Nieuwsblad voor Veenendaai Omstreken Een voetbal-competitie voor de Veenendaalse Jeugd Nieuw AMSTERDAM-NEW YORK Wedstrijden tussen straten en buurten BLOEMINK Het Groene Kruis kan niet langer buiten subsidie Nieuws uit de Omgeving MULDER VOOR DE SCHOOL- VACANTIE Grondaankopen van de gemeente 29e jaargang WOENSDAG 29 JUNI 1955 No. 48 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaai Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaai, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Twee VALLEI-bekers als inzet Opleiding kinderverzorgster aan de Huishoudschool Gas en water worden op Gelders niet duurder Ged. St. tegen industrie terrein op Gelders J AGENDA J VANDAAG VERJAART PRINS BERNHARD De heer A. W. de Haas overleden Wij-tonen U.... Voorlopige uitbreiding van de H.B.S. Officiële opening Gelderse kleuterschool Als gevolg van noodzakelijke uitbreidingen Pieter Stuyvesant ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaai Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van versohyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 12 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprijs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent De Veenendaalse Gemeente-politie heeft een wel zeer lofwaardig initiatief ge nomen door de organisatie op zich te nemen van een Jeugd-voetbalcompetitie in de komende vacantie-weken. Voor deze competitie onder de Veenendaalse jeugd, welke dan in de tweede helft van Juli en gedurende de gehele maand Augustus zal worden gespeeld, heb ben de verschillende plaatselijke voetbalverenigingen hun terreinen en zelfs bal len belangeloos beschikbaar gesteld. De deelname aan deze competitie is geheel gratis, terwijl er voor de twee win nende elftallen fraaie en waardevolle prijzen beschikbaar zyn gesteld. Het is de bedoeling dat de elftallen worden gevormd uit de jeugd van een bepaalde straat of buurt, zodat b.v. de Gortstraat tegen de Patrimoniumlaan of de Boslaan tegen de Wilhelminastraat uitkomt. VIER WONINGEN IN DE GORT STRAAT ONBEWOONBAAR Het College van B. en W. heeft de gemeenteraad voorgesteld de woningen Gortstraat 77, 79, 81 en 83 op grond van oude, vervallen toestand, gebrekkige in deling bewoonbaar te verklaren. Er zal zowel in de middag als in de avonduren worden gespeeld. Het wordt een halve competitie. De spelers worden in twee groepen verdeeld, namelijk spe lers in de leeftijd van 13 tot 16 jaar en een groep van 8 tot 12 jaar. De wed strijden voor de jongste groep worden 's middags en die voor de oudere groep 's avonds gespeeld. Behalve dat de spe lers van een bepaald elftal zoveel mo gelijk uit eenzelfde wijk, straat of buurt afkomstig dienen te zijn, kunnen ook meerdere elftallen uit een buurt, wijk of straat uitkomen. Elk elftal dient zo mogelijk onder lei ding te staan van een persoon of leider die tenminste 18 jaar oud moet zijn. Aan de wedstrijden zijn voor de spe lers van de elftallen die op de eerste en tweede plaats eindigen prijzen verbon den. Voor iedere speler van deze elf- Het bestuur van de Chr. Huishoud school alhier is voornemens de oplei ding tot kinderverzorgster aan deze school te verbinden. Bedoelde opleiding duurt 2 jaar. Een jaar wordt gegeven met gedeeltelijke practijk, terwijl gedurende het volgende jaar enkel practijk wordt gegeven. De ze cursus is bestemd voor meisjes die met goed gevolg de vormingsklasse hebben doorlopen of in het bezit zijp van het diploma assistente in de huis houding. Het onderwijs omvat de volgende vakken: ontwikkeling, verzorging en opvoeding van het kind; handenarbeid, spelleiding, tekenen, hygiëne-, verband leer en ziekenverzorging; biologie; naa ien; haken en gymnastiek. Het bestuur is reeds doende de voor de instelling van bedoelde cursus, welke stellig door zeer velen zal worden toegejuicht, be nodigde vergunning van de overheid te verkrijgen. In verband met het voorstel van bur gemeester en wethouders der gemeente Ede aan de gemeenteraad om de prij zen van gas en water te verhogen dient medegedeeld dat, aangezien Gelders Veenendaai van gas en water wordt voorzien door de Veenendaalse bedrij ven, genoemd voorstel in geen geval betrekking heeft op de gas- en water- prijzen voor Gelders Veenendaai. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben het plan tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen voor Gelders Veenendaai goedgekeurd. Niet goedgekeurd werd het punt bestemming industrieterrein van een terrein gele gen ten noorden van de Schoolstraat. Mede op advies van de stedebouw- kundige, ir. S. J. van Embden, stellen B. en W. van Ede de gemeenteraad voor bij de Kroon in beroep te gaan met be trekking tot het besluit van G. S. Zij tekenen hierbij aan dat de ontworpen doorbraak Koninginnelaan Hoofd straat, hoe noodzakelijk ook, om finan ciële redenen wel niet te verwezenlij ken zal zijn en dat nu het hiervoor vrij gehouden terrein nu een andere be stemming dient te krijgen. Men denkt aan het vestigen van kleinere niet hin derlijke en verzorgende bedrijven, voor zover deze geen stank, rook of lawaai veroorzaken voor de nabij gelegen woonwijk. 1| Heden, Woensdag 29 Juni Ter gelegenheid van verjaar- f| dag Prins Bernhard, muzikale II rondgang van Tamboers- en H Pijperscorps „Prins Bernhard" Donderdag 30 Juni (In tijd. raadszaal voorm. f| postkantoor) 7.30 uur, openba- re vergadering Veenendaalse |i Gemeenteraad. Luxor Theater Heden Woensdag en morgen Donderdag de film „Aladdin 1| en z'n Lamp" en van Vrijdag t/m Maandag „Het wonderlij- ke leven van Willem Parel". ussussatu tallen is er dus een persoonlijke prijs in de vorm van kleine bekertjes en draagmedailles. Voor het winnende elf tal van beide groepen, dus voor het win nende elftal van de jongens van 8 tot 12 jaar en het winnende elftal van de groep 13 tot 16 jaar staan verder nog een fraaie grote wisselbeker op het spel welke zijn beschikbaar gesteld door de uitgevers van „De Vallei". Het is de bo- doeling de competitie ook in de komen de jaren te houden en dat de wisselbe kers definitief in het bezit komen van de twee elftallen welke driemaal ach tereen de competitie hebben weten te winnen. Inlichtingen en inschrijfformulieren voor deelname aan de jeugd-voetbal competitie worden verstrekt aan het bureau van Politie, Hoofdstraat 34, en wel van Vrijdag 1 tot en met Zaterdag 9 Juli a.s. ONTVLUCHT EN IN VEENENDAAL AANGEHOUDEN Deze week werd in Veenendaai aan gehouden een 20-jarige jongeman, wel ke als verpleegde ongeveer acht dagen geleden wist te ontvluchten uit het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort. Tijdens zijn omzwervingen had hij nogal grote afstanden afgelegd want in die tijd had hij achtereenvolgens o.a. de plaatsen Amsterdam, Den Briel, Den Haag, Lisse en Arnhem aangedaan. Om in zijn onderhoud te voorzien had hij hier en daar diefstallen gepleegd. Zoals bekend zijn de gronden in de „Schrijverswijk", welke tezamen het sportterrein achter de J. G. Sandbrink- straat vormen eigendom van de ge meente alsmede een terrein gelegen achter het postkantoor. Tussen laatst bedoeld perceel en het Omleidingska naal liggen nog twee percelen grond welke eigendom zijn van de heer L. v. d. B. alhier. Over deze beide percelen zal de ge meente de beschikking moeten hebben bij het bebouwen van het complex „de Schrijverswijk", o.a. voor de bouw van een brandweer-kazerne tussen het postkantoor en het Omleidingskanaal. De heer Van de