3 overwinning voor de Mariniers geëindigd. Voor VZC was deze wedstrijd een welkome gelegenheid om ook de reser ves een wedstrijd te laten spelen. Te vens konden verschillende VZC-spelers in deze, ook als oefenwedstrijd bedoel de, match onder de loupe worden ge nomen. VZC miste zijn dirigent, aanvoerder Rompes, die in het marinierszevental' uitkwam, beduidend. Het individuele spel was redelijk, maar de samenwer king meestal zoek, hetgeen vooral in de eerste helft enige doelpunten kostte. Grote boeken-expositie in Veenendaal De Nederlandse Boekenclub, de grootste kring van boekenliefhebbers in ons land, organiseert Dinsdag 28 Juni 1955 een 'tentoonstelling van haar uitgaven in Hotel ,De Korenbeurs", Markt 16. Naast de bekende N.B.C,-Selectie treffen wij de prachtig verzorgde delen van de Universiteit voor zelfstudie aan. Veel bekijks zal voorts de Baedeker voor de Huisvrouw hebben, werkelijk een stan daardwerk voor elke vrouw, die van haar huis een thuis wil maken. Ook andere N.B.C. uitgaven, zoals de Succes-Efficiency-Bibliotheek, de S-boe- ken, de Anker-boeken en nog vele andere maken het bezoeken van deze tentoon stelling alleszins de moeite waard. De expositie is voor iedereen gratis toeganke lijk, hij is geopend van 2-6 uur 's mid dags en van 7-10 uur 's avonds. Elke bezoeker ontvangt bovendien een exem plaar van het maandblad Wereld ten ge schenke. Wij kunnen elkeen aanbevelen eens een kijkje te gaan nemen op deze buitengewoon interessante tentoonstelling, temeer daar de kans hiertoe niet vaak geboden wordt. (Vervolg van pagina 1.) VERLICHTING Zoals in de laatstgehouden vergade ring van de gemeenteraad reeds werd medegedeeld, is met de Prov. Utr. El. Mij. N.V. te Utrecht contact opgenomen inzake de straatverlichting. Ook in ons Woensdagnummer van deze week kon den wij hierover reeds berichten. Aangezien de kosten het financieel mogelijke niet te boven gaan, stelden B. en W. voor het benodigde crediet te verlenen. De heer G. Hardeman (SGP) juichte het voorstel toe, maar zag gaarne dat aan de nieuwe provinciale weg een lamp werd geplaatst. De voorzitter zegde toe dit te zullen bezien. Hierna werd de straatverlichtings overeenkomst met de PUEM N.V. ge wijzigd en een tweetal ontheffingen verleend in aanslagen op de honden belasting. RIOLERING De afvoer van het rioolwater van de riolering in de Taets van Amerongen- weg heeft reeds meermalen onderwerp van bespreking uitgemaakt in de ver gadering van de raad, alsmede in die van het College van B. en W. Men stel de zich voor om bij de uitvoering van de plannen tot verbetering van de Oude Holleweg tevens deze kwestie op te lossen, door van de Taets van Ame- rongenweg tot de algemene begraaf plaats een riolering te leggen, waarna het water kan afvloeien naar de Lun- terse Beek. Omtrent dit voornemen hebben B. en W. zich gewend tot het bestuur van het waterschap „Lunterse Beek", welk be stuur een plan om advies heeft voor- RADIO-TELEVISIE-STOFZUIGERS gelegd aan het Rijksinstituut voor Zui vering van Afvalwater (RIZA). Het RIZA adviseert het waterschap aan de gemeente geen vergunning te verlenen tot de afvoer van bedoeld rioolwater, alvorens van gemeentewege een centraal rioleringsplan kan worden overgelegd, waaruit blijkt, dat het langs de Oude Holleweg te leggen riool past in het uiteindelijk plan. Op grond hiervan zien B. en W. zich genoodzaakt een rioleringsplan te doen opstellen voor de dorpskern, met de daarbij geprojecteerde uitbreiding. Oaar het aanbeveling verdient de in de toekomst