B. nu is bereid beide percelen, welke een oppervlakte hebben van 2634 ca aan de gemeente te verko pen voor een prijs van f 5,per ca. Met de heer Van de B. werd eveneens onderhandeld over de aankoop door de gemeente van twee aan hem en zijn zoons toebehorende percelen grond ge legen tussen de Munnikenweg en het Panhuis. Deze grond is straks nodig voor verdere uitbreiding van de be bouwing in de omgeving van de Dahlia straat en Gladiolenstraat. De heren v. d. B. zijn bereid deze gronden, welke een oppervlakte hebben van 1.57.59 ha aan de gemeente te verkopen voor de prijs van f 1,25. In beide gevallen ach ten B en W de prijzen redelijk en zij hebben de Gemeenteraad don ook voor gesteld tot de aankoop over te gaan. Door de heer Van de D. werd aan de Zondag j.l. overleed in de leeftijd van 63 jaar een der directeuren van de N.V. v.h. Fa. Wed. A. W. de Haas, de heer A. W. de Haas. De overledene, die zeer veel tot de geweldige groei van het autobus- en transportbedrijf heeft bijgedragen, was o.m. een van de oprichters der bekende organisatie CAP, welke organisatie een zeer groot aandeel heeft gehad in het voortbestaan van tal van particuliere vervoersbedrijven in het land toen er na de oorlog van regeringswege naar werd gestreefd het personenvervoer in handen van overheidsbedrijven te leg gen. Verder had de heer De Haas zitting in de adviescommissie voor wegtrans port en het bestuur in Utrecht. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot van de heer De Haas zal plaats vinden morgen, Donderdagmid dag om half drie op de Algemene Be graafplaats alhier. de nieuwste bril met verwis selbare bovenranden, zodat U zelf Uw kleur kunt bepalen naar Uw kleding. BIJZONDER MOOI EN NIET DUUR Gediplomeerd Opticiën (onderaan de Markt) Veenendaai Tel. 2764 Ziekenfonds Leverancier gemeente een perceel grond te koop aangeboden, eveneens gelegen in de „Schrijverswijk" en wel ten Oosten van de gronden van de fa. Gebr. van Leeu wen en grenzend aan het Omleidings kanaal. Bedoeld perceel heeft een op pervlakte van 8600 ca terwijl zich hier op 320 vruchtbomen gn een kippenhok bevinden. De gevraagde prijs is 12.800 gulden en aangezien ook dit terrein et zijner tijd nodig zal zijn voor woning bouw e.d. stellen B en WW voor ook op dit aanbod in te gaan. BORDEN VAN DE PATRIMONIUM- SCHOOL WORDEN VERLICHT Volgens een reeds geruime tijd gele den uitgebracht rapport van de school arts is de verlichting van de Patrimo- niumschool slecht. Bovendien is de kunstverlichting ondoelmatig aange bracht zodat er veel schaduwen optre den en de schoolborden gaan glimmen. Dit laatste kan worden vervangen door het aanbrengen van lichtpunten boven de borden. Op verzoek van het schoolbestuur nu zal de gemeente de kosten tfan deze voorziening financieren. In verband met een tekort aan lo kaalruimte is het bestuur van de Chr. HBS alhier voornemens de school aan de Tuinstraat met enige houten nood- lokalen uit te breiden. Deze lokalen, zes in getal, worden ge bouwd evenwijdig aan het bestaande gebouw. Een van de gevels van het noodgebouw is geprojecteerd vlak bij de rand van een sloot, hetgeen een ge vaar voor verzakking inhoudt. Tenein de dit gevaar te voorkamen en mede in verband met het feit dat deze sloot in de toekomst een weg gelegd zal wor den heeft het bestuur van de HBS het gemeentebestuur gevraagd de sloot ter plaatse willen dempen. De hieraan ver bouw e.d. stellen B en W voor ook op geraamd op 2500 gulden. De officiële opening van de vanwege de Stichting „Gelderse Kleuterschool" nieuw ingerichte kleuterschool in de Gelderse School aan de Prins Bern- hardlaan alhier is nu vastgesteld op Zaterdagmiddag 2 Juli a.s. om 3 uur. Het zal velen waarschijnlijk