te leggen rioleringen te doen uitvoeren volgens een tevoren op gemaakt plan, werd de raad nu voor gesteld een crediet te verlenen voor het ontwerpen van bedoeld plan. Aldus werd besloten. RONDVRAAG De heer Zweers informeerde of het tegenwoordig geen goede gewoonte meer is, dat door de politie bij het spelen van het volkslied de nodige eerbewijzen in acht worden genomen. Hem was dit n.l. opgevallen toen het Wilhelmus werd gespeeld tijdens de onlangs gehouden feestelijkheden. Als men op een der gelijk tijdstip met de handen in de zak blijft staan is dat niet op z'n plaats en doet dit volgens spreker communistisch aan. Wethouder Vermeulen (AR) wees er op, dat dit buiten de competentie van het gemeentebestuur valt. De voorzit ter zegde echter toe het te zullen be spreken. Vervolgens informeerde de heer Zweers naar de mogelijkheid het Overbos wat op te knappen. Zoals het er nu bij ligt geeft het een slordige in druk voor de bewoners der gemeente, maar ook voor toeristen. Voorzitter: „Het zal worden bespro ken." De heer W. v. d. Brandhof (G.B.) wees de voorzitter er op dat het nieuwe ge deelte van de Oude Holleweg niet ge heel is zoals het behoort te zijn. Bij slecht weer blijft op sommige punten water op het wegdek staan. De voorzitter zegde toe dat ook dit bekeken zal worden. De heer G. Hardeman informeerde naar de maatstaven welke worden aan gelegd bij de vaststelling van de hon denbelasting of men te doen heeft met een bedrijfshond of een weeldehond. De voorzitter wees de heer Hardeman er op, dat een scheidingslijn tussen beide categorieën zeer moeilijk is te trekken. Hierna volgde de sluiting op de ge bruikelijke wijze. De gemeenteraad van Rhenen zal zich in de vergadering van komende Dins dag bezig moeten houden met de voor lopige vaststelling van de gemeente rekening over het dienstjaar 1953. In een prae-advies op de behandeling van dit budgetaire stuk vestigen B. en W. de aandacjit op de volgende posten. Het toegestane crediet voor bestrij ding van de tuberculose bedroeg f 7600. Hiervan bleek slechts f 1742,nodig te zijn. Het aantal patiënten wordt geluk kig steeds minder. In 1953 werd een aantal oude nood woningen ontruimd en afgebroken. Als gevolg hiervan' bleek het geraamde be drag voor onderhoud ad. f 1516,50 niet geheel nodig te zijn. De werkelijke uit gaaf ter zake bedroeg f 690,21. Voor on derhoud straten en pleinen werd ge raamd f 5886,03. De uitgaven bedroegen f 3764,76. Het verschil wordt voorname lijk veroorzaakt, doordat de voorgeno men herstelling van trottoirs in de bin nenstad en langs de Nieuwe Veenen- daalseweg werd uitgesteld tot 1954. Het geraamde subsidie voor het bestuur sociale zorg groot f 147.000,bleek niet geheel nodig te zijn. Er werd f 3778,49 terugontvangen. De overige bij de be groting toegestane credieten zijn in het algemeen gebruikt. De ramingen voor de voornaamste onderhoudsposten ver tonen verder slechts geringe verschil len met de werkelijke uitgaven, het geen blijkt uit onderstaand overzicht: Raming werk. uitg. kosten alg. begr.plaatsen f 10.966,— f 10.388,59 onderhoud van wegen f 67.023,18 f 66.408,20 onderhoud plantsoenen f 14.001,90 f 13.010,15 gemeentereiniging f 11.505,54 f 11.451,68 ophalen van huisvuil f 11.045,50 f 10.948,32 het uiteindelijk ten laste van de ge meente Rhenen blijvende tekort be draagt f 7.876,24. Totaal f 114.542,12 f 112.206,94 Op de post onvoorziene uitgaven komt nog een raming voor van f 3250,35. Daar verder enkele uitgaafposten be neden de ramingen konden worden ge houden, terwijl ook enkele inkomst- posten meevielen, is een batig saldo op de gewone dienst van 1953 ontstaan van f 47.644,54. KAPITAALDIENST De voorgenomen werken op de kapi- taaldienst konden alle worden uitge voerd. Het toegestane crediet voor ver nieuwing kade werd niet geheel ver bruikt, daar de afrekening in 1953 niet Kijkt U ook door een 100 procent verzorgde BRIL van Gediplomeerd Opticien (onderaan de Markt) Veenendaal Tel. 2764 Ziekenfonds Leverancier meer kon plaats hebben. Het restant werd overgebracht naar een volgend jaar. De rekening van het woningbedrijf wijst over 1953 een nadelig saldo aan van f 24.892,93. Er werd een rijksbij drage ontvangen van f 17.016,69, zodat MEVROUW VEENSTRA IN DE HOOFDROL In het openluchtspel „Standvastig in tegenspoed", handelende over het leven van Koningin Elisabeth van Bohemen, hetwelk op diverse data in Amerongen voor het Kasteel zal worden opgevoerd door de „Seyster Hofspeelers", speelt onze stadgenote mevrouw L. Veenstra- Baas de hoofdrol. Zij zal als Koningin Elisabeth ten tonele komen. EERSTE TUINFEEST BIJ OUWEHAND EEN SUCCES Begunstigd door fraai zomerweer vierden duizenden Donderdagavond in Ouwehands Dierenpark op de Grebbe- berg te Rhenen het eerste tuinfeest van dit seizoen. Kees Manders, de bekende zanger/conferencier, had weinig moeite oiJi het publiek „mee" te krijgen. En toen hij het optreden aankondigde van „The Three Jacksons" met Ted Valerio, zat de stemming er dan ook al bijzonder, goed in. „The Jacksons" bewezen we derom echte accordeonvirtuozen te zijn. Willy Alberti, de Nederlandse tenor, zong niet onverdienstelijk, hoewel we hem al eens beter hebben gehoord. De Wama's verkochten hun nummer op spectaculaire wijze. Waar die twee Ne derlandse komieken de enorme kolder vandaan halen is ons een raadsel. De lieftallige Mieke Telkamp zong daarna met Ad Veen aan de piano. Nog kort geleden trad zij in dezelfde koepel op, ter gelegenheid van „Rhenen één dag AVRO-stad". Ook nu weer oogstte deze artiste een welverdiend applaus. Jan Tromp, de kunstfluiter, werd met volle aandacht beluisterd. Ook hij kreeg een daverend applaus voor zijn optreden. Kees Manders kwam natuurlijk met „Volendam, je bent de parel van de Zuiderzee" en „Tingeling tingeling, rij den maarAfgezaagd, maar toch wel weer aardig om eens te horen, nu niet van de plaat, maar met de zanger in levende lijve. Ook Kees liet het pu bliek daveren van het lachen. De avond werd besloten met bal in het park-restaurant en in het bad-hotel. Velen maakten van de gelegenheid een dansje te maken gebruik. Dit eerste tuinfeest in deze zomer mag zeker geslaagd heten. Radio Tuk ker verzorgde weer op prima wijze het geluid. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Woensdag j.l. hebben de ouden van dagen van Overberg samen met die van Amerongen weer de jaarlijkse auto tocht gemaakt. Met medewerking van prachtig weer werd gestart om 8.15 uur. Via Leersum, Doorn, Zeist en Bilthoven werd naar Loosdrecht gereden. Na ge bruik van de koffie daar werd een rondvaart gemaakt over de plassen. Na deze werd de reis vervolgd naar het hoofddoel en wel Schiphol. Ook hier werd een rondrit gemaakt langs de vliegtuigen. Dat men dit interessant vond bleek wel uit het feit, dat sommi ge oudjes het niet langer op de grond konden houden, en het luchtruim ko zen. Na dit spannende gedeelte werd opnieuw gestart en wel in de richting Valkeveen. Hier werd weer getracteerd op koffie, broodjes enz. Na nog wat van de speeltuin genoten te hebben werd de reis