verwonderen dat de Veenendaalse vereniging „Het Groene Kruis", welke vereniging vrywel alle gezinnen in Stichts en Gelders Veenendaai omvat, nog steeds kans gezien heeft het zonder financiële steun van de overheid te stellen. Het jaarlijkse gemeentesubsidie van 100 gulden kan na melijk niet als zodanig worden aangemerkt als wjj weten tot welk een omvang het sociale werk van het Veenendaalse Groene Kruis is uitgegroeid. Vooral echter als gevolg van noodzakelyk geworden uitbreiding van het wyk- gebouw en van het personeel vertoont de begroting voor dit jaar een zo ernstig tekort dat men zich tot het gemeentebestuur heeft gericht met het verzoek om subsidie. Ter motivering van het verzoek heeft het bestuur van genoemde vereniging overgelegd de begroting voor het jaar 1955, welke een tekort aanwijst van f 5.993,Uit de gelijktijdig overge legde exploitatierekening over 1954 blijkt, dat die rekening sloot met een batig saldo van f 357,17. Het grote tekort, dat voor 1955 wordt geraamd is hoofdzakelijk het gevolg van het feit, dat de vereniging voornemens is het aantal krachten van de afdeling Kraamcentrum uit te breiden en tot aanstelling van een leidster-docente over te gaan. Deze aanstelling is nood zakelijk, daar de huidige leidster van deze afdeling wegens overbelasting met werkzaamheden, voortvloeiende uit de wijkverpleging, deze taak niet langer kan verrichten. De uitbreiding van het aantal kraamverpleegsters is eveneens zeer urgent, aangezien momenteel niet meer aan alle verzoeken om hulp kan worden voldaan, zelfs niet door het in roepen van de hulp van andere centra. Dit is niet bevorderlijk voor de goede vervulling van de taak waarvoor deze afdeling zich geplaatst ziet. Daarnaast behoeft het gebouw, dat thans reeds 40 jaar ongeveer in dezelf de grootte zijn diensten bewijst en niet meer aan redelijk te stellen eisen vol doet, dringend uitbreiding, hetgeen de exploitatie, daarbij rekening houdende met de huidige bouwkosten, zeer nade lig zal beïnvloeden. Het bestuur van genoemde vereniging dat steeds met succes heeft gestreefd naar een zo groot mogelijk ledental on der de plaatselijke bevolking, waardoor het mogelijk was om, dank zij een con tributie-opbrengst van f 22.000,a f 23.000,per jaar, zonder extra over heidshulp de exploitatie te financieren, ziet zich thans genoodzaakt in verband met het grote begrotingstekort het ge meentebestuur om verhoging van het subsidie over 1955 te verzoeken. Burgemeester en Wethouders zijn van oordeel, dat het vervullen van de taak, die deze vereniging op het gebied van de volksgezondheid van de over- 121.500 GULDEN VOOR VERHARDING VAN ZUIVELSTRAAT EN AMBACHT STRAAT Door de Dienst van Gemeentewerken zijn plannen uitgewerkt voor de verhar ding van de eerste en tweede verbin dingsweg tussen de Industrielaan en de Parallelweg, namelijk de Zuivelstraat en de Ambachtsstraat. Volgens dit plan zullen genoemde wegen worden voor zien van een laag asphaltbeton en ge deeltelijk ook van een trottoir. Samen met de kosten verbonden aan het leg gen van een trottoir langs de in aan bouw zijnde wissel woningen aan de Pelikaanstraat en andere kleinere wer ken hieraanverbonden is een bedrag van naar raming f 121.500,nodig. B. en W. hebben de raad gevraagd een crediet van dit bedrag voor uit voering van genoemde werken beschik baar te stellen. Zestig guldens, tien hemden, 80 paar kousen, 10 geweren, 30 kogels, 30 pond kruit, 30 bylen, 30 ketels en één koperen braadpan betaalde Peter Minuit en daarvoor kreeg hy (in 1625) het eiland Manhattan van de Indianen in ruil. Hollanders stichtten een bruggenhoofd op het Amerikaanse continent. Heyn- irick Hoitsen (Henry Hudson), de bevelhebber van de Halve Maen, was