vervolgd naar de laatste aan legplaats en wel de mooie stad Hilver sum. Hier werden de studio's en het raadhuis bezichtigd. Daar het al laat in de middag geworden was werd weer richting huiswaarts gereden en wel over Amersfoort, Woudenberg en Leer sum. Het Amerongse muziekcorps haal de de stoet binnen met een pittige mars Na enige woorden van dank door dr. Martens voor de prima geslaagde reis, werd de colonne auto's ontbonden, waarna een ieder voldaan huiswaarts keerde. AFGESLOTEN RIJWEG Tussen de 48ste en 51ste Avenue in New York ligt het Rockefeller-Plaza. Deze straat wordt eens per jaar van zes uur des avonds tot zes uur de volgende, ochtend afgesloten. Men doet dit om er aan te herinneren, dat de straat op particuliere grond ligt. OPEN BRIEF aan het bestuur van het Protestants- Christelyk Streekziekenhuis te Bennekom. Uit de folders die rondgezonden zijn voor het winnen van donateurs voor uw ziekenhuis is ons gebleken, dat u zich tot doel stelt het Protestants-Christelijk volksdeel te betrekken in uw actie. Uw streven om gezamenlijk hulp te bieden aan de zieke mens juichen wij van harte toe. Eén punt bevreemdt ons echter, n.l. dat het vrijzinnige deel van de Prote stants-Christelijke gemeenschappen in, het geheel niet in uw organisatie ver tegenwoordigd is. Dat deel omvat in deze streek een negental organisaties met in totaal; pl.m. 1000 leden. Hierom mogen wij u verzoeken, bij de uitbouw van uw organisatie te wil len overwegen, daarin ook de minder heden te betrekken. De voorzitsters/voorzitters van de af delingen van de Nederlandse Prote stantenbond te Barneveld, M. Bos. Bennekom, S. Sevenster. Ede, mej. dra. M. Quanjer. Lunteren, mevr. H. Waller-Pierson. Rhenen, G. J. Bleumink. Veenendaal, T. van der Wal. VEENENDAAL Geboren: Jan, z. v. H. J. Vroman en G. J. van Kooten; Jannigje Wilhelmina, d. v. H. Takken en W. Robbertsen; Christina Maria, d. v. T. H. G. van Loon en H. M. Zeestraten; Gerrit, z. v. G. Achterberg en G. Hutink; Janneke, d. v. B. Boelhouwer en P. de Bruin. Getrouwd: Bastiaan Hugo van der Nor en Cornelia Willemsen; Jan Jon geman, 24 j. en Derkje Hendrika van Leeuwen, 23 j.; Peter Barten, 19 j. en Arnolda Bleijenberg, 20 j.; Hendrik Jan Drijfhout, 25 j. en Cornelia Aaltje Heij- kamp, 23 j. Overleden: Aaltje Cornelia van Ma nen, 43 j. en 7 m., ongeh. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Hendrik, z. v. D. van Ca- pelleveen en H. J. van Manen; Meintje H., z. v. J. H. Nap en W. R. Simonsz.; Jan M., z. v. J. G. van Doorn en W. Zandsteeg. Ondertrouwd: Willem F. Spies en Martha de Kievid. Getrouwd: Arie van Dijk en Jantje Middelhoven. Overleden: Lutje Geurtsen, 61 j., echtg. v. G. A. Hardeman. RHENEN Geboren: Cornelis Roelof, z. v. Roelof Willem van Zwieten en Maria Hendri- Acacialaan 2 - Rhenen Telef. 424 - Giro 649543 Geopend van 9 12 uur en van 2 3 uur. Zaterdags van 9 11 uur. Vrijdagsavonds van 7 8 uur. Rentevergoeding tot 10.000,2s/4°/o, daarboven PyWo ka Laponder, Prunuslaan 57; Alida Ma ria, d. v. Alexander Pieter van der Sloot en Antonia van Rijk, Juliana- straat 31; Albertus, z. v. Nicolaas Ger rit Klomp en Jacoba Johanna van Vie- gen, Veenendaalsestraatweg 65; Marre- tje Gijsberta Antonia, d. v. Otto Alber tus Marinus van der Meer en Maria de Roder, Rijnstraat 29; Lambertus, z. v. Adrianus Meijer en Louisa Aaltje Faas, Candialaan 4a; Marja Erna, d. v. Fran- ciscus ter Burg en Hendrika Scheffer, Herenstraat 2; Herman Simon Jan, z. v. Simon Heijn en Margaretha Geer- truida Walch, Grebbeweg 39; Geurtje, d. v. Jan