reeds voorgegaan toen hg, op zoek naar de Noordwestelgke doorvaart, landde aan de monding van de rivier die nog zyn naam draagt. Hadden de Hollanders daar rechten? In zekere zin wel, want Hudson vertelt van „schoone Krabben", die daar op de kust lagen te zonnen „haer Schaeren van Couleur als onse Princevlagge, Orangie, blanck en blau, soo dat de Krabben genoegh vertoonen, dat wy (de Hollanders) behooren dat Land te Peupeleren ende het ons toekomt", 't Is een wankele rechtsgrond, maar bezit is (en was toen ook) negentiende recht. Vast staat, dat die schone „couleuren" oranje-blanje-bleu, thans nog voorkomen in de stadsvlag van New-York. Maar dat heette nog geen New-York toen Minuit daar zijn kousen, hemden er* vooral de koperen braadpan uitstal de voor de verbaasde Indianen. Nieuw- Amsterdam zou de naam van de nieuwe vestiging der West-Indische Compagnie zijn, een vestiging die aanvankelijk be stond uit een paar boerderijen. Onbekwame gouverneurs waren er toen ook, en vooral Willem Kieft, die meende dat uitroeiing van Indianen het beste middel was om zijn gezag te hand haven, maakte het bont. In zijn plaats kwam, in 1646, Pieter Stuyvesant, de Friese domineeszoon, met zijn arends neus en zijn houten been, dat, naar de overlevering wil, met zilveren banden en fraaie kopspijkers was opgesierd. Zijn been had hij in de strijd verloren, want Stuyvesant schuwde die niet. Hij was al vroeg in dienst getreden van de West-Indische Compagnie maar pas op zijn 50ste kreeg hij een post van be tekenis: Gouverneur van Curagao. Twee jaar later werd dat been geamputeerd, maar veel hinder blijkt hij er niet van gehad te hebben. Zijn strijdlust en on dernemingsgeest tenminste leden er niet onder. En nog twee jaar later werd hij gouverneur van de ABC-eilanden, Aruba, Bonaire en Curagaoen van Nieuw-Nederland. In die laatste functie heeft hij ver maardheid gekregen. Daar was het dat hij de door het wanbeleid van zijn voor ganger ontstane chaos heeft „gered derd". Hij hield niet van halve maat regelen en hij had een ontzaglijke he kel aan stuurlui-aan-de-wal. Als die te Wanneer dezer dagen te Wolvega (Friesland) het standbeeld van Pieter Stuyvesant wordt onthuld, gaan de gedachten terug naar de tijd waarin de Nederlanders een bruggenhoofd stichtten op het Amerikaanse vasteland en waar in Pieter Stuyvesant de laatste was die de „Gouden Eeuw" in moed en onverzettelijkheid ver tegenwoordigde. V veel praatjes hadden, stuurde hij hen naar huis. Erg democratisch was hij niet aangelegd; hij was een „regent" van de oude stempel, van het soort dat over oceanen heen een Imperium stichtte voor het kleine Nederland. TEGEN DE BIERKAAI Maar Pieter Stuyvesant vocht tegen de bierkaai. Noch de mensen in Holland de heren Bewindhebbers, noch zijn ko lonisten, waren uit het hout gesneden waaruit men Empirebouwers maakt. Winst en een goed leven dat was al. Toen dan ook Koning Karei II in een goedgeefse bui aan zijn broer, de her tog van York, heel Nieuw-Nederland cadeau deed met als bijkomstige voor waarde, dat hij het eerst nog moest ver overen, was het met het Nederlandse bruggenhoofd op Manhattan gedaan. Uit Nederland kwam geen hulp. De ko lonisten waren tot gewapende weer stand niet te bewegen. Stuyvesant mocht nog zo te keer gaanuiteindelijk moest de toen 72-jarige gouverneur het hoofd buigen voor de Engelse over macht. Zo werd Nieuw-Nederland En gels en Nieuw-Amsterdam kreeg de naam New-York Nog steeds zijn er namen die her inneren aan deze Stuyvesantperiode. Wall Street, de straat der geldmagna ten, waar de beurs staat, herinnert aan de wal die Stuyvesant daar liet bouwen ter verdediging van zijn kolonie; Brook lyn aan Breukelen, Harlem aan Haar lem. In deze laatste stad-in-een-stad, waar vooral de negers en andere kleur lingen wonen, wordt nog immer „Am sterdam News", een blad speciaal voor de negers, uitgegeven. EEN STANDBEELD Uit die schamele nederzetting op het eiland Manhattan is inmiddels een we reldstad gegroeid met evenveel inwo ners als Nederland. Waar eens de Hol landse boerderijen stonden en Hollan ders negotieerden met Indianen, rijzen thans de machtige wolkenkrabbers om hoog. De Nederlandse vlag is nog niet ver dwenen uit New-York. Ze wappert van de achtersteven der Hollandse schepen in de haven, ze prijkt op de staart van de KLM-ers die hoog over de wereld stad koersen. Maar mét Pieter Stuyve- (zie verder pag. 2) heid overneemt, met alle beschikbare middelen gestimuleerd moet worden. Een verhoging van het subsidie achten zij *in dit verband dan ook alleszins redelijk en verantwoord. Wat de eigen inkomsten der vereni ging betreft dient er op te worden ge wezen, dat van de 4571 leden per 1 Ja nuari 1955 er 4462 een contributie van f 5,of meer per jaar betalen, hetgeen naar het oordeel van B. en W. het ma ximum toelaatbare bedrag is, dat van een gemiddeld gezin gevraagd kan wor den. De overige 119 leden, hoofdzake lijk personen, die een uitkering genie ten ingevolge de Noodwet ouderdoms voorziening, betalen een contributie van f 0,60 tot f 2,50 per jaar. Indien, zo schrijft het bestuur in zijn verzoek, de vereniging op basis van 4462 leden een subsidie van f 1,50 per jaar per lid zou ontvangen, is het be grotingstekort geheel gedekt. Blijkens de destijds van hogerhand gegeven richtlijnen is het bedrag van het subsidie aan kruisverenigingen in het algemeen gebonden aan een maxi mum van f 2,50 per jaar voor elk in geschreven gezin, dat tenminste f 5, contributie per jaar betaalt. Van de 4462 leden zijn er in de ge meente Veenendaai 3398 woonachtig, zodat, gevolg gevende aan het verzoek van de vereniging een subsidie zou kunnen worden toegekend van 3398 x f 1,50 is f 5.097,Teneinde echter het subsidie niet aan een inwonertal te koppelen, doch een vast bedrag aan te houden, stellen B. en W. de Raad op grond van bovenstaande overwegingen voor aan Het Groene Kruis met ingang van het jaar 1955 een subsidie te ver lenen van f 5.000, Tenslotte dient nog vermeld, dat de gemeente Ede bereid is gevonden op dezelfde basis subsidie te. verlenen voor de leden van de vereniging, die te Gel ders Veenendaai wonen. EDE. Vrijdagmorgen omstreeks kwart over acht is de 43-jarige B. J. A. R. uit Wageningen in het zwembad aan de Zuidelijke Parallelweg verdronken. De heer R. dook van de plank in het water en werd even later levenloos op gehaald. Vermoedelijk is hij door een hartverlamming getroffen. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. DOORN. Op de Driebergsestraat al hier vond Zaterdagmiddag een ernstig ongeluk plaats. Het 12-jarige meisje K. kwam op de fiets van het zwembad en wilde toen zij ter hoogte van hotel Kfi- nings kwam de weg oversteken. Zij had daarbij niet gezien dat een auto nader de welke haar met een snelheid van ongeveer 80 km aanreed. Met zware verwondingen werd zij naar een zie kenhuis in Utrecht overgebracht. In de loop van de nacht is het meisje overle den. OTTERLO. In het begin van Septem ber gaat Otterlo het 1100-jarig bestaan vieren. Het comité dat zich met de voorbereiding der feestelijkheden heeft belast wil ter gelegenheid hiervan o.m. op het dorpsplein een monument doen plaatsen. Waarschijnlijk zal de gemeen te bijdragen in de financiering hiervan. WIJZE WOORDEN VANDAAG Een vriendelyk woord, dat van daag van de boom valt, kan morgen vruchten dragen. (Mahatma Ghandi) KERKEW1JK 167 -7E1.2860 -VEENENDAAL

De Vallei | 1955 | | pagina 1