Leppers en Sophia van Manen, Renswoude; Cornelis Johannes, z. v. Cornelis Johannes Bobbeldijk en Jo hanna de Kruijff, Veenendaal; Jan Dirk, z. v. Gerrit Jan Stam en Janna Dirkje van Harn, Cuneraweg 177. Ondertrouwd: Gijsbert Bouman, Amerongen en Anna Christina Puijk. Overleden: Evert Giel Opperman, 79 j., wedn. van Belia van Kalkeren, He renstraat 113; Arie Hoogendijk, 82 j„ wedn. van Neeltje Josina Kleijburg, Grebbeweg 57 (overleden te Arnhem). RICHARD STRAUSS EN DE WALDHOORN Als Richard Strauss als klein kind een viool hoorde spelen, begon hij te huilen. Hoorde hij echter een wald hoorn, dan begon hij te lachen, ver telde de moeder van deze componist eens. De liefde voor de waldhoorn werd de jonge Strauss als het ware ingeblazen, doordat zijn vader dit instrument bij de Münchener Hofopera bespeelde. Richards vader was een recalcitrante figuur, die dikwijls verschil van me ning had met Wagner en Von Bülow. „Die Strauss is een onuitstaanbare ke rel", zei Wagner eens, „maar als hij blaast, kan je niet kwaad op hem zijn." In twee concerten heeft Richard Strauss uiting gegeven aan zijn liefde voor het instrument dat zijn vader be speelde: Het eerste schreef hij als jong mens van 20 jaar in 1884, het tweede in 1942. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds. Van de Pol, 5 uur ds. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds. Wisgerhof, 5 uur ds. Ros van Leersum. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. De Bruin van Ermelo, 5 uur ds. Van de Pol. Dijk- straat 2.45 uur ds. Hartog van Amers foort. Veeneind 3 uur ds. Wisgerhof. Sola Fide 9 uur ds. A. Braakman van Amersfoort (jeugddienst), 10.30 uur ds. Goedhart, 5.30 uur ds. E. Smith van Ede. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds. Over- duin, 5 uur ds. Van Enk. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds. L. Kleissen v. Utrecht. Ger. Gem. (Hoofdstraat) 9.30 en 5 uur ds. Kok. Ger. Gem. (Fluitersstraat) 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Tuininga van Voorburg. R.K. Kerk Nieuweweg 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Salvator- kerk 7.30 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. Leger des Heils, 10 uur Hei- ligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 7 uur Openluchtsamenkomst, 8 uur Ver lossingssamenkomst. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr. G. Bos, van Olde- broek. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. N. Kooreman H.A. 6 uur ds. N. Kooreman dankzegging H.A. Ned. Prot. Bond ho tel Laheij 10.30 uur ds. P. Cannegieter van Driebergen. Ger. Kerk 9 en 5.30 uur ds. H. Volten. Ger. Gem. (Bantuin- weg) 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur lees dienst. ELST. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van de Peut. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, Donderdag 7 uur ds. De Mieras van Krimpen a.d. IJssel. OVERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Van de Berg, em. pred. te Zeist, 6.30 uur ds. Rijnsburger van Amersfoort. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lees dienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Hop. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Molenaar. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 uur Dhr. J. M. Meijer van Veenendaal; n.m. 6.30 uur Ds. C. van Viegen. VEENENDAAL. Van Zaterdagmiddag 12 tot Maandagmorgen 8 uur, alleen voor zeer dringende gevallen dr. C. P. Engel, Sandbrinkstraat. Tel. 2529. ELST-AMERONGEN-LEERSUM. Van Zaterdagmiddag 2 tot Maandagmor gen 7 uur, alleen voor dringende ge vallen dr. Kars te Amerongen. Tel. K 3434-273. EDER VEEN-DE KLOMP-LUNTEREN. Dr. Van de Scheur te Lunteren. Tel. K 8388-460. RHENEN. Dr. G. E. Wijchers, Achter- bergsestraatweg 191. Tel. 328. CHEMISCH REINIGEN VERVEN REPAREREN STOPPAGE VAN AL UW KLEDING Wordt gehaald en gebracht Speciaal bedrijf voor Veenendaal en omgeving Kerkewijk 19 - Veenendaal - Tel. 348 DE HOOGSTE KABELBAAN TER WERELD Het eerste schuitje met passagiers van de hoogste kabelbaan ter wereld te Chamonix heeft op 31 Mei j.l. de top van de „Aiguille du Midi" (3.842 meter) bereikt. De reizigers vertrokken van het vlak van de „Aiguilles" en zijn eerst na 20 minuten op de noordelijke top gearriveerd. Deze kabelbaan slaat met 200 meter het wereldrecord dat tot nu toe door de Italiaanse kabelbaan in Cervinia werd gemaakt. In gemakkelijke moderne schuitjes kunnen 45 personen tegelijk worden op getrokken. Zij kijken van boven de „Aiguilles" af over de Franse, Italiaan se en Zwitserse Alpen. Voor de aankoop van Uw kunt U bij ons prima terecht. Voor vakkundige en dus absoluut veilige verzorging van de hiervoor benodigde Instal latie kunnen we instaan. We verkopen U graag een: Al deze machine's zijn steeds in voorraad en worden U uitvoerig gedemonstreerd. Koopt Uw Wasmachine bij: Hoofdstraat 102 - Tol. 2729 - VEENENDAAL Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond - Afd. Veenendaal ONGEORGANISEERDE BOUWARBEIDERS kunnen hun Vacantiebonboekje op Woensdag 29 Juni, 's avonds van 89 uur in het „Gebouw de Samenwerking". De vragen aan de achterzijde v. h. boekje moeten volledig zijn ingevuld, terwijl men een briefje bij het boekje moet doen, waarop vermeld aantal en waarde der zegels. Losse bonnen worden niet in genomen. Er is geen na-inlevering. Het bestuur. op Zaterdag 25 Juni op het Davidsplein. Spreker: Ds. D. van Enk Onderwerp: „GA NIET A C H)T ERIN ZITTEN I" Aanvang 's avonds 8 uur Evangelisatie Geref. Kerk (5) „Gij zijt tweelingbroers?" roept Aram ver rast uit. „Maar hoe zal dan bepaald worden wie van u beiden de troon zal bestijgen?" „Misschien door een wapengericht tijdens het tournooi, waarbij mijn broeder en ik ieder met onze aanhangers in het strijdperk zullen treden," antwoordt Prins Angelo. „Maar waarschijnlijk zal Balthazar wel afstand doen van zijn aanspraken. Hij heeft liever geen kroon op z'n kruin, nietwaar broeder?" „Ik heb nog geen besluit genomen," is het norse antw0ord van de andere prins. Even hangt er een pijnlijke stilte in de ridderzaal. „Och, we zullen wel zien hoe de zaken lopen," lacht Angelo dan zorgeloos. „Maar zouden we ons nu eerst kunnen verfrissen, heer Aram?" „Natuurlijk," antwoordt de jonge burchtheer, „volgt u mij maar." En hij gaat de beide prinsen voor naar de vertrekken, die voor de gasten van het kasteel Barranca bestemd zijn. Inmiddels he.eft Presto een zijpoortje van het slot bereikt. „Zo rakker, heb je goede vangst gehad?" vraagt de oude schildwacht lachend. „Geen tijd meer voor de visserij," roept de knaap hem vrolijk toe. „Ik moet me nu gaan voor bereiden op iets gewichtigers. Een tournooi te Na pelsAls hij zich, met de hengel onder de arm, door de gangen van het slot spoedt, hoort Presto plotseling het geluid van opgewonden stemmen. In een zijgang, bij de kamers der gasten, zijn twee mannen in een hevige twist geraakt. Het zijn de beide edelen, die hij kortgeleden bij de bosbeek ontmoet heeft. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1955 | | pagina 2